Gromada

27.07.1999

Hra vás zavede na tajemnou planetu zvanou Gromada, kde probíhají vojenské zkoušky přísně tajných zbraní. Jeden z předních vojenských konstruktérů zde zrovna vyvinul "dokonalý" tank s ženským jménem Kasandra, ale jelikož byl zrazen svojí spolupracovnicí, byla Kasandra poškozena. Nyní je jen na vás, abyste Kasandru opravili a s její pomocí vykonali pomstu. K tomu vám pomohou také speciální druhy zbraní (laserové dělo, protivzdušné dělo, plamenomet, kulomet, raketomet, balistické dělo, minomet) a podvozků (pásy, kola, vzduchový polštář), kterými tento stroj disponuje.

Při ovládání tanku si vystačíte s myší (nebo šipkami) a pár tlačítky na přepínání mezi zbraněmi, přičemž hrát můžete jak singleplayer, tak i multiplayer na místní síti.

To byl zase jednou nákup v Levných knihách. Mezi tunami krabic se hrou Club Football 2005, která vyšla asi ve dvaceti různých verzích, orientovaných na některý z předních fotbalových klubů, jsem narazil na ruskou tankovou arkádu s názvem Gromada. Hra stála asi dvacku, tak jsem ji vzal s tím, že i kdyby to nebyl žádný zázrak, zas tolik netratím.

Gromada však nestojí ani za tu dvacku. Vypadá hůř, jak nespočet freeware titulů, ovládání taky nestojí za moc a příběh je úplně o ničem. I přes tyto skutečnosti jsem dal hře šanci a strávil u ní asi tři hodiny. Úplně zbytečné tři hodiny, které jsem mohl využít daleko lépe shlédnutím nějakého filmu, čtením knížky, zahráním jiné hry nebo úplně nějak jinak.

Vůbec nechápu, proč se u nás hra distribuovala a lituji toho, kdo měl na starosti českou lokalizaci, protože zaobírat se tímto paskvilem opravdu nemá cenu.

Pro: nic takového jsem ještě nehrál

Proti: vzhled, nepřátelé, ovládání, příběh, prostě vše