Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2021

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Jelikož už asi brzy dokončím DLC Dunwall City Trials k Dishonored (chci splnit všechny ačívy, tak to trvá) a ty dvě další, včetně základní hry, mám za sebou, napadlo mě, že by šly všechny tři DLC napasovat do výzvy. V základní hře i ve všech DLC, je městská stráž, která funguje, jako policie, takže předpokládám, že s kategorií "Jménem zákona" na základ není problém. Jedno DLC bych si dal i do pařana na základ, protože jsem pomalý a hlavně kvůli ačívům jsem všechny hrál déle, jak 15 hodin.

No a teď to hlavní. V Dunwall City Trials je řada výzev omezena časovým limitem, třeba se musí zabít nepřátelé do tří vteřin po sobě nebo se musí projít paprsky do určité doby, jinak není úkol splněn. Čas se ale v některých výzvách přičítá, ale i tak hraje důležitou roli. Čím dříve danou výzvu dokončím, tím více bodů za splnění získám. Jelikož je tohle DLC hlavně o skóre a na dosažení tří hvězd je potřeba vždy 30 000 bodů, je na hráče vyvíjen časový tlak, jak se píše ve FAQ výzvy. Toto DLC by tedy, alespoň podle mě, mělo splňovat parametry HC varianty kategorie "Čas je relativní". Dunwall City Trials v podstatě nejde dohrát, ale za dohrání by se dalo považovat získání tří hvězd v každé výzvě (chybí mi už jen jedna) a tím odemčení všech bonusových obrazů. Jinak by zde asi platilo pravidlo deseti hodin.

Ještě taková perlička,, kterou dám radši do spoileru, protože prozrazuje něco málo z příběhu. Je zajímavé, že na rozdíl od základní hry, nejdou DLC (Snad kromě The Brigmore Witches), napasovat do kategorie "Pacifista".
Rád bych poprosil Crashe o kontrolu mé letošní Herní výzvy, snad je tam vše v pořádku, aspoň na easy variantu :)
@Kubrastig (17.04.2021 23:12): @musa (18.04.2021 00:27): Za předpokladu, že ten remaster do konce roku vyjde, tak je to v pořádku. Přijde mi to mnohem rozumnější než opačný přístup, který by mohl vést k situaci, kdy bych na konci roku měl dva účastníky s Life is Strange na HC3 a jednomu jí měl uznat, protože to dohrál v prosinci a druhému ne, protože to dohrál v dubnu. To by bylo dost hloupé a samozřejmě naprosto nekontrolovatelné.
@leebigh (18.04.2021 12:34): Ano, v Dead Effect se hráč pohybuje po vesmírné lodi. O cestování vesmírem tam vůbec nejde.

"Důležitou podmínkou je, aby cestování vesmírem bylo viditelné alespoň v nějaké přechodové animaci a nešlo jen o “skok” z planety na planetu. Samozřejmě pilotovaný let vesmírem je vítaný, ale není nutnou podmínkou pro splnění výzvy."

Pokud se nepletu, tak toto hra nesplňuje.
To je ale asi podobné jak loni v 10. kategorii, hardcore variantě. Odehrál takovou hru na jaře, ale třeba té hře na podzim vyšel samostatný soundtrack, tak pak se ta hra v té kategorii neuznávala přece.
@musa (18.04.2021 00:27): Tak technicky sa výzvy vyhodnocuje na konci roka, nikdy nebolo podstatné ku ktorému dňu roka bola hra dohraná, iba aby bola rozohraná a dohraná v danom roku ako je zaradená do výzvy. Ak remaster do konca roka vyjde, tak v čom by bol problém?
@Kubrastig (17.04.2021 23:12): @Tulareanus (17.04.2021 23:21): zase situace, která nás asi při vymýšlení kategorií nenapadla. Zajímal by mě pohled Crashe. Za mě to s uznáním tak jasné není, kategorie zní hra, na kterou BYL vydán remaster, nikoliv brzo vyjde. Přísně vzato by dle toho měla původní hra být v rámci výzvy rozehrána po vydání remasteru. Otázka je, jestli je v tomhle případě nutné lpět. Crashi?
Zdravím, dotaz na HC3: Když teď dohraju Life is Strange který v tuhle chvíli ještě nemá remaster ale do konce roku výjde, bude se to počítat? Případně beru odpovědnost za to kdyby to nakonec nevydali :D
Tak jsem se přesunul do druhé půlky výzvy, z 20 her dohráno 11, v každé kategorii minimálně jedna hra, takže kdyby se náhodou něco stalo a nestihl zbytek her dohrát, tak mám letos v podstatě splněno, ale rád bych odehrál všech 20 her. Ty časově náročnější mě teprve čekají, Witchera 3 nahradím Kingdome Come, jelikož si chci počkat na tu remasterovanou verzi Zaklínače a ta vyjde bůhví kdy, tak by mi nemusel na ní zbýt čas. Teď je v plánu Diablo II s datadiskem. Hru jsem nehrál, moc se těším na remaster, ale pro projetí příběhu si to chci vyzkoušet na původní verzi a do hardcore hraní Diabla II se pustím až s remasterovanou verzí.

Doufám, že se vám všem daří ve vaší výzvě a jste na správně cestě ke splnění výzvy.
@Eru (31.03.2021 12:59): Není to tam asi nikde uvedeno. Ale obecně je pro mě hlavní motivací od roku 2016, pokud se výzvy zúčastním, právě ta odměna ve formě DH bodů. V Lednu 2017 jsem obdržel 50 DH bodů, odměna od Administrátorů. Muselo to být za výzvu, za jiné věci tolik nebývá. A za rok 2018 to bylo jako výhra v soutěži, díky splnění limitu účastníků. Takže jsem považoval za automatické, že je nějaká odměna s DH body v každém ročníku výzvy. V opačném případě fakt škoda.
@Bursoft (30.03.2021 22:25): no nějaké hry už se rozdávaly, ale jestli máš na mysli klasický Crashův statistický festival, tak ten ještě nebyl. Ale tipuju, že by to někdy v druhé čtvrtině roku mohlo být :-)
Tak si říkám, jestli jsem to někde neprošvihl.. už bylo vyhodnocení minulé výzvy? Popř. je v plánu?
Zdravím, můžu si dát Shadow of the Tomb Raider Amerika, jak ji neznáte?
@Red (25.03.2021 22:01): Stronghold HD je remaster, takže se kvalifikuje do kategorie s názvem remaster :)

A ano, Street Fighty jsou opravdu časově relativní (pokud si nevypneš časový limit nebo tak)
Ahoj,
Kvalifikuje se Stronghold HD jako remaster?
Kvalifikují se bojovky typu Street fighter pro čas je relativní?
@sagittario (21.03.2021 17:11): Ano, takhle to chápu taky. Jde mi ale o to, že ten "reálný vesmír, tak jak ho dnes známe" je v úvodním textu a hru hraji až když jsem na vesmírné stanici neznámo kde (nejspíš, protože jsem ještě hru nedohrál a zatím to nebylo řečené), kam jsem se dostal po pár týdnech v záchranném modulu od té Europy. Čistě teoreticky bych za tak krátkou dobu sluneční soustavu neopustil, ale moji otázkou je, jestli to takhle na ten hardcore stačí. :)

Edit: Tak to vypadá dobře, v jedné místnosti je výhled na Jupiter, takže by to mělo být pro hardcore variantu dostatečné.
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, zdali se dá uznat hra Event[0] do hardcore kategorie Okna vesmíru dokořán. Příběh hry začíná misí ze Země na Europu (měsíc Jupitera) s tím, že dojde k havárii a hlavní postava pak skončí na vesmírné stanici, u které není řečeno, kde je (teda aspoň prozatím, hru jsem ještě nedohrál). Na ní se pak odehrává (asi) většina hry (podíváme se i do vesmíru ve skafandru, apod.).

Já bych řekl, že by to mělo být pro tuto kategorii v pořádku, co myslíte vy?
Jde mi jen v podstatě o to, aby mi uhnuli z cesty, když už nejdou obejít a to, že moje vábnička přivábí i Aliena je jen bonus, ale ne účelný :D
no, já bych se zase držel ducha slova pacifista, pokud vědomě zapřičiňuješ smrt svých nepřátel, tak mi to do toho moc nesedí :D
Tak ono v tom Alienovi jde o to, že hodíš nějakou bombu, která odláká nepřáteli a zároveň přiláká samotného Aliena a pak nepřátelé mají smůlu. Já Aliena mám do Pařana na normal, ale teď jsem zjistil, že hra jde projít i bez zabití, ale nevím jak moc bude nutné použít i tu taktiku odlákání. Zkusím bez toho, když se povede, budu mít radost, když ne, pořád splněná hra do výzvy.

To není o šťourání, ale o tom, že když už to hraju, tak ať vím čemu se vyhnout.
Jako ja vyzvu nedelam a delat nebudu, uz jen z duvodu kdyz tady ctu ty vecny stouraly kteri obraceji lejno ze vsech stran aby vsem ukazali kde nejvic smrdi  : )
Teda ale já s tím zase nesouhlasím. To je jak v tom Doomovi, někam vejdeš, odejdeš, oni do sebe začnou pálit a zabijou se navzájem a hráč nikoho nezabil. To by mělo jít a je to prostě výzva to takhle projít. Něco jinýho je mít třeba ty psy a poslat je vyloženě na ně, to už je na úrovni zbraně. Ale udělat to tak šikovně, že prostě se někdo zabije navzájem tím, že umožním to, aby se nějak dostali k sobě, to bych řek, že je právě super.

Jestli jde vyloženě o to, že se musím někde rozhodovat, že někoho zabiju nebo ne, to je vlastně docela nuda. Tohle je právě ta výzva a adrenalin, který by z toho měl vzniknout.
@Charllize (18.03.2021 17:53): Aha, no mě tyhle filmy nějak nezaujaly, shlídnul jsem je mezi prvníma svýma akčnákama někdy před 20 lety a většinu už úspěšně zapomněl. Díky za osvětu.

@sagittario (18.03.2021 16:57): Takže ne, použít nejde, je to stejný, vlastně daleko horší, jako bys na ně vypustil lovecký psy :) Tvým přičiněním by prostě nikdo neměl zemřít.
@sagittario (18.03.2021 16:57): Možná se hloupě zeptám, ale co je Xen? Pokud někoho/něco ovlivníš, aby zabil další lidi, tak se to moc neliší od toho, kdybys je zabil sám, ne? Je to stejný, jako kdybys třeba psa připevnil bombu a poslal ho k nepřátelům. Takže pokud Xena dostatečně neobhájíš, tak za mě tenhle postup použít nejde.
Dotaz k Pacifistovi na HC a Alien Isolation, můžu na nepřátele poštvat samotného Xena a pořád splnit na HC?
@Jumas (17.03.2021 22:48): Chaser právě nejen splňuje kategorii výzvy ale je to taková definice samotného slova výzva. Vlastně uživatele, co Chasera nehráli či nedohráli (i když mají 20000+ DH bodů), považuju za nižší formu uživatelů.
Ahoj, můžete mi prosím doporučit nějaké hry na "Okna vesmíru dokořán" hardcore variantu. Děkuji :-)
@Webkrysa (17.03.2021 08:34): Určitě by stačil i story mód. Předpokládám, že je zakončen ziskem nějakýho poháru, nebo tak. Jen bych možná viděl jako problém tu časovou kategorii, pokud by ten "příběh" nějak výrazně zasahoval do samotného fotbalu (třeba půlku vlastního herního času). Odehrání standartní sezóny je samozřejmě ideální možnost do dané kategorie.
Ahoj, vybral jsem si do kategorie Čas je relativní FIFU 2020. V ní je kromě “normálního fotbalu” (alespoň co jsem četl, hru teprve stahuji) režim Volta, který dle netu nahradil dosavadní story mód. Chci se proto zeptat, abych neporušil pravidla výzvy, jestli pro splnění kategorie stačí dohrát sezonu ”normálního fotbalu”, nebo musím tu Voltu, která by se tak brala jako “kampaň”. Myslím si, že není proti pravidlům ta cesta, kdy budu hrát normální sezónu, ale jak jsem psal, nechci podvádět, proto se nejprve ptám tady, abych věděl do čeho jít. Dekuji za rady