Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

Znova mám vyresetované počítadlo denného prihlásenia u Zatracenej loajality, a tentokrát tam NEMÁM jednodňovú medzeru v kontinuite, ktorú som prehliadol ako pred troma rokmi. Aprílový žart, alebo nejaký bug napr. v spojení s nedávnou víkendovou zmenou času na letný?
Narazil jsem na takový menší grafický bug u fotek vývojářů ve tmavém barevném schématu. Je to vidět zde:

https://imgur.com/a/hvp4xTG

Mathbrush
Emily Short

Tj. fotka neobsahuje bílý okraj, ale při nezvětšené fotce je tam nějaký bílý okraj vidět a nevypadá to hezky. Fotku Mathbrushe jsem sám nahrával, takže vím, že je v pořádku. Testováno na Chrome.

EDIT 1: Děje se to asi všude. Někdy jsou bílé okraje nahoře a vpravo, někdy jenom vpravo, někdy vpravo a dole atd.

EDIT 2: Rychlým řešením by asi bylo např. nastavit atribut background-color pro selektor .developer-logo tagu img jako proměnnou --color-image-background, kterou už tam máte, a změnit tím barvu pozadí z #fff na #181818 (pro to tmavé schéma):

https://imgur.com/a/tyjnqD1
Když sdílím odkazy na hry v chatu nebo na sociálních sítích, tak tam není jako obrázek náhled na obal hry, ale místo toho tam je škaredý nápis "ze" vyříznutý z obrázku "databaze-her.cz" vlevo nahoře (případně se občas nezobrazí vůbec nic). Sdílené odkazy jsou tak zaprvé škaredé, a zadruhé se v nich nedá orientovat podle náhledu.
ukázka Messenger 
ukázka Facebook (prohlížeč v mobilu) 
ukázka Facebook (desktop) 

Pro moje osobní použití je to celkem jedno, ale myslím si, že to ubližuje popularitě DH, když někdo na sociálních sítích sdílí odkaz. Odkaz bez odpovídajícího náhledu se snadno přehlédne, a lidi na to méně klikají. (Stejný problém cítím i když sdílím odkazy třeba na Retro Klub, bez náhledového obrázku se to prostě v příspěvcích snadno ztratí). Myslím si, že by vážně stálo za to zkusit to opravit, kvůli získávání nových návštěvníků a členů.
To se snad dá nastavit v nastavení/uživatelské preference? I tak to nefunguje správně?
@Ross (09.01.2024 14:35): To není pravda, je to jen u diskuzí, který nesleduješ. Nebo teda aspoň já nesleduju Kulturu a když tam někdy něco napíšu a někdo na to reaguje, tak mi přijde upozornění do pošty.
Chtěl bych požádat o funkční https certifikát pro dbher.cz. Odkazy na komentáře totiž vedou na http://dbher.cz , což je nezabezpečený protokol, a pokud to přepíšu na https, tak to zase selže na špatném certifikátu. Mám pocit, že poslední dobou mi to dělá problémy, pokud někam dávám odkazy na svůj komentář, třeba na Steam nebo na Google Play. Hádám, že kvůli http automaticky dostávám nějaké nižší skóre nebo potenciálně podezření na spam, a pak mi jejich automatické systémy odmítnou text s takovým odkazem zveřejnit (zrovna teď mi to udělal Google Play). Problémy s linkováním na DH v dlouhodobém hledisku DH jenom poškodí. Předem díky, jestli na to nějaký admin koukne.
@DanielUndream (08.11.2023 09:46): Je to z toho důvodu, aby nedošlo spolu se smazáním platformy také ke smazání hodnocení nebo komentářů nebo k nějakému rozhození zdrojového kódu. Přece jen je to již čitelnější zásah.
@Eru (08.11.2023 08:31): Je táto fičúra niekde spomenutá, že prečo to tak funguje? Schválne som si prečítal celý sidebar pod Datum vydání hry na karte Platformy a data vydání predtým ako som sa spýtal.

Ale hej, vlákno Hlášení chyb znie pre tento účel najvhodnejšie, sorry za moju retardovanosť a spam v tomto threade *červenanie*
Prosím Vás, dúfam teda, že to zase nie je len moje nepochopenie, ale nejde mi odstrániť platformu už existujúcej hry. Bol som si automatický istý, že The Elder Scrolls: Legends Asia vyšlo aj pre PC, ako pôvodná hra, no túto informáciu sa mi nikde nepodarilo overiť a to čím som si istý, je že teda bola dostupná pre iOS a Android. Chcel som profil upraviť, no neviem odstrániť už existujúce PC, ani keď zmením dátum na "žiadny". Keď chcem kliknúť na PC tlačidlo, mám tam len kurzor a ? no nič sa neudeje.
Chcel som si dať zobraziť všetky zrušené hry, čili som na karte Hry -> Vlastní výběr zvolil: Zrušené hry -> pouze zrušené a dostal som: Zadaným kritériím neodpovídá žádná hra. 

Skúsil som teda to isté pri Prozatím nevydané hry -> Pouze nevydané, tiež: Zadaným kritériím neodpovídá žádná hra. 

Avšak pri Nehotové verze -> Pouze nehotové - som dostal tri hry Valheim, 7 Way to Die a Mashinky.

Pri všetkých troch poptávkach som ostatné dve zvolil ako Nezahrnovat.

Robím niečo nesprávne?
Kdyz si do  Kontakty & sociální sítě na profilu dam svuj username na Xbox, tedy Dunemaster#5037, tak se neukaze # a to dal, protoze # je bran zrejme jako zacatek komentare.
Koukal jsem, ze mam v Aktivita 371 pridanych her, ale v statistice se v zebricku nevidim. Vite nekdo proc?
V seznamu zemí u editace vývojářských profilů se mi ukazuje jak "Indonésie", tak "Indonesiae". U jiné země se zdá, že podobný problém není...

Podotýkám, že jsem ve Francii, nevím, či to má vliv.
@Memphis (03.05.2023 14:28): Tak dalo by se rozšířit toto:
https://www.databaze-her.cz/ostatni/planovane-funkce-a-rozsireni/
a nějak viditelně na to odkázat v banneru nad touto diskuzí.

Ale přepisovat tam věci z interního trackeru bude opruz udržovat. Já bych byl nejradši za otevření toho Bitbucketu pro veřejnost. A pokud tam je nějaká konverzace, se kterou nechcete jít ještě ven, tak konkrétní ticket se dá předpokládám označit jako soukromý.
@Peach (26.04.2023 13:40): A zároveň by se redukovalo opakované hlášení těch samých věcí. Souhlasím, bylo by to lepší. Zároveň založit dnes projekt na Githubu nebo někde podobně vůbec nic nestojí.
Nebylo by fajn udělat nějaký veřejný seznam známých bugů?
Já jsem zde již nahlásila 3, nejstaršímu je téměř rok a nikdo se k nim nevyjádřil, nic se s nimi nedělá. Chápu, že je DH volnočasový projekt, hlavní je, že to nějak funguje a zbytek nemá prioritu, ale transparentní list bugů by
a) informoval uživatele, že něco opravdu nefunguje správně a není to jejich chybou
b) zajistil, že nezapadnou zde v diskuzi a jednou se k nim třeba někdo povolaný dostane
V Nastavení -> Soukromí -> Štítky lze nastavit viditelnost osobních štítků pro ostatní. Ale i když zvolím Všichni návštěvníci, tak se mé štítky nezobrazují ani nepřihlášeným lidem (testováno v anonymním okně), ani přihlášeným (testováno s @Dunemaster). Asi je to rozbité. Koukněte sami, všechny tyto hry by měly mít štítky:
https://www.databaze-her.cz/uzivatele/ripper/hry/

U mě to vypadá takto (a takto byste to měli vidět taky, ale nevidíte):
https://i.imgur.com/UHq24hF.png 

(safra, zas nejde vložit odkaz přes Ctrl+V :-/ )
@Jumas (15.03.2023 19:31): Chápu, návaznost na hodnocení mě nenapadlo. To uvolnění pravidel u nevydaných her jsem myslel tak, že aspoň u nich by běžní uživatelé mohli v návrhu platformu odstranit. Tam to totiž dává největší smysl (vydavatelé mění plány) a zároveň tam zatím není žádné hodnocení, takže asi není co pokazit.
@Pluto (15.03.2023 16:06): Jo, to je jasný. Lze ale udělat i editaci, ve který nic neděláš. Aspoň myslím teda, nevím, proč by to nešlo.

@ripper (15.03.2023 17:19): Původně to mohl odstraňovat jenom Memphis a asi bych to nechal v současném stavu. Může se totiž stát, že někdo odstraní platformu třeba i omylem a udělá i další změny, ale člen týmu si toho při schvalování nevšimne. A předpokládám, že je to odstraňování složitější i kvůli provázání s hodnocením, kde by hodnocení na odstraňované platformě mohlo dělat brikule.

To uvolnění pravidel myslíš jak?
@Jumas (15.03.2023 15:20): Dobře, díky.

Já teda sice koncepčně pořád nechápu, proč, když to stejně musí schválit moderátor, tak tu změnu nemůžu provést sám, ale musím to psát do poznámky, ale to už si musí přebrat zdejší admini :-) Pokud to tak má zůstat, tak by možná nebylo od věci zmínit tento postup v nápovědě po pravé straně (při editaci). A zároveň zvážit uvolnění pravidel aspoň pro ještě nevydané hry.
@Jumas (15.03.2023 15:20): Já nevidím, jak ten systém funguje z pohledu moderátora. Proto jsem popsal, jak jsem to udělal já. Nevím, jestli to umí nahlásit změnu, i když se žádná změna neudělá.
@ripper (15.03.2023 13:59): Už mi to šlo odstranit i u Plutova návrhu. To znamená, že edituješ hru, nic tam neuděláš, protože ti to nepůjde, ale do poznámky napíšeš, že chceš odstranit nějakou konkrétní platformu a nejlépe nějaké zdůvodnění nebo odkaz proč. Například - Odstranit PS5, protože na tuto platformu hra nakonec nevyšla. To je vše.

@Pluto (15.03.2023 14:18): Měnit nic nemusíš, je to pro tebe zbytečná práce. Někdo z týmu na tu platformu jen klikne stejně, jako když ji přidáváš, uloží změny a návrh schválí.
@ripper (15.03.2023 13:59): Nevím, co na to moderátoři, ale já jsem ten svůj návrh vytvořil tak, že jsem u dané platformy změnil datum vydání na něco jiného a do poznámky jsem napsal, že je potřeba tu platformu zrušit.
Takže jestli tomu správně rozumím, tak odebrání platformy už teď správci zvládnou. Ale já, jakožto plebs, ale takový návrh ani nemohu vytvořit, že? Nevidím možnost jak. Takže pokud je od někud potřeba odstranit platforma, tak místo zaslání návrhu je asi nejlepším řešením napsat do diskuze Hlášení chyb v profilech her, chápu to správně?
@Pluto (14.03.2023 22:11): Jenže ona ta finta je v tom, že to můžeme odstranit jen u vlastních návrhů :) To se dá ale samozřejmě vyřešit tím, že ti to zamítnu a pošlu to sám, ale jsi si opravdu jistý tím, že 7 dní a 7 nocí na Amigu nevyšlo? Je pravda, že mimo Moby o Amize nikde zmínka není.
@rikuhahl (14.03.2023 16:25): Dobře. Sice to prochází schvalovacím procesem, takže tam úplně nevidím důvod pro toto rozhodnutí, ale beru. V tom případě by stálo za zvážení, jestli neuvolnit pravidla u ještě nevydaných her. Přeci jenom je dost snadno možné, že hra v průběhu vývoje změní platformy, na které cílí, a asi to pokaždé nebudou chtít schvalovat super-admini.
Z existující hry nelze odstranit již jednou zadanou platformu. Když na ni najedu kurzorem, tak se kurzor změní na otazník, a tooltip mi ukáže plný název platformy, ale už nejde kliknout, abych platformu odstranil.

Narazil jsem u toho u System Shock, který na PC vychází 30.5., ale termíny konzolí ještě dané nejsou, tak jsem chtěl konzole dočasně odstranit, dokud to na ně nevyjde nebo nebude jasné datum (protože nelze mít jednu platformu s datumem a druhou bez). Ale nejde to. A Shock neShock, zdá se to jako obecná chyba.
Na mobilu se mi stává, že nejde vložit odkaz do různých příspěvků. Lze vložit adresu odkazu i Text odkazu ale nelze kliknout na Potvrdit.
Youtube začal generovat odlišné URL, pokud použijete na webu tlačítko Sdílet. Například na https://www.youtube.com/watch?v=T9-0-ceKhJI po použití Sdílet se vygeneruje https://www.youtube.com/live/T9-0-ceKhJI?feature=share . DH ale ten nový formát URL nezná, a video nenačte, pokud ho chci přidat. Řešením je samozřejmě použít to URL v adresního řádku prohlížeče, jen je potřeba si hlídat, jestli tam třeba není odkaz na časovou značku (i když tu možná DH ignoruje?). Každopádně by bylo fajn, kdyby se DH naučilo rozpoznávat i nový formát URL Youtube videí přes tlačítko Sdílet.
@Psyx (09.12.2022 14:04): @Marles (09.12.2022 14:06): Aha, tak v tom případě se omlouvám za špatnou úvahu a máte pravdu, nějaké hodnocení banovaného/smazaného uživatele tam dělá neplechu, to by správně nemělo nikde v systému už figurovat, takže je to opravdu chyba. Ještě jednou se omlouvám za mystifikaci.
@rikuhahl (09.12.2022 13:49): No vážený průměr je o tom, že se upravuje váha jednotlivých hodnocení podle nějakého vzorce, ale hodnocení samotné se nijak nesnižuje.

Tady je spíše problém, že tam visí hodnocení někoho, kdo měl hodně DH bodů a dal tomu nula a následně byl zabanovaný. Když se rozkliknou statistiky hry, tak je tam to jedno nulové hodnocení vidět v grafu.
@Všivák (09.12.2022 11:22): Je to vskutku zajímavý příklad, ale je to správně. Oba hodnotitelé toho moc na DH nezažili, takže jejich hodnocení nemá váhu (jeden z nich dokonce na DH neudělal nic jiného, než ohodnocení téhle hry). Je to možná nespravedlivé vůči hře, že na první pohled podle hodnocení vypadá jako "odpad", ale jak jinak zamezit všem různým trollům, mulťákům a dalším záškodníkům, aby manipulovali s hodnocením? Tahle hra by si evidentně zatím nezasloužila být mezi jinými, které taky mají 100%, ale hodnotili je "prověřené" osoby. Je pravda, že mě tahle alternativa s tímto výsledkem nenapadla, ale v konečném důsledku má logiku a nijak mě to netrápí. Každá hra vede "svůj boj" o místo na slunci a ne vždy je úplně spravedlivý.
@Pluto (09.12.2022 13:10): Jako, že když dají 100 % tak se to automaticky poníží na čtvrtinu? Nemělo by to takhle fungovat v porovnání s hodnoceními aktivních uživatelů? Když tam jiná hodnoceníé nejsou, nemělo by to nic srážet, ne?
Ahoj, přestaly mi chodit zprávy do pošty za opakované splnění achievementů a oslovení v diskuzích. Nenašla jsem nikde možnost to nastavit. Dělám něco špatně? Jestli mi chodí běžné zprávy nevím, nikdo mi nepíše :(
Děkuji.

Edit: Tak běžná pošta funguje.
Můžete mi říct, jestli Vy, ostatní registrovaní uživatelé to ve svém profilu vidíte? Případně jestli to vidíte u toho mého, plís?
Ahoj, nevím, jestli je to programová chyba, ale ve svém profilu nevidím takové ty informace, jako vlastněné platformy, jméno, zaměstnání atd., přitom u ostatních uživatelů to normálně vidím. Ale v nastavení to nemám nikde zakázané. Zkoušeno v Mozille Firefox, Internet Exploreru a Google Chrome.

Pak vyzkoušeno na mobilu a tam se mi to zobrazuje normálně. Tak nevím, kde dělám chybu.

https://www.databaze-her.cz/uzivatele/veselykralicek/
Všechno ruším, problém nebyl u Opery, ale vznikl jedním instalovaným rozšířením Opery, po jehož odstranění je vše v pohodě.
Již pár týdnů mám problém s otevíráním DH na PC, ať už bez zalogování nebo s ním, v prohlížeči Opera, kdy se mi načte jen zhruba necelá půlka stránky (odkaz). Aby se mi načetla stránka celá, musím alespoň dvakrát stránku načíst a jak říkám, na načtení úvodní stránky nemá vliv to, jestli jsem k DH přihlášený, nebo ne. Nyní se mi nově problém objevuje i při listování DH, resp. při snaze se např. z nějaké diskuze vrátit zpět na úvodní stránku, kdy se mi opět objeví jen její půlka. Při přihlášení z jiného prohlížeče, např. z Edge, funguje vše bez problémů. Je možné se na to mrknout, nebo holt mám zvolit jiný prohlížeč? Operu pravidelně aktualizuji.
The Last Oricru - nějak se po poslední změně do profilu připletlo "EA označení", ačkoliv v posledním návrhu nebylo - viz historie změn profilu.
Na mobilu si nemůžu zobrazit menu v herní knihovničce, je uřízlé za okrajem displeje:
https://i.imgur.com/7tHL2Vm.jpg

Android 12, Firefox. Zkoušel jsem to i v Chromu, ale tam je jinak veliké písmo a ikona menu je na druhém řádku vpravo, takže ten problém ani nemůže nastat.

Zajímavé je, že pokud si ve Firefoxu na desktopu zúžím okno a nasimuluji tak stejné rozložení (ikona menu až na třetím řádku, hned vlevo), tak se mi menu zobrazí viditelné v pravé části stránky.
Hry, které byly zařazeny do osobní knihovničky a poté opět vyhozeny se nedají vyfiltrovat pomocí "V mé knihovničce: Pouze zařazené" ani "V mé knihovničce: Pouze nezařazené", ale zůstávají vyset někde mezi a jsou tak skryté pro obě možnosti.
V seznamu platforem, na který je odkazováno ve vyhlášené soutěži, jsou u některých platforem nesrovnalosti.

První číslo je aktuální počet her a druhé chybný údaj v seznamu.

PC 18416 x 18433
PS3 1970 x 1973
PS4 3271 x 3275
PS5 3236 x 3237
PSP 574 x 575
Vita 721 x 722
X360 1796 x 1799
XOne 3235 x 3237
XboxX/S 3226 x 3225
WiiU 470 x 471
Switch 2444 x 2447
DS 290 x 291
Jaguar 29 x 30
CDi 34 x 35
3DO 76 x 77
ZX81 6 x 7
Arcade 474 x 475
iOS 2111 x 2112
Když shodím prohlížeč do lišty nebo přepnu na jinou kartu a zase zpět, prohází se obaly posledních přidaných her a navrátí se až po najetí na některý z obalů (viz tady). Prohlížeč Chrome verze 102.0.5005.63.