Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2021

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Wettek98 (13.10.2021 23:12): Pokud se nic nezmění, tak hlavní příběhová linie jde dohrát, aniž by byl zabitý jediný člověk. Hlavně vedlejší případy jsou místy trochu akčnější, ale pokud se nepletu, i tam je možnost to zvládnout bez zabití (ale tady už to bude trochu náročnější).
Mno, tak jsem dohrál další hru pro bod č. 8 včetně DLC, takže tentokrát už bych měl opravdu mít hotovo:-)
Mozem poprosit aby mi niekto skontroloval vyzvu? Hadam to bude vsetko ok. Dakujem. :)
Mám dotaz k HC Pacifista
We Happy Few - dohrál jsem první dva akty ze tří, nicméně podle statistik se mi to zatím podařilo dohrát bez zabíjení. V té hře se dá nepřátele jen omračovat či zabíjet.
Nicméně v prvním aktu je jeden bossfight. Bojuju s mužem v přístroji, poté co přístroj rozbiju se muž uvnitř nejspíše udusí na výpary. Nezobrazí se ve statistikách a jestli fakt umřel je jen domněnka.  
Přikládám video: https://youtu.be/_oHoKCoUmlI?t=66
Moje otázka je, zda se to počítá jako smrt a zda jako smrt způsobená mnou a tím pádem nemohu tuto hodně zvláštní hru zde zahrnout
Samozřejmě je možné, že zjistím, že třetí akt se bez zabití dohrát nedá, ale ke hře se dostanu nejdřív za měsíc, tak bych rád věděl, zda má cenu se ji snažit dohrát nenásilně
@Jumas (12.10.2021 19:36): No, tohle je trochu průšvih, proto si o hrách zjišťuji dopředu co možná nejméně informací. Někdy ale prozrazení děje prostě nejde uniknout, neboť to profláknou klidně i sami tvůrci, viz. právě tak trochu i tento případ. Tak každopádně už alespoň přesně víš, jak se ve hře zařídit a ušetříš drahocenný čas... :c))
@Dan9K (12.10.2021 17:35): Já to mám podobně. Jako samorost se rád kochám a ždímám hru na maximum, takže Completionist Time u mě většinou platí jen na rychlejší projití hry bez lovení speciálních ačívů a podobných vylomenin. V Shadwen se toho ale moc navíc dělat nedá, takže to vypadá, že zkompletování všech ačívů fakt bude na těch 14,5 nebo 15 hodin, i když se v podstatě jedná o téměř kompletní dva průchody celou hrou.

@samorost (12.10.2021 18:33): Jo, to vím, ale ačívy/trofeje za nezabíjení jsou i v dalších hrách (třeba Mirror's Edge nebo Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist) a jak vyplynulo ze zdejší diskuze, zcela bez zabití ty hry dohrát nejde. Proto nejde brát v potaz jen ty úspěchy, ale konkrétní zážitky hráčů. Ty jsi hru dohrál, jak koukám, takže to můžeš potvrdit.
@Dan9K (12.10.2021 17:35): Vítej do klubu! :c) Já se rád „kochám”, zkouším různé postupy a možnosti, které hra nabízí a obecně si prostě gamesku vychutnávám, co nejvíc to jde. Z tohoto důvodu se málokdy ke stejné hře opětovně vracím, jelikož ji už na první dohrání vytěžím prakticky na maximum. A z téhož důvodu mám pak čas průchodu minimálně dvakrát tak vysoký, než jsou běžné doby dohrání na HLTB.

@Jumas (12.10.2021 00:49): Ano, část trofejí je na tom i postavena. :c)
Já nevím, já to HLTB mám hodně orientační. Skoro každá hra mi trvá minimálně dvakrát déle, než je ten nejdelší čas.
@Malignus (12.10.2021 14:49): Na YouTube jsou videa asi s pětihodinovou délkou, ale to je s vraždícím postupem :) Já jsem na začátku sedmého levelu z patnácti a píše mi to 3,5 hodiny, takže bych to viděl do deseti hodin, ale je pravda, že jsou ty levely postupně delší a delší.

EDIT: Teď koukám, že těch 14,5 hodiny je kompletní dokončení, což je většinou se všemi ačívy. To by asi tak odpovídalo, jedno tiché projetí za těch 9 - 10 hodin a druhé zabíjecí za 4,5 - 5,5. Pak tam jsou asi ještě tři nebo čtyři ačívy navíc, ale co jsem koukal, dají se všechny zmáknou v posledním levelu.
@John Mirra (11.10.2021 19:16): Pacifista na HC - jakýkoli díl Dishonored mimo DLC Dunwall City Trials a The Knife of Dunwall, na základ většina logických her. Amerika na HC - nedoporučuji Overcast - Walden and the Werewolf, Romča hrála Drop Alive a brácha Kingdom Rush. Myslím, že něco najdeš, a pokud by ti stačil základ, tak toho je spoustu od NHL, přes třeba Splinter Cell (ne všechny díly) a Disciples (první dva díly + rozšíření) až po Prince of Persia a Need for Speed (ne všechny díly).
@John Mirra (11.10.2021 19:16): Na HC - doporučuju pro Ameriku doporučuju sérii Kingdom Rush z Uruguaye, nedám na ní dopustit ;) Na Pacifistu je nejlepší jakákoliv hra ze série Dishonored, vyjma teda Dishonored: Dunwall City Trials. Pokud ti stačí SC, tak ke Kanadě můžeš použít plno her od Bioware, Ubisoftu, nebo Electronic Arts, jen si předem zjisti, která pobočka na tom dělala ;) Na Pacifistu můžeš použít třeba nějakou sportovní, závodní, nebo "dětskou" hru, kde až na výjimky násilí není ;)
@John Mirra (11.10.2021 19:16): hardcore nebo softcore?

Kanadských her je mraky. Ale těch dalších je jen pár a je docela easy si projet žebříčky (země podle původu vývojáře), aspoň procvičíš zeměpis, co patří vůbec do Střední a Jižní Ameriky :-)
Potřeboval bych nějaké tipy na Pacifistu a Ameriku, jak ji neznáte.

U Pacifisty jsem chtěl dát Deus Ex Mankind Divided, ale nevím, jestli na to budu mít dost času + komentářů už tam je docela dost :( A u Ameriky jsem ztracený úplně.
@S4TW (05.10.2021 14:35): Za mě v HC v pohodě, ten časový limit je prakticky celou hru. Za dohrání v tomto případě považuju úspěšné dohrání některého scénáře, tzn. shlédnutí závěrečných titulků.
Čas je relativní na HC - lze použít This War of Mine? Každý den má svůj časový limit a vlastně i hra má časový limit, takže v tom nevidím problém... A co se ještě považuje za dohrání? Jeden scénář, všechny scénáře? :)
Gaaah. Tak asi přece jen dojde na třetí Syberii. Díky oběma za upozornění.
@Fingon (30.09.2021 23:00): Také nejsem z týmu výzvy, ale jak píše Eru, v rámci osmé kategorie je třeba dohrát základní hru s alespoň jedním rozšířením a základní hra ani žádné rozšíření jinam použít nejde. Takže ještě něco alespoň na 15 hodin. Já tam mám rozšíření k Dishonored, ale základní hru mám v pacifistovi. Mafia II rozšíření jsem ale nikam jinam nepoužil.
@Fingon (30.09.2021 23:00): Nejsem pořadatel, ale pětka se ti bije s osmičkou. V osmé kategorie musíš mít základní hru plus aspoň jedno DLC. Ale tuto základní hru nebo její DLC už nemůžeš mít v žádné jiné kategorii.
Herní výzva dokončena. Má někdo z pořadatelů chuť, mé hry překontrolovat? Předem díky.
@koberec (28.09.2021 13:06): Jasný, chápu. Ta moje poznámka byla z mé vlastní zkušenosti, že jsem díky rozšiřování obzorů objevil už několik vynikajících her, o kterých bych jinak vůbec nevěděl. Ale účastním se teprve druhého ročníku, časem to určitě bude pro mě náročnější. Každopádně nejdůležitější je, aby tě hraní bavilo, ať už je hra jakákoliv. ;)
@adam.kulhanek (28.09.2021 12:36): Já mám v poslední době dost velký problém najít novou hru, která by mě bavila. Hraju už dost dlouho na to, abych si uvědomoval svoje preference. Rád zkouším nové věci, ale prostě už vím, že některé typy her mě nikdy bavit nebudou, protože já jsem se do hraní dostal tak, že jsem zkoušel všechno, co se mi dostalo pod ruku. Co se týče hudby tak se mi ještě daří držet prst na tepu doby, ale u her jsem už dávno mimo. Já jsem rád že mě hry ještě baví, většina lidí které znám hrát přestala.
@adam.kulhanek (28.09.2021 12:36): Tiež mi to príde zvláštne. Zahrať si z času na čas nejakú obľúbenú hru znova nie je divné. Ale vo svete existuje také kvantum zaujímavých hier.

A potom ešte taký detail, že hry, ku ktorým už používateľ napísal komentár, sa nedajú použiť. :)
Letos jsem se do toho nepouštěl, ale příští rok už bych se rád zúčastnil. Bude to pro mě důvod vrátit se ke hrám, které jsem už jednou dohrál. Většinu her jsem hrál jen jednou, ale zrovna si dávám znovu Syberii, a ono to nebude úplně marný!
Tak 18 her včetně komentářů z 20 her hotovo, 8 z 10 kategorií hotovo a do konce roku zbývají 3 měsíce, takže to bych snad měl zvládnout! :) Čeká mě Last of Us Part II  a i když tam mám Cyberpunk, tak místo něj bude nakonec Dishonored.
Ty jo, já bral první Mass Effect jako jistotu na HC variantu 9. a koukám, asi to tak nebude co :D
@Malignus (21.09.2021 14:05): Však to je v pořádku, prostě normálně hraj hry, a dej tam podle toho, kam ti zrovna zapadnou, takhle to dělám už třetím rokem a vždy se mi povede vyplnit alespoň polovinu. Nemá smysl to na sílu hrotit.
Já se přiznám, že na to nemám. Budu moct splnit 5 bodů, ale víc už ne. Nemám na to čas a už ani náladu. :-(

I tak si myslím, že jsem dohrál dost: kompletní Command & Conquer Remastered Collection, DA:I, SW:ToR, finišuju C&C Renegade a Tiberian Sun s Firestorm...
Zdravíčko měl bych prosbu. Našel by se tu někdo šikovný kdo si je jistý pravidly a podíval se mi na profil na výzvu jestli by to takhle bylo ok? Mělo by to být ok ale člověk nikdy neví. Předem moc děkuji za čas a případné rady.
Zdravím, chci se zeptat jestli je možnost použít jako HC na 5. Pořádný pařan FIFA 21, mam to zatím u jiné kategorie. Hru jsem dohrál nesčetněkrát v podobě sezón v kariéře a ve hře jsem nechal 150+ hodin. Chtěl jsem sem dát RDR2, ale to bohužel asi nestíhám ačkoliv hra je to užasná. Díky.