Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Akční

< >
@PRIVATE MARTIN (18.03.2020 19:34): jakto? Vždy tam máš fotorealistickou grafiku s podporou Ray (FULL) Tracing v reálném čase, psali že to zvládně i GTX 1060 v 60 fps. Prý i AMD RX 500, Vegy a RDNA to dají s Ray Tracinegem na 60+ fps!
@Samariel (08.03.2020 14:14): řekl bych, že jich vychází minimálně stejně jako dřív, akorát to dnes není úplně nejpopulárnější žánr pro masy, dnes hold frčí takový ten open world od Ubisoftu... ale když si dáš tu práci, tak jich určitě najdeš dost...
Ale nepřijde Vám, že hry jako právě zmíněný Will Rock, už moc nevychází??


To je furt samej open-world a battle-royale! Pořádnou gore FPS, abys pohledal...
THQ Nordic otvorili pred pár týždňami v Bratislave herné vývojárske štúdio Nine Rocks Games, ktoré pracuje na akčnej survival strílačke:
Embracer Group subsidiary
Nine Rocks Games is a member of the THQ Nordic network of studios and was founded in January 2020 in Bratislava, Slovakia. The studio’s experience includes work on projects like DayZ (2018), Soldier of Fortune 3 (2007), Conan (2004), or Chaser (2003), to name a few. Its first project under the THQ Nordic umbrella will be in the survival/shooter genre.
@Tulareanus (10.02.2020 21:07): Must-play to není, ale je fajn. Za volantem mě bavil hodně. Když jsem musel po svých, tak už to taková sranda nebyla. Nevím, jaký máš vztah k filmům, ale docela to myslím trefili.

Death Stranding pravda moc akční není, co se týče přímých střetů; od těch spíš odrazuje, motivuje k plížení, obcházení. To doručování je ale taková zábava! To z videí nevykoukáš, musíš zkusit.
@Tulareanus (10.02.2020 20:35): Teď upřímně moc nechápu, kde je vlastně hranice mezi čistě akční hrou a akční adventurou. Enslaved je lineární rubačka, kde sice občas šplháš a skáčeš, ale furt je to hlavně akce.

Nier je částečně RPG, budiž, ale akční adventura z mého pohledu je třeba ten Horizon, to uznávám. Nebo právě Ubisoft hry. Hry, kde mimo akci hraje velkou roli i průzkum prostředí, loot a crafting. Možná to má nějakou oficiální definici, nikdy jsme to moc nekoumal. Pod pojmem "akční adventura" si však vybavím třeba Zeldu.
@Fritol (10.02.2020 20:16): No niektoré tebou menované hry si možno trafil parametrami settingu, ale nie žáner. Ide mi čisto o akčné hry. :)
Tí roboti mi nevadia, ale ide skôr o to, že ten čisto medziľudský konflikt vlastne nie je spracovaný v akčných hrách, hoci by mohol byť zaujímavý. Osobne ho nachádzam v podstate asi bežne len v adventúrach. A pritom tá tématika nie je taká prevarená ako mutanti a mimozemšťania.

@Bellerofontes (10.02.2020 20:13): Far Cry: New Dawn neviem posúdiť, lebo som nehral a I am Alive to tématicky splňuje, to mi ani nenapadlo, hoci som to hral. Aj keď tej akcie tam nie je až tak veľa.
@Tulareanus (10.02.2020 18:34): Enslaved

edit: A tím pádem i Horizon nebo NieR: Automata. A taky Frostpunk.

Ale samozřejmě můžeš namítat, že roboti jsou to samé jako vetřelci nebo zombíci, ale to bys tam pak nemohl počítat nic. Ve hře musíš něco zabíjet, jinak by ses mohl dívat na film, že jo. U strategii je mi asi jedno kde je to zasazeno, kdyby byl Frostpunk o kolonizaci Marsu, tak je to to samé. A pak ti zbývaji jen indie věci typu Fallout Shelter a těch asi bude na steamu milion.

Ale nějaké post-apo konverzační drama od Telltale bych bral, ne že ne.
V jednej skupine na FB zaznela zaujímavá myšlienka/otázka. Koľko poznáte dobrých singleplayerových postapo akcii bez zombíkov, mutantov alebo mimozemšťanov? Tiež by ma to zaujímalo a rád by som si také zahral. :)
Xibalba - Retro FPS v prohlížeči. Má Normal a Hard Mode. U té těžší varianty začne přituhovat ve třetím levelu. Po Game Overu následuje restart dotyčné úrovně.
Kdybyste měli rozhodnout, které pokračování Medalu byste chtěli, co byste vybrali raději - Airborne 2, či Pacific Assault 2?

Já miluji Airborne, jelikož mi přijde jako naprosto podhodnocená hra s parašutisty! Btw, v jaké hře můžete hrát za paragány??
Zkoušel jste někdo demo Trepang 2? Zjímalo by mě co si o tom myslíte. Jak řekl GmanLives - The FEAR Sequel We Never Got. Na Steamu hratelné demo.
@PRIVATE MARTIN (21.12.2019 14:04): Žádný z těch pěti projektů nemám vyzkoušený, ale vypadají rozhodně zajímavě.

Co jsem dojel WolfenDoom - 1996, hrál jsem nějaké další mody do Wolf3D, kde se mi hodně líbil projekt Ipank7000‘s – Mapset 1, ten jsem celý dojel. Je i druhý díl, kde mám dokončenu jen Ep 1.

V Doom II mám rozehrán podruhé The Proving Grounds, což je fakt perfektní megawad.
WolfenDoom existují tři verze konverzí. Ta australská, která převádí svět Dooma do Wolfensteina. Pak ty projekty z konce devadesátek, kde šlo o svět Wolfensteina v Doom II. To byla série snad 20 kampaní. No, a to nejnovější, co máte na DH jako WolfenDoom Episodes.

@PRIVATE MARTIN (21.12.2019 08:53): Nejspíš proto, že je to hodně dobrá konverze.

@PRIVATE MARTIN (21.12.2019 10:16): WolfenDoom od Laz Rojas je pro Doom II. Tedy i ten Artic Wolf.

Diskutující (12)