Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strategie

Microsoft dělá všem fanouškům RTS na Xbox konzoli radost! Po Age of Emipres 2 a 4 vyjde Age of Mythology v letošním roce. A navíc hry je možné hrát s k+m. Což mě překvapilo u AOE2, protože ten má skvěle vyřešené ovládání na gamepadu na rozdíl od C&C her níže.

Kdyby tak ještě někdo předělal sérii C&C na Xbox opět s podporou k+m. Třeba časem. C&C 3 a RA 3 jdou sice na Xbox Série hrát v režimu zpětné kompatibility (chtělo by to grafiku ve 4k) ale bohužel s ovládáním jen na gamepadu.
Když teď hráváme často deskovku Eclipse, tak pokaždé chytám slinu na Stellaris. Shodou okolností zrovna vyšla/je v předběžném přístupu hra Stellaris Nexus . Vypadá to přesně jako něco co by mohlo tzv. scratch the itch v takových chvílích. Působí to na mě hodně jako deskovka, hodinové partičky, prostě Stellaris lite. Až vyjde plná, asi koupím.

To jen takové info, kdyby někoho byl v podobné pozici jako já a měl chuť na vesmírnou jednohubku. Asi bych to i přidal, ale to pevné rozhodnutí ohledně nutnosti popisků mi asi vadí víc než si dokážu přiznat, tak jsem se rozhodl plně přijmout mou lenost a že holt na zajímavě vypadající kousky budu poukazovat takto.
Teď zkouším demo Settlements Rising a hra mě mile překvapila. Ty krásné animace a detaily různých zaměstnání se ve hrách tak často nevidí. Hlavně sázení stromů je vymakané :) Je to něco jako Banished. Určitě vyzkoušejte, kdo máte rádi takové hry :)
@Gordon (16.11.2023 08:52): Prešiel som si všetky komentare na hru a sú veľmi rozporuplné, ale kedže som nehral originál (i keď vyzerá, že aktuálna verzia je 1:1 s originálom akurát s možnosťou súčasného rozlíšenia) tak mi je ťažko objektívne posudzovať. No zatiaľ nemám žiadnu pozitívnu skúsenosť s blockchainom v kombinácii s hrami a to kryptomeny nehejtujem.
Hoci je Kingdom Under Fire aj RPG, použijem tento thread.
Tá úbohá stará hra je po 20 rokoch absolútne abused, či je to len môj pocit a toto je budúcnosť?

V krátkosti som jej aktuálny stav zhrnul do zaujmavosti, lebo som na ňu nastafil na Steame ako freeware, rsp. free to play a už tu som si nie istý, lebo sa aplikuje staré známe; ak je produkt free, Vy ste produkt.
Hra totiž podľa všetkých červených vlajok otvorene ťaží kryptomenu na pozadí, čo odhaľuje aj veľmi výstižný komentár, na ktorý dokonca reaguje vývojár, no potvrdzujú ho aj uvedené doporučené monstrózne hw nároky.  
Na základe všetkých informácii z Kingdom Under Fire: War of Heroes na Steame som upravil profil hry u nás, hru som v časoch minulých nehral a na prvý pohľad sa mi zapáčila, no môjmu fučiacemu notebooku, už teda rozhodne nie.
@Dan9K (04.07.2023 05:59):  jo , vsechny tyhle v single plyeru ty bitvy jednotlivy spojuje zajimavy pribeh , v hegemonii ma na zacatku i dve mozny cesty , ktery se sice pred opustenim SOL spoji ale muzes ten zacatek rozehrat dvakrat
@Fritol (29.09.2023 22:56): Asi máte pravdu a bylo to " Jurassic Primitive War". A ty rozdíly jsou dané nánosem času. Je to přece jen už čtvrt století. Děkuji všem co mi tu pomohli nalézt na mou otázku. Jdu se podívat na tu plnou verzi a zkusit zda je to dneska ještě vůbec hratelné. Dvojka vypadá popravdě hodně hezky.
@Fritol (29.09.2023 22:56): v tom případě jsem hrál to demo v Levelu, zafixoval si název, pak jsem si upirátil Jurrasic War a myslel jsem si, že je to to samé, tak jsem to prostě měl dlouhá desetiletí na harddisku jako Primitive Jurrasic War :-) A teda nepřišel mi tam nějaký podstatný rozdíl, ale jak jsem hrál 99,9 % času tu plnou verzi, tak samozřejmě už vím prd.
@mawebis (29.09.2023 19:39): Psyx má pravdu, jedná se o hru Jurrasic War. Tehdy jsme to znali jako Primitive Jurrasic War nebo Jurrasic Primitive War. Pak jsem byl překvapenej, že je to jenom Jurrasic War. Jsem jedinej, kdo to komentoval, sedí to přesně na to, co popisuješ. Třeba by ti pomohla muzika. Dodneška jí z tý hry poslouchám a nejvíc si asi člověk vybaví song, co zní při vítězství v každé misi. Je to výrazná pecka, kterou si asi člověk zapamatuje :-). A ty kmeny jsou opravdu úplně jiné. Sdílejí jen divochy, ale všechny vyšší příšerky jsou jiné. A jsou to přesně dinosauři, pak kouzelníci, pak potvory z čtvrtohor atd. I to vylepšování skrz šavlozubé tyhry v křoví sedí.

Dodneška tu hru vlastně považuju za mojí nejmilejší RTS, strávil jsem s ní rozhodně nejvíc času ze všech.
@Ross (29.09.2023 12:44): Bohužel to není to co hledám.

@Psyx (29.09.2023 16:31): Graficky je to hodně blízko, ale vím že ty jednotlivé hrací národy byli zcela rozdílné, tady se liší jen v maličkostech

@Fritol (29.09.2023 16:55): Bohužel ani tato to není, vypadá to už moc moderně

Jestě jsem si vzpomněl že při výběru národa byli jednotlivé volby v kolečkách. Podobně jako to je v "Jurassic War" ale ty rasy byli opravdu každá zcela jiná.

Jen se bojím, že je to zaneseno opravdu velký nánosem času a že nedokážu lépe tu hru již popsat : ( Bude to již minimálně 20 let stará záležitost, spíše 25 let.
Hledám pamětníka který by mi prozradil název hry z devadesátých let - hrál jsem jen demoverzi (vyšla na CD Level) a rád bych zkusil plnou verzi.
Co si pamatuji - bylo tam několik zcela rozdílných ras ke hraní. Co si pamatuji tak tam byli lidé, dinosauři a asi i kouzelníci kouzelníci. A další cca pět ras.
Byla to klasická budovatelskou bojovou RTS, kde ale k jednotlivým vojákům jste dodělávali různé věci pro boj. A také měli schopnost se bojem zlepšovat. Takže před reálným bojem bylo lepší s nimi jít do lesa a zabíjet různé šelmy aby se trochu potrénovali. Ovládací panel hry byl vpravo.
A vím že umělá inteligence nepřátel byla hodně dřevní.
Nevzpomene si někdo na název?
Děkuji moc.
@feryk (06.07.2023 00:25): S Dune 2 bych byl opatrnější, to ovládání je z dnešního pohledu fakt pekelně dřevní, to samé platí pro první Warcraft :) Dune 2000, jakožto přebarvený C&C, je samozřejmě v poho. A pokud bych chtěl dnes coby neznalý přičichnout k originálu, asi bych se vydal cestou moderního portu, jako jsou např. Dune II The Maker, OpenDUNE, Dune Dynasty, Dune Legacy či Dune IV.
@Dan9K (04.07.2023 19:56): Dune 2 respektive Dune 2000 se vůbec neboj, je to strategická legenda a povinost pro každého stratéga. Hra je starší, takže nečekej nějaké složité taktiky, ale je to zábavné, návykové a ve své době best... ;)
@Tulareanus (05.07.2023 13:24): ale to je skoro dobře, že je to jen lore a jede si to svoje.Kdyby se pokoušeli do toho dostat knihu, tak by to asi moc nedopadlo.

Já prožívám i Pharaoh, kde o příběh fakt nejde,a i tak mě mrzelo, že úplně obkakali Rachefa a dali tam jen Chufua. :-)
Aj tá Dune 2000 je len inšpirovaná knihou. Príbeh ani prvej, ani inej knihy sa v tých cutscénach neodohráva. Jediné, čo z knihy zostalo je lore a setting, že veľkorody idú bojovať o Dunu. Navyše rod Ordos je vymyslený Westwoodom, aby mohla mať hra tri rôzne frakcie. Hoci hru mám rád, o príbehu sa tam veľmi hovoriť nedá.

To už lepšie na tom bol trochu zabudnutý, ale na jedno prejdenie stále zábavný Rise of Nations: Rise of Legends
, kde boli do kampane postupne zakomponované všetky tri frakcie aj keď hra sleduje príbeh z pohľadu jednej hlavnej postavy a tuším dvoch vedľajších, ktoré sa k nej postupne pridajú.
@Dan9K (05.07.2023 12:22): Ano. Přesně tak to je. Zatímco v prvním díle byly krásně popsané bitvy a okolnosti, které k nim vedly a vliv na dějiny. Ve druhém díle to jsou vyloženě legendy o historických postavách - velmi stručně převyprávěné. Nejlepší je pro mě původní AoE 1.

Navíc, co jsem se díval na bonusy různých národů, tak můsím říct, že mi některé bonusy a jednotky u některých národů nedávají smysl. Například Římané - Nechápu, proč je centurion jízdní jednotka. Proč mají vůbec plně otevřený strom jízdních jednotek a silně ořezané lučištníky. Upřímně řečeno, radši bych měl, kdyby bonusy jednotlivých národů odpovídaly historii i za cenu nevyváženosti gameplaye. Bohužel, odklon od historie ve prospěch vyváženosti národů v MP se prohlubuje již od AoE2 a zbytečně - Korejci to stejně hrát nebudou.
no tak hlavně jsou to asi (já to nehrál) přežvýkané nějaké skutečné události či existující mýty, který jsou třeba dost známý, akorát to bude hrozný výcuc, to si radši dám něco fiktivního, kde mě nebude štvát jak je to zjednodušený :-)
@Rapier (04.07.2023 23:29): Tak zrovna u Age of Empires 2 bych o příběhu vůbec nehovořil. Jedná se v podstatě jen o 3 až 5 kreslených obrázků před každou misí vyprávějící velmi stručně legendu, která se časem u zvolených postaviček vytvořila, a to stylem "William Wallace nás naučil bránit se Angličanům, díky čemuž jsme sestavili vlastní armádu."

V podstatě je na tom líp Age of Empires 1, kde máš před misí a po ní celou obrazovku textu. :-D
@Dan9K (04.07.2023 19:56): dohrál jsem Dune 2000, viz. diskuze u hry, za všechny 3 rody. Nejobtížnější je hra za Atreidy, Harkonnenové byli "relativně" v pohodě a za údajně (a nejspíš i reálně) nejtěžší Ordosy jsem paradoxně dosáhl nejlepšího výsledku v celé kampani (!), hrálo se mi za ně skvěle, jejich tanky jsou doslova ideál pro mobilní válku alá Rommel v Africe.

Příběh Dune je nejlepší, protože má zkrátka silnou knižní předlohu!

@Dan9K (04.07.2023 23:02): když už jsi zmínil ten příběh, např. famózní Age of Empires II má příběh skvělý, ale je vyprávěný pomocí kreslených obrázků a textů (namluvených) před samotnou misí v kampani, a částečně v samotné hře pomocí dialogů! Bez ohledu na fakt, že se nejedná o hraný filmeček, je to nesmírně působivé.
@Tulareanus (04.07.2023 22:53): to určitě, protože RPG či adventurám se mnohem lépe daří dostat ten příběh do přímého gameplaye, kdežto RTS se většinou omezují (omezovaly) na filmečky mezi misemi. To je pak mnohem obtížnější udělat něco komplexního a ve výsledku je to většinou jak jeden díl seriálu, když se ty příběhové vstupy sečtou. Je to svým způsobem specifický žánr, který má anebo nemusí pro někoho mít něco do sebe.
Warcraft 3 je výjimka, ten to dostal přímo do té hry mnohem lépe, ale taky na mě pak působí mnohem víc jako to RPG vlastně :-)

RTS, nebo ten Mechwarrior, co jsem zmiňoval, nebo často i taktické akce jedou model "tady je hra" + "tady je příběh" a jsou to oddělené entity trochu.

Takže asi není úplně nejspravedlivější porovnávat třeba příběh Mass Effectu a příběh Starcraftu (tím neříkám, že to děláš!), i když z toho cítím podobné vibrace, ale ten Mass Effect měl mnohem víc času na to ten svět a příběh rozvíjet.
@Dan9K (04.07.2023 22:39): Možno by som bol ešte konkrétnejší. Keďže som ich prvý raz hral okolo roku 1998 a potom v rámci remasteru cca dva roky dozadu, ten prvý C&C mi ani až tak dobrý neprišiel. Okrem Kanea skôr ochotnícke herecké výkony a príbeh minimálny. Vo svojej dobe sa imho cenil vôbec ten nápad. RA bolo o čosi lepšie, ale v mojom ponímaní (za čo asi mohli nielen skúsenosti ale aj budget), až Red Alert 2 mal niečo, čo v rámci príbehu je relatívne fajn ešte aj dnes.

Warcraft 3 mi ale z hľadiska príbehu a jeho podania vždy prišiel lepší. Neviem ale úplne odpovedať na tvoju otázku, stratégie som kedysi hrával oveľa viac, než posledné roky, ale tie ich príbehy mi zatienilo to množstvo RPG a adventúr alebo akčných hier, ktoré som medzitým hral a určite sa jedná o príbehovo výraznejšie žánre.
Imho tie C&C hry nemajú až tak extar dobré príbehy, len sú veľmi dobre podané. Hlavne prvé C&C a prvé RA bolo dosť cheesy klišé. RA 2 a 3 sú v tomto už našťastie o dosť ďalej.
@Dan9K (04.07.2023 18:50): přijde mi, že všechny C&C hry mají fajn příběhové filmečky, a někdy je vážně obtížné zvolit nejlepší z nich. Ovšem, že by na tom RTS stála, to se říct nedá.
Viz. diskuze k Red Alert 1, kde jsem dohrál hru za sověty a s výjimkou úvodní filmečku v první misi jsem z technických důvodů neviděl žádné další, až dnes, kdy jsem si na základě Tvého dotazu přehrál všechny filmečky za sověty na YT, a v podstatě musím konstatovat, že jsem o moc během hraní nepřišel.

Red Alert má výhodu, jelikož téma alternativní historie táhne, úvodní příběhový filmeček k RA3 osobně považuji za nejlepší co jsem zatím viděl z C&C series.

Za mě je nejlepší příběh u Dune 2000, ale já mám prostě slabost pro knihu a tak nějak celkově pro Herbertův svět, a to mě omlouvá. :)
@Pluto (04.07.2023 16:48): já mám právě zatím nejraději prvního Red Alerta, asi i tím, jak tam byl ten Stalin a Hitler, tak mě to hrozně bavilo jako malýho. U Starcraftu mě to taky hrozně bavilo, akorát si musím dát nejlehčí obtížnost. RTS mi jdou asi nejhůř ze všech žánrů a právě většinou u těch strategií dojíždím na to, že to okolo 10. mise už nedávám. To se mi stalo u C&C i u Starcraftu, Red Alert jednička mi právě vždycky šel. Warcraft 2 jen s odřenýma ušima. Já mám radši klidné hraní a ty RTS jsou o počtu účelných kliků za minutu, a já bych chtěl radši pohodičku s dobrým příběhem.

Vidím to nejprve na ty Starcrafty, to mě samotnýho strašně zaujalo a musím to prorazit. Pak mě nejvíc lákaj ty Earth. A pak zkusím ten Homeworld třeba.

To taky byly i hry, který byly nejčastějc zmiňovaný. Ještě ten Original War, ale to je asi taky trochu jiná hra.

Ale dost možná to dopadne tak, že ze všeho nejdřív dám Dune 2 :D (anebo možná radši rovnou Dune 2000, protože ta dvojka už se hrát nedá), protože mě nejspíš brzo čeká Dune 1 od Crya, a i když ty hry jakože nemaj nic společnýho, tak mě asi bude lákat pokračovat v tom universu.

Díky moc všem za odezvu, takových reakcí jsem ani nečekal!
@Dan9K (30.06.2023 08:58): Za mě jednoznačně C&C. Jinde u RTS mě příběh až tak nezajímal, přišel mi úplně podružný. Ale musím říct, že mě zaujaly úvody do jednotlivých misí u Age of Empires IV , ty byly podané hodně dobře, že jsem je sledoval až do konce.
Já jsem taky opravdu moc nedohrál. Ten OW a RD 2,3....

S tím Homelandem jde souhlasit, ale nejde o samotný příběh jako spíš o momenty spojení audiovizuálna včetně dabingu a hudby. Vůbec to vizuálno je stěžejní, jinak jde o variaci záchrany rasy a la Battlestar Galactica.

Ground Control II jsem nehrál.

Takhle bych tam opravdu dal na piedestal Homeland a Original War. Věřím, že Starcraft 1/2 a Warcraft 3 mají své momenty, ke kterým jsem se nedostal.
@Malignus (30.06.2023 10:18): Earth jsem právě hrál jen jedničku (ale v době vydání, takže fakt dávno) a přišlo mi to právě dost zajímavý, a docela mě láká to, že je to série, tzn. že to bude jistě komplexnější :-)

u KKnD jsem to tušil, takže něco jako Warcraft 2. Animačky preferuji před strohým textem :-)

Teď pařim Mechwarriora 4, a i když to není RTS, tak je to vlastně pojatý úplně stejně jako C&C nebo Starcraft s hranými filmečky mezi misemi, tak mě to právě nalákalo :-)

@Paul (30.06.2023 09:16): takhle novou hru jsem nečekal :-)
@Dan9K (30.06.2023 08:58): U KKnD: Krush, Kill 'n' Destroy Xtreme se o příběhu moc mluvit nedá. Má spíš jen background a brífinky mezi misema jsou spíš 4Fun. V podstatě to samý Dune, až na to že ta se bere vážněji a drží se danýho univerza. Earth a C&C měly dobrej příběh. C&C jsem dohrál všechny, s výjimkou Generals a u Earth mě čeká ještě poslední díl.
Jaká klasická RTS (respektive herní série) má podle vás nejlepší příběh, nebo nejlépe podaný? Klasikou myslím prostě C&C styl, kde se mezi misemi něco vypráví.
Přijde mi, že existuje celá řada zejména sci-fi sérií RTS, která právě vyprávějí celkem zajímavá story (Starcraft, C&C, Earth, Dune, Red Alert, KKND atd. ) a je to pro mě relativně neprobádaná oblast, nebo znám třeba jen jeden díl a sotva.
mam tecno spark8 pro za 2399 4gb ram, 128gb uloztiste, dve simky+karta , 5000mah baterka , rychlonabijeni . 48mpx ,helio G85 antutu 180 000 , jediny problem je jak to ma 6.8" tak se na to blbe shan i nejaky sikovny pouzdro :D

kdo potrebuje silnejsi s 5g a nfc -  Samsung M336B Galaxy M33 5G Dual SIM 6GB/128GB ,50mpx , antutu 400 000

jabko bych nevyuzil pac nema karty a neni lehce kompatibilni s PC/windows