Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2018

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
Tak jo, ačkoli jsem byl myslím první kdo letošní výzvu splnit, všechny komentáře jsem dopsal až teď, tak poprosím o kontrolu :)

(Pár her jsem si totiž proměnil, podle toho u čeho se mi chtělo/nechtělo psát komentáře).

Pokud mám něco vypíchnout tak nejobtížnější výzva pro mě byla La-Mulana (45 propocených hodin), nejlepší hrou roku 2018 SIMULACRA: Pipe Dreams, a naopak největším zklamáním EarthBound Beginnings.
@Bodkin (16.12.2018 23:15): Paratopic buď můžeš přidat a napsat komentář a nebo se můžeš ulejt, nic nepřidávat a komentář psát nemusíš, i tak ti to bude uznáno. Popř. ti ho nějaký zaškodník rád přidá, abys ten komentář přeci jen musel napsat. :)
Herní výzvu mám již také dokončenou, vše by mělo být na HARD, a prosím o kontrolu. Chybí dopsat jeden komentář, ale to určitě tento týden zvládnu. Děkuji všem za pořádání a přípravu akce. Pro zájemce mé krátké zhodnocení:

1. Rise of the Triad - hra z měsíce mé registrace na DH. Podprůměrný remake, ale zahrání neurazí
2. Phantasmagoria - skvělá FMV adventura, zahrání určitě doporučuji, super atmosféra
3. iFluid - podivná plošinovka s kapkou v hlavní roli, rozhodně neotřelý zážitek
4. Prospekt - samostatný průměrný mod do Half-Life, 2,7h na jeden zátah
5. Resident Evil Zero HD Remaster - pro fanoušky prvního dílu super, opravdu jsem si to užil
6. Hrál jsem hry od všech pěti sousedů - Chasm: The Rift, Painkiller: Resurrection, Sine Mora EX, Hard Reset Redux a WolfenDoom - Blade of Agony: Chapter 1 - The Staff of Kings - z toho rozhodně doporučuji WolfenDoom
7. Call of Duty: Modern Warfare - Mobilized - hráno na 3DS, slušně ovladatelná FPS, Call of Duty standard
8. Adventure - nejstarší hra ve ve výzvě, 1980 pro Atari 2600, rozhodně stojí za vyzkoušení
9. Dark Reign: The Future of War - včetně datadisku, dárek od manželky, originální disky včetně druhého dílu i s manuály, bezva RTS
10. Terminal Velocity - klávesnice, Ve stínu havrana - myš - obě hry docela dobré

Nejlépe hodnocená je hra WolfenDoom 90%, průměrné hodnocení 70% - celkem spokojenost, 50% považuji opravdu za průměr a ne za odpad. Celkově výzva zabrala 184h a nejdelší byla devátá kategorie. Už se těším na novou výzvu.
Ahoj, poradí mi prosím někdo nějakou kratší hru u kategorie "Sousedy si nevybereš"? Na toho Zaklínače 2 už nemám čas a mrzelo by mě, kdybych výzvu kvůli tomu nedokončil. Díky moc.
Místo abych dohrával Borderlands, tak jsem zabil víkend na mulťáku, takže nakonec ten KCD jako legálně neplacená hra asi dopadne, pokud se mi do konce roku ještě nepoštěstí...

Nu, takže mám dohráno a teď komenty? A co ten Paratopic, který tu ani nemá profil?
@Zoltan (15.12.2018 17:53): @raisen (15.12.2018 17:54): Kontrola provedena a všechno se zdá v pořádku. Takže ještě jednou gratuluji ke splnění výzvy.

@Sai (15.12.2018 18:23): Tobě taky gratuluji ke splnění výzvy, nicméně mám pár připomínek. V kat. 1 máš uvedeno splnění na Hardcore, nicméně registroval ses v září 2013, takže do HC varianty jsou povoleny jen hry, co vyšly červenec - září 2013. Hra The Plan vyšla v únoru 2013, takže HC variantu nesplňuje, normální samozřejmě ano.

Druhý problém je hra Chuchel jako Hardcore varianta kategorie 3. To jsme v diskuzi na začátku roku řešili a dohodli se, že Chuchel do HC ne, i když uznávám, že je to možná diskutabilní, podle mě to humanoidní postava je, viz tady, tady a tady. A poslední drobnost, u The Floor is Jelly nemáš zaškrtnuto dohrání, tak doufám, že si jí dohrál, podle komentáře to vypadá, že ano.

Každopádně na splnění výzvy a zařazení do soutěže, to vliv nemá, tak snad tě ty dvě hardcore kategorie nemrzí.
Dnes jsem tu jen přes mobil, zkontroluji vám to zítra. Každopádně gratulace všem.
@raisen (15.12.2018 18:35): Já jsem to letos rozehrál podruhé (první pokus byl trapas), takže jsem věděl do čeho jdu a neopakoval jsem chyby z prvního hraní. To mi dost pomohlo :) Ale určitě dej hře ještě šanci! :)
@Zoltan (15.12.2018 18:27): Děkuji. Já zase obdivuji Darkest Dungeon, protože to je hra, kterou se mi zatím dohrát nepodařilo, i když v ní mám 76 hodin. Pravda, část je nahrána v EA verzi, ale stejně mi při jedné ze závěrečných misích hrdinové pomřeli i se vcelku dobrým vybavením. No, a pak jsem to naštvaně odinstalovala :D
@Drolin (15.12.2018 18:09): Díky, a to jsem před měsícem a půl nevěřil že to stihnu :))

@raisen (15.12.2018 18:15): Vážně výborný výběr, hlavně Dark Souls III ve výzvě, všechna čest :)


Jinak pokud má někdo stále problémy s "Lidem vstup zakázán", v Ephemerid: A Musical Adventure hrajete za jepici a je to výborný hudební zážitek. Na steamu jen za 2 eura :)
Mohu také poprosit o kontrolu? Děkuji. Na další ročník se těším, přece jenom je pro mě zábavnější do něho vstoupit hned na začátku roku a vybírat i hry, které jsou pro mě nové.
Tak mám (doufám) také splněno. Prosím Crashe za kontrolu. Těším se na další ročník 8-)
Môj známy má napríklad 3x Xbox One. Doma Xbox One S na hranie cez víkendy. Do roboty chodí na týždňovky, tak mám Xbox One X na byte, kde býva cez týždeň a teraz si kúpil ešte raz Xbox One S priamo do roboty. Takže takým sa dobre hrá. :D
@Tulareanus (11.12.2018 14:21): Soundtrack si další poslouchání musí zasloužit, jednak svojí kvalitou, tak i dodatečnou kvalitou hry a zážitku s ní. Pokud by hra stála za prd, tak s sebou stáhne do zapomnění i soundtrack. Obráceně to neplatí i hra s hroznym soundtrackem může být skvělá. Dokonce se mi i párkrát stalo, že jsem pak soundtrack vzal na milost a začal se líbit :)
Ja mám tento rok zatiaľ dohraných 55 hier. A to fakt nerátam nejaké DLCčka alebo freewarovky na pol hodinu. :)
@nemopbx (11.12.2018 11:28): no pokud bude jako Sai a bude hrát i ve spánku, tak by to měl stihnout;) 77 ??? Pro mě nepochopitelné číslo.
Já se do té výzvy ani nepouštím, vím na co mám a na tohle nemám. Smékam přede všema, co to stihaj i s děckama.
Koukám, že já mam za letošní rok dohráno 77 her #NoLife
@SyLeBROs (11.12.2018 08:03): Koľkatku? Ak trojku, tak to klobúk dole, keď ho prejdeš celého. Ja som hral aj s datadiskom a po cca 110 hodinách mi zmazalo save, tak už sa nemôžem dokopať k tomu si to zahrať znova. :D
21 dní zbývá a mně ještě chybí 2 hry :D no nic, zapínám Zaklínače :D
@Crash (10.12.2018 17:59): Díkes. To, že môžem zaradiť hru len do jednej kategórie mi je jasné. Ja si teraz odohrávám hry rôzne a potom ich nejako popriraďujem podľa toho ako sa budú hodiť. Rozhodne je najväčšia výzva dať “Nervy z oceli”. :D Ale inak ma tá výzva baví a rozhodne sa teším na budúci rok. O tejto som sa dozvedel neskoro, ale budúci rok pôjdem hneď od začiatku a budem si ešte lepšie vyberať hry. :)
@nemopbx (10.12.2018 13:52): Jak už ti rikuhahl potvrdil, Forza je v pohodě a Plug & Play můžeš použít i do "Lidem vstup zakázán" ale samozřejmě jen do základní varianty, na Hardcore, je už třeba najít něco s nehumanoidní postavou. A samozřejmě připomínám, že jednou hrou můžeš splnit jen jednu kategorii, takže si musíš vybrat kam tu Plug & Play zařadíš.
Ešte ma napadla otázka. Hral som Plug & Play, ktorá môže patriť do poslednej kategórie, ale uvažujem, či by sa nehodila aj do "Lidem vstup zakázán". Síce to má postavu človeka, ale namiesto hlavy tam majú zástrčky a zásuvky. Ráta sa to ako "ľudská" rasa? :D Hardcore verzia asi nie, ale ako normál by to mohlo byť nie?
@rikuhahl (10.12.2018 11:46): Paráda. Hej, je ich strašne veľa, ale mňa chytila táto posledná. A môžem si ju prirátať do hry vydanej v štvrťroku, v ktorom som sa registroval do DH. :) V hraní samozrejme pokračujem. Tá hra je geniálna. Teraz akurát som rozohral s kámošom prvý diel HALO na najtažšej obtiažnosti. To je iný masaker. V noci o 2 sme si zapli na chvíľku, že dáme jednu misiu a ideme spať. Trvala nám 3 hodiny. :D
@nemopbx (10.12.2018 11:19): Jo ona je ta hra letošní, to jsem přehlíd, těch Forz je nějak moc :) Takže se omlouvám a dle všeho bys teda měl mít splněno, protože do konce jsi to letos dohrál a případných 10 hodin máš nahráno taky. Nové závody a přídavky si už můžeš hrát jen tak pro radost ;)
@rikuhahl (10.12.2018 10:50): Tomu nechápem. Veď som ju hral od začiatku a prešiel som všetky príbehové závody. A hral som to tento rok, keďže hra vyšla pred 2 mesiacmi. Akurát, že závody stále pribúdajú s novým ročným obdobím, ale to sú len obyčajné závody. Všetky špeciálne mám odohrané.
@nemopbx (10.12.2018 10:36): pokud bys ji chtěl dát do výzvy, tak bys ji měl hrát letos od začátku, tedy od začátku do konce ty příběhové závody. Evidentně má ta hra konec, takže odehrání 10 hodin pro nekonečné hry tu neplatí.
@MortZ (09.12.2018 12:30): musíš hledat na indie scéně, všeobecně známý a velký hry tu jsou skoro všechny, často i před vydáním. Ale hardcore je jen dobrovolné, pro tvůj lepší pocit, na případné odměny nemá vliv.
Ahojte, zeptám se je nějaký rozdíl v šanci k výhře mezi normální a hardcore výzvou? Mám docela problém najít něco co by tu nemělo profil :D Jinak skoro všechno mám zatím na HC

Diskutující (15)