Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2017

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »

a je to!!! Mám hotovo ;o) jsem šťastná, že jsem to zvládla a to celkem bez mučení ;o) příští rok to pravděpodobně z časových důvodů nedám, takže jsem moc ráda, že jsem to zmákla letos. Poslední splněná hra She Remembered Caterpillars - doporučuji. A kdyby někoho zajímalo, tak tady mám nějaké postřehy v profilu k celé výzvě ;o)

Nakonec to se mnou vypadá velmi dobře, chybí mi jen jedna hra, kterou mám rozehranou. Tak to asi letos tu výzvuzvládnu. Dneska jsem dohrála Nightsky a musím říct, že to byla příjemná záležitost.

@Steve (20.07.2017 10:48): Asi si mě nepochopil. My to nehrajem dva roky protože by to byla špatná hra (Což teda vlastně je :D), ale proto, že si na to nenajdem společně volný čas. A ten čas si nenajdem ani na dobré hry...

@Fritol (19.07.2017 15:26): Tyjo tak ty tady brečíš, že jsou ty kategorie moc volný, ale co-op bys nedal. To je naopak myslím celkem fajn výzva pro lidi, co obvykle ke co-op hrám nezavítají. Zeno Clash je asi blbej nápad, ale najdou se dobrý, klidně i dost krátký hry. Já ti dám středoškoláky, máš akorát minimální rozhled :D

@Richmond (19.07.2017 21:20): Ano, výborný ročník a evidentně shodný! :c)) Ty šachy tam mají nejspíš omylem, přímo u hry je datum vydání o rok zpět. Takže se nám ten výběr ještě zúžil. :c)) Jinak také nejvíc miluji staré hry a něco podobného, jako je ten „Lunar Landing”, jsem už dokonce kdysi na nějaké platformě (tuším Lunar Lander na Atari 800XL) hrál.

@Kunick (19.07.2017 21:22): Tak s hrou vydanou v roce registrace na DH by nebyl nejmenší problém. To je fajn nápad. ;c)

tak vždyky by to mohl byt rok, kdy jste se na DH registrovali... a to uz by byl výběr celkem slušný

@rikuhahl (19.07.2017 15:33): Sakra, nestraš, to by som musel hrať nejaký Might and Magic I. A to by bolo až sebatrýznenie. Keby to bolo aspoň niečo v zmysle - hra z roku, kedy ste mali svoje prvé pc, to už znie lepšie. :)

@Steve (19.07.2017 14:52): To by bolo cool. Ale posledné, čo som takto hral, bolo v 2015 Borderlands 2. Začali sme to hrať štyria a po cca polke hre sme to hrali už len traja, ale dohrali sme to.

Nezapomeňte, že tou dobou už tu (snad) budou konzole, takže ten výběr her před devadesátkama se dost zvětší. By nemuselo být špatné nakonec. :)

@Kwoky (19.07.2017 15:39): Tak děti z devadesátek (nebo i po roce 2000) by s tim neměly mít problém, tam už je her dostatek. My osmdesátkový jsme na tom hůř, ale zase jsme natolik zkušený, že si poradíme i s takovym archivnim kouskem ;) Lidi starší holt zas jednou zapláčou nad svym stářím a budou hrát pong apod. ;)

Co takhle kategorie "Zúčastni se alespoň jednoho turnaje DH Masters"? :)

@rikuhahl (19.07.2017 15:33): To je hodně tvrdá kategorie. Výběr her by byl asi dost malý. A nějakého toho DH osmdesátníka bych rád poznal :)

Už jsem to psal, ale vítal bych kategorii: Dohraj hru z roku tvého narození = vyšla v tom roce, nebo se odehrává v tom roce. Já jsem žádnou hru z roku 1986 nehrál (nebo o tom nevím), ale Grand Theft Auto: Vice City a Back to the Future: The Game - Episode I: It's About Time se v tom roce odehrávají, tak věřím, že i nějaká další hra. Jsem si vědom problémů, který by mohly nastat pro "dědky" narozený před osmdesátými lety. Těm bych to byl ochoten omezit kategorii na desetiletí ;) (Z těch nejstarších jsou na tom nejlíp samozřejmě ti, kteří se narodili v letech 1939-1945, z druhý světový války je milion her) :)

Ja mám tiež pár nápadov:
1. hra kde je hlavná postava zviera/zvieratá
2. Hra ktorá vám v detstve (môže sa určiť aj nejaký vekový limit) prišla príliš ťažká a preto ste ju nedohrali. :)
3. Hra, kde hráte za zápornú postavu/stranu
4. Hra z juhoamerického kontinentu
5. Hra, ktorá sa odohráva v určitom ročnom období, ktoré sa vyberie (zima a jeseň sú asi najľahšie, trebárs jar?)
6. Hra so singleplayer časťou pre viac ľudí

napadá mě kategorie - zahraj si jednu hru z deseti posledních her, které jsi si koupil(vyhrál, dostal) na steamu. Bráno od 31.12. zpětně. Tedy prostě k datumu 31.12. co máte za nejnovější hry ve své knihovně na steamu. Možná bych to zahrnula na veškeré pořízení hry, tedy i krabicovky nebo jinak pořízené. Výzva je zveřejněna až po 31.12. takže by to nešlo zpětně ošulit a byli by v řiti ty, co si hromadí hry aniž by je chtěli hrát. Respektive, byli by donuceni si něco z toho vybrat. Možná aby to nebylo tak přísné tak posledních 20 her. Ale předpokládám, že většina hráčů dostane k Vánocům něco, co si přáli takže by to fakt neměl být problém ;o)

Aby sa predišlo prípadným nedorozumeniam, vôbec sa necítim ublížený. Nakoniec, ja to ani neorganizujem. :)

Ale keby mi náhodou niekto neveril a chcel mi poslať kompenzáciu za ublíženie na psychickom zdraví, tak by som to v rámci solidarity neodmietol...

@Kwoky (18.07.2017 22:20): Ale vždyť ja mu to nijak nerozbíjím. Jestli se Crash nebo Matt cítí ublížení, tak se jim omlouvám, ale nepřipadá mi, že bych na ně nějak útočil. Crashovi jsem dal návrhy teď i začátkem roku, nijak podražděně na to nereagoval.

Netřeba tolik hrotit...

@M.a.t.t. (18.07.2017 21:18): To bude hodně posunování. 1. nejoblibenější hra bude u každeho Mafia = jedno posunití, další 3 budou z roku 1 2 3 = další tři posunutí. :D Ale jinak nápad dobrý, jen nevim jestli by to uplně fungovalo.

@M.a.t.t. (18.07.2017 21:18): jj, problém taky může bejt, že něčí oblíbená hra je oblíbená obecně = kamarád už ji má dávnou dohranou, takže by to pak klidně mohla bejt třeba desátá v pořadí, ale to je vlastně fuk ;)

Další typy do výzvy:

Dohraj hru vydanou ve dvacátem století
Dohraj hru, která trvá více než 24 hodin
Dohraj hru s číslem v názvu
Dohraj hru, která byla zfilmována
Dohraj hru, která vznikla podle filmu nebo knihy

Mně by se líbilo něco jako
Dohraj hru, ve které nehraješ za člověka
Dohraj hru, ve které hraješ za ženu
Dohraj hru zasazenou do období druhé světové války
Dohraj hru odehrávající se v USA

atd...

@M.a.t.t. (18.07.2017 20:16): Tohle je malinko těžké. Třeba má oblíbená hra je Vietcong a člověk, co kupuje hry jen digitálně se k ní dnes už těžko dostane, jedině by warezil a to nikdo nechce.

Nezávidím Crashovi ve výběru kategorií pro výzvu, však jsem na začátku roku taky brblal, že jsou moc otevřené a v podstatě se polovina výzvy splní sama hraním náhodných titulů. Ale když vidím kolik lidí ještě nesplnilo, včetně mě, tak to tak špatný výběr nebyl.

Jinak mně se nejvíce zamlouvají právě kategorie spojené s DH, jako dohraj hru, co jsi přidal na DH, TOP100, BOT100, ze 100vky nejhodnocenějších či z první stovky her přidané na DH apod. Ty hry bez hodnocení by taky šly omezit na tituly přidané před aktuálním rokem, však je možností hromada.

@Fritol (18.07.2017 17:21): Klid, nic jsme tu neodhalili, jen jsem si to hodil do seznamu nápadů, a můžu tě ubezpečit, že výběr kategorií pro příští rok už nebude one man show, takže co tam bude a nebude, v tuto chvíli netuším ani já.

@Crash (18.07.2017 16:55): Myslím, že bys tím vyřadil několik lidí i tak. Noví uživatelé co se registrovali kvůli výzvě nebudou celí žhaví něco psát nebo ještě někoho otravovat aby jim přidal hru. Už jsem to psal na jaře, co se trochu inspirovat u Čtenářské výzvy? Tam ty kategorie jsou mnohem nápaditější. Začátkem roku ti tu pár lidi, včteně mě, zkritizovalo, že ty kategorie jsou vesměs "zahraj si co chceš" a teď jste tu odhalili kategorii na příští rok, která má uplně stejný problém.

@Kwoky (18.07.2017 14:53): Jasně, já to nebral doslova, spíš bych to viděl asi jako "Dohraj hru, která není na DH, a vytvoř její profil." popř. by stačilo o tu tvorbu profilu někoho požádat a pomoct s ním, pokud si na to sám dotyčný netroufá, abychom nevyřadili i ty, co nejsou schopni dát dohromady popis ke hře.

@Steve (18.07.2017 15:09): Ak napíšeš do poznámky, že stránky ku hre si nenašiel (facebookové profily sa nepočítajú), nik ti za to nemá dôvod strhávať body. Takisto nie je nutné rozpisovať sa v desiatich odstavcoch, jeden dlhší, dva kratšie úplne stačia. Nakoniec, sú typy hier, kde sa ani nedá veľa rozpisovať. Každopádne, nevzdávaj to! Na Karasa si posvietime a ukončíme tieto neprávnosti :))

@rikuhahl (18.07.2017 14:58): No mě je to jasné, Karas se mi akorát mstí, že mu nakládám v Kvejkovi.

Jinak pro letošek mi stačí už jen dojet South Park, ale to je fakt porod, vleče se to hůř jak poslední série :'( Možná dřív dohraju Doom 2, to se paradoxně hraje o dost líp :D

@Kwoky (18.07.2017 14:53): Tak přidáš další a kdyžtak ještě jednu, DH bude mít pak větší knihovnu než samotnej steam ;) Ale myslim si, že je to myšleno tak, že přidáš někdy hru a buď ji ohodnotíš hned, nebo třeba až za půl roku, to už bude jedno.

@Steve (18.07.2017 14:54): Něco děláš špatně, zamysli se nad sebou a zkus přidat dalších 50 her, ať zjistíš, kde ti ten bod uniká :)

@Steve (18.07.2017 14:27): Tak ono na tom nic není. Kdyžtak mi napiš (ale tajně) a já ti poradím nějakou kravinku na hodinu, která na DH není.

@Crash (18.07.2017 10:58): Pozor na malou drobnost. Kdybych přidal hru, za tři dny mi ji někdo schválí a mezitím tam někdo přidá hodnocení, tak by se to mělo taky počítat. Prostě bych nedával jako nutnou podmínku, že musím být první, kdo tu hru ohodnotil.