Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sport

Dodatečně děkuji všem účastníku fotbalové MS tipovačky, ceny rozdány snad máte alespoň trochu radost.
No pokud bude zájem, tak MS v hokeji se blíží.
Sportu zdar! Nazdar!
@Strady (10.01.2023 19:02): Však jo, já sama nikdy nic na vrcholový úrovni nedělala, jen jsem před lety trochu hrála florbal a znala jsem se s lidma, co rozjížděli tým v době, kdy tady spousta lidí ještě ani nevěděla, co to ten florbal je. Plus ještě pár vzdálenejch známejch z jinejch sportů. A jasně, vypadá to podobně, jak píšeš. ;)
@včelka (10.01.2023 17:54): Hrál jsem házenou, pak basketbal, mám kamaráda trenéra národní mužstva v pozemním hokeji a prostě malé sporty nepřitahují tolik peněz jako fotbal a hokej. Tím pádem jde víc o sport a až pak peníze. To ti řekne každý kdo dělal menší sport dlouho. Trénování děláš vlastně zadarmo, příspěvky pokryjí sotva pronájem haly, my dokonce na soustředění si samy vařili atd. Fotbal a hokej jsou nejprve peníze a pak sport. Bohužel
@Strady (09.01.2023 13:11): Přitom hokej i fotbal jako takový mi připadaj jako pěkný sporty. Ale těch nešvarů okolo je dost. Holt asi ta masovost. Jo, to si myslím, že u menších sportů to vypadá jinak.
@včelka (09.01.2023 08:02): No, ve fotbale asi jo. Čím menší sport tím větší komunita lidí, kteří drží pohromadě a snaží se ten sport zviditelnit. Naopak u velkých sportu jako je právě hokej, fotbal je eskalace blbosti prostě větší.
@včelka (07.01.2023 22:43):  Je to tak nějak všude sportu je to hlavně o lidech, fotbal v bledě modrém, jen hokej je takový extrém, že ty rodiče tráví čas na stadionu, jsou většinou na všech tréninkách, na zápasech na turnajích atd, tak tomu všichni rozumí jako koza petrželi.
Dobré je když rodiče se do toho moc nepletou, je dobrá kontrola tréninků jednou za čas, přijít podpořit na zápas ale nemít je furt za zády.
@včelka (07.01.2023 12:33): Hokej je časově náročný i pro rodiče, musíš přivézt synátora, za hodinu nestihneš nic, takže jsi na stadionu, pokud máš druhé díte je tam s tebou. Pokud jsou to oba kluci a hrají hokej, tak mají tréninky jiný čas atd. Basket či házená, které jsem hrál, opravdu nejsou tak časové náročný pro rodiče jako hokej, hokejové turnaje o víkendu to je takové malý celodeňák.
Rodiče, to je normální ubohost někteří, já byl na dvou turnajích. Děti v tomto věku nesmí hrát do těla a když udělají takový to faul, rodiče tleskají. Jsou agresivní, sprostý jak dlaždič, já jsem taky sprostý ale i tohle bylo na mě moc. No a na závěr, nějaký chytrý pán co si myslím, že když přijede mercedesem za 5M a je evidentní sponzor šaten, že si muže říct co chce a na koho chce..., tak to už i ve mně bouchly saze. Bohužel mu nic nemůžeš, protože se tyto lidé potkávají ob víkend...
@Strady (07.01.2023 11:30): Časově náročný jsou asi i jiný sporty, pokud se chce někdo dostat na vrcholovou úroveň, akorát možná hokejový tréninky dětí bejvaj běžně v nechutně ranní hodiny? Nojo, to s těma šatnama jen potvrzuje, co jsem psala, což ten hokej docela prodražuje, heh... hlavně ale chápu, že ne každej chce takovej "systém" podporovat. Akorát pak může bejt nepříjemný dilema, jestli dát přednost morálním zásadám nebo dítěti, který je nadšený pro věc a má na to, ale nemá moc šanci kvůli týhle prohnilosti. Smutný, no.
Ještě by mě zajímali ty rodiče na turnajích, byli nějak extrémně sprostý, nesoudný, agresivní...?
@včelka (07.01.2023 08:48): Měl jsem přítelkyni, její bratr hrál hokej i chvilku byl v naší extralize. Slečna z dětství znala jen zimáky. Pro hokej se vždy musí obětovat celá rodina, je to časově neskutečně náročné i finančně. A kamarád ze školy oba syny dal na hokej a je podnikatel, ihned na něho tlačili trenéři, ať přispěje na nové šatny, ať si to dá do nákladu a plno keců. Ale aby jsi mohl něco dát do nákladu, tak na to nejdřív musíš vydělat. Takže odmítnul, syn začal hrát méně času na ledu a hráli ty, kteří rodiče přispěli na "šatny", jo a bavíme se o dětech do 10let. Dvakrát jsem se byl podívat na malé turnaje a to co tam předvádí někteří rodiče, to je na palici. Takže tak
@včelka (06.01.2023 21:10): Samozřejmě ten úspěch pro náš hokej nic neznamená v širším měřítku, protože přesně jak říkáš, z drtivé většiny těchto českých hráčů udělali opravdu kvalitní až zámořské kluby a tamější konkurence, tak jako dříve Pastrňáka dobrousili ve Švédsku. Ten úprk kolem šestnácti do zahraničí z našeho korupčního nepotistického Hobitína sice může do jisté míry fungovat, ale kvantitativně budeme ohledně kvality nadále zaostávat oproti i Finům a Švédům, kteří si dokáží dobré hráče vyprodukovat komplet doma a zapojit je konstruktivně do dospělého hokeje. Holt hokej, respektive jeho komplexní systém, je jen obraz (ne)vyspělosti občanské společnosti.
@Strady (06.01.2023 21:36): Co jsem zaznamenala změnu, tak poté, co se omezil počet týmů v juniorský extralize, tak zas chtěj hned po roce dva přidat. To jsou jistě smysluplný změny :D
Múžu se zeptat, jaký zkušenosti tví známí udělali?
@včelka (06.01.2023 21:10): Ano, muže být, jedna vlaštovka jaro nedělá. Nám fanouškům stejně nic jiného nezbyde než věřit, prostě něco se změnit musí jinak tu nebude hrát nikdo. Vždyť u U20 bylo snad 16 hráčů ze zámoří. No uvidím za rok či dva... Apropo já po zkušenostech svých znáních, bych své dítě na hokej nikdy nedal :)
Ne že bych viděla do zákulisí českýho hokeje, ale nevím, jestli ty naděje do budoucna nejsou přehnaný... Protože jestli u nás nedošlo k nějakým zásadním změnám například v mládežnickým hokeji (o žádných nevím), tak aby to nebylo spíš tak, že se sešel silnější ročník, kterej dal dohromady skvělej tým s chutí hrát a vyhrávat. Což je sice super, ale co dál, nebude to spíš ojedinělej úkaz? Jak se furt nadává na to, že mladý hráče nechávaj trenéři hrát ne podle jejich schopností, ale podle toho, jak rodiče platěj... no jestli je tohle zcela běžná praxe plus komplikovaný přestupy, tak to zas tak optimisticky nevidím. Ale třeba se pletu...
@rikuhahl (06.01.2023 12:44): Přesně tak. Tohle je prostě zkratkovitá loterie na úrovni nájezdů, která nadto obecně zvýhodňuje týmy s bruslařsky a technicky vybavenými individualitami, protože mimo propadnutí je právě to druhý aspekt, který rozhoduje. O kolik důstojnější byly 5 na 5 bitvy v nekonečných prodlouženích v NHL před dvaceti lety, kdy mohl tým urvat vítězství i na sílu vůle a kondici, což ten sport pojímalo v jeho plné komplexitě.
@Strady (06.01.2023 12:24): 3 na 3 je fajn v lize během sezóny. Kdy ten bod navíc není nijak fatální a zároveň je ta hra atraktivní a není zbytečně tolik nájezdů potom. Ale v turnajích je to opravdu až nespravedlivý. Tam naopak prodloužení 4 na 4, nebo 5 na 5 svý místo má a případný nájezdy jsou pak už definitivní tečkou. Ono je sice fajn, že ve finále je “nekonečný” prodloužení (díky za něj), ale když to je ve třech tak je skoro jasný, že to bude tak na těch 10 minut a šmytec. A gól prostě po nějaký chybě padne.
Smekám před našimi borci! Ani jednou nesložili zbraně, bojovali pokaždé do poslední minuty.
Jen prosím, ať to není jen taková vlaštovka, která zase rychle zmizí. Ať český hokej má nějaké jméno.

3 na 3 ve finále to už je totální ubohost a vůbec 3 na 3 je ubohost. Týmy už se naučili hrát a podle toho to vypadá, hokej žádný, jen kroužení dokola a nabrání co největší rychlosti.
@Paul (06.01.2023 10:47): Přesně tak, Kanada má titul zaslouženě, ale přece jenom je škoda, že to tam na konci základní hrací doby nepadlo. V prodloužení to už bylo o jedné chybě a jejím využití, a tu chybu jsme bohužel udělali my. Každopádně fakt parádní turnaj. Bodovat v každým zápase, to se jen tak nevidí.
Šel jsem spát v půl pátý, chjo :) Byl to pěknej zápas, kanaďani byli celkově lepší, takže mě tolik nemrzí že to dali, ale to vzepětí našich kousek před koncem byla fakt radost sledovat.
Já už šel po druhé třetině spát, ale stejně se mi zdálo, jak vyrovnali a padli v prodloužení, heh. To prodloužení 3 na 3 je každopádně mor hokeje, pokud chtějí, aby netrpěliví diváci odkojení marvel hovny vydrželi, ať tam hodí rovnou nájezdy, ačkoliv asi hraje roli i fakt, že je přece musí bombardovat co nejvíce vzruchy. 4 na 4 bylo naprosto v pořádku, protože bylo více prostoru a zároveň to nebylo jenom o tragickém propadávání a devastujících protiútocích.
@feryk (06.01.2023 03:56): Kanada se tim dvougólovym náskokem uklidnila a už na to tolik netlačila, což byla naše výhoda. My jsme naopak ve třetí třetině přidali a pomohlo nám, že jsme ty góly dali hned za sebou, jinak by se srovnávalo těžko. Jen tak dál hoši.
Pro ty kluky to je teď krutý, ale časem si uvědomí, jakej udělali úspěch. Kéž by se blýskalo na lepší časy v našem hokeji. Ve třetí třetině hráli výborně. Na začátku mi přišli moc nervózní, hodně chyb.
Smutná tečka, ale hokej to byl fakt parádní. Ani nepůjdu spát, protože bych už stejně neusnula...
Byla to velká jízda a nakonec rozhodla jedna malinká chybička. Ale bylo to neuvěřitelný MS na který se bude vzpomínat, snad je to první krok k lepším hokejovým zítřkům ;)
Tak kdo to sleduje? I kdybysme nakonec prohráli, tak je to fantazie. Musim se přiznat, že jsem tomu vyrovnání už moc nevěřil, ale je to neskutečný, že to dopadlo.
Budete vzhůru na to finále?
A btw dá se někde vidět ten souboj o bronz? Online, televizi nemám.
Zdravím. Hokej dnes parádní, stejně jako celý turnaj. Naši neskutečně bojují, to jsem hodně dlouho neviděl a zaslouženě po 22 letech ve finále. Úžasný výkony a těch gólů jsme dali taky hodně, to se nestává často a žádný příděl jsme nedostali. Nemám slov. :)
@Strady (04.01.2023 23:38): Přesně, kdyby postoupili, bylo by to skoro jako my v MS 2010. Tenhle náš tým si to fakt zaslouží, za to, co předvádí. Je super, že jsme si tu prohru vybrali už ve skupině, a teď jsme si ten bonuvej bod vzali zpět :) Tipuju, že do finále postoupí USA. Ta jejich hra mi připadá lepší, než kanadská, ale kdo ví. I když bysme prohráli, tak je to paráda. Stříbro by bral před turnajem určitě každej. Hrajem ale asi nejlíp, takže to první místo je furt ve hře a navíc jako samostatná ČR nemáme stříbro, tak by se nezlobil, kdyby to tak zůstalo :)
Nádhera! Fakt nemám problém, když tě někdo přehraje ale tohle co 40min předváděli Švédové, to byl hnus a finále si jednoduše nezasloužili.
Tohle je prostě náhoda. Po cca 15 letech přídělů, je to fakt balzám. A teď na zámořskýho soupeře to dokončit ;)
Hokej solidní infarktovka, ale strašně mě to bavilo. Fakt radost vidět ty žlutomodře kyslý xichty :)
@Kwoky (04.01.2023 23:17): Kdyby Švédy nepodrželi rozhodčí, tak by to třeba taky dopadlo jinak už dříve, že. Ti mohli hezky rovnoměrně střídat a čekat na brejky, zatímco ta jejich přesilovka 5 na 3 na základě neexistujícího faulu nerovnoměrně vytížila české hráče ve druhé třetině a pak se museli vyflusat ve třetí, když obtížně dobývali. Dneska to ti Kanaďani vyloženě pustili, což Švédům svědčilo, jinak by měli - nepřizpůsobili-li by se normálnímu metru - tři high-stickingy, jeden jasnej roughing, jeden tripping (nepočítám ten z prodloužení, to by byl sadismus), jeden slashing...
YEEEEEEEEESSS! Tvl já už tohle nedávám, prodloužení 3 na 3 by se mělo zrušit, jednoho dne fakt dostanu infarkt, omfg.
to sou nervy tpc ... to sou nervy ... ale hrajou krasne, kluci usaty ...
Desítka nebyla, ale bylo to skvělý. Jak kdyby to byl tým z nižší divize. Pořád nechápu, kde se to v nich bere.
@Strady (02.01.2023 22:25): Tak určitě. Je jedno, jestli to 8 nebo 9, ale když už je devět, je škoda, že tam ještě ten jeden gól nespadne. Jestli si ho ale hoši pošetřili na semifinále nebo finále, proč ne. V tom případě tu desítku klidně oželím :) Teď budou asi Švédi, které věřím, že už dáme. Ve skupině byl jen bod, ale teď budou podle mě tři.
@Jumas (02.01.2023 22:08): Já jsem taky strašně doufal v desítku, tu Češi prostě ani při největších debaklech nedávají. A ani tentokrát jsem se nedočkal. :-) Jediná vada na kráse. Přejeli je skoro jak nějaké Filipínce.
@Strady (02.01.2023 14:59): Dneska mi to připadalo, jako utkání s Kanadou před pár lety. Ale my jsme dneska byli Kanaďani a Švýcaři my. První náhodnej gól Švýcarů a jejich oslava, a pak trpký vystřízlivění v podobě devítky. Brácha nikdy neviděl desítku, kromě nějakejch MS před dvaceti lety, tak jsem mu po devátym gólu napsal, ať to vypne. Nevypnul to :(
Tak dnes budu mladým pánům na MS U20 držet palce. Placku si za výkony zaslouží jako nikdo před nimi.
Pojďme do toho!

Vím, že basket tady moc nefrčí ale po skončení hokeje, bude na ČT El Clasico v basketbale, Barcelona proti Realu Madrid. V Barceloně hrají čeští reprezentanti Satoranský s Veselým, není většího utkání v basketbale v Evropě.
Škoda mohla to Sparta urvat ale zaslouženě vyhráli Švýcaři. Jako ligu máš, takový máš nároďák a tady bylo jasně vidět bruslení a start na puk.
Můj tip dnes je, že pokud WHU prohraje s Brentfordem (a to rozhodně nejsou žádná ořezávátka), tak vyhodí Moyese. 

Jinak po patnácti kolech už si dovolím predikci, že Arsenal z PL letos nesestoupí. :)
Shrnu to takhle, mít ještě černobílou televizi, tak bych si myslel, že jsme utrpěli výhru. To co předváděli Švédi byl náš styl, bez nápadu, bez rychlosti, beci jen vyhazuji ze třetiny nebo nazdař bůh, přesilovky o ničem atd. Vlastně je podržel jen gólman.
Zápas byl nádhernej, hrajeme opravdu skvěle ve všech ohledech. Myslím, že by na čtvrtfinále mohlo vyjít Slovensko/Švýcarsko, což by mohli být hratelní soupeři. Jsem zvědavej jak se to bude vyvíjet dál a snad se nikdo nezraní :)
@Strady (29.12.2022 21:22): Jo, jsou to krásný zápasy, jak kdyby se minulejch cca 15 let vůbec nic nedělo ;) Snad to je vlašťovka do dalších let, že to půjde, i když je to pořád vzhledem l celýmu českýmu hokeji překvapení.

Jinak, pokud teď vyjdou poslední zápasy podle předpokladů, tak máme první místo ve skupině a na tom se dá stavět ;)
@Strady (29.12.2022 21:22): Byl to vyrovnanej zápas, takže remíza zasloužená. Škoda tý Jiříčkový otočky, ale i tak by z toho mělo bejt první místo ve skupině ani nevim, po kolika letech nebo jestli vůbec někdy bylo. Těším se na čtvrtfinále, ale trochu se bojím, abysme nedostali Finsko nebo USA a to první místo by zas tak výhodný nebylo.