Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2020

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
< >
@Crash (17.01.2020 19:08): Hodně lidí si zezačátku dávalo do plánu Fahrenheit, tak tipuji to, i když jsme to nakonec dohráli myslím jen dva :D

Jinak bude letos do statistik zahrnuto i kolik lidí dohrálo na HC? Minule mě to tam dost chybělo.
@musa (17.01.2020 19:28): vyhlašení bylo loni 23. ledna, rok předtím 18. a ještě předtím 9. ... jako nevím víc než vy ostatní, ale osobně bych to nevydával před srazem, takže to vidím tak na 26. ledna
No zajímavé, hádejte klidně dál, zatím jste totálně vedle, nikdo nejmenoval ani jednu hru z Top 5. :)
@Zoltan (17.01.2020 17:56): Já jí hrál ještě celkem brzy, takže to nebylo tak profláklé. Jinhou hru jsem na HC variantu barevné kategorie stejně neměl a lepší bych těžko mohl najít :)

@Dan9K (17.01.2020 17:58): Jde o to, jestli se počítají jen hry účastníků soutěže, dokončené hry nebo všechny, které byly vyplněny v rozhraní.
@Jumas (17.01.2020 17:55): Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans bude určitě také vysoko. Ale také sázím na Gray Matter, také jsem hru původně plánoval, ale hrálo to až moc lidí :D
Tak než se mi podaří zpracovat statistiky, tak si můžeme dát pro zábavu takovou malou anketu. Která hra se podle vás v loňském roce nejčastěji objevila ve vaší desítce her Herní výzvy? :)
@Crash je v plánu nějaká statistika výzvy 2019 jako tomu bylo loni u výzvy 2018? Chápu, že to zabere fůru volného času, jen jestli je to v plánu udělat.
@Filom3n (17.01.2020 06:27): Beat Racer se podle mě do HC použít dá, ty překážky se mění podle rytmu, takze klasická hra založená na rytmu. Akorat ji tu nemáme, takže doufám, že ji přidáš.
Hele teď jsem dohral sara is missing, ale v herni vyzva jak je cesta k vlastní komentář nebo jak to tam přesně je tak tam nevím jak vložit přímo ten můj komentář... Udělal jsem to jak minule (nevim kdo mi říkal že takhle ok) ale to taky nevede přímo na muj koment jsem teď koukal... Co s tím?

Edit : beat racer se asi taky nedá moc brát jakoze na hc muziku ze?
Tak druhá hra z výzvy za mnou. Po kategorii ♫♫♫, kterou jsem splnil Musaic Boxem jsem dokončil Reálnou virtualitu díky hře Indiana Jones and the Emperor's Tomb. Zajímavé, že ani jednu z her jsem před vyhlášením výzvy neměl v plánu hrát a přesto jsem se na ně vrhl jako na první. Asi si nejdříve odbudu nechtěné kousky, a až pak si dám to, co opravdu chci hrát. Neznamená to ale, že jde o špatné tituly, viz moje hodnocení u obou 70 %.
@Srandista (13.01.2020 16:40): Loom se do trojky počítá, už jsme ho tu řešili. Jinak tam žádný problém nevidím, akorát upozorňuji, že 10. kategorii jsem neposuzoval...

Každopádně ale doporučuji přijmout výzvu na webu, pokud jsi tak ještě neučinil a pokud ano, tak hlavně vyplnit evidenci Herní výzvy ve tvém profilu, aby sis mohl evidovat plnění, zvláště pokud bys chtěl uvažovat o zařazení do soutěže.
Tak som konecne spisal nejaky ten zoznam. u vacsiny hier myslim nie je o spravnom zaradeni (v zakladnej variante) sporu, ale zaujimala by ma hlavne kategoria 3 a hra Loom. Pocita sa to? Inak bych si tam Dall Hellblade: Senua's Sacrifice, ktora ma dostupny OST.

1 - Half-Life 2 Episode 1
2 - Portal
3 - Loom
4 - Spec Ops: The Line
5 - Max Payne
6 - Spellcross
7 - The Room Three
8 - Journey
9 - Splinter Cell: Chaos Theory
10 - Jagged Alliance 2: Unfinished Business
V mém top čtecím období jsem měla 100 knížek ročně. Zhruba 50 stránek za hodinu. Kéž bych tímhle tempem dokázala zpracovávat učebnice a dohrát 100 her ročně by byla tak paráda :D
Reálně ani nemám 100 dohraných her za život si myslím :D
tak já čtu pomalu a hraju hry pomalu. Ale ne proto, že bych to rychleji nezvládl, ale že si je vychutnávám. 400 stran bych za 8 hodin fakt nedal, a nejsem si jistý, jestli by mi stačil dvojnásobek. Čtu vlastně tak rychle, jako bych ten text říkal nahlas, protože jinak přečtu 40 stran a nevím, o čem byly.

A hry mohou trvat od 5 minut do tísíců hodin a tolik snad žádná kniha nezabere, ale v posledních 5 letech jsem hrál snad jen jednu hru, která mi zabrala víc jak 100 hodin, a to jenom proto, že jsem ji hrál dvakrát za sebou.

EDIT: a protože mám rád tvrdá data, tak jsem si to změřil. Vzal jsem si tři knihy, co jsem dostal k Vánocům a otevřel jsem je na náhodné plné stránce. Průměrná délka knihy: 373 stran, průměrná doba trvání přečtení 1 stránky: 67 vteřin, to dělá 6,94 hodin na jednu knihu. Asi jsem se podcenil :-)
@Dan9K (12.01.2020 23:00): tak za sebe mužu říct, že pruměrnou knihu dám za večer/den. Pruměrná hra mi trvá tak 20 - 30 hodin. Každý rok ale zahraju několik her co si těch 100-200 hodin vezmou.
ale 20 knížek za rok je docela nátěr, to jsem asi nikdy nepřečet (v poslední době bohužel čtu dost málo, ale holt se to dostalo tak na 10. místo mých zájmů). To bychom taky mohli mít 20 her (a já to vlastně mám v plánu, když chci dát obě varianty výzvy). By mě zajímalo, jestli trvá v průměru přečtení průměrné knihy déle, než dohrání průměrné hry. Myslím, že hra může jít do větších extrémů oběma směry, ale ten průměr by mohl být podobný? Těžko říct, myslím, že průměrná kniha trvá déle než průměrná hra :-)
@jvempire (12.01.2020 22:42): tak já jsem nechtěl porovnávat ročníky na DK. Spíš poukázat na to, že obecně výzvy na DK jsou obtížností jinde než na DH. Ale je teda potřeba přiznat, že knih je krapet víc než videoher :).
Ahojte, chcela by som sa opytat, ci mozem dat tuto hru Consortium do kategorie ,,soundrack"? Samozrejme nie HC verziu. Nasla som na steame, ze je k tomu oficialny soundrack v podobe dlc odkaz

Diskutující (15)