Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Festival aktivity 2024: Mapování neznámého

Prožíváme další turbulentní rok, zima byla mírná, ale jarní mrazíky zahubily podstatnou část ovoce a některých plodin. Pomalu končí školní rok a tak je potřeba pokusit se o dobrý finiš a pěkné vysvědčení. Hned na začátku června nás čekají volby do Evropského parlamentu. Čeští hokejisté před pár dny zastavili roky čekání a na domácím mistrovství světa dobyli zlato. V letošním roce vyjde dlouho očekávané tuzemské dobrodružství Kingdom Come: Deliverance II. To je výčet jen některých věcí, které hýbou společností právě teď. DH si však pro vás připravila aktivitu, která může pomoci smysluplně zaplnit ty zbytky volného času, pro které nemáte lepší využití. Pojďme společně zmapovat neznámé!


Pokud jste se ještě neúčastnili žádného Festivalu aktivity a nevíte, o co se jedná, nemusíte v soutěži hledat nic složitějšího, než co prozrazuje její samotný název. Jedná se zkrátka odměňování nejaktivnějších uživatelů Databáze. V průběhu následujících 4 týdnů se bude soutěžit o ceny v celkové hodnotě 500 € ve více kategoriích. V každé kategorii čeká na tři nejpilnější soutěžící dárkový kupon na Steam a odměna v podobě DH bodů, přičemž klíč pro udělení výher je následující: 


1. místoSteam dárkové kupony o hodnotě 75 € * + kšiltovka DH + 75 DH bodů
2. místoSteam dárkový kupon o hodnotě 50 € * + 50 DH bodů
3. místoSteam dárkový kupon o hodnotě 25 € * + 25 DH bodů

* Po domluvě je možno cenu zaměnit za jednu hru na jiné digitální distribuci podporující darování her, popř. fyzickou edici.

Systém soutěže je jednoduchý. Na příčky vítězů jednotlivých kategorií se propracují ti, kteří získají nejvíce soutěžních bodů. Pravděpodobně není velkým překvapením, že body můžete získat za aktivitu na Databázi, letos konkrétně výhradně přidáváním herních profilů. V kategoriích lze body získat podle standardního DH bodování (tj. v rozmezí 1-5 bodů). Novinkou jsou bonusové body za přidání vzácných kousků (více v popisu kategorií).

Festival aktivity trvá od 3. do 30. června 2024, tedy celé 4 kalendářní týdny.

A jaké že jsou soutěžní kategorie? To se dozvíte v následující tabulce.

Téma

1. kategoriePlatformový suterén
2. kategorieZlatá dvacátá léta 
3. kategorieCharllize a jeho dobrodružství

Ještě než se vrhneme na popis jednotlivých kategorií, bylo by vhodné stanovit pravidla a zároveň tak zodpovědět některé otázky, které by mohly padnout:
  • Pro určení, zda vaše hra ještě spadá do časového limitu festivalu, slouží datum, kdy ji odešlete do schvalování. Pokud se tedy stane, že odešlete hru poslední den festivalu a bude vám schválena až následující či později, nemusíte se bát, body dostanete.
  • Každá přidaná hra může soutěžit pouze v jedné kategorii. Pokud by přidávaná hra splňovala pravidla více kategorií, bude tato započítána pouze v té, kde má soutěžící největší šance na úspěch. Pokud tedy chcete soutěžit ve více kategoriích, zkuste se tomuto překryvu vyhnout.
  • Členové týmu DH se soutěže účastnit mohou, nesmí si však své návrhy na přidávání her schvalovat sami (což samozřejmě neplatí pro členy týmu na whitelistu).
  • Uživatelé na whitelistu se soutěže rovněž mohou účastnit a hry se jim budou počítat za plný počet bodů. Vyhrazujeme si ale právo jimi přidané hry zkontrolovat a v případě, že popisky nebudou splňovat kvalitativní standard, který by všem uživatelům na whitelistu měl být známý, soutěžní body odebrat.
  • Přidávejte hry pokud možno průběžně během celé doby trvání soutěže. Pokud by nastala skutečnost, že by například těsně před koncem festivalu aktivity přišlo od jednoho uživatele větší než rozumné množství návrhů, mohlo by to mít za důsledek, že nebudou tyto návrhy započítány do soutěže. Jednoduše ctěme fair play a udržme celou soutěž transparentní.
A teď něco málo k jednotlivým kategoriím:

1)  Platformový suterén


Databáze her už nějaký rok mapuje herní produkci na desítkách platforem. Mezi nimi jsou ale velké rozdíly a to jak technické (vždyť pokrývají dobu mnoha desítek let), regionální (některé jsou zcela globální, jiné zase více regionální, další už ani nemusely překročit hranice své země), ve způsobu používání (od platforem s jednou hrou, přes ty, které nabízí titulů spousty, až k těm, u kterých tvoří hraní jen malou část jejich fungování a používání), nebo ve zprostředkování vlastního herního zážitku. V této kategorii tak vynecháme všechny mainstreamové platformy typu PC, PlayStation, Xbox, nebo mobilních iOS a Android a zaměříme se na ty, které v této chvíli nemají na DH více jak 300 her. Vítané jsou samozřejmě hry na „prastaré“ konzole, nebo československé počítače typu Maťo, či Ondra, stejně tak exkluzivity na různé méně známé platformy. Nicméně do festivalu aktivity se počítají i herní kousky, které vyšly na více platforem, ale alespoň jedna z nich je na DH tou méně zastoupenou.

Seznam, jak si která platforma na DH stojí, je k dispozici ZDE, k začátku festivalu jsou to konkrétně: N64, GB, GBC, GBA, VBoy, SegaMS, Saturn, Dreamcast, SegaGG, At2600, At5200, At7800, Jaguar, Lynx, Odyssey2, Intelli, Coleco, TG16, CDi, 3DO, NeoGeo, WSwan, ZX81, C16, AmstPCW, TRS80, BBCMicro, PC88, PC98, MSX, MZ800, FMT, SAMC, PMD85, IQ151, Ondra, Maťo, Mainframe, Quest, Symbian, NGage, WMobile, WPhone, BBerry, PlayDate.

V této kategorii máte možnost získat bonusové body. Pokud přidáte hru, která vyšla alespoň na jednu z výše psaných platforem, tak dostanete klasických 5 bodů (pokud bude vše v pořádku), ale pozor, pokud přidáte hru, která vyšla na platformu, která nemá na DH více jak 15 her, tak dostanete další 2 bonusové body do soutěže, je přeci úctyhodné přidat hru na platformu, která se tu krčí v koutě. Bonus 2 bodů je tedy možné získat u těchto platforem: Odyssey2 (*7), WSwan (*11), ZX81 (*7), MZ800 (*9), SAMC (*8), PMD85 (*15), IQ151 (*2), Ondra (*1), Maťo (*2), Mainframe (*6).
* čísla v závorce udávají počet her na platformě před začátkem festivalu.

2) Zlatá dvacátá léta

 
Databáze schraňuje informace o videohrách od jejich úplných začátků, najdou se tu i hry staré 50 let, ale velký zájem je logicky zaměřen na hry nové, či budoucí, protože těmi žije dnešní společnost. Už pár let se nacházíme ve 20. letech 21. století, co takhle ho zmapovat více dopodrobna? Vaším úkolem je přidat co nejvíce profilů her s datem vydání od 1. 1. 2020, či her s neoznámeným datem vydání. Pokud potřebujete inspiraci, doporučujeme vám znovu nahlédnout do Deimosova článku Nejočekávanější hry roku 2024, z něhož spoustu her na naší Databázi stále chybí. Jako inspirace mohou posloužit například i články 2020 in Video Games, a další podobné pro další roky, či portál Releases.com. V rámci kategorie je možné přidávat i hry, které byly v uvedených letech vydány formou Early Access.

Dejte si však prosím pozor na dvě věci – popisky her s neoznámeným datem vydání musí splňovat stejná kritéria pro přidání, jako tomu platí pro všechny ostatní hry. Není žádoucí přidávat hry, u kterých je znám pouze název, či je dostupný jeden nic neříkající trailer a o gameplayi nejsou známy žádné podrobnosti. Takovéto popisky budou zamítány, tudíž si před přidáním hry rozmyslete, zda jste z dostupných informací schopní sestavit standardní popisek. Jako datum vydání se počítá pouze to první, kdy hra vyšla na libovolné platformě. To může vylučovat např. některé remastery, které mění hru jen kosmeticky a nemají tak právo na nový herní profil na DH.

3) Charllize a jeho dobrodružství

 
Jak asi většina z vás ví, v únoru nás opustil Charllize, jeden z nejaktivnějších uživatelů DH a taky dobrá duše. Můžete si ho připomenout ve vzpomínkovém článku. Charllize byl velký milovník her, především těch, kde se dalo prožít nějaké dobrodružství, proto byl např. zarputilým obhájcem vývojářů z Bethesdy, jejichž hry měl moc rád. Ale co měl možná ještě radši, to byl, v našich končinách určitě méně známý, podžánr RPG - jRPG, tedy dobrodružné hry na japonský způsob (pro víc informací o podžánru článek na Wikipedii). Byl tu jedním z prvních a určitě nejhlasitějších propagátorů této herní oblasti. Dokonce i několik zdejších členů "indoktrinoval" a naučil je hrát a mít radost z hraní jRPG her. Žel Databáze tento podžánr nenabízí a her, které by pod něj spadaly tu není úplně moc. Plno zásadních kousků chybí. A proto je tu tato kategorie festivalu.

Vaším úkolem je přidávat hry žánru RPG a online RPG, tento žánr musí být žánrem hlavním. Za každou přidanou RPG hru tak obržíte klasických 5 bodů (při kvalitní práci). Ale pozor za každou přidanou hru žánru RPG, jejíž hlavní vývojář pochází z Japonska, vám budou přiděleny další 2 bonusové body. Je jasné, že se tímto sítem může dostat na DH i některá RPG hra "západního" střihu, kterou shodou okolností vytvořilo japonské studio, ale to nám přeci nevadí, je to spíš odměna za kreativitu přidávajícího.

Každopádně apelujeme na přidávající, aby hlavní žánr RPG vyplňovali poctivě. Protože adventura, nebo střílečka, kde se hrdina někde jednorázově v něčem zlepší určitě RPG není. Pokud by při schvalování musel být hlavní žánr prohozen za jiný, tak je taková hra vyloučena z festivalu a to i případně z jiných kategorií a body se do soutěže nepočítají, takže buďte poctiví. Udělejte Charllizovi radost a přidejte co nejvíc RPG a těch japonských ještě víc.

K této kategorii se váže jedna připomínka - pokud přidáte hru, jejíž vývojář bude na Databázi nový, nebo nebude mít vyplněný profil a zemi původu, udělejte prosím i jednoduchou editaci příslušného vývojářského profilu a zemi původu mu doplňte. Pokud by se do konce festivalu nevědělo, že jde o japonského vývojáře, tak bohužel nedostanete bonusové body.

Speciální ocenění: MVP festivalu

 
Ocenění "Most valuable player" festivalu obdrží soutěžící, který projeví největší univerzálnost, zapojí se do všech tří kategorií a získá v nich co nejlepší umístění. Jako odměnu získá Steam dárkový kupon o hodnotě 50 € a dodatečných 100 DH bodů.

Nové achievementy


S festivalem přichází ještě jedna novinka - po více jak 8 letech přibývají nové DH achievementy! A to takové, které můžete plnit hned během festivalu. Pravda, není to nic jednoduchého. Chceme po vás přidávací vytrvalost ne nepodobnou maratonu. Mnoho aktivních uživatelů už splnilo achievement Legendární přidavač za přidání 100 kvalitních herních profilů a dodnes tak možná neměli motivaci přidávat dál, to se teď mění. Jsou tu nové milníky za přidání 250, 500 a 1000 her. Tady už se nehraje "okresní přebor", tady už se ukážou ta největší přidavatelská esa na DH. Bude zajímavé sledovat, kolik lidí zvládne během festivalu získat některý z nových achievementů. Ale je to i motivace do dalších let, vždyť každý si určuje vlastní tempo a každá nová ikonka v profilu potěší.

Za obrázky nových achievementů mnohokrát děkujeme @Tainaru

A to je zatím všechno, vzhůru do mapování neznámého! Případné dotazy rádi zodpovíme v diskuzi pod článkem. Za celý tým Databáze her vám tímto přeji pěkný začátek léta. Mějte se pěkně a kvalitně odvedené práci, která vás snad bude bavit, zdar.

Diskuze ke článku

Jsem teď na dovolené, tak trošku se zpožděním - díky všem za účast a úžasný počet nově přidaných her, byl to krásný festival! A poklona @rikuhahl za perfektní organizaci a evidenci všech dat, bylo toho požehnaně!

@Atreides (04.07.2024 21:49): Za mě je to v pohodě, myslím že je zřejmé, že za tím nebyl zlý úmysl s nějakým šetřením návrhů a jejich cíleným odesíláním na poslední chvíli, ohledně své situace jsi byl transparentní. Pokud chce někdo silně finišovat a strávit přidáváním celý poslední den festivalu, nevidím na tom nic špatného, za předpokladu, že se to negativně neodrazí na kvalitě návrhů.

A co se týče přesouvání - byť byl záměr dobrý a z určitého hlediska i spravedlivý, souhlasím s tím že do budoucna asi bude lepší se mu vyhnout, vyjasnit to pravidlem a nechat tohle čistě na účastnících, aby si to pohlídali.
@raisen (04.07.2024 04:08): Určitě se s Memphisem domluv a něco na konzole určitě vymyslíte. Fakt si to zasloužíš za tu smršť her ;)

@Psyx (04.07.2024 05:29): Bylo to těžký, nechtěli jsme nic přesouvat, ale ty počty u raisen byly tak obrovský, že to jinak nešlo. U tebe to pak bylo o tom, jestli ti nechat 2. a 4. místo, nebo udělat přesun, abys měl 3. a 3. místo. Na odměny to u tebe nemělo vliv, tak snad to tak bereš. Do budoucna se nad tím zkusíme zamyslet a už opravdu nic nepřesouvat, protože i mě to dost přidělávalo práci to všechno evidovat ;) K Atreidesovi, nevidím v tom tak velký problém. Soutěž trvá až do půlnoci a on přidával v rozumném tempu cca 1 hra za 15-25 minut. Do pravidel jsem dal tu zmínku hlavně z důvodu, že by někdo nasyslil profily dopředu a pak by jich třeba 20 nahodil na DH v čase 23:50, na to se reagovat skutečně nedá. Např. v roce 2022 spolu soupeřili Jumas a Adam.Kulhanek skutečně až do půlnoci a každý ten den přidal snad 20 her, letos to bohužel bylo jen od jedné osoby.

@Ross (04.07.2024 12:03): Jo, někdy je lepší si pravidla propozice přečíst víckrát :) 24 let starý hry už novinky asi nejsou :) Ale nakonec ti to vyšlo v platformách, takže gratulace ;)

@Tulareanus (04.07.2024 17:22): Tak to se stala chyba, kterou si neumím vysvětlit, omlouvám se. 

@Atreides (04.07.2024 21:49): Určitě si těch pár Eur zasloužíš, sice to nebyly novinky, který tam člověk čekal, ale to vůbec nevadí ;)

@Psyx (05.07.2024 10:12): Opravdu jsem nechtěl dělat přesuny, když to nebylo nutné. V extrémním případě by se to týkalo cca 20 lidí :) Ale máš pravdu, že by to chtělo pro příště vyhlásit úplný embargo a hra by opravdu spadala jen do kategorie, kde toho bude mít člověk nejvíc.

No, snad jste si to všichni užili víc, než tady v diskuzi ;)
@Atreides (04.07.2024 21:49): Právě to záleží na pořadateli, jak to vyhodnotí, útočím na nejasná pravidla než na tebe, obzvlášť když vím, že tě samotný pořadatel popoháněl. Kdybych se umístil místo tebe, cenu bych poslal dál a skončila by u tebe, fakt nemá smysl řešit a klidně odměnu užívej, ať tu vůbec někdo odměněný zůstane :)

Třeba i logika rozdělení her do kategorií, by mě zajímala. Stejně tak mohl vzít Rikuhahl 11 mých RPG her z roku 2020+ a přendat je do novinkové kategorie a měl bych o místo víc. Ale to nedává smysl, pak by začal hýbat se vším furt dokola. A snad jediná risen má hry přesunutý a ještě je na tom ve výsledku 60 bodů škodná :)
Díky za skvělou soutěž. Blahopřeji všem vítězům a zvlášť smekám před první čtveřicí v celkovém pořadí.
Velká gratulace všem vítězům! To jsou fakt úctyhodné čísla. Klobouk dolů.

@Psyx (04.07.2024 05:29)

@Tulareanus (04.07.2024 17:22)
Souhlasím, je to na hraně pravidel. Abyste chápali, celé to vzniklo prostě pouhým vyhecováním, že když nepřekonám svá loňská čísla, tak se jim aspoň co nejvíce přiblížím. A nijak nezapírám, poslední den jsem k tomu prostě sedl a jel. Jestli už to bylo přes čáru, to ať rozhodnou pořadatelé. A ano přidával jsem převážně game jamovky, protože mě prostě z technického hlediska fascinují ty nové hry pro MS-DOS. A na ty člověk dneska mimo game jamy moc nenarazí.

Nicméně něž zbytečně čeřit vody a hádat se, tak já se klidně vzdám umístění i cen. Přeci jen nejde o život. :-)
@rikuhahl (03.07.2024 22:04): Nie, že by to zmenilo niečo na poradí, ale ja som pridal 24 hier. :)

@Psyx (04.07.2024 05:29): Úprimne, tiež mi to nepríde úplne kóšer, dať salvu jednoodstavcových gamejam hier za posledných pár hodín pred polnocou. Ja som tiež pridal toľko, koľko som pridal bohužiaľ preto, že prvé dva a pol týždne som absolútne nemal čas nič pridávať. :/

@raisen (04.07.2024 04:08): Môžeš steam kredit u memphisovi vymeniť na nákup nejakej hry na inú platformu, skús mu napísať poštou. V článku je napísané, že sa výhra dá vymeniť.
@rikuhahl (03.07.2024 22:04): bože já jsem vůl :D Já celou dobu myslel, že to jsou hry od 1.1.2000 a proto jsem i takové hry přidával. A ono to je od 2020. No nevadí, i tak mě potěšilo třetí místo za konzole. A vlastně mám nejvíce bonusových bodů :)
Ty konzole mi daly zabrat. Neznám je a popisy her byly velký často velký problém.

Gratuluji všem výhercům :) Byl to krásný Festival aktivity.
Půlka roku a už je na DH přidané téměř stejné množství her, jako za celý minulý rok. :) Povedený ročník.
@rikuhahl (03.07.2024 22:04):  Díky za soutěž. Jen teda příště to chce trochu lépe definovat pravidla imo. Třeba pravidlo, pokud hra sedí do dvou kategorií, bude dána, tam kde má větší šanci na úspěch, viz raisen japonské hry/hipster platformy. Doporučuješ se jim vyhýbat, když naopak se započítávají podle potřeby, tudíž jsou lepší. Člověk by čekal, že budou všechny skákat do jedné kategorie. Stejně tak ta sprška her v poslední den od Astreidese, to třeba z mého pohledu (možná jen z mého?) bylo za čarou pravidel, 12-16 her během pár hodin, i když chápu, že měl časový tlak. Každopádně furt má první věta.

Z výhry si vezmu body a pokud to není proti pravidlům, dal bych poukaz na Steam čtvrtému v kategorii, next_ghostovi, si je zaslouží už jen za popřidávání Spiderweb tvorby. Respekt, to je věc, co jsem chtěl taky kdysi dát, ale po pár profilech vzdal, samej remake remaku :)
@rikuhahl (03.07.2024 22:04): Díky za pořádání a nakonec i za vyhodnocení festivalu!

To množství nově přidaných her je fakt něco. Doufala jsem, že se budeme tak vzájemně motivovat k tomu přidávat hodně her, abychom pokořili nějaká stará čísla z předchozích festivalů a vyšlo to :) Jsem překvapená z první kategorie, až později jsem si uvědomila, že některé mnou přidané hry sedí i do ní a vlastně mi o ni vůbec nešlo.

Gratuluji spolupřidavačům k jejich umístěním a ráda bych se zřekla ceny poukazu na Steam. Hraju na PC jen výjimečně, tak je lepší to dát někomu, kdo to využije.
Festival je minulostí a byla to jízda. Celkem 28 dní plných přidávání her. Zapojila se velká skupina známých i méně známých tváří DH. Někdo přispěl jednou hrou, někdo desítkami a desítkami skvělých profilů her. Ale každý jednotlivý kousek se počítá a je skvělé, že na Databázi je. 
Pojďme se ale podívat na konkrétní výsledky a počty. Přidávaly se hry do tří různorodých kategorií (ale našli se jedinci, kteří s úspěchem přidávali hry, které by pasovaly do 2 kategorií, to je ale jiná pohádka). Sbírali jsme hry pro platformy do 300 her na DH s důrazem na platformy do 15 kousků. Šlo nám i „mladší a starší“ novinky vyšlé po 1. 1. 2020. Poslední kategorie byla věnovaná Charllizovi a jeho herní vášni v RPG a jRPG. A takhle to dopadlo:

Platformový suterén
1. @miCHALupka:  871 bodů za 165 přidaných her (3 bonusové hry za celkem 6 bodů)
2. @raisen:  282 bodů za 56 přidaných her (1 hra za 2 bonusové body)
3. @Ross:  279 bodů za 41 přidaných her (37 her za 74 bonusových bodů)
4. @Jumas:  268 bodů za 40 přidaných her (34 her za 68 bonusových bodů)
5. @rikuhahl:  154 bodů za 22 přidaných her (22 her za 44 bonusových bodů)

V této kategorii byl absolutně dominantní @miCHALupka:, který přidával vlastně výhradně jen zde. Jeho tempo bylo někde mezi 5-7 hrami denně a soustředil se takřka výhradně na platformu Nintendo 64. @raisen: oproti tomu přidávala takřka výhradně japonská RPG, nicméně skoro všechny tyto hry byly i na některou méně zastoupenou platformu a tak jí bylo přesunuto z Charllizovy kategorie potřebné množství na druhé místo v platformách. Třetí @Ross: přidával všechno možné a zavítal i do světa Mainframu a dalších stařičkých platforem. @Jumas: se soustředil na SAMC a @rikuhahl: na československý počítač IQ151.
Co se opravdu povedlo, to bylo přidání her na ty nejzastrčenější platformy, sami se můžete přesvědčit, jak se změnily jejich počty: Odyssey2 (z původních 7 na nynějších 15), WSwan (z původních 7 na nynějších 15), ZX81 (z původních 7 na nynějších 14), MZ800 (z původních 9 na nynějších 15), SAMC (z původních 8 na nynějších 52), PMD85 (z původních 15 na nynějších 21), IQ151 (z původních 2 na nynějších 24), Ondra (z původní 1 na nynější 2), Maťo (z původní 2 na nynější 2), Mainframe (z původních 6 na nynějších 12). Což činí celkem 103 takovýchto kousků, DH je opravdu obohacena a kategorie tak splnila svůj účel. Kategorie se zúčastnilo 12 platformových labužníků. Celkem tu bylo přidáno 397 her, což bylo ze všech 3 nejvíc.

Zlatá dvacátá léta
1. @Jumas:  555 bodů za 111 her
2. @Luksa:  340 bodů za 68 her
3. @Atreides:  200 bodů za 40 her
4. @Psyx:  150 bodů za 30 her
5. @Tulareanus:  115 za 23 her

I tato kategorie měla svého hegemona, byl jím @Jumas:, který každý den přidával cca 5-7 her a až v posledním týdnu se spíše soustředil na ostatní kategorie. Jeho zájem byl především v českých a slovenských hrách, což je pro DH jedna z klíčových oblastí zájmu. @Luksa: potvrdil své přidavačské rozpoložení, které má vlastně vždy i mimo festival. Ten přidával všehochuť různých indie novinek a zajímavých kousků. @Atreides: měl během června jiné starosti, skládal státnice, nicméně zapojil se v posledním týdnu a zvláště v posledním červnovém dnu a dostal se na bednu. Jeho zájmem byly zajímavé herní retro novinky na MS DOS. @Psyx: měl své zájmy ve všech kategoriích a jeho hry často patřily na více míst, novinek měl nakonec malinko méně, přidával zajímavé často japonské novinky. @Tulareanus: se zapojil v posledních 2 týdnech a jeho tempo nakonec nestačilo, ale i tak obohatil DH o plno zajímavých indie kousků. Kategorie byla 3 týdny tou nejvíce aktivní, ale mocný finiš platforem ji posunul na druhé místo. Novinky lidi milují, takže se tu vyrojilo nejvíce přidavačů, celkem úctyhodných 22. Ti přidali 322 her.

Charllize a jeho svět
1. @raisen:  627 bodů za 91 přidaných her (91 her za 182 bonusových bodů)
2. @Psyx:  316 bodů za 48 přidaných her (38 her za 76 bonusových bodů)
3. @Jumas:  200 bodů za 38 her (5 her za 10 bonusových bodů)
4. @next_ghost:  170 bodů za 32 her (5 her za 10 bonusových bodů)
5. @Fritol:  28 bodů za 4 hry (4 hry za 8 bonusových bodů)

Další kategorie s jasným velitelem. @raisen: přidávala každý den 5-7 japonských RPG her, některá jí byla odečtena do platformové kategorie, viz výše, nicméně i tak jí tu zbylo obrovské množství japonských her od 80. let až do doby nedávno minulé. @Psyx: přidával také pravidelně takovéty japonské „čunačinky“ v tom nejlepším slova smyslu. @Jumas: se zapojil až v posledním týdnu, ale přidal pár freeware kousků a pak takovou všehochuť. @next_ghost: přidával pravidelně 1-2 hry denně, ale nakonec mu to nestačilo. @Fritol: se zúčastnil své oblíbené herní oblasti. Do kategorie se zapojilo 13 dobrodruhů. Ti přidali pěkných 222 her, z toho hned 151 japonských RPG (a to do nich není započítáno 56 japonských RPG, které byly @raisen: přesunuty do platforem). @Charllize: by si teď DH užíval ještě víc, takže díky všem.

Celkem bylo přidáno neskutečných 941 her, což je přesně 33,6 her denně, neuvěřitelné, tohle tempo bylo naposled snad někdy v začátcích DH, kdy ji bylo třeba zaplnit obsahem. Navíc je to drtivý rekord všech festivalů, protože v roce 2018 bylo přidáno 605 her, ale to festival trval 2 měsíce. Obdivuhodné je i to, že se tempo neustále zvyšovalo a to přitom už vedoucí kategorií mohli klidně zvolnit. Podle týdnů to bylo 201 her, 204 her, 229 her, 307 her. A to přitom prázdniny začaly až s koncem festivalu. 

TOP 10 největších přidavačů:
1. @Jumas: 189 her
2. @miCHALupka:  168 her
3. @raisen:  148 her
4. @Psyx:  106 her
5. @Ross:  51 her
6. @Atreides:  40 her
7. @next_ghost:  32 her
8. @Zoltan:  31 her
9. @Tulareanus:  23 her
10. @rikuhahl:  22 her (snad mi prominete mé zařazení do žebříčku, kdyby šlo peníze, tak bych se samozřejmě vyřadil) ;)

Souboj o MVP se odehrál mezi 2 soupeři, protože mnoho účastníků se neúčastnilo některé kategorie, nebo byla jejich účast jen symbolická. @Jumas:  a @Psyx: svedli pěkný boj v posledním týdnu a zvítězil @Jumas: s průměrem pořadí 2,66, @Psyx: získal průměr 4.

S festivalem se na DH objevily i nové přidavačské achievementy za 250, 500 a 1000 přidaných her. Přímo s aktivitou během festivalu souvisí zisk achievementu za 1000 přidaných her uživatelů @Luksa: a @miCHALupka:. Ostatní některé z nich dostali zpětně, včetně @jazz1:, který dostal všechny 3 najednou.

No, byla to jízda a doufám, že si ji všichni zúčastnění užili a neunavili se natolik, aby si dali od přidávání obsahu na DH pauzu. Já si to užil opravdu hodně. Díky všem ještě jednou a mějte krásné léto.

Ceny vám Memphis přidá v nejbližších dnech, takže o slevy na Steamu nepřijdete ;)
Byl to skvělý fičák. Vůbec nevím jak mi to šlo vůči ostatním, ale poslední týden festivalu jsem musel přestat. Během dovolené v Albánii nebylo tolik času na přidávání her.
Za sebe jen chci napsat, že mám o to větší radost z těch japonských her. Koukal jsem, jak tu naskakují profily (i od koho) a bylo to fakt potřeba, pořád je jich tu hrozně málo :)
Takže díky pořadatelům za dobrý nápad a zúčastněným za aktivitu!
Festival právě skončil. Díky moc za neuvěřitelné množství přidaných her. Teď už zbývá jen všechno schválit a spočítat. Dejte tomu pár dní a dozvíte se výsledky a nějakou tu omáčku okolo. Díky moc všem zúčastněným.
Třetí týden festivalu za pár hodin skončí a už bude zbývat jen jeden poslední. A jako minule i dnes musím vyjádřit obrovskou pochvalu, protože tempo přidávání se zase o malinko zvýšilo. Bude i další týden ve znamení udržitelného růstu?

1) Platformový suterén - zde už přidalo hru 11 lidí, a už jich je 207 (minulý týden jich bylo 128). A už celkem 50 her z nich je na ty nejméně zastoupené platformy, takže byly uděleny bonusové body. V této kategorii přidává o kousek druhý nejaktivnější přidavač festivalu, takže na první místo to kdokoliv mimo něj bude mít hodně těžké, ale pevně doufejme, že v nastoleném tempu nepoleví. Druhé místo už je také relativně odskočené, ale to může spravit pár desítek her, ideálně bonusových. O třetí místo je boj a myslím si, že je stále možnost uspět, když se toho člověk nebude bát.

2) Zlatá dvacátá léta - zde bylo přidáno nejvíce her (ale zase ne o moc víc než jinde), celkem 230 her od početné skupiny 20 uživatelů. Tady je také odskočený matador a nejaktivnější přidavač festivalu, druhý v pořadí má her cca půlku. Třetí místo je pořád ve hře a stačí na něj všechny vaše prsty a pár navíc :) Myslím, že právě zde je aktuálně největší možnost uspět z celého festivalu a odnést si nějakou tu odměnu.

3) Charllize a jeho dobrodružství - zde se už zapojilo 12 dobrodruhů a ti přidali 197 RPG her. A celkem 157 her splňuje požadavek na bonusové body, to je skoro neuvěřitelné. I tato kategorie má jasného vedoucího, který přidává každý den a to prakticky jen RPG hry z Japonska, tak jak si to kategorie přeje nejvíce. Na dalších 2 místech jsou "naháněči", kteří se dostali přes 20 kousků, což je ale pořád v dosahu pro každého dalšího zájemce. Každopádně DH se plní kousky, které tu dozajista chyběly.

První týden jste přidali 201 her, druhý týden to bylo 204 her, a tento týden to bylo už 229 her, což se rovná 634 hrám za 21 dní, nebo více jak 30 hrám denně. Už se nám podařilo překonat i festival z roku 2018, kdy bylo přidáno 605 her, ale ten trval celé 2 měsíce, takže tohle je absolutní bomba. Udrží se tohle ďábelské tempo i posledním týdnu? Já si to přeju a doufám, že vy také.
@next_ghost (16.06.2024 21:58): Nemáš pravdu, raisen není největší přidavač festivalu :) A nevede dvě kategorie, jen jednu. Po skončení se uvidí, na co to bude stačit. Schválně nepíšu jména a držím to v obecné rovině, aby to pak bylo o to větší překvapení pro nezasvěcené, nebo případné “diváky a fanoušky” :) Každopádně ve všech kategoriích je pořád relativně dobře dostupné aspoň třetí místo a to pro každého.

Jo a raisen je holka, jestli to nevíš :)
Druhý týden festivalu je u konce a jsme tak přesně v půlce. Je neuvěřitelné, že si udržujete pořád stejné tempo, ba ho naopak trošičku i zvyšujete. Povede se takto jet až do konce?

1) Platformový suterén - zde už přidalo hru 10 lidí, a už jich je 128, tedy přesně dvojnásobek, co před týdnem. a už celkem 26 her z nich je na ty nejméně zastoupené platformy, takže byly uděleny bonusové body. V této kategorii přidává nejaktivnější přidavač festivalu, takže na první místo to kdokoliv mimo něj bude mít hodně těžké, ale pevně doufejme, že v nastoleném tempu nepoleví. Druhé místo už taky vyžaduje nějakou činnost, ale když se do toho člověk opře, tak to není neřešitelný problém. Třetí místo je okupováno smečkou platformových gurmánů, ale pořád stačí přidat několik her a i nováček kategorie může být pořád ve hře.

2) Zlatá dvacátá léta - zde bylo přidáno nejvíce her (ale zase ne o moc víc než jinde), celkem 145 her od početné skupiny 19 uživatelů. Tady je také odskočený matador vpředu, druhý v pořadí má her cca půlku a o třetí místo je boj a rozhoduje každá hra, zároveň ale stačí počítat na prstech obou rukou a můžete být ve hře také.

3) Charllize a jeho dobrodružství - zde se už zapojilo 12 dobrodruhů a ti přidali 132 RPG her. A celkem 105 her splňuje požadavek na bonusové body, to je skoro neuvěřitelné. I tato kategorie má jasného vedoucího, který přidává každý den a to prakticky jen RPG hry z Japonska, tak jak si to kategorie přeje nejvíce. Na dalších 2 místech jsou "naháněči", kteří se dostali přes 10 kousků, což je ale pořád v dosahu pro každého dalšího zájemce. Každopádně DH se plní kousky, které tu dozajista chyběly.

Minulý týden jste přidali 201 her, nyní to bylo 204 her, což je 405 her za 2 týdny, takřka 29 her denně. To je neuvěřitelné číslo, ale jdeme ještě dál, zkusíme překonat absolutní čísla z festivalu 2018? Příští týden se to může povést, účastníci do toho ;)
Pomalu se blíží konec prvního týdne festivalu. Nasadili jste zběsilé tempo, tady je pár čísel.

1) Platformový suterén - zde se zatím účastní 8 závodníků, kteří přidali celkem 64 her a našlo se mezi nimi i 11 her, které získaly bonusové 2 body. První závodník je už dost vpředu, ale další místa se dají zdolat třeba už za slabou hodinu práce, nic není ztraceno ;)

2) Zlatá dvacátá léta - tato kategorie se zdá jako nejoblíbenější. Účastní se jí úctyhodných 15 přidavačů novinek a ti dohromady už DH obohatili o 70 her. I zde se začíná formovat vedoucí a jeho naháneč, ale třetí místo je otázkou pár chvil i pro méně zkušeného přidavače. Doplňujte tady hry, které vás z posledních let zaujaly, nebo na ně netrpělivě čekáte ;)

3) Charllize a jeho dobrodružství - Dobrodruhů máme na festivalu zatím celkem 10. Ti dodali na DH celkem 67 RPG kousků. Nutno uznat, že hned 53 z nich vytvořili vývojáři v Japonsku, takže za ně byly uděleny bonusové 2 body a hlavně... Charllize by měl radost. I zde se pomalu profiluje uchazeč o prvenství, ale má několik zdatných následovníků. Ale ani nováček není bez šance.

Celkem bylo za týden přidáno 201 herních profilů, to je skoro až neuvěřitelné číslo, protože to znamená 28 přidaných her denně, kde se to na konci zastaví? Na 700 hrách, nebo ještě více?

No dost bylo přehledu, běžte zas přidávat, ať udržíte tohle pekelné tempo. Do dalšího týdne hodně sil a chuti.
@Atreides (05.06.2024 13:01): Tak žádný prokrastinování na DH a hybaj se učit! A hodně štěstí :D

Já se letos asi nezapojím, taky řeším nějaké zásadnějí osobní záležitosti, které mi docela berou čas a energii na to, abych dělal profily hrám a tak :(
Super, nové achievementy mě moc potěšily.:-)

Po těch volám v diskuzích už celkem dlouho.:-) I když nemyslím, že to bylo jen na můj popud.:-)

Každopádně jsem moc rád, že se nějaký můj nápad konečně uchytil.:-)
Nezapomněl jsem ani na naše slovenské bratry a v rámci festivalu přidal 200. slovenskou hru/profil. Tou jubilejní hrou je steampunkové karetní RPG HeistGeist, které vypadá hodně zajímavě. K této příležitosti jsem využil toho, že bude Xzone edice a přidal i svou zajímavost číslo 1000. Další CZ/SK milníky jsou teď trochu daleko a zvláště Slovensko si na další stovku nějakou dobu počká.
No, sice mi do toho letos hází vidle státnice, ale pokusím se zapojit aspoň v těch posledních týdnech. Hodně zdaru všem. :-)
@Jumas (03.06.2024 21:35): Výborně, to je moc pěkný milník! Musím přece něco nechat i pro investigativce... mám radost, že na DH hra nezůstala bez povšimnutí, a rád se více pochlubím, až bude venku i něco hratelného. :)
@Všivák (04.06.2024 08:47): Seznam je platný po celou dobu konání. Je to spíš pro lepší orientaci v problematice :) Ale samozřejmě, čím má daná platforma méně her, tim víc bude DH spokojená s dalším kouskem ;) Jsem zvědavý, kdo “zaútočí” na bonusové body.
Když se během festivalu přidávání přehoupnou přes 300 profilů, platí daná platforma pořád? Je to potřeba sledovat nebo je výše napsaný seznam daný?
Tak jsem se taky zapojil a trochu přispěl k tomu, aby na DH bylo 1000 českých her. Ta jubilejní je Zlin City: Arch Moderna a nevybral jsem ji náhodou. Jak jsem zjistil, stojí za ní také Memphis. Ani se nepochlubil, filuta jeden :)
@Ross (03.06.2024 15:26): Pokud nevyšly, tak nemají datum vydání a pokud bylo oznámeno jejich zrušení, tak nemají ani neoznámené datum vydání v budoucnu, tudíž do kategorie nepatří. Maximálně by musely být na ty míň zastoupený platformy (asi nepravděpodobný), nebo by to muselo být RPG. Takže takové herní profily prosím přidávej mimo soutěž. Díky.
Dotaz, hry zrušené, které měly vyjít ve 21. století se počítají do druhé kategorie nebo ne?
Teda 1,5k bodů během jednoho dne… přeskočit @M.a.t.t. a šlapat na paty @Drolin. Hezké! Teď se cítím jak elita, body mají konečně smysl!

Festival je jinak moc hezký a díky @rikuhahl za organizaci. Pokud bude kadence přidávání jako minule, tak bych to na snahu o umístění neviděl, ale alespoň symbolicky se zúčastním, neb kategorie jsou super. :)
Nové ačívy jsou bomba, docela mi to vlilo krev do žil a bude zase radost přidávat :) Soutěžit tedy nebudu, budu mít asi dost práce se schvalováním, ale i tak :D

Snad bude účast co nejvyšší a přidá se hromada her :)

Jinak u her na Atari 2600 a Intellivision pozor, hodně her vyšlo v nejrůznějších edicích na modernější platformy:

Hry od Activision na Atari 2600:
Activision's Atari 2600 Action Pack
Activision's Atari 2600 Action Pack 2
Activision's Atari 2600 Action Pack 3
Activision Anthology ( PlayStation 2   (2002) )
Activision Anthology ( iPad   (2012),   iPhone   (2012),   Android   (2012) )
Activision Anthology ( Game Boy Advance   (2003) )
Activision Anthology ( J2ME   (2008),   Windows Mobile   (2009),   Palm OS   (2009) )
Activision Anthology: Remix Edition
A Collection of Activision Classic Games for the Atari 2600
Activision Hits Remixed
 

Hry pro Atari 2600 přímo od Atari:
Atari Retro
Atari Greatest Hits: Volume 1
Atari Greatest Hits: Volume 2
Atari Arcade Hits: Volume 1
Atari Arcade Hits: Volume 2
Atari: 80 Classic Games in One!
Atari's Greatest Hits
Atari Flashback Classics 
Atari Flashback Classics: Vol.1
Atari Flashback Classics: Vol.2
Atari Flashback Classics: Vol.3
Atari Legends Vol. 1
Retro Atari Classics
Atari: Anniversary Edition
Arcade's Greatest Hits: The Atari Collection 1
Arcade's Greatest Hits: The Atari Collection 2
Atari: Anniversary Advance
 

Hry na Intellivision:
Intellivision Lives! (PlayStation 2 (2003), Xbox (2003), GameCube (2004), Xbox 360 (2008), PlayStation 3 (2013))
Intellivision Lives! (Windows (1998), Macintosh (1998))
Intellivision Lives! (Nintendo DS (2010))
Intellivision Rocks (Windows (2001), Macintosh (2001))
A Collection of Classic Games from the Intellivision (PlayStation (1999))
 

Kompilace jdou vyhledat na mobygames :) V případě přidávání her by bylo fajn platformy z těchto kompilací přidat :)
Rok se s rokem sešel a máme tu nový přidávací festival ;) Tak hurá na to.

Jen upozorním, že začátek je až o půlnoci, takže v tomhle okamžiku nic nepřidávejte, spíš si připravujte herní profily na zítřek a celý červen ;)