The Crew 2

29.06.2018
25.03.2020

V The Crew 2 se ocitnete v otevřeném světě USA, ve kterém jste se mohli prohánět již v prvním díle. Největší novinkou je přidání závodů letadel a lodí. Samozřejmě nechybí ani závody v autech, na motorkách a dalších silničních či terénních vozech.

Hra nabízí zcela přepracovanou mapu USA a okolních vod. Připojit se můžete ke čtyřem motoristickým rodinám, pro které budete plnit výzvy. Když vytvoříte nový rekord trati, okamžitě se zaznamená do tabulek a ostatní hráči se jej budou snažit překonat. Svým vozidlům budete moci vylepšovat jak jejich výkon, tak i jejich vzhled. Pro hraní je třeba neustálé připojení k internetu.

Zdravim mam dotaz chci na psku zacit od zniva the crew2 ale nevim jak to mam udelat protoze kdyz sam uloziste a ulozena data tak tam the crew proste nemam nevite co stim?

Dlouho jsem se přemlouval, že nebudu hru hodnotit, dokud nebude kompletní, ale čím dál víc ve mě převládá pocit, že já jsem kompletní hru zaplatil, takže kompletní být měla v době vydání. O čem mluvím? Hra bohužel vyšla čistě jako singleplayer. Sice v okolí (když máte štěstí) občas potkáte živého závodníka, ale můžete na sebe tak maximálně zatroubit. A TO NENÍ ZÁBAVA. Opravdový mulťák se ve hře objeví půl roku od jejího vydání (a pokud to bude jako u jedničky, další půl rok bude nehratelný).
Proč se vlastně Ivory Tower rozhodli vydat další hru, místo toho aby první díl dovedli k dokonalosti? Protože se rozhodli, že do skvělé závodní hry přidají letadla a lodě... To je vlastně oproti prvnímu dílu největší změna, jinak pokud jste hráli původní hru, budete jako ryba ve vodě. A to doslova, protože opět budete brázdit ty stejné silnice Severní Ameriky - A TO NENÍ ZÁBAVA. Ne, že by mapa byla úplně stejná, města jsou teď větší, silnice jsou upravené a celkově na mapě přibyla spousta věcí, ale změna umístění by hře rozhodně prospěla.
Grafika se oproti jedničce moc nezměnila, místy je to lepší - místy je to horší, ale celkově to není nic, co by vás mělo nadchnout. Při západu slunce to sice vypadá, že se autoři vytáhli, ale časem zjistíte, že je to jen tím nasvícením a přes den mají všechny silnice jednolitou texturu, většina domů jsou jen krabice s natisknutýma oknama a celkově se s detaily šetřilo, kde se dalo. Na druhou stranu si zahrajete na plné detaily i na starších počítačích. Pokud bych měl srovnat jedničku s dvojkou - tak líp se mi koukalo na starší díl.
Chtělo by to něco pozitivního, ale na řadě je část "Jak se to hraje", takže zase nic. Příběh nemá cenu řešit, zase jste jednou nejlepší závodník na planetě a musíte to celému světu dokázat, je to prostě jen taková omáčka, aby jste věděli proč pořád dokola jezdit víceméně stejně nudné závody. Nudné? Ano, protože catch-up.... Vlastně je úplně jedno, jak celý závod jedete, AI pojede podle vás. Důležité je nebourat na posledním kilometru a mít auto doporučené úrovně, pak v podstatě prohrát nemůžete. A TO NENÍ ZÁBAVA.
U lodí je to jestě horší, tam až na pár závodů nemůžete prohrát snad v žádným případě i když závod odcouváte - a to se pomalu dostávám a aktivitám. Znáte to z jedničky - desítky úkolů po celé mapě: Slalom, sbírání beden, skoky za které jste dostávali vylepšení pro auta, takže jste je jezdili pořád dokola. Tak tady za ně dostanete víceméně prd a ještě není problém je všechny dokončit napoprvé. A TO NENÍ ZÁBAVA.
Co ale zábava překvapivě je, jsou letadla. Ze začátku si sice vystačíte s pár triky na volném prostranství, ale až se k tomu postupně přidá let skrz checkpointy, tak si konečně zanadáváte když vám první místo desetkrát za sebou unikne o půl vteřiny jen proto, že jste v tý rychlosti proletěli branku vzhůru nohama. A TO JE ZÁBAVA.
Počet vehiklů je podobný jako v prvním díle, ale bez mulťáku se garáž rozrůstá pomalu. Za závody nedostáváte žádný balíky a pořádný auta stojí pořádný peníze, takže pokud jste sběratel, budete muset pořád dokola jezdit ty stejné závody. A TO NENÍ ZÁBAVA.
Mě dohrání trvalo 40 hodin, ale bohužel konec ve mě místo pocitu naplnění spíš probudil pocit zklamání. Co teď? Mám pořád jezdit po stejný mapě jako před třema rokama a jezdit ty hloupý závody, který nejdou prohrát? Budu mít chuť za půl roku tu hru instalovat kvůli mulťáku, když v tý době vyjde nová Forza Horizon? Neměl jsem tu hru koupit až bude kompletní? Vážně nešlo původní hru upgradovat o letadla a lodě a místo toho roztrousit komunitu do dvou her? Vím že ani jednička v době vydání nebyla dokonalá, ale člověk by řekl, že se autoři poučí...
TAKHLE TO BOHUŽEL NENÍ ZÁBAVA...

Pro: Letadla

Proti: Opět stejná mapa USA, změny spíš k horšímu, multiplayer po půl roce od vydání

Jedničku The Crew jsem nehrál a podle videí, obrázků soudím, že jízdní model působí fakt uměle a grafika vyblitě. Co se týče dvojky - váhal jsem. Po velkém zklamání z Horizon 3, mnou manipulovala chuť na pořádnou závodní arkádu s open world systémem. The Crew 2 se jevilo jakožto dostačující náhrada. Pročítal jsem reddit na tisíckrát, sledoval tuny videí. Jako když trháte lísteček a říkáte si "mám si hru koupit, nemám si hru koupit?" - za šestikilo jsem do toho skočil naplno. S Ubisoftem mám primárně dobré zkušenosti. Watch Dogs 2 je absolutním králem open world her s živým světem a ta hra mě bude kojit na několik dalších let do budoucna i s tím, že za rohem je třetí díl. Série Splinter Cell patří mezi mé oblíbené (Blacklist je pro mě vrcholem akčního/stealth žánru) a mnou rozjetý Ghost Recon: Wildlands vypadá taktéž delikátně.

Samozřejmě - říkal jsem si, zda kritika na tuhle hru není příliš ostrá. A NAŠTĚSTÍ já jsem ten šťastlivec, který hru doslova zbožňuje. Rekapituluji - jedničku jsem nehrál, tak nemohu porovnávat.

Hned z počátku se mi zdál jízdní model až moc neučesaný a lehce těžkopádný. Jezdil jsem jak totální vůl a obviňoval za svojí neschopnost, katastrofální AI. AI cheatuje, projížděj mimo kontrolní body, maj turbo boosty a zatáčky prořezávaj neuvěřitelným způsobem, doslova. JENŽE - je tu kompromis. Závody umí bejt solidní challenge, ale s lepším gearem a skillem, se z toho časem stane zábava. Najednou, jsem byl schopný skrz zatáčky projíždět opravdu nekompromisně s tím, že vypustím plyn a z vnějška najedu do vnitřku. AI se dá vysekat o různé překážky a i hráči je tolerováno, když projede trošku mimo kontrolní bod. Jde to v ruku v ruce. Závody jsou daleko výživnější pro mě, než z Forzy.

Dopomáhá k tomu využívání okolí, prostředí. Jsou tu pořádné skokánky, pestřejší paleta počasí, využívání nitra (to mi chybělo) a daleko větší dynamická jízda z cockpitu. Dámy a pánové, jízda z toho pohledu patří mezi ty nejlepší, se kterou jsem se kdy setkal. Ta těkavá kamera, dynamika a hlavně - MŮŽU SE PO AUTĚ ROZHLÍŽET. Do stran, nahoru, dolů. Plné využití této možnosti. Slast! A můžete si být jistý, že jízda napříč celou mapou s kompletně vypnutými pomocníky a bez mini-mapy, je výživná a pohlcující. Pamatuji si, jak jsem vyjel z Miami a hodinu bloudil kolem Naschvillu a při rozkliknutí mapy jsem čuměl s otevřenou pusou, že jsem sotva projel ČTVRTINU MAPY! Takže slepé bloudění z bodu A do bodu B mě bude držet v šachu HOOOODNĚ DLOUHO.

Ještě se skutečností, že tvůrci se o Crew 2 neustále starají. Na redditu, rok zpátky psali, že je to celé vyprahlé, prázdné a bez eventů. Já tam mám tolik natřískaných možností, soutěží a kdo ví čeho a to mám už ve hře najeto několik desítek hodin. Dojel jsem pouze drifty a street závody s tím, že mě čeká tuna daleko jiných eventů. A to, že season pass spolu s tou Audinou Kurýra a Mitsubishi Lancer X se daj koupit v základní hře (jinými slovy, season pass zadáčo :)))) mi ho už postavilo!

KAŽDÉHO auta si vážím a z každého auta mám radost. Tím, že ho kompletně buduji od základu - že se odlišuji od ostatních hráčů. Vizuální tuning není tak výživný jako z NFS: Payback, ale nabízí dostatečně pestrou paletu možností. Barva interiérů aut, spoilery a nárazníky - není to úplně dokonalé, ale na můj vkus dostačující (s tím, že x partů si odemknete i jako odměny, za vyhrané závody). Ta hra je dost o grindu, ale ... nevím, působí to stále fresh a chutně. Mám koupených asi pět aut, jedno letadlo, motorku a buginu a když si vezmu, kolik času trávím s Nissanem, neumím si představit že mě toho tolik ve hře ještě čeká.

Rádia jsou složené z neznámých skladeb (ambientní rádio je něco, co forza hodně postrádá) a s takovým Bonobo na cestách...prostě wow. Čert vem to, že může sněžit i v Miami (:D) mě jde o ten varibiální prožitek z jízdy a tu pestrost toho vizuálu. Uznávám, že grafika dost zaostává o proti konkurentům, ale udělat detailní top grafiku s takovou masivní mapou... ehh, jde mi fakt o hratelnost, kterou má Crew 2 výživnou. Navíc, tvůrci maj spoustu času na upgrady a s tím, jak pečují o svůj titul, je to pravděpodobné že časem to vylepší. Živostnost této hry je stále vysoká.

Mimo ambientního rádia tu je nějakej ten rock, country (to je fakt super), hopík a nějaká ta latina, mexika, whatever.. každé rádio mi hladí uši a baví mě. Další věc, kde Crew 2 v kvalitě kolísá, je nazvučení. U aut to je ještě jakž takž v pohodě (hlavně klakson v tunelu je stále super), ale třeba zvuk niter a hlavně backfire má forza nesrovnatelně lepší. Chybí mi ta křupavost a monumentální feedback z toho. Ale to je jen detail.

Letadla a lodě se zase postarají o rozvětvení disciplín a člověk pomalu ani neví, kam má skočit. Letět letadlem v cockpitu...to je fakt masakr. Ale ještě to nemám zde tolik zažité, takže je možné, že pak komentář doplním o zážitky z těchto disciplín. Ale z toho, co jsem zkusil, mě bavilo vše.

Pak tu jsou klasické speed trapy, baví mě ujíždění před "tlakovou bombou" do určité vzdálenosti, motokros, really závody, drifty.... u nich jsem opět roztavil nespočet nervů, adrenalinu a hodin :D tam trošku překáží ten grind, ale není to nic moc hrozného. Nějakej naznak mikrotransakcí (barva kouře z kol) tu je, ale jde to získat i různýma eventama v in-game hře a průběhem v příběhu, takže to mě netrápí. Navíc, je to drobnost, bez které se klidně obejdu :)
líbí se mi ta rivalita a žebříčky. Ale...osm hráčů na mapě v tak obřím světě je docela málo. Nějaké bugy jakožto, že zmizí doprava..i když to jsem měl jen dvakrát. Jen jednou jedinkrát mi hra spadla a těší mě hodně krátké loadingy.

Crew 2 tedy má spoustu chybiček, ale převažuje to robustním obsahem, aktuálností, vizuálním tuningem aut, pestrou mapou, kvalitním soundtrackem a není zde vlastně nic, co by mě extra otravovalo. Za mě šílená arkáda, ale rozhodně těch peněz nelituju.