Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2019

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
Jako kategorie herní kutil by pro mě byla v minulosti asi nejjednodušší, ale teď se mi do ní nějak právě nechce. Vždycky jsem hodně hrál budovatelské hry, miluju Tycoony, ale teď když mám kutilské choutky, tak to radši využiju pro něco plodnějšího, než hraní hry :-)
Prečo mám pocit, že sa mnohí snažia hernú výzvu všemožne obísť, len preto, aby si zaškrtli, že ju majú splnenú? :)
Ve Fallen Order jsem na sebe navlekl ruzove ponco a BD1 jsem take natrel na ruzovo. To take plati? :P
Nj asi jsem to vytesnil z hlavy jakmile jsem zvolil F4 do te kategorie. Ok, tak jsem vyzvu splnil. :) Byt dam do kategorie uz spis NFS Heat. I tam je ta "kreativita" vetsi nez v pripade tvorby postavy v Outer Worlds. :P
@Kunick (07.12.2019 17:56): Asi nebude, protoze Fallout 4 v kategorii herni kutil, ktery se mi zatim jevi jako nedohratelny a na rozehrani neceho dalsiho neni cas ani nalada. Ackoli takovy Paul si dokazal ospravedlnit Outer Worlds do teto kategorie, ktere jsem take dohral. Netusim na jakem zaklade. Ze si tam tvorite postavu nebo zi si hodne zlehka muzete upravovat zbrane? To je tedy hodne slaboucke pro tuto kategorii.
Požádám o případné zkouknutí výzvy, Rumu počkám až trochu klesne na ceně (aneb hra na dvě hodiny), takže do robotů (bez HC) jsme přesunul Tales from the Borderlands: Episode Five - The Vault of the Traveler.

A malé shrnutí,

Kingdom Come: Deliverance, nejdelší (48h) a asi i nejlepší hra z výzvy.
Metro Exodus, největší překvapení, a výborná FPSka.
Draugen, bohužel zklamání, aneb z trailerů to vypadalo daleko lákavěji, než jaký byl výsledek.
Journey, opravdu tak dobré, jak se psalo.
Blue Angel 69, předchůdce LEO - Žhavá čísla z minulé výzvy - a stále (krátká) zábava.
Paradise Heights 2, společně s Ushinawareta Rakuen humorně erotická VN, která za ten věnovaný čas stojí více, než se může zdát.
Princess Maker Refine, klasika jako druhý díl, jen ve všem menší.
Return of the Obra Dinn, čím dál více jsem tomu přicházel na chuť, a 1-Bit estetiku miluji (stejně jako OST).
Noctropolis, zcela klasická FMV adventura z poloviny 90. let (ke kompletím achievmentům mi ale chybělo projít jeden dialog... ale vracet se, a strávit s Noctropolis dalších pár hodin, už nehodlám)
Tak herní kutil aktualizován, jestli se chcete podívat na mojí kompletní Journey v Subnautice, rozklikněte si odkazy u Výzvy na mém profilu.

Bohužel Výzvu nehrotím a tak ji ani nedokončím.
@nemopbx (28.11.2019 09:14): tak to jsi vzorný manžel. My už ty večery nemáte takhle plné romantiky. Většinou jak odpadnou děti dáme si spolu večeři u toho nějakej seriál a pak už si jedeme každej to svoje. Já většinou sednu k nějakému dalšími seriálu a Jumas jde pařit ;o) spíš výjimečně se spolu koukneme na film. Byvaly časy, kdy jsme se spolu dívali na spoustu filmů, ale teď už se stane méně často že nějaký chceme vidět oba. Takže na hraní je čas. Jen já na to večer už nemám tak buňky. Proto jsem šťastná za herní výzvu, která mě v podstatě dokopala k tomu si tu chuť najít a zahrát si. Teď už ji mám hotovou tak jedu znova Ori and the Blind Forest a to si dávkuji po troškách, zvláště proto, že jsem se dostala už do stromu Ginso a to je pro mě jedna z nejtěžších pasáži. Tak výzvě a hraní zdar ;ol
Tak jo, Herní Výzva 2019 je zdárně za mnou a i s komenty jsem to stihl do konce listopadu. Nice! Prosím ještě o kontrolu některého z pořadatelů.

Letošní rok považuji za zatím nejzdařilejší co se týče jednotlivých kategorií. Kategorie "Hrátky s časem" a "S humorem jde všechno lépe" považuji asi za nejzajímavější.

Celkově se mi víc líbili kategorie, které se týkaly samotné hry a jejího zasazení ("Čapkův odkaz", "Historie se opakuje"), než ty, které jsou zavislé na něčem externím, jako jestli hra vyhrála nějakou cenu roku, nebo jestli tam jsou achievementy.

A teď mé malé shrnutí:
Nejlepší hra: Jednoznačně Baba Is You.
Největší překvapení: Od Kingdoms and Castles jsem toho nečekal moc, ale dostal jsem neuvěřtelnou závislost.
Největší zklamání: LEGO Jurassic World. Vzhledem k popularitě LEGO her jsem čekal něco mnohem zábavnějšího. Ne nevtipnou nudu. (osobní názor)
Nejdelší hra: The Legend of Zelda: Twilight Princess - 35 hodin (Ale o pár hodin bych hru zkrátil)
Nejkratší hra: Tengami - 2 hodiny (Ale o pár hodin bych hru taky zkrátil)
Celkově jsem s hrami do výzvy strávil asi 130 hodin.

Děkuji Crashovi a celému DH týmu. Už se nemůžu dočkat na další ročník!
@RomcaT (28.11.2019 09:10): Veď ten náš spí, ale keď robím do 17:00, večer som so špuntom, tak keď zaspí som rád, že môžem byť aj so ženou, takže k hraniu sa dostávam až keď žena zaspí a každý večer už nemôžem ponocovať. A keď človek vidí, že v nejakej hre sa dá utopiť ďaleko cez 100 hodín, tak to si radšej rozmyslím. :D
A to musí člověk, co chce navrhnout kategorie, zároveň být i v týmu? Co takhle si nechat poslat nápady na kategorie a ty nejlepší prostě použít :-)

Jinak mě ještě chybí dvě k dokončení letošní. V listopadu jsem máknul, ale nechávám si na konec časově nejnáročnější kategorii Herní kutil, což je možná chyba :-)
@nemopbx (26.11.2019 11:41): nemáš pravdu, plno her má všechny achievementy jen za prosté dohrání, namátkou většina her od TellTale, některé hry mají achievement třeba jen 1 - za dohrání :) (s tim 1 achievementem je ale potíž, že nemůžeš splnit lehkou variantu a rovnou jedeš HC :D)
A víte o tom, že ač tady dohodnete sebelepší variantu, tak vám to tým výzvy neodhlasuje do desítky kategorií a máte smůlu :)

@nemopbx (26.11.2019 11:03): to není to samé, achievementy ti často naskáčou samy a defacto tě neruší, hrát EA by ode mě vyžadovalo hrát hru, která není hotová a dělat betatestera líným vývojářům :)
Na druhou stranu: Co je hra jednoho člověka? Bude se tam počítat něco, co bylo vytvořeno ze zakoupených assetů, které vytvořil někdo jiný? Co když tam bude skladba, kterou složil někdo jiný (třeba nějaká klasika)? Počítalo by se to?
@rikuhahl (26.11.2019 10:53): Tak by sis to dal na HC, to by přece nebyl problém, těch her je mraky.

@BINGMAN (26.11.2019 10:56): To by se špatně dohledávalo. Jak píše nemopbx, když je vývojář sám, většinou se to dá dohledat, ať už podle názvu, který tvoří jeho jméno nebo to má uvedeno na stránkách.

@nemopbx (26.11.2019 10:47): Já taky EA nehraju, letos teda jednu hru jo, protože už se na ní nepracuje a je v podstatě hotová, ale stejně bych to chtěl splnit na HC, takže v pohodě. Jde mi o to, že EA her tvořených jedním člověkem zase tolik nebude, takže HC varianta bude skoro totožná se základem.
@rikuhahl (26.11.2019 10:53): Tak ale to, že nehráš EA hry je tvoj problém. :D
Každá kategória a varianta nemôže byť prispôsobená všetkým. To ja môžem povedať, že ma nebaví zbierať achievementy, takže sa musí prerobiť 1. kategória v tohtoročnej výzve. Nie každému sadne všetko, ale je to o tom čeliť výzve.
@BINGMAN (26.11.2019 10:56): Záleží ako sa bude dať dopátrať k tomu. Napríklad, keď som v google hľadal hry, ktoré vytvoril jeden človek, tak mi našlo veľa zoznamov, čiže to je ľahko zistiť. Takých hier sa nájde isto viac, ako hier, kde niekto pomáhal, lebo to sa už tak často nespomína.
@Jumas (26.11.2019 10:30): Veď to bola sranda s tým, že by to človek musel robiť. To by som ani ja nedal. Ale ja som za to s tým jedným človek. A musí to byť iba jeden človek, žiadne vývojárske štúdio. To by bolo moc ľahké. Naozaj je veľmi veľa hier, za ktorými stojí jeden človek. Ľahká varianta môže obsahovať early access a harcore nie. Je si z čoho vyberať.
@Kwoky (26.11.2019 10:10):, @nemopbx (26.11.2019 10:18): V žádném případě, to by asi nejen pro mě byla nesplnitelná kategorie, tedy to HC a nemopbxův další návrh. Jen jsem vycházel z toho, že HC varianta je vždy omezená, a tak mi logicky vyšlo jeden vývojář mínus jeden vývojář rovná se nula a musím si poradit sám. Každopádně s jedním člověkem nemám problém. Možná by to šlo udělat tak, že základ by byla hra, kterou vytvořilo pouze jedno vývojářské studio (žádní sekundární vývojáři nebo porty) a HC by byl právě ten jeden člověk.
Hľadal som a je veľa hier, ktoré robil jeden človek. Dokonca, aj veľa dobrých a zaujímavých hier. A nájdu sa aj nejaké slovenské a české, takže si myslím, že by to išlo. :)
Čo na to hovorí @Crash?
@Jumas (26.11.2019 10:08): Fú, tak to už by bola iná káva. Ale to by mohla byť zas ďalšia kategória. Dohraj hru, na ktorej si sa podielal a hardcore verzia bude tak, že si hru musel urobiť sám. :D
POZOR HLÁŠENÍ!

Blíží se nám konec roku a hlavně začátek toho nového a s ním i nový ročník Herní výzvy, takže bych rád zase oslovil tak 5 lidiček z vašich řad, kteří mají zájem se podílet na přípravě nového ročníku. Uvítám jak staré matadory, kteří se už na přípravě podíleli a vědí jak to chodí, tak i novou krev s novými nápady. Zájemci hlaste se mi prosím do pošty, výběr bude probíhat naprosto netransparentně a nedemokraticky, tudíž tou nejlepší možnou cestou. :)
KONEC HLÁŠENÍ

Diskutující (15)