Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2017

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
@Strady (19.11.2017 13:09): Gratuluji ke splnění a díky za díky. :) Pivo beru a klidě si s tebou dám jedno alko, a když pojedeš na sraz bude určitě i borovička... už teď je mi špatně. :)
Hotovo!! Uděleno: 2x100%, 1x75%, 3x70%, 2x60%, 1x55%, 1x30%. Za mě spokojenost s výběrem, stovkové hry byla neskutečná paráda (The Witcher: Enhanced Edition, Life Is Strange - Episode 1: Chrysalis) a poslední na splnění bylo Broforce, dobrá pr...prča.
Plus jsem tento rok dal Binary Domain, Ironcast, Devil May Cry, a dohrávám Invisible, Inc. vše hry nad 80%
Dobrý rok, možná ještě něco stihnu.

Tímto děkuji Crashovi, který má neskutečný elán něco organizovat. Děkuji,
Jelikož určitě všichni vědí jak je to jednoduché něco organizovat a mít s toho nekončící vděk a slávu.
Přeji šťastnou ruku do nové ročníku!! Dík máš u mě pivo, nealko samozřejmě :-)
Doporučíte nějakou hru z roku 2017 do výzvy na nějakých 10 hodin? Původně jsem tam chtěl mít Prey, ale ten si chci víc užít, takže ho asi letos nestihnu :)
Díky :) Jsem si nechal tu nejhorší kategorii nakonec, příští rok to musím otočit.
Tak už je 300 účastníků, ale 5. cíl (30 Giveawayů) se neodemkl. Něco je špatně.
Sem hotov! Konečně! Tenhle rok byl o dost slabší co se týče kategorií dle mě.
Psaní komentářů mě začalo bavit od té doby, co si píšu při hraní poznámky :)
Ten moment, keď som si uvedomil, že Hernú výzvu som nevedomky dokončil už pred týždňom a pol ... :)
@rikuhahl (06.11.2017 12:41): Přece si nebudu kupovat Maťo a učit se na něm programovat kvůli výzvě! :))

Pochybuju, že se někdy v dohledné době objeví "dohraj hru z top100 konzole only". A když bude v top100 půlka her konzole only a ostatní už budeš mít dohrané, tak můžeš pokračovat další 50, stejně jako letos u kategorií top 100 a bottom 100.
@Fatality (06.11.2017 12:36): Souhlasím, ale stejně, pokud bude potřeba vybírat do výzvy z nějaký množiny her, tak bude nutný aby bylo z čeho vybírat, takže minimálně tak 10 možností, ale radši víc. Ale Crash Vám ukáže. Příští rok bude výzva orientovaná pouze na Maťo (a hru z roku 2018 si budete muset sami vytvořit, aby bylo co hodnotit) ;)
Platformové filtry na databázi platformových her. Well played :) A bude taky filtr třeba kvůli slabému počítači, že nerozjedu hru z roku 2018? Nebo filtr proti strategiím! A co když mám jen konzoli a jsem nový uživatel? Přece si kvůli výzvě nebudu kupovat počítač, abych se vešel do top 100.
@Starletka (06.11.2017 12:25): Tak letošní výzva s nasazením konzolí nepočítala. Jak to bude v příštím ročníku se uvidí, samozřejmě u některých kategorií to bude potřeba brát v úvahu.
@Jumas (06.11.2017 10:49): ale v rámci výzvy by měly platit platformové filtry, protože třeba za rok už to bude úplně jinde a kvůli výzvě si přece nebudeš kupovat konzoli, aby ses tam vešel
@Starletka (06.11.2017 10:44): To už není žebříček čistě PC her. Před updatem bylo The Longest Journey asi 92. a nečekal jsem, že by se nějak propadalo, ale teď za čtyři dny kleslo o pět míst, takže proto ta panika.
@Crash (06.11.2017 08:45): Kdybych zůstal u toho Batmana, tak se bát nemusim (snad), ale rozhod jsem se nakonec pro The Longest Journey. Měl jsem to nainstalovaný a vyzkoušený, jestli to vůbec funguje pod desítkama, dokonce i manuál jsem si přečet a pak přijdou konzole, já se chvíli zdržím u Piva :) a najednou se musím ohánět, abych to stihnul rozehrát, dokud je to ve stovce. Naštěstí se podařilo. Teď už to jen dohrát a mám výzvu hotovou.
Taková menší perlička v rámci výzvy. Před updatem jsem měl v plánu hrát adventuru The Longest Journey, kterou bych splnil 3. kategorii "Only the best!" namísto původního Batmana. Pak jsem se ale ponořil do hraní Piva 2 a najednou je The Longest Journey kvůli konzolovkám na 97. místě. Radši jsem teda dneska udělal první lokaci, abych měl rozehráno a teď už v klidu může vypadnout ze stovky. Bylo to o fous ale.
jsem se úplně zapomněl pochlubit, že mám splněno. ten Hatred byla solidní sračka, u které jsem fyzicky trpěl, ale je to za mnou!
Přesně tak, komentáře jsou jen kvůli giveawayům, nikoli povinnost, minulý rok jsem je taky nepsal.

Jinak co se giveawayů týče, koukal jsem, že chybí už jen 6 lidí do 300 pro další úroveň, tak ještě řekněte pár přátelům a známým, aby výzvu přijali :d
Tak herní výzva splněna! I když opravdovou výzvou pro mě teď bude dopsat ke všemu komentář, to se mi nikdy moc nechce :d
@Crash (26.09.2017 17:51): Super. A tou první větou jsi mě vylekal.

50 je ještě docela slušné hodnocení na žánr, co mě fakt nebaví :) Už samotná akce v prostoru byla docela nezáživná a ani příběh nezaujal, takže jediný výraznější klad tam vidím v té pestrosti misí, jednou infiltrace, jednou ochrana bitevníku, jednou průzkum vesmírných šutrů.
@Psyx (25.09.2017 09:20): Hmmm bohužel to vypadá, že letos to máš v pořádku ... jsem si teď teprve všiml, že si loni Freespace ohodnotil jen 50%, tak mám chuť tě v tom zase trošku vykoupat. ;-)
@M.a.t.t. (26.09.2017 17:30): Ale tak výzva se dá chápat všelijak :-) Poraž ostatní, proběhni nahatý po městě, vyhraj letos titul.

Ale v tomto konkrétním případě jsem to tehdy myslel tak, že by bylo více kategorií a každá by byla jednotlivá výzva, přičemž z výsledků by se dalo zjistit, kdo kam až došel, protože by to bylo uděláno tak, aby nikdo nemohl splnit ty nejvyšší kategorie. Takže by to spňovalo, jak podmínky výzvy, tak by šlo i zjistit, kdo na tom jak je. Jako přímo o soutěžení by to nebylo, ale výsledky by šly porovnat.

Ale byl to tehdejší návrh a byl bych nerad, kdyby mě tu zase někdo napadl, že můj nápad je špatný, protože už to tu neprosazuji a nechci se s nikým hádat :-)
@CrocoRay (26.09.2017 17:21): "a přijde mi, že jste mě spíše špatně chápali, že mi jde jen o to s ostatními soutěžit. Ale není to pravda a šlo mi o to vidět, kdo na tom jak je a kdo je tady ten nejlepší"

Ak chápeš, že výzva nie je o súťažení proti sebe, tak sa logicky nedozvieš, kto je najlepší, pretože o to v nej vôbec nejde :)
@rikuhahl (26.09.2017 08:33): Já věděl, že někdo zareaguje tímto způsobem, ale ono je si třeba uvědomit, že ten nápad nebyl o tom, že by mi byl šitý na míru a musel bych tam být nejlepší, ale že se mi líbil jako tématem. Bylo to spíše o porovnávání a rozšíření než o navýšení obtížnosti a přijde mi, že jste mě spíše špatně chápali, že mi jde jen o to s ostatními soutěžit. Ale není to pravda a šlo mi o to vidět, kdo na tom jak je a kdo je tady ten nejlepší. Ale moc bych to nerozebíral, byl to jen návrh.

Jinak výzvu bych samozřejmě dal, kdybych chtěl, ale nějak mě teď hraní nebaví.

@Starletka (26.09.2017 07:00): Ještě uvidím. Však mi chybí jen dva kousky a to není problém, ale spíše se mi teď do toho hraní moc nechce, jak už jsem napsal :-)

EDIT: Jinak u Slováků jedině Wolves of Midgard. Je to delší hra, ale mám rád tento žánr a ta hra mě dostala, když jsem to viděl poprvé. Takový Titan Quest v jiné době a jiném prostředí.
@Garret (26.09.2017 14:40): soldier of fortune :) pravé chození, levé střílení a šlo to krásně (aneb když máš zlomenou ruku a nejde jinak!) ačkoli teď mi dochází, že jsem asi musel občas skočit :(
@CrocoRay (25.09.2017 22:29): S tebou je zábava, jeden měsíc tu vymýšlíš výzvu o asi 30 hrách na příští rok a nakonec ani těch 10 nedáš :) U slovenskejch her je jistota Hero of the Kingdom a Hero of the Kingdom II, max 5 hodin a za příznivou cenu + je to příjemné hraní.

Proto je to výzva, nejde o množství, ale o variabilitu a je tak v pár kategoriích vybrat něco, co by sis asi normálně nezahrál, to ale neznamená, že tě to nebude bavit.

Já mám splněnejch zatim jen 5 kousků, ale nebojim se, že bych to nedal, jedině, že bych si zlomil obě ruce, nebo tak něco :D
Když ve výzvě řešíte Hatred, tak od té hry jsem čekal poměrně solidní zábavu a měla u mě docela solidní potenciál hrát za takového šílence. Postal jsem měl třeba rád.

Ale nepřehledné zpracování, kde se mi ztrácel na obrazovce zaměřovač, nepřátelé střílející z větší dálky, než jsem schopný je vidět a namířit na ně a ke konci brutálně zvýšená obtížnost, to všechno mělo za následek, že mě ta hra hrozně frustrovala. Dvě rozehrání a ani jednou úspěšně, protože mě to začalo štvát a nudit.

Jinak u výzvy asi poslední dva kousky kašlu. Teda slovenský titul Wolves of Midgard bych si rád zahrál, ale nechce se mi to teď kupovat. A bez toho nemám motivaci rozehrávat kategorie TOP nejhorší.

Jinak ostatním teda gratuluji za splnění.
@Psyx (25.09.2017 09:20): pěkný a gratuluju + oceňuju tvoje soukromé rozšíření výzvy ;) Jak jsi dopad minule, už si to nevybavuju? Ale máš pravdu, já se Crashe bojim tak moc, že radši nehraju a mám splněnou jen polovinu výzvy :D
Tak snad konečně výzva hotová, byla to větší fuška než jsem myslel. Ještě poprosím o kontrolu Crashe, abych nedopadl jako minule:

1, Lords of the Fallen - člen (60%)
2, Detention - čerstvá adventurka z Taiwanu (65%)
3, BioShock Infinite - něco z konce DHtopky (80%)
4, Chaser - slovenská (55%)
5, Thomas Was Alone - rychlovka, dokončeno za 4 hodiny (45%)
6, Dungeon Hack - šedá, 8 let na DH a jen 7 hodnocení, dohráno na střední (neupravenou) obtížnost (55%)
7, ÜberSoldier II - podprůměrná FPS ze stovky nejhorších her na DH, čekal jsem horší (40%)
8, F.3.A.R. - závěrečný díl nakousané trilogie, co mi hnila v knihovničce (60%)
9, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition - bratrem vychvalovaná sandboxovka (65%)
10, S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl - koupeno 2011 a až do letoška nenainstalováno (75%)

Vzhledem k tomu že jsem si letos nedal osobní výzvu, jsem si stanovil 2 další soukromé kategorie, co mě zaujaly: 11, hra co jsem přidal na DH (díky Coldplazovi za nápad) a 12, hra jakou v letošní výzvě už dohrál někdo jiný:

11, Gemcraft - Chasing Shadows - přidáno na DH, byť až letos (85%)
12, Rage - vypůjčeno od výzvaře Gariona (80%)

Diskutující (10)