Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oznámení

< >
Ahoj,
aktualizace Databáze 2019.3, která je předběžně naplánována na přelom listopadu/prosince, přinese (mimo jiného) na DH nové platformy - kromě doplnění některých starších, po kterých byla poptávka, to budou hlavně mobilní platformy. Pro několik platforem ještě hledáme dobrovolníky, kteří by nám pomohli připravit jejich popisek, konkrétně se jedná o:

iOS
Android
Browser (internetový prohlížeč)

Jak takový popisek může vypadat, se můžete mrknout u stávajících platforem. Pokud nějaký popisek budete chtít zpracovat, rezervujete si jej prosím v diskuzi Všeobecně o DH, na oplátku bude vaše přezdívka trvale uvedena na profilu platformy a bodová odměna vás také nemine. Popisky bychom potřebovali do 27. listopadu, předem díky za pomoc!

------------------------------

Ke konci roku na DH neodmyslitelně patří i Vánoční nadílka, jejíž hlavní pořadatel bude opět Ronik. Pokud máte navíc nějaké hry, které byste do ní chtěli věnovat, nebo chcete uspořádat vlastní giveawaye v rámci celé akce, ozvěte se mu prosím poštou. Díky!
Tým DH a pozici moderátora na vlastní žádost opouští Kwoky, který chce více času věnovat svým projektům, stále však bude organizovat DH Masters a další turnaje pod hlavičkou DH. Tímto mu děkuji za odvedenou práci a pomoc s rozvojem Databáze!
Tým Databáze a pozici moderátora na vlastní žádost opustil Eru, děkujeme za odvedenou práci a pomoc s rozvojem DH!
temporary account dostál svému jménu a vysloužil si ban, kdy ani po několikanásobném upozornění nebyl schopen dodržovat pravidla (tahání politiky do příspěvků a komentářů, napadání ostatních uživatelů...).
Ve čtvrtek se nám se @Simisek ve zdraví narodil syn Daniel, omluvte proto malé zpoždění updatu 2019.2, který vyjde během července. :)
Uživatel Coldplaz obdržel ban na 30 dní za obtěžování ostatních uživatelů DH poštou, v případě jakéhokoliv dalšího prohřešku proti pravidlům dojde k trvalému zablokování účtu.
Pořádáme nové giveaway pro naše podporovatele na úrovni $5 a vyšších, díky za podporu!

Hellblade: Senua's Sacrifice
- https://www.steamgifts.com/giveaway/Evc8A/hellblade-senuas-sacrifice

Black The Fall
- https://www.steamgifts.com/giveaway/CynWn/black-the-fall

Mutant Year Zero: Road to Eden
- https://www.steamgifts.com/giveaway/E5aXj/mutant-year-zero-road-to-eden

Podpořit nás můžete na našem Patreonu: https://www.patreon.com/databazehercz
Ahoj,
dnes tu máme dvě novinky:

1) Již za dva dny, 10. května, končí soutěžní část prvního dílu Hrajte jako… Nezapomeňte tedy dopsat své komentáře a zaevidovat je v "Doplňujících informacích" u Herní výzvy, jinak je Drekt nebude moci okomentovat a nebudou ani zahrnuty do soutěže o libovolnou hru v hodnotě 20€ a 50 DH bodů.

Mnoho uživatelů také volalo po možnosti položit své vlastní dotazy. Pokud mezi ně patříte, a zajímala by Vás Drektova odpověď, máte přesně týden po ukončení soutěže, tzn do 17. května, na jejich odeslání Kunickovi pomocí DH pošty.

2) Byl vydán první článek s vyhodnocením ankety o nejoblíbenější hry v žánrech, která probíhala v žánrových diskuzích: Nejlepší Adventury, FPS, Simulátory a Strategie uživatelů DH
Pozici moderátora v týmu DH opouští ugraugra, rád bych mu touto cestou poděkoval za všechnu odvedenou práci pro Databázi, které za ty roky byla spousta - díky!
Diskuze "O všem a zároveň o ničem" byla zrušena, schopnost některých v ní rozumně a v klidu diskutovat postupně klesla až na nulu, a s tím i přínos pro Databázi samotnou. Jsme především web o hrách, své ideologie a osobní spory můžete řešit na platformách, které podobně vyhrocené diskuze živí, třeba na zpravodajských webech nebo sociálních sítích.

Zároveň v reakci na tento příspěvek můžete posílat návrhy na nová (ne-politická) témata, která byste v obecné diskuzi na DH rádi uvítali - myslím, že na několik málo dalších teď vznikne prostor...

Díky za pochopení.
mvp23 si po velkém úsilí vysloužil i ban trvalý, konkrétně za nulovou sebereflexi po minulém dočasném zablokování, neustálé vyvolávání konfrontací, nesnášenlivost a napadání ostatních uživatelů DH poštou.

Ringo ban 72h za nerespektování pravidel spořádané diskuze.
Uživatel mvp23 obdržel ban na 72h za úmyslné porušení pravidel Databáze, v případě dalšího porušení v budoucnu přistoupíme k trvalému banu.
@Memphis (28.02.2019 20:29): Připomínám, že dnes je poslední den, kdy máte čas sloučit nebo si zazálohovat komentáře, které máte u her, jenž budou sloučeny (více v příspěvku, na který reaguji).
Ahoj,
rád bych všechny informoval, že v únoru proběhla větší interní diskuze týmu a některých tvůrců obsahu Databáze nad aktuálním stavem rozšířených/speciálních edic v Databázi. Aktuálně si každý "remaster" či rozšířená edice hry musí založení vlastního profilu obhájit - což typicky znamená, že musí mít dostatek nového obsahu či funkcionalit, které jí odlišují od původní hry. Dlouhodobým cílem je mít Databázi co nejpřehlednější a bez fragmentace na spoustu GOTY edic a re-releasů her, které často ve výsledku nic nemění a jen by docházelo ke štěpení hodnocení a komentářů mezi více (prakticky totožných) profilů.

Dlouhodobě jsme však věděli, že se v Databázi historicky nacházejí profily, které sice byly schváleny, ale tahle pravidla nesplňují. Jednoduše byly schváleny dříve, než se pravidla ustálila, popř. u nich nedošlo k dostatečné diskuzi. Zpětně jsme je tak lokalizovali a vyhodnotili ty nejvíce problematické, popř. nejvíce jasné případy, které jsme se rozhodli zpětně sloučit s původním profilem hry. Jde o tyto hry:

Legenda:
(profil bude smazán) >>> (profil bude doplněn a ponechán)

[chybný odkaz na hru] >>> The Witcher: Enhanced Edition
[chybný odkaz na hru] >>> Outcast
[chybný odkaz na hru] >>> The Elder Scrolls V: Skyrim
[chybný odkaz na hru] >>> Deus Ex: Human Revolution
[chybný odkaz na hru] >>> Diablo III
[chybný odkaz na hru] >>> Half-Life
[chybný odkaz na hru] >>> MDK2
[chybný odkaz na hru] >>> F/A-18 Hornet: Korea

Ve všech případech kromě Witchera bude ponechán profil původní hry a smazán profil dodatečné edice. Witcher je specifický v tom, že profil Rozšířené edice se postupem času stal "primárním" profilem hry (co do množství hodnocení, komentářů, diskuze atp.), tam to tedy proběhne naopak (a následně bude profil přejmenován + aktualizován popisek).

Tam, kde to bude dávat smysl, přesuneme ze zanikajícího profilu i uživatelský obsah (hodnocení, komentáře...), takže by nemělo dojít ke ztrátě nějakých uživatelských dat. Pouze v případě, že máte hodnocení / komentář u obou ze zmíněných profilů, je nutné, abyste komentář aktualizovali a hodnocení promítli do profilu, který bude ponechán, jinak o ně přijdete. I z tohoto důvodu necháváme nyní přechodné období dvou týdnů, během kterých můžete tyto akce provést - k finálnímu přesunu obsahu a sloučení profilů dojde 14. března. Pokud byste měli nějaké doplňující dotazy, rádi je zodpovíme a příspěvek případně aktualizuji, díky.
Ahoj,
jako poděkování za to, že se vaše podpora na našem Patreonu přehoupla přes $100, jsme se rozhodli uspořádat dva giveaway pro podporovatele:

Pro Power Users ($5+): Kingdom Come: Deliverance + Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes
https://www.steamgifts.com/giveaway/CGiYN/kingdom-come-deliverance

Pro všechny podporovatele: Frostpunk
(link na giveaway najdete v Radě DH) - http://dbher.cz/dp247892

V Radě DH jsme podporovatele také informovali o nejbližších plánech ohledně vývoje Databáze, pro ostatní můžu prozradit, že se můžete těšit na pravidelnější aktualizace, přičemž ta příští už na sebe nenechá dlouho čekat.

Na Patreonu také máme nový cíl, podporu ve výši $150 měsíčně, po jehož dosažení budeme pořádat pravidelné Q&A streamy věnované vývoji a zodpovídání aktuálních dotazů ohledně Databáze. Budeme proto rádi, když se k podpoře přidáte i vy: https://www.patreon.com/databazehercz
Zítra kolem 15h vylosujeme výherce ze soutěžících v Herní výzvě 2018 - pokud technika dovolí, tak opět formou krátkého streamu (na našem YT kanálu) prokazujícího spravedlivé losování.

Tady je seznam soutěžících, pokud jsme nedopatřením na někoho zapomněli, ještě máte šanci se ozvat:
BINGMAN, bukrrCZ, Can, DanielKM, Drekt, Drolin, Fingon, Flynn, Garion, Garret, ghost, Gotreg, HolyMeatball, iggythegrifter, Jumas, jvempire, Karasman, Kunick, Kwoky, Laurona, leebigh, Majklkiller24, Marcia M., mattesak, miCHALupka, morlun, MortZ, nemopbx, OndrejVasicek.cz, Paul, PavelU, Psyx, raisen, Red, RemixSvK, rikuhahl, RomcaT, Ronik, S4TW, Sai, Sheffield_cz, Schu, SilentWolf, Smartka, Solidor, St_Jay, Starletka, Steve, Strady, SyLeBROs, Témos, Timanris, TiNk3r, Tulareanus, ViRus, Všivák, Wolverine, Wrii, Zoltan

Díky tomu, že jsme přesáhli 500 účastníků výzvy, budeme losovat tyto výhry:
- 20 her z roku 2017/2018
>observer_
Conan Exiles
Figment
Forts
Hidden Folks
Hollow Knight
Immortal Redneck
Into The Breach
Kona
Little Nightmares
MOTHERGUNSHIP
Overwatch (Battle.net)
Project CARS 2
Return of the Obra Dinn
Rivals of Aether
Serial Cleaner
Sudden Strike 4
Sundered
The Darkside Detective
Wizard of Legend
Yakuza 0

- 5x poukaz na 2x10 hodin v herním klubu SkillZone.cz
- 5x kredit 1000,- Kč pro nákup na Xzone.cz
- Herní konzole Nintendo Switch (poskytlo Xzone.cz)
Za celý tým DH vám všem přeji pěkné a pohodové Vánoce!

Ať už budete většinu svátečního času trávit se svými nejbližšími, s nějakou povedenou hrou nebo snad konzumací všemožných pochutin, nezapomeňte ve volných chvílích mrknout i na DH, bude se toho tady dít docela hodně:

- ještě do zítřka můžete hlasovat v anketě o nejočekávanější hry roku 2019, stačí napsat Fritolovi seznam svých favoritů (podrobnosti máte v poště), anketu vyhlásíme již tradičně v průběhu příštích dní

- stále běží Vánoční nadílka, ve které ještě pořád můžete vyhrát desítky her, určitě se tedy zapojte

- do konce Herní výzvy 2018 už zbývá několik posledních dní - desítky z vás se nacházejí těsně před cílem, přejeme hodně zdaru! Herní výzva 2019 odstartuje 1. ledna a kategorie budou opravdu zajímavé, máte se rozhodně na co těšit. :)

Tak šťastné a veselé!
Zima se blíží a s ní i naše tradiční Vánoční nadílka - její hlavní správce bude opět Ronik, pokud tedy máte navíc nějaké klíče, které byste do ní chtěli věnovat, nebo chcete uspořádat vlastní giveawaye v rámci celé akce, ozvěte se mu prosím poštou. Díky!
Kdo jste na Steamu, můžete nyní sledovat našeho kurátora: https://store.steampowered.com/curator/486097/

Kurátor bude informovat o průměrném hodnocení hry na Databázi i s odkazem na profil hry - cílem je tedy hlavně přivést na DH nové hráče ze Steamu. S vyšším počtem sledujících bude šance na zobrazení "recenzí" ostatním vyšší, takže každé sledování přijde vhod. Díky!
Aktualizovali jsme pravidla pro epizodické hry a herní covery.

V současnosti u epizodických her platilo, že byly jednotlivé epizody přidávány zvlášť pouze tehdy, pokud šly zakoupit samostatně. Nicméně vzhledem k běžné praxi, kdy se obchodní model průběžně mění v čase (a často už se zpětně distribuuje pouze celá sezóna), rozhodli jsme se pravidla zjednodušit - zvlášť se budou přidávat všechny epizody, které vycházejí s časovým rozestupem. Zároveň je však dovoleno u těchto profilů částečně sdílet popisek a do budoucna se počítá s jejich zastřešením pod jednu "sérii". Nové znění pravidel:

"V případě epizodických her, kde jednotlivé epizody vycházejí s časovým rozestupem, se tyto přidávají do Databáze samostatně, přičemž je v pořádku, pokud jednotlivé profily částečně sdílí i popisek (herní mechaniky, obecné informace o celé sezóně atp.)"

U coverů došlo ke zpřesnění pravidel v případě multiplatformních her a priorit jednotlivých regionů:

"V případě multiplatformních her upřednostňujeme obal bez štítků a proužků specifických pro jednotlivé platformy (u her, které vyšly pouze na jednu platformu, mohou být ponechány). V případě odlišných obrázků pro různé platformy má přednost obrázek verze, která vyšla jako první.

V případě odlišných obalů pro různé regiony má prioritu:
1) neutrální PAL/britský
2) PAL s platformovým značením (PS proužky a podobné)
3) neutrální NTSC/americký
4) NTSC s platformovým značením
5) jiný anglický (hlavně Austrálie)
6) ostatní"
Vítáme na palubě nového VIP uživatele - Kwokyho, který primárně nebude plnit roli správce obsahu, ale především bude mít na starosti podporu novým uživatelům a to jak přímou, tak z hlediska zlepšení procesů souvisejících s registrací a začleňováním nováčků. Těšíme se na spolupráci. :)
Vzhledem k tomu, že budu několik příštích dnů pryč, dáváme na vědomí, že vyhlášení výsledků přidávací soutěže k 10. výročí Databáze proběhne až příští týden, díky za pochopení.
Jak už asi víte, 25. května vstupuje v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů známé také pod zkratkou GDPR. Pokud si i nadále přejete dostávat novinky z Databáze ve formě informačních e-mailů (frekvence je obvykle 1x za čtvrtletí), stačí v nastavení uživatelského účtu zaškrtnout políčko "Chci být e-mailem informován o aktualizacích a novinkách" popř. potvrdit odběr přes e-mail, který by vám měl dneska dorazit. Díky!
- Soutěž k 10. výročí Databáze her se překlopila do třetí fáze, aktuálně jsou do soutěže bodovány dvojnásob hry vydané exkluzivně na jedinou konzolovou platformu.

- Do VIP důchodu odchází PRIVATE MARTIN, který se rozhodl zařadit zpět mezi řadové uživatele, díky moc za pomoc s rozšiřováním obsahu Databáze!

Na vlastní žádost řady VIP uživatelů opouští jazz1, rád bych mu touto cestou veřejně poděkoval za všechnu odvedenou práci pro DH, které byla opravdu spousta - díky!
Zítra to bude 100 dní od vydání platformového updatu, což už je myslím dostatečná doba na zhodnocení - je něco co vám v souvislosti s platformami na DH citelně chybí nebo vás u aktuální implementace štve?
Zítra mezi 6 a 8 hodinou ranní bude probíhat technická údržba DH serveru, omluvte proto prosím krátkodobé výpadky.
Připomenutí: Festival aktivity v rámci Vánoční nadílky běží až do 6. ledna - v některých kategoriích je při troše snahy ještě velice slušná šance na umístění na předních pozicích.

Diskutující (2)