Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2018

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
@Kunick (23.01.2018 18:06): Navyše ti ostáva vybavenie, level, skillpointy atď.... čo je obrovský rozdiel medzi new game na vyššej obtiažnosti. Myslím, že ohľadom NG+ nie je moc o čom rozmýšľať.

@Gordon (23.01.2018 17:26): Aký má zmysel stupídne dohranie na easy aby sa to odomklo, to už si to odomknem rovno bez zbytočnej (hlúpej) straty času.
@Crash (23.01.2018 17:56): nemyslím si, že máš pravdu. Jasne se říká "...mají v nabídce alespoň dvě úrovně obtížnosti." NG+ není apriory výběr obtížnosti, protože to nezačíná novou, náročnější, hru, ale navazuješ na předchozí hru a tak jde spíš o endgame, než o novou obtížnost. viz můj předchozí příspěvek.
@leebigh (23.01.2018 17:27): Už mi to trochu začíná zavánět spíš hledáním toho, co jsme nedomysleli, než hledáním vhodné hry do výzvy, ale budiž. Pokud se někdo chce s tím trápit, tak ale se musí dostat na tu nejvyšší obtížnost, která hra nabízí. Pokud si pamatuji tak takové Dark Souls se takto dalo opakovat 6x se stále se zvyšující obtížností.
Možno sa to už riešilo, ale nechce sa mi čítať tisíc postov. Ako je to pre kategóriu obtiažností s hrami, ktorým sa nejaká obtiažnosť odomyká až po dohraní?

Nainštaloval som si Deusa s GMDX a tam je Hardcore zamknuté pre prvé hranie a dá sa navoliť iba Realistic (čo ma nasralo).
@themacs (22.01.2018 09:04): ok, tak já teda budu mít čisté svědomí.... jsem si právě říkal, že když už hraji takto časově náročnou hru, tak by byla škoda jí nezahrnout do výzvy :-)
Teď hraji Fallout 2 a jediné, že když vyskakakuji do menu, tak jdu přes escape, jinak mouse only, je to problém? Já jsem si totiž uvědomil, až když jsem měl rozehráno, že mohu tu hru napasovat do své herní výzvy :(
Chtěl bych se ohledně té kategorie zeptat ještě na jedno. Pravidla jsem si přečetl, proto upravím příspěvek.
Otázka je, zda-li by se do HC mohl počítat i Portal 2 Coop (což je mimochodem super hra, u které si užijete hodně zábavy, takže žádná honba za HC tady není, to jen tak na okraj:D ), kde hrajete za roboty, kteří sice nejsou živé bytosti, jenže lehce přípomínají humanoida, což je v pravidlech zakázáno. Nicméně co mají s humanoidem společného jsou jen ruce a nohy, jinak nic, ale i tak to je asi na hraně, co?
Hlavně je duchem Herní výzvy objevovat nové hry. Nehoň se zbytečně za HC, radši si zahraj za humanoida, pokud tě ta hra láká a nebo myslíš, že by tě bavila... HC je spíš pro věčné rýpaly, kteří chtějí dělat ramena. Hraní má stále být zábava (nezaměňovat se sranda!).
@Všivák (18.01.2018 16:06): Neuznal jsem Jumasovi Chuchel, nemohu ti tedy uznat ani Adventures of Square. Ano sice nemá trup (nebo hlavu, podle toho jak se na to koukáš), ale jinak je to prostě jasně humanoidní tělo (ruce, nohy, oči, pusa, mluví, chodí, používá zbraně). Možná to přísně vzato humanoid není, ale ducha té kategorie, tedy hrát za něco co se člověku nepodobá, to rozhodně nenaplňuje. Doporučuji najít něco jiného.
Tak jsem "haluzácky" splnil nejtěžší bod výzvy hned z kraje. Ani jsem to nevěděl.. Tak třeba to letos půjde.. :D
Jinak stále vyhlížím článek s vyhodnocením Herní výzvy 2017 :) pracuje se na tom?
Sakra, letos vůbec nevím, jestli tu výzvu dám. Nějak se nedostává času. Budou se ceny lišit podle toho jestli je to Hardcore nebo Normal?
Tak pátá kategorie dokončena a troufnu si říct, že na hardcore. Tak jako u Soldier of Fortune: Payback jsem se totiž už dlouho u žádné FPS nenavztekal. Nepřátelé po stovkách, takže jsem viděl nahrávací obrazovku opravdu hodněkrát a téměř nesmrtelní bosové mi taky dost zatopili. Na druhou stranu to nebylo tak dlouhé a za dva večery bylo hotovo. Určitě to ale nikomu nedoporučuju :)

EDIT: Jo a v titulkách je Memphis :)
@Fingon (14.01.2018 23:15): Milé:)

Já si dal Zaklínače 1 na nejtěžší a trochu obtížný byl jenom začátek. Na druhou stranu to ve výzvě nechám, jednak jsem opravdu měl za to že to dám na krev a slzy, druhak už jsem tomu věnoval 60+h :)
Tak si plním herní výzvu. Od středy nám nejede WiFi (upc toho dne změnilo frekvenci, adaptér který měl umožnit bezproblémový přechod fungoval před změnou a po ní už ne, nepomohla ani výměna modemu, pro který jsem musel jet přes půl Vídně. Technik má dorazit zítra v poledne). Na steamu rozehranou hru pro kategorii 'dárek' má savy ve steam cloudu. Hru jako takovou jsem sice byl schopen spustit, ale k čemu to.

Tak jsem rozjel titul v kategorii nejvyšší obtížnost. Byl to Hidden object, nejtěžší obtížnost neumožňuje preskoceni, ani reset puzzlu. Dostal jsem se skoro na konec, některé předchozí puzzly stály fakt za to, ale nakonec jsem to dal. Teď přichází mřížka 3x3, hodnoty musejí být vodorovně i svisle dávat matematicky smysl, akorát jsem nepřišel na to, co který znak znamená (vysvětlení jsem měl několik). Hra má sice vestavěný walkthrough, ale je to jen odkaz na web. Stránka se sice na mobilu zobrazí, ale obrázků je tolik a já už jsem tak daleko ve hře, že se řešení prostě nezobrazí. Na YouTube je sice let's play, ale mobilni připojení stojí poslední dny za houby. Tak zurive klikam a klikam, až se dlaždice místo přesunutí začnou prekryvat. A já v tom momente tuším, že jsem v prdeli, protože puzzle nejde zrestartovat, nefunguje ani odejít z obrazovky, zapnout a vypnout hru a ani load předchozího save, protože ho hry se hrají až na výjimky jen na jeden. Save soubor jsem sice našel, ale moc mi to nepomůže. Jen si říkám, které prase tohle programovalo, ze má save 15mb a obsahuje všechny texty a herní monology. Začít hru znovu v poslední kapitole, to ani omylem, ta hra je průměrná až podprůměrna. Achjo, abych kvůli herní výzve rozehraval další hru...
Kiss Psycho Circus jsem už v podstatě dohrál. Má to koncept čtyř postav a čtyř kampaní, ale nikoli spojených, naopak rozdělených. Protože jen tak je zachována identická obtížnost, tzn. čtyřikrát vlézt do nové hry, zvolit požadovanou obtížnost a hrát.

V rámci výzvy, alespoň jedna kampaň, již dojeté. Čas byl asi 7,5 hodiny, jak mi hra spočítala. Ale budu hrát dál, ona má každá postava i jiné mapy. Jen mi to po prvním dojetí hodilo obtížnost na nižší, ale samozřejmě jsem v New Game zvolil opět tu poslední pátou.
@Strady (12.01.2018 22:39): Je to sice hodně přísné, ale Jumas má pravdu. Když jsme nedovolili klasické simulátory, tak těžko můžeme povolit pinball, což je vlastně simulátor stolu ovládaneho člověkem.
@Silenciocze (12.01.2018 15:15): Romča ti většinu již napsala, já vidím, že už si výzvu přijal, mám tě v seznamu. Teď je dobré si upravit část herní výzvy ve svém profilu a vymyslet hry do jednotlivých kategorií. Kdybys nevěděl jak na to, tak se ozvi.
@Silenciocze (12.01.2018 15:15):
1. Přijmeš výzvu
2. Zvolíš si správně hry do daných kategorii, pokud si nejsi jistý, zeptas se tady a ideálně ti na to odpoví Crash.
3. Zahraješ si tebou zvolené hry. Musíš je rozehrát a dohrát letos bez ohledu na to jestli jsi je někdy už hral.
4. Za každou hru napíšeš komentář. Komentář se píše přímo do profilu dane hry. Může se stát, že si vybereš do výzvy hru, která tady na databázi není, pokud se ti to stane, komentář psát nemusíš, nebo si ho pro dobrý pocit můžeš napsat k sobě na profil. Na to jak psát komentáře tu máme pravidla, někdo ti sem pošle odkaz, jsem na mobilu tak to nebudu hledat. Pro inspiraci je dobré si prostě pár komentářů přečíst, pod komentářů najdeš Pluska a minuska, pokud má hodně plusek je kvalitní ;o)
5. Pokud máš všechny hry odehrané a máš k nim napsany komentář (pokud je hra na databázi) můžeš to napsat sem a Crash ti to zkoukne. Pokud jsi výzvu přijal, máš na svém profilu možnost napsat si hry, které do výzvy chceš dát a měl by sis je tam postupně odskrtavat až je dohrajes a pak tam vložit odkaz na komentář.

Snad jsem to nenapsala moc sroubovane
Ctel bych se zeptat, nerozumim tomu jak to funguje,dal jsem ze se chci zucastnit vyzvy, nyni mam napsat komentar k danym hram a prislusne odkazy k nim. mohu vedet co tam mam napsat a jak postupovat,nejsem blbej jen v tom mám trochu zmatek :D
Herní výzvě jsem se zatím vyhýbal, her které mám dlouhodobě v hledáčku je mnoho a času je málo, takže proč se nutit zbytečně ještě do nějakých jiných - leč letos vidím že mnoho z nich se vejde do daných kategorií, takže proč ne.

Mám ale otázku - je možné hry v rámci Výzvy hrát modované? Do GTA IV se bez úprav jízdního modelu opravdu nedonutím.
@Starletka (10.01.2018 16:16): @themacs (10.01.2018 17:38): V tom prípade hra najbližšie k dátumu ako povedal Gordon, alebo tam by mohla byť tolerancia 5 dní.
Na 2 bod sa hodí napríklad Undertale alebo iná hra s nemenovanou postavou.
7 by mohli byť hry pre systémy od Atari, 3DO, CDI, Amiga, C64 a iné.
9 by mohla byť aj hra od rodiny alebo priateľov ak ide o fyzickú kópiu.
Ak by 10 mal byť naozaj ťažký, tak by si mal prejsť hru len s použitím menej ako 10 klávesov na klávesnici.
Již je 200 účastníků letošní výzvy. Takže se zpřístupnila další sada cen a DH bodů, ale na ofiko webu to ještě není aktualizované.
@Kwoky (10.01.2018 16:05): Já jsem ve škole udělal PacMana! :D To by šlo :D :D :D

@Coldplaz (10.01.2018 15:58): Dobrý nápad, avšak pro mě nesplnitelný :D

1. V ten den bohužel nic nevyšlo, den předem a den poté jo :D
2. Transgender nebo co? :D
3. Tuším, že existuje hra Mountain nebo Rock Simulator, takže to by šlo :D
4. Torchlight II jsem projel snad 30x a bez smrti a na jeden zátah by to šlo ...
5. Takových her je dost, např. tuším Metra mají odemčený HC mod až po splnění základní obtížnosti.
6. V Maďarsku?? :D Neznám :D
7. WUT? To je ještě nějaká jiná, jo? :D Jo počkat, Nokia 3310 a Space Impact 4ever!!! :D
8. PacMan na výšce, sice měl jen jednu úroveň, ale ta fungovala :D
9. Ha, další nesplnitelné ... v rodině hraji pouze a jen já :D Ostatní ani neví, co to je hra :D
10. NFS by se dalo, na to ani 2 ruce není třeba, stačí ti WASD a jedeš :D

Jako dobrý nápad, dalo by to docela záhul, nicméně některé body jsou bohužel nereálné :D

A možná tu 10. kategorii bych ještě upravil, hrejte bez použití klávesnice a myši :D
Ja navrhujem Nighmtare mode k hernej výzve ak má niekto záujem

1. Dohrajte hru vydanú v rovnaký deň ako ste sa registrovali na DH
2. Dohrajte hru, kde hlavná postava nemá špecifikované pohlavie
3. Dohrajte hru, kde je hlavná postava neživý predmet
4. Dohrajte hru na jeden záťah, bez pauzy a bez smrti alebo reštartu
5. Dohrajte hru na najvyššej odomknuteľnej obtiažnosti, ktorá nie je prvý krát dostupná (môžete hru hrať dvakrát, alebo ju odomknúť trainerom)
6. Dohrajte hru od vývojárskeho štúdia so sídlom v Maďarsku
7. Dohrajte hru, ktorá vyšla len na platforme, ktorá nie je od Sony, Microsoft, Nintendo, Sega, Apple a Android (emulácia je dovolená)
8. Dohrajte hru, ktorú ste sami vyrobili a pridali do DH
9. Dohrajte hru, ktorú ste získali ako dar od rodiny
10. Dohrajte hru s použitím len jednej ruky
Ako vývojár som napäto čakal, do ktorých kategórií sa nám Ghostory (Ghostory) vojde :D Tak vyzerá to na dobrého kandidáta pre 8ku a 10ku HC, keby niekto chcel tip :)

(a 1 pre ľudí, čo si založili profil len minulý rok a 2 HC pre holky :D )
Ještě poslední dotaz (zatím), je splnění HC v něčem zvýhodňující nebo je to čistě pro vlastní pocit? :-)

Diskutující (9)