Mercenaries: Playground of Destruction

Mercenaries

11.01.2005 PS2Xbox
30.04.2015 PS3
26.04.2018 XOne
Severokorejský prezident Choi Kim se v posledních letech svého funkčního období snaží o sjednocení s Jižní Koreou. Choi Song, prezidentův syn a zároveň generál severokorejské armády, je ovšem hrubě proti tomu. Aby tomu zabránil, zosnuje vraždu vlastního otce, ujme se vlády a rozhodne se rozvázat veškerá spojenectví, čímž rozpoutá konflikt obřích rozměrů.

Mercenaries vám k prozkoumání a demolici nabídne celou plochu Severní Koreje. Na výběr dostanete jednoho z trojice vysloužilých specialistů, kteří se s vidinou finančního zisku vydají na dráhu žoldáků. Hra možná nevyniká propracovaným příběhem a komplikovanými hlavními charaktery. Vynahrazuje to však prakticky nepřetržitou adrenalinovou akcí z pohledu třetí osoby.

Na hru navázalo pokračování Mercenaries 2: World in Flames.

Sheffield_cz (komentář): Potvrdzujem, hral som pôvodnú PS2 verziu a teraz na XONE je to dosť hmatateľný rozdiel. Hlavne čo sa frameratu týka,…

• PS3 --
Již zaniklé studio Pandemic je dobře známé zejména díky jejich poslední, a mnou velmi oblíbené, hře The Saboteur. Předtím vydali Full Spectrum Warrior, oba původní Star Wars: Battlefront a právě také Mercenaries.

Hru jsem si pořídil na PS3, abych poté zjistil, že běží přesně jako na PS2. Oproti Xboxovým verzím zde není vidět absolutně žádná péče ze strany vydavatele. Malé rozlišení, nízký frame rate, input lag. Jako kdybyste se vrátili v čase do roku 2005. Prvních pár hodin celkem utrpení, nakonec jsem si ale zvykl a hru dohrál až do konce za vysoce nadstandardních 22 hodin. Hra není těžká, umírat budete především kvůli explozím a pádům z výšky. Vcelku brzy vás to začne štvát, protože se nepřítel neostýchá odpálit RPG, i když stojíte přímo u něj. Ze smrti se tak stává dílo náhody, a když se vám přesně taková situace stane krátce za sebou hned třikrát, začne se ve vás kumulovat opravdový vztek.

Ve hře máte za úkol najít a eliminovat 52 pohlavárů korejské armády. Můžete je zabít nebo také zajmout, za což dostanete více peněz a informací, které vedou k dalším cílům. Zajmutí probíhá omráčením významného nepřítele a jeho donesením do přivolané helikoptéry. Pokaždé stejně. Akce je občas bohužel nepřehledná (i díky propadům snímkovací frekvence), a tak se mi nejednou stalo, že jsem jednoho z nich sejmul při explozivním přeletu helikoptérou nad nepřátelskou základnou.

Nakonec jsem se celkem slušně bavil, ale na PS3 bych vám to rozhodně nedoporučil. Pokud ovšem vlastníte prakticky jakýkoliv Xbox, můžete první Mercenaries směle zkusit.

Pro: herní doba, spousta válečné techniky

Proti: AI nepřátel, absurdní fall damage, repetice, chaos, tenchnický stav na PS3