Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cestování a koníčky

@Kunick (20.04.2022 17:25): No jestli si budeš někdy vybírat lahev pro sebe, tak ti tu poradíme jiné kousky čtyřikrát levnější. Pár procent dolů mít budou, ale ne zase tolik.

Z těch peat bomb za mě namátkou Ardbeg 10, Ledaig 10 nebo Port Charlotte 10 (což je btw taky Bruichladdich). Z méně peated Benriach 10 Smoky, Talisker 10 nebo ten Kilkerran 12 pokud by byl zase jednou za cenu kolem tisícovky.

Arran 10 či Deanston 12 z nerašelinových... A mnoho dalších. ;)
@Kunick (20.04.2022 13:54): A ta mě zase osobně zas tak nezaujala, protože byla moc silná a ten alkohol samotnou chuť dost přerazil. Ale teď v pátek máme zase každoroční whisky akci s kámošema, tak ji zase ochutnám a třeba změním názor... :D
@Kunick (20.04.2022 13:54): Jo. Octomory opravdu nejlepší ochutnat od někoho jiného. :) Ty bych nekupoval. Jsou to opravdu spíše hipster whisky někam do poličky. Ale poměr ceny a výkonu je úplně mimo realitu.
Sdílím zkušenost pro zdejší pijáky whiskey. Kolega se podělil o Octomore 10Y. A teda ... aroma to mělo silné jak stehno u prdele :D ale chuť byla vybalancovaná a človek měl v puse jak v nebíčku. Jen teda ta cena - a to to ještě musel proclít.
Kdysi jsme měli ve studentských letech s kamarádem (během pitky až do rána) nápad spojit bordel a lahůdkářství. Doteď to je asi můj nejlepší byznys plán. :)

@samorost (19.04.2022 11:11): Investiční alkohol je zlo. Ale flašku dvanactiletého Kilkerranu mám v záloze. A jestli bude jeho cena i nadále tak ulítle stoupat, tak ji klidně jednou za pár tisíc střelím. :) Nu což... Musím myslet pozitivně a být šťastný, že jsem během let koupil několik lahví téhle super whisky pod litr ba i pod devět stovek. Teď už je z ní tradiční ovepriced Campbeltown produkt pro hipstery. :)
@Jab (19.04.2022 00:26): To jsem si všiml, že posledních pár let obliba rumů u nás výrazně vzrostla. Já tedy na rumy moc nejsem, pár těch známějších jsem sice už dříve také ochutnal (Mount Gay, Zacapa, Diplomatico, Plantation, Appleton...), nijak zvlášť jsem jim ale nepropadl a zůstávám tak věrný své milované whisky. :c) Vývoj cen whisek bohužel příliš vysledovaný nemám (ani v závislosti na palírně, délce zrání, raritnosti série, či použitých sudech) a nedokáži jej kvalifikovaně predikovat. Obecně sice patí některé zásady, dle kterých se dá vcelku řídit, už jsem ale mnohokrát nevěřícně zíral, jaké cenové veletoče některé lahve dokáží udělat. Měl jsem už pár kousků, u kterých jsem tak nějak očekával, že postupně půjdou cenově dramaticky vzhůru a ony se i po pár letech prodávaly za prakticky stejné peníze. Na druhé straně jsem koupil třeba nějakou relativně obyč lahev a ta už po pár týdnech svou cenu znásobila. Napadá mě třeba Glenmorangie Port Wood Finish, za kterou jsem dal něco přes sedm stovek a po pár měsících se nedala sehnat pod 100 ojro, jednu chvíli atakovala dokonce hranici dvou stovek. Nechtěl bych být tedy poradcem přes tzv. investiční alkohol, naštěstí jsem jen obyčejný alkoholik. :c))
@samorost (17.04.2022 14:59): Jak je tenhle Benriach ze sudů po jamajském rumu, tak imho dosti svědčí českému jazýčku, neb rumy tu letí. Ty jamajské jsou velmi výrazné a aromatické. Na pití je sám rád moc nemám. Ale to ani bourbon a sudy po něm obecně preferuji před těmi po sherry/port atp. Tím řečeno... Na rozdíl od Kilkerranu 12, kde jsem prostě věděl, že cena poletí jednou strmě nahoru, tady bych tipl, že může setrvat v rozumné sféře. I podle whiskybase bych tak hádal. Benriach Smoky 10 tam má slušné hodnocení. Ale stále dost vzdálené od peat bomb. A také nemá Campbeltown přirážku (v hodnocení i ceně). :)
@Jab (17.04.2022 14:16): Díky za tip na ten Benriach, mrknu na něj. ;c) Ceny jsme už zde občas probírali a rovněž zastávám názor, že netřeba zbytečně přeplácet. Okolo tisícovky se už dají koupit opravdu výtečné lahve a u těch výrazně dražších už žádný výrazný posun k lepšímu nezaznamenávám, obzvláště ne takový, aby to ospravedlnilo tak mimořádnou cenu. Spíš je to pak o chuťových preferencích, ale to platí i u těch levnějších kousků.
https://i.imgur.com/3x2dRe3.jpg

Už jsem zkoušel s kamarády (od nich ty další dvě lahve) ten Benriach 10 Smoky (dostal jsem jej od bráchy). A jak mi opravdu nechutnal dřívější Benriach 10 Curiositas, tak tenhle je super. Mírně rašelinový, velmi sladký (sudy po rumu) a strašně příjemný. Vzhledem k dnešním napáleným cenám dvanáctiletého Kilkerranu bych jej označil za jeho nástupce v rámci mých oblíbených.

Btw koukal jsem pak na cenu toho Glenfiddichu 19. Ve výši tří Ardbegů Ten je to tedy asi nejdražší whiska, jakou jsem pil. Není zlá, ale 40% a cena 3,3 tisíce... Cmon. :)
Dnes jsem dal ten wordle na dvě slova. Více štěstí s prvním slovem jsem už ale asi mít nemohl. :)
@Zx Atari (28.03.2022 06:37): Těch koktejlů s whisky je. A vždycky to můžeš namíchat aspoň s colou. :)

Jinak tohle je flaška, která už asi udělá vyloženě radost málokomu. Dost pochybuji, že je to dárek vhodný k "posunutí".
@Zx Atari (28.03.2022 06:37): Proti gustu... :c))

@Karasman (28.03.2022 07:10): Přesně tak, jednoduše zcela běžný nekonfliktní blend. Mně osobně u něj trochu vadí jen ten hořký „ocásek”, který zůstane na jazyku, jinak je to pohoda. Pil jsem už od  Grant's prakticky všechny základní i dražší druhy a z těch obyčejných (Ale, Sherry, Rum, Nordic Oak, Smoky Finish) mi jednoznačně nejvíc chutnala ta Smoky. Jednak, na tu cenu, jsou to překvapivě dost fajn „řeřavé uhlíky” a navíc tam ten hořký dozvuk v chuti vůbec necítím. Osobně na zcela běžné nenáročné pití vřele doporučuji, byl jsem opravdu mile překvapen. :c)
@Zx Atari (28.03.2022 03:17): Muj táta nic jinýho než Grantsku nepije, prostě mu chutná a nemá potřebu pít něco jinýho. Takže jsme se jí s nim už taky něco nachlastal. Neni to žádná tragédie typu Printers, ale nesmíš čekat zázraky...
@Zx Atari (28.03.2022 03:17): Základní Grant's je ta nejobyčejnější blend whisky, jakou si umíš představit, žádná velká sláva. Vypil jsem jí kupodivu menší moře, přestože nejsem její velký fanda, ale když ona je tak rozšířená (a v různých akcích mimořádně levná), že se jí prostě v životě snad ani nedá vyhnout. :c) Pokud ovšem alkohol obecně nepiješ a ani s tím nehodláš začínat, rozhodně nemá cenu „bojovat” právě s touto lahví. O nic zásadního nepřijdeš. ;c) Můžeš ji klidně použít na nějaký míchaný nápoj, pokud Ti ani toto nic neříká, raději posuň lahev někomu v rodině, či daruj známým, třeba to někdo další ocení.
Hele tohle asi nebude moc dobry piti , kdyz vidim tu cenu, co? :D Sem to dostal za mensi sluzbicku a teda nevhodnejsi darecek pro mne si nedovedu predstavit... holt to poslu dal.. mi natahuje jen kdyz to stoji zavreny na stole..

" Shrnutí: Vůně ve mně vybudila vzpomínky z dětství. Pach rozlité vodky nevalné kvality a lak na vlasy značky Lybar. Nic, co by mě dvakrát nadchlo. Alespoň ne v téhle kombinaci. Chuť je naštěstí zajímavější. " :D

Tak tuhle biologickou zbran urcite nikdy neotevru :D
@Red (13.03.2022 20:30): děkuju. Zatím zkusím najít nějaká videa na youtube a pak případně nějaký program. Bohužel moc volného času na to teď nemám ale to se snad postupně zlepší.
@Laurona (13.03.2022 19:23): Kdybys potřebovala v něčem pomoct takl klidně napiš. Já si stáhnul SQL Managment studio a cvičnou databázi Adventure Works. S ní operuje hodně tutoriálů a literatury.
Ale základy určitě jdou i s tím co je na w3schools a podobně. Kdybys chtěla nějakou literaturu tak mám pdfka.
@Laurona (13.03.2022 15:25): hodně štěstí! Já programuji v SAPu (jazyk ABAP) a pohovor jsem začínal slovy "v životě jsem o tom jazyku neslyšel". Prostě bych se obecně nebál, pokud budeš samouk. Máme internety a podobné věci.
@Laurona (13.03.2022 15:25): Určitě to je reálné, základy jsou jednoduché, stačí nějaký tutorial.

Obecně by tyhle základní principy měl znát každý z "oboru" (něco jako "práce s Excelem"). Záleží, o testování čeho jde, ale základy SQL jsou v CV myslím vždycky bonus.

Pokud jde práci s daty (v tomhle případě testování), tak i uživatelská znalost (ve smyslu "read only") reportingu (Power BI, SSRS, Tableau), SSAS (datové kostky), nástrojů pro webové služby (SoapUI/Postman/...)

A speciálně pro testování asi i bonus mít zkušenost s nějakým nástrojem pro evidenci testů (JIRA/SpiraTest/...)
Ráda bych se zeptala, zda někdo ví, jestli je reálné, se jako laik (uživatelská znalost pc) můžu naučit pracovat se SQL a ucházet se tím tak třeba o pozici testera? Jestli je to hodně náročné nebo ne? Stačí třeba jen projít nějakým kurzem?
Nevíte někdo, kde bych mohl zjistit, jestli a kolik je sněhu na pěších stezkách na Šumavě (Srní, Modrava, Kvilda...)? Chtěl bych tam vyrazit na pěší turistiku, ale abych se tam nebrodil půl metrem sněhu po cestách. Všude na netu jsou jen údaje o sněhu na sjezdovkách, ale ty mě nezajímají :)
Pokud dané téma potřebujete řešit, tak to zkuste na jiném webu, tady na to není vhodné místo. Díky.
@včelka (28.02.2022 17:20): Nevim jestli jsi zazila zdejsi diskuze ve zrusenem tematu o vsem a o nicem, ale nic pekneho to nebylo. Nejde o konkretni tema ale o lidi co v nem diskutuji. Opravdu myslis ze je potreba aby tu nekdo nekoho napadal ze je treba prorusky zradce protoze mu jeho prispevek tak prisel ? Protoze tam by to presne vedlo.
Co třeba diskuze o sportu na webu o hrách, ta nevadí? Mně je celkem jedno, jestli tu bude speciální diskuze o Ukrajině nebo nebude, jen nerozumím tý alergii některejch lidí tady na tohle téma (i když nějaký vysvětlení by se mohlo nabízet). Koneckonců to na nás všechny může mít podstatně větší dopad než třeba ten sport, že.
A nějak nemám potřebu dávat si větší pozor než dřív na to, co říkám.
@TombSpirit (28.02.2022 07:05): Nestraš sněhulákem v létě. ;c) Pravda ale je, že šmírování, cenzura a nejrůznější postihy momentálně mimořádně frčí a člověk si musí dávat pozor na to co říká, jako snad nikdy předtím. :c(
Tak beru zpátky, můžem zůstat u toho alkoholu :D

In Ukraine , a brewery has suspended its beer brewing operations and is now making Molotov cocktails for residents to use against invading Russian forces. The labels on the bottles say "Putin is a dickhead"
@Gordon (27.02.2022 23:49): Necvrnkám, mám ale doma několik kuličkových drah na 16 mm kuličky a pořádáme závody (celé sezóny s kvalifikacemi před závody atd.). Je to pekelně napínavé a neuvěřitelně chytlavé. Máme i svítící kuličky na noční závody, což je mimořádně působivé především na průhledných dílech dráhy. :c)
Když myslíte ze se DH bez toho neobejde a mate toho ve zbytku médií málo. Já se toho ale účastnit nebudu.
Snažit se být ignoranty a mazat teď tohle téma je debilita. Tohle není klasický politický bullshit.

Jak píše Bursoft, klidně vytvořit novou, nebo dočasně uvolnit nějakou existující diskuzi - třeba tuhle, stejně se tu většinou řeší jen whisky, a Jab takové omezení snad zvládne (posílám mu thoughts and prayers).
@Charllize (27.02.2022 20:44): Smazáno to není. Já bych tu klidně dal nějaký dočasný topic pro Ukrajinu, nevidím v tom problém. Tvářit se, že válka neexistuje moc ani nejde, když to ve velkým ovlivňuje právě i hry.
Já souhlasím s Gordym. Pri představě co by tady některý lidi nazvraceli bych to utnul a včera bylo pozdě :)
Jako třeba zablokovat rusky hry na DH a podobne...
Jo a docela dlouho jsem nikde nebyl na dovoleny :)
@Gordon (27.02.2022 18:15): Aby ses nepo... Nevim, proč by měl každej předstírat, že se nic neděje, bát se o tom jakkoli zmínit, jen proto, že to nezapadá do tématu. Na zdejších diskuzích najdeš offtopiců hromadu a hlavně nějak nevidim, že by to tady někdo cpal všude, dle tvejch slov. Takže tu tvojí vzteklou reakci fakt nechápu.
Nikdy jsem nevěřil, že se dožiju dne, kdy se budeme bavit o válce v Evropě. Jenom kvůli paranoidě Ruska a bandě šílených psychopatů v Kremlu. Jestli bude válka na cestování budeme díky tomu moc na dlouhé roky zapomenout. Hrozné kam až to dospělo.
@Hitsuran (26.02.2022 08:08): Již delší dobu pozoruji, že preppeři jsou tak trochu dementní lidé, kteří si rozpad společnosti tak trochu přejí, aby mohli vyzkoušet přeleštěnou sbírku zbraní na manhunting. Některým však chybí pitná voda, některým zase zdr. věci, jiným zase něco jinýho... A někteří si zas myslí, že ho spasí pár hnusných konzerv. Jestli opravdu bude za chvíly válka, tak budeš mít naprosto jiné starosti. :)
Je tady nákej prepper?Chci nakoupit zásoby pro případ války a absolutně netušim co se v takovym případě kupuje.
Předpokládám že mre nebo konzervy?
jedinej takovejhle den, kterej jsem léta slavil, byl ručníkový den 25. května. Ale posledních asi 8 let to flákám....
Jinak každej den je nějaká takováhle blbost :-) Dneska je třeba prej "den zamyšlení" :D a kromě toho ještě je evropský den obětí....ach jo, došly dny!
@Londo Mollari (22.02.2022 17:47): to už není náhoda. V jeden den si splete jedna kravka Gazpacho s Gestapem a v den, kdy má Gazpacho svůj den, začne třetí světová válka :-)

Kromě toho jsem hrál mnohokrát v divadelní hře Ženy na pokraji nervového zhroucení od Almodovara, kde taky gazpacho hraje zásadní roli a v jednom představení, když se do něj krájí zelenina, tak herečce vypadnul nůž z ruky a málem zabila svoji kolegyni :-)

Já bych to gazpacho zakázal, začíná bejt podezřelý.

edit: ale koukám, že vono je to až 21. června, takže nic, ale kdoví, kolikátýho to bylo podle Rimmera :)
@samorost (05.02.2022 11:02): Já měl kdy tu Curiositas. A byla hodně "meh". Ty nové třísudové jsou asi klasické "pejsek a kočička vařili whisku". Nadto prý ani neměli zrovna dobré "casks".

Měl jsem nedávnu tu Compass Box Peat Monster. A celkem ušla. Problém byla její cena. Ardbeg Ten bych bral spíše a to byl levnější. Ale prý jde občas na tom fajnkoši sehnat za devět kil, což už je pak ok.

@Zx Atari (05.02.2022 11:54): Hej, cider přijde hlavně v létě k chuti více než lecjaké pivo. I když ty různé pivní "letní speciály" (což jsou nějaké osmičky či sedmičky) jsou fajn.
Ja trochu posledni dobou polevil v odmitani alkoholu a sem tam ucucnu Cider :) Prekvapive mi to i chutna :)
@Jab (05.02.2022 10:24): Ač jsem whisky dobrodruh, baví mě prozkoumávání trhu a málokdy si koupím jednu láhev dvakrát, nestíhám vše a nechci zbytečně škádlit svá játra více, než je nutno. :c)) Bohužel tedy. Od Benriach jsem navíc doma neměl cokoli už hodně dlouho, momentálně dostávaly přednost jiné značky. Jinak jen informativně, v rámci jedné objednávky jsem si konečně koupil ntz doporučovanou Smoky Scot, tak snad časem písnu nějaké info. Zatím leží v krabici se svým dalšími kamarádkami a vzhledem k množství aktuálně rozpitých lahví, ještě nějakou dobu ležet zůstane. :c)
Měl už někdo nějaké ty nové Benriachy? Ralfy jeden (ten dvanáctiletý) celkem strhal. I na mě ty tři sudy působí trochu úsměvně. Navíc mám čím dál tím méně rád "virgin oak cask". Whisky z nich mi nějak přestává být příjemná. Je taková divně štiplavá a často zbytečně moc "dřevitá".

Ale minimálně ten Smoky Ten nemá špatné hodnocení na whiskybase. Cenově je tedy u nás stále zbytečně drahý, tak stejně počkám, až zlevní. Nadto substituty jsou. Port Charlotte 10 už je na celkem dobré cenové hladině (jedna z mála whisek, které cena klesla během několika let o stovky korun). A Ardbeg 10 je stále široce dostupný. Podobně Ledaig 10 či Talisker 10.
@Zx Atari (20.01.2022 09:17): zoohit je pecka obchod! Když jsem měla končiny nakupovali jsme tam nějaký spesl konzervy. Dokonce v tom byly celý křepelčí vajíčka a podobný lahůdky.

Já mám taky alergii na kočky a přesto jsem je měla doma. Neustále jsem uklízela a neustále smrkala a kašlala. Jsou to krásný vzpomínky ;o) kocour před kastrací mi chodil chcat do kabelky...taky byla sranda když jsme ho učili chodit na klasický záchod. Teta si poridila nějaký spešl kočičky záchod, který je připojen na klasický záchod a sám se čistí.

Jinak až budeš chtít umořit peníze a dosáhnout n ty body, tak kup kočičce její televizi a sice akvárko s rybičkami. Na Zoohitu najdeš cele sety (hlavně musí být s víkem jinak ti to odloví). Fakt jako je to nádhera když u toho tráví hodiny a čumí na rybickyt ;o) koupíš k tomu i modrý krevety, ty jsou moc hezký... Já už mám jen ty rybičky a koupila jsem automatické krmítko takže se v podstatě chodíme jen kochat ;o) zvirectvu zdar ;o))
@Kunick (25.01.2022 19:12): Dnes jsem to neviděl moc. Ale připíjel jsem pár dní zpět na zemřelého kamaráda Edu Marka. 104 let a bohatý život... A i díky jeho neustále dobré náladě a humoru jsem na něj vzpomněl spíše s úsměvem než se smutkem. ;)

Ta básnička mi nadto spíše připomene Enklávu z Fallouta. V New Vegas je k nim mise s jejím jménem. :)

@mazar1234 (25.01.2022 21:00): Bourbon mi nikdy úplně nesedl. Je tam vždy ten základní chuťový profil, který úplně nemusím. Ze Severní Ameriky preferuji rye whiskey. Tu si občas někde na chuť dám. Nebo případně začouzenou Tennessee odnož bourbonu v podobě Jack Daniels. Ale to fakt jen pokud by nebylo nic jiného. Není to imho nic světoborného.

Blendy do pohody. Škoda, že ty lepší jsou často za ceny single maltek. Kdyby Compass Box Spice Tree či i ten Peat Monster stály sedm osm stovek, tak bych je kupoval více. Podobně ty Douglas Laing blendy.

Rumy... Mám stále po skotské a před armaňaky nejraději. Ale vlastně mi vyhovují jen ty barbadoské bajany a tam je pak velmi omezená chuťová variabilita. Agricole rumy ni jamajský Appleton mi tak nejedou. Appleton je tedy ale brutálně dobrý do čaje. :D