Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2020

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
< >
tož měl bych to mít za sebou i s komentáři. můžete to prosím někdo zkontrolovat, zda tam nemám něco sporného? času je přeci ještě dost, tak bych to případně rád napravil. :)
Dá se GRIS použít do desítky na softcore? Podle všeho je Gris jméno hlavní hrdinky a ke hře vyšel soundtrack. Co ale ty logické hádanky, o kterých se občas píše, jsou tam, nebo mám hledat jinde? :)
@Fingon (06.08.2020 10:59): Do Wowka jsem jen trochu nakukoval, ale předpokládám, že podobně jako i v jiných MMORPG tady expanze maji nějakou hlavní quest line. A pokud to tak je, tak jak píšeme v pravidlech, za dohrání se v takovém případě považuje dohrání této hlavní příběhové linie a nejde použít pravidlo o 10 hodinách.
@Jumas (06.08.2020 10:33): rozumím. U BfA jsem sice letos dohrál (minus raidy), ale začal jsem už loni, takže se to nepočítá.

S alty se zameruji hlavně na exploraci, sbírání surovin a na questeni jen málo.

Znovu celou dějovou linku hrát nebudu... Ještě bych mohl projet nějakou starší expanzi, což by šlo rychleji, ale to jen kvůli výzvě komplet hrát nebudu.

Ale kdyby nad tím někdo přece jen uvažoval - vanilla má zasněžené zóny Dun Morogh, Winterspring, TBC nic, Northrend z wotlk je pod sněhem skoro celý, v cata vnější svahy Mount Hyjal, v Pandarii jsou zvecneny Himalaje (kun-lai summit), Draenor má plno sněhu ve Frostfire Ridge, v Broken Isles je severskou mytologií inspirovaný Stormheim a konečně Kul Tiras má uprostřed kontinentu zasněžené pohoří, zasahující do všech tří zón. Roste tam mimo jiné rostlina winter's kiss (při sebrani dává frost damage) a navíc nabízí minihry, kde jako tučňák prchate /klouzete zledovatelym korytem z vrcholku hory, zatímco vás pronásleduje yetti;-)
@Fingon (06.08.2020 09:59): Pokud se nepletu, tak je jedno, že jsi nějakou hru bez zakončení začal hrát někdy v předchozích letech, ale důležité je, abys alespoň těch deset hodin odehrál letos. Pokud ale WOW případně rozšíření, které si tam chceš zařadit, má nějaký konec, nestačí těch 10 hodin, ale musíš celou příběhovou část odehrát letos.
No, mám pocit, že si budu muset vybrat jinou hru... Chjo, protože u wowka teď budu ještě tak dva týdny sedět...
@Fingon (06.08.2020 08:54): za mě

píšeš že chceš hrát novou expanzi. A ta tu předpokládám bude mít samostatný profil. Ergo za mě je to jako když si mužeš přenášet postavy z jednoho dílu do dalšího. Hraješ stejnou postavu, ale "jinou" hru.
Rád bych si zařadil do výzvy World of Warcraft (konkrétně poslední expanzi). Naposledy jsem hrál prosinec 2019- cca březen 2020, načež jsem měl pauzu a znovu jsem začal v druhé půlce června. Teď přijde ta důležitá část:

Během předchozího hraní jsem se věnoval prakticky výlučně mému hlavnímu charakteru (warlock), kterého jsem se teď ale prakticky nedotknul a místo toho jsem poslední měsíc a něco hrál jen za dva alty (1/5 mág a 4/5 rogue), přičemž hra za rogue se dost liší za hraní za warlocka. Během nynějšího hraní jsem tomu věnoval, střízlivým odhadem, 40 hodin.

Naplňuje to ještě podmínku výzvy, že hra musí být rozehrána v tomto roce, nebo už je to za hranou?
Díky moc ;)
Právě jak řikáš, nejspíš kategorie - Moje jméno je...
Sice už tam mam Lara Croft GO, ale to nejspíš přehodím do 6. Ještě jeden tah...
@Wettek98 (27.07.2020 19:52): Počítá, a jen tak mimochodem, do jaké kategorie bys Doctor Who Cloned Me dal? Jasná je pětka - Moje jméno je... a ještě jsem uvažoval nad reálnou virtualitou, ale tam si nejsem úplně jistý a vlastně heuréka, protože tam pár hádanek je.
Zdravím, vím, že jsem zde už nejspíš odpověď na můj dotaz viděl, ale pro jistotu se ještě zeptám. Počítá se jako hra na splnění libovolné kategorie (jako HC) také DLC? Přesněji řečeno mi jde o: Duke Nukem Forever: The Doctor Who Cloned Me.
Moc děkuji za odpověď.
Jinak gratuluji všem, co již výzvu mají úspěšně za sebou! :)
Taky gratuluji Lauroně ke splnění, zvlášť s malým mimčem na krku, které, jak vím, hraní trochu znesnadňuje. Já už mám taky hotovo. Sedmou kategorii, která mi zbývala, jsem splnil dohráním hry Puyo Pop na N-Gage na chatě. Do konce roku mám v plánu dojet ještě základní variantu a těch pět zbývajících her asi dám. Snad mám vše v pořádku, co Crashi? Myslím si ale, že ano.
@Tulareanus (25.07.2020 15:39): jako máš pravdu ale přišlo mi divné tam uvádět dvojku, tou jednickou je myšlena celá hra.. Proto jsem tam napsala celá série.. A v podstatě je jedno ve kterém díle ten sníh je.. Ale klidně to změním :)

Díky, většinu her jsem naštěstí stihla dohrát ještě před tím :)
@Laurona (25.07.2020 14:08): Ja som tam našiel jednu chybičku, v zimných radovánkach máš v profile uvedené Life is Strange 2: Episode 1, pričom chceš linkovať na Episode 2, z ktorej máš aj screenshot a ktorá sa odohráva v zime. :)

Ale inak GG, obzvlášť, že si to stihla v predstihu aj napriek tomu, že si si tento rok splnila aj rodičovskú výzvu. :)
@SimonEndt (21.07.2020 08:18): Už jsem to rozehrál, tak dám potom vědět, jestli se tam něco odkazuje na realitu.

Každopádně tento rok stejně asi výzvu nedám, tak to pomalu přestávám řešit. Tento rok má vyjít ještě dost her, který se vůbec nehodí do těch kategorií a ty budou mít přednost..
@Bursoft (20.07.2020 20:50): "Upozorňujeme že by nemělo jít jen o nějakou pozici na mapě, lokaci byste ve hře měli mít možnost spatřit ať už jako návštěvník přímo v místě, nebo alespoň z ptačího či leteckého pohledu z nízko letícího letadla, tak aby byla patrná krajina a jednotlivé budovy. "
Zrovna Bílý dům mi právě přijde, že je jediná lokace ve hře, která je alespoň částečně připodobněná, zbytek hry je prostě "bývalé USA". Jestli se nepletu, tak státy jako takové se v té hře rozpadly, proto tam nejsou jak názvy států tak ani města. Myslím si, že se tam nemá hráč o co konkrétního opřít, jak o reálnou stavbu tak o typ krajiny, aby mohl říct, že se vůbec nachází byť jen ve Spojených státech. Ale jak říkám, je to dlouho, třeba mě někdo opraví.
@SimonEndt (20.07.2020 20:29): Ve White house co vím, tak se odehrává jen cutscéna, ale obecně se přece ví, že se ta hra odehrává na území USA, ač v nějaké post apo formě. Tudíž mi jde o to, jestli to stačí. Nejde mi o nějaké přitahování pravidel, zrovna toto je asi nejvíc easy kategorie, ale DS mám v plánu a napadlo mě, že bych to spojil aspoň do ne-HC varianty.
@Bursoft (20.07.2020 19:50): Pokud si dobře pamatuju, tak jediná konkrétnější reference, kde by byla i nějaká reálná stavba, je možná Bílý dům. Akorát mám pocit, že to tam není přímo řečený a jsou ukázané jen vnitřní prostory. Ale už je to nějaká doba, možná mě někdo opraví.
Někdo, kdo dohrál Death Stranding, dá se použít do reálné virtuality? Odehrává se to na území USA, akorát nevím, jestli ten svět už není tak změněný k nepoznání..
@Tulareanus (18.07.2020 20:13): Jak pro základ tak pro HC platí, že parťáka máš mít po většinu herní doby, takže samozřejmě to, že uděláš tutoriál sám, tě nijak nediskvalifikuje z možnosti to do této kategorie dát.
@berry1009 (18.07.2020 19:35): Jasné, dík za info. Ja sa snažím dať výzvu na hc, takže pre mňa z toho sedia len tie zimné radovánky. Aj keď mám znova rozohranú DS3, kde to celé prechádzame spolu s bratom v co-ope.

Tu mám otázku na porotu. DS3 sa dá pokiaľ viem celé prejsť v co-ope, okrem úvodnej tutoriálovej lokácie, ktorá je tak na 10-20 minút. Dalo by sa to v takom prípade zaradiť do HC alebo to ten úvod diskvalifikuje?
Ahoj, mohu použít pro splnění jednoho úkolu hlavní hru, a pro splnění druhého DLC hlavní hry? Díky
Prave som dokoncila The Last of us a tak mi napadlo, kedze sa to odohrava v americkych mestach, ci by sa to dalo dat do kategorie realna virtualita?
@Crash (30.06.2020 18:48): Já ani nevěděl, že se ve Fallen Order řeší nějaké logické úkoly, i když to mám někdy v plánu. Každopádně po zhlédnutí pár videí mi to v určitých pohledech přijde podobné, jako tebou zmiňované adventury, takže bych byl také spíš proti HC. Základ Heuréky samozřejmě v pohodě.
Tak mne prišlo, že Fallen Order má bližšie k dark souls než k logickej hre, ale nehral som.
@Bragi (30.06.2020 11:30): Nevím jestli jsme řešili už i přímo Fallen Order a budu rád, když se k tomu vyjádří ještě někdo, kdo to hrál, ale zatím jsem spíš proti. Přijde mi to analogické jako klasické point and click adventury, kde logické hádanky jsou také podstatnou složkou, ale nakonec jsme se shodli, že do hardcore výzvy ne. Ale základ to splní, takže o uznání se bát nemusíš, HC je jen taková hra ve hře. :)

@sagittario (30.06.2020 16:40): @sagittario (30.06.2020 16:40): Oba díly Monument Valley samozřejmě do HC Heuréky perfektně pasují.
Dá sa použiť hra Star Wars Jedi: Fallen Order do hardcore varianty kategórie Heuréka? Logické hádanky tvoria podstatnú časť hry a ich vyriešenie je nutné na ďalší progres. Samozrejme, že to isté platí aj pre súboje v hre. Aj keď na najvyššej obtiažnosti sú aj súboje svojim spôsobom hlavolam. Ale je to diskutabilné a preto sa radšej pýtam.
Skvělej tip do kategorie 2 na HC ReThink. Mám to rozehrané. A přidáno do schvalovaných návrhů. Hra mě docela chytla. A není se co divit.
Tak jsem si to vykládal no, už tu jednou byla kategorie, Hraj hru 10 a víc let starou, kde byly zakázaný novější verze hry, tedy i novější vydání na další platformě. Ale je fakt, že nynější kategorie je pevně vázaná na profil a pokud třeba Deus Ex vyjde zítra na Maťo, tak to splňuje ;) (Za předpokladu, že to nebude mít nový profil na DH) :)
@rikuhahl (22.06.2020 19:51): ono ty to vykládaš jako kdyby šlo o datum vydání hry. Což ale není podstata kategorie. Ale výzva ponechává spoustu prostoru k diskuzi a slyšet jak to vnímají jiní je užitečné

Diskutující (11)