Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2020

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
< >
@Tulareanus (28.05.2020 19:20): Já ani nevěděl, která z těch budov je ambasáda, než jsem ve videu narazil na místo s nápisem :) Fakt že jo, vypadá to úplně jako Slovenské národné divadlo. Ale tak to by se mohlo počítat, když je v doplňujících informacích "Uznány budou i hry, ve kterých se nachází věrná kopie reálné lokace nebo budovy, ačkoliv je ve hře umístěna úplně někde jinde, než v realitě." Sice podle názvu jde o jinou budovu, ale ta podoba tam je.

A co na to Crash - reální divadlo, budova egyptské ambasády ve hře?
@Jumas (28.05.2020 19:07): LOL no egyptská ambasáda je oproti tomu maličká, tu to vyzerá, že tú ambasádu vymodelovali ako zmenšeninu Slovenského národného divadla. :D Ale na to, že žijem 8 rokov v Bratislave, tak mi to z toho úryvku nepripomína nič. :D
@Pluto (28.05.2020 18:34): Jo, bylo to míněno na Someday You'll Return. Tak to je ale super, že tam jsou odkazy na reálná místa, hned se na to těším víc.

@Tulareanus (28.05.2020 18:34): Nevím, já to nehrál, ještě mi chybí Conviction. Koukni na to video. Co jsem ale koukal na reálnou fotku ambasády, tak to asi moc odpovídat nebude :)
@Jumas (28.05.2020 18:17): Nevím, jestli je to směřované k tomu Someday You'll Return, tak je jasné, že celkovým prostředím se jen inspirovali. Ono převést kompletně celé místo do puntíku by bylo hodně náročné a navíc nesmyslné, protože na jednom relativně malém místě toho tolik zajímavého není. Ve hře je ale řada reálných míst, jen jsou všechny pokupě v jednom prostoru. Dokonce jsou u těchto míst QR kódy s odkazem na přesné umístění v reálných mapách. Myslím si, že přímý odkaz ve hře na reálné místo je asi to nejlepší možné pro tento bod herní výzvy.
@nemopbx (28.05.2020 13:44): Tak sehnat se ještě dá (např. tady). Co se týká Someday, ty akčnější pasáže (utíkání, schovávání, lození) taky moc nemusím a hlavně ve druhé části je jich až moc, ale za zahrání to určitě stojí. A řada z těch lokalit je v Chřibech, to zase není tak daleko od tvého bydliště.
@Bursoft (28.05.2020 09:41): no, aspoň něco tam by mělo připomínat reálný město, lokací, stavbu... Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour jsem si neuznal, protože ač jsou tam dle jména reálný lokace na zemi, tak přímo v levelech je to jen v náznacích. Třeba Paříž má kdesi v pozadí Eiffelovku, nebo na plakátech Vítěznej oblouk atd.

@nemopbx (28.05.2020 09:09): tam by neměl bejt problém, viděl jsem teda asi jen minutu gameplaye, ale Hlavní nádraží tam bylo zobrazený celkem hodně věrně ;)
Tip do kategorie 2 - Lux 3 - Logická 3D hra, v níž se s krychlí sbírají předměty. Download

Podstata hratelnosti spočívá ve správném pohybu prostředím. Nespadnout, jde se přemístit jen na neblokovaných částech. Jsou tam různé prvky, vystřelovací rampy, zrychlovače a tak. Vzdáleně něco na způsob Stopple či Last Conundrum of Da Vinci Deluxe. Takové hry mě fakt zajímají. Obsažených úrovní je dostatek, postup dosud zkompletovaných se ukládá. V nastavení jde dokonce vymazat. Graficky slušné, podporuje libovolná rozlišení. Level 6 už byl na mé síly. I v jejich průběhu jsou tam ale záchytné body.
Seznam čtveřice her, které spadají do kategorie 6. Ještě jeden tah...

Axe and Fate - RPG s tahovými souboji v plném 3D. - Plná verze placená.
https://nevapros.itch.io/axe-and-fate
https://publisherwanted.com/projects/2112-axe-and-fate-3/

Hra vznikla původně pro mobily, PC verze byla až později. Nyní by měl být už třetí díl.
____________________________________________________________________________________

Projectime – 3D logická plošinovka na tahy.
https://bauxite.itch.io/projectime

Toto vypadá velmi zajímavě. Nejspíše rovnou ve variantě Hardcore. Ale je to obtížné.
____________________________________________________________________________________

TRS - Translate Rotate Scale
https://zioyuri78.itch.io/trs

Tato hra mě též celkem zaujala, ale nezkoušena.
____________________________________________________________________________________

Collision
https://eventhorizonschool.itch.io/collision

Pokud víte o dalších alternativách do zmíněné kategorie, sem s nimi. V nejhorším případě bych musel dát nějakou deskovou hru typu Oktagon apod.
Jo tak ten co-op to je dobrá poznámka vzhledem ke kategorii Parťák, tam se Portal 2 opravdu hodí, pokud máte s kým hrát.
Ok, beru to. Každopádně pro mě byla dvojka opravdu o třídu lepší. Víc mechanik, propracovanější, delší, hlavně možnost hrát v coopu.
Dvojka je citeľne prepracovanejšia ako jednotka. To čaro prvého dielu tam, pochopiteľne nie je, ale o niečo zaujímavejšia nepochybne je. Mimo iné aj tým, že obsahuje i co-op režim, čím sa dá napasovať aj do prvej kategórie tohtoročnej výzvy.
@themacs (22.05.2020 15:01): On už mu to psal Karasman v diskuzi u hry, nicméně já mám sice rád oba Portaly, ale osobně je mám tak nastejno, že by dvojka byla o třídu lepší, to si nemyslím. Spíš o třídu delší...
Osmá hra v rámci výzvy dokončena. Kategorie 2. Heuréka! splněna díky hře Portal. Šlo to, ale logické hry obecně moc nemusím.
@PavelU (21.05.2020 20:56): ještě je filozofická otázka jestli můžeš být sám sobě parťákem :) Ale je pravda, že třeba hodně filmů o cestování časem pracuje s tím, že hrdina je donucen spolupracovat sám se sebou (ale taky často má zakázáno se k sobě vůbec přiblížit) :) Babo raď :)
@Eru (21.05.2020 20:47): To vím, bylo mi to jasné z hraní. Ale já tento aspekt fakt při hraní vnímal v kontextu letošní výzvy u kategorie 1. Byť samozřejmě, není to tam furt ani většinu času. Viz reakce Crashe. A že je to simulace, to mi došlo už tím poblikáváním textur.
@PavelU (21.05.2020 11:59): Není to vracení času ani parťák. Je to hologram hlavní postavy. A důvod, proč hologram může interagovat s okolím je, že celý svět je jeden velký počítačový program.
@PavelU (21.05.2020 11:59): Ideální to není, protože jak píšeme v doplňujících informacích, ten parťák by tě měl doprovázet po většinu herní doby, což Talosův princip rozhodně nesplňuje. To vracení času je jen v některých levelech a ani v nich tam toho parťáka logicky nemáš po celou dobu. Takže já bych měl docela problém to uznat

EDIT: Takže pokud chcete The Talos Principle do výzvy, dejte si ho do kategorie "Heuréka", tam je to ideální kandidát. Já sám tam mám DLC The Talos Principle: Road to Gehenna
Je to jak píše Steve, nakonec pokud si dobře pamatuji, tahle kategorie byla jeho nápadem a i já to tak celou dobu chápu, že jde o spolupráci více postav bez ohledu na to, kdo je ovládá (tedy do té základní varianty).
Já mám právě HC variantu téměř hotovou a pomalu si připravuju normal variantu, tak se snažím napasovat a případně najít jiné hry ve svých knihovnách. A jestli byl Legend of Grimrock povolen a celkově hry, kde ovládám více postav, tak by neměl být teoreticky problém jak s DD nebo Mutant Year Zero, což si tam dám spíš. Chtěl jsem mít jasno v Parťákovi na normal.
Já už mám Parťáka na HC splněnýho, ale na základ jsem si chtěl dát Desperados 2: Cooper's Revenge a jak vidím, pochopil jsem to správně. V doplňujících informacích je sice napsáno, že "vaši hlavní postavu bude po většinu herní doby fyzicky doprovázet alespoň jeden další parťák", ale předpokládám, že když je hlavních postav více, parťákem je každá z nich. V Desperados je asi hlavní postava John Cooper, ale ne tak úplně a určit, jestli ve hře Brothers: A Tale of Two Sons, která podle mě danou kategorii také splňuje (a lze ji použít i na HC), je hlavnější mladší nebo starší z bratrů půjde jen těžko.
@rikuhahl (20.05.2020 13:30): ale co třeba Brány skeldalu, mě tak napadlo. Máš tři hlavní, který jsou od začátku, další tři najmutí, ovládáš je všechny najednou a nevidíš je, ale družinu můžeš rozdělit a pak je vidíš.
@Dan9K (20.05.2020 13:07): no vidíš, já to doteď bral jako jasnýho pomocníka, kterej se stará sám a on může být i mnou ovládanej, tak to se omlouvám. Každopádně Darkest Dungeon bych tam pořád nedal, protože tam neni jasný kdo je hrdina a kdo pomocník, všichni jsou si rovni :) Já si pořád představuju tuhle kategorii jako Diablo 2 a lučištnici po mym boku :)
@rikuhahl (20.05.2020 09:26): no přímo se píše, že "ať už je ovládaný tebou nebo počítačem", takže proč by se nedal ovládat? Asi by tam mělo být to pravidlo, že musí být fyzicky vidět no, ale jinak?
@sagittario (20.05.2020 08:20): @nemopbx (20.05.2020 08:53): Darkest Dungeon určitě ne. Tam vlastně žádnej parťák neni a hraješ to jen ty za víc postav. Parťák musí být na tobě nezávislý, chodit s tebou a pomáhat ti, ale ty bys ho neměl ovládat, jen mu maximálně dát příkazy typu teď tu počkej, jdi první atd ;) A nebo hrát s živým člověkem, nebo aspoň botem :)
Dotaz k parťákovi na SC - počítají se do toho i hry jako Mutant Year Zero nebo Darkest Dungeon? Podle popisu že parťáka ovládám buď já nebo hra samotná, což se splňuje, jen jestli to bylo myšleno i na tenhle typ her.

Diskutující (10)