Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2020

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
< >
Crash se na vyhodnocení letos vykašlal, výhry si nechal a kódy, co byly vícekrát aktivoval dětem, manželce a dalším příbuzným :)
@Kwoky (12.02.2020 13:57): No vzhledem k letošnímu formátu o tom přemýšlím, ale auta nejsou zrovna moje silná stránka. Ale už mám hru staženou, jen ještě nastavit nahrávání. Takže uvidíme.
Už bylo nějaké vyhlášení loňské výzvy, nebo je to zatím stále v přípravách ?
Možná jste zaznamenali, že Attu Games stojící za Feudal Alloy, připravují ve spolupráci se slovenskými Doublequote Studio Switch verzi jejich Blood will be Spilled. Vyjde již 20. února.

Obě studia poskytla do Herní výzvy ceny do soutěže již loni a letošek není výjimkou, můžete se tak těšit na unikátní artbook Blood will be Spilled a 10 klíčů Steam nebo Switch verze (dle preference). Děkujeme!
@Jumas (10.02.2020 00:12): aha, takže si musím printscreenout celou stránku, pak to ve photoshopu oříznout, nahrát to někam jako obrázek a pak to tam manuálně vkládat. Supr :-) Tak to si nechám na jindy :-)
Mám dotaz spíše k profilu týkajícího se herní výzvy, jelikož jsem se rozhodl plnit obě výzvy najednou (normal i HC), tak HC variantu vedu v té oficiální části a tu normal variantu píšu do těch doplňujících informací. Nějaký tip, jak tam vložím takový ten znak splněno? Je na to nějaký html kód? Nebo je to obrázek, nebo jak :-)
@Kunick (09.02.2020 09:01): nie nie, ja uz to mam odohrane. Vsetky jaskyne done a samozrejme na switchi. Pre mna to bola perfektna hra prave na switch. Super na cesty. Cakala som na nejaku zlavu a ked to prislo,hned som po tom siahla :)
A faraway puzzle escape by taky mohlo být uznany na heureka hc? To je taky sama posun doleva atd
Dohrál jsem jak Portal tak první Trine . V Portalu primárně každý level řešíš logický problém jak se dostat dál manipulací s prostředím, k tomu se místy přidává i nějaké to časování skoku popř. vytvoření portálu a není tam žádný boj. U Trine je tak ze třetiny akční boj (rytíř je čistá mlátička) ze třetiny je to skákací plošinovka a ze třetiny řešíš logické problémy manipulací s prostředím. Mimochodem ve Trine máte zdraví, které vám při boji ubývá a lektvary, kterým si zdraví doplníte, u Portalu a jemu podobných logických her nic takového nenajdete. Podle mě je ten důvod zřejmý a viditelný, proč je Trine spíše plošinovka s významnou logickou složkou a ne logická hra jako Portal.

Co se týká The Room tak tu bych na HC uznal, není to klasická adventura, v podstatě tam řešíš jen logické problémy plus hledáš skryté spínače nebo mechanismy. Není tam výběr lokací, nejsou tam žádné rozhovory a další aspekty klasických adventur, které jsme z HC vyloučili.
@Bursoft (06.02.2020 10:41): Ja som Trine tiež hral iba chvíľu. No z toho čo o tom viem, tak ide o mix skákania, bojov a jednoduchých logických hádaniek, kde sú jednotlivé zložky pomerne vyvážené. Viac ti určite povedia tí, čo hru sami hrali, no označiť to primárne za logickú hru, je z môjho (a nielen môjho) pohľadu nepresné.
@M.a.t.t. (06.02.2020 09:55): Sorry, já teda hrál Trine jen začátek jedničky, ale pořád nechápu, jaký je tam rozdíl mezi Portalem. Jednotlivé levely oddělené logickou hádankou, která tě posune o level dál. Jediný rozdíl proti Portalu je ten, že můžeš napřímo útočit na těch pár nepřátel, co se sem tam objeví. Obdoba útočných věží v Portalu, jenom tam je likviduješ "nepřímo" správným rozmístěním portálů. Je tedy minimálně diskutabilní, jestli je Trine víc plošinovka nebo logická hra.

Btw kdybych bral popis plošinovky z wiki, tak dostat se z místa na místo, překonávání překážek např. skákáním, sedí i na ten Portal :)
@M.a.t.t. (06.02.2020 09:55): díky, já Portal nehrála a některé hry se těžko určují dle videa. Go hry mi taky přijdou naprosto ok, jak jsem psala. S Trine mám taky stejný názor.

@Dan9K (06.02.2020 02:08): jestli myslíš The Room tu Crash hrál. Je to těžké, na logice se to zakládá dost i když ty logické hádanky dle všeho nejsou těžké. Tak počkáme na vyjádření. U těch ostatních dvou nevím. S primhourenim oka bych řekla že tento typ adventur je zaměřen dost na logické hádanky. Ale nechám vyjádření výše.
Portal nie je plošinovka ani náhodou. Iste, nikde nie je povedané, že plošinovka musí byť nutne 2D, viď napríklad Spyro Reignited Trilogy, ale akékoľvek prekonávanie prekážok je v Portali postavené na náročnosťou stupňujúcich sa logických hádankách. Takže áno, Portal je jednoznačne logická hra (to že je videná z prvého pohľadu nezohráva žiadnu rolu) a hardcore variant spĺňa bez najmenších problémov.

Podobne spĺňajú hardcore variant aj všetky GO hry, menovite Lara Croft GO, Hitman GO a Deus Ex GO. Všetky tieto hry navyše spĺňajú hardcore variant kategórie 6 a Lara Croft i hardcore variant 5. kategórie.

Trine je naopak primárne plošinovka s logickými prvkami, čiže hardcore určite nie.
Jako nejlepší volbu pro logickou kategorii vidím The Talos Principle, ta hra je jenom logika a filozofie :) Portál je samozřejmě učebnicovej příklad logické hry úplně bez debat.
@Bursoft (06.02.2020 00:53): tak na HC v podstatě jdou všechny, co mají jako primární žánr logická, vo vo vo tom to je.

Spíš je otázka, co některé hry, který jsou sice vedený třeba jako adventury, ale vlastně jsou to logické hry, jako Room, Myst, Quern atd., ale na to mi odpovězeno nebylo myslím :-)
@Filom3n (06.02.2020 00:27): díky, pecka. Monument Valley jsem hrála na mobilu a bavilo mě to.

@Bursoft (06.02.2020 00:23): portal je sice na dh zarazeno jako primárně logická hra. Nicméně do HC Heuréka bych ji nedala. A plošinovka to není ne? To je hra z prvního pohledu jestli se nepletu, ale nehrála jsem. Já jsem u této kategorie asi moc přísná.
@Filom3n (05.02.2020 12:34): hitman go mi přijde ok na heureku HC. Ale nehrála jsem to. Soudím dle videa.

Samorosty jsem hrála ale nevím jestli je to jméno postavy. Není to spíš odkaz na ty planety, co navštěvuje? Zde bych nechala vyjádření na Crashovi.

@Bursoft (05.02.2020 12:38): protože Trine je především plošinovka s prvky logiky. Proto na normal ok na HC ne (Dohraj hru, ve které je řešení logických problémů její hlavní herní náplní.)

@Filom3n (05.02.2020 12:51): ano Klocki na HC v Heurece úplně v pohodě. Díky za typ, vypadá to zajímavě
@Filom3n (05.02.2020 10:04): No, jako nejsem rozhodčí výzvy, ale Hitmana GO bych neuznal ani na normál ani do HC ... Hitman není jméno, je to v překladu nájemný vrah, zabiják ... navíc jeho pravé jméno snad ani není známé, je to Agent 47, takže maximálně prvnídíl série Hitman: Codename 47 (2000) by šel s přimhouřením obou očí uznat, ale taky nevím nevím.

@Kunick (05.02.2020 10:15): To jsem ale chtěl napsat já! :D
@Filom3n (05.02.2020 10:04): Trine se tu řešilo, ale rozhodnutí už si nepamatuju

Ale Hitmana bych neuznával. On sice jméno asi nemá, ale je označovaný jao Agent 47, hitman vnímám jako popis zaměstnání :D
Hitman go muze byt pouzit na HC?

5 Moje jméno je...
Dohraj hru, v jejímž názvu se vyskytuje jakékoliv jméno.
Dohraj hru, v jejímž názvu se vyskytuje jméno hlavního hrdiny hry.

Nebo to Hitman neni brany jako jmeno hrdiny?


E: a na hc: trine 3?

2 Heuréka!
Dohraj hru, ve které vyřešíš alespoň jeden logický problém.
Dohraj hru, ve které je řešení logických problémů její hlavní herní náplní.
No já když se koukal na Origin, tak tam píšou u A Way Out, že je potřeba jeden ovladač od xboxu nebo ps, nechápu, že není systém nebo hra schopen rozdělit drátovou a bezdrátovou kávesnici na dvě nezávislá zařízeni :-/
Chci se optat na kategorii 1, HC variantu. Nechci hrát s někým přes síť, napadá vás nějaká hra, která by se dala hrát v co-op módu na jednom počítači, podporovala třeba 2 klávesnice a 2 myši (nechci joystick) a buď byla dělána tak, že stačí jeden obraz nebo měla skirmish? (mám projektor, takže by pro mě nebylo ideální, aby jeden hrál na monitoru a druhý na projektoru nechci, protože by to bylo nefér :-). Ideálně s nějakým zajímavějším příběhem? Vím, že toho asi chci moc. Případně to může být i na tahy v nejhorším. Ocenil bych i takovou hru, která lze hrát pouze v co-op, nebo je na to přímo dělaná, singl si můžu zahrát vždycky radši sám.

Já s těmi co-op hrami nemám vůbec žádnou zkušenost.

V podstatě mám na mysli další hry jako A Way Out. Jde to hrrát na dvou klávesnicích? Poradí si s tím ta hra?
@SimonEndt (31.01.2020 23:40): Já to jako výtku nebral, jen jsem chtěl objasnit, jak to mám. Celou herní výzvu beru o tom, zahrát si něco, co jsem ještě nehrál, ať už úplně nové věci, co objevím nebo co mám v plánu si zahrát :)
@SimonEndt (31.01.2020 18:32): Fornite jsme hráli pár večerů s kámoši už pár let zpátky, Apex jsem zkusil jednou, dvakrát po launchi, takže bych si to rád vyzkoušel mnohem víc, takže pro mě to je v podstatě něco nového.
@Steve (31.01.2020 18:18): To jo, spíš mi šlo o to, že pokud někdo chce zařadit Apex/Fortnite apod. competetivní hry, tak je nejspíš hraje hodně často. A osobně bych radši zvolil právě hru, kterou často nehraji, abych se nuceně dostal i k jiným kouskům, které mě třeba nadchnou a posunou zase v té herní scéně dál. To je ale jen můj subjektivní názor samozřejmě :)

Diskutující (10)