Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2019

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
Ahoj, new guy here, pomalu se rozkoukávám. Chci se zeptat na DLC. Konkrétně k barvám, co takový Yellow Turban Rebelion k TW: Three Kingdoms? V databázi to nevypadá, že by DLC byla totiž. :-)
Chci se zeptat: šlo by použít do kategorie S humorem jde všechno lépe Mafii? (Přece jenom pár vtipných pasáží tam je.)
@Malignus (26.07.2019 23:24): Žádný samostatný server samozřejmě připravený není. Ten screenshot popř. video není podminkou pro splnění výzvy. Předpokládám že výběr těch nejzajímavějších zveřejníme v článku, ale zatím nic neslibuji.
@Malignus (26.07.2019 23:24): zaprvé bys měl dohrát nějakou hru, kde něco vytvoříš. Pak bys třeba mohl svojí práci popsat v komentáři. No a nakonec samozřejmě můžeš dát do placu odkaz na obrázky, či videa tvého výtvoru a čekat na pozitivní reakce a plácání po zádech :) Ne, je to úplně jedno, jak se k tomu postavíš, v zásadě se vůbec chlubit nemusíš, my ti věříme, že jsi něco kreativního hrál ;)
Můžu se zeptat, jak je vlastně domyšlen Herní kutil? Bude nějaký server, kam budou hráči posílat svá videa / fota nebo si každý hráč hodí na profil odkaz na imgur?
Uz je to nejaky ten patek zpatky, ale kdosi chtel hrat do vyzvy The Tudors.

Hra se uz oficialne neprodava a stranky jsou odstraneny, ale na serverech Big Fish Games soubory porad jsou.

Doporucoval bych si na Big Fish Gamesstahnout nejakou hru, aby se nejprve instaloval jejich klient, pak z linku stahnout Tudors a instalovat v ramci klienta. Hra se bohuzel neda aktivovat, takze je k dispozici jen 60 min trial
odkaz

Zbesile jsem shanel ctyri hidden objecty podle Agathy Christie (na trech se podilela Jane Jensen) a teprve tam jsem mel stesti. Pro jistotu jsem si ted jeste koupil prvni tri dily v nemcine na Amazonu, pokud neco nezmenili, tak bych tak mohl ziskat aktivovane tituly v AJ.
@SyLeBROs (24.07.2019 11:57): Skyblock je jen sebetrýzeň, kde se ochuzuješ o maximální zuážitek a úmyslně si ho snižuješ na minimum v podobě totálního nedostatku jakékoliv suroviny kromě kamení a dubového dřeva... Buď hraj nějakou survival mapu vytvořenou někým, která umožnuje toho draka, nebo hraj prostě survival, kde nemušíš být omezen omezením skyblocku, Draka jde zabít i za hodinku hraní, záleží, jak si šikovný.
@rikuhahl (24.07.2019 11:51): Jde o mapu "Skyblock", kde tě to vyplivne na ostrově z asi 30 bloků, 1 strom a truhla. A kolem tebe několik 100 bloků je prázdný prostor. Leda bych projel tu mapu, dostal se do vygenerovaného světa a tam šel najít portál do Endu. Ok, takhle jsem nad tím nepřemýšlel, díky.
@SyLeBROs (24.07.2019 11:15): minecraft můžeš dokončit jen tak, že zabiješ draka v Endu, pak se ti tušim spustí i titulky. Jakýkoliv fanouškovský “přiběhový” modifikace se nedají počítat, jako samozřejmě si je hraj, ale pak závoj toho draka ;) 10 hodin v minecraftu samozřejmě taky neplatí, protože má konec, viz výše.
Dle mých dlouhodobých zkušeností by hra od počátku do pokoření draka těch 10 hodin zabrat mohla (jde o shánění surovin a crafting)
Potřeboval bych ujistit. V kategorii "Herní kutil" jsem se nakonec rozhodl pro Minecraft. Ten má sám o sobě konec, ale existují i fanoušky vytvořené mapy. Lze je zahrnout do výzvy, pokud onu mapu budu hrát 10 hodin?

Edit: Ta mapa vlastně "konec" má, protože autor vytvořil seznam úkolů, které hráč může během hraní splnit, ale jelikož to není vytvořeno přímo studiem, spíš bych počítal s 10 hodina, co myslíte?
@Tulareanus (22.07.2019 15:53): Díky za objasnění! Uznávám, že jsem se na ty jednotky díval svýma in-universe očima jako na čisté roboty, ale přiřazení do kategorií výzvy by nemělo být otevřené výkladům a názorům, nota bene pokud se to na konci nějak rozsekne. (Jsem zatím na začátku třetí kapitoly.) Poohlédnu se po něčem jiném a v PoE se spíš kouknu po achievementech. :-)
@watchOut (22.07.2019 14:43): Tak cylon alebo replikant v blade runnerovi je v podstate android a gynoid. V prípade PoE (prešiel som obe časti), však ide o to, že viackrát sa animanceri a vedci v hre vyjadrili, že jednoducho nevedia stvoriť umelý život, bez použitia duše. Duša tu nefunguje ako pohonná hmota, duša tu funguje ako akýsi "nemysliaci otrok". Z toho vznikla aj tá morálna dilema pre hráča a knights ot the crucible, či nie je zlé pre akýkoľvek účel takto zotročovať duše. Hra to následne ešte spomína aj po dokončení v doslove, kde popisuje, čo sa stalo s jednotlivými hl. postavami, frakciami a mestami.
@Kunick (22.07.2019 14:31): Pokud budu citovat Wikipedii:
Roboti v Čapkově hře nejsou roboty v moderním smyslu. Jsou to biologičtí tvorové stvoření ve stejném stylu jako Frankensteinovo monstrum, jak o něm píše Mary Shelleyová. Jsou biologickými entitami, jejichž části se montují dohromady jako automobily. Projevují se úsečnými pohyby a výslovností. Oděni jsou stejně jako lidé a charakteristickým znakem je upřený pohled ve tváři bez výrazu.

V jistém smyslu se podobají nejmodernější koncepci živých forem stvořených člověkem (jako jsou replikanti ve filmu Blade Runner nebo Cyloni v nové verzi seriálu Battlestar Galactica). V Čapkově době ale neexistovala žádná koncepce genetického inženýrství. Jeho roboti jsou biologické stroje, jsou sestaveni jako protiklad k tomu, že by rostli nebo se narodili.


V PoE ta duše není pilot, nýbrž pohonná hmota. Ty jednotky se vyrábí v kovárně, nemluví a jsou citlivé jen na elektrické útoky. A ostatně i dějově jsou usazené podobně jako u Čapka.

Nechám se ale samozřejmě přemluvit a v nejhorším prolétnu Unmechanical, tohle mě jen čistě akademicky zajímá.

EDIT:
@rikuhahl (22.07.2019 14:41): Jsou očarované zbraně ve The Elder Scrolls V: Skyrim zbraně, nebo postavy, když je na jejich výrobu potřeba duše? :-)
@watchOut (22.07.2019 14:17): jenze to neni mechanicka bytost s bioimplantatem. Ja to chapu ze duse zde funguje jako ridic/pilot a jako takovy to je specialni mech.

Jak to myslis s capkem? Tam je to zcela mechanicke.
@Tulareanus (22.07.2019 13:38): Děkuji ti za nenadřazenou reakci! :-) Já si stále myslím, že pokud humanoidní bytost s mechanickými implantáty není robot, tak mechanická bytost s duševními implantáty by zase robotem být měla.

Ostatně pokud bychom se podívali blíže na samotné Čapkovy roboty, nebylo by ani s tou mechaničností až tak studené. :-)
Tady je zas nějak veselo. :-) Tak jen potvrdím co už bylo řečeno. Androidi ano, Dota Underlords ne.
@rikuhahl (17.07.2019 15:21): Well, jako člen výzvy jsem se vystupovat ani nesnažil. ale chápu point, že pro nováčky by to bylo zmatení a to že jsem dával špatné info, jsem pochopil už před tím půlrokem.
@Gordon (17.07.2019 15:05): všeobecný pravdy psát samozřejmě můžeš a bude dobře, když to budeš dělat. Ale tam, kde je výklad méně jednoznačný, tak tam si dej pozor a radši počkej na Crashovu skvadru ;)
O co ale jde hlavně, nevystupuj jako člen týmu Výzvy, běžní uživatelé tě znají, ale např. nováčci by to poznat nemuseli a tvoje rada, připomínka by pak (pokud by byla špatně) mohla vést v důsledku k tomu, že by do výzvy dali hru, která tam nepatří a Crash by to o Silvestru zkontroloval a neuznal. To by bylo velmi smutné. Takže samozřejmě, pokud hru znáš, hrál jsi, víš že do kategorie patří, tak to klidně oznam, ušetříš nám práci, protože některé kousky určitě znáš líp než my, ale nikdy nevystupuj jako “správce výzvy”, snad mě chápeš, díky.
@Gordon (17.07.2019 14:52): Diskutovat samozřejmě ano, ale pokud se někdo zeptá, jestli do kategorie č. 2, kde se má vyskytovat robot, se počítá i buvol, tak by na to měl odpovědět někdo jiný než běžný uživatel DH.
@Gordon (17.07.2019 13:18): Já myslím, že Rikuhahlovi šlo především o to, že jsi tu ohledně Herní výzvy vystupoval tak trochu v pozici tiskového mluvčího DH, resp. V.I.P. člena, který se k dané věci může vyjádřit co nejpřesněji.
[neexistující příspěvek]: Asi je moc horko, tak já dám za každou větu smajlíka, abyste pochopily, že to nemyslím nijak zle a že se snažím šířit lásku a dobrou náladu. :) Odprostěte se od těch emocí, co se v tom textu snažíte vidět. :)))
@Fatality (17.07.2019 07:45): Klídek, Underlords podle mě spadá pod to "způsob jak zabít nějakého bosse", prostě nějaká volba strategie. Nic nevytváříš, jen si volíš kompozici týmu. Přišels mi jako další z davu lidí, co si nerozklikli dodatečné informace, tak sry. Že ti na to reaguje Gordon jako Gordon, to je holt klasika.

Psát si za svým příspěvkem REKT... na to ti dávám jeden Yikes! :D
@Gordon (17.07.2019 09:57): ono hlavně už ti bylo vyčteno, že jakožto nečlen organizačního týmu výzvy tu občas vystupuješ jako druhej Crash, což taky neni dobře. Takže se prosim zdrž všelijakých nadřazených reakcí typu: už jsem to psal miliónkrát. Buď milý a vstřícný, nebo nereaguj vůbec, díky.
@Gordon (17.07.2019 09:57): Takova odpoved by mi stacila. Nectu celou diskuzi odshora dolu, tak nevim, kolikrat jsi to opakoval, ja se ptal poprve. Neptal jsem se, abych obhajoval nejaky nazor, ze to tam patri, jen ZDA to tam patri.
Android asi projde kategorií dva nebo...? Vím, že se to řešilo, ale už to bude asi pár stovek příspěvků níže a já teď rozehrál Detroit, tak jsem to chtěl sfouknout v jedno,.
@Gordon (17.07.2019 00:19): Dobre, no, pockam az tam pridaji editaci vlajky, to je totiz dulezitejsi nez zapojovani mozkovych bunek actually.

Nevim, proc se chovas opet jako dement (Píšu to už poněkolikáte a pořád se divím, že si chcete některé kategorie "vokecat" tak línou taktikou, ta výzva má být snad pro vás, né abyste si něco honem odškrtli.).

@Steve (16.07.2019 23:58): Jo a btw, cti ta pravidla ty, hernajz - V hardcore variantě by vás kreativní činnost měla provázet po celou dobu hraní, nabízí se samozřejmě různé budovatelské strategie a tycoony, hry jako Minecraft nebo Spore a určitě přijdete na mnoho dalších. Pokud ne, přijďte se poradit do diskuse.

REKT
@Fatality (16.07.2019 23:49): "Důležitou podmínkou je to, aby výsledek vaší činnosti měl nějakou finální podobu, která se v ideálním případě dá zvěčnit. To že jste přišli na unikátní způsob jak zabít nějakého bosse, nebo jste se svým vzdušným plavidlem zaletěli úžasnou akrobatickou sestavu, je sice možná velmi kreativní, ale nesplňuje to zadanou podmínku." Čtěte ty pravidla hernajz
Dota Underlords splnuje Herni kutil? Kdyz je soucasti hry vymysleni strategii a kombinaci?

Diskutující (16)