Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

« Novější Starší »
@Richmond (18:58): Taky si to moc nedokážu představit, ten svět by pro neznalého hráče musel působit neskutečně složitě. Nicméně pokud by se to povedlo, tak by to bylo zajímavé. Možná izomtrické RPG ve stylu BG nebo Pillarsů by tomu mohlo sednout.

Seriál by byl moc drahý, to nikdo nezaplatí. Obrovské množství lokací, postav a ras + opět ta složitost...
Je tu někdo, kdo čte sérii Malazská kniha padlých?

Docela rád bych to viděl zpracované jako videohru, nebo aji jako seriál, když nám už končí Game of Thrones...
@Rapier (18.04.2019 00:55): Proc, vsak to je jen odraz tho co nas ceka :) At uz v te nebo jine podobe. Nezbejva jen doufat, ze se toho nedozijem. Nakonec to nekdo zmackne,vypusti,napusti..atd. Je jen otazkou kdy.

Vlaste to bude dobre. Jeste je cas, aby se to tu zkusila nejaka normalni civilizace.
Právě jsem shlédl dvoudílný TV film On the Beach. Musím říci, že snímek byl na TV film velmi působivý a právě relativně všední starosti a místy skoro pocit, že sleduji romantický film tomuto snímku dávají více hloubky než Threads nebo The day after.
Nezbývá než doufat, že Ti co drží prsty na spoušti si tohle zatraceně uvědomují. Asi se ze mě na stará kolena stane pacifista.

PS: pro slabé povahy nedoporučuji ani klikat na odkazy. Není to totiž úplně nejpříjemnější téma.
Během tohohle tejdne jsem zkouknul Jak vycvičit draka trilogii ve 3D. Jo a na google-play jsou další díly Ality, v angličtině.
@Bursoft (16.04.2019 19:00): Záver má, samozrejme, vymyslený, základné dejové body priamo konzultoval s tvorcami seriálu, no zvyšok si museli vystavať sami. Inak si úprimne myslím, že z pohľadu čitateľov kníh, ktorí sledujú aj seriál, nemá zmysel čakať na ich dokončenie. V tomto bode už ide o dva separátne diela a nedá sa teda tvrdiť, že by seriál spoileroval knihy (respektíve sa nedá vôbec odhadnúť, čo presne môže spoilerovať).
@Walome (16.04.2019 18:32): Tak rozepsat něco tak obřího a nemít v hlavě "cílovej" koncept mi přijde blbost. On se dlouhodobě vymlouval na seriál, že je kvůli němu v obrovským tlaku a nemůže se soustředit na psaní. Tak za pár měsíců se ukáže, jak moc jsou to výmluvy.. podle mě si žije právě jak v tom seriálu.. koupil si beztak nějakej King's Landing, postavil si tam trůn z kovových hambáčů a každej den mu tam naběhne 20 pusin, který mu ten infarkt ještě urychlý :D
Já tipuju, že Vichry zimy vydá ještě letos, až skončí seriál, ale ze Sna o jaru má napsáno jen pár stránek a dopsat už to nestihne. Pak to po letech z toho konceptu dá někdo do kupy, aby z toho vytřískal prachy, ale bude to stát za prd.
@Zoltan (16.04.2019 14:37): tak je možné, že fakt ho nějak přiměli to pozastavit, než dojede seriál. Ať si nelezou do zelí. Ale to je velmi optimistický odhad. A spíš bych se vsadil, že má krizi. :D

Poslední info pár let zpátky je, že v knize změnil jednu dost podstatnou věc a musí kvůli tomu dost přepisovat. Nejoptimističtější odhad je že nechá schválně Jona mrtvého. Ale opět bych se spíš vsadil, že má tu krizi. :D
@SilentWolf (16.04.2019 14:28): Fakt by mě zajímalo jak je ve Vichrech zimy daleko, doufám že už za prologem :D A právě kvůli změnám seriál nesleduji, pak bych v tom měl guláš, už i tak si dost drobností nepamatuji.

Já seriál dosleduji až to dopíše. Což znamená buď nikdy nebo za 20 let :)
(výkřik do tmy)

Kdyby raději dědula konečně tu sérii dopsal, to by byla daleko větší událost než poslední série lehce přeceňovaného seriálu.

(konec výkřiku do tmy)
@Jab (16.04.2019 14:17): kdepak. Daenerys Madqueen a cyklus může začít nanovo. Pak je trochu lepší varianta, že všichni umřou.

Pokud se závěr seriálu bude týkat toho, kdo usedne na trůn, budu asi dost zklamán. :-D
@Paul (16.04.2019 14:14): Sansa docela jede. Je můj favorit na trůn teď asi. Nebude v bitevní vřavě a z hlavní čtveřice favoritů (Jon, Danny, Tyrion a ona) má nejmenší tendence k sebeobětování.
Jaimeho hraje strašně sympatickej dán, baví mě ho sledovat..
Jinak první díl dobrej, klasický intro, nic moc se neděje, ale ty setkání postav v pohodě, Tyrionovo ballbusting Varyse byl jak za starejch časů, chemie mezi Jonem a Daenerys funguje, Hound a jeho "you are cold bitch" sedlo. Bron v bordelu, klasika :) Těším se co s tou kuší bude dělat.
Jen ten Euron je takovej trochu tryhard, ale Cersei je tak skvěle zahrána, že jsou její scény dobrý anyway.
@Hydr0gen (16.04.2019 13:27): jo, právě ten poslední záběr byl super páč je Jaime od začáku můj nejoblíbenější charakter. Takže jakékoliv prokreslování a práci s tímto charakterem vítám. V podstatě jediná věc/postava co mě tam nějak zajímá. V podstatě nějaká bitva je mi docela ukradená.. :D
@SilentWolf (15.04.2019 16:54): Poslední záběr super. To mezitím max.oukej. Ten seriál ztratil od minulé sezony určitou propracovanost/lehkost - teď už je to jen na sílu, na efekt, vše doslovné a hned. Opět, kromě toho posledního záběru.

Šestá sezona, první bez knižní předlohy, byla podle mě jedna z nejlepších a měla řadu kulervoucích dílů/scén (Hold the door, bitva, Sept sedmi) vč.kvalitní gradace. Od té minulé to šlo do kopru a jde to hup hup. Takový dojem podtrhlo hned několik scén zde (hlavně velké odhalení pravdy Jonovi bylo takové hmm. Nebo že by Cersei šla s někym doslova na slovo bez nějaké svádění, erotického napětí - wtf. Totálně mimo charakter).

EDIT/PS.: HBO mi právě potvrdilo, že Go opravdu podporuje pouze stereo. OMG to jsou sráči. A já chtěl jet legálně.
@Richmond (15.04.2019 22:25): jasně je to jednoduchá fantasy asi jako když hrajeme Dračí Hlídku. :) Ale mě to nevadí, mám na to dobré vzpomínky, bylo to zábavné. Na postavu Fišpáná si vůbec nepamatuji, šotek mě něco říká.

@Jab (16.04.2019 06:52): jedině ty Draky letního žáru jsem v minulosti nečetl. Možná to časem zkusím. Když už mě ten prodejce přesvědčil že to je tetralogie. :)
@Rapier (15.04.2019 22:16): Já ji mám rád. Ztracené kroniky jsou btw vloženy mezi díly kronik (vypráví třebas o Kitiaře), po Dracích jarního úsvitu jsou pak Legendy, pak je Druhá generace (soubor povídek vlastně o Palinovi Majere, Sturmovi Ostromeči atp.) a až poté Draci letního žáru. Další Dragonlance knihy bych nečetl. Je to víceméně ztráta času. Včetně těch s Minou a Linshou Majere.

@Richmond (15.04.2019 22:25): Tase mám rád. Aj P... Fišpána. Hlavně jeho magické světýlko, které je báječné na osvětlení temných tunelů. Teda bylo by, kdyby se nebálo tmy... :)
@Rapier (15.04.2019 22:16): Tam už jsou především děti hrdinů z první trilogie. Ale je to celkem jednoduchá fantasy, mně tam vyloženě sral ten Fišpán i ten šotek, podobné typy moc rád nemám :) Jinak já čtu béčkový fantasy celkem často (nejvíc Forgotten realms, knihovan se utěšeně plní, naposledy trilgie Avatar (děj ve Waterdeepu), trilogie o Elminsterovi a fůra dalších.
@Jab (15.04.2019 20:58): když jsme u toho jací jsou Draci Letního Žáru? Já kdysi dávno četl trilogii Draci Podzimního Soumraku, Draci Zimní Noci a Draci Jarního Úsvitu , tak cca 5-6 let jsem to zakoupil s tím, že mě prodejce tvrdil že to má 4 díly ale něco mě říká, že Draci Letního Žáru tam nepatří. Od prvního přečtení uplynulo hodně doby (někdy okolo roku 96), měl bych to konečně začít číst. Před léty když jsem to zakoupil začetl jsem se do podzimních draků a docela mě to překvapivě chytlo.

BTW: nedávno jsem skoro dočetl Hobit aneb cesta tam a zase zpátky, původní vydání od Mafra z 90 let a teď už chápu proč Argo píše na přebalu, že to je nové revidované vydání. Během čtení jsem narazil na několik gramatických chyb ve větách (cca 10+), která nedávaly smysl a např. v knize je uvedeno Dymián namísto Tymián (Argo). :) Zdá se že zakoupit Tolkiena od Argo se vyplatí.
@BINGMAN (15.04.2019 20:36): Singl kniha je od Feista super Čestný nepřítel.

Fajn jsou i knihy s Gemmellem (v drtivé většině se dají číst úplně samostatně). On začne být časem repetitivní, ale faktem je, že je génius v tom stavění bývalých přátel (atp.) na opačné strany velkých bitev. Druss Veliký je cool taky btw.

@SilentWolf (15.04.2019 20:28): Nz. Jinak z těch sérií jsem měl rád ještě Goodkinda. Ale teď nevím, esli bych to čel. Je to takový ten "Randovský" objektivismus. Ale zase není nezajímavé, když se nějaká fantasy (mimochodem brutálnější než cokoliv, co jsem kdy četl) veze na nějaké filosofii.

A hodně rád jsem měl vždy Dragonlace. Hlavně Kroniky (první trilogie, Druhá generace, Draci letního žáru a pak i ta trilogie Ztracené kroniky) a Legendy. Legendy mám od ústředního dua nadále asi nejraději.
A když jsme u té fantasy: můžete mi doporučit něco, co není rozlezlé do epických ság s milionem postav? Kniha, která třeba patří do větší série, ale má uzavřený děj a je zároveň kvalitní? Něco jako Zaklínač povídky, knihy o Zeměploše, nebo série knih Zabíječ o Gotregovi a Felixovi? To bylo hodně fajn.
@Jab (15.04.2019 20:14): ok, dík za tipy. To Impérium vypadá hodně dobře. Už jen několika těmi zajímavými pojmy, co v popisku jsou. Horší to bude se sehnáním. Ale tak.. Kindle to jistí.

Rothfuss na mě vyskakuje odevšad. Tak jsem rád, že se nejedná o planý poplach. Taky si píšu.
@SilentWolf (15.04.2019 20:08): Jojo, lepší jak tyhle dva. Ale také ne úplná nirvána. Anthonyho Ryana už jsem třebas nedočetl. Abercrombie byl třebas alespoň občas celkem zajímavý. Ale mé totemy jsou prostě jinde. Četl jsem té fantasy dost (v dětství třebas T. Williamse nebo toho hrozného R. Jordana, D. Eddingse, Černou Legii, Gemmella a další) a Impérium od Feista a Wurts je stále mé nejoblíbenější. Teprve pár let zpět jsem k tomu přiřadil Rothfusse. :)
@Jab (15.04.2019 20:04): A Mistborn jsi četl?

Já právě zanedlouho plánuji mega knižní nákup. Za benefit body. Tak bych mohl pomalu dávat dokupy seznam.
Ten Mistborn je údajně skvělý, ale trochu to ve mě popisem evokuje nějakou adult fantasy. To na mě víceméně vyzařuje i trochu z té Cesty Králů. Ale jak říkám, tak to hodně zachraňuje ten svět, který je prostě super. Hezky poničený, to nejhorší asi teprv přijde a celé ty zákonitosti světa jsou tak příjemně originální, že je mi v podstatě jedno osud postav, chci vědět víc o tom světě. :D :D Malinko to na mě působí způsobem jako Dark Souls. Jen prostě pět minut před katastrofou.
Sanderson lepší jak Malaz. Malaz mě asi po třech knihách už nebavila. Ale Sanderson také není plná hvězda. Rothfuss je super za mě. A samozřejmě Impérium od Feista. :)
@SilentWolf (15.04.2019 19:38): Sandersona mám někdy v plánu, jsem rád, že to hodnotíš pozitivně. Malaz mám přečtečnou komplet základ plus všechny "dodatky" kromě posledního Assailu, který ale už mám doma. A z trilogie Stvoření temnoty mám za sebou první díl, do druhého se pustím ale radši, až bude trilogie kompletní.
@Richmond (15.04.2019 18:52): mám li být extrémně optimistický, tak ho asi uplatili ať s tím neleze ven, dokud nebude dokončený seriál. Spíš ale myslím, že ho to už ani moc nebaví, protože se bojí té základny fanoušků, kteří vše analyzují apod.. už je to holt velký pojem. A nějak se mu víc líbí těžit z oblíbenosti seriálu a jezdit na cony a.. psát spinoffy.. :D

Já objevil Sandersona. Čtu jeho Archiv Bouřné Záře. Děj je tam docela jednoduchý, střídají se tam tři postavy, občas to působí jak parodie na Spartaka a je to hodně naivní, ale ten svět mě neskutečně baví. Má fantazii ten pán - další díl je prý ještě lepší, zrovna se překládá třetí a má jich být 10. :D takže můj TOP1 kolos je teď tohle, a nějaké ASOIAF mě už asi ani nezajímá.

A až mi narostou koule, půjdu do toho Malazu. Stále se ho bojím.
@SilentWolf (15.04.2019 16:54): Seriál jsem znechucenej přestal sledovat ke konci první série, knížky se mi hodně libily, takže jse msi říkal, že si nebudu kazit dojem z nich :) Spíš by mě zajímalo, jestli to nevíš, zda to hodlá vůbec někdy dopsat...
@kuler91 (15.04.2019 17:37): Neumím se vyhýbat spoilerům. Tak radši co nejdřív. Je ale pravda, že se na to pitomě dívá, když je díl potemělý a venku slunečno.. ale co už.. :D

@Jab (15.04.2019 17:38): Martin se v tom zbytečně ztratil a už nevěřím jeho schopnostem to ukočírovat. Nicméně první tři díly hodnotím hodně vysoko. Do kytek to šlo podle mě pak. A Clarke je nesnesitelná tak jako její knižní postava. Takže chtě nechtě to hraje dobře.. :D
Co říkáte na GOT? Já jsem zanechal veškerých očekávání a teda.. zatím to jde. U takových vleklých věcí docela funguje ta transformace některých postav a v tomto díle to bylo dost předhazováno. V podstatě jeden velký reunion. Teď už očekávám jen samou řežbu a pak nevím, jestli vlastně budu chtít číst Martinovo zakončení, nebo půjdu radši do něčeho jiného.
@M.a.t.t. (15.04.2019 14:47): Ale však ja tým mojim postom s tebou súhlasím, že je to subjektívne. :D len mi prišlo, že sa vlastne opakuje dookola to isté, každým ďalším postom, len sa možno dávajú iné príklady...
@Gordon (15.04.2019 15:11): To, že som to myslel všeobecne a s istým nadhľadom, bolo z môjho postu snáď jasné nie, ono sa to dalo chápať aj inak ?:)

Nalistuj si inak čo znamená výraz glorifikácia. V inkriminovanom poste som vôbec nič nevelebil, takže neviem, kto je mimo.
Nič v zlom, ale dal som si záväzok, že do týchto debát už osobne nemienim dlhšie zabredávať. Zakaždým keď sa objaví niečo čo súvisí s novými Star Wars, ako prví sa vždy vyroja hateri/kritici/ľudia, ktorých názor je všeobecne dobre známy a už nemajú povedať čo nové a miesto toho aby riešili čo bude, radšej budú dookola hnidopišsky analyzovať čo bolo a ako im nové diely zničili detstvo. Som si viac-menej istý, že väčšina tých, čo majú opačný názor, sa do podobných debát taktiež nezapájajú, pretože vidia to isté.

Celé to vynikajúco vystihuje jeden komentár, ktorý som si jedného dňa prečítal na Facebooku "Kdyz to tak ctu, tak musim konstatovat, ze nikdo nesnasi Star Wars vic, nez fanousci Star Wars" Asi tak :)
@Tulareanus (15.04.2019 13:50): Keď už reaguješ, aspoň si si mohol prečítať celú diskusiu od jej úplného začiatku. Nikde nikomu nevyvraciam jeho názor a hneď v úvode som uviedol, že je to výhradne otázka osobných preferencií. Do diskusie som sa zapojil preto, že nadvláda hernej hudby nad filmovou tu bola podávaná ako jednoznačný fakt a s tým nemôžem súhlasiť. To nemá vôbec nič spoločné tým, že ja osobne si nemyslím a nakoniec som i sám priznal, že herná hudba má väčší potenciál na zlepšovanie, kým filmová už dávno dosiahla svoj vrchol.

Jednoducho povedané, ak mi niekto začne tvrdiť o soundtrackoch, že "hry je dokonce musí mít lepší, aby hráče atmosféra ještě více pohltila, u filmů to se tolik nesoustředí."a " nepíšu, že je to pevně dané pravidlo, jen to že objektivně je hudba u her lepší a delší.", to sú argumenty mimo realitu, kde sa mi vo vrecku vyložene otvára nožík. :)
@Drolin (15.04.2019 13:55): Čítal som, že sám Kenji Kawai ponúkol filmovým tvorcom svoju hudbu a oni povedali, že nie, dík, chceme tam dať vlastnú, len making of a cyborg dali do titulkov.

@Gordon (15.04.2019 14:11): Tak mne to v Deus Ex tiež sedí, dokonca v MD je zopár skladieb, ktoré považujem za ešte lepšie. Moja pointa bola len v tom, že to, ako tá hudba znie v Deus Ex, v posledných rokoch kričí z veľa aaa hier a filmov. Hoci reálny základ Deus Ex bol v tom štýle skoro pred 20 rokmi. Len prvým dvom DE chýbala jedna vec, čo prišla až s HR a to, že v tej elektronike trochu pritvrdiť v beatoch, aby to neznelo ako z edukačného videa. :)
RIP Radomil Uhlir ... mj. stamgast od Vystrelenyho Voka .. letos teda zubata radi
@Gordon (15.04.2019 13:42): @M.a.t.t. (15.04.2019 13:38): Podľa mňa riešite zbytočnú debatu osobných preferencii. Mne sa napríklad páči a zdá, že herný priemysel (hlavne mimo AAA projektov) má oproti filmovému priemyslu jednu výhodu a tou je väčšia soundtracková experimentácia, zatiaľ čo pri AAA hrách a väčšine filmov idú žiaľ na istotu. Ono samozrejme neskôr sa to dostane aj do AAA produkcie hier a filmov ak sa to osvedčí. Typickým príkladom je nárast elektronickej hudby v štýle Deus Ex: HR s prímesou orchestrálnej a etnickej zložky. V poslednej dobe je to v pomaly každom druhom filme a hre. V tomto je napr. z posledných rokov veľmi zaujímavý soundtrack k Everything. Taktiež cez videohry sa vlastne spopularizoval a rozšíril elektronický podžáner synthwave.

tl,dr: hoci mám rád aj mnohé filmové soundtracky, preferujem v poslednej dobe nové herné ost, pretože tam viac experimentujú a sú tak menej otrepané.

btw: soundtrack ku filmu Ghost in the Shell od Clinta Mansella bol totálne smutný fail. Neporovnateľný s anime od Kenji Kawai.
@Gordon (15.04.2019 13:30): Tým, že mi tu hodíš výber vydarených trackov, respektive soundtrackov chceš poukázať na čo? Že herná hudba predčí filmovú? To by som ti tu aj ja mohol hádzať linky na filmové skladby a boli sme tu do rána :)

Diskutující (15)