Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

< >
Půjčovna masa: Nové pouzdro se mi docela líbilo, lepší než druhá sezóna. Klidně bych si dal Půčovnu masa: Ještě novější pouzdro.
odkaz
- tohle sexy varování sdilelo Indie Gala. Jak jsem posléze zjistil, autorka se podílela na několika hrách od Daedalicu. Hru s TAKOVÝMTO vizualem bych si zahrál rád...

A ještě motivační dialog z jednoho českého filmu před spaním :

"Doktore, máme tu další smrtelnej případ."
-"Ať chcípne."
@SilentWolf (28.03.2020 18:19): Kenshin je pro mě famózní filmová série (mangu jsem četl někdy před 15 lety a moc si to už nepamatuju). Každopádně další dva filmy by měly uzavřít poslední etapu jeho příběhu.
@Jab (27.03.2020 20:43): Ako sa to vezme. Tiež mi to s tým popieraním hlavnej myšlienky napadlo, ale ústrednou témou prvej série bolo priateľstvo Picarda k Datovi, od ktorého sa odvíjalo prakticky všetko. Ten záver, v ktorom sa stal Data v simulácii človekom a Picard zase doslova androidom je pekne symbolický z pohľadu ich vzájomného vzťahu a snahy o porozumenie tomu druhému. No je pravdou, že v samotnom finále tu Picardovu "premenu" trochu odbili a osobne som dosť zvedavý, či s tým budú v rámci druhej série výraznejšie pracovať. A tu si naozaj nie som istý.

Inak sa mi prvá séria páčila, hoci mala isté rezervy. Predposledný diel mi prišiel až prehnane skratkovitý a v rámci konania postáv nie úplne vierohodný, čo bol vlastne čiastočný problém aj úplného finále. To však fungovalo emocionálne omnoho lepšie a napriek tomu, že nie všetko bolo dokonale vypointované, v zásade som som si ho príjemne užil. Druhú sériu si rozhodne viem predstaviť (a, samozrejme, dúfam, že Seven of Nine bude regular), aj keď momentálne fakt netuším, akým smerom sa chcú uberať.
@Red (28.03.2020 15:00): Shaft, původní film z roku 1971. Nevím jestli je to přímo zakladatel žánru, ale je jeden z prvních. Taky je to jeden z mála černošských filmů, kde se mi líbila i hudba. Hlavně proto, že je starší než hip hop. Jackie Brown od Tarantina není špatná.
Tak jsem shlédl bondovku Žít a nechat zemřít a znovu se mi potvrdilo, že jakmile je hra nebo film z černošského prostředí, tak vrním blahem. V zajímavostech na ČSFD jsem se dočetl, že 70. léta byla doba tzv.blaxpoitation, kriminálních béčkových filmů z prostředí afroamerických ghett. Tak jsem začal hledat, co by se líbilo, nemáte nějaké tipy? Zatím jsem dal do "chci vidět" Coffy a Coonskin.

Jo a kdyby vás napadala nějaká hra nebo kniha...Mafii 3 a San Andreas jsem hrál.
Mass Effect: Picard byl nakonec celkově dobrý seriál. 8/10. I Star Trek to ve svém celku nakonec byl. Seriál měl vzestupnou kvalitu. Poslední díly byly velmi dobré. Závěr samotný také vypadal skvěle, ale hodně mě mrzelo, že nevyužili té šance a Picarda prostě nenechali umřít. Chápu, že by tím skončil i seriál, ale Picardův osud se vhodně naplnil. A je hloupé, že jej v podstatě "zkopírují", aniž by se řešily morální problémy s tím spojené. Ani nemluvě o logice něčeho takového, když sám Picard sáhodlouze mluví o tom, že smrt dává životu smysl. Seriál se tím vlastně popřel. Což je velké zklamání. Takhle to bude pokračovat hodně nuceně. Je to přesně na té úrovni, jako když v "perfect endingu" Mass Effect 3 přežije Shepard "destroy" konec. Je to zbytečné, páč jeho "story arc" byl, podobně jako Picardův, ukončen.

Nicméně ke sledování seriál doporučuji. Zklamání z posledního dílu vyloženě necítím. Spíše z toho, že budou další sezóny, na které už se teď netěším, anžto jsou zbytečné jak Mass Effect Andromeda. :) Pusťte Donnu k maturitě! A nechte Picarda umřít! :)
@Rapier (27.03.2020 16:53): Quiet Place mám silno rád a dlho som myslel, že pôjdem na dvojku vo februári do kina. Lenže prišli "neočakávané komplikácie", ktoré trvajú dodnes a bohvie kedy skončia.
Ale Bird Box som nevidel, ak je to podobné, vyskúšam.
Včera a předevčírem jsem viděl na Netflixu Bird Box a až poté A Quiet Place. Oba filmy mohu doporučit, ačkoliv nevím zdali byl dobrý nápad to sledovat v těchto časech.
Za mě dobré, napětí by se dalo místy krájet. S tím že Bird Box byl asi lepší a Sandra Bullock tleskám.
@Bellerofontes (26.03.2020 19:15): Jako monster movie z padesátek, ale bez jeho kouzla. Roztomile naivní triky a prkenné herecké výkony jsou fajn když se na ně díváš v černobílém filmu, ale tohle je z podobného roku jako Jurský park. Ale možná je to tím, že mám slabost pro brakové sci-fi a fantasy 50. a 60. let a od tohohle jsem čekal něco jiného.
@Bellerofontes (26.03.2020 05:50): Já jsem velký fanoušek Tromy, ale teď záleží jestli chceš filmy přímo od nich nebo ti stačí i filmy které zaštítily.

Přímo od nich je určitě pecka: Night of the Chicken Dead, Cannibal the Musical, Sgt. Kabukiman NYPD

Co produkovaly, tak asi největší kvalita je Fathers Day, jak skvělou parodií na béčka, tak excelentním gorem a ještě ušlo My Bloody Banjo.
Nenajdu tady znalce Tromy? Sháním doporučení na filmy, které by v jejich produkci mohly zapadnout. Zatím jsem viděl The Toxic Avenger, Class of Nuke 'Em High a Terror Firmer, pro jejichž autorskou svéráznost a excelentní zpracování jsem se dost nadchnul.
Se správným impulsem ze zdejší diskuze jsem se rozhodl podívat na starší film Džun-ho Pona, režiséra Parazita, a to na Mother. A neudělal jsem chybu, je to výborné, lze doporučit.
Bude sequel? Vzhedem k tomu, že Alita šla proti kapitánce "social justice" která ji poněkud zastínila, a Marvelovky budou vycházet ročně, tak bych to viděl bídně. Cameron bude mít v následujících několika letech hodně špatný sny :D
Myslel jsem, že se toho nedožiju, ale po letech jsem viděl film s hlavní protagonistkou, která mi nenavozuje nechut k jídlu či dočasnou impotenci. Alita je propracovaná, expresivní, sympatická, skromná, naivní a živější než ty dnešní SJW frigidy a to i za faktu, že je anime/manga robot.
Škoda však, že není v lepším filmu, neb příběh je prostý a průhledný a scénář je plochý jak letïště. Ale vzhledem k tomu s čím byla dívčina nucela pracovat, udělala dojem, dobrá herečka.

Kdyby jsem byl o 10 let mladší, měl bych její plakát nad postelí :D

Nevím, zda za ni mám poděkovat předloze či lenochovi Jimovi....
@Saruman (25.03.2020 01:32): Jak píše Jab, kvalita se v průběhu seriálu spíše zvyšuje - jak postupuje kontinuální děj do čím dál větší eskalace. Jen tak vysoko jako NG (nebo tedy Firefly, to je ale trochu jiný žánr) bych to určitě nestavěl.
@Saruman (25.03.2020 01:32): Půjde to spíše nahoru. Už v první řadě je ale jedna z nej epizod (Duet). Rozhodně za mě nej Star Trek. :) A má asi nejoblíbenější space opera. I Firefly bych dal níže.
Nesledoval někdo Deep Space 9? Musím přiznat, že po počáteční skepsi a - nebudu zapírat - stesku po fenomenálním Pickardovi, začínám mít pro celou sérii poměrně silnou slabost. Na Star Trek má univerzum nezvykle temné odstíny a především epizody odkazující na cardassianskou okupaci nejsou vůbec tupé. Jen doufám, že kvalita vydrží. Nová Generace (s výjimkou některých dílů v poslední řadě) nastavila laťku poměrně vysoko.

Long live Quark!
@Sadako (24.03.2020 16:53): To řemeslně je, ale radši mám přeci jen mimózní Ebola Syndrome :)).

Nicméně oba super snímky (jako Dream Home, který by asi ocenila větší skupina potencionálních diváků... zde).
@pajmič (22.03.2020 22:23): Co takhle Le Mans 66? To byl podle mě lepší film, který nijak zapadl. Lighthouse je dobrej, ale je to hodně obskurní nische dílko pro "kretény"
Cywe, a nějaké pochcané závody, kde nadto trapaří Matt "Gumák" Damon a Christian "Umimzhubnout" Bale někoho zajímají? Ještě životopisný film, což je v 99% případů zárukou důstojné zívačky, které navíc většinou teče po bradě sentiment jako bábě mrdka.
(to já jen tak, aby se vyrovnala vesmírná rovnováha bytostného subjektivismu)

A jako bonus doporučení zajímavého a moc známého filmu ku sledování v časech coronaviru: Fukkatsu no hi/Resurrection day (kde vzali ten český název nemám nejmenší tušení). Je to zbytečně zdlouhé, divné a místy WTF. Děj na Antarktidě chvílemi připomínal The Thing bez šmejdu z vesmíru, bezvýchodnost a těžkomyslnost v ceně.
Potřetí shlédnuto Contagion (2011). Za normálních okolností bych na to potřetí nekoukal, ale nejsou normální okolnosti.

Užil jsem si to nad očekávání. Rozjezd filmu je fakt za 10/10. Rychlý, přehledný, nekompromisní, mrazivý a hodně relevantní - takové intro k dnešní situaci. Doporučuju.

Kdo neviděl tenkrát, budete si sbírat čelist ze země, co všechno tam trefili poměrně přesně. Kdo viděl, jsem důkaz toho, že to stále funguje.
Nový terminátor na mě silný dojem neudělal, Arnold je tam jen z nostalgických důvodú, ta mexikánka nepůsobí ve své roli přesvědčivě a její inspirativní aura je spíše nudná a směšná/vykonstruovaná. nová budoucnost je sice zajímavá (nový terminátoři), ale film nerozvijí děj tam kde by měl, některých témat se dotkne jen v rámci rozhovorú, ve kterých se moc nedozvíme, nový terminátor nepůsobí vůbec děsivě. Ale na start trilogie dobrý průměr. Dvojku už nikdy ale nepřekonají, ta je dokonalá.
@BUMTARATA (23.03.2020 00:04): Vidíš, na to jsem zcela zapomenul! Díky.
Ale jak koukám, možnost to zhlédnout zatím není.

A vlastně mě napadá, máte nějaké dlouholeté filmové resty, které by bylo vhodné - vzhledem k okolnostem- konečně splnit? Já bych si konečně rád doplnil Tenkrát v Americe a Dobrodružství.

Plus MUBI (jeho filmy) je nyní za 10 Kč na 3 měsíce, takže docela slušná nabídka.

Diskutující (14)