Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Ja tentokrat nic :) Ve FF se mi vratil ten strej bug, kde zmacknuti tlacitka trva milion let :D
Váš výsledek: 100 % bodů 

Jediný kde jsem dělal educated guess byl ten ninja gaiden.
Váš výsledek: 90 % bodů - Odpovídali jste stejně jako 7,92 % a lépe než 87,86 % ostatních čtenářů.

Über hráč / Superhrdina:

Teda, vy máte pod čepicí! Videohry jsou vaší největší vášní a zálibou. Paříte prakticky denně a dohráli jste nejenom všechny známé herní megahity, ale i spoustu nenápadnějších a indie her. Se svými znalostmi byste se mohli ucházet o práci v Bonuswebu!
@Ringo (30.09.2022 14:40): Je to jen ukazka. Je dost mozne, ze spousta her, ktere budes mit, to tak bude mit take. Obecne si myslim, ze hry, ktere vznikly pred vznikem Steamu (pro jednoduchost <2003) to z (drtive) vetsiny budou tak mit (snad nikomu se nechce pridavat do desitky let stare hry Steam DRM).
Tady se ale zakecaly ty samotné hry z trilogie! :) Pro vývoj cRPG žánru rozhodně důležité. V plánu je mám, ale poslední dva roky nula rpg :(
@jvempire (30.09.2022 12:22): Já offline režim zkoušel, ale s křížkem po funuse vždy, tedy až už jsem byl offline a tím pádem ten offline režim nemůžeš nastavit, protože to musíš dát vědět online, což znamená se nejprve přihlásit do klienta, že chceš hrát offline.

Co se týče možnosti si spustit staré hry samostatně bez klienta STEAMu, to jsme popravdě netušil, myslel jsem si, že je to vždy na toho klienta navázáno, protože vývojáři někdy argumentují tím, že nechtějí na GoG, protože se bojí pirátství, když to tam jde stáhnout a pak rozdat dále, zatímco přes STEAM je to vázáno právě na klienta a bez origoš zakoupení a nainstalování to poslat dále nejde (nepočítám-li cracklé verze), takže jsem vycházel z toho, že takhle je tam chráněna každá hra.
@Ringo (30.09.2022 11:01): Offline režim jsem vlastně nikdy nezkoušel, ale starší tituly běžící na DosBoxu nebo ScummVM jsou funkční bez klienta. Platí to i o některých novějších hrách, záleží na vývojářích zda je spuštění klienta vůbec nutné.
@Gordon (30.09.2022 11:18):  Já to sice chápu, ale už z popsaného postupu mi nějak vyplývá, že jakmile se s compem ocitnu mimo internet, tak už mám smůlu, musí se to nastavit v momentě, kdy jsem ještě online a to jako kdo na to má pořád myslet :-)

"Jak nastavit režim Offline Pro nastavení režimu Offline postupujte dle následujících kroků:
Spusťte klienta služby Steam běžným způsobem (online) a ujistěte se, že máte v přihlašovacím oknu zaškrtnuté políčko   Zapamatovat heslo . Ověřte, zdali jsou soubory všech her kompletně aktualizovány. Spusťte hru (nebo hry), kterou budete chtít hrát v režimu Offline, abyste ověřili, že není potřeba stáhnout další aktualizace nebo dokončit instalaci. Poté, co se ujistíte, že vše funguje, se vraťte zpět do klienta služby Steam. Přejděte do   Steam > Nastavení > Účet   a zkontrolujte, že   NEMÁTE   zaškrtnuté políčko   Neukládat informace o účtu na tomto počítači . V hlavním okně klienta služby Steam otevřete nabídku pod tlačítkem   Steam   (levý horní roh) a vyberte možnost   Přejít do režimu Offline... . Klikněte na tlačítko   Restartovat do režimu Offline .

 Pokud klient služby Steam vyžaduje přihlášení, nelze se mu vyhnout a je nutné přejít online. Z toho důvodu nabádáme uživatele, aby si před používáním režimu Offline nastudovali jeho fungování a vyhnuli se případným problémům."
@Gordon (30.09.2022 11:02): Ten mi právě nikdy nezafungoval. A pokud je tam do něčeho třeba nějak extra vrtat, aby to šlo, tak na to jsem se vždycky raději vykašlal a hrál něco jiného :-)
@jvempire (30.09.2022 10:56): Tak aspoň že tak, já myslel, že to musí být navázané na hraní přes klienta. Mně se totiž i přes dušování mnohých u některých her, že to klidně můžu hrát offline nepovedlo a vždy mi klient řval, že nejsem připojený na net, když to bylo na chalupě, kde nemám net. Ale on tam asi nebude vlastně problém si i vytahat ty soubory a nahodit pod vlastním DOSBoxem.
@Paul (29.09.2022 20:21): Ale zdejší platforma teda bude chudák. Protože na všech ostatních se dá hrát (když je člověk sežene a zprovozní), ale tahle fakt “umře” No, ale všechno je jednou poprvé.
@Jumas (29.09.2022 19:59): tak jestli vsem budou vracet prachy - coz tam pisou - tak neni moc duvod bejt nastvanej. Proste to zkusili, nechytlo se to, tak to logicky zaviraj. GFNow je mnohem uzitecnejsi anyway.
@Marles (29.09.2022 18:39): Hezký. Takže uživatelé mohou hrát do 13. ledna a pak šlus? Já tam nic nemám, ale jinak by mě to celkem naštvalo. Jsem zvědavý, jestli Gylt, případně další exkluzivity (pokud ještě nějaké jsou), budou v budoucnu dostupné na jiných platformách.
Dotaz, pokud hodnotím jednu hru na více platformách, bere se to jako jako x samostatných hodnocení nebo se zprůměruje hodnocení jednoho uživatele?
@Charllize (24.09.2022 22:10): No, to nikdo asi nevíme, co to má být, se obávám :D Otázkou je, zda to vědí "tvůrci"... Ale kdo ví, třeba jednoho dne budeme debatovat o Bubeníkovi a princezně, až všichni přijdeme z narvaných kin :))
@jones1240 (24.09.2022 21:57): A já si s tím článkem dala takovou práci, a on to ani nikdo neocení a nepřečte... :(
Jinak jo, kampaň skončila, respektive, oni sami ji ukončili, po čtyřech dnech. Proto mi to přišlo tak zajímavé :D
@Brasikona (24.09.2022 21:48): Jo ona už skončila? Já si jen pustil ten trailer, aha :D No tak to se divím taky kde se to v nich vzalo, asi jen nám chtěli líbezně připomenout že existují a jejich nápady nedozněli nějak kvalitativní změny :D Hlavně ten styl toho voice overu úplně jak z Bubeníka :D
@Jack_Dark (23.09.2022 22:15): To je právě to, co mě zaráží nejvíc. Respektive nechápu, jak by ten scam měl fungovat. Nulová propagace, kampaň skončí po čtyřech dnech a čtyřech přispěvatelích (a bůhví, kdo přispěl, když o té hře není nikde ani ťuk). Takže já to vnímám opravdu jen jako popis bizarní situace, který nikam nevede, čistě pro pobavení.

@jones1240 (24.09.2022 13:50): Tak hlavně by museli ten Kickstarter jedině odstartovat znovu, nebo nevím. Ale fakt by zajímalo, kde najednou vzali po čtyřech dnech tu "sebereflexi", že si řekli, že konec :D Ale to "juhúúú" asi dlouho nedostanu z hlavy...
Klidně ať jde o scam, to video je funny, nemohu ani priznat kolikrat jsem si trailer na Bubenika pustil za sebou :D Achjo, ale tohle…ty vole :D

Hlavne to sem bylo dané pro pobavení, ne za ucelem propagovani scamu, snad tady nikdo blbej na tolik aby jim zafinancoval Kickstarter není, teda až na fandy Aladina a koberců :D
@Jack_Dark (23.09.2022 22:15): To sice jo, ale i tak je to zábavné sledovat. Hlavně to jejich jakože sebevědomí - One of the most funniest and coolest Kickstarter campaigns of all time? Magic Carpet Games(MCG) :D
@Jack_Dark (23.09.2022 21:25): Protože zrovna já bizár ráda mám. A třeba se nakonec dožiju toho, že půjde do kina na Bubeníka. Fakt bych ráda, nebudu lhát. Bude to jako některé ujeté věci na festivalech, akorát to bude myšleno vážně. To prostě chci vidět!
@Tulareanus (14.09.2022 18:40): Tos trochu popsal Jyutei Senki. V neofiko anglickém překladu se to jmeuje Chronicles of the Tree Emperor, přitom If These Trees Could Talk by bylo boží!

Super skupina jinak, nedávno jsem od nich kupoval Above the Earth, Below the Sky na vinylu. :D


@Hitsuran (14.09.2022 18:38): Golf Story 

@Charllize (14.09.2022 18:50): Tactics Ogre: Let Us Cling Together. Tady by měl Tul zpozornět, neb to je název podle písničky od Queen. :D

A co teprv Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra. :)
@Fritol (14.09.2022 18:06): Tak Resonance of Fate znie podľa mňa poeticky, zatiaľ čo Bravely Default znie ako niečo z manuálu alebo nastavení. Inak trochu mi vadí, že marketing západu hovorí, že to chce veľmi krátky a veľmi výstižný alebo rádoby cool názov. Osobne mi tam trošku chýbajú tie dlhšie poetickejšie názvy, ktoré sú napr. v literatúre a hudbe. Chcelo by to nejaké hry s postrockovými názvami. :D Ťahová stratégia o tom, že oživený les sa rozhodol brániť proti nájazdníkom - If These Trees Could Talk! :D
Když sme se tak rozkecali o switchi, doporučili byste nakou indie nebo jrpg kterou si jinde nezahraju, něco min znamyho co se snadno ztratí na nintendo shopu.
@Tulareanus (14.09.2022 17:59): Právě že mi to z marketingového hlediska přijde geniální. Víš co, každý se nad tím pozastaví. Co kdyby se to jmenovalo třeba.... ehm, Tears of the Kingdom :). Hry mají často děsně generické názvy. Včera třeba jak oznámili, že Project Eve se přejmenuje na Stellar Blade. Jakože... víc se mi líbilo to Project Eve abych pravdu řekl. :D

Bravely Default je takové zvučné, zapamatovatelné. Moje oblíbené je třeba Resonance of Fate. :)
@Fritol (14.09.2022 17:52): Ja si myslím, že by sa na to určite aj tak vedeli nájsť marketingovo krajší názov alebo názov útoku iný než default. Takto to pôsobí, že tam zabudli placeholder "default" s tým, že neskôr k tomu niečo vymyslia.
@Tulareanus (14.09.2022 17:47): Bravely Default ve skutečnosti odkazuje na herní mechaniku. Když si ve hře Brave, tak můžeš v jednom tahu provést útoky za několik tahů dopředu, nicméně tě to pak odstaví ze hry v těch dalších tazích a nemůžeš se tak bránit. A když ne, tak děláš Default útok.

Prej to odkazuje i na příběh, ale osobně jsem to nedohrál, takže jsem se v tom příběhu ani nedostal moc daleko abych to nějak posoudil. :D
@Charllize (14.09.2022 17:43): Taky si říkám, že co se zbavili západu, tak jedou ve velkém. Teď ještě aby příští rok nezveřejnili finanční zprávu a nezjistilo se, že to byl jeden propadák vedle druhého. :D To by pak mohli jít rovnou do náruče Sony.
SE má ten konec roku a začátek pristiho jak v devadesatkach :)

Diofield Chronicles 
Valkyrie Elysium*
Valkyrie Profile***
Star Ocean 6***
Ogre Tactics
FF Crisis Core**
Octopath Traveler 2*
Forspoken
SaGa Minstrel Song**

To jsou žně :)
Hvezdicky jsou míra mojeho zájmu.
@Fritol (14.09.2022 13:12): Hele ono i kdyby to bylo tak jak jsi navrhl s tema DS/3DS hrami, tak by to fakt nefungovalo. Ty hry byli delany hlavne pro DS, proto kdyby jsi to mel rozdeleny, nebo dany na jednom displeji, tak by jsi zazil peklo roku. Viz jak totalne posrali World Ends With You na Switch, to podle me nema smysl je hazet na Switch, pokud by se nesahlo do hry primo.
@Fritol (14.09.2022 13:20): Jo ale ten software na to byl udelanej aby to na tom WiiU ovladači šlo. Mne slo o hraní z cartridge, pac kunick si stěžoval na absenci DS slotu. Přepínání obrazovky proč ne u digitalu. Ale i tak by někdo ty DS hry musel podle mě upravit nebo by to musela být emulace. S tím by odpadlo používání už koupenych DS her digitálně.

A jo, ps4 vlastně supluje Series S, což je hodně legrační :)