Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2019

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
Síce som už splnil 2. kategóriu hrou Unmechanical, ale keďže sa mi podarilo v nej dať všetky achievementy a fest som sa tešil na Feudal Alloy, tak to asi prehodím. Idem na to. Ak by náhodou niekto chcel kuk, tak twitch. :)
@Starletka (14:17): To si musíš rozseknout sama. Mě jsou spoilery docela šumák, pokud mi někdo neřekne, že na konci zabijí otce Fura, tak mi je to jedno.
@Strady (13:44): no už cca po první hodině je tam konverzace s jiným robotem, který sám sebe vnímá jako člověka, takže je celkem zřetelné, že já jsem na tom podobně, ergo jak velký je to spoiler, když je to prakticky hned na začátku?
Ok, tak po cca dvou odehraných hodinách si to spíš hodím na kategorii 2 otázka spíš bude, jestli můžu na hardcore nebo jestli to je spoiler
Dotaz ke kategorii 1 pro hráče, kteří hráli SOMA. Odemknou se tam všechny achievementy jen za průchod hrou nebo jsou tam nějaké, na které si člověk musí dát pozor? Protože co se dívám na Steam, tak je úspěšnost docela vysoká, ale nechci si googlit podrobnosti kvůli spoilerům.
@FreakVOE: Tak tam mám Portal Knights nebo My Time at Portia. Portia má být na konzole někdy na jaře. Nebo možná strategie Surviving Mars.
@FreakVOE (15.02.2019 11:27): Nevím co tě baví za hry ale dám pár typů.
4. Lego hry, South Park
5.Lego movie, Nějaká hra ze Star Wars. Mad Max
6.Inside, Limbo, Hitman, tady je toho dost stačí dát ve DH vyhledávači danou zem.
Doporučí mi někdo zajímavý tituly na PS4, který by spadaly do kategorií 4, 5 a 6?

Díky moc!
@Fingon (13.02.2019 17:58): díky, ale už nějak dojedu to Unmechanical. Jak jsem psala, po kouscích to nějak dávám. Ale nedovede si představit jak mě to štve. Tolik pěkných her a já to nemůžu hrát ;o( dovedete si to vůbec představit? Doufám že ostatní hry co mám v dalších kategoriích budou v cajku.
Jasně změřte si všichni pindiky ;o) uděláme z toho žebříček, ať mají zdejší dámy z čeho vybírat (vtip)

Já s tou výzvou musím taky hnout. Mám momentálně problém s kategorii - Čapkův odkaz. Nejdřív jsem chtěla hrát Constant C, ale asi po půlhodině hraní mi bylo šíleně špatně. Ještě jsem to asi 3x zkusila ale nešlo to. Teď místo toho mám Unmechanical a z té je mi bohužel taky zle, jak tam je občas větší přiblížení na robota a vše se tam hýbe. Ale zatím když si to davkuji tak po půl hodinách tak se to docela dá vydržet. Ale docela jsem se na tom zasekla.
Pánové mockrát děkuji!
Hurá bude Uplay, tedy když se mi tam povede přihlásit ;)
@Strady (12.02.2019 08:36): Samozrejme, že to splňa hardcore kategóriu. Hra je situovaná do Karibiku a do konkrétneho obdobia a je v ňom mimo iné zachytené vytvorenie pirátskej republiky v Nassau a jej zánik. Tu naozaj nie je o čom.
Nebál bych se dát jakoukoliv Assassin's Creed hru do kategorie Historie se opakuje, navíc všechny hlavní díly, které jsem hrál (včetně Assassin's Creed IV: Black Flag) pasují I do hc kategorie. Následující článek byl sice napsán už před vydáním hry, nicméně minimálně tři popsané události (proražení blokády, stealth plavba portugalskou flotilou či vysazení na pustý ostrov) jsou opravdu ve hře jako mise.
@Crash (12.02.2019 08:18): to PS je docela sporné... ono to tam je odděleně, ale pak i spojeně :D, tak to tu, kapitáni, rozsekněte... na Steamu je to dohromady, tam není o čem :-)
@Crash (12.02.2019 07:47): To jsem ani po tobě nechtěl, myslet si aby jsi mi něco hledal. Tfuj to bych si nedovolil ;) Spíš to rozseknout. Já a historie je něco jako koza zahradníkem, na tož v angličtině.
Co jsem pochopil, z toho článku (ještě jsem to celé nepřelouskal) by měl jít i do HC.

Prosím někoho z lepší angličtinou, jestli by to mohl také sjet a říct, jestli se pletu. Děkuji
@rikuhahl (11.02.2019 15:43): tohle mi trochu přijde v rozporu s tím, že jinak můžeš DLC použít jako normální hru do kategorie a nemusíš hrát i základ... přeci jenom, na PS4 jsou celkem jasně oddělené trofeje za základní hru a za DLC... to by chtělo teda trochu ujasnit, jak se to tedy bude brát :-)
@Strady (12.02.2019 07:22): Tak o piráty až tak nejde, ta HC kategorie je definována tak, že se máš účastnit konkrétní historické události, a zatím mi tu nikdo neřekl, jaká konkrétní známá událost se v Black Flag odehrává. Ale Tul níže tvrdí, že tam konkrétní události jsou, tak se třeba něčeho dopátráš. Ale nečekej že ti to budu hledat já. :-) Součástí té HC varianty je hlavně to, že o těch hrách si musíte zjistit i víc informací, ne je jenom dohrát. ;-)
To je právě ono, historicky se piráti moc neberou, spíš je to období. Přitom je to historie.
Chápu, že díly Origin a snad 3 (v Americe) jsou jasně zasazené v historii.

@Crash (12.02.2019 06:03): Ty jsi tady šéf, na HC to není, konec debaty. Sice takhle si nikdy nezahraji ale to nevadí.
@Strady (11.02.2019 22:21): Podle tohodle článku >odkaz< je hra zasazena do reálného času a vyskytují se v ní reálné postavy, města i lodě. Já si osobně myslím, že to není hra založená na historických událostech, spíš je to hra zasazená do nějakého období ve kterém se mohly vyskytovat nějaké reálné postavy/události/objekty. Ale kdybych se mohl postavit na pomyslnou misku Crashových vah, tak ti to uznám.
@Malignus (11.02.2019 22:25): Náhodou, Ubisoft si dává celkem záležet na určitá historická fakta. Samozřejmě to vždy okoření různými mýtickými postavami, božstvy atd., ale ty texty v knihách či pergamenech i ty stavby jsou poměrně dost přesný. Tuhle jsem viděl historika jak hrál AC Origin a co se samotné historie týče, tak sám říkal, že je to docela i edukativní.
@Malignus (11.02.2019 22:25): To je mi jasné, ale tak rovnaké je to vo väčšine filmov a pc hier, tu skôr ide o to, že je tam nejak definovaný historický kontext, hoci je romantizovaný a zjednodušovaný a prekrúcaný.
@Strady (11.02.2019 19:48): Jestli si dobře pamatuju, tak v Black Flagu ti v "reálu" (ne v Animu) ta ženská, která tě doprovází v té firemní budově, řekne, že se ta tvá vysněná výprava odehrává v určitém období a za probíhající určité války. Dostaneš tam pak snad i sošku jako achievement. Nicméně nemam sloní paměť ani znalost historie, chtělo by to ještě ověřit.
Mohu otravovat ještě s tím Black Flag, jestli to opravdu jde narvat do 9 na HC? Abych zbytečně nestahoval a nehledal přihlašovací údaje do Uplay.
@Jumas (11.02.2019 19:30): Super, já si právě myslel to samé no ... podle filmu ne, protože ten je podle knihy, takže základní ... ale jinak super, protože jsem do té kategorie prostě nic neměl ...

EDIT: Ach jo, kdybych uměl číst, tak to tady ani nemusím zbytečně spamovat ... přímo v pravidlech "stačí když hra vychází z prostředí své předlohy, " ... jak v knize, tak filmu a hrách je to místo Zóna - zamořená oblast ... takže je to jasné ...

Sry za spam a dík za reakci ;)
Měl bych jen malý dotaz ... mám na to svůj názor, ale chtěl bych znát i váš ... série S.T.A.L.K.E.R ... Call of Pripyat jsem měl zařazený v předchozích dvou ročnících, ale nikdy jsem ho ani nezačal a letos jsem se do něj konečně pustil ... zajímalo by mě, zda by se dal použít do kategorie Adaptace (5) ... na wiki píšou ...

Based very loosely on the Strugatsky Brothers' novel Roadside Picnic and its 1979 Andrei Tarkovsky's film
adaptation Stalker

Viděl bych to na standardní, non-HC verzi, protože ten film je založený na té knize ...

Hru tak jak tak dohraju, protože je to prostě parádní kousek a jen by mě zajímal názor na tohle ... dík všem ;)
@mattesak (11.02.2019 15:38): počítají se všechny achievementy, které hra nabízí, tedy i ty k DLC, je jedno jestli je achievement třeba jen za zapnutí hry, nebo za 1000 hodin on-line hraní, je potřeba je mít všechny (na HC), protože se prostě počítají pod jeden herní profil.

@themacs (11.02.2019 15:42): jak bys potom vyřešil ty, které závisí na odehrání základní hry i DLC?
@themacs (11.02.2019 12:36): Díky za upřesnění, dokonce i s tím Rainbow Six je to nahnuté, protože podle wiki ta hra sice vyšla později, ale dokončena byla asi dřív než kniha, v podstatě vznikaly současně.
@Tulareanus (11.02.2019 12:45): Já právě četl Rainbow Six, pak dost Ryanovek a Splinter Celly ... a mám toho ještě dost před sebou na čtení ;) Ale jinak jj, napsal jsi to správně už předtím :) já to jen doplnil pro ostatní hry ;)

A abych to s tím R6 uvedl na pravou míru ... tak hra i kniha se vlastně "vyráběly" víceméně nezávisle na sobě, ve stejné době a původně mělo být R6 (hra) jiné, což by tím pádem nesplňovalo tu kategorii předlohy. Nicméně to studio, které hru vyrábělo, bylo založeno Tomem Clancym a, přímo anglické vysvětlení, nechce se mi to tady překládat

"It was then they found that Clancy was writing a book about terrorism and a special team to combat it, so they rewrote some of the missions to fit within the book plot and Clancy shared his research with the game development team."

Tím pádem by to mělo kategorii splňovat :)
@Tulareanus (07.02.2019 20:45): Pokud se nepletu, tak Rainbow Six je jediná herní série s přívlastkem Tom Clancy, která se dá brát jako hra podle knižní adaptace, ale i zde je to opravdu jen tak tak, neboť kniha Rainbow Six vyšla 8. srpna 1998, přičemž první hra Rainbow Six vyšla 21. srpna 1998, tzn 2 týdny po knize ...

Další knihy už poté vznikly vždy buď až po hře (Ghost Recon, Splinter Cell, HAWX, EndWar a The Division) nebo herní adaptaci nemají (knihy s Jackem Ryanem, NetForce, Op-Center) ... hry, filmy a knihy od Toma Clancyho opravdu mám moc rád, tak jsem se k tomu chtěl vyjádřit a uvést to snad na pravou míru, protože těch her je dost a aspoň v tom bude jasno ;)
@Wolverine (10.02.2019 17:05): Série AC je vždy zasazená do přesného historického období i s podrobnými odkazy na jednotlivé události, jména, stavby apod., já bych osobně byl pro to uznat. Myslím, že Crash už to kdysi i povolil.
Druhá hra dohrána. Jde to líp něž jsem čekala na to, že mám počítač jen o víkendu :D

Diskutující (11)