Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

« Novější Starší »
Od nového updatu nějak blbne zobrazování spoilerů v diskuzích (alespoň tedy v profilech her). Pokud kliknete na diskuzi, funkce "zobrazit spoiler" (červené písmo) funguje normálně do chvíle, než kliknete na "zobrazit starší příspěvky" od této chvíle se v každém následujícím příspěvku zobrazuje už pouze rozostřené písmo a spoiler se nedá zobrazit.

Třebas v profilu hry SOMA je to krásně vidět, tam je těch "spoilerů" zrovna habaděj :).
@Eru (16.08.2019 18:51): "Pouze vybrané" funguje tak, že zobrazí hry, které byly vydány pouze na všech vybraných platformách - při označení všech by tedy musela být vydána na všech z nich (což není žádná).
Tento filtr by měl ukázat všechny hry které vyšly pouze na konzolích. Ale nezobrazuje žádnou hru.
Koukám, že je to i u zrušených her, které se také řadí, jako by byly "vydány" v roce 2000.
@Memphis (14.08.2019 13:20): Nevydané hry ne, ale některé zrušené ano, když se zruší během vývoje v předběžném přístupu. Bude jich však jen pár, takže to asi nemá smysl. Je pravda, že si to vždy mohu naklikat sám nebo jednoduše zobrazit pomocí posledních přidaných her, kde jsou zahrnuty opravdu všechny hry na DH. EA hry bych ale zahrnoval standardně i v tomto seznamu, protože ty se do žebříčku dostat mohou, nebo se mýlím? Žádná z nich totiž zatím reprezentativního hodnocení nedosáhla.

A ještě k těm hrám s neoznámeným datem vydání. Sice jsi změnil hodnotu, která se zobrazuje při odkazování na ně (místo roku 2000 na prozatím neoznámeno), ale databáze stále počítá s tím, že dané hry byly "vydány" v roce 2000. Protože se tak řadí v profilech vývojářů i v ostatních seznamech. Chtělo by to nějak vyřešit, aby se řadily na první místa.

A když už budeš u toho, tak by bylo dobré, aby se i v ostatních seznamech mimo žebříčku hry řadily nejen podle roku vydání, ale bralo se v potaz i přesné datum, jako je tomu právě v žebříčku. V profilech vývojářů nebo v mých seznamech to tak nefunguje a po roku se to řadí podle názvu.

A poslední věc, ve schvalovacím rozhraní vývojářů nejsou vidět změny v popisku a chybí zdroje (Google, Wiki a Moby). To by také stálo za to doplnit. To je asi vše, co mě teď napadá :) Je toho dost, ale kdybych to nenapsal teď, tak to zapomenu.
@Jumas (06.08.2019 15:41): Zobrazování let opraveno a plánované funkce aktualizovány. S tím zahrnováním zrušených a nevydaných her do žebříčku si nejsem popravdě jistý, ještě uvidíme - spíše bych je naopak nechal na vyfiltrování samotným uživatelem, když bude chtít, jelikož hodnocením se do žebříčku zapojit stejně nemohou.
@Memphis (13.08.2019 08:35): Pořád jsou ta čísla odlišná 664 vs. 701. Vím, že to souvisí s tím, že jsem odstraňoval stará hodnocení u nějakých her, ale to číslo u záložky "Hry" zůstalo stejné. A také vím, že ostatní uživatelé to vidí správně (momentálně 664). Eru a PavelU mají myslím stejný problém.
Při prohlížení na desktopu se zobrazují správně obrázky v profilu, které mají uvedené rozměry:
[img size="150x215"]
Na mobilu (Chrome) se obrázek zobrazí větší (přizpůsobí se šířce) a zadané rozměry nerespektuje.
Viz moje fotka na profilu.
Většina z toho, co jsem tu hlásil, je už v pohodě, ale něco ještě ne.

Když odkazuji na Desperados III (nebo jakoukoli hru s neoznámeným datem vydání nebo zrušenou hru) , tak je v závorce rok 2000 a stejně tak i u dalších her bez data vydání a zrušených her, mělo by tam podle mě být "prozatím neoznámeno" nebo čtyři nuly. Navíc se hry s neoznámeným datem vydání, zrušené hry a early access hry defaultně nezobrazují v seznamu všech her, ke kterému se dostanu přes žebříček (v posledních přidaných hrách bylo opraveno). Já bych asi defaultně všechny tyto hry zahrnoval a odfiltrovat si to pak může každý sám, protože je v žebříčku volba "Zobrazit všechny" a pod tím si představím úplně všechny hry na DH.

V plánovaných funkcích a rozšířeních jsou stále Profily zrušených her a Import vlastněných her ze Steamu.

Chyby v počtech záznamů v hlavičce uživatelského profilu opraveny nebyly viz 660 vs 697 her.
Kluci a holky, nevíte proč se mi nezobrazuje mnou nedávno udělené hodnocení v diskuzi u dané hry (GTA IV)?
Když v boxu "Poslední přidané hry" kliknu na "Více", tak se v seznamu neobjevují ty zrušené hry a hry bez data vydání.
1) Pokud mám v seznamu svých her náhled "Polička", když kliknu na "Zobrazit další hry", tak se mi náhled rozsype
2) Ve schvalovaných hrách -> Úpravy her vidím všechny platformy 2x
Když kouknu na Poslední přidané hry a pak kliknu na Více, seznamy neodpovídají. Pod "Více" se nezobrazují zrušené hry a hry bez oznámeného datumu vydání.
Tak jsem vyzkoušel novinky na ostré verzi a mám pár postřehů.

Jak píše Steve, import přidává i některé hry zdarma a free to play tituly, a to ty, které se přidaly do profilu ještě jako placené a teď už placené nejsou nebo jste je měli nainstalované. Ve Steam knihovně jako takové nejsou, ale když se podíváte do obchodu, tak tam takto označeny jsou. Stačí tedy potvrdit import, na DH vyfiltrovat vlastněné freeware a free to play hry a u nich vlastnictví zrušit. Na Steamu jdou ručně odebrat pomocí nápovědy a Podpory služby Steam, kde je lze vyhledat.

Romče to také nachází Dino Run DX a jak jsem zjistil, byl tam chybný odkaz na Steam (na hru DARK). Odkaz jsem opravil, ale přesto tato hra při importu vyskakuje. Jinak import funguje perfektně a našlo to i hry, které jsem sám přehlédl.

Když odkazuji na Desperados III, tak je v závorce rok 2000 a stejně tak i u dalších her bez data vydání a zrušených her, mělo by tam podle mě být "prozatím neoznámeno" nebo čtyři nuly. Navíc se hry s neoznámeným datem vydání, zrušené hry a early access hry defaultně nezobrazují v seznamu všech her, ke kterému se dostanu přes žebříček nebo pomocí posledních přidaných her. Já bych asi defaultně všechny tyto hry zahrnoval a odfiltrovat si to pak může každý sám.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans byla nově označena jako zrušená hra, ale má sedm hodnocení i komentář. Zrušené hry nejde hodnotit ani komentovat, takže asi hodnocení smazat a komentář přesunout do diskuze. A koukám, že hra hodnotit jde. Ale možná to spadá pod to " Hra vydaná v early access lze nově hodnotit a komentovat i poté, co je jí nastaveno finální datum vydání v budoucnu nebo je před samotným vydáním zrušena".

V plánovaných funkcích a rozšířeních jsou stále Profily zrušených her a Import vlastněných her ze Steamu.

Chyby v počtech záznamů v hlavičce uživatelského profilu opraveny nebyly viz 660 vs 697 her.
Bylo by fajn, kdyby bylo poznat, z jaké Steam hry systém spároval hru na DH. Protože fakt netuším, proč mi to ve Steam hrách ukazuje jako vlastněnou hru Snow (nemá odkaz na Steam, na Steamu ji nemám, a ani nic jiného co má v názvu "snow").

Druhá věc, trochu mě zmátlo, že ta stránka s hrami ze Steamu má pořád nahoře tlačítka "Následující/Předchozí". Zdá se, jako by to nebylo všechno a měli jste si zobrazit další stránku.
@JohnCZ (30.07.2019 19:56): Ok uvidím, ještě kouknu, zda nemám někde tu zálohu :)

@Drolin (30.07.2019 19:59): Popravdě jsem si na to hromadné zaškrtnutí vzpomněla až když už jsem to měla vše ručně zaškrtané (že hry vlastním). Kdybych si na to vzpomněla už na začátku tak se obávám že se mi to velice snadno mohlo stát taky :D
Import ze Steamu: Vím, že to někdo zmiňoval už v betatestu, nevím jestli jste to řešili - Pokud mám na steamu třeba například Galactic Civilizations I: Ultimate Edition, import mi nabídne jen jednu random věc z toho, co ta edice obsahuje, v tomto případě jedno z DLC...

Pak mě ještě napadla ani ne tak chyba, jako spíš možná featura - import mi nabízí i všechny free-to-play hry, co jsem na Steamu hrál, ale ty si z principu jako vlastněné nedávám. Tak bych ocenil nějaké zaškrtávátko, které by mi umožnilo při importu žádné free-to-play hry nevypisovat.

Diskutující (8)