Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2017

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »

@Garret (23.09.2017 12:44): Hatred je bída, já snad kvůli němu výzvu ani nedokončím. Úplně jsem začal chápat jak se cítil Paul u Chasera :D

Je to nudné, blbé, nemotivující a s mizernou UI, plus navíc docela těžké, což je u hry která člověka vyloženě sere dost závažný problém :D

nebojte se, nejsem žádný prašivý cheater! Mafii III jsem rozehrál v době, kdy ještě ve stovce nejhorších byla, ale už jsem na ni pár měsíců nesáhl a uvažoval jsem, že to rozehraju znova. každopádně si to asi protrpím u Hatred...

Kunick to popsal dobře, před začátkem hraní, by měla hra splňovat požadované podmínky. Fakt bych nechtěl, aby výzva naváděla někoho k nějakému ovlivňování celkového hodnocení, zvlášť pokud hru ještě nehrál.

hmmmm. když střelím Mafii III 0%, přesunu ji do stovky nejhorších. můžu takhle cheatovat? :-)

@Strady (16.09.2017 13:51): Aby nedošlo k mejlce... "Against the Qlock" je DLC, které obsahuje nové levely a není to sranda dostat se až na konec (musíš splnit časový limit). Takže to, že jsi hrál "normální verzi", nic neznamená :)

@Strady (16.09.2017 13:28): Z her, ktere jsi na Steamu jeste nehral, doporucuju Mass Effect, Dead Space, Dragon Age: Origins, Legend of Grimrock, Lost Planet 3, Shadow Warrior, The Flame in the Flood a The Incredible Adventures of Van Helsing

Zdravím, nebyla by tady nějaká dobrá duše a nedoporučila by mi nějakou hru z mé knihovny na Steamu. Pro bod 9. sice mám v profilu napsané, že Victor mi doporučil Mortal Kombat X a Broforce, určitě obě budou dobré hry ale nějak se mi už nechce utráce za hry, když mám na Steamu plnou knihovnu dobrý her, které jsem ještě nehrál. A ještě mám zálusk na nový Humble Bundle + DLC k DmC.

Já musím napsat komentář tak do 24 hodin po dohrání, ale ne hned po něm. Nejlepší je večer dohrát a ráno napsat. Člověk si utřídí myšlenky a má mírný odstup. Delší časová pauza po dohrání mi nevyhovuje, protože už pak zapomínám některý detaily, který by se jinak do komentáře dostaly a ozvláštnili ho.

Jsem rád za výzvu, a "nutnost" psát komentáře. Píšu je rád, ale než se k tomu normálně dokopu, tak už to pak nemá cenu díky tomu časovýmu odstupu. Takže pro mě možná největší klad výzvy;)

@Eru (06.09.2017 14:04): já nevím tak když je to nějak normálně dlouhá hra tak v tobě vždy vyvolá nějaké pocity a názory, tak není tak těžké ten komentář napsat. Spíš jde o tvoje osobní podmínky, jak by měl komentář vypadat, třeba že v něm musejí být jedinečné informace.

@Crash (05.09.2017 06:22): OK.

Včera jsem dohráním Dishonored 2 dokončil herní výzvu. Komentáře splichtím později, ale když se na to dívám zpětně, neměl jsem s nimi začínat. Jednak můj výběr her hodně ovlivnila podmínka: "Hra, ke které bych byl schopen napsat komentář." Tak i nejsem spokojený s jejich kvalitou. Dokonce jsem dlouho jsem rozvažoval jestli je nesmazat. Ale teď myslím, že už to nějak doklepu. Aspoň jsem se poučil do příštího roku.

Myslíte, že hry z Kwoky turnaje by se daly zařadit do kategorie "Kamarád doporučuje"? Rád bych si tam dal Faerii, protože mě celkem bavila a do té doby jsem o ní nevěděl. Ale nejsem si jistý jestli ji svým oznámením doporučil nebo na ni jen upozornil.

@Bodkin (29.08.2017 15:37): spam jako spam :p

No tak k tématu. Já musím říct, že letos výzvu teda určitě nedám, nicméně jak tu psal Crash, že jde o to primárně nabudit chuť/drajv k hraní, tak loni se to u mě povedlo na výbornou a jo, měl jsem tam i krátký freeware (ale nikdy bych si ho nezahrál nebýt výzvy), takže pro mě to prostě dopadlo dobře a třeba letos se mi poštěstí se i zapojit (letos mě fakt zabil Zaklínač 3).

@CrocoRay (28.08.2017 22:22): Za mě v pohodě, jsou tu mnohem útočnější uživatelé.

Nicméně jsem si uvědomil, že jsem letos neudělal souhrn upřesnění pravidel, takže až se vrátím z dovolené tak se do toho možná pustím. Hledat to v diskuzi je vážně vopruz. Prozatím zde je odkaz na loňský článek k výzvě a na jeho konci jsou odkazy na dva moje souhrny upřesnění pravidel k loňské výzvě. Většina z toho platí i letos.

@Crash (28.08.2017 22:18): Chápu a víceméně už mi to došlo předtím. Akorát je to přesně tak, jak už jsi sám napsal. Úhel pohledu a já se na to pořád dívám jinak. Ale respektuju to. Snad tím i dokazuji, že nemám potřebu reagovat nějak útočně, když se mnou člověk jedná rozumně :-)

@CrocoRay (28.08.2017 22:02): Ok rozumím. Ta logika vycházela z toho že za splnění kategorie se obecně považuje dohrání příběhové linky, kampaně, sezóny apod. což mě u těch epizod vedlo k rozhodnutí uznávat celou sérii, a dalším důvodem bylo to, že mnoho těch epizodických her je následně prodáváno jako komplet. Tvůj argument beru, nicméně pořád je to odlišný pohled, mě nejde o velikost hry, ale o ten herni zážitek, který u jedné jediné epizody je prostě značně nekompletní, zvlášť když se většinou jedna o adventury, kde hlavní složkou hry je příběh.

[neexistující příspěvek]: Já myslím, že lidem spíš vadí tvoje reakce na jejich odpovědi. Obvykle jsi docela útočný, když s tebou někdo nesouhlasí.

Co se epizodických her týká, pokud ti nestačí krátká odpověď, že Crash rozhodl, není v ničích silách přepisovat ti tu dlouhou diskuzi když se to prvně řešilo. Dost lidí na to vyjádřilo svůj názor a tohle je prostě výsledek. Za mě je to vpohodě, protože mnoho epizodických her je na Steamu jako jedna položka, tudíž jedna hra.

@rikuhahl (28.08.2017 21:56): Ale to já chápu. Akorát já teď vůbec nežádal o radu a napsal pouze svůj názor na věc. A můj názor je takový, že i když se to tu objevilo v diskuzi a není to už v původních pravidlech, tak je to podle mě přinejmenším blbé a nelíbí se mi to. Bez ohledu na to, jaký má na to názor Crash. To, že se to tu řešilo, to ti věřím a nijak se tu s tebou nedohaduji. Mně tu teď šlo více o ten princip.

@CrocoRay (28.08.2017 21:51): Myslim to s tebou dobře, pokaždý jsem ti tlumočil pravidlovou nuanci, která se v tý diskuzi někde objevila, bohužel takovej servis, aby ti to ještě hledal nejsem schopnej obstarat a už mě to upřímně unavuje. Hraj si co chceš, podle vlastního svědomí a přeju ti ať výzvu dokončíš ;) Radit budu těm, který o to budou stát, aspoň budu mít míň práce :)

@Crash (28.08.2017 21:34): Teď to absolutně nemělo vůbec nic společného se soutěžením a porovnáváním. Spíše s tím, že tohle pravidlo mi přišlo nesmyslné a nelogické. Na jednu stranu to povolí freeware hříčku na zabití pár minut a pak jednu epizodu v sérii to bere jako neúplnou. Smysl výzvy jinak chápu, akorát mi tohle pravidlo přišlo nesmyslné. A to je můj názor, který nezměním, i když beru, že pravidla a výzvu jsi vytvářel ty, takže to může být podle tebe.

@rikuhahl (28.08.2017 21:31): Nechceš už si ty rady, abych si přečetl 1400 příspěvků, nechat pro sebe? Já ti tu nebudu týden trávit čtením, jen abych se dočetl jeden posraný detail mezi tunou věcí, které mě nezajímají.

EDIT: @Crash (28.08.2017 21:34): Mně šlo v tomhle případě více o princip, jestli mě chápeš. O soutěžení tu nešlo. To jsem řešil předtím, že bych výzvu pojal jinak.

@CrocoRay (28.08.2017 21:14): V těch pár základních pravidlech uvedených na hlavní stránce taky nemůže být popsáno všechno, proto je tu taky tato diskuze. Nicméně už loni vrchní božstvo Herní výzvy (tedy moje maličkost) rozhodlo, že u epizodických her se bude započítávat dohrání celé série, protože proto.

Jinak mám pocit že pořád nejsi schopen pochopit koncept výzvy, který není o soutěžení a porovnávání výkonů, ale mnohem více o motivaci k samotnému hraní a o navedení na hru, kterou by sis třeba normálně nikdy nezahrál. Pokud se furt budeš smažit řešit, jestli to má někdo lehčí a jiný těžší, a že je to nefér, tak to bude nekonečná debata, která mě už teď nebaví...

@CrocoRay (28.08.2017 21:14): Crash to už několikrát zmiňoval, že to sice pravidla splňuje, ale je tam ten pocit drobnýho ulehčení. Ale každej svýho štěstí strůjce ;)

PS. A přečti si tu diskuzi, je to tam ;)

@rikuhahl (28.08.2017 21:05): A tak v pravidlech není, že by se jedna epizoda nepočítala jako plnohodnotná hra. Nevím, ale já hrál třeba Sam and Max a každá epizoda mi zabrala 5 hodin, i když zkušený adventurista to dá třeba rychleji. Pořád se to ale v mém případě rovnalo kampani BF nebo CoD. A z osobního pohledu to počítám jako 6 plnohodnotných her.

V pravidlech to tedy nevidím, ale pokud je to tu nějaké nepsané pravidlo, tak mi to přijde příliš přísné a taky nefér, když nějaká freeware oddechovka může zabrat 15 minut, jak si člověk dobře vybere.

@Malignus (28.08.2017 20:07): Mně šly bez problému (gog verze).
Doporučuje se souhlasit s nainstalováním directuX 9 protože využívá některé soubory které novější direcxtX nepoužívá.

Nebo jsem ještě p našel poradu nastavit kompatibilitu paradoxně na windows NT 4.00

Asi se na tu Herní výzvu vykašlu, protože Still Life 1+2 na Win 7 nefunguje. Zkusím místo toho DA2. :-(

@Jumas (22.08.2017 23:02): Třeba pořídit pár účtů a hodit tomu nulu :-)) Ale snad už tam zpátky nespadne, podle mě to zase tak špatná hra není, i když kritiku si z mnoha ohledů zaslouží. Ale označení "nejhorší stovka" je podle mě moc přísné.

Tak jsem se teď kouknul na tu nejhorší stovku a jak jsem předpovídal Mafia III z ní vypadla (je 101.). Takže vy, co ste to chtěli zařadit do fujtajblu a ještě nerozehráli máte smůlu. Je to ale jen o jednu desetinku, tak to tam ještě spadnout může.