Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

< >
Cau borci, dovolte mi zasdilet odkaz na novy clanek od mistniho uzivatele a kolegy Sledgeho, ktery se venuje staremu hardwaru, sbirani a hram.

https://www.high-voltage.cz/2019/obrazem-byl-jsem-obdarovan-iv/

Jak link napovida, jde o malou historku "byl jsem obdarovan". Ve zkratce jde o to, ze jsem mu poslal nejaky hry a on to komentuje. Co uz v clanku neni (resp. je pouze lehce naznaceno) a mozna by se nekdy hodilo na dalsi/jiny clanek, je to, ze jsem se letos setkal s Honzou Ornou (majitel a provozovatel Arcade Hry - pokud nevite, o co jde, fakt se na to podivejte) a odebral jsem od nej nemalou sbirku her.
@Charllize (01:57): nezlob se na mě, ale nebavíme se o věci, která by vycházela z nějakých zkušeností nebo vlastních názorů. bavíme se o lehce prokazatelné věci, kterou ti potvrdí každý uživatel PS4. pokud nastavíš zapnuté USB a připojení k netu, větrák se točí - neměl jsem ho zapnutý tak dlouho, abych potvrdil, že se po čase větrák vypne. pokud ty funkce vypneš, větrák se netočí. speciálně pro svůj klid v duši jsem to teď odzkoušel i na své konzoli a můžu ti naprosto jasně říct, že větrák stojí, protože ho nejen neslyším, ale ještě na něj vidím :-) (a ano, mám idle Death Stranding)

takže než se začneš ohánět blbákovem, zkus začít u sebe a přestaň tady šířit teorie o tom, jak je sleep mode škodlivý atp. samotná Sony ho doporučuje používat (já vím, to jsou ti blbci, co navrhli vertikální stojan - taková blbost, co!) a dočteš se o jeho funkci i v oficiálním manuálu.
@Charllize (13.12.2019 23:31): "Zadny takovy ze vetrak ve sleep modu nikdy nejede neexistuje." Nerad ti kazím iluzi, ale existuje. A ne, s děravým top coverem to nemá nic společného. Asi je to těmi USB a stahování updatu na pozadí. Pokud to máš vypnuté, větrák se netočí.
@Garret (13.12.2019 23:12): to zalezi jaka je v ty konzoli teplota. Pokud mas zaply napajeni USb portu vetrak by mel jet pomalinku porad. Obcas se zapina i bez toho. Pri updatech ve sleep modu taky. Zejmena zalezi na teplote napajeni ktery ve sleep modu porad sosa proud a v zavislosti jak ho konzole vytizi, jaka je okolni teplota, jak je konzole vevnitr zaprasena, wifi on/off a podobne. Samozrejme to plati i v pripade ze mas suspendovanou hru. Ty komponenty ktere se vyuzivaji maji odber proudu, trafo se zahreje, vetrak se pusti. Zadny takovy ze vetrak ve sleep modu nikdy nejede neexistuje. Jsou pripady ze v rest modu ma PS4 odber i 50W (extrem), v zavislosti na tom co pisu a to ten vetrak je uz i dost slyset.
leda mozna ze ta tva derava konzole to nepotrebuje, ale to neni default, ale garazotvorba.)
@Charllize (13.12.2019 21:34): sleep mode na PS4 je prakticky to stejné jako vypnutí, jen je napájena paměť, ve které je uložený progress hry. Žadny větrák se pochopitelně netočí... nevím, kde si k tomu přišel.
Mě se ta krabice nového Xboxu docela líbí ... nemám s tím problém.
Já jsem spíš zvědavý na ty zloděje z Nvidie, jak budou tuhle situaci s next gen konzolema řešit ( při obratu 11 miliard USD mít čistý profit přes 4 miliardy značí nechutný monopol ) ...
U nových GPU budou muset podstatně zvednout GPU výkon při stejné ceně, jinak musí očekávat solidní propad.
@Shoggot (13.12.2019 15:20): Podobně to mám u PC, a samože na vršku nějaký prach je, ale né přimo u výfuku, Je ale pravda že nemám nasávání, pouze výfuk. Taky záleží na místnosti, jestli jde o ložnici nebo obývák. Prachu jako takovému se ale nedá vyhnout, navrhovat konzoly já, tak udělám manuál ke čištění vnitřku od prachu a navrhnu to tak aby to bylo extrémně snadné rozložit a zase složit.

Vávra je v prdeli už od doby, co se rozhodl jít do trikolori. :)
@Gordon (13.12.2019 15:08): Jop, ono by to tak teoreticky mělo fungovat, byť prach je mrcha zrádná a ony u těch beden jsou při větším příjmu než vzduchu a naopak u různých designů docela i různý výsledky :)
@BUMTARATA (13.12.2019 12:43): Pokud je to dizajnované jako komín a dole je čtvercová škvíra na nasávání, tak je to dokonale vyřešené, neboť horký vzduch má tendenci stoupat a díky tomuto designu, kdy se z vršku vyfoukavá, se ti tam ani žádný prach moc neusadí.
@BUMTARATA (13.12.2019 12:43): Kdyby to čistě náhodou výstup vzduchu byl (což by bylo docela vtipný), tak to zas není takový problém, protože to prý jde položit na bok.

Což mi připomíná, že jsem vlastně u nikoho v domácnosti neviděl Xbox 360 položený vertikálně.
Vzhledově se mi také líbí, akorát si neumím moc představit, jak z té vrchní části bude člověk utírat prach. Co to vlastně vůbec je? Snad ne výstup vzduchu…

O názvu netřeba mluvit, na to má Microsoft talent. Postihlo to i jejich launch titul – Senua’s Saga: Hellblade II vs. Hellblade: Senua's Sacrifice.
Proč proboha nenechali ten název Scarlet, kterým by se odlišili od předchozích verzí a mezi lidma už to trošku zaznívalo..
Návštěvy bude člověk muset upozorňovat, že se nejedná o popelník. :)

Jinak to ale vzhledem jde. Resp. neurazí.
Nové demo System Shock remaku (a 12ti dalších slibných indie her, jako Carrion, Eastward nebo Haven): odkaz
V kolik jsou ty gameawards? Zas někdy ve tři ráno? Tak na to kašlu :)
@Bragi (12.12.2019 00:28): Jo, teď za 15 euro či kolik. Jako je to výhodné, pokud žádnou z těch her nemáš a chceš je. Dokonce i teď, když jsou ve slevách. Ale ty komenty pod tím jsou fakt wtf. Na druhou stranu jsou tam jen 4. A to i věřím, že se těch pár jednotlivců našlo, kteří opravdu žádnou z těch her nemají. Ale jak došli k těm cca 40/60 dolarům mi je záhadou. :)
@Bragi (11.12.2019 23:12): Je to jen o fous levnější jak teď ty hry kupovat jednotlivě. Moc nevím, kdo do toho takhle najednou půjde. Většina možných kupujících už něco hrála a pak se jim to nevyplatí. Nebo nehráli nic a pak o tom těžko budou vůbec uvažovat. Moc taky nerozumím těm pochvalám dole, že přepočítáno je to 60 či jinde dokonce 40 dolarů (z těch 87,77 eur a prý stejně dolarů). Ty komenty jim tam snad píše bot...

Diskutující (10)