Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strategie

@MCZ (11.04.2021 04:40): Tak to je možné, multiplayer mě příliš nezajímá.
Vybalancování kampaní by ale převod do dvojky spíš rozbil.

A správně, prošel jsem ty lehčí v Evropě a teď pokračuji Asií.
@AlieN (11.04.2021 04:27): Nejde jenom o brány - tedy nejsem úplně expert na AoE1, ale co jsem se tak dočetl, hra je špatně vybalancovaná, proti některým jednotkám třeba není funkční counter a existujou tak "strategie" které vedou k samozřejmému a příliš snadnému vítězství atp. Navíc to vypadá, že AoE1 DE už je z hlediska nějakého dalšího supportu mrtvá, protože ji v multiplayeru hraje snad minimum lidí a žádného nového obsahu se tak narozdíl od dalších dílů nedočká.

Já chápu, proč ten gameplay chtěli zachovat, ale vzhledem k tomu, že už mají všechny potřebné assety (tedy hlavně novou grafiku), připadá mi to jako nevyužitý potenciál vydat tento obsah i pro lépe vybalancovaný druhý díl.

Jinak jestli hraješ původní Age of Kings kampaně, ty jsou opravdu to nejsnadnější, co ve hře je (viz to značení pomocí mečů); nové kampaně v Africe nebo Asii byly docela tuhé (a zábavné).
@MCZ (11.04.2021 04:16): Pravda, brány mi v jedničce trochu chyběly. Jinak ale zlepšení oproti originálu v podobných user friendly věcech doznala, za 1.5 bych ji klidně označil už teď.

Ten zbytek mi moc nechyběl, spíš jsou to věci které by z toho dělaly trochu jinou hru (což tedy platí i o těch branách). Jedničku DE jsem hrál loni, teď jsem rozehrál kampaň dvojky - a u toho prvního dílu jsem se kupodivu bavil víc (přitom z hraní v dávné minulosti si to pamatuji obráceně), ale to se snad zlepší s rostoucí obtížností misí
@AlieN (11.04.2021 04:09): Jde o herní mechaniky - AoE1 se přeci jen příliš drží originálu a chybí tam spousta základních věcí - formace, brány a vůbec lepší vyváženost a hratelnost. Dost fanoušků si i stěžovalo, že tu DE měli udělat přesně takhle, tj. něco jako v1.5 a ne pouze remake s hezčí grafikou.

Pár lidí pracuje nebo pracovalo na takovém modu (screenshot), ale těžko říct, zda bude někdy dokončen.
Mě se třeba líbí ta mechanika mongolů, že mohou celé své stavění přestěhovat. To bude sranda v Multiplayeru, kdy bude mongolský hráč neustále utíkat protivníkovi po celé mapě.
@Jessy (11.04.2021 01:27): Krátká výměna k tomu už proběhla o pár příspěvků níže. :-)

Já jsem asi o trochu více zvědavý na další obsah pro DE druhého dílu. Trochu jsem doufal v nějaký addon, který do něj přidá obsah AoE1, ale asi si můžu dál nechat zdát.
@Artran (04.03.2021 12:48): Dost lidí má tuhle sérii rádo, tak jsem si říkal, že to hodím i sem :-) Já jsem zkoušel European Escalation - a na mě to je klikfest. Říkám si ale, že bych tomu možná měl dát ještě šanci.
@H34D (26.02.2021 21:20): Je to už pěkných pár let, co jsem to dohrál, ale i tak si pamatuju, že obtížnost oproti původní hře narostla. Ale vzhledem k tomu, že jsem to dohrál i já, tak to evidentně není nijak drastické, takže to určitě zkus.
Zdar, poprvé jsem objevil toto fórum. Jak je to podle vás s obtížností datadisku Warcraft II: Beyond the Dark Portal? V komentářích jsem narazil na to, že je těžký, což mě navnadilo. Jako malý jsem se k datadisku nedostal a později už mě RTS v singleplayeru moc nebavily, tak si říkám, že bych to zkusil...
@Rapier (20.02.2021 07:32): Vlastně vůbec. Z mých oblíbených je tam zmíněn jen C&C a ještě chápu Age of Empires A Starcraft. Commandos beru jako trochu jiný žánr. Úplně chybí třeba Total Annihilation nebo Earth 2140. Obecně z podle mě zlatého věku RTS tam skoro nic není.
@SilentWolf (30.01.2021 19:11): Zlobři jsou vlastní rasa, s bestiema nemají nic společného, jsou relativně inteligentní a nechávají se najímat třeba jako žoldáci v říši, kde jsou velmi ceněny pro jejich sílu, můžou třeba používat regulérní dělo místo muškety. Ve své domovině to jsou ovšem vesměr barbaři.

A myslím si že právě to rozdělení chaosu na čtyři síly může být velmi osvěžující, u Nurgleho budeš mít tankovací zrůdy a v podstatě vše bude odporné. u Khorna budeš mít především tupé válečníky a různé démony, u slaneshe budeeš mít BDSM daemonety a různé narcisní mágy, :-D no a u tzeentche se budeš soustředit především na magii a mutace. Takhle to má rozdělený mód do Medievalu II a je to velmi zajímavé.
Vytažená spekulace z netu, pokud to videjko máme brát jako hintovací skládačku:
"I'm tired and drunk on rage. My eyes seek to make a fool of me."
"tired" - Nurgle (lifeforce)
"drunk" - Slaanesh (debauchery)
"rage" - Khorne
"eyes seek to make a fool of me" - Tzeentch (the deceiver)

4 chaos factions confirmed, peace out

"Soldiers" - Kislev
"Grungni" - Chaos Dwarfs
"Dimiwits" - Ogres
3 major + 4 chaos factions = 7 factions on the release = 7 glowing orbs


Grungni je znamení viditelné na začátku Jara, tudíž že by na Jaře vyšel nějakej trailer?

Jestli je tomu tak, znamenalo by to, že třetí díl se skutečně zaměří na čtyři velké síly chaosu, chaos trpaslíky a zlobří království, to by znamenalo, že mapa by byla na východní straně od té z Mortal empires, kde nedávno přidali provincie z východu, možná bude i hratelná Kislev, jakožto štít civilizace.

Dějově si to zařadit nedokážu, do doby tří císařů (do kterého bude nově zapouštět i games workshop) to nebude, protože na videu je magická univerzita ta v té době byla teprve založena. Takže mě napadá, že by to mohlo být v End-times, kde je ale strašně příběhových zhovadilostí z toho, jak to GW chtělo uzavřít.
@Laurona (28.11.2020 23:05): Je to dobrá volba. Jen u toho Age of Empires III DE bych si dával pozor, prý se moc nepovedla - a to tak moc, že obsahuje strašný bug, který maže uživatelská data.

Druhý díl (DE) můžu doporučit, jen v češtině teda oficiálně není a těžko říct, zda bude. Co jsem viděl, někdo to přeložil neoficiálně, ale vzhledem k tomu, že hra je neustále aktualizována, bych nesázel na to, že bude překlad kompatibilní/správný.

@Red (28.11.2020 22:17): Original War přeci není vůbec podobná Age of Empires anebo většině klasických RTS.
@Cobot (28.11.2020 23:01): Jak ses dostal z RTS v "realnem" zasazeni k fantasy TBS? :) Navic teda zrovna HoMaMy nejsou uplne nejlehci, kdyz clovek s TBS zacina, je to dost jiny koncept nez klasicke RTS jako je Age of Empires.
@Garion (28.11.2020 22:56): teď je právě balíček těchto AoE na steamu v akci a ten mu chci koupit k Vánocům.. Hraje totiž stále původní verze her, které mu překvapivě na Windows 10 běží. K tomu snad už češtinu nepotřebuje doufám :D to musí umět hrát i poslepu po těch letech :D
Ćeština na Age of Empires 2: DE je. A je to asi nejlepší volba. Spoustu novýho obsahu oproti originálu. I to vypadá líp. Myslim, že je i na jedničku a bude se dělat i na trojku. Ten SW: Battlegrouns není moc dobrá hra. Total War je asi složitej. A prubnul bych určitě nesmrtélný HoMaM 3 nebo HoMaM V. Ten Owar na easy by taky mohl zabavit. A nebo pak něco na stavění Ceasar, Zeus, Pharaoh i když to je už těžší asi.
@Laurona (28.11.2020 22:34): Uvidis, vzdycky muzes zkusit jeste Age of Empires III nebo Age of Empires II: Definitive Edition (obsahuje vsechna DLC + extra, ktera jsou dostupna pro Age of Empires II HD, takze ve vysledku je tam dost mozna tak 30 kampani, na nejakou dobu to zabavi - sice na to asi neni cestina, ale mam takovy dojem, ze by uz snad ani nebyla potreba, jine je jen menu, ve hre to vypada prakticky uplne stejne). A pokud by chtel zkusit neco noveho, mozna bych zkusil treba Anno 1404, prakticky se tam nebojuje, je to zejmena o tom staveni a nejakem obchodovani, kampan je dost jednoducha a pro nejake vetsi procviceni tam jsou potom samostatne scenare. Pokud ho to chytne, je to cela serie.
@Garion (28.11.2020 19:00): Tak to vůbec nedokážu odhadnout jestli by ho Star Wars tématika bavila. Zkusím se ho zeptat.

@SilentWolf (28.11.2020 19:14): mašinu na to mít bude. Dám mu svůj PC fňuk :( ale zase lepší než aby se můj milášek válel bůhví kolik let ve sklepě .
Popravdě nevím co ho už tolik let na AoE vlastně baví, jestli vymýšlení strategie a nebo to automatické klikání a stále podobný postup. To budu muset zjistit :) každopádně ale zrovna to předtím zmiňované Age of Mythology na něj prý bylo moc rychlé.. Tak fakt nic těžkého radši nebrat :)