Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Akční

@Ross (19.04.2024 10:34): Fakt si nemyslím, že je to stínem KCD. :D tohle zastínil další odpad co denně na Steamu vychází po desítkách.

Vcera vyšel android port Pilgrims a mělo to větší publicitu než tohle i přes KCD. Proč asi…

Mimochodem českých a slovenských her vychází fakt spousta, stačí mrknout na visiongame. Většina freeware nebo na mobily, ale vypadaji kvalitněji než tohle. Bohužel o nich nikdo nepíše.
@Tulareanus (19.04.2024 13:28): Tak ještě je tu nějaký slovenský vlastenectví, který je dokonce i v názvu hry. To by mohlo pár lidí k hraní taky dokopat :) Až to bude někde v bundlu, nebo za euro, tak si to určitě pořídím, abych tu kvalitu taky nasál ;)
Já si myslím, že si ta hra zaslouží svou pozornost. Ne všichni hledí jen na grafiku jak děcka.
@Artran (16.02.2024 15:06): To Jo ale v téhle situaci aktuálně už nejsme, to bylo možná před 30 lety. Teď je know how na tvorbu her poměrně obecná znalost a zvážit to tedy jde, jestli do toho jít nebo ne.
Nevšiml jsem si, že by tu někdo psal že se nesmí kritizovat slabě vypadající československý hry. Teď jsem zkouknul ten teaser a jistě, graficky a po stránce animací to vypadá hrozně. Předpokládám že to bude taková meme hra na pobavení ze slovenskejch reálií. Ale do portfolia pár lidí co to dělaj třeba dobrý. Mě jen pobavilo jak se v reakci na trailer na jednu slabě vypadající indie hru musel hned rozjet hnojomet o český (tedy jen, teď už i čínský, takže vlastně celosvětový) malosti. Ehm.
@Fritol (16.02.2024 16:03): Ja budem do poslednej chvíle dúfať, že to do plného vydania čo najviac vychytajú a že sa im podarí čo najlepšie zakryť zjavný nedostatok skúseností. Z tohto pohľadu skutočne nechápem, načo sa vybrali cestou veľkej open world hry, no nechajme sa prekvapiť. Taktiež im držím palce, no tváriť sa, že to čo odprezentovali vyzerá dobre? To fakt nie.
Ah, sorry, ja zas zapomněl že zahraniční hry a Steam zahlcený odpadem se může vesele kritizovat, ale na domácí hry se nesahá, ať vypadaji jakkoliv špatně. Přesně v tomhle pokrytectvi je ta malost. Steam a Google Play je podobných her fakt plný a nikdo o ně ani nezavádí.

Navic já psal, že jim to přeju. Očividně se na tom učí dělat hry, což je super, no většina vývojářů by to udělala jako freeware, ale oni využili lokalnosti. V pořádku, snad si správně spočítali budget, protože těch domácích hráčů co za to zaplatí nebude zas tolik, kor pokud na to plácnou cenovku přes 10 eur. Ale znovu, fandím jim, ten trh je tu jaký je a byla by škoda toho nevyužít.

Jen mi přijde škoda, že zrovna o téhle hře napsala spousta médií a na fb to vídám často ted, ale o těch dvou zmíněných níže jsem toho moc neviděl, přitom vypadaji, že jim byla věnována větší péče.
Nevedel som, že človek už ani nemôže napísať, že niečo skrátka nevyzerá na rok 2024 vôbec dobre a keby to nebolo domáce, všetci by nad tým mávli rukou a odpísali po prvom traileri, Stačí si to porovnať s Fritolom postovaným titulom Felvidek, kde tiež autor zjavne nemal vysoký rozpočet a zakrýva to aj špecifickou štylizáciou, no pôsobí to podstatne lepšie. Ale čo ja viem, dohral som asi len stovku domácich hier, i nejaké zahraničné som dobrovoľne odohral v domácom dabingu, čo je určite málo :)
Takovéto projekty mají smysl minimálně v tom, že se na nich vývojáři učí dělat hry. Je možné, že člen tohoto teamu pak odvede kvalitní práci na něčem ambicióznějším.

Také mne překvapuje ta zášť vůči nějaké, patrně zanedbatelné, ale jinak naprosto neškodné lokální hře.
@Charllize (16.02.2024 14:39): no, "malost" zní inherentně docela urážlivě. Přitom je dost normální věc, že si lidi v menších zemích vážej vlastní kvalitní produkce víc než si jí vážej cizinci v zemích co maj 30x tolik obyvatel.

Když čínani udělaj nějakou hru kterou budou mít strašně rádi a ta se na ebayi bude prodávat draze, ale jenom v číně, protože jí jinde lidi neznaj, tak to bude čínská malost?
@Paul (16.02.2024 14:38): Ja na to nenadavám, naopak, pro mně díky práci to je spiš plus, jen proste názor jak to vidím a proč to tak je.
Navic, paradoxně, zřejmě nikdo z těchto lidi co ujíždí na českých hrách by za toho níže zmíněného Mária těch 30K jako za mafii nedal, přitom to je jasně kontraproduktivní. Jasne, Mario není TA srdcovka, ale globálně a logicky to vůbec nedává smysl.
Líbí se mi že nevinnej příspěvek o tom že se nějaká slovenská indie hra chystá k vydání opět rozjel masturbický kolečko místních oikofobů si zanadávat na ubohou česko-slovensko-polsko-neměckou malost.
Já tu malost tedy vnímám trochu jinde, no.
Ještě si dám tu práci že si řeknu svůj názor trochu detailněji. Prostě to jsou lokální záležitosti týkající se zejména nás a par dalších státu komoušskeho bývalého bloku. Jinak než malost se to nazvat nedá. Ja chápu ty důvody, je to česky a je to tady populární a je to blbě dostupné, ale v globálním měřítku to je prostě bizár. Němci a další nic takového neprovozuji. Viz odkaz níž. Prostě když se Čech přestěhuje třeba do Austrálie a vezme si sebou ceskou mafii ze ji tam prodá muže si z ni udělat maximálně tácek pod pivo. Když si ovšem vezme třeba Mária na NES tak ho proda dobře kdekoliv.
https://www.ebay.de/itm/235363177123?itm ... tkp%3ABk9SR9qJ8qC2Yw