Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

22.2. a 24.2. koncerty Depeche Mode v Praze, tak právě s rodinou vyrážím. Je zajímavé vzít s sebou i děcka ve věku, v kterém jsem já DM začal někdy před 34 lety poslouchat, a koukat, jak jsou z DM nadšeni Už před rokem v Bratislavě se jim koncert DM moc líbil, tak jsem jim zařídil dvojnásobný přídavek :-)
Úplně jsem zapomněl zmínit, že jsem s manželkou navštívil v GONGu v Ostravě koncert Lord of the Rings od ukrajinského orchestru a pěveckého souboru Lords of the Sound, a bylo to pořádné překvapení!

Parádní zvuk, výborné výkony orchestru i pěvecké, a jejich sólista Yaroslav Radionenko (vyhrál X Factor), viz. https://lordsofthesound.com/home/, u kterého jsme nebyli schopni poznat zdali je to žena nebo muž (min. dokud jej nepředstavili), zpíval naprosto neuvěřitelně, tak vysoký a zvučný hlas se u muže málokdy vidí (ehm)! Opravdu jsem usilovně přemýšlel zdali zpívá žena nebo muž.

Občas mezi skladbami znělo v češtině povídání z Pána Prstenů, pravděpodobně z namluvené audioknihy bych si tipoval. K tomu promítali na plátně nikoliv filmy ale zajímavé scenérie. A pak to nazvučení, nasvícení, mlha v sále aby vynikly všechny ty světla...bomba.

V Ostravě sklidili ovace ve stoje, ještě přidávali 3 extra skladby, a když to Gandalf, jenž v pozadí celou tu dobu tvrdil basou muziku, rozjel sólo na housle tak byl GONG ve varu. :)
A ta úplně závěrečná skladba, taneční ukrajinská, ta byla tak pekelně rychlá, že proti tomu je naše polka pomalá!
@Gordon (20.02.2024 19:41): Trošku z jinýho soudku a né že bych chtěl být za grammar nazi čukota, ale to fakt nevidíš rozdíl mezi sem a jsem? O to víc je zvláštní, že to tam máš dvakrát blbě a jednou dobře, to jako tipuješ nebo to tam prostě jebeš, jak ti to na klávesnici vyjde? :D
Sem takhle z nudy na telce přepl na čt art a překvapilo mě, že čt zase dělá tématický pořad o hrách a dávalo tam dobré tipy na hry, ve kterých je téma AI, byl tam třeba Mass Effect. Sem rád že v české televizi je něco jiného než ten otřesný replay na Coolu, tam jsem taky jednou zabrousil a byla to přehlídka cringe a hry žádné.
@HolyMeatball (19.02.2024 12:33): Ještě jsi zapomněl napsat, že Jody Foster může s fleku hrát dlaždiče. Škoda, že jsem nevyrůstal na Aljašce byl bych drsný alespoň jako Marek Vašut. Někdy jsem pocit, že kokám na seriál Drsným Harrym s Jody Foster a její šičaáno kamarádkou.

Prosím, ať je třetí sérii lepší
Poslední dobou jsem viděl pár filmů, tak si tu jen vybleju:

The Midnight Sky - potřeboval jsem vyzkoušet novou TV (mimochodem, upgrade po 12 letech je vždycky mega změna a jsem nadšený), tak jsem chtěl něco vizuálně zajímavého a narychlo jsem vybral toto. Jakože, po vizuální stránce to splnilo testování TV, něco vypadalo moc hezky, ale jinak naprosto plytké Sci-fi, hrozně předvídatelné. Ale jako vyloženě mě to taky neurazilo, hodnocení mi přijde trochu přísnější, než jsem to cítil já.

The Prestige - tohle byla naprostá bomba. Miluji filmy, ve kterých si můžete hledat mraky odkazů, náznaků a prostě takovou tu hravost, kdy vás baví si film pouštět znovu a zjišťovat si o něm další věci. Herecky naprosto fenomenální, byl jsem velmi, velmi nadšen.

Tenet - asi nejslabší Nolan. Jako pořád to není úplně blbej film, ale už mi to přišlo překombinované ve špatném slova smyslu a vlastně takový slušný meh. Ani herecky tu tentokrát nikdo moc nevyniká. Navíc jsem to sjížděl v letadle, takže jsem si to musel doma znovu pustit, páč mi nějaké věci nebyli úplně jasné.

The Night Owl - průměrný korejský film. Ničím mě nenadchl.

The Whale - další naprostá bomba. Emocionálně mě to rozsekalo. Herecký výkon Frasera vynikající, ale i ostatní mu velmi zdárně konkurovali. Zase jsem si potvrdil, že se dá natočit výborný film v jednom pokoji. Na konci jsem už skoro natahoval. Fakt krásný (ačkoliv místy dost nepříjemný) zážitek.

The Super Mario Bros. Movie - asi v pohodě blbůstka. Nějak mě to extra nezaujalo, ale zase z pohledu hráče jsem k různým hintům měl o dost blíž a díky tomu jsem si to užil.
Tak jsem dokoukal Noční Krajinu a je to ještě větší katastrofa, než jsem se obával.  Hlavním poselstvím jest, že jakmile jde o pomstu, tak je vlastně brutální hromadná vražda oukej a zákon může zavřít oči. Paráda jaxviňa. A taky to má random easter eggy odkazující na první sérii mno, asi aby to mohlo odůvodnit svou existenci jako ofiko čtvrtá série TD. Přitom kdyby v tom nic z toho nebylo nebo to bylo nahrazeno něčím úplně jiným, doslova na nic by to nemělo žádný vliv.  

Atmosféru to rozhodně nějakou chvíli má výbornou, ale celkově je to pět hodin vaty + jedna hodinka mysteriózního vyšetřování s brutálně neuspokojivým ukončením. A až na pár easter eggů v tom nikdy není vidět True Detective, ale jako standalone minisérie by to asi neobstálo.
@Adieu (18.02.2024 17:08): svět je malý, díky :-)

Já bych je taky nepreferoval z pozice posluchače. Na druhou stranu starším vokalistkám víc věřím některé polohy.
Ale asi nemám vlastně obecně žádné pohlavní ani věkové preference. Jde mi to líp, než s herečkama třeba, tam mám občas problém oddělit to, jestli se mi líbí herecky nebo fyzicky. V hudbě je mi to fuk :-)
@Dan9K (17.02.2024 23:58): Jé, Tonda Strnad na bicích, s tím jsem chlastával milion let dozadu v Marathonu. Mně to přijde dost dobrý, líbí se mi ten koherentní, harmonický zvuk kapely i melodické téma. Snad jen úplně nepreferuji starší vokalistky.
Tak když už tu máme tu kulturní sekci, tak já ji tedy taky jednou využiji... Byla jsem dnes večer v divadle (to není nic zvláštního, studuji divadelní vědu, takže se to nějak očekává, to jen tak na vysvětlenou), i když jsem dnes vyrazila spíš shodou okolností, než zrovna úplně plánovaně. Ovšem dnešní divadelní zážitek mě natolik dostal, že budu tuto inscenaci doporučovat úplně všude, kudy budu chodit, i když to nikoho nebude zajímat a už vůbec se mě nikdo nebude ptát na divadlo.

Tím pádem doporučuji i tady. Byla to zatím první repríza, takže další termíny asi budou už vyprodané, ale do budoucna určitě doporučuji, hehe. Dramatizace skvělá – doporučuji i knihu, ale možná by to bez její znalosti bylo pro mě ještě zajímavější), do prostoru Violy se to náramně dobře hodí stejně jako předchozí Gélyho hra, režijně precizní, herecky famózní. Tak tedy... Nobelovku fakt ještě jednou doporučuji, mno.

https://divadloviola.cz/nobelovka-le-prix-cyril-gely/
Na SkyShowtime jsou první dva díly druhé série seriálu HALO. A je tam i loňská Mission: Impossible.
Nevím jestli se mi to jenom nezdá, ale kdo by měl zájem, na stream tv MUBI je akce 10 kč na tři měsíce. Je to bizár, ale krásný bizár.
Jak jste to tu oživili tak jsem se tedy kouknul na druhou sérii True Detektiva a první tři díly byli takový že jsem to málem vzdal. Pak se to nějak rozjelo a dobrý ale tedy první série byla takzvaně jiná liga. U třetí série koukám mají ještě míň hvězdné herce ale zkusím to.
@Paul (07.02.2024 11:49): já jsem na tom seriálu nenáviděl, že kdykoliv jsem si udělal jídlo, byla epizoda s McPoylovými. :D :D

Moje top epizoda co si tak vybavuji z hlavy je určitě jak se dostane Macův otec z basy (dvojdíl). Ale ten seriál je fakt skvělý celý.. musím si ho někdy sjet znovu.
@SilentWolf (07.02.2024 09:38): pár týdnů zpět, jsem v pátý sezóně. Stáhnul jsem nějakej torrent kde je 13 sezón, první 4 jsou v 4:3 - nějakej dvdrip, od pátý už je to 16:9, anglický title jsou integrovaný v každém dílu, takže ideál :)A jako je to peklo občas - ten cringe je silnější než v Ricky Gervaisovo Extras, a to je co říct. Ten gang jsou (jak jim myslím řekl biofotr dee a denise) fakt most horrible people on earth :)
Ten díl jak chtěli udělat dobrý skutky, tak si řekli že udělaj extreme home makeover chudý mexický rodině...
@Paul (06.02.2024 23:21): Jsi začal až teď?

Za mě je to asi nejvtipnější seriál co znám. Ten humor je často hodně přes čáru. Jen se to špatně doporučuje protože je to prostě... divné a dost dlouho k tomu nebyly pořádné titulky a kvalita byla nic moc.

To jedeš přes nějakou streamovací službu? Jestli to tam není náhodou nějakým způsobem v HD. :D
@jones1240 (06.02.2024 13:28): to jsou asi ve všech sériích, to mi nevadí. Nevadí mi ujetost, vadí mi demence, při které si rvu vlasy :-)

třeba, když je policajtovi předloženo 10 důkazů a on místo toho, aby to uznal, tak svou podřízenou vyrazí. Obzvlášť krušné pro mě je, když je takhle inteligentní jedinec proti několikanásobné dementní přesile, jako to musela zažívat Molly v první sérii skoro furt.

Takovýto, když je někdo vůl a omylem někoho zabije a pak se v tom plácá, to k tomu samozřejmě patří, a to je super :-)
Koukám na to always sunny in philadelphia.
Občas u toho umírám. Nightman Cometh.
A nebo teď, čárlí na rande..

"I am full-on-rapist, you know? Africans, Dyslexics, children, that sort of thing.." 

Jako občas se u toho dusim..
A jo, True Detective. Takový ten seriál kde jsou na sebe od začátku do konce všichni nepříjemný a z nikým z nich by člověk v reálu nevydržel ani deset minut :D
Musim si doplnit vzdělání, viděl jsem jen první sérii :)
@jones1240 (06.02.2024 10:41): já mám nejradši druhou, první měla na mě příliš mnoho dementních postav (jakože nedementní tam byly tak dvě :-) ), a já to nějak nedávám. Mám hrozně malou estetickou distanci, a když na něco koukám, tak to prožívám jak v realitě :-). Ta druhá mě dostala úplně a třetí byla pro mě tak někde mezi, hlavně má nepřekonatelného záporňáka Lupina :-)
@HolyMeatball (06.02.2024 02:51): Díky za tip, čekám až bude celá a více méně chci se kouknout jen na Jody, dlouho nikde nehrála. Nedávno jsem omylem zase dal Elysium a díky Foster mě to bavilo.
Jelikož mám rád McAdams a ona hraje malou drsňačku, tak dvojku opravdu můžu. Plus jsem konečně vzal na milost Farrella :)
Tip pro ty, kteří se chystají na čtvrtou sérii True Detective, jakmile bude venku celá: První díl zkoukněte celý, u následujících tří pak ale klidně přeskočte rovnou na posledních 10 minut. Námět na jeden celovečerák roztahanej na 6 hodin plnej nesmírně protivnejch postav. Aktuální čtvrtý díl už zakomponoval i laciné lekačky. Nevím, jestli budu mít motivaci to dokoukat.

Mám ale radost, že lidi snad konečně přestanou furt držkovat, jak je druhá série nejslabší. :)
Chudáčci fajn film. Ale zase úplně zbytečně dlouhé. 140 minut... K čemu to? Každopádně ten Karel Zeman z toho smrděl hodně. 8/10 a jděte do Přítomnosti nebo jiného kina, kde si můžete dát k filmu drink. :)
@Artran (03.02.2024 16:24): Ten mám zahrnut (ač tedy v omezenější formě) ve Skylinku. Je tam nějaká akce?

Jinak tento týden byl (je) zase slavný KG freeleach! Nejlepší období pro fanoušky filmu :)).
Hyperion je boží, ten jsem četl tak pětkrát. Je tam asi nejlepší představa Boha o jaké jsem kdy slyšel.
@Karasman (01.02.2024 15:54): Mě třeba naopak hodně bavil právě tím jak byl napsaný. Už je to docela dlouho, co jsem ho přečetl (možná 10let?) a do dneška si pamatuju, že víc než samotné příběhy mě uchvátila forma a jeho schopnosti spisovatelského chameleona. Ale je pravda, že na dovolenou bych to asi nikomu nedoporučil.
Já přečetl celý kantos před pár lety na dovče a kromě toho prvního příběhu otce u Bikurů mě to zas tak nezaujalo. Vlastně se to úplně dobře nečetlo a na spoustu otázek vlastně ani neznám odpověď. Simmons musí mít v hlavě dobrej harddisk, aby tohle všechno dával. Nehledě na to, že skoro každá jeho knížka je bichle jak do půlky knihovny.
Uff.. jak jsem před rokem trochu rozčarovaný přečetl Hyperion s tím, že se mi líbily tak 2 příběhy a celkově se to úplně samo nečetlo, tak jsem rád, že jsem se dokopal k Pádu Hyperionu. Najednou je to pageturner.

Chci prečíst co nejvíc papírových restů, abych si obhájil nákup čtečky. :-D
Já úplně klidně jdu do sámošky co mám kousek od domu v domácím oblečení. Hlavně proto ze jsem extrémně líný se převlékat. Navíc si ty zloději ani nic lepšího nezaslouží. I když je fakt ze doma nosím často vysloužilé serious věci a moc to poznat není. Tepláky moc nevyužívám. Měl jsem je když jsem nedávno maloval :)
Je to zvláštní, čím jsem starší tím víc je mi u zadku co mám na sobě :)
@Strady (31.01.2024 14:42): To taky nechápu. Mě by hanba fackovala kdybych ven vyšel v tom co nosím doma. I když jdu s košem, tak se převlékám. Jediné co, tak nenosím kravatu, i když bych někdy měl. A v kanceláři mám casual friday skoro každý druhý den. Ale na mojí pozici je to asi úplně fuk.