Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Blizzard North

USA
Založeno 1996, zrušeno 2005
Společnost Blizzard Entertainment vytvořila svou již zaniklou divizi Blizzard North v roce 1996 zakoupením a přejmenováním vývojářského studia Condor, jež založil o tři roky dříve David Brevik, Erich Schaefer a Max Schaefer. Stalo se tak devět měsíců před vydáním akčního RPG Diablo, které tak vyšlo již pod novým jménem vývojářů.

Po první hře, která (podobně jako třeba Doom) dala jméno vlastnímu hernímu žánru, se téměř okamžitě začalo pracovat na pokračování jménem Diablo II, jež vyšlo v roce 2000 a sklidilo ještě větší úspěch, než první díl. Rok na to vyšel datadisk Diablo II: Lord of Destruction, který přidal pátý akt do Diabla II, dvě nová povolání a spoustu dalšího obsahu.

Do června 2003 studio pracovalo na třetím pokračování Diabla, které nakonec vyšlo až v roce 2012 pod hlavičkou Blizzard Entertainment. Ve vývoji bylo ještě jedno vesmírné RPG, ale ani to již Blizzard North nedokončili. 30. června 2003 odešlo několik klíčových zaměstnanců včetně všech tří zakladatelů. Osm z nich založilo nový vývojářský tým s názvem Flagship Studios a dalších devět zaměstnanců odešlo do Castaway Entertainment. O dva roky později 1. srpna 2005 bylo studio uzavřeno.

Nejlépe hodnocené hry