Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Cycles: International Grand Prix Racing

76
53 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pokračování úspěšné Grand Prix Circuit na sebe nenechalo dlouho čekat a po roce na nás tentokrát vyjely motorky. Opět máte k dispozici pouze tři stroje. Jsou to motorky o výkonu 125, 250 a 500cc. Výběr tratí se malinko rozrostl a to na 15.

Grafika hry je stejná jako u v minulém díle. Novinkou jsou kopce. Díky této maličkosti je hra o dost zábavnější, než její předchůdce. Okamžiky, kdy nevíte, co na vás čeká za horizontem jsou vynikající. Motorka se poměrně realisticky naklání (na tu dobu) a zvuk zůstal stále na stejně dobré úrovni.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Jedna z prvních her, kterou jsem kdysi hrával na třiosmšestce. V oné dávné době mě neskutečně bavilo jezdit pořád dokola 15 okruhů (mimochodem včetně Československa) a překonávat o miliontiny sekund (svoje) předchozí rekordy, a to tak dlouho, až jsem ty tratě mohl jezdit skoro poslepu.

Kromě tratě si ještě můžete vybrat stroj (liší se ale jenom rychlostí), obtížnost a počet kol (jednotlivých závodů, ne motorky). Osobně jsem vždycky jezdil na tu nejlehčí obtížnost, protože řadit na klávesnici je prostě opruz. A abych nezapomněl, je tu i turnaj, který vás provede všemi okruhy pěkně jedním po druhém.

Samotné závody asi ničím nepřekvapí - nejprve se jede kvalifikace a pak už naostro proti počítači, který má pod kontrolou 9 soupeřů. Okolí tratě je chudé - nic než tráva. Pouze na horizontu vidíte nějaké tribuny, kopce nebo budovy. Abyste náhodou na okruhu nezabloudili, není možné se otočit do protisměru ani se příliš vzdálit od trati. Taky zapomeňte na nějaký model poškození nebo multiplayer. Můžete ale do soupeřů (ať už jedoucích na trati nebo ležících v pokoji vedle ní v trávě) zezadu narazit. Po srážce s mrtvolou v trávě, stejně jako po větším šťouchanci do "živého" kolegy končíte. Kromě toho můžete taky narazit do tunelu (kterým musíte projet, objet nejde).

Původně jsem chtěl komentář zakončit tím, že Cycles už pro mě svoje kouzlo ztratily. Není to ale tak úplně pravda - i když dnes už asi u nich nikdo moc dlouho nevydrží, zůstává alespoň vzpomínkou na časy, kdy nám ke štěstí a radosti stačilo tak málo... Prostě na tehdejší poměry fajn hra.

Pro: nenáročná zábava

Proti: která je ale (zvlášť dnes) poměrně stereotypní

+15
  • PC 90
Accolade bývali něco jako Electronic Arts - vydávali hodně sportovních her a většinou ne špatné. The Cycles byla jedna z nich a byla to i druhá hra, kterou jsem v životě viděl a hrál.

Na úvodní obrazovce si vyberete buď trénink, jeden závod (včetně jednokolové kvalifikace) nebo šampionát, kde postupně projedete všech 15 tratí ve hře. Dále nastavení obtížnosti - to zrychlí soupeře při závodech, takže je nepředjedete o půl kola i s nejpomalejší motorkou. A pak už jen své jméno a počet kol při závodech. Jde nastavit až 99 kol, ale pochybuju, že by na to někdo měl nervy :-) No pak už jen výběr jedné ze tří motorek a hurá do akce.

Hra je bez problémů hratelná i dnes. Ovládání je trošku těžkopádnější, ale na to se dá rychle zvyknout. Tratě zhruba odpovídají reálným okruhům, ale samozřejmě po grafické stránce se hra nemění, pouze drobné rozdíly v pozadí, na které se při hraní stejně nesoustředíte. Potěší i drobné detaily, jako když trať vede do kopce, tak motorka nezrychluje, ba občas i zpomaluje. Nebo pokud během závodu některý z protivníků spadne, válí se v trávě až do konce závodu. Zvuk obstarával pc speaker a na jeho možnosti docela schopně, i když po delším hraní už to trochu lezlo na mozek.

Ke hře se občas vracím a i když zub času už se hodně podepsal, pořád se u ní dá strávit nějaká ta zábavná hodinka, například při překonávání vlastních traťových rekordů.

Pro: Možnosti nastavení, stále docela chytlavá hratelnost

Proti: Při delším hraní jednotvárnost, jednolité okolí tratě

+11
  • PC 70
Grand Prix Circuit inspiroval k vydání dalšího se stařečků v žánru závodních simulátorů tentokrát v podobě motorek všech tří kubatůr a výsledek je víceméně podobný.

Dvoustopý stroj je vzpomínkou, které nebledne … závody samotné jsou i díky lehké UI a schopnostech soupeřů jednoduché a po chvilce Vám nedá moc práce vítězit v každém ze závodů a dosáhnout na celkové vítězství v šampionátu.

Já byl tenkrát ale nadšený ze spousty detailů, které dělaly z této hry hodně autentickou záležitost - válející se soupeři v trávě po pádech, manuální převodovka, zpomalování při jízdě do kopce, zpětná zrcátka a další - prostě lehounce lepší průměr - 70 %
+4