Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2020

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
< >
@Gordon (03.04.2020 19:10): Je to možný. Pamatuji si, že mu Vega říká největší epicentra výskytu démonů na zemi a probliklo tam USA a pak Sibiř. No a Doom slayer se pak vydal na tu zasněženou mapu, tak jsem si to spojil.
@Bursoft (03.04.2020 15:07): O zlomu San Andreas jsem měl zrovna přednášku ve firmě. To je zlom, kterej se táhne několik stovek kilometrů. Na wiki koukám, že mají uvedeno 1200, což záleží, ale stejně. To mi nepřijde zrovna moc konkrétní :) i když souhlasím, že je to primárně Kalifornie a tam se bavíme o městech jako LA, San Francisco, San Diego, San Jose a Sacramento, tak pořád to je rozpětí stovek kilometrů. Můj názor.
@Steve (03.04.2020 13:33): Já mam zas pocit, že součástí vesmíru už jsme všichni :)) Já třeba se byl podívat do kosmické lodě, co reálně ve vesmíru byla. Nebo to tam alespoň bylo napsaný. Ale to je trošku odbočka. Doom bych třeba ani neuznal z hlediska návratu na Zem. Sice na té jeho orbitální stanici je mapa světa a bliká tam jednou USA a jednou Sibiř, ale konkrétní pozice tam řečená není. Nebo o tom nevím.
@Steve (03.04.2020 10:20): Proč ne Zemi a Mars ano? Když bych potom hrál čistě vesmírnou hru, uznal by se stejný vesmír? :)) Jsou to hnidopišské dotazy, ale prakticky nevidím, proč by se měla uznat jedna věc a druhá nikoliv.
Dovoluji si představit mého kandidáta na desátou kategorii (Hardcore): True Ending
- žádný parťák (je to vizuální román)
- žádné logické problémy se tam neřeší
- soundtrack nebyl vydán a hudba není součástí herních mechanik
- neodehrává se na žádném specifickém místě (jsou tam dvě nejmenovaná města, ani země není stanovena)
- v názvu není žádné jméno
- není zde tahový systém
-(hru jsem hrál na do zdi připojeném notebooku - klasický pc nemám, navíc na starém notebooku, na kterém jsem od koupi nového v prosinci 2019 ani nesáhl, s myší a extra klávesnicí)
- ve hře několikrát prší, ale žádný sníh
- hra je z roku 2016 a v témže roce byla i přidána
@Jumas (03.04.2020 00:26): Mariner 7 to zvládla za 4 měsíce, ale nevím, jak daleko teď Mars je, třeba je moc daleko. Navíc by to stejně nakonec selhalo na tom, že bych psal určitě komentář 31.12. ve 23:58 přímo na místě a než by signál doletěl na Zem, už by bylo po půlnoci :-)

UPDATE: podle tadyhle toho to ale vychází ideálně, v říjnu bude hrozně blízko, takže teď je ideální doba na to vyrazit.
Je v nějakým dílu Doomu někde reálné místo na Marsu? Jde mi o kategorii číslo 4. Na normál je to vyloučeno, protože je jasně řečeno, že to musí být místo na naší planetě. Ale v HC variantě to není, takže kdyby se mi do konce roku podařilo dostat na Mars a to místo navštívit, tak by se to tam dalo zařadit.
@Gordon (02.04.2020 11:15): Je to tak, že tá misia je navyše svojim zasadením až tak výrazná, žeby sa mala hráčom aspoň trochu vryť do pamäte. O to je vtipnejšie, že som si to taktiež pôvodne nepamätal. V tom frenetickom strieľaní sa to asi môže stratiť :D
Vzhledem k níže uvedeným argumentům a k tomu, že jsem našel už 4 případy, kdy ty hry se superhrdiny máte do 5. kategorie naplánované, "odvolávám co jsem odvolal" a budu tedy tyto jména alias přezdívky uznávat. Bude to jednodušší pro obě strany.
Mimochodem, Doom lze zařadit do více kategorií. Rozhodně do 3. a 8. (Eternal má i ledovou misi). Starší varianta do 9. a Doom lze hrát i na mobilu, Switchi nebo VRku, takže i do 7. kategorie. A tím pádem některá z variant pude i do 10.
Netušil jsem, že rozpoutám takovou debatu. Nechci si Batmana nutně prosadit do výzvy, spíš jsem chtěl vědět, jestli tam zařadit lze. Beru tedy, že spíš ano, než ne. Díky, kamarádi, za vášnivou diskuzi :D.
@musa (01.04.2020 10:50): Trapas by to byl, kdybychom kvůli tomu na konci výzvy vylučovali. ;-) Já ty argumenty uznávám, projíždím co mají účastnící v téhle kategorii zadáno a přehodnotím to.
@Crash (01.04.2020 10:07): Len technická poznámka k minuloročnej výzve. Red v kontexte hier skutočne neznamená výhradne meno. Toto sa týka prvej hry a to Red Dead Revolver, kde je hlavným hrdinom Red Harlow. Ten však už v ďalších dieloch nevystupuje, ani sa nerieši jeho odkaz a Red odkazuje skôr na farbu krvi, pretože ani jeden z protaginistov neváha ísť cez mŕtvoly (odtiaľ to Red Dead) Možno je to diskutabilné, ale meno to v neskorších prípadoch skutočne neznamená.

Inak k tomu zvyšku čo tu odznelo. Doom Slayer je úplne regulérne meno (alebo prezývka), ktorým je postava oslovovaná v najnovších dieloch a pokiaľ by sa tak volala i samotná hra, nemal by byť problém s uznaním. No nevolá :) U Hitmana je to presne tak ako písal Ronik. Tá postava sa skutočne volá 47 a nikto iný by to po nej neprevzal. Z toho pohľadu by takisto nemalo byť problematické uznávať prvý diel. No a čo sa týka superhrdinov, prikláňam sa k Musovi a Tulareanovi, pretože i keď sú to prezývky, ide o superhrdinské mená, pod ktorými operujú v utajení, respektíve pod ktorými ich pozná verejnosť.
@Steve (01.04.2020 10:29): @Crash (01.04.2020 10:30): čekal jsem, kdo s tím přijde a voní rovnou dva :). Technicky máte pravdu. Nicméně vám nepřijde poněkud neprofesionální a pokrytecký ve vzorovým příkladu použít herní postavu, součástí jejího jména je přezdívka a druhým dechem přezdívky zakázat? A to ve chvíli, kdy uběhne čtvrtina výzvy s odůvodněním, že autor kategorie to myslel jinak, jenom jsme to blbě napsali? To je přece trapas. Podle mě jsme si na přezdívky sami naběhli, za mě uznat.
@Steve (01.04.2020 10:27): Ja žiadne batmanovky neplánujem do výzvy hrať. Mne ide len o to, čo je vlastné podstatné meno a čo nie je vlastné meno. To, že má niekto viac mien predsa neznamená, že jedno nie je jeho. To máš ako umelecké pseudonymy - chlap menom Gordon Sumner je zároveň Sting a obidve mená sú legitímne. To, že ja sa nejak volám a bude o mne hra a budem sa tam volať Tulareanus a zároveň občianským menom, tiež ani jedno z mojich mien nijak nediskvalifikuje. Mimochodom u Supermana je Clark Kent jeho fiktívny alias. :) Uznávať to samozrejme nemusíš, ale tým porušuješ premisu vlastného podstatného mena. :)
@Crash (01.04.2020 10:07): FS mi v singlu ve výsledku taky vychází že spíš ne.

Doom a 47 za mě ne. Beru to tak, že 47 jméno prostě nemá a toto je jen číslo "produktu".

U Batmana jsem jiného názoru, tohle by se uznávat mělo. Důvod: v infu ke kategorii uvádíme jako příklad Indiana Jones, vlastním jménem je ale Henry Jones, Jr., Indiana si začal říkat sám po svém psovi. Jde tedy o přezdívku, ne o vlastní jméno. V tomto kontextu jsou Batman a další hrdinové nutně uznatelní.
@Tulareanus (01.04.2020 10:24): Jak podotkl Bumtarata, prostě stačí zdůraznit občansé vlastní jméno. Tuším že kategorii jsem navrhnul a takto jsem to myslel. Ale žádný extra slovíčkaření jsem neřešil, protože tyhle pojmy ani podvědomě nerozlišuji. Prostě si ty Batmany strčtě za klobouk :D
@Crash (01.04.2020 10:07): Vo všetkom okrem superhrdinov s tebou súhlasím. Vlastné podstatné meno vychádza z toho, že sa tak volá konkrétny človek. Nie člen organizácie, nie povolanie atď.. a to Batman alebo Spiderman spĺňajú. Možno ako argument poslúži aj fakt, že každý z nich je len jeden (ok, je multiverse, tak pre rýpalov dodávam, že je jeden v jednej dimenzii v jednom konkrétnom čase.).
Wow tady to zas jede. :) No tak to holt začnu nějak štípat.

Farming Simulator do parťáka
Nakonec se kloním k tomu názoru, že do Parťáka ne. Uznávám, že to je na hraně, splňuje to ten požadavek pomocníka, sporná je ta "většina herní doby". Ale hlavně to podle mě není v duchu toho, jak jsme tuto kategorii mysleli a snažili se nadefinovat. Jiná věc je ten co-op, ve kterém se dá Farming Simulator hrát, pokud se nepletu, ten to samozřejmě splňuje, pokud v koopu odehraješ těch deset hodin.

"Jména vs Názvy organizací."
Názvy organizací fakt ne, asi to dle definice je jméno, a nachytali jste nás, ale i z toho popisu v dodatečných informacích je zřejmé, že jsme měli na mysli nějaké jméno osoby.

"Batman a další superhrdinové. "
Ačkoliv tu někteří z týmu herní výzvy s tím problém nemají, tak já s tím problém tedy mám. I člověk jako já, kterému ta záplava komiksových adaptací leze zvlášť v posledních letech dost krkem, vím, že Batman je Bruce Wayne, Superman je Clark Kent a Spiderman je Peter Parker a možná bych si vzpomněl i na ty další. Nejsou to jména, ale přezdívky a jejich jména jsou obecně známá. Takže podle mě to v těchto případech tu kategorii nesplňuje. Nicméně je možné, že to nakonec přehodnotím a uznám, stejně jako jsem loni uznal Red Dead Redemption do barvy, protože si to tam hodila spousta lidí, přestože "Red" v kontextu těch her znamená jméno a ne barvu. Takže v tuhle chvíli ne, ale pokud uvidím, že to tam spousta účastníků má, tak to asi přehodnotím a uznám. Výzva není striktní soutěž ale motivační akce.

"Hitman a Doomguy"
Tady je to pro mě mnohem komplikovanější, ten Doom se mi nezdá, tam to také spíš beru jako přezdívku a ne jméno. Ten Hitman vzhledem, k tomu co píše Ronik to vlastně splňuje, sice také si myslím že to neí v duchu toho, jak jsme tu kategorii mysleli, a mé osobní doporučení je, abyste si vybrali něco vhodnějšího, ale pokud to tam někdo bude mít, tak uznávat to budu.

A jestli jsem ještě na něco zapomněl, tak se ozvěte znovu.
Doom Slayer je to isté, čo vo Falloute Chosen One, v KOTOR 2 The Exile, v Dragon Age Grey Warden atď...
Možná byste si měli definovat „jméno“, obecně je to označení, takže Batman i 47 jsou jména. Jestli autor kategorie zamýšlel občanské jméno, Batman ani 47 neprojdou. Vždyť v tom není žádná věda.
U dooma je puvodni zamer takovy (od Johna Romera), ze doomguy je samotny hrac, ktery dooma hraje. Pokud si nekdo z nas opravdu nedojde na matriku prejmenovat se na Doom Vosatko, tak ja bych to taky neuznal :D

A 47 je codename, Hitman se nijak nejmenuje, je to clon a rikaji mu cislem. V tomto pripade bych prvniho Hitmana uznal (Codename: 47), protoze to je opravdu v podstate jeho jmeno :)
@Ronik (01.04.2020 08:47): Hm, tak tu 47 jsem nevěděl... A je to o to těžší, nicméně tu pocitově vnímám jako číslo.

Add Doom - doomguy výtka zůstává, je to stále dohromady. Doom Slayer - to už je na pováženou a musím vycházet z toho co jsem si teď přečetl. A podle Slayer's Testaments je to jen jedno z mnoha nick names, jen se ujalo. Tedy stejně jako doomguy.
@Kunick (01.04.2020 08:30): S Doomem to není pravda. V 2016 a Eternal mu ve hře NPC říkají Doom Slayer, a tuším, že v Eternal se v jednom dialogu mihlo i to Doomguy :)

A řekl bych, že nemáš pravdu ani s tím 47:

47 is a paid assassin (a hitman) and a clone. He gets his name from being the forty-seventh clone created from the DNA of five different men.
@Bursoft (01.04.2020 00:44): Hitman obecně samozřejmě ne, to už se řešilo. Nicméně to číslo 47... jako spíš myslím, že ne. Stejně jako 007, je to jen číslo, které pokud hrdina zemře dostane nový agent.

@Gordon (01.04.2020 01:40): To uplně není pravda, píše se to dohromady Dooomguy ;) a to už je ohýbání, postava se tak nejmenuje, je to jen nickname od fanoušků.

@rikuhahl (01.04.2020 00:42): Ok, teď abych přišel s dalším :D
@Steve (31.03.2020 22:06): Technická, Batman je též vlastní jméno. Chápu, co chceš říct, ale… Možná to teda upřesněte, že to musí být jméno, které má hrdina v občance nebo které mu dala máma nebo nevim.
@Steve (31.03.2020 21:02): proč mimo? Vyjádřilo se k tomu několik lidí z týmů a padlo několik názorů. Já za to nechci bojovat, nehraju to kvůli vyzve, ale jak psal Fatality: když už to hraju, proč se předem neujistit. Třeba tu doložku o 50% jsme v prvním návrhu neměli a dodali ji tam proto, aby se to nedalo občůrat minutovou spoluprácí s npc. Ve FS ale reálně můžeš hrát tak, abys ty spolupracovníky po většinu hraní měl, je to o stylu hraní. Stejně tak by mě zajímalo čistě i formativně jestli se počítají zaměstnanci v ETS, které máš k dispozici trvale - to už pravidla přece splňuje na normál v plným rozsahu.
@Steve (31.03.2020 21:02): Ja to treba vidim z obou stran (jako partak to je, ne? Jinak bys to musel delat ty). Pro me by bylo asi klicove jestli je to vice jak polovina herni doby a jestli fyzicky doprovazi tvou postavu (coz je primo v doplnujicich informacich). A asi s nim v tom traktoru nejezdis (nebo nejezdite na stejnem poli), takze taky bych to asi taky neuznal, ale chapu, proc se na to ptal.
Čus, dámy a pánové. Měl bych rychlou, ale za to dost možná stupidní otázečku. Počítá se jakýkoli díl Batmana do 5. kategorie? Děkuji.
@Steve (31.03.2020 20:52): To ti asi jen tak prijde. Lepsi je se zeptat, nez to tam dat a na konci mit smolika, az to bude Crash projizdet.

To jsou proste nejasnosti. Napr. u zakladnich kamenu, pocita se to na port, ktery byl pridan v tom casovem obdobi, nebo jde ciste o pridani profilu hry a ne na port hry? To neni, ze bych doufal, ze mi to nekdo uzna (mne konkretne je to uplne burt), to je pro ujasneni. To se tyka i meho dotazu, jestli se mezi vlastni jmena pocitaji i nazvy organizaci (a spravne by se pocitat mely). Ptal jsem se pro ujasneni, ne, abych si tam mohl dat neco na silu. Jedine, co nechapu, je ze si tu sem tam nekdo neco snazi obhajit ohybanim pravidel, ale to se tu stava vyjimecne (napr. epizodicke hry jako jedna hra ... well okay). Ale zeptat se na ano/ne a na duvod je proste legit.

Jeste bych doplnil, ze ani organizatori na to nemaji jednotny nazor (na ten Farming simulator). I proto je dobre se ptat a projit to.
@Fatality (31.03.2020 20:28): Tak ofc, ptejte se, tím tady nechci flamovat :) Jen je prostě holt většina odpovědí buď "ofc že to tam patří, nepřečetl sis pořádně popis kategorie", nebo "wtf co to hulíš, to je hodně stretch, vyber si něco jinýho". Hlavně mi jde o to, že pokud se vám už od začátku váš výběr fakt nepozdává a jenom doufáte, že to třeba crash s přimhouřenýma očima povolí, tak je asi fakt lepší rovnou vybírat dál :)

Diskutující (10)