JedličkaCZECH

simulátor > závodní simulátor *
freeware
prosinec 2013 PC
Lightning Soft
Závodní simulátor JedličkaCZECH hráče zavede do nevelkého městečka s výstižným názvem Leňákov. Nikdo z obyvatel nepřekypuje žádnou velkou pílí a vše se zde nechává na poslední chvíli. Najednou je 24. prosince a občané Leňákova zjistí, že jim doma chybí vánoční stromeček.

Nyní vstupuje na scénu hráč a v modrém pickupu musí rozvést jedličky do každého domu. Hra se ovládá pomocí kurzorových šipek, mezerník slouží jako ruční brzda a klávesou R se hra restartuje.

Drektova výzva - Návštěva smetiště

Po spuštění hry se objeví Windows hláška obávající se nainstalovaného viru. Omyl, na můj počítač se dostalo něco mnohem horšího. Po přesto spuštění mě i sama aplikace varovala. Po mačkání ignore u asi deseti chyb jsem to vzdal a stisknul abort s tím, že aplikaci opustím a jedličku dneska asi nikdo nedostane, ale hra se právě abortem spustila.

Začínáte v malém městečku v pickupu. Hra je pohledem zhora, tu a tam jsou pohybující se chodci a městem jedou po svých definovaných drahách i dva automobily. Když si člověk sundá brýle , skoro to vypadá jako první GTA. Hra je klasickou donáškovu misí na čas, máte postupně rozdat 6 stromků po městě, vše komplikuje námraza dávající vašemu autu setrvačnost.

Časový limit k dovážce není až tak hrozný, když si krátíte cestu (nic nepotěší na Vánoce líp než přejetá tchyně). Nejobtížnější je zaparkovat. Ono totiž musíte svým autem přesně vyplnit daný obdélník u domu, aby vám hra dovezení stromku započítala. Lokace se hraním nijak nemění a jsou tam milé jobovky u okraje mapy, kdy už si to skoro parkujete v obdélníku a z okraje obrazovky se přiřítí modré auto a na tom neobsazené místě se zastaví. A prohráli jste. Po asi pěti opakování (dělám to pro tebe, Drekte!) jsem nakonec všech 6 jedliček v časovém limitu dokončil. Jelikož se vám však započítává negativní skóre za každý dotyk chodníku, skóre jsem měl negativní a hra mi řekla, že jsem neuspěl. Dokončit hru s kladným skórem IMHO nejde. Ale zkuste to, když to dokážete, slibuji, že si zahraji něco z vašeho smetiště ;)

Největší hodnotou hry jsou ukradené vánoční písničky ve složce se hrou, nicméně ve hře samotné slyšet nejsou, zvuky jsou ve hře asi dva. Grafika je primitivní. Nicméně sám bych to nenaprogramoval a hra i přes rykot chybových hlášek a varování spustit šla. Takže nulu nedávám.

Pro: vánoční písničky ve složce s hrou

Proti: hra samotná