Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2019

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
@musa (24.06.2019 20:33): Z komentářů k tomu KC:D DLC a i podle toho co píše Matt mi to moc kreativní nepřijde, resp. vůbec. Takže souhlasím s Mattem, na Kutila je to málo. O tom TurnOn bohužel nic nevím.
@musa (24.06.2019 20:33): Stavanie je v tom DLC veľmi zjednodušené. Prebieha iba formou niekoľkých upgradov, lokality, kde môžeš stavať dané budovy sú vopred stanovené a jediné, čo môžeš reálne určiť, ktoré postavíš, nakoľko niektoré z nich sa blokujú. Osobne by som to neuznal ani do základu.
@RomcaT (24.06.2019 00:20): @rikuhahl (24.06.2019 08:28): Naopak, ty hry vytvořené ke konkrétní olympiádě jako je to zmiňované Winter Olympics: Lillehammer '94, mě sice při vymýšlení této kategorie nenapadly, ale nevidím důvod proč je neuznat i do HC. Jednoznačně se účastníš konkrétní historické události a nevím proč by to měla být jen nějaká politická nebo válečná událost. Samozřejmě obecné sportovní hry typu The Games: Winter Challenge bez odkazu na konkrétní událost tam nenapasujeme.

Jinak ještě pozor na ty The Tudors v případě HC, hru jsem nehrál, takže nevím, ale může se stát, že se ve hře žádná konkrétní historická událost neobjeví. To by musel potvrdit někdo, kdo to zná. Do základu samozřejmě určitě ano.
@RomcaT (24.06.2019 08:16): asi vyprsela práva. Škoda, i když podle trialu, co jsem kdysi hrál, to nebyla žádná sláva.

Ja pro změnu nemůžu sehnat hidden objecty podle Agathy Christie, na kterých se podilela Jane Jensen.
@RomcaT (24.06.2019 08:16): sportovní hry podle mě do historie moc nepatří. Pokud, ale netrváš na HC, tak je tahle kategorie paradoxně možná nejlehčí, protože ti stačí odehrát něco, co se odehrává v minulosti aspoň napohled, takže stačí klidně nějaká pohádka se starými kostýmy, fantazy ze “středověku”, antická mytologie např v sérii 12 Labours of Hercules, nebo novější různý westerny, nebo Sherlock Holmes apod. Patří tam tedy skoro všechno, co neni ze současnosti, či budoucnosti, případně se to vůbec nedá identifikovat jako třeba v Botanicula.

Jinak na HC bych doporučil, ač jsem to nehrál, ale dlouho po tom pokukuju: Valiant Hearts: The Great War (jen si nejsem jistej, jestli tam je něco reálnýho), ale to brzo zjistím :)
@Red (24.06.2019 01:57): hh, tak HC jsem už nejspíš vzdala...mám v kategorii hra roku Kirby's Epic Yarn. Původně na HC jsem tam měla Ni.Bi.Ru: Posel bohů, ale asi si tu hru nechám na jiný rok. Nejraději bych si do té 9 kategorie dala The Games: Winter Challenge ;o) ale to asi nemá spojitost s žádnou reálnou historickou událostí. Ale hrála jsem to jako dítě a náramně by mě bavilo dát to znova, nebo The Games: Summer Challenge. Tu hru The Tudors nemohu nikde sehnat.
Vím, že tu ta otázka párkrát padla, ale nejsem si jistý, jestli jsem zaznamenal odpověď... Dishonored do 8. kategoria - Hrátky s časem na HC - ANO/NE?
Hlásím splněno, opět pro mě byla Herní výzva motivací se pustit do her, které bych jinak odkládal. Nejlíp dopadla Mount & Blade: Warband - Viking Conquest, což je prostě vrchol zábavy bez nějakých velkých příběhových a uměleckých ambic. Nejvíc mě zklamala Edna & Harvey: Harvey's New Eyes, to doporučuji jen adventurisům s velmi specifickým humorem a fanatickým němčinářům.
@Drekt (22.06.2019 22:01): no toho bude dost :) mam odehranou jednu sezonu Diabla 3, Captaina Toada, Mario+Rabids a nejaké drobnější věci jako Celeste, Steamworld dig 2, Snake Pass, tumblerstone a v planuju hrát Thimbleweed park, Crapt of the Necrodancer a Hollow knighta. A samozřejmě jsou tu super hry pro lokalni multiplayer jako Mario kart, Inversus, Wondershot a až bude sleva tak plánuju Boxboye

@rikuhahl (22.06.2019 22:03): hmm jako možná že jednou na tom Doom bude - na SNESu vyšel a oni občas NES a SNES hry umožňují hrát. Ale dnes ještě ne.

Obecně to je super a hraju na něm snad víc jak na počítači, do Metra ideální takže těch 30-40 minut denně odehráno mám. A škoda že jste nebyli na srazu - tam jsem ho měl a předváděl.
Omrknu návrhy, díky všem :)

Gray Matter by mě určitě bavilo před pár lety. Teď si opravdu nejsem jistá. Ale zkusit to můžu, když to všichni tak doporučujete.
@Starletka (22.06.2019 18:28): Ale tak Gray Matter za to stojí, má to fajn mysterióznu zápletku a príjemné postavy. Prípadne si vlastne môžeš zahrať väčšinu pokémon RPG hier, keďže sa volajú podľa farieb. Ak si ešte nehrala, tak je ten správny čas to napraviť, lebo ten RPG koncept je tam fakt chytľavý.
@jvempire (22.06.2019 18:18): Mě je žánr jako takový celkem jedno, hlavně mě to musí bavit (respektive při výběru něčím zaujmout). A takovou hru jsem ještě nenašla, protože výběr opravdu velký není. Ještě jsem si říkala Gray Matter, ale klasické adventury už mě taky zas až tak moc neberou. Nejjednodušší je si vždycky vybrat z toho, co už člověk má a plánuje si zahrát tak či onak, ale já mám leda původní trilogii Black Mirror a u těch všech už jsem komentáře psala, a Assassin's Creed Black Flag, který teď znovu hrát nebudu.
@kiwizak (22.06.2019 18:17): tak ono většinou to sem píší lidi co už mají i komentaře. Těch, co jim chybí i pak komentářu muže byt třeba 15. A ber to tak že většinou to dokončí tak cca 70 lidí. takže v polovině to jde.
@jvempire (22.06.2019 13:35): Právěže skoro vůbec. Nenašla jsem ani jednu hru, kterou bych si chtěla zahrát. Co jsem si projížděla profily ostatních hráčů, tak ti tam buď nemají nic nebo střílečky (které nehraju). Jediné použitelné jsem našla Beneath the Crimson Moon, které je aspoň krátké. Jinak fakt nevím. Beyond Blue bych si zahrála, ale to bůhví jestli vůbec vyjde a jestli to, tak to stejně bude drahé.

A nebo masochisticky nový Black Mirror?
@Tulareanus (22.06.2019 13:44): Taky jsem měl největší problém se sedmičkou. Her, které tam spadají, je spousta, ale spousta je taky toho času, který je do nich třeba investovat. Zatím mám jen normal, ale rád bych splnil i HC s GTA IV.
Tak mám hotovo. Sedmou a zároveň poslední kategorii jsem splnil se hrou Kirby's Epic Yarn. Zhodnocení si asi nechám na později, protože mám v plánu hry z těch tří kategorií, které jsem splnil jen na normal, nahradit něčím na HC. Když budeš mít Crashi chvilku, tak mi to prosím zkoukni, abych nakonec nezjistil, že mi něco chybí. Díky.
@Eru (08.06.2019 06:28): Tak jsem se na ty editační možnosti v NFS The Run podíval a moc toho tam skutečně není. De jure to sice tu podmínku splňuje, takže pokud na tom budeš trvat, tak mi nezbývá, než ti to uznat, ale na rovinu říkám, že dobrý pocit z toho tedy nemám a doporučoval bych vybrat něco jiného.

Ještě se vyjádřím k těm editacím vzhledu postav ala Elder Scrolls nebo Mass Effect, toto jsou totiž přesně ty "editory", které jsem měl na mysli pro splnění základní varianty této kategorie. Samozřejmě tak trochu předpokládám, že si tam s tou editací chvíli pohrajete a ne, že jen odkliknete defaultní podobu. Každopádně editační možnosti u tvorby postavy v těchto hrách jsou výrazně větší, než to co nabízí NFS: The Run.
Z mýho pohledu je to jako použití té hry do kategorie hrátek s časem, protože možnost přetočení času před nehodou. Prostě ochcávka:)
@Eru (08.06.2019 19:25): že je to cieľ hry, preto máš napr. staviteľské hry alebo hry, v ktorých niečo edituješ. Ak si vlastne len vyberáš postavu, za ktorú budeš hrať v hre, tak to nie je cieľ tej hry.
Mne to príde, ako keby si chcel kutila splnil za to, že si v elder scrolls alebo mass effecte na začiatku vytvoril postavu...
@Eru (08.06.2019 06:28): Nevím teda, jak to funguje v The Run, ale co vím, tak v těch posledních NFS už snad ani moc úprav nebylo ne? Mě to přijde docela divný to použít jako herní kutil ... ale já naštěstí nerozhoduju, takže tohle je jen můj názor :-D Jó takový Underground 2, tam bych tunning auta bral možná i jako HC variantu, protože je to skoro hlavní náplň hry :D :D
@Crash (02.06.2019 07:24): Mám podobný dotaz jako Strady. Spadá hra Need for Speed: The Run do kategorie Herní kutil - normal? V zadání se píše:

"Základní variantu splníte jakoukoliv hrou, kde alespoň chvíli budete něco editovat. Třeba vzhled vaší postavy, nebo si vytuníte vozidlo, ..."

Což v závodech probíhá tak, že zajedu s autem na benzínku, hra se pozastaví a já si ho mohu vyměnit, vybrat jeho barvu a drobnou úpravu karoserie. Vím, že to není mnoho, ale stačí to?

P.S. Hra TRI, na kterou jsem se ptal dříve na mě bohužel byla přiliš obtížná.
OK, HC tedy ne.

Ale s tím, že by pasovaly všechny TD bych čistě akademicky nesouhlasil. :-) V některých hrách mají příšery pevně či téměř pevně danou trasu a hráč staví okolo ní. To se mi zdá o hodně méně kreativní, než když hráč začíná na zelené louce a celé bludiště musí vymyslet a postavit sám.
Ja by som Sanctum 2 do HC určite nedával. Hrávali sme to s kolegami a v budovateľskej časti je to klasický tower defense, kde dávaš len steny a vežičky na mapu predtým, než sa spustí druhá fáza invázia, kde už tú mapu brániš v štýle FPS.
@watchOut (04.06.2019 09:45): Do normální varianty určitě ano, na to HC to nedokážu moc posoudit, jak moc tam převažuje ta budovatelská složka. Na první pohled mi to přijde, že spíš ne, ale nehrál jsem to.
Ahojte, šla by akční TD (konkrétně Sanctum 2) zařadit do HC verze Herního kutila? Doufal bych, že ano, protože hráč musí postavit bludiště a během vln ho pak vylepšovat a opravovat (a k tomu ještě taky trochu střílí).
Díky!
Vím, že je to blbost ale stejně mi to nedá. Šlo by dát Into the Breach do 3 kategorie Kutil normal. V poslední fázi se otevře custom squad kde si zvolíš jednotky, barvu, členy atd Ta hra je božííííííííííííí chtěl bych jí rád někam nacpat. Jsem připravený , že dostanu čočku :)

Diskutující (11)