Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Deskové, karetní a jiné hry

@Red (27.09.2023 19:39): To práveže v stolovkovom svete nemusí byť vôbec pravda. Jedine, že by to bola updatnutá edícia už v minulosti existujúcej hry. Z mojej skúsenosti v novších hrách býva zlepšenie akurát v tom, že (ale to tiež nie vždy) má kvalitnejšie ilustrácie.

Za mňa by bolo pri výbere hry hlavné to, čo hovoria nejaké recenzie alebo napr. hodnotenia na BGG. Už sa mi viackrát stalo, že niektoré hry v rámci jednej série boli jednoducho slabé alebo nudné.
@Richmond (27.09.2023 15:43): Za mě je Válka růží docela známé zasazení. Ale takové Toskánsko... o něm nevím zhola nic. Takže pokud fakt nevíš a máš energii na učení nových informací, pak bych neměl moc problém se rozhodnout.
Nemůžu se rozdnout, kterou ze dvou deskovek zvolit. Obě spadají do jedné série, takže moc rozdílů tam není. Jedna je na téma Války růží, druhá zase konflikt Guelfů a Ghibelinů v Toskánsku (polovina 13. století) :) Lákají obě, ale zase nehodlám dát tolik peněz. Jinak jde spíš o operační úroveň v obou případech, nikoliv taktické bitvy. Já vlastně všechny podstatné bitvy mezi Lancastery a Yorky mám, takže tohle mě netrápí. Takže co vzít? :)
Teď na mě vykoukla zajímavá hra Evacuation. Na boardgamegeeku z hlavní stránky a tvůrce je čech. Tak zjišťuji víc a nemůžu být nadšenější. Eurovka o dvou planetách..

Původně jsem uvažoval o tom, že bych to celé obrátil naruby, tedy poskytl hráčům všechny zdroje na začátku hry, postupně by jim ubývaly a ekonomika se tak v průběhu hry stále víc utahovala. Nicméně tento přístup se zdál být až příliš negativní, pravděpodobně by hráčům ubíral možnosti a zážitek ze hry by byl s každou další minutou potenciálně čím dál tím víc frustrující. Než aby ekonomika směřovala celou dobu dolů, rozhodl jsem se upravit celý nápad tak, že ekonomická křivka hry bude mít spíš podobu písmene U. Hráči tak budou začínat s mnoha zdroji, po jednom-dvou kolech jim začnou ubývat, aby se následně ekonomika opět nakopla a zdroje byly znovu hojné. Souběžně s tím jsem začal navrhovat téma, které staví na existenci dvou planet: Tu rozvinutou hráč v důsledku nečekané sluneční aktivity opouští a obyvatelstvo s výrobou přenáší na novou, ještě neobydlenou planetu. 

To zní tak božsky.
https://www.zestolu.cz/deskovky/vyvojars ... el-a-lodenice-564149
Od tvůrce jsem hrál zatím jen Dědictví, tak ale doufám, že to klapne. Protože to vypadá moc hezky. Bez zbytečného plastu.
@Tulareanus (27.08.2023 17:12): Zrovna jsem nad tím taky přemýšlel. Vlastně jsem na Setessan skirmisherku a Warbrian Blessing koukal už na začátku. :-D Jj, Anthousa není nic extra. :-( Škoda, mít pár lepších karet navíc, mohly být Setessanky dobrej funny deck. :-D
@Malignus (27.08.2023 17:01): Nižšie som upravil decklist z toho tvojho posledného. Setessan Tactics v tvojom prípade asi nebude až tak super, ale warbriar blessing by mohlo fungovať lepšie, stále je tam trigger z targetnutých bytostí, ale zároveň to je aj aura (Siona vie nájsť) a taktiež triggeruje príchod enchantmentu do hry a boostuje devotion pre Nyleu. Setessan Skirmisher by nemusela byť u teba zlá karta, pretože síce nemá hexproof, ale na druhej strane vždy keď príde enchantment sa automaticky na kolo zväčší a vykryje krivku, aby si mal bytosti na 2 mana coste. Taktiež som ubral jednu Anthoussu, ktorá mi príde skôr na flavour, než aby bola fakt nejaká extra dobrá a dal tam naspäť 1 kus Renaty, lebo tie jej +1/+1 countre majú okamžitý efekt a zároveň je enchantment, takže triggeruje aj setessan championa a setessan skirmishera.
Inak, keď už sme pri Magicu, akurát dnes som si trochu vylepšoval moje commander decky, ktoré som postavil za posledné mesiace:
Nahiri - equipmenty a hranie kariet z exilu
Sidar Jabari - tribal knights
Tasha, the Witch Queen - hranie spellov oponentov

EDIT: Sorry, som si zle pozrel Staunch-Hearted Warrior, myslel som, že má manacost 3, potom by som ju vôbec nehral.

Hral by som to asi takto:
Lands
17x Forest
3x Plains
4 Temple of Plenty

Creatures:
4x Hero of Leina Tower
3x Setessan Skirmisher 
4x Setessan Champion
4x Siona, Captain of the Pyleas
2x Nylea, God of the Hunt
3x Renata, Called to the Hunt
1x Anthousa, Setessan Hero 

Enchantments:
4x Setessan Training
3x Ordeal of Nylea
2x Warbriar Blessing 
2x Mantle of the Wolf
2x Bow of Nylea

Instants:
2x Aspect of Hydra
@Malignus (27.08.2023 14:59): Tak removal v Theros blocku je, len ho viac majú červená a čierna. Zelená má napr. fightovacie karty. Tamiyo je síce Kamigawa, ale tento trik za jednu zelenú je jeden z najlepších, aké v zelenej farbe kedy vyšli.

Fade into antiquity je dosť situačná. Používate pri hraní sideboard? Ak áno, tak patrí do sideboardu. Bow of nylea som rozmýšľal, že ti 2 kusy odporučím zaradiť. Ja som Bow of Nylea hrával v G/R devotion balíku v čase, keď sa prvý Theros hrával ešte na standarde. :) Renatu by som určite nevyhadzoval, pretože ak ti príde niektorá z tvojich malých bytostí neskôr v hre, práve vďaka +1/+1 counterom od Renaty vie byť ešte relevantná.

Pozerám ešte, že si to upravil a ja by som navrhoval ešte tieto zmeny:
Setessan Champion - určite hrať 4x, je to najlepšia karta v tvojom balíku, rastie za enchantmenty a ťahá karty.
Setessan Training - takisto 4x, pretože pri zahraní nahradí samu seba potiahnutím karty.
Siona - keď už hrať, tak 4x, chceš tie triggery z nej

Naopak Bassara, Tower Archer sa mi až tak nepáči, lebo síce má hexproof, ale má len 1 dozadu a žiaden evasion (nie je unblockable alebo flying atď..), takže skôr tam by som uberal. Teoreticky by som radšej hral túto amazonku.

No a potom je zlaté pravidlo, že ak chceš dávať na bytosti aury, tak by si mal hrať na takomto formáte 2x toľko bytostí ako auier, aby si mal na čo tie aury dávať.

Osobne by som tie mortal's resolve nehral viac ako 2 kusy, pretože keď hráš agresívne (tj. máš na stole naraz dosť príšer), tak ti nevadí, keď jedna umrie. V takomto balíku, čo staviaš, by som určite nehral menej ako 22 príšer a asi by som odporúčal 24-25.

Ja by som inak v takom balíku hral 2 kusy Nylea, God of the Hunt aj to dobre zapadá do flavouru, keďže toto je ich uctievaná bohyňa.

Ako removal som zvykol v Therose hrávať Setessan Tactics a dobrý bol aj Aspect of Hydra. Ak tvoj oponent nehráva primárne čiernu farbu, tak sú tieto karty určite vhodnejšie ako Mortal's Resolve. Teoreticky vieš mať Mortal's Resolve v sideboarde proti čiernej.
To mě naopak nové sady těší, jelikož je beru jako připadné reprinty a doplnění stávajících balíků. Díky nižší ceně pořídím Waste Not, Oppression, Polluted Bonds, Karmic Justice, Blind Obedience...

@Malignus (27.08.2023 14:20): Hraješ v Praze?
@Tulareanus (27.08.2023 14:30): Díky za rady, je to čistě Theros block constructed na hospodský hraní. Přiznám se, že Tamiyo mám spojenou s modrou, proto mě její karty nenapadly. Máš pravdu, teď to playtestuju a skutečně to potřebuje víc landů (přidal jsem 4 Plains). Máš pravdu i s Ordeal of Nylea, to jsem jsem úplně přehlídl. :-(

Jj, removal mám pocit v Theros blocku úplně chybí, aby se protlačily aury. :-D Ještě mě napdalo dát pryč Renatu úplně a místo ní třeba Fade into Antiquity nebo Bow of Nylea.
@Malignus (27.08.2023 14:20): Ja by som inak pri tej krivke, kde máš viacero mana costov 4 a 5 nehral tak málo landov. Hral by som minimálne 22-23 a určite by som zaradil 2 kusy plains kvôli Sione, lebo temple of plenty príde vždy tapnutý, tj. nevieš Sionu zahrať to isté kolo ako temple of plenty + Ordeal of Nylea ti vie nájsť v balíku plains na fixáciu a dať do hry, ale temple of plenty nájsť nevie.


No záleží s kým to chceš hrať (tj, aký má ten človek silný deck) + ešte aj na tom, či chceš hrať vyslovene len theros karty, alebo aj karty z iných setov/svetov lebo napr. Tamiyo's Safekeeping alebo Karametra's Blessing sú určite lepšie ako Mortal's Resolve. No a úplne ti tam chýba nejaký removal.
@Tulareanus (27.08.2023 13:32): Jj, je to hrozná záplava. Nejhorší je, že se mi nejvíc líbí starší sety, a karty z nich už jsou dnes jen těžko k sehnání. :-(

Jinak jsem dal teď narychlo dohromady tohle: https://tappedout.net/mtg-decks/amazon-brigade/.

Je to v podstatě trash deck založený na klišé "Armáda Amazonek," k čemuž jsem se rozhodl použít therosácké "enchantement" Setessanky (které jsou inspirované Amazonkami z řecké mytologie). Bohužel, nevím jak to vyladit před objednáním. Nechci tam strkat nějaký drahý karty 800 Kč / ks. Je to jen funny deck, ale jsem z něj celkem nadšenej. Možná mě ještě něco časem napadne. :-D
@Malignus (27.08.2023 12:19): Černý rytíř je predražený šmelinár. Keď som tam bol naposledy osobne pred pár rokmi, tak som riešil presne takú situáciu. Predali mi near mint/excellent karty, ale vôbec tomu stavu nezodpovedali. A keď som tomu človeku, ktorý mi ich podal , že to nie je ten stav, ktorý som si objednal a za ktorý som zaplatil (našťastie som to rovno pred ním kontroloval), tak mi povedal iba, že "noo to jsou starší karty, tak proto". Ale to nie je argument, tak som povedal, že tak nech ich gradujú správne a predávajú za takú cenu, na čo mi on len doniesol pár kusov rovnakých kariet, ktorých sa to týkalo, nech si vyberiem, ktorý kus chcem.

Akože v tej dobe boli extrémnejšie rozdiely v cenách rôznych gradoch, než sú dnes, lebo čím je hra staršia, tým sú karty staršie a tým je ťažšie zohnať vôbec karty v nm/ex stave.

Každopádne od rytiera by som nekupoval už ani kvôli cene, sú predražení. Jednoznačne nakupujem kusovky už len osobne od ľudí alebo na cardmarkete.

Inak budúci týždeň sa chystám na prereleasy Wilds of Eldraine, ale ako som aj písal nižšie, je to už psycho, ako často tie sety vychádzajú a uvidím podľa toho, ako ma bude sada baviť po prerelease, ale uvažujem že si potom dám normálne od draftovania na nejaký čas pauzu, lebo sa z toho zaplavenia produktami už cítim voči hre vyčerpaný. A to ešte tí hajzlíci posunuli Caverns of Ixalan z vydania january 2024 na november 2023.
Poradí mi někdo prosím někdo internetový obchod pro nákup kusovek M:tG, se kterým má dobré zkušenosti? Nějak se mi zdá, že Černý rytíř označuje jako Near Mint karty, které Near Mint nejsou... :-(
@Malignus (09.08.2023 21:31): No pozor, oni zatiaľ ukázali 7 kariet z Wilds of Eldraine a basicy (tie sú podľa mňa krásne). To čo ty popisuješ nie sú karty priamo v sete. Ale je to podobné ako mystical archive v Strixhaven alebo Multiverse Legends v March of the Machine. Čiže popri hlavnému setu by mala byť v každom boostri jedna karta zo suplementárnej "miniedície" reprintov v novom štýle, ktoré sú tentokrát enchantmenty.
@Tulareanus (09.08.2023 11:33): Wilds of Eldraine mi přijdou jako zklamání. Už tam nejsou tematický karty jako v Thrones, ale jsu to v drtivý většině reprinty starších sad, například Innistrad bloku. LotR karty se mi po herní stránce líbí, ale nekupuju na protest proti race-swappingu. Na ten Fallout jsem také zvědavý. :-D
@Kvasa (08.08.2023 23:01): Všetko sa úplne nevypredáva (našťastie). Teraz mal veľký úspech akurát ten LOTR, s ktorým osobne nie som spokojný. Lebo tá hodnota kariet je tam podobná ak nie nižšia ako pri standard setoch, ale wizards ti predávajú ako prémiový produkt na úrovni modern horizons (to sami napísali) a pritom čo sa týka kariet to na MH nemá. Ono ten LOTR má s najväčšou pravdepodobnosťou ten veľký úspech lebo to kupujú LOTR fanúšikovia, ktorí magic nehrávajú. Viem, že napr. tie Warhammer commander decky sa primárne rozpredali medzi warhammeristov do zbierky. Preto evidentne wizardi tlačia aj na to, že budúci rok má byť Fallout, Assassin's Creed a v 2025 Final Fantasy....

Priznám sa bez mučenia, že nad kúpou tých Fallout deckov napriek všetkému aj ja silno uvažujem. ale uvidím najprv cenu. Aj keď sa bojím, že to budú karty primárne s vyobrazením bethesďáckych hier a nie tých pôvodných.

Ten Commander Masters, napriek zaujímavým kartám je pre mňa za tú cenu no-go. Navyše už teraz spoilujú, že v septembrovom štandardnom Wilds of Eldraine sa budú dať otvoriť karty ako Doubling Season a Necropotence, čo je tiež podpásovka, keďže napr. Doubling Season používajú ako jedno z hlavných lákadiel na Commander Masters. Mimochodom na cardmarkete už vidno solídny prepad cien kusových kariet z tej sady. O to menšia motivácia to brať.

Neviem teda, aké sú výsledky predaja, ale dúfam hlavne, že March of the Machine: Aftermath sa nepredával. Lebo 5kartové boostre za cenu normálnych, pričom tie karty vo vnútri sú až na nejaké 3 vlastne slabé a lacné, je extra prostredník zákazníkovi.

Dnes idem na store championship draft LOTR, tak som zvedavý. LOTR draftom sa skôr vyhýbam kvôli vyššie uvedenému, ale tým, že je to store championship, tak budú veľmi fajn ceny, tak chcem skúsiť.
Cena i kadence vydávání je šílená. Karty jsou krásné, nové foilování je taky parádní, ale když za to dáš tolik peněz a pak ti padnou karty ani né za třetinu ceny boxu, tak tě to jenom nasere. Tři sady jsem úplně vynechal, bral kdyžtak jen Bundl. Pána prstenů jsem nakonec koupil collectorku a naštěstí po dlouhé době trefa, karty nad stovku, tam byly za 14500, tak si říkám že půjdu i do Commandr Mastera, ale když vidím ty ceny, tak na to prdím. Každý na ty ceny nadává, ale pak se to stejně vyprodá, to nechápu.
@Tulareanus (06.08.2023 14:21): Je to tak, cenová politika je čím dále méně příznivá, a naopak kusovky a jejich hodnota se reprinty snižuje. U CM ani neplánuji jít na draft, a vzal jsem jediný booster (pří té ceně ovšem člověka nepotěší ani když otevře The Immortal Sun, Meren of Clan Nel Toth a borderless Counterspell) a jinak kusovky - zvláště Ondu Spiritdancer. Vlastně poslední měsíce už hraji jen (v zásadě duel) commander.

Ale na Fallout balíky jsem upřímně zvědavý, a i zda tam bude nějaká narážka např. na toto.

@Malignus (06.08.2023 13:09): Sbírat sety v MTG je náběh na finanční sebevraždu... :D

Tam podle mě stačí sehnat si proxy, a kochat se nimi v albu nebo při hře, než krmit nenasytné Hasbro (aneb tento produkt).
@Malignus (06.08.2023 13:09): Tak ja našťastie sety nezbieram, primárne mi ide o to, čo karta robí, aby som ju mohol zaradiť do decku. :) Ale aj tých vychádza strašne veľa a napr. tie commander masters čo vyšli teraz, tá cena za boosters je najvyššia v histórii a to už je fakt moc (13€ draft booster, 16€ set booster).

Hlavne si človek nestihne ani set poriadne zahrať alebo "osahat" a už je tu ďalší. :( Nehovoriac ako to máva s cenami kariet, niečo ti natlačia a má to akože hodnotu a o mesiac to môže ísť úplne dole, lebo vyjde niečo iné, lepšie alebo, čo na to funguje ako odpoveď. Alebo reprinty, Na začiatku roka vydali dominaria remastered, kde som sa potešil, že som otvoril Urza, Lord High Artificer, ktorý mal vtedy cca 23€ a teraz ho v commander masters vytlačili znova a zrazu má 13€. Hlavne, že tie boostre mali aj vtedy vyššiu cenu... Keby tie boostre stáli rovnako ako standard boostre tak nič nepoviem, ešte by som bol rád, že drahé karty sú lacnejšie a tým pádom človek za ne neminie toľko peňazí, ak ich chce. Ale ak predávajú boostre za "prémiovú cenu", ktorá samozrejme ovplyvňuje aj cenu draftu a ich dôvodom sú silnejšie karty, tak to nedáva zmysel ak ich o pol roka vytlačia znova.
@Drolin (06.08.2023 10:54): V piatok na drafte som sa rozprával s ľudmi o "vyčerpaní" Magicom - že tlačia priveľa setov a iných produktov jeden za druhým a pravidelný hráč sa z toho cíti presýtený a unavený. A oni včera oznámia 8 nových produktov len na prvý trištvrterok 2024...
@Tulareanus (04.07.2023 13:52): Pěkné pully! To já nyní moc draftu nedal, vlastně skoro nic, ale o to více nyní hraji casual EDH (vlastně cca každý týden pokud je čas). Lord of the Rings set se mi líbí a k MTG mi i sedí (v prvním boostru byla foil Delighted Halfling, takže také dobré - další dva boostery Mount Doom a Minas Tirith), a hlavně jsem skrze tento set doplnil do Sythis EDH pěkné landy (Sunpetal, Scattered, Canopy, Village) a tak nějak jsem přemýšlel zda někoho z LotR postavit (favorit je, neby byl, Tom) - ale spíš asi ne, balíků už mám hodně.

Prerelease bundle jsem bohužel nekoupil (a to jsme měl v plánu), stál cca 1150, a jak se vědělo že je tam prsten už byl vyprodaný/cena dvojnásobna. A těším se na Commander Masters.
@SilentWolf (04.07.2023 10:24): Arnak mám tiež dlhodobo na wishliste. :D Ale nikdy som to nehral a za posledné mesiace som teda ani nejak nehral stolovky. Mal som jednu session World of Warcraft: Wrath of the Lich King s bývalými kolegami.

Inak stále hrávam magic the gathering aj drafty a sealdy na turnajoch a commandera s kamošmi (aj keď za posledné dva mesiace sme hrali len 2x, čiže bieda). March of the Machine ma ako sada sklamala - o stupídnom príbehu ani nehovorím, ale zas sú to karty, ktoré je blbosť hrať kvôli príbehu. Neviem, či je to mnou a set som úplne správne neuchopil na drafte alebo aj to, že ten set má extra silné karty ako aj extra slabé a ten rozdiel je pri hraní extrémne cítiť.

Na a teraz prišiel Lord of the Rings magicový set a ehm. Paradoxne ten sa hrá na draftoch veľmi fajn. Ironické je, že čierna ako hlavná farba Mordoru je najsilnejšia a biela ako primárna farba ľudí a sekundárna hobitov je najslabšia. :D Asi to zobrali, že v kartách si dajú Sauron so smrteľníkmi rematch oproti knihám. Set je primárne podľa kníh a tak obsahuje aj bytosti, ktoré vo filmoch neboli (Tom Bombadil, Old Man Willow), ale na konci dňa, hoci sú karty plné flavouru, tak veľa tých schopností a mechaník je tak niche, že po dohraní draftu ich človek vlastne už nemá kde hrať. No a najväčší mínus je, že oproti klasickým sadám, kde stoja boostre cca 4€, sa hasbro rozhodlo, že LOTR bude prémiový produkt a bude stáť cca 6,50 - 7,50€, ale hodnotné karty v celej cca 300kartovej sade, sú len cca 4. To je menej ako pri tých štandardných 4€ sadách. Ja som teda mal to šťastie a tie drahé karty ako The One Ring, Orcish Bowmasters a Delighted Halfling otvorili ešte v rámci prerelease a kúpeného bundlu. Ale odvtedy boli dva drafty a jeden som vyhral, na druhom bol druhý, ale pri tak drahom vstupnom som vlastne aj tak neotvoril nič hodnotné ani v drafte, ani v cenách. Takže rozmýšľam, že asi túto sadu ďalej skipnem, kým nevyjde ďalšia, lebo je to škoda peňazí.
Tak dlouho jsem se snažil přimět partnerku ať si konečně zahrajeme ten Arnak a nehrajeme pořád Na křídlech (stále to ale se všemi rozšířeními zvládá obstát vyšším desítkám partií a hraju to vždycky rád) až ji to včera chytlo natolik, že se mě zeptala, proč jsme to nehráli dřív. :D Pěkné.
A drtivě vyhrála, buď to dobře vysvětluji, nebo jsem mizerný hráč, nebo je i jako sváteční hráčka skvělá. Asi to bude kombinace toho všeho. :D
Teď jen odolat nerozbalit hned rozšíření.
Tak, skoro můj jmenovec a kolega z fa. vydal, jak už bylo řečeno Pravidla pro pokročilé (Dračí Hlídka), a stejně si nevydechne, protože nyní musí sepsat knihu světa: Domoviny a pár dalších drobností co má v plánu. :) Inu má to Pavel těžké.

Každopádně na Fantastické Ostravě 2023 imago.cz mělo k dispozici deskovou hru jenž teprve v září vyjde, a nešlo o nic menšího než ambiciózní https://www.imago.cz/zaklinac-stary-svet-deluxe-edition-cesky.
Pochopitelně jsem to jako fanoušek Zaklínače nemohl ignorovat a hru zkusil, respektive sledoval hraní a nechal si vysvětlit pravidla. Vizuálně vypadá naprosto luxusně, figurky tomu hodně pomohou, ale ještě lepší bylo zjištění, že hra je velmi podobná The Witcher 3, tzn. mimo vybíjení příšer a vzájemných soubojů mezi zaklínači z různých zaklínačských škol (ve hře se neumírá) je tam dost příběhových karet, kde se můžete rozhodnout pro různá řešení side questů a pochopitelně nechybí RPG prvky v podobě vylepšování schopností.

V podstatě se dá hrát hodiny příběh a úplně se vykašlat na sbírání vítězných bodů. Ilustrace i herní mapa parádní!
Ak niekoho zaujíma hra na hrdinov Dračí hlídka, tak vyšli Pravidlá pre pokročilých. Dnes dorazili.
@Richmond (14.05.2023 17:51): Já u bývalé přišel o Star Wars Rebélii, což je skvělá válečná hra pro dva a navíc nejlepší Star Wars deskovka. A teď v bazarech za 6 tisíc. :/ Jako asi bych to stejně neměl s kým hrávat, není to moc šikovně udělané (4h+ a jen pro dva), takže anglická verze to jistí. Ale často mě svrbí prst u nějaké aukce. A cena stále roste.. a roste... :D
Jsem právě vypláznul za časopis, k němuž je přílohou i hra, 68 EUR. S poštovným skoro 2 tisíce. Sakra, trochu moc ne? Nejhorší je, že pokud to člověk chce, tak musí jednat rychle, protože už další šance asi nebude. Ale jako je to náročnej koníček tedy :)
@Drolin (17.04.2023 13:32): Ja som bol na troch prereleasoch. V dvoch som bol celkom vysoko v cenách, ale nie 1. - 2. miesto, lebo som si z troch sealdov otvoril len jednu bombu (Invasion of Fiora) a zo setu na sealed/draft mám rozporuplné až negatívne pocity - je to strašne o bomba mythic/rare, ak si hráč otvorí a potiahne, tak sa to skoro nedá poraziť, aj keď si hru vyhrával. Musíš sa extra snažiť, aj keď som na seba hrdý, že som vyhral hru, v ktorej mi protihráč najprv dal na stôl elesh norn, grand cenobite a kolo na to archangel elspeth. Inak tiež bieda, čo do otvárania prerelease packov, z 18 boosterov a troch promo packov som otvoril len jeden (hoci hodnotný mythic) Atraxa. Kúpil som si aj set booster box, ktorý som otvoril a ten mal už nejaké tie hodnotné karty ako FOIL Atraxa, Urabrask, alt. art Jin-Gitaxias, Chandra, Invasion of Tarkir, Tribute to the World Tree, Eidolon of the great revel (list karta), Kroxa titan of the death's hunger, City on Fire, Invasion of Ikoria.

Idem ešte dnes večer na prerelease do druhej herne, tak uvidím, čo bude...
@Drolin (13.04.2023 20:03): Tak nejlepší pull ze tří boosterů byl Urabrask, který by se realtivně mohl hodit do Galazeth Prismari EDH, kde ho chvíli i vyzkouším (ač tedy to není úplně spellslinger balík, spíš naopak).
@Tulareanus (12.04.2023 14:45): Já se tolik netěším (na rozdíl od LotR a Commander Masters :), ale neměl jsem zatím chut si March of the Machines úplně nastudovat, prohlédnout. Možná se to změní, ale na první pohled mi to přijde trošku jako nesourodý guláš (nicméně zítra si zajdu něco koupit, pár boosterů, nebo Prerelease Pack). Jednotlivé karty jsem skoro neprohlížel, ale také jsem četl, že tam jsou trochu OP věci.

Drafty tento rok nějak nestíhám, ale minimálně jeden bych rád zkusil. Nicméně v poslední době to mám spíše o doplňování postavených EDH, a sestavování nových (což mě stále baví ze všeho nejvíce :)).
Na novú magic sadu March of the Machines sa tešíte?

Ja určite pôjdem na nejaké prerelease eventy tento týždeň, ale trochu sa bojím, že mnohé rare/mythic karty sú tak silné bomby, že na drafte a sealde to bude vyhrávať hry ako autopilot.
V šesti musí být Dune parádní zážitek, už ve čtyřek je to super hra. Dunu jsem zakoupil, rozšíření zatím nemám žádné.
@Rapier (15.03.2023 21:14): z podobně velkých her jako Duna mě láká strašně Twilight Imperium. Ale jelikož se scházíme převážně ve třech a asi by to nebyla hra kterou bychom hráli každý týden, tak zatím nikoho nenapadlo to sehnat.

Jinak my předevčírem hráli Barrage a naprosto souhlasím s recenzí Toma Vasela - je to skvělá hra, ale dřina, po zahrání musím mít delší pauzu. My teda hráli dost věcí špatně a spíš to byl takový opětovný tutorial, tak se těším, jak to zahrajeme příští týden. Nicméně deskovka, kde se staví přehrady, elektrárny a trubky, toť vše - a přesto je to asi ta nejkonfliktnější hra, co jsem kdy hrál. V duchu budete nenávidět všechny vaše kamarády u stolu. :D
Je neuvěřitelné jak je svět malý. To si tak jednoho poledne po obědě s kolegy odskočím do knihkupectví Matrix (min. 2 roky jsem tam nebyl) v Ostravě, a dám se do hovoru se slečnou za pultem. Nakonec mě to dostane do party co hraje každou SO v čajovně pod Duhou (Ostrava-Poruba) deskovky, jelikož jsem začal s tématem není s kým hrát RPG alá Shadowrun a deskovky.... nakonec tam potkám kamaráda od ZŠ, kterého jsem 10 let neviděl a aby to nebylo málo, tak je tam i @Sarno: :)

Sarno mi dal 20 min nalejvárnu pravidel a speciálních schopností frakcí v naší konkrétní hře + jsem se měl povinně dopředu podívat na YT pravidla https://www.youtube.com/watch?v=nW7oMU1M5Bw +  https://www.youtube.com/watch?v=vWq48sfMu08, což jsem stihl zhruba tak prvních 10 min prvního videa. :)

Samozřejmě hrála se hned jako první hra legendární Dune ve čtyřech. Viz. https://boardgamegeek.com/boardgame/283355/dune 
a my byli velmi blízko s kamarádem k vítězství (spojenectví Atreides + Fremen vs Harkonnen + Gilda). Jenže Gilda vyhrává, tedy aliance v případě, že nikdo jiný do 10 kola nevyhraje na jakékoliv jiné vítězství.

O pár týdnů později hraji opět druhou partii v Dune, a opět (ne že bych to plánoval) jsem byl nucen uzavřít ve 4 hráčích alianci, tentokráte ovšem s Harkonenem (SIC! opět jsem vylosoval Fremeny, jako v první hře), kterého hrál můj dávný kamarád, a tentokráte jsme v alianci mohli zcela na 100% vyhrát (soupeři byli finančně vyčerpání a neměli již jak dopravit jednotky na Arrakis), kdyby můj parťák neodbíhal a nevysvětloval pravidla další deskovky u jiného stolu, protože naprosto klíčový souboj v 8 kole měl v kapse díky kartě zrádce, jenže to by nesměl zrovna v tom kole zapomenout podívat se na karty a já nováček holt mu to zapomněl pro změnu připomenout .... tohle byla má druhá hra, a už jsem mohl zvítězit proti alianci Císař + Atreides v této báječné hře.

Vážně Dune je skvělá, asymetrická ale skvělá. Ne-li vůbec nejlepší co jsem v životě hrál.

Hráli jsme také Břink ve vesmíru. Super, ačkoliv jsem umřel na lodi těsně před nákladovým prostorem, skvělé popisky karet jako Doktor Jů (a dole zmíněno: Hele :) ). V neposlední řadě jsme hráli rychlou a velmi zábavnou karetku Milostný dopis v AJ verzi pro 5 hráčů. Netušil jsem jak taková blbost může být zábavná.
@SilentWolf (14.03.2023 08:35): To je vždy dobrá zpráva! Mou ženu kupodivu Brass (i když já mám německou verzi ještě toho původného Brassu) bavil, ale hrali jsme všehovšudy asi 3x, což je málo. Ona má ráda takové ty počítací hry, kdy si něco buduje.

Jinak dnes mi dorazila toužebně očekává hra, můj velký sen...Bitvy letadlových lodí v Pacifiku, pure solo, pevná mapa, fůra žetonků, pomocných A4 karet. akorát pravidla mají 60 stran a josu hustě popsané skoro bez obrázků, takže to bude výzva. Na BGG zatím hodnocení 9, ale je fakt, že zatím to moc lidí nehodnotilo.
Malý krok pro člověka, ale obrovský krok pro lidsvo. Včera jsme konečně s partnerkou zahráli Brass a šlo jí to skvěle, původně jsem z toho měl obavy a chtěl jsem spíš vyzkoušet ten nový Arnak, ale ona ví, že jsem pořád básnil o Brassu tak nakonec řekla, ať si to zahrajeme a bavilo ji to hodně. Neprošel ani návrh, že to zahrajeme jen na jeden věk, ať není zahlcená pravidly toho druhého věku. Závěr docela vyrovnaný, rozdíl byl myslím o nějakých 13 bodů a průměrně se hraje na nějakých 150. Tak už se oficiálně nemusím bát domů dotáhnout jakoukoliv hru..

..možná krom Richmondovin. :D 
..a magiců.

Jinak příběh karetní hry Arkhamu pokračuje v geniální kampaní Path to Carcosa. Jak už jsem psal, že jsem byl naprosto unesen Dunwichem, tak první dva scénáře Carcosy jsou naprostý peak všeho doposud. Tuším, že @Fatality:  a @Kunick:  to tu hráli. Kluci, jděte do toho! Ten core je jakoby Pán Prstenů končil po příjezdu Gandalfa na Bilbovu oslavu.

Já už pomalu přemýšlím, jak si "objednat" tento fanouškovský scénář, který jest sci-fi epilogem ke Carcosa kampani. Ale to bude chtít nějakou službu, která dělá karty, a bude to asi pěkně tučná suma.
@SilentWolf (08.03.2023 12:54): Já už nechci dávat peníze do her, které mají rozšíření. Naštěstí sektor wargames na tohle až na výjimky netrpí. A další výhoda wargames je, že to nejsou obří krabice, vyhouvují mi ty 2" boxy, které se dělají nejčastěji. I když třeba Mr. President, co snad letos vyjde, bude 4", to bude ale monster záležitost.

Já jsem skutečně na samém okraji deskoherní společnosti :) Takže sólo a wargames. Z časových důvodu odmítám i nabídky od lidí, co čtou můj blog. Nabízí hraní přes VASSAL nebo i hraní v Praze. Jenže upřímně...partie jsou 5+ hodinové, někdy mám hry i na 20+hodin. To fakt časově nejde. Já jsem jinak taky pacifista, ale baví mě ty žetonky posouvat po mapě :) Takovej složitější Panzer General. Co je horší, že přísun nových her do sbírky je o dost vyšší než je počet hraných her. A nedokážu ten nepoměr obrátit nebo aspoň vyrovnat. Zvládnout hru trvá strašně dlouho, pak mi trvá dlouho to sesmolit článek na web, dělat pravidelné měsíční novnky...Času je strašně málo :( Takže buď rád, že má stálé skupiny na hraní.
@SilentWolf (08.03.2023 12:54): Turnajovo hrávam magic 1v1 formát, ale s kamarátmi hrávame v 4 hráčoch free-for-all (normálne oficiálny formát commander, kedysi známy ako EDH). Ale je pravda, že nemáš spoluhráčov, ale protihráčov. Hoci kedysi som občas turnajovo hrával formát two-headed giant, kde hrajú proti sebe dva tímy po dvoch hráčov a každý tím má spoločné životy a nie každý hráč zvlášť.

Inak čo sa týka flavouru a lore, tak s tým vieš dobre pracovať aj v magicu, keď si postavíš balík okolo nejakej témy, ja mám napr. balík, ktorý je len o elfoch alebo minulý rok v lete som postavil balík, kde sú mechaniky inšpirované D&D a hráš tam normálne na družinu pozostávajúci z bytostí typu warrior, rogue, wizard, cleric. Prípadne môžeš mať balík zameraný na konkrétny svet alebo frakciu v tom svete.
@Tulareanus (08.03.2023 11:32): Tak je i rozdíl že Magic je v podstatě duelovka ne? Arkham je kampaň. Hraju to čistě sólo a nedokážu si představit zapojovat do toho někoho dalšího a "spoléhat" na jeho deck apod.. vůbec někoho obtěžovat tím, ať si sestaví deck. Natož mu dát třeba už hotový, aniž by znal co s tím má dělat. A pak mají větší dopad ty konce scénářů, kdy se stane něco zlého, tak je to prostě čistě jen můj zážitek. Je to pro mě v podstatě jako číst povídku, jen interaktivnější a fakt jeden z nejlepších deskoherních zážitků. V podstatě to co jsem vždycky chtěl od videoher na téma Lovecrafta, mám zde v kartách. A jsem překvapen, jak dobré to je, na základně rozšíření, které je ještě nejvíc basic a vše se teprve rozjede. To poslední je třeba už na světovém měřítku s tím, že do kampaně můžeš nějak tématicky zakomponovávat samostatné scénáře, které pro hru vycházejí. Prostě cestuješ světem.


@Richmond (08.03.2023 12:24): ono hlavně každé to rozšíření do Arkhamu stojí nově 3 000,. ( postaru to bylo víc), tak jsem rád, že to vychází postupně. Teď mi chybí jedno, než dohraju co mám doma, tak vyjde další a pak zas bude nový obchodní rok a budu mít z práce benefity, které v těch deskovkách rozpustím. Spíš se musím smát, že si odepřu to co chci (Eclipse za 4k) abych si koupil Dunu + Arnak za podobnou cenu - takže prdlajs vůle. :D Ale věřím, že to bude bavit.

Ty hraješ dost specifický žánr jak tak koukám, to je zajímavé. Jedeš to sólo, nebo máš podobné nadšence? Já k žádné takové nikdy nepřičichl, nevím, zda bych to zvládal. Nejblíž k tomu má (laickým okem - takže asi vůbec) Axis & Allies, to bylo tak na 5-6 hodin a zjistil jsem, že když se ve hře jen válčí, moc to pro mě není. Já jsem takový ten typický pacifista, co vždycky ve hře hledá nějaké alternativní vítězství. Spoluhráči jsou vždycky přehnaně agresivní a třeba mi stále vyčítají že v Sogunovi jsem želva. :D


Jinak ještě vtipná vsuvka. Jsem schopen dát ruku do ohně za "Na křídlech". Už jsme odhadem s partnerkou měli tak přes 50 různých her a stále mě to baví, stále se těším až to zase zahrajeme, nikdy bych neřekl, že nějaká hra takto obstojí a ono jo. Partičky už odehráváme dost rychle, většinou víme co chceme a které karty jsou na nic. Příjemně to odsýpá a přesto je každá hra naprosto jiná. Majstrštych.
@SilentWolf (08.03.2023 09:28)Eclipse Second Dawn za 4 tisíce stále láká, ale nejsem cvok..  
Moc dobře Ti rozumím! :) Před asi 2 týdny jsem já podobný souboj s vůlí prohrál a koupil si za 4700 Race for Bastogne. Přitom to má jen papírové mapy, pravda 8 platíček žetonků, 100 stránková pravidla a nějaké pomocné archy. Ale jinak to je vše! Nehorázné! A stejně jsem to koupil a od té doby jsem se tím 5 prohraboval :)

Taky dám report z hraní, by't jednoduchý. Od vánoc na stole Empire of the Sun, do konce března bych to ale měl už vše uzavřít. Fenomenální hra, musím ale ještě otestovat ten gigantický Erasmus sólo mód (to jsou 6 stránkové flowcharty + 12 stran pravidel) a pak jednodušší CDG Solo system. Tahle hra si to ale zaslouží,svatej grál jak vyšitej :)
@SilentWolf (08.03.2023 09:28): Dune Imperium hrávame s Bragim a Mazarom a za mňa môžem len odporučiť, naozaj zábavná hra a rôzne spôsoby taktizovania kombináciou deck buildingu s worker placementom.

Arnak, Spirit Island a Eclipse: Second Dawn mám všetky na wishliste na BGG, ale od minulej jesene som si dal zatiaľ pauzu od nakupovania stoloviek, kým si poriadne zahrám, tie, čo som minulý rok pokúpil + som sa aj tak v poslednej dobe viac venoval magicu a nintendu switch.

Z tvojho písania znie Arkham LCG fakt lákavo, ale myslím si, že to je asi presne pre tých, pre ktorých je magic "už moc", ale asi ťažko sa dajú hrať a kupovať obidve hry, hoci nie sú o tom istom, ani sa nehrajú tak isto. Myslené teda čisto len z finančne-časového hľadiska. :)

Ja som si dal v podstate v poslednej dobe 5 turnajových draftov Phyrexia: All Will Be One v magicu a tie šli 2-1, 3-0, 3-0, 2-1, 2-1. Čo je v podstate vždy prvé alebo druhé, prípadne tretie miesto, čiže spokojnosť. A aj som pootváral nejaké hodnotné karty, aj keď stále žiadny Mondrak, hoci ostatných dominusov mám už všetkých, okrem červeného ostatných aj viackrát.
Pravidelné deskoherní reporty.

Koupena Duna Impérium.
Koupen Arnak + Expanze. (Duna + Arnak jsou velni podobné, jsem si toho vědom, Arnak mám pro rodinu nebo hraní s přítelkyní, Dunu budu hrát s deskoherní bandou, protože tam už jeden z nich Arnak vlastní).
Zvažuju Spirit Island.
Eclipse Second Dawn za 4 tisíce stále láká, ale nejsem cvok..

..teda jsem, protože jsem naprosto lapen v tom Arkham LCG. Dohrál jsem Dunwich Legacy a po několikaměsíční pauze se do posledních dvou scénářů moc nechtělo, spíš jsem se těšil už na další kampaň, která má být údajně to nejlepší, co vzniklo - Path to Carcosa, už jsem chtěl tvořit nový deck apod.. nicméně jsem se tedy popral s předposledním scénářem Dunwiche, který mě dost vytrestal, protože v celé té hře je zajímavá mechanika, že když se vám daří špatně v jednom scénáři, hra vás časem trochu potrestá a když se vám daří velmi dobře v jednom scénáři, hra vás časem VELMI potrestá. A kvůli zabití jistého bosse mě v tomto scénáři od začátku naháněla příšera která rozpouštěla zbraně na blízko, a má postava na boj žádné jiné neměla. A druhá stejná příšera čekala v balíčku setkání. No, nakonec jsem se s tím popasoval abych si mohl zahrát naprostý peak té kampaně. Scénář Lost in Time and Space se odehrával celý v jiné dimenzi, bláznivé lokace, u kterých si hráč musel hlídat zda se z nich jde vrátit zpět odkud přišel, za jakých podmínek lokace mizí a do toho se snažit sbírat stopy, bojovat s nepřáteli a ... nezešílet. Pár nešťastných voleb deckbuildingu mi kompenzoval asi nejsilnější vyšetřovatel hry - reportér Rex Murphy. I proto se těším až se znovu vrhnu do skládání nového balíčku. Rex nakonec přežil, Zoey Samars při jeho záchraně zemřela, což je velmi tématické, protože její popis říká že putuje světem aby ochraňovala lidi. Naprosto skvělý konec, protože jsem si tak mohl přečíst oba epilogy - pro poraženou postavu, i pro tu, co přežila.

Protože nyní se chystám na Marka Harrigana, vojáka v kabátu s cigárem v hubě který je naprostý šílenec a získává bonusy v závislosti na tom, jak moc je zraněn, ale když je zraněn už moc, tak se v něm začnou probouzet traumata z války a rázem balancuje na hranici zešílení. Už ty jeho dvě unikátní karty jsou tak atmosférické..
https://arkhamdb.com/card/03007
https://arkhamdb.com/card/03009
Ta kampaň bude naprostá jízda. Líbí se mi jak je osobnost postavy utvořena pár kartami a pak se to s nimi táhne třeba celou kampaň. Onen Rex Murphy byl zase prokletý a když se to projevilo v nepravou chvíli, mohlo ho to naprosto ochromit na několik kol. Pak je ještě v Carcose herečka, která může měnit role ale zase ji může postihnout krize identity. Nebo ze separátního balíčku aviatička, která často až moc riskuje.

Někdo tu psal, že to hraje. Pokud se stále plácate v tom základu - pojďte taky do těch expanzí! Aspoň jeden člověk, můžeme tu pak ventilovat dojmy. :D
@Kvasa (19.02.2023 08:12): Tak good Luck pri otváraní, prajem veľa Elesh Norn, Mondraka a Atraxu. Ja som tú moju foil Elesh predal za 85€ a ako pozerám, tak som dobre urobil, lebo už sa predáva len po 70€. :)

Mám za sebou ďalší sealed, kde som hral GW a mal v balíku Tyrranax Rex, ktorého som si viackrát našiel v library cez Green Sun's Twilight a okrem toho som ešte mal The Eternal Wanderer a Meliru. Nakoniec som žial skončil až tretí, lebo som prehral jedno kolo, kde mi neprišla žiadna bomba, no za to landy chodili v jednej hre príliš a druhej primálo.

Ešte som hral aj dva fyzické drafty, na prvom som nadraftoval poslabší BG, ale mal som v decku phyrexian arenu, ktorá bola fajn, ale prehral som vo finálne a na druhom drafte som postavil brutálny WB (nielen podľa mňa najlepšia kombinácia na limited Phyrexie) a vyhral bez zaváhania turnaj. Tento formát je o dosť agresívnejší než drafty posledných rokov, ale sedí mi. V balíku to vyhrali predovšetkým uncommony a commony, hoci mi na drafte poslali archfiend of dross a ria ivor, obe karty mi na turnaji prišli len v jednej hre. Vo výhrach som pootváral FOIL Promo Mycosynth Gardens, ktoré som hneď predal a okrem toho Skrelv's Hive a zelený Dominus a Bloated Contaminator,

No a včera som si dal na arene quickdraft phyrexie, nadraftoval brutal WB a dal 7-0 a potom jeden premier draft, kde som znova nadraftoval WB (nehral som ani jednu raritu) a dal 7-2.
Že oponent prehral na Skrelv's Hive, to čítam prvý raz, lebo väčšinou tá karta vyhráva hry. :)
Kaito je tiež veľmi silná karta.
@Richmond (12.02.2023 12:53): Hmm tak to je solidní. Alespoň vím, že tudy cesta pro mne nevede:-)

@Tulareanus (07.02.2023 13:33): Tak set booster objednaný, pak napíšu co jsem tam všechno neměl:-)
Já to teď hraji na Areně a je to strašné, jakou dostávám bídu. Karty dostanu solidní, ale buď nechodí landy, nebo chodí jenom landy. Skrelv´s Hive měl soupeř a jenom díky tomu jsem vyhrál, páč ho zabilo:-), naopak to prase Kaito otočilo skoro vyhranou hru.
Trvalo mi 65 minut. abych provedl vše, co si žádá tato karta :) Existuje vůbec nějaká podobná, jejíž realizace trvá déle? Navíc se mi až tolik nedařilo, čekal jsem větší úspěch.
Lidi, hrajete někdo karetní hru Gods Unchained? Budu rád za někoho, s kým můžu sdílet tipy na hraní a decky :)
@Kvasa (05.02.2023 12:16): No v tom hlavnom turnaji, kde sa mi najviac darilo (v podstate až do finále som šiel všetky kolá 2-0 bez porazenia) som natrafil na dobrého hráča s ešte lepším balíkom ako som mal ja. Prvú hru som ho dostal na 1 život a 9 poison counterov a on si topdeckol White Sun's Twilight , čo je z môjho pohľadu a skúsenosti najviac "nefér" obracač hier v sade. Zahral to za X=5, zabil mi celý stôl a ďalšie kolo aj keď som vyložil príšeru si potiahol removal a zabil ju a na 2x ma prešiel za 5 poisonov, čiže ma zabil počas dvoch kôl. No a potom druhú hru som si potiahol strašne veľa landov a jemu to prišlo veľmi dobre. Hral som inak modro-čierny toxic proliferate balík, kde hlavné esá boli Kaito, modrý Dominus (ani raz za turnaj som si ho nepotiahol), Mercurial Spelldancer a splashoval som bielu farbu na Skrelv's Hive. Samozrejme v tých finálových hrách mi neprišla ani jedna z týchto kariet.

Inak mi príde, že ak chceš zbierať tie karty a mať kolekciu, tak by si miesto tých collector booster boxov mal kupovať radšej set booster box. Ja mám zo set booster boxu dokopy 36 basicov (6x foil), všetky obidvoch typov niekoľkokrát, ale hlavne som mal na 30 boosterov 10 mythicov.
ja mám za sebou 3 sealed prerelease (v prvom som prehral vo finále, v druhom som uhral ceny a na treťom nič), ale zobral som si so zľavou za výhru set booster box phyrexie a tie karty ho zaplatili dvojnásobne, takže ja som spokojný. Lepšie otvaranie som v živote nemal. :D a mal som tam ešte drahšiu verziu Elesh a dokonca vo foile. Som teraz na mobile, takže podrobnosti až neskôr, ale v tom set boostri s ňou som mal dokopy 4 mythicy - ju, rg meč, alternatívny art jace a lolth z listu. Tieto 4 karty majú dokopy 130€.
Tak Phyrexia collector box, otevřený. Těžko to popsat, no padlo mi tam 5, slovy pět mythic karet:-) a to ještě 3 v jednom balíku. Věřím tomu že kdybych koupil celou krabici boxů, tak tam bude hovno. Kotel duplicitních karet, já nedám dohromady ani ty landy, jo mám 4x ten samý forest. No dobře padla dvakrát Elesh norn, a zrovna ty dvě nejdražší, ale non foil:-) Tyhle dvě to zachránily, jinak by to byl největší fail v mojí historii rozbalování. Tu ve phyrexianštině nakreslila Fačková, je fakt parádní a půjde do sbírky. Nevím jak plní ty boxy docela by mě to zajímalo, jestli je to náhodně a není tam žádná garance, tak se možná dočkám ještě většího zklamání. Tak jsem si pobrečel a jdu se tím prohrabovat:-)
@Drolin (30.01.2023 14:29)
@SilentWolf (30.01.2023 11:31):  Moja filozofia je, že hraním draftov a sealed sa dá vlastne ušetriť, ale je to podmienené tým, že hráč musí mať hru relatívne v malíčku na to, aby dokázal čiastočne vyhrávať, aby sa mu to oplatilo alebo mať šťastie na otváranie hodnotných kariet. Na druhej strane, ak nekupuje kusovky, tak to šťastie potrebuje aj na boostre. Len tam už nie je tá šanca v tom, že si ich rovno užije a zahrá s nimi alebo že má šancu vyhrať nejaké ďalšie karty/boostre alebo ceny.

Ja už sa chystám na piatočný prerelease phyrexie vo formáte sealed a minulý piatok som bol na drafte dominaria remastered, kde som postavil celkom slušný WB, ale dal nakoniec len 1-2, lebo mi to príšerne chodilo - strašne veľa landov stále. Otvoril som však Urza's Incubator a Entomb, takže draft sa zaplatil. A predtým v stredu som bol na drafte dominaria united, kde som skončil na druhom mieste, ale neotvoril nič moc (akurát karn's sylex, ktorý som nakoniec v mojej domain 4farbe nehral a v packu za víťazstvo som mal liberator). Ale mal som v balíku brutálne kombo, vďaka ktorému som oponentom postrieľal bytosti do exilu. Nemata + Hurler Cyclops (2x v decku). Vtipné bolo, keď mal oponent 5 1/1 birdov, čo by inak bolo silné, ale ja som obetoval napr. Balduvian Berserker, zastrelil tak dvoch vtákov, urobil 2 saprolingov, obetoval saprolinga, zastrelil vtáka, urobil saprolinga, obetoval saprolinga, zastrelil vtáka.... a touto variáciou som vlastne zabíjal celý board.
@SilentWolf (30.01.2023 11:31): No ono všemožných variant karet, foil, borderless, gilded... vychází tolik, že vizuálně zajímavý balík jde postavit vlastně za pár korun.

A i poměrně silné casual EDH balíky, jako např. Fynn, vyjdou na nižší stovky Kč, takže MTG je drahé jen tak, jak to konzument a jeho peněženka dovolí. A je to skvělé... :)).
@Drolin (26.01.2023 16:51): To vypadá fakt parádně. Až mě to jako nepolíbeného vábí vzít hypotéku a nakupovat kartičky!! :DJinak my s rodinou hrajeme Kroniku Zločinu, nevím, zda se to tu úplně hodí doporučovat, protože to prostě není desková hra jako taková. Skládá se sice z herního plánu a kartiček, ale obojí se skenuje telefonem a dle toho se vám vypisuje text - příklad, vejdete do lokace a odemknou se vám tam dvě postavy, naskenováním jedné a poté druhé, se té první zeptáte na tu druhou. A naopak. Je tam samozřejmě spousta předmětů, stop apod.. jedná se taky trochu o závod s časem, protože každá akce stojí nějaký čas a nejvíc vám sebere přejíždění mezi lokacemi.
Původně jsem si myslel, že to nebude nic moc. Hráli jsme kdysi dvě první kapitoly Detektiv: Po stopách zločinu a to se mi líbilo hodně, jednalo se o čtení nějaké wikipedie a opisování kódů do databáze apod.. bohužel kamarád co to má, tak už moc času na hraní nemají. Říkal jsem si, že s takovou kreslenou grafikou a herní náplní jakou má ta Kronika Zločinu, se bude jednat jen o slabý odvar. Inu, opak je pravdou. Absence jakýchkoliv záznamů a wikipedie znamená, že to co si nezapíšete, to nevíte. O to víc zde musíme zapisovat, rozkreslovat vztahy mezi postavami a evidovat veškeré stopy. Jedná se taky o dosti temný případ, z kterého je mi nepříjemně a to mě jen tak něco nerozhodí.

Pokud tu jsou nějací detektivové se zálibou v deskových hrách, silně doporučuji. Aneb když k rodině nemůžete přivézt nějakou složitou Eurovku, ale chcete něco zahrát. Všechny to baví natolik, že přítelkyně to chce hrát i ve dvou, zatímco rodina nám zakazuje sahat na to bez nich.

Už mám určitě v plánu dokoupit všechny možná rozšíření apod. Navíc jsme každý scénář ze tří co jsme zatím hráli, museli alespoň jednou opakovat. Takže to není ani úplně nejjednodušší.
@Kvasa (25.01.2023 11:59): Já si za část z bonusu za překlad Comancheríe nakoupil v prosinci 7 wargames a hecnul jsem se, že to rozbalím až pod stromečkem. Vydržel jsem a pak jsem měl dvojitou porci radosti z rozbalování :)
@Tulareanus (23.01.2023 11:59): Tak Kaldheim už nemám bohužel. Je tam nějaký Forgotten, New Capenna, Kamigawa, hodně Brother´s war a teď Dominaria remasterted. Klidně mi to pošli do SZ.

@Richmond (25.01.2023 07:41): Tak ať tomu trošku přikouříme. Hrál jsem Cesty Osudu, to nemá chybu. S mladou hrajeme Kroniku Zločinu, jednoduchá detektivka, ale ty 3D brýle, nebo co to je, z toho dělá pro děcka velmi atraktivní hru. No a teď mi došel z Kickstarteru Frost punk, ale teď nemám chuť ani to rozbalit, je to už dlouho a to moje prvotní nadšení nějak pominulo.