Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hadr

06.10.2020
70
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hadr je krátká nezávislá hra od Dominika Konečného, působícího na VUT v Brně. Hra jako taková je velmi minimalistická, jednoduchá, logická simulace hadru, jehož úkolem je vždy skrýt předměty na obrazovce tak, aby se jejich zmizením vyřešila hádanka a hráč mohl přejít do další úrovně, kterých hra nabízí celkem 13. Ve hře je lehce nastíněn i náznak jednoduchého příběhu o kouzelníkovi, to vše v minimalistickém audiovizuálním zasazení ve stylu středoevropského funkcionalismu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Hra Hadr je naprosto unikátní projekt. Ano existují hry ve kterých hráč ovládá všechno možné od chleba po kapku vody, jeden čas to bylo dost populární. Zde ale nejde o přímé ovládání hadru, ale o řízení směru větru, který hadrem hýbe. To spolu s pro hry nezvyklým chováním látky tvoří hlavní prvek zážitku. Zážitek je totiž přesně to, co hra přinese. Třináct levelů je možná až moc krátkých a za hodně slabé 2 hodiny je po všem. Hratelnost není komplikovaná, ale je jedinečná. Nevím zda by koncept dokázal udržet hru po delší dobu a vzhledem k příznivé cenovce to bylo rozumné rozhodnutí. Každý level je jiný a spolu s vhodnou hudbou a vtipně zvoleným příběhem udrží atmosféru. Povedená je také minimalistická vizuální stránka, která byla zvolena s ohledem na možnosti autora, ale k tématu se hodí. Ovládání je z počátku matoucí, ale jde si rychle na nezvyklé pohyby hadru zvyknout a ke konci přikrývat jeden objekt za druhým celkem plynule. Rozhodně nelituji pořízení Hadru. Je to typ hry, který osvěží běžná herní dobrodružství a o kterém budete s chutí vyprávět ostatním. Pokud si rádi vyzkoušíte něco jiného mohu Hadr jedině doporučit.
+27
  • PC 75
Tak tohle byl zajímavý zážitek. Ateliér Duchů je trochu netypické vývojářské studio, které má na svědomí řadu netradičních projektů a pracuje mimo jiné i na deskovce Hlad s pojídám figurek. To se pak nedá čekat hra, na kterou po pár dnech zapomenu, ale naopak něco, co ještě nějakou dobu z hlavy nevyženu.

Pro fanoušky kouzelníků je Hadr povinnost, protože tu jde především o mizení předmětů. Chvíli jsem si musel zvykat na ovládání, ale trvalo to jen pár levelů. Těch je sice jen 13 (včetně menu a titulků), já si však na jejich malý počet nestěžuji, protože jsem v nich dle Steamu strávil 6,6 hodin, především tedy kvůli plnění achievementů.

Nechat zmizet úplně všechno v jednom z posledních levelů byla opravdu výzva, ale to už jsem měl k dispozici tři hadry. Jednodušší bylo nenechat zmizet vůbec nic, což však nebyla taková zábava a spíš jsem se jen bál, aby se něco nepokazilo.

Hra obsahuje řadu bugů. Občas kus předmětu kouká skrz látku (váza, lampička, polštář), takže daná věc nezmizí, někdy zlobí ovládání a někdy dojde k takovému záseku, že je třeba restartovat úroveň. Nejde ale o nic strašného a příliš častého. Znovu už si Hadr asi nezahraji, protože jsem vyzkoušel snad úplně vše, co nabízí, ale určitě ho mohu doporučit, zvláště hráčům logických her.

Pro: mizení předmětů, netradiční hratelnost, interaktivní menu a titulky

Proti: bugy

+21
  • PC 60
Už jste se někdy cítili jako hadr? Já tedy několikrát ano, ale že si za něj někdy zahraji mě ani ve snu nenapadlo.

Když jsem hru poprvé zapnula a došlo mi, že se nejedná o vtip, ale že opravdu budu ovládat hadr, říkala jsem si, že to bude kravina. Byla jsem proto dost překvapená, že mě to chytlo.

Vše se zdálo vcelku jednoduché, ale rozevlátý hadřík mě uměl pěkně potrápit. Jak jsem záhy zjistila, nebyl to jen obyčejný, ale kouzelný hadr, který nechal mizet věci. Musela jsem je však celé zakrýt. Když jsem nechala zmizet dostatek předmětů, pustila mě hra do dalšího kola. Někdy ale nešlo jen o bezhlavé mizení. Musela jsem vyřešit pár logických hádanek a nebo přepínat mezi více hadry.

Hadr je originální hra a stojí za to jí věnovat alespoň tu hodinku, za kterou se dostanete na až na konec.

Pro: originální, logické hádanky, achievementy

Proti: krátká hra

+15