Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Esport

@Kwoky (04.05.2022 13:07): Tyhle "přenosy informací" ve hrách jsou vlastně stará věc. Tuším, že už něldy ve svých začátcích kolem roku 2004 jsem viděl, že někdo ve Warcraftu vystavěl z farem hákový kříž. Já si pamatuju, že mi přišlo děsně vtipný, když poprvé v roce 2010 začaly streamy a já jsem v turnaji ve Starcraftu nashiftoval prvním scoutujícím dělníkem rally pointy do tvaru kosočtverce. Naštěstí mě to rychle pustilo.

V turnajích, ve vysílaných hrách
obecně bývá zákaz i psát kromě závěrečného gg. Čmárání myší po obrazovce je zjevné obcházení tohoto pravidla.

To "Z" je ošemetná záležitost, ale zrovna v dnešní době je to symbol, jehož význam je neoddiskutovatelný. Docela souhlasím s razantním zaříznutím těchto eskapád ruských hráčů hned v zárodku. Kdyby to neudělali, hráči by zcela jistě posunovali hranice dál, testovali, co si můžou dovolit a provokovali jen tak kvůli pozornosti. On ten 18 letý rusák beztak o konfliktu na UKR nic neví.

Je velký rozdíl mezi obecnou svobodou projevu a mezi schvalováním genocidy, terorismu a vybízení k nenávisti, která má skutečně na svědomí životy lidí a humanitární katastrofu...
Páté kolo DFWC přilákalo opět více zájemců. Nakonec jsem se umístil 69. z 96 hráčů. Stále se tak držím kolem 70 %.

Můj soutěžní pokus: odkaz 

A do posledních dvou kol jsem si dal cíl - skončit celkově 60. (musím se tam došplhat z aktuálně 64. místa). Tak mi držte palce :)
Jen tak pro info, právě se hraje finále Majoru v RS: Siege, jelikož je to jediný MP, který pravidelně hraji, tak se trochu přiučuji, jak to vypadá, když tu hru hraje někdo na úplně jiné úrovni :D... ve finále NiP vs FaZe (Brazilci proti Brazilcům)... překvapivě v SF byl tým z Jižní Koreje, těm jsem to přál, bohužel, na rozhodující mapě prohráli 7:8 (rozhodlo 1v1 :))... mimochodem, jestli doporučuji něco shlédnout, tak je to právě tahle mapa v SF, neuvěřitelné drama :)
Ve čtvrtém kole DFWC jsem se neumístil moc dobře - 66. místo z 85 účastníků. To proto, že nemám rád freestylový typ map (není předem daná cesta, musí se hledat), tak jsem tomu věnoval výrazně méně času.

Můj soutěžní výkon: odkaz
@Steve (07.11.2021 22:51): no, to bych úplně netvrdil, 72 fragů a druhý za ním 53... ne, že by to bylo jen o tom, ale prostě S1mple je ten rozdílový hráč... nicméně i Electronic super, 12 open fragů na druhé mapě, dohromady tvoří asi současnou nejsilnější dvojici...
@S4TW (07.11.2021 22:06): Tak nebyly to blowout mapy, jsem asi spokojen :D Simple si to už mega zaslouží, ale jsem rád, že to netáhnul úplně sám, ostatní mu důstojně sekundovali.

A teda hlavně jsem rád, že jsme se dočkali zase pořádnýho LAN turnaje. Včera jsem se díval na finále Worlds Lolka a u toho jsem skoro usnul, jak to bylo zase hraný ve studiu bez diváků.
@S4TW (07.11.2021 10:07): Jako G2 fan jsem byl spokojenej už se semifinále, i to byl rekord. Ale výhra ve finále by bylo ohromný překvápko, G2 zásadně finále nevyhrávají. A podle toho jak Navi včera přejeli Gambit fakt asi nic jinýho čekat nejde. Ale tak doufám, že to bude aspoň důstojný :D
Tak dnes finále G2 vs NaVi… za mě naprosto očekávané finále a řekl bych, že to bude poměrně snadná výhra pro NaVi a konečně se taky dočkají Majoru :)
Třetí kolo DFWC je za námi. Mapa mě nejprve nebavila, ale nakonec to nebylo zlé. Skončil jsem 62. z 88 účastníků a se ztrátou 16 sekund na vítěze. Opět jsem se mohl umístit kousek výše (tak 55. místo mohlo být reálné), ale namožená ruka už mě dál nepustila.

Vítězové předvedli naprosto mimozemské výkony. Jejich runy se budou v závěrečném videu hodně vyjímat.

Můj soutěžní čas: odkaz

Už potřetí v řadě jsem porazil cca 30 % hráčů a cca 70 % je přede mnou. Náhoda? :)
@Kwoky (29.10.2021 00:25): Ve druhém kole DFWC 2021 jsem se snažil trochu víc než v prvním. Skončil jsem 76. ze 106 účastníků. Pozitivní je, že jsem šel skoro stejnou cestou jako vítěz a ztráta 17 sekund už mě tolik neděsí. Teoreticky jsem mohl být ještě cca o tři sekundy rychlejší (opravil bych jednu chybu uprostřed a jednu na konci), což by mě posadilo někam kolem 65. místa. Ale potřeboval bych na to ještě tak dva dny navíc.

Nejlepší lítali rychlostmi i přes 2100 ups. Já jsem se při hraní dostal přes 1500 ups přesně dvakrát. To jen k dokreslení, kde vzniká ten velký rozdíl :)

Kompletní výsledky 2. kola: odkaz 
Stream s top30 nejlepšími výkony v obou kategoriích: odkaz

Můj výkon: odkaz
@H34D (30.10.2021 07:46): Tak Faze profrčeli skrz že jsem je ani nestih, Mouz teď nepovažuju za kdovíco a Astralis... no na to se fakt nedalo moc dívat :D Ale jako já samozřejmě narážím na všechny ty vycpávkový týmy jako Tyloo a Renegades.
Jestli NaVi tentokrát nevyhraje, tak snad už nikdy :D asi jim to budu i tentokrát přát ;)
Mimochodem, právě teď probíhá Major v CSGO asi po dvou letech s největší prize poolem, co zatím byl :)
Pomaličku polehoučku vás můžu začít hypovat na sobotu večer a výsledky druhého kola. Držte mi palce, vypadá to slibně.
@Kwoky (18.10.2021 12:17): Výsledky prvního kola DFWC: odkaz 
Záznam streamu z vyhlášení, kde jsou vidět i top30 z obou kategorií: odkaz 

Já jsem se umístil 67. z 92 účastníků, což považuji za famózní úspěch. Čas 23 sekund za vítězem už takový úspěch není :)
V sobotu začal nový "ročník" soutěže DFWC (Defrag world cup). Jde o speedrunování speciálních map v Quake 3 Arena.
Po jedenácti letech od "ukončení kariéry" jsem se rozhodl to zkusit. Cíl je velký - nebýt poslední :)

Pro představu - takhle to nejlepší řezníci zvládli v minulém šampionátu: odkaz
@Samariel (28.09.2021 16:15): Sázel jsem, to co jsem vyhrál na hře, které rozumím, jsem promrdal na hře, které tolik nerozumím. Proč jsem to dělal? Málo vypsaných sázek + netrpělivost. Ve výsledku už ze zásady nesázím. :)
Turnaj v budovatelské strategii by asi čekal málokdo, takže kdyby to někoho zajímalo, tak 21. 8. změří hráči síly v Cities: Skylines. Více zde.
Tady je mrtvo. Pokud by to někoho zajímalo, právě probíhá skupinová fáze v kartičkách Legends of Runeterra EU Masters 3vs3. A právě se schyluje k českému mači, hrajeme proti Finsku. Anglický stream zde.
@S4TW (23.02.2021 08:58): To si to vzal z opačného konce, ne? :) Online hrají většinou týmy standardně a offline hrajou lepší týmy lépe, protože jsou, ehm, lepšími týmy. Protože se na offline připraví lépe a protože se nesesypou pod stresem. Proto jsou to koneckonců lepší týmy - tedy ne proto, že online mají lepší statistiky, ale protože když dojde na velký offline turnaj, vyhrávají.

Poté ale očekáváme, že budou vyhrávat "pořád", takže nastávají ty překvápka, když nějaký méně známý online tým se dokáže připravit taky a zabodovat. Teď na IEM to vidíme a já mám za to radost. Jsem rád, když se ty týmy na špičce trošku střídají a není to pořád o tom samém. Teď třeba fandím VP. Na Starladder Berlin v srpnu 2019, když byli jako Avangar až ve finále, přesto, že se nečekalo, že se dostanou do pavouka, se tam hezky před turnajem vyjádřili, jak si toho váží a jak jsou to nezapomenutelné momenty. Takže mi jsou sympatičtí a třeba ty prachy v Kazachstánu budou více vidět. :)
@S4TW (23.02.2021 08:58): No nevím, co si pamatuju éru LAN turnajů (ale že už je to dávno co? :( ), tak i tam bývaly často největší překvápka způsobený nějakým méně známým nezkušeným týmem rusů nebo brazilců.
@H34D (22.02.2021 18:56): ja to zblb, samozrejme jsem myslel online... pak to cele vyzniva uplne jinak, na online hraji casto prumernejsi tymy lepe, at uz kvuli mensimu tlaku, zkusenostem, ale zajimave je, ze to byvaji dost ruske tymy... ale treba je to jen nahoda :)
@S4TW (22.02.2021 09:08): Víš, že Katowice jsou letos online? Právě offline je většinou dobrý v tom, že tam podají hráči lepší výkony, nebo spíš měli by. Na některé naopak může zapůsobit tréma, ale to asi nejsou praví šampioni. :)
@H34D (21.02.2021 20:19): no, on tomu moc nepomáhá ten offline, tam často vylítnou týmy, které normálně hrají průměr... a asi ani není s podivem, že to často jsou rusáci :D
Tak koukám, že IEM Katowice jsou další velký turnaj plný "překvapení". V tom CS:GO se nedá předvídat už nic. :)
Tak Valorant snad neměl ani pořádnou offline akci, ne? Bůhví, jak to tam na té scéně vlastně je, chvíli jsem sledoval českou scénu, ale raději si stejně zapnu CSGO, tam se mimochodem letos formuje zajímavá sezóna plná změň a vůbec netuším, kdo bude kralovat, vypadá to na hodně vyrovnaný ročník...