Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strategie

@Ross (26.01.2023 19:11): no já to nehrál, tak taky jen co vidím, možná tam je nějaký příběh spojený se zlatokopy, nevím, ale co se týká vizuálu a mechaniky, tak tam spojitost moc nevidím.
@Ross (26.01.2023 09:25): Promiň, ale já v té hře nic ze zlaté horečky nevidím, asi jsem slepej, ale je tam steampunkový svět, stavba vesnice a těžení surovin, to vše se objevuje ve spoustě jiných her... můžeš místo zlata dát cokoliv jiného a hru to nezmění.
@Fritol (26.01.2023 12:01): To je ten problém. Žádná taková hra není. Ten SteamWorld je tomu asi nejblíže. Sice tam jsou roboti a vypadá to jak to vypadá ale zatím je to asi fakt jediná hra na toto téma. Je tam vidět inspirace.

Ano Gold Rush je sice modernější podoba těžby zlata ale myslím si, že to volně na Zlatou horečku z 19. století navazuje. Kromě Hydroneer se zlato takhle netěží asi nikde. Takže jsme objevili díru na trhu se strategickými hrami :)
@Richmond (26.01.2023 11:49): Ani SteamWorld Build nesouvisí s tématem zlaté horečky v Americe.

@Ross (26.01.2023 09:25): Jestli nemyslíš téma zlaté horečky v 19. století, což asi nemyslíš, protože pokud se nepletu, tak SteamWorld hry se neodehrávají na Zemi ani, ač tady je asi zjevná inspirace westernem, i když steampunkovým, tak industriálních strategií zaměřených na těžbu vzácných nerostů je opravdu víc.

Ostatně ta druhá hra, kterou si postl, taky nesouvisí se zlatou horečkou z 19. století.
@Gordon (26.01.2023 10:58): O tom jsem tu dokonce informoval já :D Každopádně strategické hry na téma Zlaté horečky fakt nejsou :D I v té největší Indie sféře. Jediné, co je tomu blízko je hra Gold Rush: The Game. Ale to není vyloženě strategie, kde stavíme nějaké hornické osady. Nejčastější hry na zlatou horečku jsou adventury.
Jelikož jsem včera psal článek na blog s vyhlášením výsledků Charles S. Roberts Awards (což jsou něco jako Oskaři pro deskové wargames) za rok 2021, narazil jsem tam i na kategorii Best Computer Wargames. Ani jedna není zde na DH! :)

1. místo - Gary Grigsby's War in the East 2 
https://www.slitherine.com/game/gary-grigsbys-war-in-the-east-2 

Další nominované hry:
Combat Mission: Cold War
https://www.slitherine.com/game/combat-mission-cold-war 
Ultimate Admiral Dreadnoughts
https://store.steampowered.com/app/1069660/Ultimate_Admiral_Dreadnoughts/
Steam mi vyplivnul zajimave vypadajici cz hru  https://store.steampowered.com/app/2155460/Orbital_Clash/ Tak jen posilam dal :) Sam do toho asi nejdu, ale zaujalo me to :)
Ahoj všichni hráči a hráčky,
Hledám jednu hodně starou hru,ale bohužel název je někde hluboko v kůře mozkové a nemohu ho oživit.
Jedná se o tahovou strategii starých antických lodí, kde se dalo obsazovat různé přístavy a tím vydělávat a kupovat lodě. Dal se mimo jiné nastavit přesný manévr každé lodě a tím i dokázat rozbít loď protivníka (mohlo se hrát i za více hráčů) třeba nabodnutím na přední beranidlo pokud se podařil boční útok. Bohužel se mi toho už moc nevybavuje,ale vzpomínám na příjemné časy ztrávené u této hry. Nejspíše to bylo na c64 nebo amiga500 ?
něco se mi furt vybavuje jako název "leg of death" hodně obrazně :-D
předem děkuji za nějakou stopu
Hi all, hledám název hry pro pc, real-t. z prostředí Asie. Je to už stařenka cca 20 a více let zpět. Pamatuji že se tam pěstovala rýže a brambory. Taková ta klasika buduj, hledej, napadni a vyhraj. Win 95/98 a možná i XP.
@Richmond (29.07.2022 21:01): O jakou jde? Pochlub se :-)

Mě jednou Ringo hecoval, abych založil blog ohledně textovek, ale já vím, že bych to dlouhodobě nedokázal udržet. Jsem příliš přelétavý hráč (což je pravda, teď textovky nehraju). Navíc... vlastně se mi líbí zdejší komunita a zpětná vazba, kterou člověk může ke komentářům tady dostat.
@Artran (29.07.2022 20:44): Z hecu jsem si založil blog a dopadlo to tak, že jsem odehrál za rok a půl od té doby snad jen 5 menších adventur. Do crpg bych se teď vůbec nemohl pustit :) Do toho překlad deskovky, co doufám vyjde v ČR do konce roku a je vymalováno.
@Artran (29.07.2022 19:56): Grand Tactician vypadá masakrálně! sice je to realtime, ale pokud je menežovatelný, tak by mi to nevadilo. Problém je, že už nemám na pc hry čas díky deskovkám..
Strategic command mám také tu druhou světovou.
@Richmond (25.07.2022 10:52):  klasicky dosovy mi behal naposled na pentiu mmx 266 , ale ten windowsackej " harpoon classic , classic97 a classic 2002 beha od win 3.11 az po win 10 , na win 11 sem to jeste neskousel , ale verim ze bude makat taky
@Kunick (15.07.2022 14:44): No nebudeš možná daleko od pravdy. Ono je to dáno tím, že designéři válečných deskovek jsou možná z 90% Američani a hráči těchto her (grognards) jsou také v drtivé většině Amíci. A když k tomu přidám, že bitvy, které se během US Civil War odehrály, jsou skvělé pro zpracování (jak bitvy, tak i strategická část, tedy celá válka), tak ta četnost není velkým překvapením. Třeba válka o nezávislost si myslím nemá tolik zpracování.
@Tulareanus (23.04.2022 23:24): Možná je to trochu i o náhledu. To vymezené pole možností paradoxně podněcuje fantazii. A je i v prvních civilizacích zase stále o co ji opřít. Hrál jsem tak dvojku s Keltskou druidskou říší umístěnou jen na území Británie (a přepnul pak v moderní době na "zelený" fanatismus a už svištěly světem atomovky). S Turky vyhrál druhou světovou (v těch datadiscích jsou kampaně), ubránil Cařihrad a vymazal Araby/Turky z mapy (tohle byl strašný masakr a mnoho desítek kol jsem se na emperora jen bránil), s Japonci vytvořil mocnou říši po celé Asii. Odrazil invazi šmejdu z vesmíru a sjednotil lidstvo... Je tam i fan kampaň za Midkemii. Nekecám. :)

Nicméně budeme na to mít jiný náhled. Hrám od Paradoxu neholduji. Jejich gameplay mě vysává. Podobně se mi to stalo u jim nikoliv nepodobného Endless Space 2. Jakmile má hra přespříliš mechanik, tak pro mě ztrácí tempo a já ztrácím zájem.
@Jab (23.04.2022 23:13): No ja mám skôr opačný problém, keď som začal hrávať stratégie od Paradoxu, Civlization mi príde pomerne jednoduchá s menej možnosťami a udalosťami. Preto hrávam skôr sviatočne, lebo na to musí byť chuť. A presne preto by som už jednotku a dvojku nehral, je tam málo tých rôznorodých elementov, čiže za mňa jednoduchosť neprispieva k replayablite, ale práve naopak.
@Tulareanus (23.04.2022 22:59): Od Alphy Centauri ani ne. Stran jedničky a dvojky jsme k tomu došli tuším s Ringem kdysi v nějaké diskuzi. Ty první Civilizace (a případně základní hry od pozdějších dílů) měly právě díky méně mechanikám dalece větší hratelnost (jednodušší koncept a tím i rychlejší gameplay) a i replayabilitu. I ta pětka s DLC, která se mi hodně líbila... Dohrál jsem ji asi jen dvakrát či třikrát. V jedničce a dvojce jsem k vítězství dovedl stovky civilizací. Alphu Centauri jsem hrál také mnhokrát. Ta je btw i mechanikami stále za mě nej.

Ale jak vidno, tak se stejně jednička a dvojka nedají koupit. Tak je to jedno. Trojka je za mě dost "meh" a čtyřku jsem sice zkoušel, ale nechci ji hodnotit. Její bobtnání stack of doom mě během hraní záhy odpudilo. Nicméně hrál jsem ji až po pětce, čili bych si možná jinak zvyknul. Takhle jsem měl hnedle odpor, že po trojce zase další Civilizace neúměrně penalizuje válku.
@Jab (23.04.2022 22:52): Napriek tomu, že som kedysi dávno hral ešte jednotku. Nejak nevidím jediný dôvod okrem nedostatočného HW prečo im dať prednosť pred IV, V, VI. Tie novšie sa oveľa ľahšie spustia, je to skoro to isté, ale má to veľa quality of life zmien a navyše sa na to lepšie pozerá.
@Tulareanus (23.04.2022 22:28): @Rapier (23.04.2022 22:24): To už jsou určitě lepší ceny. Ale pokud člověk zkouší svou první civilizaci, tak ty starší a i lépe hodnocené jsou opravdu za pakatel. Těžko btw říci, proč dvojka není na gogu. Mám ji možná ještě někde na CD i s datadisky. Kupoval jsem to asi za dvacku. Páč hra byla v italštině. :) Ale nebylo to na překážku. Od jedničky je to jen mírně odlišné a v té jsem měl mnoho set hodin. Civilizace je stále série, v které jsem utopil nejvíce hodin. Kam se hrabe nějaké Baldurs Gate. :)
@Rapier (23.04.2022 21:56): 2 z 3 rozšírení majú extrémne negatívne hodnotenia na steame, pred časom, keď som o nich uvažoval, tak som si čítal tie komentáre a vraj prinášajú toho málo, ale zvládajú rozbíjať hru po hrateľnostnej aj technickej stránke. :)

Mimochodom, celý ten anthology špás sa predával aj na humble bundle nedávno za asi 17€
@Samariel (19.04.2022 19:31): šáhl bych rovnou po Civilization VI Anthlogy. Vím, že tu někteří preferují vizuálně realističtější V díl (na mě dojem neudělal), nebo IV díl (graficky se mi líbí více), ale mě osobně se ta lehce komiksová grafika Civ VI vážné líbí. A navíc je tam tutorial pro začátečníky v sérii. Co víc si přát?
@jvempire (02.10.2021 23:24): Today we are making an important announcement related to the release date: Starship Troopers - Terran Command won't be releasing on March 31st as previously announced .

The new and definitive launch date will be June 16 2022 .
@Gordon (20.04.2022 16:48): Ovládání mají stejné. Jen mají méně mechanismů a tudíž je vše jednoduší. Stejně tak mají své stylizace i novější civilizace. Šestka je jak z mobilu. A čtyřka je třeba asi nejošklivější vlivem rozpliznutých textur.

Btw Civilizaci 1, 2 či tu Alphu Centauri si vlastně hrál? Nějak mi to nesedí, když se odvoláváš zrovna na ovládání. Které je přitom tím, co zůstává napříč sérií.
@Samariel (19.04.2022 19:31): Ty jo já zůstal už asi natrvalo u jedničky. A to nepíšu proto, že bych další díly haněl, prostě jsem nenašel čas je pořádně vyzkoušet. 3. a 4. díl jsem hrál jen na zkoušku a čtyřka se mi líbila, ale dycky nakonec dostal přednost jinej žánr. Podle mě může prubnout jakýkoliv díl, buď tě to chytne nebo ne.
Ta dvojka je určitě nejlepší pro začátek. Po ní pak plynule Alpha Centauri s datadiskem Alien Crossfire. Vlastně... Další civilizace poté nemají tak dobrou replayabilitu. Jakkoliv pětka mě zabavila hodně, tak tolik času jako s jedničkou, dvojkou a Alphou Centauri jsem s ní nestrávil.

Dobré zprávy tedy. Nejlepší je hrát ty nejstarší a tedy i nejlevnější Civilizace. :)