Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Foundation

Nehotová verze
01.02.2019
78
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Budovatelská středověká strategie ve stylu sérii Anno či The Settlers. Hlavní změnou od her podobného ražení je absence mřížky při stavění – hráč může stavět budovy, jak se mu zlíbí a samotní vesničané se o stavbu postarají sami. Vesničanům můžete štětcem vykreslit rezidenční čtvrtě, v nichž budou bydlet a obydlí si sami časem postaví i vylepší. Pohybem vesničanů po mapě se postupně vyšlapou pěšinky.

Dalším zajímavým aspektem hry je stavba velkých budov, jako jsou kostely nebo katedrály. Je na hráči, jak tyto stavby budou vypadat – hráč si sám určí, kde bude stát hlavní loď, věž, vchod a další části budovy. Lze měnit i jejich barvu, tedy zda budou světlé či tmavé. Každý postavený kostel tak může být originál. Tyto náboženské stavby jsou velmi důležité pro spokojenost obyvatel.

Ostatní herní prvky jsou pro tento žánr klasické, jako obstarávaní potravy či těžba stromů nebo kamene. Náplní hry je i plnění různých náhodných úkolů pro krále nebo církev – většinou dodat určité množství surovin.

Hra běží na engine Hurricane, který vyvinuli vývojáři a podporuje modifikace i Steam Workshop.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Tahle hra je tak kouzelná odreagovačka. Doporučuji všem, kteří mají rádi klasické středověké strategie - zde se nudit nebudete. A čím, že je ta hra tak úžasná? Kromě grafiky? Už teď v EA má poměrně dost obsahu, obsahuje komplexní simulaci vesnice, spoustu surovin na výrobu.

Po rychlém pochopení základních mechanik vás už nic nepřekvapí. Stačí postupně plnit různé úkoly, čímž získáváte poměrně dost peněz. Co mi vadilo je, že obchodovat můžete vždy se stejným sousedem, který nabízí v každé mapě stejné suroviny. A ze začátku obchodovat budete. S rostoucí vesnicí je stále složitější zajistit blaho svých obyvatel. A stává se, že utečou do jiné vesnice.

Hra nemá endgame, ani kampaň. Ani ty úkoly nemusíte plnit a stačí si jen tak stavět. Což je možná škoda. Hra končí tím, že postavíte Klášter, což je vlastně poslední budova. Cesta ke klášteru je ale samozřejmě dlouhá.

Ještě se zmíním o vojsku. Zde je to celkem primitivní. Stačí tak 15-20 vojáků a vyhrajte každou bitvu, která se odehrává mimo mapu. Vojáci odejdou, 3x porazí cizí vojsko a pak přijdou. A donesou velké množství peněz a surovin. Dokonce i nějaké blueprinty, ale mě zatím nedonesli ani jednou. Boj je jeden z úkolů, co po vás král chce.

Hodnotím hru ve verzi 1.8. Letos by měla hra dostat update 1.9 a prý se chystá konec EA. Tak uvidíme.

Pro: Nádherná grafika, hudba i doprovodné zvuky. Hra se hraje opravdu dobře, rostoucí obtížnost. Čeština už v základu.

Proti: Opakující se úkoly, postavením klášteru už není moc co dělat. Maximálně optimalizovat svou vesničku.

+13