Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Před nějakou dobou jsem to v akci za cca 300 Kč zakoupil v kompletní edici na XSX. Zkusil jsem dát tomu šanci ale ne, tohle vážně nepůjde.

WRC 9/10 nebo Dirt 3-4/Dirt Rally 1-2 je proti tomu úplně jiná liga. Grafika nic moc s přihlédnutím k roku vydání (2018), fyzika je poněkud zvláštní. Škoda, přitom to kdysi byla populární závodní série.
@USER47 (22.12.2021 14:19): Ta synchronizace fyziky nebo jak se to jmenuje je u některejch WRC sérií a pamatuju si, že volba high byla pro plynulost grafiky lepší (při nějakym konkrétnim nastavení dalších parametrů grafiky hry), ale V-Rally tuhle volbu nemá.
*Tak jsem to zkusil, jestli by se to nedalo a fakt nedá. Grafika pro mě hnusná (možná tak před 10-15 rokama by mě zaujala). Optimalizace stojí taky za hovno - už to neni takovej průser jako když dělali rally hry Milestone, Kylotonn to trochu vylepšil, ale pořád to trochu smrdí milestoňáckou fušeřinou a víc jak 60Hz monitor tu neni potřeba, páč vyšší FPS ve hře (přímo související s obnov.frekvencí monitoru při Vsync) neznamená zlepšení plynulosti (!?), ale světe div se - je to ještě horší!.. nechápu, jak to ti kouzelníci z Milestone/Kylotonn dokázali. Jediná hra z jejich rally-série, kde když je nastaveno 100Hz Vsync, tak je to doopravdy plynulejší, než jen 60Hz, je hra WRC 7... a proto je to taky jediná hra z WRC série, kterou si zahraju rád. No a fyzika hry V-Rally4... neni to zábavný, spíš slušnej vopruz... ta akcelerace, brzdy, držení stopy při řízení, věnoval jsem tomu asi hodinu a nedokázal jsem vyhrát ani jeden závod na nejnižší obtížnost (no, spíš jsem končil poslední) - a to jsem dohrál např.Richard Burns Rally na klávesnici! No nevim, buď i ta fyzika hry stojí za vyliž prdel, nebo už jsem prostě starej, neohrabanej, bez hbitých prstíčků, že v tomhle rally nedokážu jezdit. Další hra, kterou si s radostí odpustim.
V-Rally jsem nehrál, ale WRC série od stejnýho studia má v nastavení možnost low/high synchronizace fyziky. Low je míň náročný na hardware, ale je to nějak navázaný právě na framerate hry, zatímco high je klasicky nezávislý. Checknul bych, zda něco takovýho nemáš nastavený ve V-Rally.
Tak jsem tomu věnoval něco přes 10 hodin a také to vzdávám. Bohužel podoba kariéry není moc motivující a výkyvy obtížnosti z toho dělají frustrující záležitost.

Jinak mi přijde, že to má nějaký problém s fyzikou. I když je framerate ok, framepacing ok a podle všeho VRR funguje, hra vypadá sekaně. A asi mi došlo, v čem je problém. Totiž když auto přijíždí v animačce na start, seká se, i když zbytek scény vypadá ok. A v závodě se pak střídají chvíle plynulosti s chvílemi sekání. Podle mě se auto v prostoru umí chovat plynule jen při nějakém konkrétním FPS nebo rozsahu FPS. A když na takovéhle auto nasadíte kameru, tak se pak logicky začne při špatných FPS sekat celá scéna. Nevím, jen moje teorie.
Hra, která mi umožní hrát si na Nárožnýho (rozuměj nabídne mi Alpine A110 v modré)? No tak to beru :-D
Vykrádá to Codies množstvím disciplín (rally, do vrchu, buggyny, gymkhana atd.), ale má to trochu béčkovej feel. Zvláštní je grafika - některé tratě vypadají fakt jak z roku 2010 přinejlepším, ale třeba Detroid vypadá skvěle. Moc se to ale nehýbe. Čekal bych, že s RX580 ve 1440 dám 60 s přehledem, a ono to leze klidně k 45 a celkem to tam i zůstává. DRS je jako položka v menu ale podle mě nic nedělá. Po prvních pár závodech ale dojmy pozitivní. Je třeba brzdit hodně před zatáčkou, aby se člověk nerozsekal. Rozhodně menší arkáda, než třeba Dirt 2.