Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

já se nejvíc v životě smál u Fawlty Towers. Takže kdyby to mělo být jediným kritériem pro nejlepší seriál, tak musím zvolit Fawlty Towers.

Ale zase to má jen 12 dílů a když porovnám celkový počet smíchů, budou pořád vést Simpsoni třeba o 8 tisíc :D
Zajímavé, že nikdo nezmínil Family Guy. Ten samoúčelný humor postupně získavá na popularitě.
@SilentWolf (26.03.2023 14:51): Community je taky v mém top 10. Z těch komediálních bych přidal MASH samozřejmě. A z kreslených Rick and Morty, Harley Quinn, Legend of Vox Machina či Star Trek: Lower Decks.
@Kunick (25.03.2023 23:45): každý díl měl i přednášku. Zatím jsme viděli švestkovku, cestu na severní pól , ztrátu třídní knihy a záskok. Jako Monthy Pythoni daleko lepší. Dokonce i sluha dvou pánů mi přišel lepší. Nevím proč, kolegové o cimrmanech mluví už 5 let v kuse. Tak jsem asi byl přehypován.

Jinak já mám co se komedií týká docela vysoko seriály Community a It's always sunny in Philadelphia. Nevím jak zde ale řekl bych že to obecně moc lidí nezná. Všichni jen Himym a big Bang.
@7c (26.03.2023 12:58): jasně :-)

jinak ohledně Red Dwarf, mám ho rozhodně v top 10 mezi všemi seriály (ano, srovnávám i s těmi vážnými :-) ). Kdyby nějaká božská autorita rozhodla, že "toto je nejlepší seriál všech dob", měl bych na tuto autoritu otázky :-)

Obecně mi přijde Red Dwarf specifický zvláště v prvních sériích značnou komorností a skromností. Je to taková pohoda, která není moc pohrocená.
Nám se to tak líbí, ale je právě otázka, zda je to takhle nejlepší, nebo jsou třeba "objektivně" lepší právě první série Himym nebo TBBT, které jsou intenzivnější a nabušenější. Taky to může být o tom, co v člověku víc přetrvá. Jestli je lepší absolutní zážitek v tu chvíli a pak nic, nebo střídmý zážitek v tu chvíli a přetrvávající zážitek po celý život. Aspoň já to tak mám, že u Red Dwarf se nějak extrémně nesměju, je to spíš příjemné, u Himym se budu smát hodně, ale pak budu vlastně líp a víc vzpomínat na to RD. A teď co je vlastně lepší? Já nevím :-)
@Jab (26.03.2023 12:27): :-)

@Charllize (26.03.2023 13:40): předpokládám, že jako milovník Japonska to nebudeš mít hozené jako můj otec "je to kreslený, je to pro děti", přestože kdykoliv to náhodou viděl, smál se od začátku do konce, ale vždycky pak tvrdil, že to nemá rád. Pózička :-)
Red Dwarf i Simpsoni jsou šílený fenomén který šel úplně mimo mně. Často jsou různe meme třeba ze Simpsonů kterými mně různě po internetu lidé obdařují a já je většinou vůbec nechápu. Tak nějak se počítá s tím ze to přece zná každý. Ja na to samozřejmě někdy v devadesatkách když se to sem dostalo zprvu taky koukal ale nějak mně to nebralo a sledování ustalo. Nevím proč a jak ale každopádně jsem pak ani nikdy neměl chuť to napravit.:)
@Dan9K (26.03.2023 00:36): Tak samozřejmě "nejlepší" je myslím v kontextu kultury nutné brát jako "mám moc rád" :D Tyhle diskuse jsou obecně plné superlativ, ale nedá se to myslím brát doslovně (nejde tu o vědecký diskurs). To by neexistovalo tolik "the greatest" song/album/movie/etc. of all time :)

Částečně to je asi i generační záležitost (já jsem vesměs "odchovaný" na RD a The Simpsons).

Z mé strany to byla primárně překvapivá reakce, když jsem po dlouhých letech znovu projížděl starší díly.

Něco jako když znovu hraji Dungeon Master 2 a Albion a "s překvapením" zjišťuji, že to jsou opravdu výborné hry (od kterých je těžké se odtrhnout) samy o sobě a nejde tu o nostalgii.

@Paul (25.03.2023 14:54): Jakkoliv je dabing Simpsons a Red Dwarf výborný, tak s odstupem času (protože dříve nebyl originál jednoduše k dispozici) preferuji originál (ale dabing mi určitě nevadí - jen když mám možnost, tak si vyberu raději EN verzi).
Btw kde je ta mýtická postava, co srovnávala Star Trek a Red Dwarf? :)
Jako srovnávat Trpaslíka se Sopranos samozřejmě tak úplně nejde, ale prostě kdyby mi někdo držel pistoli u hlavy a chtěl po mně jednu konkrétní nejlepší věc co jsem kdy viděl, tak bych bez váhání řekl Trpaslíka :)
Komediální seriál Malá Velká Británie a dabing Petra Rychlého. Zjistil jsem, že mám rád starý český dabing, včera jsem si pouštěl RRRrrr! a český dabing je opět boží. Jako Drž hubu, Nevyhrožuj, Kondomedie bych si v originále nepustil.
@Dan9K (26.03.2023 00:36): On je vůbec problém srovnávat napříč žánry. Proto se taky dělají různé kategorie. Co se týče sitcomů, tak tam je to myslím ještě složitější, protože těch variant je prostě hodně - konverzační, absurdní, vztahový, politický, válečný. Už jenom porovnávat The Office, Red Dwarf a MASH moc nejde. Každý je úplně jiný.
Mně sedí humor Na Zdraví. Jsou tam i díly na palici, ale ta atmosféra dobového americkýho baru to vždy zachránila. A často jsem tam na dně desáté sklenice našel i nějaké emoce a poučení. Asi i znáte spin-off Frasier, což byl v tom baru právě zastánce inteligentnějšího humoru, často největší bžunda byla mezi ním a Lilith. BTW po letech je plánovaná 12.série (2023), podrobnosti ale nevím.
Mně asi z komediálních seriálu nejvíc pobavilo ve své době HIMYM, myslím tak ty první 3 série. Ale kdo ví, jak bych na to koukal dnes... Spíš určitě by to pro mě dnes už nebyla taková topka... Myslím si, že "trvanlivější" humor má třeba můj docela oblíbený seriál Studio 30 Rock. A do třetice Scrubs, to jsou moje nejoblíbenější sitcomy. Nicméně Červený trpaslík je podobně jako Simpsni a Přátelé taky na vrcholu...

Pokud bych měl uznat kvality něčeho, co mě osobně moc neoslovilo, tak třeba to zmiňované Jistě pane ministře/premiére. Tam jsem měl přesně ten pocit, že je to skrytě geniální, ale z nějakého důvodu mě to tolik nebavilo...
@7c (25.03.2023 14:16): já nevím no. srovnávat Red Dwarf, Simpsony a do toho ještě Star Trek a pak vlastně všechno a tvrdit, že je něco z toho prostě to nejlepší z celýho universe. Je to takové to klasické pubertální přehánění ve stylu "to co znám a mám rád zrovna já, je prostě the best a vy ostatní si polibte". Slýchám to skoro každý den.
Sám to dělám, už celá desetiletí mám podobnou věc jako komentář k Simpsonům, že je to to nejlepší, co kdy lidstvo udělalo (aspoň teda ty staré série), je to samozřejmě jakože nadsázka.

Jde o to, jak vážně to vlastně myslíme. Jestli to myslíme jako nadsázku, a chceme tím říct, že to máme nejradši, ok. Jestli vážně si uzurpujeme to právo rozhodnout o tom, co je nejlepší, a podpoříme to jedině tím, že My naše veličenstvo si to zrovna myslí, je to vlastně to, co mě strašně na lidech sere :D

Omlouvám se, zrovna jsem po pro mě vyčerpávající debatě na podobnou věc.

Já si vážím každého, kdo je schopen uznat, že je skvělý něco, co jemu se nelíbí.
Zrovna jsem přítelkyni přiměl ke sledování červeného trpaslíka. Až mám výčitky že ji to tak chytlo, ona se mě snažila na Cimrmany a ti mi popravdě moc nesedí. 2 hlášky na scénu je málo.
@hanak_v_exilu (24.03.2023 10:15): Současný Picard je velká paráda a poslední díl i solidní Trekkie fanservice porno. No ale po zkušenostech s Discovery není úplně nerozumné počkat až série doběhne do konce, jestli to zas někde masivně neposerou.
Včera jsem si s kámoškou pustil Párty Hárder a jako super. Otázka je, kdybych nebyl zhulenej (jsem velmi sporadický konzument), jestli by byl zážitek stejný, ale jinak doporučuji v této kombinaci, protože jsem se slušně nasmál, ale u jedničky teda víc...
John Wick 4 boží. A potřebuji akutně nové hotline Miami. Jsem zvědav zda něco trumfne tamní akční scénu s brokovnicemi.
Funguje vám poslední dny normálně YouTube? Občas se mi to povede spustit, ale většinou vůbec nejdou stránky načíst, jak je tomu u vás?
@PavelU (21.03.2023 18:43): já nevím, nemělo by to bejt už zakázaný? :-) Ale ono ten koncept pořád vyhrává Oscary, tak se toho asi nezbavíme.

Jinak David Cronenberg v hlavní roli televizního sci-fi filmu? Ok, to je asi největší lákadlo :-)
Smyčka času - Klasickej koncept, jak z ranku Sliders, StarGate či Seven Days. Ale jde o pouhý pilot od Syfy, čemuž napovídá konec. Na SkyShowtime jsou SK titulky pod označením Slovák.
Kdysi jsem se tu ptal na knižní typy a někdo (už nevím kdo) mi doporučoval Krvavý poledník od McCarthyho. Včera jsem ho dočetl a mám z něj dost rozporuplné pocity. Ta mýtická atmosféra, zmatenost, nejednoznačnost a filozofické pasáže mi moc nesedly. Na druhou stranu je to napsané dost působivě - ta syrovost tomu dost pomáhá.
@Rapier (19.03.2023 19:12): Já jsem o tom taky přemýšlel. Až mi dojdou Star Treky, tak si jednu pořídím a začnu kupovat elektronické verze knížek co nikdy nevyšly v češtině. Přepravovat knížky skrz Atlantik je pekelně drahé.
Ani ne 14 dní zpět jsem pořídil naši (rodinnou, ačkoliv jí zatím využívám jen já) první čtečku: Amazon Kindle 2022 model s "reklamou" (no reklamou, reálně tam je reklama na knihy z Amazon shopu :) ) a hle, tak jak nejsem schopen přečíst nic na papíře jak je rok dlouhý, za necelý týden a půl jsem včera v noci dočetl Metro 2033 (475 stran), a nyní již mohu opět pokračovat ve hře. :)

Fakt dobrý, už mám staženo Metro 2034. Nevěřil bych jak málo stačí k návratu ke čtení, jen čtečka....malé, skladné, s podsvícením, příjemné na oči, výdrž na baterii neuvěřitelně dlouho....
Picard S03E05  a mame tu dalsi 5* dil :) Jeste ze jsem tomu dal sanci, prijde mi to jeste lepsi nez Strange New Worlds, tohle se fakt povedlo. Dokonce se tu ukazala  Ro Laren  Vedel jsem ze tu postavu znam, ale musel jsem si to potvrdit na wiki :D

Jabule jdi do toho! :)
Teď mám docela chuť na Fringe, nechápu že jsem na ten seriál úplně zapomněl. Byl skvělý.
@Jab (17.03.2023 20:37): :-( rozhodně jeden z nejvýraznějších charakterů toho seriálu. Ale už tehdy mi přišlo, že má takovej jakoby nezdravej look, což ho činilo právě zajímavým, ale asi to nesouvisí.
@Jab (17.03.2023 20:37): Ty jo, v 60 letech, no. To byla skvělá postava a měl taky příjemné cameo v John Wickovi. Víc jsem od něj neviděl. Jinak obří plakát The Wire mám v práci taky, akorát na protější stěně. :)
Lance Reddick z The Wire umřel. Skvělý seriál a výborně zahraná postava. RIP.
Pravdivé lži na Disney+. Rád jsem to znovu viděl. Na konci je menší potitulková scéna, jak skončí obraz jejich poslední mise.
@S4TW (17.03.2023 15:12): Na Editors jsem byl živě na RfP a bylo to skvělý. Já je ale úplně nemiluju. Sežral jsem jejich třetí album, ačkoliv jsou "nejuznávanější" ty první dvě. První dvě alba jsou pro mě ok. Ve 4. už se mi líbily asi jen dvě písničky (ale za to docela dost), ale ty novější desky už jsou pro mě za nula bodou :-( (ale popravdě jsem jim moc šancí nedal)@Richmond (17.03.2023 15:04): Obávám se, že jsem si uvědomil, že Placebo jsou moje nejoblíbenější kapela, na které jsem nebyl, i když jsem mohl :-( tak snad to ještě napravím.
Jinak k tomu sklouzávání kapel dost do electro-popu v poslední době... Teď jedu poslední desku Editors (mimochodem taky geniální kapela) a to jejich poslední album je teda sakra velký mainstream, nějakým zvráceným způsobem se mi to líbí, ale vůbec bych je v tom nepoznal... :/

A nejlepší koncert, jaký jsem absolvoval byl, když tu hráli The Pigeon Detectives, v podstatě tam nebyl žádný Čech, polovina byli Britové a druhá Rusové (předkapela byli Rusáci), ale koncert geniální, takovou energii jsem na koncertě zažil jen párkrát... vlastně v mládí jsme takhle chodili na Scissorhands, což bylo dost podobné :)
@S4TW (17.03.2023 10:45): Taky mám Placebo v TOP5 kapel :) Jak nerad chodím na koncerty, tak zrovna Placebo před pár lety v Brně jsem absolvoval (dárek od syna) a bylo to fajn. Naposlouchané mám úplně všechny alba, poslední 2 ale jsou dost kolísavé. Nejraději mám ty úplně nejstarší.
@SilentWolf (17.03.2023 13:55): Jasné, tú by som ani nechcel, našťastie som u niekoho videl takto rozložený obraz a fakt sa mi to nepáčilo. Pekné to takto vie byť, keď sú to napr. 4 samostatné obrazy, ktoré dokopy tvoria kontext.
@S4TW (17.03.2023 10:45): nepochybuji, že její fanoušci stále existují. Svého času to u nás byl dost mainstream, až mě to překvapovalo. Na to, že jsou Placebo taková kombinace Sonic Youth a Smashing Pumpkins, tak to v Česku fakt frčelo, narozdíl od těch dvou kapel. Zatímco ale když někomu řeknu, že teď sjíždím Sonicy nebo Pumpkins, tak jsou to jakože ty legendy, to je v pořádku, ale Placebo tenhle status nemají a jakoby bylo divný,l je dneska poslouchat. Ale je to jen takový můj dojem.

Každopádně včera jsem je poslouchal asi tak 7 hodin celkem :-) objevil jsem poprvé úžasný duet Without you I'm nothing s Davidem Bowiem. Já to vždycky slyšel jen s Molkem bez Bowieho. To je geniální duet. Dva roky jsem teď neposlouchal skoro nic jinýho než Bowieho, teď měsíc jedu Placebo a tohle spojení je jako sen.

Jinak jsem zjistil, že Battle for the Sun mám najetý, nějak jsem zapomněl, že jsem to poslouchal. Je to fajn, už trošku moc pop, ale ještě se to dá. Pak ta další deska Loud Like Love, to už je teda velkej pop shit, tam mě všehovšudy zaujala jen předposlední píseň, tak doufám, že na té nové se vzpamatovali.
@Dan9K (15.03.2023 22:13): jak pozapomenutá kapela?! je to jedna z mých nejoblíbenějších kapel (dokonce top5) a viděl jsem je v roce 2009 na RfP (dost strojový koncert, jakože se snažili dělat show, ale je vidět, že už tehdy měli dost najeté, ale pořád o dost lepší než Arctic Monkeys). To je mimochodem taky důvod, proč mám daleko radši klubové koncerty než festivaly a velké koncerty, protože v těch klubech působí všichni daleko více autenticky a není to taková ta připravená show...
Já nemůžu jinak než doporučit službu displate. Kupoval jsem si odtamtud tento obrázek
https://displate.com/displate/2372411?ref=1617
načež jsem trochu litoval, že jsem si ho koupil jako ten veliký 2x2, protože to nevypadalo asi tak dobře jako se spokojit s tím z jednoho kusu - tak to prosím nikdo nedělejte. Ale jinak naprosto luxusní provedení. Na zeď nalepíte magnety a pak tam ten obraz jen přicvaknete. Jednoduše jde tedy měnit umístění různých obrázků (magnety samozřejmě jednoduše nesundáte).

Tady je video pro představu
https://www.youtube.com/watch?v=NORe7CF0kyg&ab_channel=PotatoPhil
A tady Vaati, který mě na to navnadil, první minuta videa.
https://www.youtube.com/watch?v=YaexFDtAQko&ab_channel=VaatiVidya