Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

V-Rally 4

11.09.2018
25.09.2018
13.12.2018
kompatibilní
55
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V-Rally 4 je štvrtým dielom série, ktorej počiatky sa datujú až do roku 1997, kedy vyšiel prvý diel na konzoli PlayStation. Obsahuje režimy Kariéra (nazvaná V-Rally mód), Rýchlu hru (Quick Game) a Multiplayer. Vozidlá sú licencované, a tak môžete usadnúť za volant Lancie Stratos, Mitsubishi Lancer Evo, Porsche 911, Fordu Fiesta, pričom nechýba ani napríklad česká Škoda Fabia.

Kariéra je hlavnou zložkou hry. V nej si môžete kupovať autá, vylepšovať ich a taktiež si najímať mechanikov a manažérov. Aby ste sa posúvali vpred, musíte vyhrávať preteky, odomykať si silnejšie autá, pomôcť vám môže i najímanie lepších mechanikov a manažérov. Obsahuje päť druhov pretekov, konkrétne klasické rally (rýchlostne skúšky), V-Rally Cross, preteky do vrchu (Hillclimb), preteky bugín a Extreme-Khana.

V režime Quick Game máte prístupné všetky autá, pričom trate sa generujú náhodne. Dostupný je i lokálny multiplayer a splitscreen obrazovka.


Poslední diskuzní příspěvek

Před nějakou dobou jsem to v akci za cca 300 Kč zakoupil v kompletní edici na XSX. Zkusil jsem dát tomu šanci ale ne, tohle vážně nepůjde.

WRC 9/10 nebo Dirt 3-4/Dirt Rally 1-2 je proti tomu úplně jiná liga. Grafika nic moc s přihlédnutím k roku vydání (2018), fyzika je poněkud zvláštní. Škoda, přitom to kdysi byla populární závodní série.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
V pokračování hry, jejíž předchůdce vyšel před dlouhými 16 lety, moc  neočekáváme, jenom licence a tratě a hromady času za volantem.

Ihned na začátku hry si můžete rovnou vybrat dobré rally speciály a začít jezdit tratě. Na výběr máte hodně, na to, že začínáte svojí kariéru. Postupně vylepšujete své auto a kupujete si nové a ještě lepší. V kariéře zažijete opravdu různé tratě na různá auta, klasické Rally, závody do vrchů a pár dalších. Doporučoval bych ale aby si hráči zvolili pouze jeden druh závodů, protože se jiné druhé závodů  s jinými autory řídí jinak,  člověku to trochu trvá než se s jiným autem dostane správně do zatáčky.

Grafikou hra moc nepotěší, auta (licencovaná) jsou to nejlepší co můžete vidět. Horší je to s fyzickým modelem aut, nikdy jsem nechápal, co se vlastně zničilo a hlavně poškození vzhledově není až tak vidět. Prostředí kolem aut je ještě horší. Grafické orgie by to byly před několika let, teď je to prostě zastaralé.

Jediné, co se tak dá vyzdvihnout jsou možnosti multiplayeru, kdy lze hrát i split screen , co má málo která hra.

Možná, že bych mohl i hru vynachválit, ale to byly nesměla být za plnou cenu velké „A „hry.  Kdyby se cena snížila na polovinu, tak určitě bych dal hře 80 %, protože by se to vyplatilo. Ale jinak 60 %, což je na hru s cenou přes 1 000 Kč dost málo.
+2 +3 −1