Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strategie

« Novější Starší »
@pajmič (14.02.2019 17:25): Ah, já jsem idiot, myslel jsem si, že se ptáš a ne že doporučuješ. Mea Culpa.

Wargroove mám v plánu (narozdíl od Tiny Metal), ale mám toho tolik, že si počkám.
@Bodkin (14.02.2019 16:56): Aha, v první řadě, dík za doporučení. K té taktičnosti. WG je v principech opravdu velmi podobný.

- Máš mapu, na ní jsou baráčky, každý baráček navíc ti dává prachy navíc.

-každé kolo jednotku na kolo, ve hradě.

-Térén ovlivnuje obranu tvých jednotek a pohyblivost (zatím jsem na začátku, takže nemám k dispozici moc druhů). Někdo bojuje lépe na planinách, někdo v lese.

Věci, které Wesnoth nemá:
- Každá jednotka má kritický útok, který se individuálně spouští odlišně v závislosti na jednotce. Kavalerie musí útočit ze vzdálenosti 6 políček. kopiník musí mít kopiníka vedle sebe. Hučištník musí stát atd.

- Pokud je jednotka zraněná, útočí mnohem slaběji a může mnohem snadněji zemřít.

Co WG nemá (nebo jsem se k tomu ještě nedostal?):
- Střídání dne a noci.
-Žádný upgrady nebo expení jednotek.

Z toho mála, co jsem zatím hrál, májí ty hry svoje pro i proti. WG daleko méně spoléhá na RNG a náhodu, Wesnoth má zase ale ten aspekt noci/dne a mnoho druhů armád.
@pajmič (14.02.2019 16:51): Oh, jestli jsi nikdy nehrál Advance Wars a máš rád tahovky, tak určitě jdi do toho.

Já Wargroove nehrál, ale mám nahráno/rozehráno Advance Wars a Fire emblem takže na WG nespěchám, ale Wesnoth mi příjde mnohem taktičtější a strategičtější (než AW, opakuji, že jsem WG nehrál)
Wesnoth je liga pro chudý. :D To obsazování vesnic, vliv terénu na obranu, je hodně Wesnoth(ské). Nevím, co je na tom horší, snad grafický styl se mi moc nelíbí. Nebo víš něco, o čem bych měl vědět i já? :)
OpenRA je určitě skvělý počin. Už ale vidím, jak se zase nechám pohltit nějakou modařinou a začnu dělat svoje domečky, stromečky, panáčky a pak a tak....a léta běží a člověk si přitom jen chtěl trochu odfrknout :)

Druhá věc je, že kluci si upřímně zamilovali pixelovitou grafiku (s vyhlazováním) a to mě hrozně blaží.
Jednička je nádherná i cestama a jak je vše sladěné. V tý dvojce mám pocit, že ty budovy nějak lítaj a vlastně i v Red Alertu. W1 má prostě kouzelný vesničky s vesničánkama, který přirostou k srdci.

tady jsem po bitvě synka i s osobními věcmi eskortoval do domácího vězení v mojí pidivesničce a šel mu dělat společnost:
https://imgur.com/0rKjVZJ
tady se snaží po klasickým, budovatelsko-strategickým zničení svého města vmísit mezi moje vesničany...
https://imgur.com/cI85UCW
je ale dopaden a vsazen do díry:
https://imgur.com/VzT8A2S

No ve třech je vždy větší sranda, protože to může dopadnout jakkoli a snadno se to zvrtne.
Díky za tip. Starcrafta jsem nikdy neměl, ale sci-fi mám rád.
Akorát tady ty W1 rytíři s "my lord, my leader, your will sir, yes, yes my lord, yes!, what do u want? stop touching me!!" jsou tak boží, že už i lodě a lítající aparáty ve dvojce jsou na mě moc velký cirkus :)

Ale třeba tomu dáme šanci. Je fakt, že je to o enginu a SC1 vypadá na C&C, který jsem kdysi trochu hrál u kámoše a středověk ala W1 by tam asi šel dodělat.
@Luky_Luk (28.01.2019 14:29): Starcraft vás nebaví? Je to od Blizzardu, mechanizmy presne také isté ako vo Warcrafte, možno by tomu chalani prišli na chuť. Hrať sa dá za tri rasy, základná hra obsahuje pár mapiek pre štyroch hráčov kde si traja parádne zahrajú každý proti každému, alebo si môžete nastaviť dvoch proti jednému. Navyše sa dá pôvodná verzia hry stiahnuť z domovskej stránky bezplatne, teda aspoň donedávna to išlo.
Na víkend jsem si naplánoval příliš mnoho práce, takže jsem ve výsledku prokrastinoval se synkama Warkrafta jedničku po síti (jde ale jen ve dvou).
Nevíte, jestli existuje nějaký remake/klon Warcrafta1 pro alespoň tři hráče po síti? Já tak s klukama občas hraju Dunu (oni vs já, všichni na všechny nebo my vs mrtě AI).
Tady se píše o nějakým remake jedničky do novějšího warcraftu, ale já ty nový nikdy nehrál (ani nevím, jestli umožňují hromadný MP):
https://www.hiveworkshop.com/threads/warcraft-orcs-humans-remake.155233/
@Rapier (24.01.2019 23:33): Nooo, mám za sebou jedinou, spíš výukovou hru. Prostor pro nějakou strategii či reakci na nastálkou situaci tam je, nejzajímavější je asi ta předletová příprava, kdy rozhoduješ, jaká letadla, piloty, jaké zbraně (velice důležité), protože v kampani ti po misi vždy něco zůstane poškozeno/zničeno apod. Mně osobně to sedne, ale vzhledem k vysoké ceně si nedovolm to doporučit. Komponenty ale super. Ale ke konci minulého roku vyšel v sérii Corsair Leader a ten je ještě nabítější, navíc je to Pacific theatre a ten by mi možná vyhovoval o něco víc než Vietnam. Ale obecně solitérních her na téma letadel z WWII je překvapivě velké množství. Osobně jsme strašně dlouho zvažoval Doolitle Raid anebo RAF: The Battle of Britain 1940 či Skies Above the Reich.
@Richmond (30.11.2018 19:31): Prihodím tip. Poznáš MissionForce: Cyberstorm? Prepracovaná sci-fi ťahovka z roku 1996 s parádnou grafikou. Za prostriedky získané pri plnení misií na rozličných planétach nakupuješ biodermy, pilotov naklonovaných v tubusoch, ktorým potom na mieru vyzbrojuješ ťažkotonážne bojové stroje. Bojový systém je prepracovaný a zábavný, každý mech má limitované zásoby munície, treba mu opravovať poškodené systémy a keď zahynie pilot, pre ktorého môžeš nakúpiť štíty a stimpaky, stroj je nenávratne stratený. Bojuje sa na hexagónovej mriežke, v rozličných typoch misií a na rôznych planétach! :-)
https://www.mobygames.com/game/windows/missionforce-cyberstorm
@Richmond (30.11.2018 19:31): gratuji. Ty brďo to vypadá děsně staře. :) Ale jinak moc pěkná grafika.

BTW mám nakoupené vše do Panzer Corps a nevím zdali to vůbec někdy začnu hrát (s výjimkou 3 misí za Němce v Polsku v roce 39 jsem nic dalšího nehrál). Strategie jsou hrozně moc časově náročné. :) Na to je ideální být student na střední nebo VŠ.
Tak Order of Battle dohrán (Pacific). Záverečné obsazování Japonska bylo pěkně výživné :) Za mě opravdu dělá čest předchůdci (Pacific General). Na poli light wargames určitě můžu doporučit.

Nyní je čas na něco trochu jiného :)
SF !! Obrázky z té hry mě tenkrát v roce 1992 nedaly spát :)
Do Total War jsem se nikdy pořádně nepustil, ačkoliv mám koupené ty první a někdy i druhé díly :) Vždy mě ve finále odradilo to 3d zpracování bitev. Moje škoda :( Já dycky byl na 2d tahovky válečný pokud to šlo. A pak tedy Paradox strategie, ale tam jsem se věnoval jen EU2, ostatní jsou v krabici ve skříni :) Ten můj pitomej pud pudící mě furt hrát primárně cRPG mě jednou všechno otráví!! :-D
Tak proto i ty moje hýkací výlevy kvůlivá Order of Battle.

Jinak flash má pravdu s tím královským žánrem :) Ale kdysi, dřív, dávno na konci 80.let a na počátku 90.let to bylo jinak. Strategie dominovaly, stačí se podívat do tehdejších výtisků CGW, strategická okénka tam měla i 10+ stran, ne jen recenze, ale různé rozbory, analýzy atd. Ale v tomhle žánru nejsem škarohlíd jako u rpgček, nové kvalitné wargamesy stále vznikají! :)

Mimochodem hráli jste někdo Perfect General 2, který tak extrémně vyhypovali ve Score? :)
@SilentWolf (06.11.2018 17:00): A pokud to tedy chápu dobře, ten kdo bude mít všechny tři hry, může hrát všechny tři mapy v jedné kampani? Jako třeba byl Empire, kde byla část indie, část ameriky a evropa.
@Gordon (06.11.2018 14:01): od začátku to plánují jako trilogii, pro mě ale největší zápor je, že si vystříleli všechny zajímavé rasy a třetí díl se má točit kolem démonů, chaos trpaslíků a oggrů plus Kislev. :/ můžeme jen doufat, že tam hodí i Warhammer variaci Číny a Japonska, které na té mapě jsou, tak snad. Ale právě ten chaos moc nemusím, tak jsem zvědav jak to udělají.
@Gordon (06.11.2018 13:44): to byl myslím fejkový screen, že šlo naverbovat 4 generály a všechny to byly ženské. Což ve hře nemůže nastat. No big deal.

Teď zas mají do Warhammeru nově vymyšleného "lorda" který není podle předloh a je to tlustá operní pěvkyně. Jsem zvědav kam nás ta jejich kreativita dovede.. když mají pořád desítky postav, které mohou použít z předlohy a oni vymýšlejí takové švihlé koncepty.
@Gordon (06.11.2018 13:44): To je ale kokotina, u římanů to přece není. 10% je u nějakých těch bokovkových národů a 50% je to jen u toho jednoho specifického egalitárního národa, o kterém jsem ani netušil že existoval dokud kvůli tomu nebyl rage kvůli wymyn.
@Gordon (06.11.2018 13:16): Ale no tak. Ten update byl dávno (jaro) a teprve nedávno si toho někdo všimnul. A je to jen u některých (snědých) 'států', že můžeš naverbovat mezi generalitu i manželky.

Takže mi to nepříjde dost woke.
@Kunick (06.11.2018 10:31): Zbytečně se odrazuješ od výborné hry...

Jinak si nedávno vývojáři TWček dost pokurvily reputaci, vydali patch do Rome II, který upravoval generali tak že většina z nich byly snědé ženské i v savech se změnily. Vyjádření bylo takové to klasické Get woke, Go Broke, tedy "When you dont like it, dont buy it" na Steamu se hra recenzemi propadla ůplně brutálně, pak se ještě vyjádřily že když se jim to nelíbí, tak si to mají omódovat...
A zrovna před vydáním Číny, smutné.
@SilentWolf (06.11.2018 10:27): a přesně to mě jen utvrzuje v tom, že jsem udělal dobře, že jsem do toho nenaskočil, ale to je před námi ještě Warcraft 3 remaster, kde si nejsem jistý jestli z nostalgie nepodlehnu...
@Kunick (06.11.2018 10:04): já upřímně nezávidím nikomu, kdo do Warhammeru TW naskočí teď, nebo nedej bože až se třetí hrou. Hodně lidí kritizuje CA za to, že vydávají haldy DLC, že počkají až na "finální" produkt, a že nutnost vlastnit všechny 3 hry po full map kampaň je zlodějina. Ale Warhammer byl nadmíru bohatý už v základu, každá frakce se hrála jinak atd.. teď je to v takové fázi, že je tam frakcí tolik, že se v nich hráč nejen lehce ztratí, ale taky je už obtížnější vybrat si svého oblíbence. Občas když to tak zapnu, tak mi trochu chybí ta výběrová obrazovka čtyř počátečních frakcí. :D Naboptnalo to už šíleně.

Proto už i vzhlížím spíš k tomu dílu z Číny a Warhammer 3 mě už nechává chladným.
@SilentWolf (06.11.2018 07:02): jo tak v Crusader Kings jsem zabikl taky hodně času. Proto jsem nikdy nezačal s TW, bál jsem se že už tak nestíhám... A Warhammmer mě k TW skoro zlomim, ikdyž já mám teda raději 40k.
@Rapier (04.11.2018 22:40): tak nejnáročnější bezesporu, to už vychází ze samotného názvu.

@Kunick (05.11.2018 23:36): TW jsou skvělé, akorát semtam vyšel díl, který byl moc zabugovaný a v porovnání z hrami od Paradoxu (které jsme nehrál) tam mají o dost horší diplomacii. Ale díky nim jsem se stal fanouškem Warhammeru a Shogun 2 byl excelentní zážitek.

Musím se ale dostat do těch Paradoxích her. To musí být teprv zážitek. Ale ten čas :/ navíc se blíží TW z číny.
S temi lidmi co hraji cely zivot civilizaci mate pravdu, ale jinak samozrejme kralovsky zanr jsou RPG a zezlo drzi dungeony. :) Obvzlast tady na DH je treba to casto zduraznovat, protoze antidungeon hnuti tady ma silne koreny :)@Gordon (05.11.2018 23:17): mel by jsi nejak uz s tema dungeonama zacit, jinak z tebe nikdy nebude chlap :) Idealne se zucastnit moji souteze ,,hehehe
@Rapier (04.11.2018 22:40): No neviděl bych to tak černě :) Zrovna ten Order of Battle je docela "jednoduchá" strategie na pochopení. Ale když si nastavíš tu správnou obtížnost, tak musíš umět využít ty deskovkový pravidla "uvnitř" na maximum a to mě právě nejvíc baví. Jinak samozřejmě na komplexní monstra jako je War in the Pacific nebo Uncommon Valor případně Grisbyho druhou světovou to nemá. Případně na ty správný macky žetonkový wargamesy, tam studovak 40-60 stránlový pravidla, 30 stránkový playbook a vyznat se v 800 žetoncích se symbolikou NATO není úplně na pohodu :) Ale zase je to extrémně zábavné (aktuálně si pročítám pravidla k povedenému remaku Stříbrného bajonetu :)
Tak po týdenním snažení konečně dohrána mise New Georgia. Uff, bezpočet pokusů, vš marnost. Nakonec rozhodlo nasazení 3 motorových člunů a přísná koordinace útoku na 2 místa ostrova. Ta hra způsobuje regulérní závislost :) A teď hurá na Marianne ! :)
Má prý vyjít Age of Empires IV. Tak nevím jestli se mám těšit nebo se bát. Tuhle sérii jsem miloval dokud jsem si nekoupil Age of Empires III. Ta mě velmi rychle přestala bavit a to byl pak můj konec s serií Age of Empires.
Bitva o Midway byla v Order of Battle krása, ale Guadalcanal je žrádlo. Miluju tenhle typ mise, obrana Hendersonova letiště na malé mapičce proti velké přesile. Můj malinkatý lodní svaz byl rozstřílen během tří tahů (ani nešlo jinak), japonský letadla křižovala bezstrestně nad ostrovem, ze všech stran Japíci měli své sebevražedné nájezdy. Všem zatím odrážím, Mořské včely už rozšířili letiště tak, že je možné deployovat letadla. Konečně! Možná že začíná obracet karta, do toho přišel slejvák a najednou se objevují lehké japonské tanky. :))
@Romanq (26.08.2018 19:32): v rychlosti sem nasel tohle

How to play Multiplayer
1)Download GameRanger [www.gameranger.com]
2)Make an Account (invite your friends they have to download the program too)
3) Create a Imperial Glory Server and let your friends join
4) Press "Start" and have fun playing :)

predpokladam ze na to by tvoje anglictina mela stacit ? dulezity je bod tri - vyvorit server Imperial glory, predpokladam ze k tomu slouzi ten programek co musis mit ty a kamos stazeny proto ti ten MP asi nejede protoze to potrebuje server a jelikoz je to uz drahne let tak ofiko server davno nefunguje/je vyplej , tohle ja mam treba u battlefield 2 a bf1942 - taky nejsou servery , nehlede na to ze bych musel nekde po netu shanet patche protoze z ofiko serveru uz si to zadnej nestahne kdyz je vyplej :)
@valcik (13.09.2018 16:25): dporucil bych ti bud Wargame: Red Dragon kde muzes cas spomalit az na bullet time/takovej vojcl s pancerovkouza rohem baraku kterej ceka na projizdejici pancir v ulici a pak jen zpomaleny zasleh z roury a rpg granat neomylne mirici do boku obludy.../ nebo Assault Squad 2: Men of War Origins nebo cokoliv z rodiny men of war , kde si muzes pauznout a naklikat novy rozkazy , endless space je vybornej , zvlaste za cenu toho jednoho dolaru za ktery byl v akci
Tak on se ten koncept RTS také celkem ohraje. Ostatně ten žánr šel víceméně do kelu celkově a hraje se z něj jen pár her.
@90210 (13.09.2018 10:54): Ja rovnako, na RTS mi už chýba trpezlivosť a pretože kremíková AI dokáže ovládať všetky jednotky súčasne a nezdržuje sa klikaním, dáva jej to oproti mojej pomalej paprči výhodu! Zato ťahovky ma držia stále, kremík ovláda jednotky férovo, pri kafíčku sa výborne plánuje aj mikromenežuje a je to výborný relax. Práve terraformujem planéty v Endless Space btw, nenáročná a vysoko návyková hra.
Musím se s Vámi podělit o novou zkušenost. Po dohrání Dune 2000 jsem zjistil, že mě (překvapivě) strategie stále baví. Nicméně, strategie jsou jako droga. Jednou zkusíš a chceš pořád. :)

Přistihl jsem se jak hraji opakovaně za Atreidy mise 7,8 a to jen proto abych dokázal zahrát lepší score (a stejně zatím mám max. 1030 bodů a rekord za Ordosy ne a ne překonat). :) Musel jsem to nakonec úplně odinstalovat (ještě musím smazat save). Prostě je to tak dobré, že nemůžu přestat.

Strategie tímto zařazuji na seznam svých zakázaných her. :) Jinak bych asi nedělal nic jiného a hrál jen strategie. :)

Diskutující (9)