Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strategie

@feryk (06.07.2023 00:25): S Dune 2 bych byl opatrnější, to ovládání je z dnešního pohledu fakt pekelně dřevní, to samé platí pro první Warcraft :) Dune 2000, jakožto přebarvený C&C, je samozřejmě v poho. A pokud bych chtěl dnes coby neznalý přičichnout k originálu, asi bych se vydal cestou moderního portu, jako jsou např. Dune II The Maker, OpenDUNE, Dune Dynasty, Dune Legacy či Dune IV.
@Dan9K (04.07.2023 19:56): Dune 2 respektive Dune 2000 se vůbec neboj, je to strategická legenda a povinost pro každého stratéga. Hra je starší, takže nečekej nějaké složité taktiky, ale je to zábavné, návykové a ve své době best... ;)
@Tulareanus (05.07.2023 13:24): ale to je skoro dobře, že je to jen lore a jede si to svoje.Kdyby se pokoušeli do toho dostat knihu, tak by to asi moc nedopadlo.

Já prožívám i Pharaoh, kde o příběh fakt nejde,a i tak mě mrzelo, že úplně obkakali Rachefa a dali tam jen Chufua. :-)
Aj tá Dune 2000 je len inšpirovaná knihou. Príbeh ani prvej, ani inej knihy sa v tých cutscénach neodohráva. Jediné, čo z knihy zostalo je lore a setting, že veľkorody idú bojovať o Dunu. Navyše rod Ordos je vymyslený Westwoodom, aby mohla mať hra tri rôzne frakcie. Hoci hru mám rád, o príbehu sa tam veľmi hovoriť nedá.

To už lepšie na tom bol trochu zabudnutý, ale na jedno prejdenie stále zábavný Rise of Nations: Rise of Legends
, kde boli do kampane postupne zakomponované všetky tri frakcie aj keď hra sleduje príbeh z pohľadu jednej hlavnej postavy a tuším dvoch vedľajších, ktoré sa k nej postupne pridajú.
@Dan9K (05.07.2023 12:22): Ano. Přesně tak to je. Zatímco v prvním díle byly krásně popsané bitvy a okolnosti, které k nim vedly a vliv na dějiny. Ve druhém díle to jsou vyloženě legendy o historických postavách - velmi stručně převyprávěné. Nejlepší je pro mě původní AoE 1.

Navíc, co jsem se díval na bonusy různých národů, tak můsím říct, že mi některé bonusy a jednotky u některých národů nedávají smysl. Například Římané - Nechápu, proč je centurion jízdní jednotka. Proč mají vůbec plně otevřený strom jízdních jednotek a silně ořezané lučištníky. Upřímně řečeno, radši bych měl, kdyby bonusy jednotlivých národů odpovídaly historii i za cenu nevyváženosti gameplaye. Bohužel, odklon od historie ve prospěch vyváženosti národů v MP se prohlubuje již od AoE2 a zbytečně - Korejci to stejně hrát nebudou.
no tak hlavně jsou to asi (já to nehrál) přežvýkané nějaké skutečné události či existující mýty, který jsou třeba dost známý, akorát to bude hrozný výcuc, to si radši dám něco fiktivního, kde mě nebude štvát jak je to zjednodušený :-)
@Rapier (04.07.2023 23:29): Tak zrovna u Age of Empires 2 bych o příběhu vůbec nehovořil. Jedná se v podstatě jen o 3 až 5 kreslených obrázků před každou misí vyprávějící velmi stručně legendu, která se časem u zvolených postaviček vytvořila, a to stylem "William Wallace nás naučil bránit se Angličanům, díky čemuž jsme sestavili vlastní armádu."

V podstatě je na tom líp Age of Empires 1, kde máš před misí a po ní celou obrazovku textu. :-D
@Dan9K (04.07.2023 19:56): dohrál jsem Dune 2000, viz. diskuze u hry, za všechny 3 rody. Nejobtížnější je hra za Atreidy, Harkonnenové byli "relativně" v pohodě a za údajně (a nejspíš i reálně) nejtěžší Ordosy jsem paradoxně dosáhl nejlepšího výsledku v celé kampani (!), hrálo se mi za ně skvěle, jejich tanky jsou doslova ideál pro mobilní válku alá Rommel v Africe.

Příběh Dune je nejlepší, protože má zkrátka silnou knižní předlohu!

@Dan9K (04.07.2023 23:02): když už jsi zmínil ten příběh, např. famózní Age of Empires II má příběh skvělý, ale je vyprávěný pomocí kreslených obrázků a textů (namluvených) před samotnou misí v kampani, a částečně v samotné hře pomocí dialogů! Bez ohledu na fakt, že se nejedná o hraný filmeček, je to nesmírně působivé.
@Tulareanus (04.07.2023 22:53): to určitě, protože RPG či adventurám se mnohem lépe daří dostat ten příběh do přímého gameplaye, kdežto RTS se většinou omezují (omezovaly) na filmečky mezi misemi. To je pak mnohem obtížnější udělat něco komplexního a ve výsledku je to většinou jak jeden díl seriálu, když se ty příběhové vstupy sečtou. Je to svým způsobem specifický žánr, který má anebo nemusí pro někoho mít něco do sebe.
Warcraft 3 je výjimka, ten to dostal přímo do té hry mnohem lépe, ale taky na mě pak působí mnohem víc jako to RPG vlastně :-)

RTS, nebo ten Mechwarrior, co jsem zmiňoval, nebo často i taktické akce jedou model "tady je hra" + "tady je příběh" a jsou to oddělené entity trochu.

Takže asi není úplně nejspravedlivější porovnávat třeba příběh Mass Effectu a příběh Starcraftu (tím neříkám, že to děláš!), i když z toho cítím podobné vibrace, ale ten Mass Effect měl mnohem víc času na to ten svět a příběh rozvíjet.
@Dan9K (04.07.2023 22:39): Možno by som bol ešte konkrétnejší. Keďže som ich prvý raz hral okolo roku 1998 a potom v rámci remasteru cca dva roky dozadu, ten prvý C&C mi ani až tak dobrý neprišiel. Okrem Kanea skôr ochotnícke herecké výkony a príbeh minimálny. Vo svojej dobe sa imho cenil vôbec ten nápad. RA bolo o čosi lepšie, ale v mojom ponímaní (za čo asi mohli nielen skúsenosti ale aj budget), až Red Alert 2 mal niečo, čo v rámci príbehu je relatívne fajn ešte aj dnes.

Warcraft 3 mi ale z hľadiska príbehu a jeho podania vždy prišiel lepší. Neviem ale úplne odpovedať na tvoju otázku, stratégie som kedysi hrával oveľa viac, než posledné roky, ale tie ich príbehy mi zatienilo to množstvo RPG a adventúr alebo akčných hier, ktoré som medzitým hral a určite sa jedná o príbehovo výraznejšie žánre.
Imho tie C&C hry nemajú až tak extar dobré príbehy, len sú veľmi dobre podané. Hlavne prvé C&C a prvé RA bolo dosť cheesy klišé. RA 2 a 3 sú v tomto už našťastie o dosť ďalej.
@Dan9K (04.07.2023 18:50): přijde mi, že všechny C&C hry mají fajn příběhové filmečky, a někdy je vážně obtížné zvolit nejlepší z nich. Ovšem, že by na tom RTS stála, to se říct nedá.
Viz. diskuze k Red Alert 1, kde jsem dohrál hru za sověty a s výjimkou úvodní filmečku v první misi jsem z technických důvodů neviděl žádné další, až dnes, kdy jsem si na základě Tvého dotazu přehrál všechny filmečky za sověty na YT, a v podstatě musím konstatovat, že jsem o moc během hraní nepřišel.

Red Alert má výhodu, jelikož téma alternativní historie táhne, úvodní příběhový filmeček k RA3 osobně považuji za nejlepší co jsem zatím viděl z C&C series.

Za mě je nejlepší příběh u Dune 2000, ale já mám prostě slabost pro knihu a tak nějak celkově pro Herbertův svět, a to mě omlouvá. :)
@Pluto (04.07.2023 16:48): já mám právě zatím nejraději prvního Red Alerta, asi i tím, jak tam byl ten Stalin a Hitler, tak mě to hrozně bavilo jako malýho. U Starcraftu mě to taky hrozně bavilo, akorát si musím dát nejlehčí obtížnost. RTS mi jdou asi nejhůř ze všech žánrů a právě většinou u těch strategií dojíždím na to, že to okolo 10. mise už nedávám. To se mi stalo u C&C i u Starcraftu, Red Alert jednička mi právě vždycky šel. Warcraft 2 jen s odřenýma ušima. Já mám radši klidné hraní a ty RTS jsou o počtu účelných kliků za minutu, a já bych chtěl radši pohodičku s dobrým příběhem.

Vidím to nejprve na ty Starcrafty, to mě samotnýho strašně zaujalo a musím to prorazit. Pak mě nejvíc lákaj ty Earth. A pak zkusím ten Homeworld třeba.

To taky byly i hry, který byly nejčastějc zmiňovaný. Ještě ten Original War, ale to je asi taky trochu jiná hra.

Ale dost možná to dopadne tak, že ze všeho nejdřív dám Dune 2 :D (anebo možná radši rovnou Dune 2000, protože ta dvojka už se hrát nedá), protože mě nejspíš brzo čeká Dune 1 od Crya, a i když ty hry jakože nemaj nic společnýho, tak mě asi bude lákat pokračovat v tom universu.

Díky moc všem za odezvu, takových reakcí jsem ani nečekal!
@Dan9K (30.06.2023 08:58): Za mě jednoznačně C&C. Jinde u RTS mě příběh až tak nezajímal, přišel mi úplně podružný. Ale musím říct, že mě zaujaly úvody do jednotlivých misí u Age of Empires IV , ty byly podané hodně dobře, že jsem je sledoval až do konce.
Já jsem taky opravdu moc nedohrál. Ten OW a RD 2,3....

S tím Homelandem jde souhlasit, ale nejde o samotný příběh jako spíš o momenty spojení audiovizuálna včetně dabingu a hudby. Vůbec to vizuálno je stěžejní, jinak jde o variaci záchrany rasy a la Battlestar Galactica.

Ground Control II jsem nehrál.

Takhle bych tam opravdu dal na piedestal Homeland a Original War. Věřím, že Starcraft 1/2 a Warcraft 3 mají své momenty, ke kterým jsem se nedostal.
@Malignus (30.06.2023 10:18): Earth jsem právě hrál jen jedničku (ale v době vydání, takže fakt dávno) a přišlo mi to právě dost zajímavý, a docela mě láká to, že je to série, tzn. že to bude jistě komplexnější :-)

u KKnD jsem to tušil, takže něco jako Warcraft 2. Animačky preferuji před strohým textem :-)

Teď pařim Mechwarriora 4, a i když to není RTS, tak je to vlastně pojatý úplně stejně jako C&C nebo Starcraft s hranými filmečky mezi misemi, tak mě to právě nalákalo :-)

@Paul (30.06.2023 09:16): takhle novou hru jsem nečekal :-)
@Dan9K (30.06.2023 08:58): U KKnD: Krush, Kill 'n' Destroy Xtreme se o příběhu moc mluvit nedá. Má spíš jen background a brífinky mezi misema jsou spíš 4Fun. V podstatě to samý Dune, až na to že ta se bere vážněji a drží se danýho univerza. Earth a C&C měly dobrej příběh. C&C jsem dohrál všechny, s výjimkou Generals a u Earth mě čeká ještě poslední díl.
Jaká klasická RTS (respektive herní série) má podle vás nejlepší příběh, nebo nejlépe podaný? Klasikou myslím prostě C&C styl, kde se mezi misemi něco vypráví.
Přijde mi, že existuje celá řada zejména sci-fi sérií RTS, která právě vyprávějí celkem zajímavá story (Starcraft, C&C, Earth, Dune, Red Alert, KKND atd. ) a je to pro mě relativně neprobádaná oblast, nebo znám třeba jen jeden díl a sotva.
mam tecno spark8 pro za 2399 4gb ram, 128gb uloztiste, dve simky+karta , 5000mah baterka , rychlonabijeni . 48mpx ,helio G85 antutu 180 000 , jediny problem je jak to ma 6.8" tak se na to blbe shan i nejaky sikovny pouzdro :D

kdo potrebuje silnejsi s 5g a nfc -  Samsung M336B Galaxy M33 5G Dual SIM 6GB/128GB ,50mpx , antutu 400 000

jabko bych nevyuzil pac nema karty a neni lehce kompatibilni s PC/windows
@Paul (04.06.2023 17:18): V korejských filmech/seriálech mají pro změnu všichni Samsung a jezdi v Hyundai :) V těch čínských je to zajímavý mix, hlavně co se značek notebooků/PC týče.

Jinak tedy, OT se rozjel slušně...
@Kunick (04.06.2023 17:20): Telefon je nejvíc na očích při každé příležitosti a funguje to nadherně. Slušně oblečený člověk s iphonem v ruce má v obchodech zájem prodavačů číslo jedna, proč? Cítí peníze :)
@Paul (04.06.2023 17:18): nepopírám že ho mají. Jen že to neberou jako symbol :D Čekal bych jachtu, auto, oblek, hodinky. Ale když vyděláváš fakt hodně, tak něco za par desítek tisíc je ti jedno (pokud to není posázené drahokamy, či na míru upravená limitka)
K tým iphonom je to nepravda aj z hľadiska praktickosti, aj z hľadiska bohatstva. Som teraz na mobile a odcestovaný, ale boli už dávnejšie štúdie, ktoré riešili, že iphone je vnímaný ako vec statusu nižšou sociálnou vrstvou a zároveň tá si bola ochotná v napr. v USA brať veľmi nevýhodné pôžičky na to, aby mali nový model v deň vydania. Takéto paralely možno vidieť aj u východoeuropských "gopnikov" alebo britských chavs. Iná paralela je stále prítomná v rámci aut, kde každý druhý čeladín chce mať bmw bez ohľadu na cenu a model.
Ono jde o to ze na Nintendu je proste nejsilnější ten image ty značky a stahuje se k němu dost lidi co si na brand power potrpi, proto to srovnání s jablkem, kde to zcela evidentně funguje taky na plno lidi.
@Gordon (03.06.2023 18:37): Brzy na Switchi vyjde Pikmin 4! Strategie roku nejspíš. :)

@Cathan (03.06.2023 18:39): Charllize to imo schválně trochu přehnal s tím bohatstvím a zlatými lžičkami atd. Faktem prostě je, že Switch je finančně nejnáročnější platforma, neb Nintendo po tobě chce plnou cenu i pět let po vydání a na bazarech ty hry o moc levněji neseženeš. A už vůbec ne v Česku. Sony ti po pěti letech tu hru dá zadarmo nebo ji seženeš na bazaru za stovku.

Jinak že je iPhone spojován s bohatstvím mi přijde jako výrok někde z roku 2010. Dnes má iPhone kdejaký středoškolák a to ani nemluvím o nějakých 5 let starých verzích. Ale to už jsme hodně OT :D
@Cathan (03.06.2023 18:35): Ani ne. Switch verze třeba Zaklinace 3 je kolem 1000 Kč a třeba na ps4 jde koupit za 300. Sem tam nějaký obchod má levný multiplatformní hry na Switch levněji ale třeba oproti xboxu, pc a ps4 pořad o dost dražší.
@Fritol (03.06.2023 18:36): Pak jde asi o tituly jako Pokemon nebo Zelda, což dává smysl, já bych si taky koupil Switch primárně kvůli Pokemonům... já se jen snažím pochopit smysl za tím. Například iPhone je spojován s bohatstvím kvůli té extrémně vysoké ceně a mnozí nechápou, proč by to lidé dávali, když existuje alternativa v podobě Androidu, ale u exkluzivitek ke konzolím alternativa neexistuje. Pokud někoho zajímá Spiderman, musí si koupit PS, pokud někoho zajímá Pokemon, musí si koupit Switch, ale nic tu nekřičí "přehnaný luxus".
@Fritol (03.06.2023 18:27): Možná exkluzivky Nintenda, ale to ostatní se pohybuje cca stejně a dokonce bych řekl i méně v některých případech.

Navíc mi to nedává moc smysl s tím spojením se "zlatou lžičkou" a exkluzivitou značky. Důvod, proč si lidé kupují drahý iPhone, jsou jeho výhody, ač jet o něco, co si nechce moc lidí přiznat. Kolegové u mě v práci mají iPhone všichni, jednoduše proto, že mít ho je mnohem praktičtější než Android. Proč by bohatí i chudí šli do Switche pokud by nenabízet něco speciálního? Proč by z něj dělali svou exkluzivní konzoli? Jaký je za tím smysl?
@Cathan (03.06.2023 18:24): Vzhledem k výkonu ani ne a stejně jde spis o ty hry a jejich ceny a možnosti jak se k nim dá na různých platformách dostat. Třeba na pc hraješ když chceš zdarma prakticky, bundly, GP a podobně. Na Switch te to bude stát majlant ..
@Cathan (03.06.2023 18:24): Switch levnější je, ale hry jsou drahé jak prase a nejdou s cenou dole. PS je v ČR nejvíc socka platforma díky bazarovému prodeji, levnější pro nákup her než PC dokonce. Vysoká cena konzole nehraje z dlouhodobého hlediska roli. Nehledě na to, že Switch je konkurence pro PS4 spíš a ten byl ve své době levnější, než Switch.
Když zvážím, že Switch je mnohem levnější než PS, je mi to nějak divné prostě...
@Rapier (03.06.2023 13:31): Ono to není tak ze když někdo má iPhone tak kupuje Switch úplně :)
Ale prostě u Switche je mnohem víc lidi co mají takovou tu pomyslnou zlatou lžičku v zadnici než u PS a xboxu. A plno z nich je i na takoveté vlně, mám Nintendo jako jedinou konzoli a víc nic není.
Samo nelze to aplikovat na všechny, to je jasný. Jen to je od pohledu znát. Tím nechci říct ze mi to vadí, mně ta zanicenost k nějaké značce vzasade přijde ok, ake když bych škatulkoval tak proste u Nintenda je mnohem víc těch jakoby horních 10k než u jakékoliv jiné herní platformy. Jestli tedy někdo uzná vzorek z ČR :)
Kdybych měl udělat žebříček, vzhledu a třeba takové te voňavosti ( a ochoty vydat víc peněz ) u herních platforem a jejich zákazníků bude to asi takhle.
Nintendo
Xbox
PS
PC
@Rapier (02.06.2023 23:00): Legendarni nemuze byt neco, co je 14 dni stary. :) Ale jinak zavidim nadseni, ktery ale doufam konecne nevydrzi a nebudeme tu cist analyzy a otazky, pro koho to Nintendo vlastne je... hmm? :)
@Kunick (02.06.2023 22:49): mě PC poslední dobou vůbec nebaví, mám jej plné zuby z práce. :( Už tam ani nelítám (primární důvod proč mám relativně výkonné PC), hraji prakticky jen RTS z devadesátek (naposledy jsem dohrál původní verzi RA1 za sověty), raději si dám AAA titul na konzoli a je mi srdečně jedno zdali mám RT on nebo off, dokonce už akceptuji i rozmazání obrazu v pozadí, atd....

Jinak to byl dobrý postřeh s těmi Nintendo tituly na kterých lidi vyrůstali. Taky jsem měl ruskou Chobotnici a hrál další jejich tituly od kamarádů v sovětské verzi. Později mě bohatší kamarád půjčil k TV nějakou vietnamskou bezlicenční kopii Nintendo s mnoha tituly. Pamatuji si, že už na Invexu, bože to je let, jsem slintal nad obrázky Nintendo katalogů. Ostatně i v maringotkách byli jejich tituly, tedy nejen jejich.
Vlastně to je dobrý paradox. Své první hry jsem nehrál na PC ale na bezlicenční sovětské kopii Nintendo hand-heldu, na ZX Spectrum a pár Amigách. K PC jsem se reálně dostal až mnohem později. Takže koupi Nintendo konzole se jedná o takový návrat domů. :)

Já to koupil po zhlédnutí legendární video-rezence od Viktora Bocana na novou Zeldu, ta hra mě prostě fascinuje.

@Dunemaster (02.06.2023 22:50): není co rozvádět, mám rád starší tituly a preferuji možnost si zahrát na stejném zařízení hry z minulosti. Toť vše.
@Charllize (02.06.2023 22:34): tak samozřejmě nemám srovnání jako ty z krámu. Co se já bavím s lidmi tak je většinou je to o jedné, dvou značkách které chtějí a pak dodají něco ve smyslu "A prý je tam nějaká strašně dobrá hra XXY o které básní ..., tak tu bych možná taky chtěl vyzkoušet".
Nedávno jsem takhle během raidu v Pokemon GO dal řeč a typek, odhadem cca 55 mi začal vyprávět jak vždycky chtěl hrát pokemony ale že teď zvažuje ten switch a konečně si zahraje i main series game. A samozřejmě z něj vypadlo, že ho zaujali i všudepřítomné reklamy na Zeldu, ale o té nevěděl nic.

@Rapier (02.06.2023 22:27): tak grafika je jen pozlátko. Hratelnost je to, co se počítá :D Takové šachy nebo Go by mohli vyprávět. Ostatně jsme u strategií a ty jsou nejlepší na pc, nebo nebo jako war/boardgame. Pro mě u strategii platí, že hlavní vlastností grafiky musí být aby nepřekážela hratelnosti. Což se dostáváme k tomu, že mě u Tebe vždycky fascinuje ta snaha hrát AAA hry na něčem jiném než na PC.
@Tulareanus (02.06.2023 21:44): Aha, jasne, to mas samozrejme pravdu. Ja jsem vlastne trochu zacal jet uplne jinou diskusi, ktera neni moc relevantni ktomu, co jste tu spolu resili. Mea culpa

Aby to davalo smysl, chtel bych to poupravit tak, ze by se cena nemela imho promitat do recenzi. Protoze tam zkratka nemuzu vedet, zda to nepujde do slevy. A jak rikas, u kazdeho komercniho produktu se individualne kazdy za sebe rozhodujeme, co uz nam prijde spatny pomer cena vykon. Tak, jako to mas ty s AW. Pro nekoho jineho, to treba problem neni.
@Kunick (02.06.2023 21:14): shodou okolností mám nově Switch OLED. Upřímně, i přes lehce dětskou grafiku u většiny Nintendo titulů, mě diverzita her na Nintendo přijde subjektivně lepší než u PS5 a XSX (u MS to zachraňuje zpětná kompatibilita s Xbox a X360 tituly).

Ovšem neřekl bych, že jsem koupil Switch jen proto abych měl něco jako iPhone mezi telefony. Je to už hodně dlouho co jsem o Switchi uvažoval (děcka to chtějí už dávno), tenkrát na srazu DH mi to to tak nepřišlo, ale Switch má skutečně tituly jenž si jinde nezahraješ.
Jako bonus beru Civilization VI v kompletní edici + TES Skyrim a The Witcher 3 (byť ten zrovna po next-gen update působí jako chudý příbuzný, i ve srovnání se slabým XOS). Na Steamu mám lehce přes 300+ titulů ale přesto mě Steamdeck nepřesvědčil.
@Charllize (02.06.2023 17:59): Zase nepřeháněj. Jednak jejich hry jsou prostě top a jednak se nebojí dělat hry jinak a inovovat. Přitom má poměrně bohatou škálu žánrů. (Což netuším jak mají pokryté Sony a MS ale podle Rapiera mizerně :D) Navíc u nás není nintendo nijak silná značka a 90% lidí si ani neuvědomuje, že třeba vyrůstalo na kopiích NESu/SNESu.

Za jejich zaostalost s online službami bych jim nafackoval, ale péči jakou dávají tomu aby jejich konzole byly pro celou rodinu je bezprecedentní.
Cenovka je dost individualni vec. Touhle logikou byste si urcite nekoupili iPhone, ale evidentne tu jsou lidi, co to kupuji, me nevyjimaje, a rozhodne to neni nejaka masaz reklamni nebo pocit byt cool.

Cena by se nemela promitat do hodnoceni dila.

Abychom neskoncili temi floskulemi "ale je to v Game Passu, takze dobry" nebo "je to na Netflixu za par korun, takze OK"
@Tulareanus (02.06.2023 15:33): Momentálně cenovku obhajovat nehodlám, neb jsem tu AW ještě nehrál (zapnul jsem to doslova jenom na pár minut, abych mrknul na intro a kousek tutoriálu). Ale chci si hru zahrát. Vizuálně mi to přijde v pohodě (ačkoliv ten původní pixel se mi asi líbí víc) a ke koupi mě spíš přiměli diskutující během toho roku, kdy se stále odkládalo datum vydání kvůli válce. Prý je to velká zábava na mnoho hodin, tak proč ne (někdo to dokonce doporučuje víc než Front Mission). Navíc to vypadá jako fajn hra na chvíle během cestování, a já během léta více cestuju na místo bez signálu a wifi, kde se mi to bude hodit.
Ale holt uvidím až později, jak se mi to bude opravdu líbit, takže na hodnocení ode mě ještě bude třeba počkat.
@Solidor (02.06.2023 13:36): Ja úplne chápem, že ak je demand, tak ktokoľvek bude predávať za toľko, za koľko sú ľudia ochotní kupovať. Ale práve to, kde si to "človek" nespočíta, je ten môj príspevok http://dbher.cz/dp348898 ja som myslel "nintenďákmi" hráčov, nie samotné nintendo, čo asi nemuselo byť z môjho príspevku zjavné.

@Tainaru (02.06.2023 15:12): Tak ja to rozlišujem medzi výrobnou a "kultúrnou" hodnotou a potom ešte pomer cena/výkon. Je kopec hier, ktoré sú fakt skvelé a vidíš, že vývojári si dali záležať a premysleli to a hra je pritom extrémne lacná, z posledných rokov mi napadá napr. Hades  . Osobne mi inak nejde ani o megasuper grafiku s raytracingom (inak by som nekupoval Switch a na pc nehrával pixelarty). A viem, že každý z nás má rebríček hodnôt, kde tie hodnoty reflektuje aj to, koľko sme ochotní do čoho investovať peňazí alebo napr. času. Mne sa ale to Advance Wars fakt nezdá, resp. ty si to už pár hodín hral, ako som si všimol na Switchi. Čím by si teda objahoval tú cenovku?