Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Závodní a simulátory

@Cobot (19.02.2021 22:26): Ne, fakt ne. Rivals, Hot Pursuit, Most Wanted, Heat, NFS2015...jsou všechno ultraarkády co nemaj ani pohled z auta, ani custom soundtrack, ani příliš zábavnou fyziku.

Prvních pět dílů NFS dělali EA Canada, bývalí Distinction Software (dělali i Test Drive), pak to převzal Black Box a ta série se dost zhoršila. Pro mě je třeba ta absence kokpitu zásadní věc, z jinýho pohledu mě jezdit moc nebaví.
@Cobot (19.02.2021 21:50): měl jsem za to, že tohle se už hojně probíralo v diskuzi k jednotlivým dílům NFS a, že @Paul to napsal více než jasně. Promiň ale nové NFS včetně Undeground a Shift, bez ohledu na to co přinesly, jsou úplně jiné než ty jaké já pamatuji v době kdy jsem trávil desítky hodin ježděním v NFS III/IV/V.

Paradoxně dnes má nejblíž k původnímu duchu NFS I-V série Forza Horizon. Tam mě ale chybí policie. :)
Co furt máte s tíma NFS 1-5? V čem kromě petky jsou tak hrozně jiné jako to vychází doteď?

Jednička byla v době kdy jsem ji hrál super protože to prostě byly super auta. Tenkrát to znal každej a porovnával s do té doby oblíbeným Test Drivem. Dvojku jsem nikdy nehrál, tak nevím. Trojka a nabustovaná čtyřka přinesla policajty a hru o za ně. Pětka byla skvělá nápadem dvou odlišných kampaní za jednu automobilku. To bych já chtěl fakt dost. Factory driver a evolution byly oba super nápady. Další velkej milník byl underground s nocí, tunningem a druhej díl s otevřeným městem. Další mezník byl Shift s příklonem k realismu. Všechno ostatní jsou jen modifikace již viděného. Taky nejsem nejmladší, ale ta adorace prvních dílů je totálni nesmysl. Snad jediný co NFS neměli byla destrukce typu flatout.
@Paul (19.02.2021 20:35): na NFS ve stylu dílů 1-5 čeká snad každý koho znám, tedy až na fanoušky Undeground series. Kéž by, jen nevím ale zdali to kravaťáci v EA pochopí a dovolí.
EA teď má pod sebou Codemasters, Slightly Mad i Evolution. Tak by si mohli vyndat hlavu ze zádele a nechat Evolution udělat NFS ve stylu 1-5 (exotická lokace a káry, kvalitní fyzika, pohled z auta, policajti, custom soundtrack). A Slightly Mad by mohli udělat SHIFT 3.
Co se cenový politiky týče, tak si s Codemasters nemaj co vyčítat, koukal jsi někdy na list placenejch DLC pro Dirt Rally 2?:-D
@USER47 (19.02.2021 19:11): máš recht, spletl jsem si to s Ubisoftem. :) No stejně EA a jejich cenová politika u simíků a dalších jako Battlefield series mě nefascinuje už dlouho. To zas budeme platit jak mourovatí.
Ne všechno musí mít motion platformu, tohle vypadá na slušnej rig. Pokud vidím dobře, tak je to Simlab P1X, nějaká MiGE direct drive wheelbase, Heusinkveld pedály+ručka, fanatec shifter atd. Je to dobře poskládaný a kdybych to měl v obýváku, tak bych se neurazil. Rozhodně lepší než takový ty nesmysly co tu kolovaly nedávno, kdy někdo cpal Logitech a Thrustmaster volant do vykuchanýho vraku auta a vydával to za high end simulátor.

Moc mi neimponuje ta hybridní F1/GT sedačka od Simlabu, ten zakloněnej úhel mi nepřijde moc univerzální. A chtělo by to upravit FoV v tom Assetto Corsa, takhle se asi jezdit moc nedá:).
Jo, WRC 8 i 9 mají roční Epic exkluzivitu. WRC 8 vyšlo na na Epic store v září 2019, na Steamu v září 2020 (ve stejnou dobu, kdy vyšlo WRC 9 na Epic store). Předpokládám, že v září 2021 uvidíš WRC 9 i na Steamu.
Dobrý den mohla bych se zeptat na dotaz ohledně Forza horizont syn hru hraje ale nevíme jestli Ostrov pokladů musíme koupit nebo se tam dá dostat jinak dekuji
@Cobot (27.12.2020 19:55): tohle je jen pouhá epizoda co skončí v propadlišti dějin. :)

Každopádně kdyby někoho zajímalo co ED plánují udělat s DCS World, tak si dovolím citovat jednoho kolegu (snad promine), pilota z FB fora:
Malé info z Discordu ED, které se objevilo s videem "2021 and beyond"

Bude AH-64D (2022), ale EA verze bude spíš odpovídat verzi AH-64A, co se vlastností týče. Radar ještě není potvrzen (je to tajné)

Nové mraky jsou již optimalizované. Budou vydány v několika fázích. 1) Přednastavené (měly by vyjít cca do dvou měsíců ve verzi hry 2.6) 2) Nastavitelné počasí 3) Dynamické počasí. Již od první fáze budou mraky synchronní.

DCS Tornádo nebude. Ve volných zdrojích nejsou informace a výrobce letadla je odmítá prodat.

Mapa Afghánistánu je možná. Vietnam spíš ne, než ano. Kuba nikoliv. Aktuálně ED nemá nějaké definitivní plány o budoucí mapě.

ED se rozhodli sebrat třetím stranám všechny bomby a rakety a bude je vyvíjet interně.

Vývoj modulu Mig-29 9-12 začne až po dokončení Black Shark 3.

Dynamická kampaň bude předána beta testerům v první polovině roku 2021. Aktuálně již je hratelná, ale uživatelé by neměli ze začátku očekávat žádný zázrak. Tohle bude práce ještě na velmi dlouhou dobu.

V DCS nebude WWI

MI-24 je odložena zhruba na podzim 2021, protože ED chce nejprve vytvořit "multicrew" subsystém. MI-24 bude mít po vzoru F-14 také AI společníky.

Kate Perederko se zavázal, že osobně dohlédne na to, aby již žádný další addon nebyl vydaný "na půl" dokončený. Nechtějí opakovat F-16 fiasko.

Kavkaz nebude rozšířen o Krym

Mariánské ostrovy budou nejdříve vydány v moderní verzi, WWII varianta bude následovat. Vývoj se zpomalil kvůli C19.

Combined Arms 2 je pozastaven kvůli vytížení vývojářů.

Bude vyvíjen F-4, pravděpodobně třetí stranou. Přesný typ letadla ještě nebyl vybrán.

Na ME-262 se nepracuje.

Na Mig-27 se nepracuje, ani není plánovaný.

AH-1 - "ještě ne"

WWII Zero od ED - "možná, mají jej na interním listu přání"

Sovětské WWII letadla nejsou v plánu.

Aktuálně nejsou žádné plány vydat námořní letadla a vrtulníky jako E-2 nebo C-2

ED nemá ponětí, jak spojit více map v jednu. (např Normandii s Kanálem)

Kate přislíbil, že se osobně vypořádá s problémem radaru v Mirage

ED si myslí, že našli způsob, jak se vypořádat s problémem pathfindingu u paragánů.

Aktuálně nejsou žádné plány pracovat na modulu DCS:T-72B3

Nové ATC je v brzském vývoji.

ED nebude dávat civilní stroje do DCS, protože se jedná o vojenský sim.

ED nedovolí žádnému vývojáří oficiálně pracovat na SU-57

DCS merchandise - Více info příští rok.
DCS World, respektive DCCS:World (Digital combat cinematics simulator) odkaz.

Jako mají to tam hezký, teď by to chtělo dodělat všechny ty Early Access moduly do final verzí, nutno podotknout, že na rozdíl od Cyberpunk 2077 ED prodávají moduly za stejné ceny jako AAA tituly ale s označením Early Access takže člověk ví co kupuje dopředu! :) Plus dodělat dynamické kampaně (které asi nikdy nebudou ale nikdy neříkej nikdy) a pak by to bylo dokonalé, tedy za předpokladu že máte doma adekvátní touster: rozuměj nikoliv next gen konzoli ale přinejmenším to nejlepší z highend PC. :) Tedy za předpokladu že toužíte po více než jednom letadle na scéně.
Kdo by si rád vyzkoušel moduly z DCS World tak na 2 týdny probíhá Free to Play. Ideální příležitost jak si modul vyzkoušet před koupí. Více info odkaz Dostupné je opravdu téměř vše včetně map! Samozřejmě kampaně k dispozici nejsou ale to je pochopitelné.

Pro zájemce o WW1, chystá se Flying Circus – Volume II, možno zakoupit zde odkaz. Flying Circus – Volume I je pochopitelně v akci. Lepší a realističtější WW1 combat simulator nekoupíte.
A aby toho nebylo na poli leteckých simulátorů málo, tak nám vydali Falcon BMS 4.35 který není jen pouhý patch pro Falcon BMS 4.34 ale instaluje se plně samostatně. Další letecké porno, viz. odkaz tentokráte plně zdarma, stačí jen vlastnit původní Microprose Falcon 4.0 který koupíte za babku jak na GOG tak na Steam.
Trochu toho leteckého porna, raději se dobře usaďte. Viz. odkaz. Vydržte až ke konci Eagle Dynamics naznačují že modul AH-64 D Apache. Apačééééé! Konečně po 10 letech co nám jej slibovali v dobách kdy vyšel pro Lock On: Modern Air Combat datadisk Flaming Cliffs, dnes známý jako modul DCS: Flaming Cliffs 3. Do toho je už ve vývoji Mil Mi-24 HIND.

Tradiční slevy na DCS World moduly, mapy, atd. viz. odkaz již v plném proudu.

Když vidím ten Spitfire v letu nemohu si vzpomenout na tyhle scény: První dogfight + Druhý dogfight + Fortis 1 over beach. Já si snad tu channel mapu a Spittfire koupím. Zvuk motoru Rolls-Royce Merlin 66 je nepopsatelný! To bych chtěl mít v autě! :)
Zájemci o WW1 a WW2 hlaste se zde odkaz.
WW1 simulátor Flying Circus za pouhých $ 27.19 což je vzhledem k momentálně nízkému dolaru fajn, tak snad si to Mazar koupí.
Parádní slevy jsou i na další WW2 IL-2 Sturmovik Battle of ..... moduly. odkaz

Zájemci o DCS World zpozorněte odkaz Populární modul DCS F-18, který po posledním updatu má snad už vše co má mít, je ve slušné slevě a totéž platí i pro novější DCS F-16.
Díky moc! V tom případě bych to viděl nejspíš na Forzu. Mně v oboru závodních her už před lety ujel vlak a teď abych se chytal! Poslední solidní závodní hra, kterou jsem hrál, byl GRID. A ten už je přes deset let starý.
Ještě pokud se vrátím k původnímu tématu na doporučení her, musím zmínit NFS: The Run. Není to úplně klasickej díl série, spíš taková lineární jednohubka, ale čas od času to nainstaluju, během dvou večerů dohraju, a baví mě to vždycky.
Co se grafický stránky týče, třeba ACC se oproti FM7 nemusí nijak stydět:
http://www.youtube.com/watch?v=lW4BrY7qXO0

Ani rF2 po všech updatech nebo hodně omodovaný AC nevypadaj vůbec špatně. Ale v rámci simkád je FM7 na PC asi jedna z těch lepších variant. GT Sport bohužel nemáme, Project Cars 3 je shit, takže pokud chce někdo arkádovější okruhovou hru, tak je to v podstatě mezi Gridem a Forzou. Ale obecně bych řekl, že lidi, co se zajímaj o okruhy, tíhnou spíš k simulátorům, a pokud chce někdo arkádový ježdění, tak preferuje spíš rozmanitej open world typu FH4/Crew 2 než poněkud sterilní ježdění dokolečka po okruhu.
@USER47 (26.11.2020 21:38): určitě máš pravdu v tom, že na hardcore PC simulátorový scéně Forza Motorsport 6 Apex/7 není tak populární jako to co jsi vyjmenoval. Jenže prakticky žádný z těch titulů co jsi jmenoval není tak uživatelsky přítulný jako FM7, o grafické stránce nemluvě. :) Mě nevadí že FM7 je jen "simkáda", naopak jsem za to vděčný. Mě úplně stačí hardcore letecké simulátory na PC, těch si užiji až až.

WRC 6/7 jsem jezdil na zkoušku na Xboxu a potvrzuji že tratě tam jsou dost těžké. Na to jak všude v recenzích říkali že WRC je proti Dirt Rally 1 oddychovka pro nenáročné, já jsem ten pocit rozhodně neměl.
btw: Neřekl bych, že WRC 8/9 jsou na pomezí arkádovějšího Dirt 4 a simulátorovějšího Dirt 2.0. Minimálně na asfaltu maj mnohem lepší fyziku než jakejkoli Dirt, a díky vynikajícímu designu tratí je imho WRC převážně obtížnější než DR2.

Nevýhoda WRC je absence VR a 30fps limit v konzolovejch verzích. Jinak je WRC9 imho lepší než Dirty.
@rtguti (26.11.2020 19:40): Forza Horizon je populární, ale nedovolil bych si tvrdit, že něčemu kraluje Forza Motorsport. Na PC to podle mě moc lidí nehraje, na konzolích to v rámci "simkád" válcuje GT Sport, a v rámci PC simulátorový scény to nezajímá už vůbec nikoho (tam jede ACC, iRacing, rF2, R3E, AC).
@Dunemaster (26.11.2020 20:57): GRID má málo tratí? 15 nebo 16 lokací x min. 3 úseky v každé lokaci. Ano všechny tratě nejsou městské a to vadí? odkaz NFS také neměl všechny tratě ve městě.

Dirt 4 beru, 5 lokací kde si můžeš stvořit nekonečný počet unique tratí. Chápu že ty vygenerované nejsou jako ručně designované ale jízdní model Dirt 4 není tak moc hardcore jako u Dirt Rally 2.0.
@AiMLEzZz (26.11.2020 16:22): máš to jednoduché. Duchovní nástupce starých dobrých NFS (počítám pouze díly I-V) je série Forza Horizon. Pokud máš Xbox One a vyšší ve zpětné kompatibilitě je celá série Forza Horizon 1-4. Pokud máš jen PC tak jsou pro Tebe dostupné pouze díly 3+4.

Forza Motorsport (na PC jen dostupný jen plnohodnotný díl 7), F1 2020, Dirt Rally 2.0 to jsou fakticky regulérní automobilové simulátory.
Mezi Forza Horizon a Forza Motorsport je značný rozdíl, ačkoliv na první pohled jízdní model může působit obdobně. Pokud si v obou hrách zvolíš max. realističnost tak to co si můžeš dovolit u arkádové FH ti FM nedovolí ani omylem.

Z akrádovějších věcí bych ale určitě doporučil Dirt 4 (rally) a GRID 2019, ten je výborný, s výborným jízdním modelem. Docela se divím jak málo lidí to na DH jezdí. Ale chápu v konkurenci Forza Horizon to nový GRID nemá snadné.

Když jsme u té Rally ještě je série WRC, díly 8 a 9 nejsou k zahození a jsou někde na pomezí arkádovějšího Dirt 4 a simulátoru Dirt Rally 2.0.
@AiMLEzZz (26.11.2020 16:22): Jednoznačne momentálne kraľuje Forza. Buď arkádový Horizon alebo realistickejší Motorsport. Ako špecificky zamerané hry by som ešte odporučil Dirt Rally 2 a nový diel F1, ale to sú skôr simulácie. Nový Need for Speed Heat tiež ujde, ale nie je to žiadne terno.
Pokud vím, Blur byl už pár let nazpět staženej z prodeje. Alternativa k takovýhle superarkádě s power-upama by byl třeba Split/Second.
Můžete mi, prosím, někdo poradit, co je podle vás nejlepší závodní hra současnosti? Po několika uměleckých hrách jsem dostal chuť na něco k odreagování, ale zdá se mi, že něco rozumného není úplně lehké najít. Hledám něco ve stylu starých Need for Speed: Most Wanted, kde si postupně můžu kupovat a vylepšovat auta, kde je zábavný jízdní model a dostatek aut. Nic extra realistického.
@mazar1234 (14.11.2020 23:07): Naprosto souhlasím! Ryan je jen taková velkolepá podívaná, Spielberg tyto věci na efekt skvěle umí. Jinak je to vždy úplně naivní a prvoplánové, proto asi jeho filmy nemám příliš v lásce.
@samorost (14.11.2020 07:54): Pre mňa je to encyklpedická definícia pojmu "vojnový film" a nie, Zachráňte vojína Rájena, nie je vojnový film, je to len (byť skvelý zábavný atď) akčný film z prostredia 2. sv. vojny.