Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2020

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
< >
Heroine Quest je jasná volba pro někoho, kdo má tři díly Quest for Glory v topu. Tady není co vymýšlet:)
Mám za sebou další hru do výzvy, momentální stav 7/10. Zbývají mi Moje jméno je, Zimní radovánky a Základní kameny. U první a třetí mám několik různých variant, mezi kterými jsem se ještě od ledna nerozhodl, ale u radovánek jsem nepřišel na nic, co by mě bavilo a co jsem ještě nehrál. Takže asi budu muset dát třetí Syberii, ledaže by v Dreamfall Chapters byl sníh...
Ve sklepě jsem pařil. Skvělé časy, Ale bylo to zapříčiněno tím, že jsem jinou osobu rušil při učení. A u kompu jsem navíc nebyl sám.
Tak samozřejmě opravdový baller move je koupit si kvůli výzvě psa a hrát při venčení.
@Pluto (18.10.2020 20:57): Jako hardcore by to bylo dost, ne že ne :) Každopádně by to byl zajímavý seznam her, které měly tuto ochranu, ale nevím, jestli by to šlo nějak jednodušeji dohledat.
@Jumas (18.10.2020 20:23): Tak, má to být hardcore verze, ne? Navíc u trochu mladších her bývalo v manuálu vytištěné/vylepené sériové číslo nutné ke spuštění hry, to by mohlo jít použít taky.
@Pluto (18.10.2020 19:57): Jo myslíš nějaký ty starý RPG a možná i adventury, kde se ti v průbehu hraní objevila protipirátská ochrana, jak zní šesté slovo druhého odstavce na páté straně manuálu? To je dobrý, ale bohužel se bude jednat o pro mě už hodně staré tituly počítám.
@Kunick (18.10.2020 16:25):, @rikuhahl (18.10.2020 17:05): To bych asi úplně nezaváděl (tu nápovědu a už vůbec ne návod), ale dohraj hru, ke které si přečteš manuál je zajímavá kategorie. I spousta Steam her má manuál v elektronické podobě. Případně se dá elektronický manuál k některým starším hrám dohledat. Akorát tedy nevím, jak to udělat s HC variantou. Možná základ hra, která má manuál a HC hra, u které sis přečetl manuál :)
Už se to tu určitě řešilo, ale nechce se mi prolézat celé vlákno - za boha se mi nedaří vložit správný odkaz na komentář do mého profilu. Ať tam vložím cokoliv, nefunguje to :( halp pls
Můžu se ještě zeptat tedy ke druhé kategorii (Heuréka!) Hardcore. Něják nevím, co si přesně představit. Jak jsem se doslechl, běžná adventura neni v kategorii povolena, tudíž Nibiru prý není vhodné.
Bohužel nejsem uplně fanouškem her jako Portal/The Talos Principe atd..
Může mi prosím někdo říci, zda nepříklad hra The Hidden World https://apps.apple.com/us/app/hidden-world/id515840296 kategorii pro Hardcore splňuje? Jedná se o typickou hru založenou na prohledávání statických obrazů... viz https://www.youtube.com/watch?v=aT4-SQ-70lA&ab_channel=AppUnwrapper

Bohužel si nejsem jistý zda se hra považuje za "klasickou adventuru" nebo ji použít můžu... je to poslední kategorie co mi chybí, tudíž bych ji rád dokončil opět Hardcore.

Moc díky a omlouvám se, že tu znova otravuju...
@Jumas (13.10.2020 00:09): No však doporučuju akční adventuru Near Death, což splňuje podmínku (jakoukoliv) adventuru. Alpha Polaris jsem zmínil jen z toho důvodu, že jsem si jí vybral já a samozřejmě jsem bral v potaz, že Dan9k to hrál.

@Dan9K (13.10.2020 00:36): Nechápu, ale to je fuk. Užij si Puzzle Agenta.
@Tulareanus (13.10.2020 00:46): ještě tam byl hodně takový Fargo feeling.

Každopádně super hra a není problém ji dohrat za odpoledne. Doporučuju otevrit okno, do ruky hrnek horkého čaje, štrudl a zabalit se u hraní do deky.
..a nezapomenout mi dát plus ke komentáři.
@Dan9K (13.10.2020 00:36): no snáď. :) Inak Puzzle Agent bol celkom sranda. Len to bola skôr taká zbierka rébusov, ako vychádzali a ešte asi vychádzajú ako také malé časopisy. Ja som to zvykol ako decko a v puberte kupovať. V puzzle agentov je akurát spoločná téma paródie X-Files a Twin Peaks s dialógmi, ktoré sú aj dobre nadabované. :)
@Jumas (13.10.2020 00:09): díky díky, mě jako ty first person adventury lákají hrozně moc, vlastně nejvíc ze všeho, Near Death, The Long Dark, Kona, nebo to Cryostasis, ale mám s tím prostě autistický problém. Musím si nejdřív zahrát ty staré, co mi unikly zatím. Nesnaž se to pochopit :-)

Asi půjdu do toho, co jsem původně vůbec nechtěl a sice do toho Puzzle Agenta, mj. proto, že si chci postupně projet výhledově všechny ty Telltale hry a tahle vznikla vlastně ještě před těmi interaktivními epizodními filmy, takže to mi to vyhovuje a láká mě si zase dát něco zaměřené na rébusy.

No já blbec zahrál Alpha Polaris na konci minulého roku, ale taky jsem ji někam zařadil do loňské výzvy, takže nepropadla :-)

@Tulareanus (13.10.2020 00:31): já to tedy pochopil tak, že si je toho Jumas vědom a doporučuje právě to Near Death :-)
@Dan9K (12.10.2020 23:52): Moc děkuju za radu :-) a za opravu! Něják jsem úplně přehlédl tu zmínku o klasických adventurách. Myslíš si, že bych místo Mementa Mori mohl použít letos konečně vydanou Black Mesu? Nedavno jsem ji dohrál a hádanek bych řekl, že je tam víc než dost :D
A ještě se zeptam, potom o tu kontrolu mohu zažádat přímo tady, nebo se musim pokusit přímo někoho kontaktovat :-)
@Wettek98 (12.10.2020 23:45): o kontrolu požádat můžeš a určitě ti rádi poví a dál nemusíš dělat nic, jen čekat, až to Crash někdy koncem května sepíše :-)

Při zběžném pohledu mi nesedí bod 2 heuréka na Hardcore, protože Memento Mori tam určitě nepatří. Bylo řečeno, že klasické adventury se tam nepočítají. Ovšem pokud je tam alespoň nějaký logický rébus (už si úplně nepamatuju a vlastně si vůbec nejsem jistý), pak to splňuje podmínku na normal a tím pádem splňuješ výzvu a je to v pořádku. Ale pokud chceš hardcore (což je ale jen pro tvůj dobrý pocit), tak to chce něco jiného. Případně můžeš přesunout Lara Croft Go do dvojky a zahrát něco jiného na tahy.
Zdravím, vím že už to tu bylo určitě milionkrát zmíněno. Ale poprosím vás, co dělat , když mám splněno?
Přesněji řečeno, odehráno všech 10 kategorií Hardcore, všech 10 okomentováno.
Mohu požádat o nějákou kontrolu, případně radu, co dál? :) rád bych se také účastnil v soutěži.
Výzvu plním prvním rokem, nejsem si tedy úplně jistý, co dál.
Moc děkuju!
@Dan9K (12.10.2020 20:00): A hral si nejaké qfg? lebo Heroine's quest je gameplayovo podobné - má to rpg prvky, čiže je tam aj vylepšovanie vlastností a dojde aj na boj. Prieskumom som myslel to, že nemáš mapu a sú tam hory a les s viacerými zaujímavými lokáciami, ktoré ty musíš objaviť a zorientovať sa v nich. Hra má postavy s ktorými sa rozprávaš nielen jednorázovo, ale pri viacerých príležitostiach, hlavne ak sa posunie príbeh, kombinovanie predmetov tu nie je skoro žiadne, logické hádanky občas. Príbeh vychádza zo severskej a rozprávkovej mytológie - hrdinka sa snaží nájsť príčinu a spôsob ukončenia nekončiacej zimy.
@Tulareanus (12.10.2020 19:53): Na adventurách mě baví příběh, dobré rozhovory a logické rébusy. Naopak moc nemám rád kombinatoriku předmětů. Ohledně průzkumu lokací záleží, jak je zpracovaný.

@Crash (12.10.2020 19:30): to je dost známá hra na to, aby nešla sehnat, ne? A pokud nejde sehnat legálně, tak je to pro mě dost dobrá omluva na to si to sehnat nelegálně, to mají prostě smůlu.

@Pluto (12.10.2020 19:33): Jo, nakonec je ten Puzzle Agent jede z mých favoritů :-)
@Dan9K (12.10.2020 19:12): Kópia to úplne nie je, skôr sa to dá zobrať ako spinoff/nepriame pokračovanie. Ide skôr o to, či máš rád hry ako Quest for Glory I: So You Want To Be A Hero alebo King's questy. Ak áno, tak škoda váhať. Ak nie tak je to otázka toho, čo ťa na adventúrach baví. Ak ťa baví prieskum lokácii a interakcia s postavami, tak toho je v Heroine's Quest dosť. Ja som ju pôvodne rozohral do HC snežnej kategórie tiež, ale nakoniec som "nechtiac" dohral niečo iné skôr, tak som si to hodil do výzvy. :) Inak mne osobne posledné roky viac sedia práve retroadventúry postavené napr. na AGS, pretože sú paradoxne menej gýčové a s lepším príbehom ako tie modernejšie, ale béčkové kúsky, napr. aj spomínaná Syberia 3.

Diskutující (12)