Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

Brány smrti objednány, tak snad za něco budou stát (minulý rok vydaný Přístav nebezpečí například nebyl špatný).

Nicméně, u jinak oblíbeného Strašlivého netvora vím, proč jsem ho před lety nedočetl. Určitě zajímavý koncept, i zpracování, ale do momentálního rozpoležení mi to nesedlo. Luštění šifry, přidávání čísel k odkazům, zamotané prostředí... tak třeba jindy :)). Na druhou stranu, Krvavá moře byla povedená. Oosbně mám rád GB, kde se hraje i s armády jako Armády smrti nebo Nemrtvá spravedlnost.
Ten Mr. Robot good.

S1 - 7/10 - solidní rozjezd
S2 - 4/10 - tady to dost drhlo, zbytečnej mindfuck co se táhl několik epizod, aniž by přinesl něco důležitýho, vyšumění některých postav do ztracena, ale na druhou stranu vtipnej experiment se sitcomem
S3 - 9/10 - razantní zlepšení po všech stránkách, trio epizod 5,6,7 patří ke špičce TV tvorby
S4 - 8/10 - stále velmi dobré, dva formální experimenty (nemluvná epizoda, divadelní epizoda) byly vynikající (ikdyž to "zásadní odhalení" v 407 Proxy Authentication Required bylo...no, zásadní, ale ač to bude znít ošklivě, banální a předvídatelné)

Finále ambivalentní - závěrečná pointa zajímavá a earned, ale zároveň je trochu škoda, že nešli do full hard scifi a linie s Whiterose je nerozřešená. Asi to má znamenat, že obsese tragédií a snaha měnit svět vede ke špatným, byť nezamyšleným důsledkům, což je fér, ale stejně..nemám moc chuť si to v budoucnu shlédnout znovu.
Čte tu někdo thrillery, které napsal Clive Cussler? Vyplatí se číst sérii Dirk Pitt?
@SilentWolf (26.02.2021 13:33): Já je takto přemístil po letech také, a nedalo mi, je zase více nezkusit :). A zmíněné tři mám velmi rád - jak zasazením, tak i provedením. No a nyní mě čeká ten zmíněný Netvor, a k Magii mám kladný vztah také. Nicméně čtvrtý díl jsem nikdy nehrál, takže to mě asi čeká v dohledné době. A hlavně mě těší, že velkou část mám v NM stavu.

@hanak_v_exilu (26.02.2021 13:37): Já bych to rozšířil o Komando, které se prakticky neobjevuje.
@hanak_v_exilu (26.02.2021 13:19): díval jsem se, že bych ho mohl střelit cca za 2 000 :D

@Drolin (26.02.2021 13:23): určitě pokračuj v sepisování dojmů. Zkusím si od víkendu přemístit pár gamebooků k sobě domů. Přijde mi zajímavé, že vypichuješ ty, kterým jsem se vyhýbal (ještěr,čarodějnice,černokněžník).

Mě se overall asi nejvíc líbil ten pekelný dům, skoro nejde dohrát a občas si tu atmosféru připomínám deskovkou Panství Hrůzy. Ale teď jak zmiňuješ tu trojici, láká mě to, protože nevím o co tam jde.

A btw co tohle? https://www.databazeknih.cz/serie/fighting-fantasy-magie-4281
@hanak_v_exilu (26.02.2021 13:19): Já jsem na jednu stranu rád - o jiných fantasy dílech nejde často říci, že by byla cennou raritkou. I proto je kolem GB docela dobrá komunita, a má to (shánění dalších gamebooků) ten správný náboj. Reedice v jiném designu (třeba i s pevnou vaznou ala Přístav) bych se ale nebránil.
@Drolin (24.02.2021 19:48): Mohl by konečně někdo znovu vydat Pekelný dům. Nechápu proč se s těma reedicema začalo u dílů které se dají lehce sehnat a skončilo předtím než došla řada na ty opravdu raritní a kvalitní.
@Zx Atari (26.02.2021 01:01): Netflix... tak to se těšíš, že bude brzy na freefilmy, ne? :))

CGI v 0:44 myslím vypovídá o kvalitě tohoto "filmu" nejlépe.

Stejně jako "Jelikož byl Chris D’Elia obviněný, že na sociálních sítích obtěžoval nezletilé dívky, tak se Netflix rozhodl, že bude z filmu vystřižen. Jeho roli převzala komička Tig Notaro, která natočila všechny svoje repliky před zeleným pozadím a byla zasazená do již hotových scén.".
@SilentWolf (24.02.2021 20:23): Také bych řekl, i když já je kreslil skoro všude (kde to šlo).

Jinak TOP 10 (FF, 40 kusů) bych zatím zvolil takto,

1. Armády smrti
2. Černokněžníkova krypta
3. Ostrov ještěřího krále
4. Jeskyně sněžné čarodějnice
5. Samurajův meč
6. Pekelný dům
7. V bažinách škorpiónů
8. Město zlodějů
9. Labyrint smrti
10. Talisman smrti

S tím, že od Strašlivého netvora čekám docela dost.
@SilentWolf (24.02.2021 19:42): Jo jo, a podobně je na tom i Raketoplán poutník (kde je asi deset red herringů na vypočítaní kurzu pro dimenzionální skok :)). Ale o to zábavnější pak jsou.

A přesně tak jsem to měl také, sci-fi jsem nekupoval, a sehnal si je až později, kdy už jsem GB nečetl. I když třeba Vesmírný zabiják nebyl vůbec špatný. No a po letech bude konečně vydán,

Dach Z.- Negart Group 1 - Ostrov vyhnanců - druhé vydání

který se normálně prodává za 1000, 2000 na bazarech. Takže dobrá akvizice pro ty, co ještě nemají.

No a Knoxe vyzkouším až dokončím ty, co mám :)). GB jsou ideální nenáročné čtení mezi světovou literaturou a klasikou.
@Drolin (24.02.2021 19:35): Taťka nekupoval scifárny, takže já mám vše krom sci-fi kousků. Lone Wolfy mám tu novou edici. Starou sérii jsem mu kdysi prodal, abych si za to koupil svůj první LCD monitor. :D Ještě, že to začali vydávat znovu. Krom toho mám od Jirky Mikulíka jeho Gabriela Knoxe, Walome to tu kdysi zmiňoval a není to vůbec špatné!! :) těším se, až bude série kompletní. Kvalitou mi přijde někde úplně jinde, dokonce tam je systém jakýchsi achivementů, které se propisují v dalších dílech apod.. top-notch.

A ano, obě ty knihy co jsem zmiňoval snad nejdou dohrát. :D
@SilentWolf (24.02.2021 19:21): Mimo Komanda robotů (koupím!! :D ) mám všechny, jak Magii a FF, tak i Lone Wolfy a Negart Groupky. Četl jsem většinu z nich kolem 10 až 14, a po letech jsem se k tomu vrátil (poté, co jsem si je dal na prestižní místo v knihovničce :). Čtu primárně ty, které jsem dříve přeskočil, takže spíše jen dle chuti. Pekelný dům je výborný, no a Strašlivého netvora jsem právě vytáhl jako další GB! I když ten jsem párkrát začínal, ale nějak daleko se nedostal (respektive si ho nepamatuji).
Pod strašidelným zámkem

Velmi příjemný GB; jak atmosférou a kresbou, tak i možnostmi. Třešníčkou na dortu je "gore" (nebo jak to jinak nazvat) tematika se spoustou slizu, mutací a podobného vně tejemného hradu a jeho přilehlé vesničky.
@AiMLEzZz (24.02.2021 08:46): na to je v ekonomice nějaký pojem ne? Náklady ušlé příležitosti. Pokud má člověk práci, která ho baví, finančně ani sociálně nestrádá, ať si sleduje cokoliv. Pokud nic z toho nemá a nevadí mu to, tak ať taky sleduje cokoliv. Nic mu neuniká. A pokud mu to vadí, asi by s tím něco udělal, ne?

To platí u her, seriálů, filmů..

A takové to "proč to hraješ, když to je podle tebe blbost?" je taky nesmysl. Občas je vyloženě chuť na nějakou tupost. Vždyť hromada her je dělaná právě k tomu účelu.

Kolega z bývalé práce byl asi spokojenější, když hrál celé dny World of Tanks, než když chytl ušlechtilou myšlenku a začal se zajímat o forex.. :D :D to už bylo to hraní videoher "zisk získaný ušlou příležitostí". :D
@Charllize (24.02.2021 08:51): S tím bych víceméně souhlasil, nebýt některých seriálů (a taky her a knížek), které jsou opravdu dlouhé a mají části, přes které je občas těžší se dostat, ale pak se to nakonec vyplatí. Už bych ani třeba nespočítal všechny knížky, které mě ze začátku nebavily, ale na konci se zařadily mezi to nejlepší, co jsem četl. Kdybych je nechal ve chvíli, kdy mě přestanou bavit, tak bych se docela ochudil. Ale u seriálů jsem tak nějak skeptičtější k tomu, že většina z nich by mohla mít nějakou hlubší hodnotu.
@AiMLEzZz (24.02.2021 08:46): Nemám, jednoduše je tolik nesleduji aby mohla taková "krize" přijít. Kvalita je oproti filmům malá (dle vzorku co jsem viděl), a časová náročnost neúměrně veliká. Deset filmů obvykle přinese pestřejší vjem jak jediný seriál :). Ale samozřejmě se najdou i výjimky (např. Berserk nebo The Office).
@Charllize (24.02.2021 08:51): ze začátku jsem měl přístup, že jakmile něco rozjedu, tak to také musím dokončit, což je zrovna u seriálu smrtící a ubíjející... poslední rok a půl jsem od toho upustil a úplně bez problémů nezáživný seriál nechám po pár dílech (někdy i po jednom) u ledu... ale naštěstí mám poslední dobou celkem šťastnou ruku, tentokrát jedu Peaky Blinders...
@AiMLEzZz (24.02.2021 08:46): To záleží na tom jak má kdo čas a zařízený život, seriály bych z toho nevinil. Taky když má někdo čas hodinu i víc denně cumet do mobilu na blbosti a pak si stěžuje ze díl seriálu byla vata a ztráta času dal bych mu pohlavek. Ptal ses tak jsem odpověděl :)
Když mě seriál nebaví nekoukam na nej, to samé hry. Ale holt plno lidi potřebuje mít komunitne odskrtnuto ať to stojí co to stojí, a pak si i postezuji jaká to byla ztráta času. :)
Nemáte ze sledování seriálů někdy existenciální krizi? Je pár seriálů, u kterých mě ten strávený čas nemrzel, ale většina z nich mi připadá, i když není "špatná", jaksi celkem průměrná a lehko zapomenutelná a že většina dílů je jen příběhová vata. Kdyby to byl film, tak snad ještě ty cca dvě hodiny oželím, ale věnovat slabšímu seriálu třeba 20 hodin nebo i mnohem víc, z toho mi jde skoro mráz po zádech :D.
Končí Daft Punk..konec éry. Úplně jsem z toho melancholicky rozmrzelej.
@Jab (15.02.2021 21:48): Jo, to byla jedna z věcí, na kterou jsem koukal jak puk. O škraloupu nic nevím, ale toho herce jsem měl rád. A najednou záběr na jeho mrtvolu bez jakéhokoliv kontextu a poté jedna věta, že ho klepla pepka, to bylo hodně hloupé.
@Karasman (15.02.2021 21:41): No Alex už v další sérii nebude. Ale tedy odpravili jej trochu zrychleně. Chápu, že měl herec škraloup. Ale postava za to nemůže. A mohli jej nechat umřít i ve větším stylu.

Jinak já byl nadále spokojen. Akce přehršle. A bylo to lepší jak minulá série.
Tak nakonec beru zpět. Právě jsem dokoukal pátou sérii Expanse a pořád mě to hodně bavilo. Trochu mě zklamal poslední díl, ale jinak je to pořád pecka a rozhodně něco, co stojí za shlédnutí. Zvlášť pro milovníky sci-fi.
Zpátky k filmům,

Trouble in Paradise

Zcela užasná, s lehkostí a šarmem podaná, komedie, která je na CSFD až (ne)překvapivě zapomenuta. Určitě by si zasloužila více zhlédnutí, hodnocení.
Vsak ja vam ty baby pod stromama neberu... :) Nez dalsi babu, to radsi 20 hodinove DC od Zacka :)) .... a klidne i 3 x po sobe :D
@Kwoky (12.02.2021 12:45): Přesně tenhle pocit mám u každé série. Je to jakože dobré, ale stále to působí jako příprava na něco mnohem zajímavějšího. Proto mě už 4. série dost zklamala, zvlášť po epickém finále trojky, které slibovalo fakt hodně. Na pětku se teprve chystám.

Na Twin Peaks se shodou okolností taky chystám hned, co dokoukám rozkoukané. Kdysi (tak 10 let zpátky?) jsem viděl akorát pilot a děsně mě nebavil, ale člověk má po těch letech víc nasledováno a hlavně už vím, co od toho čekat, tak to třeba tentokrát klapne.
Expanse S5 je nejslabší, ale furt se to dá. I čtyřka ale byla už slabší. Ty rodinný patálie Naomi a spol. to tahaj hrozně dolů.

@AiMLEzZz (12.02.2021 13:03): Twin Peaks S2 je super, taky jsem to tam poprvé vzdal, ale o pár let později mě pak bavila víc než druhá. A třetí je taky super, ikdyž je to něco hodně jinýho.
Já teda s notným zpožděním sleduju Twin Peaks. Už asi potřetí, nikdy jsem to nedokoukal. Ale co mi přijde zvláštní, je to, že všichni říkají, že druhá série jde s kvalitou prudce dolů. Z tohoto důvodu jsem to posledně někdy v půlce druhé série zaříznul (po té, co jsem se dozvěděl, kdo zabil Lauru). Ale tentokrát jsem do toho šel s nízkými očekáváními a s tím, že to nějak protrpím, abych se mohl podívat na (prý skvělou) třetí sérii, a kupodivu jsem už asi ve třech čtvrtinách a hrozně mě to baví. Tak nevím, co se mezitím změnilo...
btw, kdyz uz jsme u serialu, tak me strasne bavi Kukacky ... musim rict, miniserie produkovane CT jsou v posledni dobe fakt top (viz Most nebo tedka Kukacky)
Hmm. Pata sezóna Expanse nic moc, trosku se z krutoprisne sci-fi stal rodinný dojak :) Ale pořad mě to docela baví.
Petr se nedovtipil, ze Charles mu vyjadril podporu, kdyz se ho Tomas snazi jemne uklidnit, ukazat cestu. Hneva se na nej..... Zazenou chmury a vyresi tuto situaci nad kvalitnim cajem? Sledujte DH Hills 90210..... emoce, napeti, vztahy.... jiz dnes vecer, po hlavnich zpravach! :D
@player (11.02.2021 16:46): No nemáš pravdu, ako člen tímu čiastočne o tom rozhodujem. Zároveň tu nereprezentujem len vlastné názory a kratochvíle, ale upozorňujem na základe pravidiel DH a toho, ako to vníma celý tím.
@Tulareanus (11.02.2021 10:38): : Řešíme tady že herce vyhodí protože něco řekne na twitru to sem patří. Stejně jako vyhození herce za to, že bije svojí ženu. Asi bych řekl ,že Deppa zažalovala spíše kvůli penězům a to biti si vymyslela. Zlatokopka.
@AiMLEzZz (11.02.2021 11:32): Ak by sa naozaj preberala tebou spomínaná otázka, tak by to bolo ok, ale bohužiaľ to nebýva zvykom a diskusia sa tu doposiaľ takmer vždy zvrhla v slabo kamuflovanú politickú debatu alebo vyhranené emócie.