Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Akční

< >
Přátelé, KONEČNĚ Bethesda updatovala Steam verzi Doomu! Zřejmě na tu, co se prodává na konzolích.
Takže je teď tato verze už slušně hratelná. Podpora rozlišení, myši, autorun, add-onů apod.
Samozřejmě budu dávat přednost portům, ale myslím že to je pro vlastníky Steam verzí hodnotná informace.
Musím uznat, že to vypadá fantasticky. Takovou chuť si koupit střílečku jsem už tak patnáct let neměl:))
@Bellerofontes (24.08.2020 17:45): Co do herních mechanik, je to opravdu klasická doomovka ve fantasy prostředí - vystřílej vše, co se hýbe, občas nějaký klíč, nepoviné secrety, na konci každé epizody boss.

Zbraně jsou povedené; ještě jsem v akční hře neviděl více badass zbraň než je Celestial claw, který stahuje a zmenšuje ze svých orbitů náhodné planety a hvězdy, aby je používal jako projektily. A pak je tu samozřejmě zkázonosný soul mode...

Epizody mají různorodou kvalitu co do level designu i nepřátel (pokaždé jsou jiní), ale řekl bych, že vyloženě slabší je jen jedna (pátá, The Forges). Dvě poslední jsou pak fantastické (a ta poslední je totální mindfuck, takže doporučuji nechat hrát ten YT soundtrack pouze na pozadí a "nevyspoilovat" si to). Obecně je level design poměrně vertikální a dost nápaditý - některé scenérie jsou vpravdě ohromující a atmosférické. Prostředí - včetně soundtracku - v této hře vůbec tvoří podstatnou část zážitku.

Steam říká, že jsem hru hrál nějakých 12 hodin (na hard), takžé žádný maratón.

Jinak dobré videorecenze mají na YouTube Civvie 11 a Gmanlives.
Konečně jsem si pustil samostatný soundtrack k AMID EVIL a jak už někdo poznamenal v diskuzi k Doom Eternal, vůbec by mi nevadilo, kdyby hudbu k dalším dílům dělal právě Andrew Hulshult. Je to vážně povedené. Určitě by to nemělo být to stejné co AE, jde spíše o to, že ten člověk má dost talentu na to, aby hudbě příštího Doomu vtiskl nový osobitý ráz, jako se to tehdy povedlo M. Gordonovi.
@Jumas (28.06.2020 20:48): Jo, jo, a se dnes na svinovském vlakovém nádraží bavil s trafikantkou o LEVELu, a říkala, že kde jsou ty časy kdy k časopisu byly CD/DVD. Dnes se mi zdá, že se z LEVELu stala taková Gamasutra. Recenzí pomálu a času kdy Doom 3 měl recenzi na 6 A4 stran, jsou nenávratně pryč.

Ale asi dospěli čtenáři, kteří chtějí znát "insiderské" záležitosti.
@Samariel (28.06.2020 20:29): Já toho nehrál a taky se z toho nehroutím. Nejen Half-Life 2, ale ani jedničku. Že bych ale něco hrál jen kvůli tomu, že je to nějaký zásadní kousek, to fakt nehrozí. Buď mě hra zaujme a zahraju si ji, případně jí alespoň umístím do "Chci si zahrát", anebo mě nezaujme a dál se o ni nezajímám. Za ty roky už přece jenom dokážu odhadnout, co mě bude bavit a co ne. Někdy se trefím lépe a někdy hůře, ale časy, kdy jsem hrál téměř vše, co bylo na CD nebo DVD u časopisu, už nehrozí.
Ak myslíš posledný Unreal Tournament, tak áno, ten opustili kvôli Fortnitu. Ale hrať sa tuším ešte dá.
Nevíte někdo jak to je s Unrealem? To se na to Epici, po úspěchu Fortnite, vykakali?
Dohrotoval jsem to demo a teda nic moc. Kdyz uz je to z ery vlady jedne strany, chtelo by to vice odkazu, vic interakce, snad bude nejake audio.. rozhlas s budo pisnema atd.. takhle je to jen quake v nic moc prostredi a ti enemaci tada taky nic moc. Ten kun...wtf.. Ale tak je to jen demo a jeden lvl.. potencial to ma. Zalezi kolik do toho tvurce investuje "invence" :)
Když už tady probíráte ty české hry. Synovec mě nedáno na PC ukazoval novou českou hru vy vývoji. Něco jako Mafia odehrávající se za komunismu v Praze, jezdilo se tam autem, byla tam SNB. Jen nevím název.
@leebigh (15.06.2020 23:09): jsem fanoušek Thiefa. Tohle mě totálně uniklo. Díky za tip! Docela by mě zajímalo zdali tam půjdou hrát mise bez zabití (pokud to nebude cíl mise) jako v originál Thiefovi. Vypadá to dobře.

EDIT: zírám oni mají demo na steamu, tak to musím rozhodně zkusit! Demo Thief 1 jsem hrál kdysi min 10x, neboť mě chvíli trvalo proč hra končí v okamžiku kdy získáš kýžený předmět. :)
@leebigh (04.05.2020 11:34): "HROT je single-playerová retro FPS zasazená do Československa po jakési pohromě v roce 1986. Ta doba byla strašná a stejně strašná je i tato hra."

Instabuy. Upřímnost se cení a vypadá to jako mix Quake a Stalin Subway :)

Diskutující (9)