Sébastien Loeb Rally EVO

Sebastien Loeb Rally EVO

29.01.2016
22.03.2016

Sébastien Loeb Rally EVO se řadí mezi rally závodní tituly, kterým propůjčila svoje jméno soudobá hvězda rally. Titul byl vyvinut italským studiem Milestone se zaměřením na realismus, co se chování a ovládání vozů týče. Fyziku modelu pneumatik tak obstarává známá Pacejka "Magic Formula", kterou v minulosti již použila pěkná řádka simulátorů, například rFactor.

Hra obsahuje takřka 300 km skutečných tratí založených na datech GPS rozdělených do několika desítek rychlostních zkoušek o délkách přesahujících i 10 km z 9 různých zemí. Najdete zde tedy skutečné tratě ve Walesu, Monaku, Finsku, Švédsku, Mexiku, Itálii, Austrálii, Francii a USA. Na výběr je tak z dosti množství tratí jak se zpevněným, tak také nezpevněným povrchem, které se mnohdy často střídají v rámci jedné rychlostní zkoušky, a je tedy třeba mít se stále na pozoru.

Vozový park aktuálně obsahuje vozy 16 značek, s příslibem nových vozů jako stahovatelných přídavků. V základní hře tak najdeme ikonické vozy značek jako Lancia, Audi, Ford, Abarth, Subaru, Mitsubishi, Citroën, Volkswagen, Peugeot, Suzuki, Renault, Toyota a dalších, zařazených do množství rozličných kategorií. Vozy lze před každým závodem, co se jízdních vlastností i vizáže týče, náležitě upravit, lze tak vytvářet vlastní barevné kombinace, potisky, měnit délku rychlostních stupňů, sbíhavost i rozbíhavost kol a další.

Titul nabízí celkově 15 herních režimů, hlavní jsou však Kariéra a Loeb experience, které se skládají z množství výzev od jednotlivých rychlostních zkoušek, přes šampionáty až po rally cross či závod do vrchu na věhlasný Pikes Peak. Hra podporuje také online multiplayer.

Hele já to demo předtím zkoušel na gamepadu (viz. můj před před poslední post) a nijak mě to neuráželo. Ale rally hry od Milestone se vždycky dost kamarádily s klávesnicí, takže se konkrétně zeptám:

1) Když odpojíš gamepad/volant a vlezeš do závodu v plný hře, reaguje hra korektně na escape? A pokud ne, dá se nějak restartovat nebo ukončit závod bez použití alt+F4?

2) Podporuje hra jinej poměr stran než 16:9 při použití jednoho monitoru?

3) Dají se vypnout vibrace gamepadu, případně nastavit deadzony, citlivost či linearita?

Pořád neurčitě píšeš o tom, jak je plná hra odlišná oproti demu (i tomu updatovanýmu, který mělo zavřít hubu všem pochybovačům), ale nejsem si jistej, že tyhle konkrétní problémy jsou v plný verzi opravený. A to vůbec nemluvím o dlouholetý nefunkčnosti vestavěný Vsync či AA, to by bylo nošení dříví do lesa a už jsme to řešili dřív.