Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

« Novější Starší »
@Cathan (20.04.2018 23:42): Takže z pozice organizátora výzvy ti můžu sdělit, že je to sice na hraně, osobně bych lidem doporučoval si do této kategorie vybrat trochu méně člověku podobnou postavu, ale uznávat to budu. Shodou okolností mám Witchera rozehraného, a několikrát je ve hře řečeno, že to není člověk. Tvé argumenty chápu, nicméně je to podobný případ jako upír, nebo nějaká zombie.
@Gordon (20.04.2018 23:36): Ve hře ale není řečeno, že jeho gen není kompatibilní ale jen, že je neplodný - počítám, že zkouška trav naruší tvoření spermii, ale to je jen teorie. Pro potvrzení tvé by muselo být dítě zaklínače a zaklínačky.
@Fingon (20.04.2018 23:20): Zaklínači právě spali, jedli, vylučovali odpad, mohli mít sex, mohli zemřít... zkrátka u nich nedošlo k vyložené změně celého organismus. Jen toho víc zvládli.
@Cathan (20.04.2018 23:11): hral jsem jen zacatek prvniho Witchera, kazdopadne vedmaci jsou asi jen o neco vic lide, nez upiri a nebo zombie.

Na pocatku je male dite, ktere je za pomoci lektvaru a treninku zmutovano do zaklinace. Na rozdil od upira porad potrebuje dychat. Uz ale nevim, jestli zaklinaci mohli konzumovat normalni potravu, nebo jen ty lektvary.
@Gordon (20.04.2018 23:03): Protože mi nejde o to na někoho ukázat a říct "to nejde" ale spíše jen o diskuzi jestli to je úplně košér:D A znalce jsem se ptal, podle něj je sice Geralt mutant a má genetické změny organismu ale stále ho nelze považovat za jinou rasu než je člověk.
@Cathan (20.04.2018 22:40): Gandalf je Maia, neco jako andel. Stejna bytost jako Saruman, Radagast, ale treba i Balrog nebo ta, bytost, ktera po nebi taha lodicku s plodem kouzelneho valinorskeho stromu, jinak tez znamo jako slunce.@Red (20.04.2018 14:56): v dilech 1-12 si muzes nechat vsechno, pokud hra nerekne, zes prisel o batoh. Tusim od sesteho dilu je mozne dalsi (ci prebytecne) veci schovat u Be(a)nedona v klastere. Dily 13-20 presne urcuji, ktere specialni predmety si smis ponechat. Ty se daji najit v prubehu cele serie (napr. Banedonova hvezda/privesek z Utoku ze tmy, Sommerswerd ze dvojky, Kaltska ohniva koule ze trojky, Vashnova dyka ze ctyrky... dal nebudu spoilerovat. A ano, nosil jsem krouzkovou zbroj pres kozenou vestu a jeste s kazajkou :-P A samozrejme syslil. Vzdycky jsem byl pysny na to, kdyz jsem ziskal bylinu Oede :-P
@Gordon (20.04.2018 22:25): Gandalf je pokud vím jakási prastará bytost. (nejsem odborník na LoTR) ale Geralt se narodil jako člověk a prošel určitým procesem který vylepšil jeho vlastnosti. Ano, vím, že ve hře je označován jako mutant a tak dále... ale to bych ve světě plném předsudků atd moc neřešil. Spíše je otázka, jestli je natolik odlišný od člověka, jestli je skutečně natolik jiná bytost, že je košér ho dát do soutěže kde se má hrát za někoho jiného než člověka.
@Cathan (20.04.2018 22:16): Ve hře je označován za mutanta a sám říká že není člověkem. (nebo někdo z mistrů, nevím, už si to nepamatuju)
Stejně jako není člověkem například Gandalf.

btw, transhumanism a vylepšování lidského těla pomocí skoro existujících technologií bych do toho netahal to není proměna těla jako celku nýbrž jen jeho částí, základ pořád zůstavá, polemizovat by nad tím šlo v případě že by se člověk zbavil těla jako celku a nahradil ho strojem.
@Gordon (20.04.2018 21:53): Jo, ale až na ty tělesné výhody je naprosto nerozeznání od člověka. Nejsem si jistý, jestli to lze plnohodnotně nazvat jinou rasu. Spíše je tu upgradovaný člověk.
@Gordon (20.04.2018 21:13): Zkouška trav jim dá určité výhody - zvýší jim imunitu, fyzickou kondici, umožní jim vidět ve tmě atd. Ale neučiní z nich jiné bytosti. Je třeba Adam Jensen z Deus ex stále člověk? Podle mě ano, a Zaklínači nemají nic víc než to co on - jen více magické.
@Cathan (20.04.2018 21:10): Už na začátku jedničky to bylo párkrát zmíněno. Samože to člověk byl, ale zkouška trav ho promění. Nevím no, pokud je to řečeno jako lore, tak bych to asi uznal.
Teď jsem si všiml, že někdo má jako výzvu 2018 "krizi identity" Zaklínače. Myslíte, že je to košér?:D
Pane jo. Tak čtvrtý díl jsem dokončil na první dobrou. Dobrá vojácká atmosféra a závěr. Jdu to zapít.
Jinak ten sommerweld je OP, já mám i dovednost s mečem (+2), štít (+2) a teď stříbrnou helmu (+2) a základní UB 16. To dělá, nemýlím-li se, UB 30?

V minulým díle jsem si vzal zvláštní předmět vycpanou kož vestu (+2k) a teď si můžu do baťohu přibalit drátěnou košili (+4k)...to asi ne, nebo jo? :)
@Red (20.04.2018 14:31): je tam myslim pravidlo ze specialni predmety se muzou prenaset. Ale je mozne ze vse(?). Nepamatuju si presne. Kazdopadne zvlastni predmety urcite nechavat.

Jakesi ohnive koule z tohoto dilu jdou pouzit tak o 6 knih dal. :-D ani jsem nevedel, ze si je muzu nechat.
Tak dohráno. Krása, nakonec jsem vůbec obra či kamenný kotouč nepotřeboval. Vlastně si řikám estli to nebyl dead end ještě před ním. Ani jsem nebojoval s Kalkothy. Jsem v předchozím pokusu hloupě nechal vězně bručet. Pravda jeden byl Helgast ale druhej mě dovedl do finále. A získal jsem různý flakóny a stříbrnou helmu, tak si nejsem jistý jestli si je můžu nechat ina další díly když mám místo. Už jdu na čtvrtý.

A jo, třetí díl se mi líbil zatím nejvíc. Ani tam nebylo tolik nesignalizovaných úmrtí. Jen se vyhnout těm kalkothům a pomoc vězni...
Tak mi to nedalo a prohlédl si další možnosti...a ty končily smrtí. Vlastně už jsem byl v dead-endu, hlavně že to po mě chce potom třeba užití lana:D A příčinou byl předchozí odkaz, kdy to po mě chtělo "modrý kamenný kotouč"(zřejmě magické kopí třetího dílu:D)...který jak jsem zjistil je u zabitého obra po souboji, kterému jsem se díky schopnostem/předmětům šikovně vyhnul. FUJ!

A jinak severská atmosféra parádní to jo. A s léčitelstvím a tím Sommersweld mečem jsem takový borec že se bojím jen soubojů s jedovatými nepřátely. Měšec mám plný už od minulého dílu, ale žádný obchod tady není.
Hehe teď se mi zřejmě ke konci hry povedlo získat konec kdy nezemřu, ale selžu...předpokládám že to tak nemá dopadnout...nebo na to další díly reagují?

Vstoupíš na zastřešený balkón, který se táhne po obvodu čtvercového nádvoří. Náhle se ve strážní věži vysoko nad pevností rozezní kamenný zvon - bije na poplach. Balkón i nádvoří jsou zcela pusté, pouze u vstupní brány vidíš stát větrné saně.
Sestoupíš k nim. Podle nákladu potravin a dalšího vybavení je jasné, že přijely z Ljuku. Celá Ikaya ted o tobě ví a je v pohotovosti. Za těchto okolností se ti nemůže podařit úkol splnit. Nezbývá ti než se pokusit na větrných saních prchnout, dokud je ještě čas. O deset dní později přijíždíš ke Cardonalu a musíš zde s lítostí oznámit, že se ti nepodařilo Vonotara zajmout.
LW 3:
Z těch Kalkothů se člověk zblázní, jedno zranění a je mrtvý. Už jsem tomu třetímu dílu takových 5 hodin věnoval a vždycky skapu v takovém souboji. Škoda že v disciplínách kai není odolnost proti jedu.
Pánové přesuňte se prosím s off topic debatou do příslušné kategorie o ničem. Dík.
OFF TOPIC ALERT !

No jak tak koukám, tak někteří tady s prací moc spokojení nejsou ... já se omlouvám za off topic, ale naše firma v Praze hledá lidi na tyto pozice:

JavaScript Developers
Ruby/Backend Developers
DevOps Engineers (Linux + Python)
CDN Engineers
iOS Developer
Android Developer
Data Scientist
Local IT Support
Accountant

Pokud vás zajímá práce na SVOD platformě (a jestli teda máte krom her rádi filmy a seroše), a zvládáte nějakou z výše popsaných rolí (+ anglinu na komunikativní úrovni), tak se mi klidně ozvěte do SZ a můžeme něco domluvit :) Co se platů a benefitů týče, tak jsme na tom hodně dobře. Já jsem teda produkťák, tak moc do těch inženýrských rolí nevidim, ale za prubnutí nic nedáte xD
@Red (19.04.2018 14:52): já to hrál už hodně dávno. Máš pravdu není to snadné ale z opakovaných hraní si pamatuji, že občas jsem umřel zbytečně. Stačilo jen dávat více pozor a lépe odhadnou lidi. :) Je fakt, že v LW se bez těch magických klíčových předmětů neobjedeš. Pamatuji si LW už jen matně.
@Fritol (19.04.2018 14:16): a o tom to je. Když jsi svobodný a nejlépe bydlíš v mama hotelu (jak někteří moje kolegové z IT) tak ti 35 tis hrubého přijdou jako fajn peníze (dá se dost ušetřit a nemusíš se příliš omezovat). Ale pokud máš rodinu (a více než jedno dítě) + musíš splácet (v mém případě) již druhou hypotéku (o splaceném a draze přeplaceném autě ani nemluvě) a manželku jsi měl 9-10 let doma za tu "almužnu" co stát dává (stát skvěle podporuje matky po rodičovské aby se zapojily do práce - myšleno značně ironicky!!), tak je to skutečně málo.
Vím o čem mluvím a to nemám barák, jen normální byt, jak kdysi někdo řekl v králíkárně.

PS: jak to řekl jeden můj kolega z fa. developer (spadající pod mama hotel), jó to u nás, to víš developery musí fa. zaplatit jinak by ji ti nejlepší utekli, tak dá se tady za těch 55-60 tis hrubého přežít v Ostravě....

Už chápu proč mi učitel na VŠ říkal, Vy chcete umět programovat a být developery protože chcete vydělávat hodně peněz....a měl pravdu. Realita je taková, že společnost Tě nutí utrácet a žít na dluh, bo byt za 1,4 mil Kč si fakt z platu nenašetřím. Tak možná z Pražského platu v IT v mezinárodní fa. :)

Jinak souhlas peníze Tě šťastným neudělají ale když je máš život je značně jednodušší. Hlavně zdraví, rodina a práce která Tě baví. Asi tak.
@Red (19.04.2018 15:48): to bylo asi jen v romanech.

Zahrejte si na srazech DH. Je to jak hazena ale hraje se se sekerou. To byla nejvic cool cast v tech romanech. :-D od te doby mam v gamebooku tendenci cheatovat a davat si mistrovstvi ve zbrani - sekera.

Diskutující (7)