Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oznámení

« Novější Starší »
Zima se blíží a s ní i naše tradiční Vánoční nadílka - její hlavní správce bude opět Ronik, pokud tedy máte navíc nějaké klíče, které byste do ní chtěli věnovat, nebo chcete uspořádat vlastní giveawaye v rámci celé akce, ozvěte se mu prosím poštou. Díky!
Kdo jste na Steamu, můžete nyní sledovat našeho kurátora: https://store.steampowered.com/curator/486097/

Kurátor bude informovat o průměrném hodnocení hry na Databázi i s odkazem na profil hry - cílem je tedy hlavně přivést na DH nové hráče ze Steamu. S vyšším počtem sledujících bude šance na zobrazení "recenzí" ostatním vyšší, takže každé sledování přijde vhod. Díky!
Aktualizovali jsme pravidla pro epizodické hry a herní covery.

V současnosti u epizodických her platilo, že byly jednotlivé epizody přidávány zvlášť pouze tehdy, pokud šly zakoupit samostatně. Nicméně vzhledem k běžné praxi, kdy se obchodní model průběžně mění v čase (a často už se zpětně distribuuje pouze celá sezóna), rozhodli jsme se pravidla zjednodušit - zvlášť se budou přidávat všechny epizody, které vycházejí s časovým rozestupem. Zároveň je však dovoleno u těchto profilů částečně sdílet popisek a do budoucna se počítá s jejich zastřešením pod jednu "sérii". Nové znění pravidel:

"V případě epizodických her, kde jednotlivé epizody vycházejí s časovým rozestupem, se tyto přidávají do Databáze samostatně, přičemž je v pořádku, pokud jednotlivé profily částečně sdílí i popisek (herní mechaniky, obecné informace o celé sezóně atp.)"

U coverů došlo ke zpřesnění pravidel v případě multiplatformních her a priorit jednotlivých regionů:

"V případě multiplatformních her upřednostňujeme obal bez štítků a proužků specifických pro jednotlivé platformy (u her, které vyšly pouze na jednu platformu, mohou být ponechány). V případě odlišných obrázků pro různé platformy má přednost obrázek verze, která vyšla jako první.

V případě odlišných obalů pro různé regiony má prioritu:
1) neutrální PAL/britský
2) PAL s platformovým značením (PS proužky a podobné)
3) neutrální NTSC/americký
4) NTSC s platformovým značením
5) jiný anglický (hlavně Austrálie)
6) ostatní"
Vítáme na palubě nového VIP uživatele - Kwokyho, který primárně nebude plnit roli správce obsahu, ale především bude mít na starosti podporu novým uživatelům a to jak přímou, tak z hlediska zlepšení procesů souvisejících s registrací a začleňováním nováčků. Těšíme se na spolupráci. :)
Vzhledem k tomu, že budu několik příštích dnů pryč, dáváme na vědomí, že vyhlášení výsledků přidávací soutěže k 10. výročí Databáze proběhne až příští týden, díky za pochopení.
Jak už asi víte, 25. května vstupuje v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů známé také pod zkratkou GDPR. Pokud si i nadále přejete dostávat novinky z Databáze ve formě informačních e-mailů (frekvence je obvykle 1x za čtvrtletí), stačí v nastavení uživatelského účtu zaškrtnout políčko "Chci být e-mailem informován o aktualizacích a novinkách" popř. potvrdit odběr přes e-mail, který by vám měl dneska dorazit. Díky!
- Soutěž k 10. výročí Databáze her se překlopila do třetí fáze, aktuálně jsou do soutěže bodovány dvojnásob hry vydané exkluzivně na jedinou konzolovou platformu.

- Do VIP důchodu odchází PRIVATE MARTIN, který se rozhodl zařadit zpět mezi řadové uživatele, díky moc za pomoc s rozšiřováním obsahu Databáze!

Na vlastní žádost řady VIP uživatelů opouští jazz1, rád bych mu touto cestou veřejně poděkoval za všechnu odvedenou práci pro DH, které byla opravdu spousta - díky!
Zítra to bude 100 dní od vydání platformového updatu, což už je myslím dostatečná doba na zhodnocení - je něco co vám v souvislosti s platformami na DH citelně chybí nebo vás u aktuální implementace štve?
Zítra mezi 6 a 8 hodinou ranní bude probíhat technická údržba DH serveru, omluvte proto prosím krátkodobé výpadky.
Připomenutí: Festival aktivity v rámci Vánoční nadílky běží až do 6. ledna - v některých kategoriích je při troše snahy ještě velice slušná šance na umístění na předních pozicích.
Herní výzva 2018 byla právě spuštěna! http://www.hernivyzva.cz/

Chtěl bych poděkovat celému organizačnímu týmu v čele s Crashem za super kategorie a Xzone.cz za sponzorování soutěže, která je myslím velmi lákavá. Pokud narazíte na nějaké chybky na webu nebo kdekoliv jinde, dejte prosím vědět.

V nejbližších dnech můžete očekávat vyhodnocení ročníku 2017 a nastartování giveawayů pro soutěžící.

Užijte si další ročník a doufám, že účast bude hojná! :)
Za celý tým DH bych vám chtěl poděkovat za přízeň v tomto roce a doufám, že jste tady strávili co nejpříjemnější čas - pro nás to letos byla místy zběsilá jízda, v tom nejlepším slova smyslu. :)

Přeji vám hezké a pohodové svátky, ať už od her budete odpočívat, nebo naopak dohánět resty. Já si přeji, ať se tady příští rok všichni i nadále společně setkáváme! Jakou jednu věc byste si od DH v roce 2018 přáli vy? :)
Tak se nám opět rozběhla anketa o nejočekávanější hry příštího roku, tentokrát pod taktovkou Fritola (více informací najdete v poště). Hlasy svým favoritům posílejte přímo jemu DH poštou, články s vyhodnocením budou jako obvykle zveřejněny brzo po skončení hlasování.
S radostí oznamujeme, že ani ne měsíc po nasazení platformového updatu se úspěšně podařilo zmigrovat všechny současné hry na Databázi, které by nyní měly být správně zařazeny na všechny platformy, na které mimo PC vyšly. Děkujeme úderné jednotce, která se o migraci postarala, jmenovitě to byli:

Bodkin, CJ, Crash, Danny, Fritol, hatifnat, Indian, jazz1, jones1240, Jumas, M.a.t.t., Psyx, rikuhahl, Ronik, ugraugra, ViRus, voltov a Zoltan

Aktuální počty her na jednotlivých platformách můžete vidět tady. Při tom velkém množství úprav zcela jistě došlo k drobným chybám či nepřesnostem - pokud na nějakou narazíte, budeme rádi, když pošlete opravu pomocí klasické editace hry.

Zároveň bychom rádi vyhlásili novinku v podobě přidávacího whitelistu, tedy oprávnění přidávat do Databáze hry přímo bez nutnosti projít schvalovacím procesem (nevztahuje se však na editace). O toto oprávnění mohou zažádat zkušení tvůrci obsahu, kteří dosáhli na achievement Legendární přidavač. Pokud o umístění na whitelist máte zájem, napište mi DH poštou, díky!
Zdá se, že někteří to v článku minuli, tak ještě připomínám tady:

S nasazením podpory platforem se celá řada profilů stala neaktuálních (mají uvedenou pouze platformu PC). Chceme, aby toto období trvalo co nejkratší dobu, a speciálně proto jsme tak vytvořili rozhraní a skupinu uživatelů, která se o aktualizaci her postará (editacemi přímo bez schvalování). Až do odvolání tedy prosím neposílejte ke schválení žádné úpravy již existujících her, díky!

Kdybyste s tímhle úkolem chtěli pomoci, napište mi prosím PM a sdělím vám podrobnosti.
Proběhl docela zásadní update serveru, na kterém běží Databáze, kdybyste narazili na nějaké problémy, dejte prosím vědět. Díky!
Ahoj, s blížícím se prosincem začínáme pomalu organizovat tradiční databázovou Vánoční nadílku, organizátorem bude stejně jako loni Ronik - pokud tedy máte nějaké přebytečné klíče na hry, které byste chtěli do nadílky věnovat, pošlete je prosím Ronikovi DH poštou, díky moc!
Na četná přání jsme nakonec zavedli diskuze k nejpopulárnějším žánrům, konkrétně:

Adventury
Akční
RPG
Strategie
Závodní a simulátory

Všechny diskuze u her, které se rozvinou v obecnější žánrovou debatu, směřujte prosím tam - moderátoři vás na to případně upozorní. Jedním z cílů je právě redukce offtopicu v konkrétních herních diskuzích.

Pro okrajovější žánry, které nemají dedikovanou diskuzi, můžete stále využít Všeobecně o hrách.

Díky!

Seznam popisků pro jednotlivé platformy už se začíná pěkně zelenat, díky všem za vaše příspěvky. Pro ostatní připomínám - deadline je už tuhle neděli. A kdyby se našel někdo na poslední 2 neobsazené platformy, Amiga a Amstrad CPC, budeme moc rádi.
Ahoj!

Jak jste si asi domysleli z náznaků na Facebooku, vývoj podpory platforem na Databázi už je opravdu v plném proudu, dokonce můžu bezpečně říct, že ty největší implementační výzvy už máme za sebou.

S tím, jak se postupně blížíme do finále, souvisí i má prosba. V příštím updatu bude v Databázi celkem 47 platforem a pro všechny z nich budeme potřebovat popisek. Víme, že je mezi vámi spousta znalců a vlastníků těchto platforem, kteří je popíší daleko lépe, než bychom to my kdy zvládli, proto se obracíme právě na vás. Profil platformy bude prozatím statický a nepůjde editovat, přičemž přednost v rezervaci popisků dostali členové Rady DH (tedy VIP team + podporovatelé na Patreonu).

Tady je finální seznam platforem: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1 ... tFL7ZhKqk/edit#gid=0

Představuju si, že by popisek mohl být poměrně stručný - přibližně jako průměrný popis hry, přibližující danou platformu a její historii. Pokud se však rozepíšete, budeme jenom rádi. Autoři popisků budou uvedeni na profilu platformy a obdrží odměnu ve formě DH bodů.

Pokud máte o zpracování popisku zájem, napište prosím svůj nick do sloupce "autor popisku". Pokud již bude mít popisek někdo rezervovaný, můžete se napsat jako náhradník.

Vybrané popisky budu přijímat DH poštou do neděle 9.7. V dokumentu vždy zeleně vyznačím, že jsem popisek přijal a je v pořádku. Pokud po tomto termínu popisek neobdržím, oslovím s prosbou o jejich zpracování náhradníky. Co se týče zpracování, klidně v DH poště používejte veškeré dostupné formátování (kromě přímo vložených obrázků).

Předem díky moc za pomoc!
Gratulujeme všem, kterým se podařilo splnit Herní výzvu 2016, odměna ve formě DH bodů je již na cestě (pokud jsem na někoho zapomněl, ozvěte se mi prosím od pošty). Všem zúčastněným děkujeme.

Přípravy Herní výzvy 2017 již vrcholí - kategorie, které si opět vzal na starosti Crash, jsou už nějaký čas nachystány, jen si letos zase dáváme záležet trochu více na formě a nějakém tom překvapení, uvidíte již brzy.

Těm, kteří už chtějí za každou cenu začít plnit, posílám malý spoiler:

Kategorie 1: "To je člen!"
Hra obsahující v názvu mluvnický člen (např.: “the”, “a/an”, “der”, “die”, “das” apod.)

Doplňující informace: Do této kategorie spadají všechny hry, které mají v názvu mluvnický člen. Přípustné jsou samozřejmě nejenom názvy anglické, ale i německé, francouzské a jakékoliv další jazyky používající mluvnické členy. Akceptovány jsou i hry, které mají člen ve svém alternativním názvu.
Ráno proběhl upgrade DH serveru - takže by všechno mělo běžet o něco rychleji i při vyšší zátěži. Díky všem našim podporovatelům na Patreonu, díky kterým si to můžeme dovolit.
Proběhla menší údržba serveru, omlouváme se za krátkou nedostupnost webu.

Diskutující (1)