Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2019

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
@Red (20.04.2019 17:39): V posledním levelu? No tak vidíš, to máš za chvíli dohráno, a ještě budeš mít spoustu času si vybrat jinou hru, kterou nebudu muset řešit. :) Hele budu li se držet praxe zavedené na DH, tak má to společný profil, tak zavřu obě oči a uznám to i při vědomí toho, že se tu hnedle objeví nějaký Charllize nebo někdo jemu podobný s výkřikem, že teď už je to totální kocourkov. :)
Ty hry jsou prakticky stejné. Přirovnal bych to třeba k remasterům Uncharted. Lepší grafika, lepší ovládání. Uznání se ale v žádném případě nedomáhám. Zajímalo mě to jen pro pořádek. Díky za reakce.
@Charllize (20.04.2019 18:06): Hra je to prakticky stejná, vylepší se hlavně vizuál, ale třeba v LA Noar upravili jízdní vlastnosti aut, v Shadow of Colossus upravili soubojový systém, ve S.W.I.N.E. teď překopají AI nepřátel a UI menu atd atd. Jen chci říct, že chápu to rozhodnutí, remake mění hlavně ty zastaralé/nenáviděné vlastnosti, které by mohly být rozhodující pro umístění.
@SimonEndt (20.04.2019 16:57): Pořád minimálně 90% hry je stejných. Hlavně příběh a podobně. To že se líp ovládá kůň nebo že je jeden titan na jiném místě bych za zásadní změnu nepovažoval. Ono už slovo remake napovídá že nejde o jinou hru. Ale ok, když to je tady tak nastavené, budeme remake colossusu považovat za úplně jinou hru.
Pak jsou remastery ktere jsou slouceny a přitom vykazují mnohem víc změn než je u remake colossusu, třeba ff 12 zodiac age.
Co Bioshock remastered? Už jsem v posledním levelu, začal jsem v dobré víře.
@Drekt (20.04.2019 13:30): Těch úprav je tolik, že si tu obhájila samostatný profil, takže je to podobný případ jako Shadow of the Colossus, tudíž těžko k tomu mohu přistupovat jinak. Možná je to přísné, ale fakt mám pocit, že tohle není kategorie, která by trpěla nedostatkem titulů, vzhledem k tomu, že si člověk může vybrat libovolnou oficiální anketu, kterých jsou mraky.
@Charllize (20.04.2019 15:38): "Podle tveho nazoru by tedy remaky co se podari meli byt uznany ?" Nie, to nikde netvrdím. Mali by byť hodnotené ako samostatné tituly. Tak ako máš samostatne hodnotené napr. remaky filmov. To že to nikto do nijakých ankiet nedával je jednoducho smola a zároveň fakt. Takže to nespĺňa stanovenú kategóriu. Čo je na tom nepochopiteľné?
@Tulareanus (20.04.2019 15:32): to je prece blbost co rikas. Podle tveho nazoru by tedy remaky co se podari meli byt uznany ? Nebo se neuznavaji proto ze by tu byla sance ze se nemusi nekomu libit? Navic 91 metascore nevypada ze by se to nepovedlo, kdyz uz by se teda jelo podle tveho. Remake nedostal zadna oceneni protoze jde o stejnou hru, podle me se nikdo ani moc nesnazil to do nejakych anket davat.
Tak jsem si sesumíroval ty tři hry, které mám (jednu budu mít) splněné na základ a našel jsem náhradníky. Prosil bych o kontrolu, jestli jednotlivé tituly splňují dané kategorie na HC.

7. Hra roku - Grand Theft Auto IV - Jelikož výjimečně vyšly všechny verze v jednom roce, tak ocenění GOTY mají všechny, takže PC verze by měla HC variantu splňovat bez problémů

8. Hrátky s časem - Wanted: Weapons of Fate - Pokud se nemýlím, tak Max Payne byl nakonec na HC povolen bez jakýchkoli omezení a Wanted by měl obsahovat podobné principy, co se manipulace s časem týče

9. Historie se opakuje - Medal of Honor - Na tohle dobrodružství z Afghánistánu se tu myslím už někdo v rámci této kategorie ptal a dostal požehnání, tak se jen ujišťuji
Lze Shadow of the Colossus (PS4) považovat za HC variantu Hry roku? Originální verze (PS2) hlavní ocenění v anketách získala, remake, myslím, nikoliv.
Děkuji všem za rady, poznatky i nové informace. Např že udělali komiksy s tématikou AvP jsem netušil což je dobrý vědět. Hry jsem si teda naházel do profilu a už jen začít hrát.
Každopádně mám k tomu přidat i nějaké screeny z her? Např 1. úkol tak vyfotit trofeje nebo není třeba?
@SimonEndt (18.04.2019 21:16): Android je odnož robota - jedná sa o robota, ktorý vyzerá ako mužský humanoid. V hrách sú častokrát nesprávne označované aj ženské humanoidné robotky za androida, pričom správny termín je gynoid.
Nehodlám v této zbytečné debatě pokračovat. Všechny hry založené na prostředí filmu Vetřelec nebo filmu Predátor jsou použitelné do HC varianty kategorie 5, a to že poté vyšly nějaké knihy, komiksy a bůhvíco dalšího na tom nic nemění.
@rikuhahl (18.04.2019 21:42): Jo, pak mi došlo, co jsem napsal za blbost :D díky za opravu :)
@BINGMAN (18.04.2019 21:42): To je diskutabilní. Hrál jsem to někdy před 20 lety (wtf?) a nepamatuju si už to prostředí. Jestli to byla stejná stanice jako ve filmu/knížce tak to je pak jasný, jestli to bylo nějaké další generické prostředí daleko daleko ve vesmíru na bezejmenné stanici .. eh, na to bych při argumentaci asi neskočil :)) ale jak říkám, osobně nejsem proti to neuznat, s tím popiskem máš pravdu. Tím spíš jestli i Crash je pro ano.
@Crash (18.04.2019 21:34): Jako chápeme pointu, ale kdybych do toho fakt chtěl šťourat klackem, tak alieni a predátoři nejsou postavy ale rasy, stejně jako třeba lidi a sloni. My jsme hodní a není důvod to neuznat, ale jít do detailu, tak to podle mě opravdu tu podmínku nesplňuje :))
@Bursoft (18.04.2019 21:24): Nechci kecat, ale mám za to, že Predátor se objevil poprvé ve filmu se "Švancíkem" v 87 a komiks byl až někdy pár let potom. Alien vs Predátor pak byl nějakej malej crossover, ale chopili se toho až pozdějš Fox Interactive, kteří z toho udělali hru s příběhem a tu zápletku proslavili.

Každopádně pravdu má @BINGMAN (18.04.2019 21:29), podle podrobnějšího popisu to sedí.
@BINGMAN (18.04.2019 21:29): Tak záleží jak se k tomu postavit. Já bych řekl, že pokud se hra jmenuje Alien(s) vs Predator, budu vycházet z předlohy, co se taky tak jmenuje. A to byly komiksy. Takže základní varianta ano. To, že komiks a film AvP vychází z jiných filmů (A + P) podle mě nehraje roli.
Probůh jak jste přišli na to, že Aliens vs Predator do adaptace ne???? To ty doplňující informace nikdo nečte? ... Jinak samozřejmě v obou variantách nemusí jít o přesné adaptace příběhu, stačí když hra vychází z prostředí své předlohy, nebo v ní vystupují známé postavy.

Takže AvP samozřejmě ano a samozřejmě splňuje i HC variantu.
@Malcolm (18.04.2019 20:37): nejsem v roli schvalovatele, ale můj osobní názor:

SpiderMan - ok
Detroit - nejsou tam roboti ale androidi, nicméně mam pocit, že to Crash uznal
Frostpunk/Factorio - ok
South Park - ok
AvP - vyšla kniha Alien, ale ta vznikla až po filmu (a hra je podle filmu). AvP byla dřív hra než film, takže spíš ne
Dreamfall - ok
The Last of Us - ok
Steins Gate/LiS/Titanfall 2 - ok
Ac Unity - ok
Grey Goo - ok
Zdravíčko měl bych menší dotaz. Budu plnit výzvu poprvé a tak se chci optat jestli by seznam her takhle šel.

Spider-Man
Detroit
Frostpunk, Factorio
South Park
AvP
Dreamfall The Longest Journey
The Last of Us
Steins Gate, Life is Strange, Titanfall 2
AC Unity
Grey Goo

Předem díky :)
Devátá hra v rámci Herní výzvy dokončena. Tentokrát je to kategorie "Historie se opakuje", kterou jsem na základ splnil hrou Chicago 1930. Už jen jedna hra, kterou mám rozehranou, a mám hotovo. Pak už jen nahradit tři tituly HC variantami :)
No já si taky myslel, že je to nesmysl a radši jsem se zeptal. Tak musím vymyslet jinou hru, ale jakou to nevím. Takové věci se dějí hlavně v RPG nebo Adventurach a to já moc nehraji.
@Crash (07.04.2019 20:22): Ne že bych chtěl někomu kazit plány, ale podle mě to nesedí. "Tématika cestování v čase" podle mě není myšleno jako vzpomínat na minulost a účastnit se/prohlížet vzpomínky. Protože s takovou by se tam dala zařadit každá hra, která obsahuje flashbacky do minulosti.

Do HC verze samozřejmě Vanishing nepatří vůbec..
@Ross (07.04.2019 19:48): No nevím, podle mě je to na hraně. Sice se ti tam přehrávají sekvence z minulosti, ale ty se jich nijak neúčastníš, jen to pozoruješ, vlastně tam fyzicky nejsi přítomen. To mi jako cestování v čase nepřipadá. Ale klidně se nechám přesvědčit o opaku.
Moc nehraji hry kde je robot nebo se cestuje v čase :D Ale něco vyberu. Může být v rámci toho cestování v čase i vzpomínky postavy, za kterou hrajete?
@Kunick (06.04.2019 20:19): V tom případě neexistuje česká hra roku z let 2012 - 2015. Byl to jen návrh a šlo asi o deset her, tak aby pak hráči neměli problémy s uznáním. Ale je pravda, že jde o HC, takže je to asi jedno.
@Jumas (06.04.2019 20:07): nevím jak ostatní, ale já jsem PROTI. Jde primárně o to, že HC je něco navíc, něco co by mělo být težší. Ostatní vyjimky umožňují, aby hra do dané kategorie vůbec patřila. Ale pokud už danému hráči tolik záleží na tom aby ukázal že je HC, tak proč mu to ulehčovat?
Teď jsem koukal na české hry roku a do roku 2015 nebyla žádná hlavní kategorie. Byl bych pro, aby se jako vítězové mohli brát všichni výherci v jednotlivých kategoriích a s každou z těchto her by byla kategorie Hra roku splněna na HC. Nebo tedy s těmi hrami, které jsou uvedeny na Wiki, protože v prvních dvou ročnících se jako česká hra roku brala kategorie "Nejlepší český herní titul v českém jazyce". Přece jen u českých her jsou pravidla výzvy benevolentnější (viz Feudal Alloy).

Diskutující (9)