Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

Na mobilu není možné filtrovat hry podle všech štítků. Když kliknu do políčka "Název štítku..." objeví se 5 nejčastěji používaných, a ty zvolit můžu. Ale pokud do tohoto pole napíšu např. "r", tak se objeví toto pole, a vypadá to že se něco vyhledává. Ale asi po jedné vteřině zmizí a neobjeví se nic. Na PC by se mi objevilo 5 nejpoužívanějších štítků, které obsahují písmeno "r". Nedělá to jen písmeno r, dělá to cokoliv co tam napíšu. I když tam napíšu celý název štítku nelze ho zvolit.

Prohlížeče:
- Free Adblock Browser 80.0.2016123466
- Chrome 97.0.4692.87
Pokud mám komentáře u hry řazené dle osobního významu, tak je můj komentář hned nahoře. Dám Upravit vlastní komentář, uložím jej, a najednou můj komentář zmizel. Protože se stránka přepnula na řazení Od nejnovějších. To je hodně matoucí, vždycky si říkám, co se s tím mým komentářem stalo. A je nutné vždy změnit řazení, nebo opět kliknout na Komentáře, aby se mi opět vrátil můj vlastní komentář nahoru.
@Ronik (16.01.2022 11:34): Mě to teda otravuje i při práci uvnitř DH editoru. V recenzi mám neprolinkovaný název hry, např. Machinarium. Takže dám editovat recenzi, označím Machinarium, dám Ctrl+X, kliknu na Hra, dám Ctrl+V, a objeví se DH_TEXTAREA_CLIPBOARD:Machinarium. A pak to musím ručně umazat, aby to našlo hru. Minimálně uvnitř toho editoru by to mohlo svoje vlastní značky umět zpracovat a ignorovat. Ale souhlas že i ostatní prvky na DH (jako vyhledávací pole) by to měly umět zpracovat.
Při kopírování textu z editoru se při jeho vložení mimo editor (třeba do vyhledávacího pole přímo na DH) na začátek přidá "DH_TEXTAREA_CLIPBOARD:". Jestli to je daň za lépe fungující editor, tak to chápu a dá se s tím žít, ale občas jsem to třeba při přidávání her používal.
@Charllize (15.01.2022 16:29): Právě na současných telefonech, resp. prohlížečích (v případě Androidu) to scrollování funguje bezvadně a mnohem stabilněji než v předchozí verzi (kde byly bugy, které jsem nebyl schopen odchytnout). Každopádně díky za report. Ještě na to mrknu a pokud to bude v mých silách, zařídím opravu.
@Charllize (15.01.2022 11:49): Koukám, to už je dost staré zařízení, které dostává pouze opravné/bezpečnostní aktualizace, ale s podporou webových technologií je na tom pár let pozadu. A právě ta jedna technika řeší problém, který máš ty, tzn. chyba se týká pouze starších iPhonů a Safari.

Zkusím vymyslet nějaký fix, ale nebude to ideální.
Když rozkliknu nějakou diskuzi na telefonu tak aktuální/první příspěvek je z části zakryty horní lištou, není vidět kdo to psal a časove údaje. Musí se to posunout, je to dost matoucí jelikoz to chvíli působí ze první příspěvek je ten druhy.
@Paul (29.12.2021 21:21): já myslim že kecá. nikdo není tak blbej, aby napsal 4x skoro celý komentář s vírou, že "tentokrát to určitě nespadne a mě na tom stejně nezáleží takže když jo tak jim to půjdu napsat jak to mají rozbitý a nebudou mít tu čest si ten komentář přečíst"... přece to nebude ukládat, to není ta správná ta.. mentalita.
@pipboy (29.12.2021 21:14): píšeš komentář čtyřikrát, ale vůbec ti na tom nezáleží ho tu mít? zvláštní. Každopádně padání je samozřejmě špatně. Ale já tedy nezažil že by mi Firefox na DH (nebo jinde) spadl. Přesto tedy pro jistotu průběžně ukládám (a notepad je taky dobrej nápad).
Pokud to nějak systematicky padá ve Vivaldi, tak se na to snad MCZ/Memphis podívaj.
@Garret (29.12.2021 18:56): kdyz uz by mi jo zalezelo na tom tady ten komentar mit, tak ho proste napisu v notepadu. Ale i mentalita "tak si to mas ukladat" je dobrej priklad toho proc mi na tom na konci dne zas az tak moc nesejde.
Já se na to holt prostě vyseru, ale fyi bych rád podotknul, že když tady píšu komentář a seru se s tím moc dlouho, tak mi eventuelně spadne celý Vivaldi - komentář na Creaks jsem napsal skoro celej asi 4x a výsledek můžete nevidět sami.
Když dám kategorii hry a zadám tam, že chci vidět pouze zrušené hry, tak se mi nic neukáže. Ale když najdu nějakou zrušenou hru a kliknu na "Hra byla zrušena" tak se mi seznam ukáže.
DH statistiky mají chybu zdá se. Ukazuje to u mě, že mám přidaných 499 her, ale v profilu mi to píše jen 498. Pravděpodobně mi byla nějaká hra smazána a zatím co z profilu zmizela, tak statistiky ji evidují.
Nevím jestli je to tedy jenom u mě, ale momentálně nejde pořádně v editoru upravovat profil.
Na notebooku i stolním PC, prohlížeč Vivaldi. Blokovány pouze sledovače.
Stránka zamrzá a nedá se s tím pracovat.
Chcel som do všeobecne o hrách hodiť zalinkovaný facebook obrázok/vtip, ale po uverejnení alebo opätovnej editácii sa zobrazila iba prázdna správa. :(
@ripper (20.11.2021 19:35): :D jsi mi připoměl moment, kdy jsem si tu ručně namigroval několik set her ze Steamu, pochvalil se tím a Memphis asi o týden později slavnostně oznamil automatické stahovaní dat skrze Steam ID!! :D
@Memphis (20.11.2021 15:52): Super, díky, potvrzuji, že už to funguje.

Kdybych věděl, že budeš tak rychlej, tak bych s tím tagováním her chvíli počkal :-) Teď abych otevřel přes 200 profilů her a změnil u každé štítek, ech. Kdyby se v budoucnosti plánovala možnost přejmenování štítku nebo hromadné úpravy štítků u vybraných her, tak bych se vůbec nezlobil :-D
Nelze vytvořit uživatelský štítek zajímavé, vždycky se to přepíše na zajimave. Přitom jiné štítky mi jdou s diakritikou vytvořit bez problémů. Dle mého IT kung-fu soudím, že se v databázi díváte, zda už daný štítek existuje, a podle toho využijete existující entitu nebo vytvoříte novou. Ale bylo by fajn nekonvertovat to při porovnávání na ASCII, protože já bych opravdu chtěl nezkriplený český štítek, pěkně prosím.
@Jumas (20.10.2021 08:26): Díky, o tom jsem nevěděl, tak či tak je to celkem neintuitivní... starý způsob imo fungoval mnohem lepším způsobem, nyní ti tam při použití "starým způsobem" vytvoří položku "odkaz", kterou když chceš přepsat, musíš alespoň jedno písmeno ponechat, jinak se odkaz odstraní... celé mi to přijde takové na hlavu. Ideální by byly oba způsoby, tj. že by se kliknutím na vytvoření odkazu to chovalo jako dříve a stejně tak šly vytvářet odkazy označováním textu, jako to jde nyní.

Navíc to stále nic nemění na tom, že to co jsem popisoval níže je nejspíše nějaký drobný bug.
@Isair (20.10.2021 05:38): Nemusíš klikat za odkaz, stačí jen použít šipku doprava a píšeš normální text. Pokud chceš odkaz znovu označit, použiješ zase šipku doleva (někdy i několikrát, když není kurzor hned za odkazem).
Btw, máte v plánu ještě nějak upravovat to zadávání hypertextových odkazů? Už jsem si celkem zvykl nejprve zadat text, poté označit a přidat odkaz, jak mi radil MCZ. Nicméně stále se to občas chová celkem podivně v případě, že chci za hypertextový odkaz dopsat ještě normální text, ten se pak píše celý opět jako odkaz a někdy jej nelze odkliknout myší (tj. kliknutím kurzorem kousek za odkaz). Asi se jedná možná spíše o bug. Co jsem tak vypozoroval, stává se to v případě, že začnu psát za stávajícím odkazem, dopíšu třebas i jeden znak v onom hypertextovém odkazu (protože se samozřejmě text automaticky přepíše na odkaz, protože je přímo za ním) a kliknu myší za slovo, což už text nechce odznačit (ani když znak poté smažete), pokud tam nedopíšete jediný znak, případně jej ihned smažete (bez toho že předtím kliknete myší za slovo), funguje to v pořádku (používám aktuální verzi Chrome).
Ve vysloužilých správcích obsahu a moderátorech je uveden Dunemaster, který se přejmenoval na Atreides, takže to při rozkliknutí hlásí "Stránka nenalezena".
@Luksa (30.09.2021 17:52): Přidávací whitelist už by měl fungovat, dej prosím vědět, kdyby stále něco haprovalo.

@Rapier (02.10.2021 10:16): To železo právě není vůbec špatné, aktuálně by mělo být i docela naddimenzované - načítá se ti pomalu vše nebo jen jedna konkrétní stránka? Nemůže být problém u tebe?
Hlásím rovněž bleskurychlé načítání kdekoli. :c) Naproti tomu editor je úděsný, ale tak co už...
@Rapier (02.10.2021 10:16): To je kvůli těm tvým mega dlouhým příspěvkům o hardwaru :D

Me to teda nacita všude svižně ale mám pořad problémy s editorem hlavně na telefonu. Občas do nej nejde psát aniž by se nemusel znova označit kurzor, když je zapla klávesnice nejde posunovat text při delším příspěvku dokud se klávesnice nezavře a zase nezapne, případne text odscrolovat nějak násilne prstem na desátý pokus.
Nešlo by z databází něco udělat? Celkově se mi zdá že za poslední dobu DH hodně zpomalila. Než se načte stránka, diskuze, cokoliv, trvá to celé roky (záměrně přeháním). Je mi jasné, že železo na kterém to běží, možná i DB engine není žádná hitparáda jako mají firmy alá Alza, a spol.
Takže to neberte jako kritiku, jen je to trochu otravné. Dříve byla DH mnohem svižnější na čemkoliv. Počínaje plečkou telefonem a konče PC sloužící pro výpočet NASA. :)
Když vyhledám "Mount & Blade", tak se dostanu na stránku:
https://www.databaze-her.cz/hledani/?fraze=Mount+%26+Blade
kde vidím:
Všechny nalezené hry (6)

Když ale na to kliknu, tak se dostanu na:
https://www.databaze-her.cz/hry/?jmeno=M ... lade&hodnoceni=2
a tam už je 41 her, a Mount & Blade se tam hledá dost špatně.

Zdá se, že je problém v ampersandu, měl se přepsat na %26 (jako v prvním URL), ale nepřepsal. Takto by to bylo správně:
https://www.databaze-her.cz/hry/?jmeno=Mount%20%26%20Blade&hodnoceni=2
Pred niekoľkými dňami, myslím, že to bolo niekedy minulý týždeň, som nahlásil zaujímavosť k hre Baldur's Gate. Pridal som ju ja pred pár rokmi. Bol to odkaz na dnes už neexistujúce YouTube video so všetkými cutscénami z hry. Dnes som si všimol, že nahlásená zaujímavosť je už zmazaná. Neprišla mi však ani správa o odstránení mnou pridanej zaujímavosti, ani správa o odstránení mnou nahlásenej zaujímavosti.
Zdravím, mám dotaz: je nastavený nejaký maximálny časový interval medzi dvoma prihláseniami, po ktorého prekročení sa druhé prihlásenie už nepočíta ako prihlásenie druhý deň po sebe? Napr. ak sa jeden deň prihlásim ráno a nasledujúci deň až večer (tj. medzi oboma prihláseniami ubehne reálne viac ako 24 hodín, ale stále som s druhým prihlásením "dátumovo" v rámci druhého dňa), počíta sa to, ako keby som nebol ten druhý deň prihlásený vôbec? Pri prechádzaní svojej aktivity som si všimol túto nezrovnalosť a dosť ma to prekvapilo...o Zatracenú loajalitu usilujem už dlho a mám za sebou niekoľko neúspešných pokusov, vždy to ale bolo mojou vinou, že som sa skrátka na jeden celý deň zabudol prihlásiť. Toto je však celkom iný prípad, kedy zrejme nie vhodné nastavené kritériá pre "virtuálne ohraničenie" jednotlivých dní mi zhatilo ďalšiu šancu :-(
@Kuba1911 (18.07.2021 10:48): To je možné, teď jsem zamítal jeden návrh na přidání, protože to právě z těchto důvodů nešlo vyhledat. Všude to mají vedené bez té pomlčky nad o, ale s ní je to správně :)
@Jumas (18.07.2021 09:43): Kdyby se jmenoval normálně tak je po problémech :) Pamatuji si že se tu už něco podobného v souvislosti s touhle hrou řešilo, na hlavní stránce to ukazovalo nějakou chybu u zajímavostí tuším.
@Greg (06.07.2021 22:23): Zrejme to budú mnou pridané Steam a GOG odkazy na Gothic 1 Remake. Po pár hodinách mi prišla správa, že odkazy boli zmazané. Dôvod bol, že remake má mať vlastný profil a odkazy k pôvodnej hre nepatria. Notifikácia očividne zostala.
Objevila se mi notifikace, že někdo přidal 2 odkazy na hru Gothic, ale po rokliknutí jsem kromě ikonky (2) žádné odkazy neviděl. Není možný, že se zase smazaly a v těch notifikacích to zůstalo viset? Viz screen...
https://imgur.com/dOx4rhx
Keď mi nefunguje odkaz na SteamGifts v profile (dynamic signature) a predtým to išlo, je chyba u mňa, vás alebo Mozilly?
Nefunguje mi to ani na Androide (Chrome 91.0.4472.101), ani na PC (Firefox 89.0.1).
K zajímavosti o Japonské sběratelské edici hry Resident Evil Village kterou jsem nahlásil jsem chtěl napsat že je v pořádku jen je z nějakého důvodu napsaná jiným fontem než je na DH běžné. Omylem jsem odeslal dřív než jsem to dopsal.
Nevim jestli to je chyba. Ale kdyz mam aktivni okno do kteryho pisu prispevek tak nejde ohodnotit hra. Ja vim podivna kombinace, ale proste to nejde :)
@ripper (27.04.2021 15:50): Takže v profilu nezaokrouhlovat a neuvádět desetinná místa, což se v podstatě rovná zaokrouhlování dolů, pokud to dobře chápu. Mě to teď přijde v pořádku, ale i tohle řešení by asi nebylo špatné.
@Jumas (27.04.2021 13:25): Nenapadlo mě, že by potom neseděla barva ve vyhledávání versus v profilu hry, to je pravda. Ale aktuální stav se mi nelíbí taky. Nabízí se nezaokrouhlovat teda nikde, tzn hra s hodnocením 69,5% by se zobrazovala na jedno desetinné místo ve vyhledávání (červená), a bez desetinného místa bez zaokrouhlení (tzn 69%, červená) v profilu hry. Což je v pořádku, žluté úrovně reálně opravdu nedosáhla. Ale dovedu si potom představit, že se někdo zlobí, že hra s 69,9% se zobrazuje jako 69%. Nechávám na zvážení.
@ripper (27.04.2021 12:52): Mě to teda přijde logické tak, jak je to teď nastavené. V žebříčcích sice vidíš desetinná místa, ale přímo v profilu hry ne. Pak by nastala situace, že hraniční hra, tzn. ta s hodnocením 69,5 % by měla v profilu hodnocení 70 %, ale červený rámeček. Takhle vidíš 69,5 %, což je si sám můžeš zaokrouhlit na 70 %, a pak je v pořádku, že má rámeček žlutý. A předpokládám, že nechceš (já tedy určitě ne), aby v profilech byla desetinná místa. To spíše odstranit desetinná místa z žebříčků, ale takhle je to lépe rozeznatelné.
Odkaz v předchozím příspěvku mi nejde vložit přes Ctrl+V. Nic se nestane, editor ignoruje Ctrl+V. Musel jsem to dělat přes menu na pravém myšítku -> Vložit. Pak to jde:
https://i.imgur.com/jx31oiU.png
Případně to jde přes Ctrl+Shift+V (to běžně znamená vložit jako neformátovaný text).

Když si odkaz dám do textového editoru, a umažu z něj nějaké písmeno z konce ("g", nebo "png"), tak to vložit jde. Když za odkaz přidám nějaké písmeno ("a", takže vznikne "pnga"), tak to vložit jde. Ale přesně tak jak má vypadat odkaz vložit nejde.

Pokud ten odkaz nekopíruju z textového editoru, nebo z panelu prohlížeče, ale označím ho ve svém minulém příspěvku a dám Ctrl+C, tak takový odkaz vložit JDE, a rovnou se vysvítí modře.

O jakou magii se tady ten editor pokouší? Viditelně mu to nejde.
Hra s hodnocením 69.5% se zobrazuje žlutá, ale hra s hodnocením 69.2% se zobrazuje červená. Působí to na mě zmateně a na první pohled neočekávaně:
https://i.imgur.com/jx31oiU.png

Chápu, že je to kvůli zaokrouhlování, ale v tomto případě by podle mě dávalo větší smysl (a na první pohled by působilo lépe), kdyby se nezaokrouhlovalo a desetinná čísla by se odřízla (tzn 69.9% stále červené, 70.0% žluté). Jinak to mate.
Může mi někdo prosím vysvětlit toto? - <span data-spell="wrong"> - jak, proč, proooč? :D
U napsaného shruggie emoji chybí kus pravé ruky (takže vlevo) ¯_(ツ)_/¯ :-) Zpětné lomítko je nutné zdvojit, aby se zobrazilo: ¯\_(ツ)_/¯ Nějaký problém s escapováním.
Od toho updatu se mi už 3x stalo ze jsem odeslal příspěvek ale v diskuzi se neobjevil a musel jsem ho psát znovu. Z mobilu/Safari.