DCS World

Digital Combat Simulator

10.12.2008

free to play

DCS World je vize a zároveň úspěšný obchodní model vývojářů z Eagle Dynamics. Jedná se o unifikovanou platformu, jež propojuje všechny existující a budoucí DCS moduly jako např.: DCS: A-10C Warthog nebo DCS: M-2000C do jedné hry a zároveň je zde prostor pro 3rd party vývojáře.

DCS World je základním kamenem, na kterém vývojáři z Eagle Dynamics nebo již zmínění 3rd party vývojáři jako např. RAZBAM nebo Leatherneck Simulations mohou připravit nejrůznější moduly: letadla, vrtulníky, bojovou techniku, mapy, kampaně, navigační a jiné doplňky, ale zároveň tyto moduly podléhají schválení od Eagle Dynamics, jež zároveň garantují určitou míru kvality, neboť každý vývojář musí splnit DCS standard.

Tento model také dovoluje propojit v multiplayeru všechny dosud existující i budoucí DCS moduly a tak zažít v multiplayerových misích jedinečný pocit, kdy na virtuálním bojišti se vedle sebe prohání Spitfire z 2 sv. spolu s moderní bitevním vrtulníkem Ka-52 Black Shark a např. víceúčelovou stíhačkou Mirage 2000C současně a každý hráč plní své nebo společné cíle definované v misi.

Tradičně silnou stránkou všech her od Eagle Dynamics je grafická prezentace, která se navíc průběžně vylepšuje, editor misí a také maximální příklon k realitě simulovaných modulů!

V základním balíku DCS World je zadarmo: GUI, komplexní editor misí, mapa Kavkazu a 2 letadla: dvoumístný TF-51D vycházející z legendárního Mustangu a ruský moderní bitevní letoun Su-25T.

Tak Eagle Dynamics nám už slibuje do DCS World dynamickou kampaň celé roky. Údajně už na nějaké makají. No tak v příští desetiletce to nejspíš stihnou. :)

Zatím ED maká tak jedinci mimo ED dokázali přinést dynamickou kampaň do DCS World viz. https://www.mudspike.com/dcs-liberation/ No to mě podrž!

Liberation is self described by the authors as: “…a turn based single-player or co-op dynamic campaign. It is an external program that generates full and complex DCS missions and manages a persistent combat environment.”