Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oznámení

Herní výzva 2023 startuje, přejeme hodně zábavy!
Dejte vědět, pokud někde najdete chybku nebo nepřesnost, díky!
Vyhodnocení soutěže z loňského ročníku proběhne během ledna.
Za celý tým Databáze vám přeji krásné Vánoce a šťastný nový rok 2023!

Databáze se letos rozrostla o více jak 1400 her, přes 1700 komentářů a hromadu dalšího obsahu - díky všem, kteří k tomu přispěli, a také všem pravidelným návštěvníkům za přízeň!

Tradičně jsme si pro vás přichystali alespoň menší nadílku formou Steam giveawayů:

God of War - https://www.steamgifts.com/giveaway/nWb00/god-of-war
Life is Strange: True Colors - https://www.steamgifts.com/giveaway/EtFGL/life-is-strange-true-colors
Stray - https://www.steamgifts.com/giveaway/hMPzy/stray
Mass Effect Legendary Edition - https://www.steamgifts.com/giveaway/arLfz/mass-effect-legendary-edition
Hades - https://www.steamgifts.com/giveaway/WvIFY/hades

Běží ode dnes až do 28. prosince pro všechny členy skupiny DH 100, hodně štěstí! Pokud byste také chtěli podarovat hrami ostatní uživatele DH, budeme rádi když se připojíte v Akce, slevy, prodej a darování her!
Ahoj,
po čase jsme se rozhodli trochu zaktualizovat herní žánry na Databázi - kromě přidání pár chybějících kousků, jejichž absence byla stále více palčivá, se jedná i o drobné úpravy několika stávajících žánrů. Tady je seznam novinek:

závodní > nezařazeno (nový žánr, vzniklý z původního podžánru "simulátor > závodní simulátor")
hudební > nezařazeno (nový žánr)
akce > survival (nový podžánr)
strategie > tower defense (nový podžánr)
strategie > nezařazeno (nový podžánr pro deskovky, auto-battlery, atd. co se nehodí do jiných podžánrů)
logická > karetní (nový podžánr)
akce > akční adventura (přesunuto z původního podžánru "adventura > akční adventura")
sportovní > golf (nový podžánr)
sportovní > lyžování a snowboarding (pouhé přejmenování podžánru sportovní > lyžování)

Podrobnější popisy nových žánru najdete v aktualizované nápovědě: https://www.databaze-her.cz/napoveda/herni-zanry-na-databazi-her/

Předem díky všem, kteří se budou podílet na postupné aktualizaci stávajících her, které tyto změny postihly. Pokud budete mít nějaké konstruktivní připomínky nebo naleznete nějaké chyby, dejte prosím vědět.
Ahoj,
právě dáváme dohromady tým Herní výzvy 2023 a hledáme do něj dobrovolníky, kteří by se na přípravě a následném provozu výzvy chtěli podílet. V čem to spočívá? Kromě možnosti navrhovat a poté vybírat samotné kategorie by členové týmu měli být také nápomocni ostatním v diskuzi při řešení provozních dotazů účastníků (zda nějaká hra spadá do konkrétní kategorie atp.).

Pokud by byste chtěli pomoci Herní výzvu tímto způsobem směrovat a posouvat dál, dejte mi prosím svůj zájem vědět DH poštou a ideálně připojte i krátkou poznámku, co byste na výzvě chtěli zlepšit/změnit popř. kde za sebe vidíte její nedostatky. Finální výběr provedeme na konci října a ozvu se zpět, díky!
Databáze dnes slaví již 14. narozeniny a k této příležitosti jsme pro vás přichystali nový Festival aktivity, ve kterém můžete aktivitou na Databázi soutěžit o ceny v hodnotě více než 340€. Tak na zdraví DH a hromadu skvělého obsahu, který tady společně vytváříme!
Tým DH na vlastní žádost opustili @Fritol a @MickTheMage, kterým patří velké poděkování za spoustu odvedené práce. Naše řady naopak doplnil @Luksa, kterého tímto vítám v týmu!
Omlouváme se za výpadek, došlo k nějakým problémům na serveru, příčinu ještě zjišťuju.
Díky nahlášení @Chuck: a následnému pátrání došlo k optimalizaci homepage, která by vám měla výrazně zrychlit její načítání v případě, že sledujete pouze několik vybraných platforem.
Upravili jsme nápovědu pro přidávání totálních konverzí, aby lépe vysvětlovala, že v jejich rámci lze přidávat i neoficiální rozšíření (např. typu Thief 2X: Shadows of the Metal Age). V případě neoficiálních rozšíření by se mělo jednat o počin, který přidává významné množství nového obsahu (a dává tak smysl jeho samostatné hodnocení a komentování). Stále platí, že je před přidáním záhodno se poradit v diskuzi, zda to daná modifikace splňuje. Nové znění nápovědy:

Modifikace hry, která původní hru zcela nahrazuje fanouškovsky vytvořeným obsahem s kompletně novým příběhem či základní hratelností, případně ji obohacuje o významné množství obsahu mimo její původní rámec (například v rozsahu nové kampaně). Lze ji tak až na její neoficiální původ považovat za samostatnou hru či její plnohodnotné rozšíření. Není povoleno přidávat modifikace, které pouze rebalancují či jiným způsobem ladí původní hru.

Dobrým vodítkem, zda modifikace splňuje potřebné parametry pro přidání, může být její přítomnost mezi modifikacemi s vlastním profilem na Steamu, avšak finální posouzení náleží správcům obsahu Databáze - před vytvořením profilu tak svůj záměr prosím zkonzultujte v diskuzi, ať vaše práce nepřijde nazmar. Nepřidávejte totální konverze, které se později dočkaly oficiálního vydání, a na Databázi tedy mohou figurovat v rozsahu samostatné hry.
@raisen a @ViRus se z časových důvodů rozhodli vzdát členství v týmu DH - díky moc za tu hromadu dobře odvedené práce a pokud se situace změní, rádi vás přivítáme zpět!
Za celý tým Databáze vám přeji pohodové svátky a co nejvydařenější a ve zdraví prožitý rok 2022!

Děkujeme vám všem za přízeň - Databáze se letos rozrostla o více jak 1 000 her, přes 2 000 komentářů, bezmála 50 000 diskuzních příspěvků a spoustu dalšího obsahu, což je to nejcennější, co tady máme - velké poděkování všem, kteří k tomu přispěli.

I přes to, že jsme letos z osobních i pracovních důvodů vydali pouze jednu větší aktualizaci, stále se dennodenně zabýváme tím, jak Databázi zlepšovat - a to nejen po stránce funkcionalit, ale i obsahu - aktuálně tak řešíme třeba otázku vkládání totálních konverzí her, o které si často píšete (nějaké novinky můžete očekávat v řádu dní), ale také podprofilů, které by pomohly řešit situaci ohledně epizodických her a remasterů, které stále častěji narážejí na limity současných pravidel pro přidávání her, a to do té míry, že se pro nás řešení podprofilů stává nejvyšší prioritou - o vývoji v tomhle ohledu budeme informovat. Brzy také vydáme menší opravný patch editoru.

A v neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem našim podporovatelům, bez kterých by DH v této podobě (neagresivní reklamy, rychlost serveru, soutěže atp.) nemohla fungovat, vážíme si toho.

Připravili jsme si pro vás také menší vánoční překvapení týkající se Herní výzvy 2022 a tím je... http://dbher.cz/dp325427
Vánoční nadílka DH letos proběhne v trochu jiné podobě - stále se můžete těšit na zajímavé giveawaye, bude jich však o něco méně a na spíše lepší tituly. Namísto článku budou vždy zveřejňovány v diskuzi Akce, slevy, prodej a darování her, přičemž platí, že pro účast je nutné být členem skupiny DH100 na Steamu (tedy mít alespoň 100 DH bodů).

Zároveň budeme jako každý rok rádi, když se přidáte a přispějete vlastním giveawayem nebo třeba tradičním kvízem pro ostatní, rádi na takové aktivity upozorníme i formou oznámení tady.

Startujeme tady! http://dbher.cz/dp325088
@Fritol si letos dává pauzu s pořádáním ankety o Nejočekávanější hry příštího roku uživatelů DH (loni to vypadalo takto). Pokud byste se toho chtěli někdo ujmout, ozvěte se mi prosím poštou - jedná se hlavně o vyhodnocení ankety a přípravu článku, systém pro hlasování skrze formulář už máme myslím dobře zavedený. Díky!
Dnešním dnem končí nominace do Křišťálové Lupy 2021, pokud tedy chcete Databázi ještě na poslední chvíli podpořit a nominovat ji, tak budeme rádi, tady je bližší info: http://dbher.cz/dp316870, díky!
Opravili jsme několik chyb, co se zpracování textu a editoru týče:

- Dlouhé odkazy na Facebook by se měly zobrazovat správně
- V mobilní verzi by mělo jít snadněji umazávat reakce backspacem
- A především byla snad konečně opravena chyba, kdy za specifické konstelace vesmírných těles došlo k umazání/neodeslání části příspěvku, naposledy nahlášena tady
Drobná úprava pravidel pro covery u přidávaných her - u freeware titulů, kde je obrázek často nutno ručně vytvářet, je nově preferován obrázek obsahující logo hry. Bude k tomu přihlíženo hlavně při editacích a rozhodování, zda je úprava coveru oprávněná.
Ještě jedna aktualizace editoru:

- Opravena chyba nefungujícího dialogu pro načtení uloženého textu (http://dbher.cz/dp309168)
- Na iPhone zařízeních je fullscreen vždy ve výchozím stavu vypnutý
- Formát spoileru se chová více standardně - funguje nejen s označeným textem ale i bez něj - pokud je tak např. kurzor na konci spoileru, lze formátování následujícího textu vypnout opětovným stisknutím příslušného tlačítka
- Upraveno chování zarovnávání textu na střed a vpravo (profil, články) - počet mezer mezi jednotlivými bloky nyní odpovídá počtu mezer v editoru; pokud zarovnávání v profilech používate, je možné, že vám to nyní volné řádky mezi bloky odebere a budete je muset opět přidat v editoru, tentokrát by se však už po uložení mělo vše zobrazovat trvale stejně a správně
Pár další oprav editoru, snad už posledních:

- V mobilní verzi přidáno tlačítko pro vypnutí režimu celé obrazovky - toto nastavení se uloží v rámci prohlížeče; tlačítko "Zavřít" přejmenováno na "Zpět"
- Zapnuta kontrola pravopisu (poskytovaná prohlížečem; tohle se pravděpodobně týká zejména Firefoxu)
- Opravena další chyba způsobující ořezávání textu po odeslání (snad...) (http://dbher.cz/dp308504)
- Opravena chyba, kdy editor ztrácel focus při formátování (http://dbher.cz/dp308335)
- Do popisků většiny tlačítek přidány klávesové zkratky (http://dbher.cz/bp12495)
- Opravena chyba, kdy po uložení uživatelského profilu prohlížeč falešně varoval před opuštěním stránky (http://dbher.cz/dp308508)
- Při vkládání textu ze schránky se nyní bbcode zformátuje

Diskutující (1)