Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

@Eru (10.04.2021 15:07): Zkusil jsem odeslat úplně totožný text (bylo by tedy jednodušší jej mít v textové formě, než to přepisovat z obrázku, ale budiž) a naprosto bez problémů. Hned několikrát. Tím neříkám, že se ta chyba nemohla stát. Ale ideálně bych rád znal i browser a seznam používaných rozšíření.
Psal jsem přes DH poštu tuto zprávu. Nicméně se odeslal pouze první řádek. Zkoušel jsem poté zprávu upravit, ale opět zůstal pouze první řádek. Poté jsem text ještě překopíroval přes poznámkový blok, abych měl jistotu že je to jen čistý text bez jakéhokoliv formátování, opět zůstal pouze první řádek. Pak jsem to vzdal a napsal jinak.
Když chci poslat do diskuze ke hře zkopírovaný text, tak se příspěvek neodešle.
Když si v editoru přepnu do toho BBCode režimu, tak mi zmizí horní lišta s ovládacími prvky. Je to záměr ? (Vivaldi)
@MCZ (24.03.2021 18:24): Jj to s tou sématikou naprosto chápu. Ale to navrhnuté řešení právě vypadá naprosto skvěle a snad i jednoduše. Dát uživatelům [h1], [h2], [h3], to nám musí stačit a jen je hloupě převést na <div class="user-h1"></div> či něco podobného, nastylovat dle potřeb a všichni budou spokojení.
Možná by snad realizace mohla být čistě jen analogie/copypaste ze současného boldu?
Tak držím palce, ať to jde od ruky. Pokud můžu něčím přispět, tak řekněte.
Tie medzery medzi jednotlivými dielmi Tales from the Borderlands v Právě vychází nepôsobia vôbec dobre. Predpokladám, že je to dané dlhými názvami.
@OndrejVasicek.cz (24.03.2021 10:25): O tom ověřování samozřejmě víme, jen to nemělo prioritu. Ony ty značky h/h3 zkrátka oficiálně podporovány nejsou, i když je tam můžeš zkusit propašovat, tudíž současné doporučení je jak píšeš - nahradit je tučným textem.

Obecně je trochu problematické dovolit uživatelům vkládat jakékoli nadpisy (alespoň takové, co se interpretují jako h* HTML tagy), protože to může dost poškodit právě sémantiku i související SEO. Rád bych to někdy v budoucnosti adresoval tak, aby mohli uživatelé používat i více různých nadpisů a bezpečně (tzn. parsující se třeba jako divy), ale tohle bude ještě běh na dlouhou trať. Každopádně díky za feedback.
@MCZ (23.03.2021 17:42): Není podporován v rámci editoru (nezobrazí se), ale když ho pomocí <> vložím, uloží se (skript ho neodfiltruje) a tím pádem se mi na profilu zobrazí (tzn navíc nějaký váš výstupní skript ten bbkoc pořád převádí na H3 html element). Čili pokud ho už nechcete povolit, asi by se měl filtrovat i při ukládání popřípadě ještě lépe na výstupu. Obecně cokoliv jde od uživatele se musí kontrolovat na straně serveru, JS na frontu vám dycky nějakej jouda může ohnout.

Jinak mimo technický koutek - proč jste se rozhodli ho dát pryč? Byla to dobrá volba pro členění textů. Je nějaká alternativa, než jenom tučně?
Zjistil jsem s novým editorem dva problémy.
1) Přestal se podporovat tag [h]? Texty, kde jsem ho měl uložen, se stále zobrazují správně a mají nadpis, ale při jejich editaci se [h] odmaže a při uložení už mám jen běžný text. Vtipné je, že toto se stane jen pokud udělám v textu nějakou změnu. Pokud žádnou neudělám a text uložím, zůstane s nadpisem. Což nevím, jestli je vlastnost editoru nebo na straně skriptu se kontroluje změna a případně neukládá.

2) Profil https://www.databaze-her.cz/uzivatele/ondrejvasicekcz/ , v sekci herní výzva když dám editovat, tak (narozíl od problému 1) poslední blok "Doplňující informace:" se chová podivně. Nyní, když se podíváte, je to jen seznam odkazů, každý na novém řádku. Nic víc. Html je vygenerované doslova jako "a" a za ním "br".
Pokud dám upravit, editor se rovnou zblázní a nový řádek mi zdvojí, takže vidím v editoru odkaz, jeden prázdný meziřádek a další odkaz. A toto chování se cyklí. Tzn pokud uložím, mám odkaz, přádný řádek, odkaz. A mimo jiné odstraněný nadpis, viz bod jedna, ale aniž bych udělal úpravu. Pokud dám znovu editovat, mám místo jedno meziřádku 3. Po uložení v html opravdu 3x br. Pokud dám znovu editovat, editor načte 7 meziřádků! Atd.

Používám aktuální chrome.
@PavelU (20.03.2021 20:56): Pokud vkládáš text z nějaké rich-text aplikace (Office), tak je lepší místo klasického "Vložit" použít "Vložit jako (obyčejný) text" ("Paste as plain text"). Editor nemůže automaticky odebírat formátování z důvodu možnosti kopírování textu z jednoho do druhého. A programovat podporu pro správné vkládání stylů z různých officů taky není úplně reálné.
Ještě v únoru jsem normálně nakopíroval mé komentáře ke hrám z dokumentu Neat Office na DH a dal odeslat. Teď už tento postup není možný. Text je rozhozený, v jiném zarovnání. Musím jej proto nejdříve dát do poznámkového bloku a z něj na DH. Až pak je to už v pořádku. Myslím klasickou funkci kopírovat.
@Rapier (19.03.2021 17:20): Jestli je to aktuální Opera, tak ta používá stejné vykreslovací jádro jako oba další tebou zmíně, z tohoto důvodu tudíž přecházet nemusíš. A pokud ti teda nevadí, že je vlastněna čínskými společnostmi.
Rád bych nahlásil chybu: když v Opeře (poslední verze) píšu text a za něj vložím odkaz tak nelze pokračovat v normálním psaní ale text (zašedlý) se tváří jako by odkaz pokračoval dále.
V mobilní verzi, pokud si při napsání příspěvků do diskuze uložím rozepsaný text a chci ho posléze nahrát, tak zmizí jak formulář, tak text a zůstane vidět akorát tlačítko odeslat - viz screen. Vyzkoušeno a nefunguje v mobilních browserech Dolphin a Chrome. A nenačte se to ani na PC ve Firefoxu.

@MCZ (18.03.2021 21:24): Díky! :)
Ten nový editor blbne, aniž bych provedl jakoukoli úpravu. Stačí jen dát Uložit změny a text doplňnujících informací se zobrazí chybně. Zamezit se tomu dát tak, že při každém otevření editoru nadefinuji nově, jak chci mít text zobrazen. A při BBCode, když mám zkopírován ten text, tak to můžu opravit, zobrazí-li se to chybně. A to samé se zřejmě děje i v profilu uživatele. Vzniknou mi tam nežádoucí mezery.
@Jab (05.03.2021 20:32): Spoilery fungují, ale musíš mít vybrán nějaký text.

Co se odkazu týče, tam to nejspíše neupravím, je to chování tiny. Ale opět platí, že můžeš vybrat nejdříve nějaký text - ať už je to obyčejný text nebo adresa - a pak se ti dialogem nabídne to druhé.

@Rapier (05.03.2021 20:02): Tyjo, Operu ještě někdo používá? :-) Každopádně se mi moc nedaří replikovat to chování. Za těch několik měsíců testování se mi to snad ani jednou nestalo.
Nefunguje mi psaní spoilerů (když kliknu na ikonu při psaní příspěvku). Funguje ale, když to obejdu a ty hranaté závorky si napíšu sám (tzn. [(/)spoiler]).

Btw asi by se hodilo, aby "odkaz" zůstal i po smazání posledního písmene. Tzn. aby to nahoře zůstalo jako odkaz označené a já mohl celý ten "odkaz" vyměnit za něco jiného, aniž by se mi to celé smazalo.

Příklad, páč to asi nebude pochopitelné. Takhle v základu:
odkaz 

Pokud to chci změnit, aby tam nebyl "odkaz", ale třebas název stránky:
rtings

Nicméně v téhle chvíli jsem to musel smazat až/jen po "o" (tzn. jsem smazal "dkaz"), páč jinak by se smazal celý ten odkaz. Bylo by super, aby ten odkaz vydržel, i když smažu poslední písmeno (ono "o" zde tedy).

Zatím s tím celkově celkem bojuji. I v tom smyslu, že když edituji a něco napíšu vedle spoileru, tak se to zase dále tváří, jako bych pokračoval v onom spoileru. I když udělám mezeru. To stejné s těmi odkazy. Určitě se naučím, jak to dělat správně. Ale je to složitější než dřívější systém. Což je přece jen nepříjemné.
@MCZ (05.03.2021 19:09): Me se na iPadu i na Macu v obou pripadech v Safari stalo, ze jsem psal odpoved na prispevek a po smazani zmizela uplne. Stalo se mi to ale dopoledne a vic k tomu rict nemuzu uz, protoze si nepamatuji vic. :/
Hlásím problém s DH, snažil jsem se odpovědět v HW diskuzi a příspěvek se odeslal neúplný nebo jen s počátečními písmeny.
Když si otevřu reakci v blogu na nové kartě (kliknu pravým tlačítkem na nick v příspěvku, na který se reaguje), tak mě to nepřesměruje přímo na ten příspěvek, ale nad něj a musím k němu dorolovat. Když si ale ten odkaz zkopíruju a načtu na prázdné kartě, tak se to spraví. V diskuzích to funguje normálně.
Neviem, či to bolo niekde spomínané, ale od posledného updatu na používateľskom účte v sekcii komentáre, ako je "naposledy jsem" sa nejak pokazilo počítanie dní, pretože to píše, že som napísal posledný komentár "napsal komentář k The Hex (51 let a 76 dní)" a "Diskutoval u hry Command & Conquer Remastered Collection (51 let a 76 dní)". Zaujímavé je aj to, že obidva dátumy majú byť odlišné, nie to ešte, že prisahám, že to tak dávno zas nebolo. :)
Když přidám odkaz na hru DH v přidavání her, sice se okamžitě vypíše název hry, ale odkaz se natahuje při psaní na další text.
Od aktualizace mi nejde upravovat herní výzva. Profil ano, ale výzvu si prostě nepřizpůsobím (Chrome Verze 89.0.4389.72)
@Popcorn (21.02.2021 23:30): Jop, tohle je otravné. Už se mi to taky stalo. Jinak viz Gordy. A nebo je dobré si komentář kliknutím na disketku průběžně ukládat a není ani potřeba ten Word. Fajn by ale určitě bylo, kdyby si formulář text pamatoval a nebo to alespoň vyhodilo nějaké upozornění - i třeba jen při nechtěném ukliknutí jinam. Zejména na dotykovém zařízení se člověk utapne hodně lehko.
@Popcorn (21.02.2021 23:30): Souhlasím, každopádně doporučuji si psát komentář třeba do Wordu a pak ho jen překopírovat, už mnohokrát se mi stalo, že jsem se uhmátl a celý komentář byl v čudu.
Pokud máte rozepsaný komentář, a v průběhu si všimnete že jste hře nedali % hodnocení a s rozepsaným komentářem jí nějaké z dropdownu vyberete, tak se refreshne a co tam bylo napsáno se smaže. Myslím že by to minimálně mělo zobrazit hlášku že tohle smaže rozepsaný komentář, není z UI jakkoliv poznat že se tohle stane.
Reálný limit znaků pro důvod úpravy hry je kratší, než kolik má uživatel povoleno vložit.

Ze schránky jsem vložil:
test - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec vel neque ante. In egestas luctus ligula at imperdiet. Pellentesque pretium purus et felis fermentum sollicitudin. Nullam ac dolor ac magna placerat scelerisque. Aenean a interdum dui. Maecenas hendrerit ultrices volutpat. Vivamus vel rutrum odio. Pellentesque risus justo, posuere eu pulvinar eget, venenatis sed magna. Aenean sit amet dictum lacus.

Do pole "důvod úpravy" se vešlo:
test - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec vel neque ante. In egestas luctus ligula at imperdiet. Pellentesque pretium purus et felis fermentum sollicitudin. Nullam ac dolor ac magna placerat scelerisque. Aenean a interdum dui. Maecenas hendrerit ultrices volutpat. Vivamu

V seznamu schvalovaných her se zobrazuje jen:
test - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec vel neque ante. In egestas luctus ligula at imperdiet. Pellentesque pretium purus et felis fermentum sollicitudin. Nullam ac dolor ac magna placerat scelerisque. Aenean a interdum
Když v novém editoru zkopíruju text s odkazem (třeba odkaz), vloží se jen text bez odkazu. Nevím, jestli to je záměr nebo chyba, ale je to docela otravné.
@Memphis (23.12.2020 21:53): ok, díky. Zdá se, že to funguje.

Když už jsi u toho slučování, ještě visí několik žádostí o sloučení duplicitních vývojářů v příslušné diskuzi, některé už možná zapadly, díky
Na Devu jsem měl starý editor, ale na produkci vidím při editaci profilu nový. Pokud kliknu úplně vpravo nahoře na ikonu "<>" - "Zobrazit BBcode" tak zmizí všechny ikony kromě nápovědy a přepnutí zpět. Možná jde o vlastnost.Viz editor textu.

Nový textový editor nevypadá špatně, ale má své mouchy. Ve wysiwygu nelze kopírovat včetně tagů. Dává mezi text a titulek mezeru velikosti 4 enterů.