Ridge Racer

22.03.2005

Další hra ze série Ridge Racer. Tentokrát se série poprvé dostává na handheld PSP.

Ridge Racer jsou akční arkádové závody. Základní princip hratelnosti je driftování, tedy správně najíždět do zatáček a vytočit je. Za správné projetí vás hra odměňuje bonusy takzvanými "nitrous boost", což jsou tři nádrže, které se vám v závislosti na pěkném projíždění doplňují a vy pak můžete aktivovat turbo.

Hra obsahuje tyto herní režimy: World Tour, Single Race, Time Trial a Wireless Battle. Což je online multiplayer podporující závod až z osmi hráči najednou. Na začátku se samozřejmě můžeme těšit opět na intro s maskotkou série Reiko Nagase .

Před nějakými dvěma roky udělal John z DF dost poutavé video o historii Ridge Raceru a já věděl, že to budu chtít zkusit. Nakonec jsem se rozhodl pro tuhle PSP verzi, což by měla být tak nějak definitivní verze a shrnutí všech do té doby vydaných RR.
Na emulaci je to nenáročné. Tím, že to v originále jede na 60 FPS, tak je to dobře optimalizované a tudíž to nepotřebuje takový HW.
Principem je to v podstatě Outrun. Postupně se dojíždí soupeři, jízdní model totál arkáda zaměřená na drift a jede se taky tak trochu "po kolejích". Po pár závodech ale můžu říct, že je to trochu repetitivní. Nebýt ty tratě tak spektakulární, tak by mě to asi tolik nedrželo. Uvidíme, jak to půjde dál.