Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

« Novější Starší »
@RomcaT (21.07.2018 00:12): asi po 4 řadách neměli odvahu na typický severský konec. Mám pocit že stejně to dopadlo s Milleniem - kde po 4 knížkách, taky neměli odvahu to neuzavřít happyendem.

Ad dabing - vidím to stejně. Dvě serie dabing, 2 titulky a oboje mělo něco do sebe. A výběr českých hlasů docela dost dobře seděl.

Sága je určitě postava, která se zapsala do povědomí, jen mě trápí, že jsem nepochopil, cosi to jednu dobu furt natírala na dásně z takové placaté plechové krabičky.
@Kunick (20.07.2018 22:52): to jo, konec mě taky trochu zklamal. Stejně jako u Dextra, ale ten má prý knižní podobu, která pokračuje, tak se na ní vrhnu až mi ty knížky někdo dá ;o) Jako Sága je super, děsně mě bavila. Poslední sérii jsem si pustila s titulky a pecka. Dabing teda tady byl dobrej, ale ten jejich jazyk to je něco, a ona má zajímavý hlas.
Normálne som šokovaný, Kiasmos nám prídu zadarmo zahrať budúci mesiac na pláž na Dunaji. :O
@Drolin (18.07.2018 18:39): Hezké, ten smysl pro detail a radost z maličkostí je super. Mám tyhle všední příběhy rád. Pohodové čtení. Hodně se mi líbilo i Afterdark kde ten příběh taky vlastně nikam nevede a stejně je to zábavné čtení.
@Drolin (18.07.2018 17:59): To já depresivní věci rád. Se mi na té hrdince právě líbilo, že má pořád takový smutný výraz. :D Ale on cely ten příběh o studentském párčku, který miluje své učitele, je takový... eh. :D

Máš rád AMV, jo? A takovou hudbu? :D
@Drolin (18.07.2018 17:42): Na ecchi jsem koukal nedavno na Kuzu no honkai což jsem teda vzdal po dvou dílech neb mě to děsně nudilo, ani tam nestačili nic pořádného ukázat. Ale ač jsem řekl, že mi o pěkné dívky nejde, tak tady přiznávám, že mě to zaujalo díky té hrdince. :D

Ale jinak ani nemám zajem ecchi žánr zkoumat, to už člověk musí mít sexualni uchylku. Stejně tak se mi nelíbí harémovky.
@Naginata (18.07.2018 17:27): Hele o pěkné dívky mi v anime moc nejde. :D Každopádně nelíbí se mi to množství postav tam. Navíc to zdá se není komedie. Až budu chtít nějaké drama, tak sáhnu asi po něčem jiném. Brzy asi kouknu na Violet Evergarden, to vypada zajímavě z těch novějších.
@Zoltan (18.07.2018 16:12): Nevzpomínám si, že by mě začátek nějak nudil, ale tak samozřejmě pilot je vždycky takový seznamovací. V dalších dílech to nabere na akci a brutalitě a příběh začíný být komplexnější s každým dílem. Naopak závěr mi přišel trochu slabý, horší gradace.

Každopádně tím se vůbec nezabývej, čeká tě druhá série K-ON! :D
@Fritol (18.07.2018 16:03): Já ty nové seriály poměrně často vidím, když na ně přítelkyně kouká. Osobně v nich moc kvality nevidím, a nemám pocit, že by kvalita nějak razantně stoupla s přílivem sledovačů a stahovatelů z celého světa. Jen nyní každý kouká na tyto blbiny z USA a je to takové univerzální téma, aneb jaký byl poslední díl Black Mirror nebo co se stalo ve Westworldu. Ne, že by se to nedělo dřive, ale dnes to je bez lokálního prodlení a ještě navíc s puncem "vlastního" výběru daného seriálu. což také dělá své.

Navíc a především, z pohledu kinematografie stále nejde o žádné zázraky (čest vyjimkám, zmíněný Mladý papež je poměrně dobře natočen). Nicméně chápu Matt, ono je obecně vžitý trend, že je zlatá doba TV (respektive online) seriálů.
@Drolin (18.07.2018 11:55): "To není o vkusu, ale o diverzite a rozsahu záběru tvorby. Tady anime o parník předběhlo americkou serialovou tvorbu"

Oh samozřejmě, protože ty tři miliardy anime o středoškolácích, co se potýkají s nějakým nadpřirozenem a s neschopností ve vztazích, jsou dokonalým příkladem diverzity :D

Osobně mám hodně velký problém najít za poslední dekádu nějaké vážné anime, které by mě zaujalo. A to jsem předtím sjížděl jednu sérii za druhou.

Odsuzovat homogenní a hloupou televizní tvorbu bylo cool v devadesátých letech, ale v dobách kdy vládne HBO, Amazon a Netflix (který anime btw také hodně produkuje), je to jen ukázka toho, že si odmítáš přiznat že náhodou patříš právě do té cílovky, na kterou většina anime míří.

Je to ve výsledku jen o tom, že anime je laciné vyrobit, takže se v něm objevuje víc obskurit (což je na něm skvělé, ale i v hrané tvorbě je toho čím dál víc - byť na level zmíněného Mind Game atp to zatím nemá), a víc fantaskních či futuristických světů (což vypadá na první pohled bezva, ale i v těch se často opakují pořád ty samé vzorce). A samozřejmě, japonská mentalita je jiná než ta běžná západní, což působí v našem prostředí svěže.
@Fritol (18.07.2018 16:03): Pokiaľ ťa to nebavilo, tak to je, samozrejme, o inom. (aj keď za mňa je to zhodou okolností seriál, ktorý bol s každou ďalšou sériou lepší).

Proti diverzite nič nemám a do istej miery je potrebná. Nakoniec, tak je to aj u mňa a ak by som sledoval iba ťažké seriálové drámy, asi by mi "hrablo" :), takže je dobré ich kompenzovať aj niečim ľahším. Anime, ako také, ma však veľmi neťahá, a to aj napriek tomu, že z toho, čo som videl, nemôžem povedať, že by nestálo za ten čas. Je to však výhradne výhradne o prioritách daného človeka.
@M.a.t.t. (18.07.2018 15:50): 4 série nudy je poměrně dost. Dal jsem do poloviny druhou akorát a přestalo mě to bavit. Pak je člověk akorát nasraný, že nezná konec, ale ta časová investice je příliš velká. Špatný film člověk dokouká, protože 90min je nic, ale seriál je jako dlouhá hra... taky člověk nedohrává když ho to nebaví, ale mrzí ho to (Nebo aspoň mě).

Ač tady Drolin plive na seriály, které mám osobně rád, tak chápu jeho potřebu diverzity. Já když kouknu na jeden hraný seriál ročně, tak mi to nepříjde, ale sledovat je v takovém množství jak anime a trávit s každým několik sérii, tak je budu asi nenávidět.
@Fritol (18.07.2018 15:43): Black Sails malo len 38 dielov a 4 série, pričom je to uzavreté. Tak zase nepreháňaj :)

inak však, samozrejme, chápem,že nie každý ma na seriály čas, alebo chuť a radšej dáva šancu filmom. Len to nie je ani tak o ich (ne)kvalite, ale o prístupe daného človeka.
Tež mám se seriály problém, proto koukám jen na anime, protože to je vždycky 12-26 20min dílů a série jsou uzavřené. Kdysi jsem koukal na Walking Dead či Black Sails a nikdy víc, tyhle podělané telenovely směřují jen k horšímu s každou zbytečnou sérii navíc.

Jestli kvalita seriálů klesá poslední roky neposoudím, ale dozajista je poslední dobou víc tématicky zajímavějších kousků. Co Netflix začal produkovat své vlastní, tak jsem se konečně dokopal k seriálům po všech těch letech. Naposled když jsem byl nemocný, tak jsem sjel Dark a Altered Carbon, což můžu jen doporučit a rozhodně kouknu i na chystané druhé série. Stejně tak netrpělivě čekám na třetí řadu Stranger Things.
@Drolin (18.07.2018 08:52): To mám, já vím :) Ale to mám i u ostatních zemí, včetně JK a HK :)

A současné seriály mě taky zrovna žíly netrhají, vždycky tomu dám tak dva díly a utrum. Asi nejsem typ na seriály, u kterých trvá jeden díl hodinu. Jakmile je epizoda delší než 30 minut, mám problém :))
@M.a.t.t. (18.07.2018 13:45): dlouhé roky jsem sledoval Dr. House a Dextera, ale ti už před lety skončili. Pak jsem dlouhá léta sledoval the big bang theory a jane the virgin, ale před časem mi poskytovatel bloknul piratebay a nemám čas to řešit.

Rakouský netflix ještě nemá poslední sezóny, tak snad po prázdninách. Každopádně má star trek discovery (zkouknuto) a The crown, bohužel s manželkou najdeme čas na jednu epizodu týdně. Pak se asi vrátíme k Vikingum.

Dobré seriály by i byly, ale čas není. Kromě toho se vždycky můžeš vrátit ke starým...
@Walome (18.07.2018 12:20): Viď Codplaz, Drolin svojim vkusom predbehol dobu :)

@Drolin (18.07.2018 12:29): Pretože si vyberám (ako každý normálny človek) skôr veci, kde je predpoklad, že má budú baviť a nepotrebujem za každú cenu diverzitu ako niekto. Navyše blbosti nedohrávam/nehodnotím. :)

Inak sa snažím byť vždy skôr pozitívnejší, je síce fakt, ale baví ma ako rafinovane si si mojim osobným prístupom podporil tvrdenie, že súčasná seriálová kvalita nestojí za nič. Len tak ďalej :)
@Red (18.07.2018 01:19): Maid Dragon? To bylo velmi zábavný seriál, Kanna byla hrozně milá. Kyoto Animation je pravděpodobně moje nejoblíbenejší studio, líbilo se mi od nich všechno kromě Phantom World. A jejich nový seriál Violet Evergarden by se mohl líbit i těm co hledají něco vážnější.

Já naposledy viděl druhou sérii Konosuba, je to jeden z nejvtipnějších seriálů, co sem kdy viděl, je to o nemožné bandě ve fantasy světě, ale všechny ty sutuace jsou perfektní.

Ale chápu, že anime není pro každého, věčšina lidí nechce opustit svou komfortní zónu.
@Coldplaz (18.07.2018 11:52): Jasné, Mind Game mám velmi rád (Kaibu již méně). Jsme zvědavý na Night is Short, Walk On Girl (které už je dostupné :).

@Walome (18.07.2018 12:20): Matt ale nikdy nic nekritizuje, on je spokojen vždy :). Ostatně i všem videohrám dává 80-90 procent... takže je jasné, že se mu pozdávají seriály i když mají kvalitu malou.
@Coldplaz (18.07.2018 11:52): Kvalitných seriálov je, samozrejme, omnoho viac, ako tých, o ktorých sa hovorí medzi masami. Samozrejme, je ich také množstvo, že sa medzi nájdu aj slabšie kúsky a dobrým príkladom je Netflix.

@Drolin (18.07.2018 11:55): Ešte šťastie, že máme Drolina, ktorý nám vysvetlí, ako je to naozaj :)
@Drolin (18.07.2018 11:55): mě regulérně bavily Sedmilhářky. Ale je fakt, že miluju Reese Witherspoon. Jinak Netflix plodí vyloženě průměrný věci, ale tak zabaví to (já si třeba 13reasons why užil, protože jsem starej emař).
@M.a.t.t. (18.07.2018 11:42): To není o vkusu, ale o diverzite a rozsahu záběru tvorby. Tady anime o parník předběhlo americkou serialovou tvorbu. Média samozřejmě prezentují, jak je zlatý věk hraných seriálů v reakci na obsazování kvalitních režisérů a velké budgety, realita je ale jiná. Pár fantasy, pár cynický nebo v depce teen, rasové seriály, trocha politiky... opravdu kvalitní seriál, z těch populárních, ještě nevznikl.

@Walome (18.07.2018 11:46): Bohužel, z výběru seriálů na zmíněných kanálech si člověk prakticky nevybere. Tedy pokud chce trochu více jak podkres k usínání po 8h v práci.
@Drolin (18.07.2018 11:15): Tatami Galaxy je skvelý seriál, to rozhodne odporúčam. Masaaki Yuasa je jeden z najlepších anime tvorcov, videl si od neho Kaiba, Ping Pong alebo Mind Game?

@M.a.t.t. (18.07.2018 11:31): No dobré kusy sa vždy nájdu, ale väčšina z toho čo teraz vychádza je nejaké moe, ecchi, harem alebo isekai robené ako cez kopirák, je vidon že sa snažia len zarábať na otaku.
A z tých hraných, väčšina z toho je extrémne prehypovaných a zakrátko sa na ne zabudne. Posledné čo som videl bola nová séria Black Mirror a bolo to pre mňa dosť veľké sklamanie.
@M.a.t.t. (18.07.2018 11:31): Hrané seriály jsou v dnešní době hrozné :)).

Stačí si projet HBO nebo Netflix, jeden nudný koncept vedle druhého (např. Stranger Things, který se jevil zajímavě jako jeden z mála, ale jako celek to bylo velmi špatné - obsahově). Navíc seriály jsou často ztráta času, lepší je pro mě jistě film.
@Coldplaz (18.07.2018 11:10): Vzhľadom k tomu, že žijeme v ére, ktorá mimoriadne praje seriálom a kde sa dá už často hovoriť o filmových kvalitách, je to trochu zvláštne tvrdenie, ale budiž :) Naopak, kvalitných seriálov je toľko, že je ťažké si vyberať.
@Coldplaz (18.07.2018 11:10): Také, málo co zaujme na to, abych začal sledovat. Naopak nyní více čtu, takže ani není tolik času.

Mám ale připravených dost anime, ale tento rok to byl jen Junji Ito Collection a The Tatami Galaxy. Plus rozkoukaný Texhnolyze.
Tak jsem viděl Zběsilost od Hitchcocka a docela těžkopádný film na něj. Hodně silný dvě scény, dobrá atmosféra, ale bylo to hodně táhlý.

A v anime jsem naposledy viděl to co má v avataru Naginata. Jsem někde náhodně viděl intro a to mě zaujalo. Stejně jako ve většina anime intro nejlepší z celýho dílu (to je vlastně často i u anime her, třeba Sunrider: Mask of Arcadius). Ty anime seriály jsou hrozná ztráta času, často to má 8+ dílů a je to plný vaty, čest výjimkám.
Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu - patří v anime k tomu, co se musí doporučit všem. Hlavně druhá polovina první série většinu lidí téměř jistě rozpláče; druhá série nijak nepolevuje a udrží tyhle pocity až do konce. Trochu nevýhoda možná je, že je to zcela vážný, ovšem výborný, příběh bez nadsázky, který by dost dobře fungoval i jako live-action. Ale tak co.

Navíc se zde většina seznámí s tím, jakou nádherou je rakugo. Má to srdce. A nic podobného jsem neviděl.

@Tulareanus (17.07.2018 22:10): RahXephon je vůbec skvělá záležitost, i když pochopení pro to nalezne jen omezená skupina diváků. Přesně v duchu všeho dalšího, co také napsal Chiaki J. Konaka. Neuvěřitelný člověk.

Diskutující (12)