Hele já to demo předtím zkoušel na gamepadu (viz. můj před před poslední post) a nijak mě to neuráželo. Ale rally hry od Milestone se vždycky dost kamarádily s klávesnicí, takže se konkrétně zeptám:

1) Když odpojíš gamepad/volant a vlezeš do závodu v plný hře, reaguje hra korektně na escape? A pokud ne, dá se nějak restartovat nebo ukončit závod bez použití alt+F4?

2) Podporuje hra jinej poměr stran než 16:9 při použití jednoho monitoru?

3) Dají se vypnout vibrace gamepadu, případně nastavit deadzony, citlivost či linearita?

Pořád neurčitě píšeš o tom, jak je plná hra odlišná oproti demu (i tomu updatovanýmu, který mělo zavřít hubu všem pochybovačům), ale nejsem si jistej, že tyhle konkrétní problémy jsou v plný verzi opravený. A to vůbec nemluvím o dlouholetý nefunkčnosti vestavěný Vsync či AA, to by bylo nošení dříví do lesa a už jsme to řešili dřív.
ano, plná hra je skutečně jiná – je fascinující, jak najednou my co hru vlastníme a máme tam zajeto, máme asi nějaký důvod lhát, nebo nejspíš... halucinujeme...

Nemám u sebe pořád volant, a pak si jezdím na gamepadu a nepamatuju si problém. Hra mi navíc myslím nespadla ani jednou.

Tady je pěkná, příčetná a odbornější recenze celého titulu, se kterou se ztotožňuji, je to tam do mrtě rozebráno, včetně těch průšvihů, který na tom milestone udělali:

nevím co dál k tomu říct.
Jasně, v plný hře určitě budou fyzikální zákony fungovat úplně jinak, klávesy a jejich mapování taky, určitě tam budou možnosti nastavení gamepadu či kamery a zcela jistě podporuje i jiný poměry stran než 16:9.

A nebo taky ne.
To je hezký příběh, ale co má společnýho s hrou SLRE?
To moc nechápu.
Nebo navrhuju v databázy přidat jako další produkt demo SLRE a tam jej hodnoti 0 %.

Protože třeba já zde hodnotím SLRE jako celek, vůbec netuším co vyvádí jejich pomatený marketing a že vydávají další demo zmetky.
Synovec po mě chtěl nějakou rally hru a na sestřině kompu nejede Dirt Rally, tak jsem u nich zkusmo nainstaloval to novější, údajně opravený demo...

Gamepad jsem k dispozici neměl, ale předpokládal jsem, že aspoň základní klávesnicový ovládání už Milestone opravili. Namapoval jsem to na šipky, zvolil auto a vyrazil - po dvou zatáčkách jsem levým bokem škrtnul svah po levý straně silnice a opakovala se moje první zkušenost s původní, údajně nereprezentativní demoverzí. Moje rally Fiesta s pohonem všech čtyř kol se kvůli kontaktu dvou z nich se zabijáckým svahem o sklonu asi 5 stupňů zasekla a nemohla dál. Reset auta nefungoval, escape nefungoval, tlačítko na pauznutí hry nefungovalo, jediný řešení situace bylo alt+F4. Opravili to teda náramně.
Zjistil jsem, že vydali nějakou novou opravenou verzi dema, tak jsem to zase otestoval. Tentokrát na gamepadu a kupodivu se to i dá jakž takž řídit. Vypadá to sice hnusně, ale v zásadě je to docela funkční.

Nicméně poměr stran monitoru 16:10 je pořád nad milestonovský síly, kamera v kokpitu je skoro nalepená na volant a nenašel jsem žádnou možnost si ji štelovat jako v Dirt Rally a hra postrádá i tak základní věc jako je možnost vypnutí vibrací gamepadu. Vůbec celkový nastavení je strašně odfláklý, u gamepadu se nedá nastavit prakticky nic (žádná citlivost, linearita, deadzony atd.), jenom se daj přemapovat tlačítka. A i to je v klasickým diletantským stylu zkomplikovaný tím, že jsou pojmenovaný jako button 1, button 2, button 3 a podobně, takže při pohledu do nastavení člověk vůbec netuší, co je namapovaný kam.

tldr: zdá se, že zůstanu u Dirt Rally.
Jsem si zkusil DLC pikes peak z osumdesátých let (ještě šotolina) projet v maličkém fiatku a pak jsem si vzal svůj oblíbený renault a pak to i srovnal s vyasfaltovanou verzí a hodně šlušný.
Baví mě to :)
Mno, vali se mi to na disku od vydani a vzdycky jsem to zapnul a po jednom zavode zas vypnul. Ta hra se cloveka tezce snazi odpudit, at uz je rec o audiovizualni strance, menu nebo jizdnim modelu. Ale kdyz teda vytrva, tak to neni uplne marny a rozhodne nejlepsi vec od Milestonu.
Grafika na urovni hezci PS3 hry a opravdu otresny zvuky jsou ale velky minus no.

Jizdni model ma docela sileny brzdy a fakt hrozne zalezi na autu. Je tu ale aspon paradni vyber + erzety co jsem zatim videl taky nejsou uplne marny.

Vcelku smutny, ze jedinej zastupce zdravyho rozumu je tedy jen Nikdykde.
@Nikdykde (04.03.2016 09:30): Často jsem poslouchal, co říkají ostatní. Přiznávam, že se tim i někdy zblbnout necham, ale občas se ukáže, že je někdy větší zábava spolehnout se na svoje oči. Nebo třeba na svoje uši. Jako v případě z doby nástupu MD (Minidisc), kdy jsem nově zakoupený Minidisc recorder (zn. Denon) opakovaně reklamoval kvuli zhoršení kvality nahrávky z origo CD na MD, ale podle značkovýho servisu je prý vše OK a vymejšlim si. Vzal jsem ho ještě jednou do prodejny, kde mi taky nevěřili, ale byli ochotni muj MD-rekordér zapojit na jejich aparatůru a udělali se mnou "slepej test" - přepínali mi náhodně zvuk z origo CD nahrávek a nahrávek z MD-rekordéru a já jim řikal, co je CD a co MD. Bohužel jsem byl jedinej v tom jejich poslechovym studiu, kdo "naslepo" slyšel rozdíly. Trochu prekérka, podle profíků přístroj absolutně v pořádku, ale pro mý uši nepřijatelný zhoršení kvality dig.nahrávky na MD. A i kdybych si stokrát vystoupil ze svýho ega a poslouchal ostatní, stejně by mi to bylo prd platný. Když na vlastní uši slyšim, že je to špatně, kvalitu zvuku bohužel nemůže změnit to, když mi bude deset lidí tvrdit, že je to perfektní jenom proto, že oni to neslyší.

*Sorry za off topic, ale moje ego se opět potřebovalo vykecat :D
@Nikdykde (04.03.2016 09:30): Zajímala by mě jedna věc. Jestli by měli větší zisk, kdyby to fakt udělali dobře. Protože pokud ne (a mají to spočítané, což věřím, že mají), tak jsou vlastně veškeré debaty zbytečné, protože by se jim to nevyplatilo.
@speedevil (03.03.2016 22:05): já jsem mluvil o technické stavu dema, požitém fyzikálním modelu v něm.
Zastaralou grafiku jsem ti potvrdil.
Možná by stálo za to si někdy vystoupit ze svého ega a zaposlouchat se do toho, co ostatní skutečně říkají. Polovina toho co jsem ti psal je varování, že některé věci nejsou dobře.

Btw, nikdo nikoho nenutí si tu hru kupovat a pořizovat, celkově zde prostesty jsou dost v tomto směru iracionální, protože jednáte jakoby ta hra byla povinost. ALe to přece není.
A informace o tom, že nekupuju hry od milestone jsou taky velice důležité. bez ní bych neusnul. Že jsou to vrtáci se obecně snad ví, ne? A každého to varuje, aby si důkladně vyzkoušel (i třeba warez), zda to vůbec mu bude vyhovovat – koneckonců tohle je chyba milestone a její komunikace s hráči. Měli zkusit to co Codemaster, kterej po neslaných nemastných produkcích do toho šlápli a udělali výborné DR.

Nebo aspoň líp technicky odladit hru, která má prej na konzolích strašně dlouhé nahrávací časy a na PC nefunkční Vsync. V tomhle směru jsou výhrady oprávněné. To je z jejich strany strašnej průser.

@USER47 (02.03.2016 22:20): o tom, že je technicky nedodělaná jsme se už přece bavili i jinde a je to ze strany milestone prostě špatně (mimochodem ani to datum zvolenýho vydání nedává smysl). Jednají jako nějací amatéři.
@Hoonza (03.03.2016 19:24): Bingo! :-D
Když jsem komentoval hru na základě tvůrcem vydaného dema, byl jsem přesvědčován, že s kvalitou grafiky nejsem spokojen určitě kvuli tomu, že demo nemá s hrou nic společnýho. A kdybych (před případnou koupí) někde plnou verzi nejdřív stáhnul a ukázalo se, že grafika full-verze je stejnej paskvil, jako demo a muj názor je stále stejnej - co by se asi stalo pak? Nejdřív byste mě přesvědčovali, že je to "kreklou" verzí a následně byste mi vyčinili za zlodějinu. Ano, to uznávam, krást se nemá a styděl bych se za to.
A co Milestoňáci? Neni už na čase, aby se i oni zastyděli? Když hráč sosne hru, ostatní v tom vidí zlodějinu, ale když banda italskejch diletantů chce po několik let opakovaně platit za zmršený závodní hry, že je toto zlodějina nikoho nenapadne. Zajímavé. Obdivuju, jak jste tolerantní.
Ještě líp vypnout jejich AA, vypnout jejich vsync a obojí vynutit přes 3rd party software v nějaký funkčnější podobě, pokud máš AMD kartu, tak třeba RadeonPro.
@Nikdykde (02.03.2016 09:52): Taky netušim, co od těch aut čekaj jiní. Ani sám nedokážu popsat, co čekam od aut v závodních hrách. Prostě buď mě to baví, nebo ne.
S fyzikou týhle hry bych problém neměl. Když hejt, tak kvuli grafice. Ale ne kvuli tomu, jestli vypadá zastarale o jednu, nebo o dvě generace, ale kvuli tomu, jak "se to hejbe". Prostě abych dokázal ject s károu v racingovce "závodním" tempem, musí bejt scéna na monitoru plynulá. Škubatůru ala 30fps si prostě užít nedokážu. Pokud se grafika hry hejbe plynule, mam na háku, jak zastarale vypadá. Pokud pro plynulost pomůžou 2D stromy, placatí, nepohybliví diváci nebo nereálný odlesky na autě, oukej, pak seru na detaily a efekty. U Milestone je to jedno, oni grafiku neumí.
Milestone už jsem za hry platil a nebylo to jednou. Evolution GT šla rovnou do popelnice, ostatní do bazáru. Zvědavost, jestli se konečně nenaučili dělat u hry i šlapající grafiku, by sice byla, ale po několika osobních zkušenostech je jasný, že si Milestone už léta drží svou "úroveň". Takže zaslouží si hejt? Ano, zaslouží si hejtovat do bezvědomí.
@speedevil (01.03.2016 18:52): tvrdím to třeba já, kterej si hru koupil a po divných reakcích si zahrál to demo, abych pochopil co se děje a překvapeně zjistil že to funguje úplně jinak a je to skutečný šmejd.
A vidím, že to tak je i u ostatních. Důkazem budiž lidé kteří hru nehráli, jenom si zkusili zmršené demo a pak hodnotili a je to jinde než lidi co si pár okruhů projeli v plné.

A ano, přidal jsem pár procent, když jsem zahlídnul ten hejt (který je částečně pochopitelný, protože milestone mají skutečně špatný marketing a špatně hru prezentují, divně slibují a vydávají technicky špatně udělaná dema a je to jejich blbost. ale současně přehnaný, protože ta jízda jinak funguje uspokojivě)...

S Loeb Rally jsem spokojený, protože jsou tam moje oblíbený auta, já s nima dokážu po nějaký době i vyhrávat a dokonce se těším na víkend, kdy si zase zajezdím. Takže já třeba překvapeně zjišťuju, že mne to za ty peníze baví, takže moje hodnocení je nakonec spravedlivý. A ano, při spuštění si vždycky všimnu, že grafika je o celou generaci zastaralá, ale po nasednutí je mi to jedno, takže to neřeším.

Nerozumím tomu, co od těch aut čekají jiní, kteří tomu dají i 10 % a tak to nekritizuju, páč to prostě to nevím. Ale ten hejt je naprosto zbytečnej a nezaslouží si to ani chaoti jako jsou Milestone.
@Korbitch (01.03.2016 01:09): Proč ne? Klidně o tom přemýšlej. Fyzika neni až takovej průser, jako grafika hry. Takže pokud patříš mezi hráče závodních her, kteří tu rádi tvrdí, že jim u závodní gamesy na grafice absolutně nezáleží, klidně do toho jdi.
A ohledně toho dema - sakra, odkud to máte? Neni to poprvý, kdy tu někdo tvrdí, že demo nemá s plnou verzí nic společnýho. To je nějaká oficiální hláška vývojářů? Co je to za blbost? K čemu by bylo takový demo? Asi k hovnu, že?
Po zkušenostech z několika hrama od Milestone jsem zázrak nečekal, tak jsem vyzkoušel demo. Podle dema, který jsem si vyzkoušel na vlastní oči, je to další grafickej šit od tohoto vývojáře, ale já mam radši naivně věřit nějaký hlášce o tom, že plná verze nemá s demem nic společnýho a vysolit tak čtyřicet (nebo víc) éček za zajíce v pytli?
Klidně si počkam, až to bude třeba za dvě éčka, nebo až to budou přidávat k nákupu v supermarketu, ale za současnýho stavu ty lemply z Milestone podporovat nehodlam. Však mam několik jinejch závodních her, kterejma se dokážu zabavit, proč se tedy nasírat u tohohle?
To je to vážně tak zkryplený? Předpokládám, že pokud jsem ortodoxní fanda Dirt Rally, tak o tomhle asi nemusím přemýšlet, že?
[neexistující příspěvek]: Mas ode mne pale nahoru. Naprosto bez problemu jsem odjel prvni WRC. Nerikam, ze je to top hra, ale odpad typu Flatout 3,to taky rozhone neni. Milstone mam rad i za to co delali prave pred serii WRC.
Hergot to je rozptyl v hodnoceni! Od 10 do 80%, to jest od odpadu po pecku!