Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

RPG

« Novější Starší »
@Richmond (14.08.2019 16:37): Aha, nevšimol som si že jednotku poznáš. V dvojke to funguje tak isto, dajú sa zostavovať oddiely po osem alebo menej žoldákov a dá sa naverbovať viacero oddielov súčasne. Podobné je to aj v Battle Brothers, kde je v skupine tucet hrdinov a zopár ich sedí vo voze ako záloha. Tiež to je ale založené na prijímaní úloh a plnení misií.
@Richmond (14.08.2019 16:26): Presne tak to funguje v JA, počet žoldákov je pevne daný. Keď niektorý zahynie, pošleš príbuzným kondolenciu alebo aj puget, naverbuješ ďalšieho a pokračuj sa ďalej. Zvyšní žoldáci v poole, ktorých si nenaverboval do svojej skupiny, prijímajú vlastné pártýždňové kontrakty podľa svojho uváženia a môžu zahynúť na svojej vlastnej misii! :-)
@valcik (14.08.2019 16:18): jakoze ovladas rovnou treba 15 hrdinu najednou? Mne to prijde jako dobrej napad do perma-death rpg her. Zemre ti posta, nic nedeje, mas jiich jeste 14 :) bez moznosti si vytvaret novou.
Ctu v crpg book o hre Dungeon campaign. Zaujalo me, vam hra doda 15 hrdinu. Docela slusnej pocet. Vite o nejakem jinem rpg s podobnym poctem?
@temporary account (11.08.2019 22:24): Pravidelne se vracis k Underrail, ale roysireni te nechava chladnym, zvlastni.

Me samozrejme zlomily Deep Caverns, ale protoze diky nim mam Underrail jako nedohrany, tak je tu sance, ze se do nej jeste jednou nekdy pustim, tak ted jen vedet, jestli s DLC, nebo bez (Codex z nej moc nadseny teda neni).
@temporary account (10.08.2019 18:19): Underrail, co ta Expedition? Nenavidim DLC, datadisky, ktere pridavaji obsah do prostredku hry. Kdy je novy obsah zahraban v tom starem a musis se k nemu prokousat uz jendou hranou hrou. I sam Styg po tech trech letech vyvoje priznal, ze tohle reseni se ukazalo byt chybne. Proto bych potreboval trochu popostrcit do dalsiho rozehrani (hry hraju vickrat ojedinele a ty kde uz mam jednou 70 hodin jeste ojedinelejs).
Nebylo by jednodušší všechny ty účty zabanovat než s nimi dělat nějaké diskuze, případně dělat že neexistujou (Eru)? Ono by ho to zakládání účtu brzo unavilo, případně by se vrátil normální. Omlouvám se za OT, ohledně toho magora je to můj poslední příspěvek.
@temporary account (10.08.2019 20:59): Je mi jasné, že se vystavuji nebezpečí, že budu napaden za použití argumentu ad hominem, nicméně pokud si někdo na internetu dobrovolně zvolí nick "temporary account" (1,2,3,4), moc dobrou vizitku to diskutujícímu nedělá. Takže pozor na "nomen omen". A taky samozřejmě, "quod licet Iovi, not licet bovi", i když to má teď jen minimální spojitost, ale mě se ta věta líbí. A kromě toho bývá dobrým zvykem ukončit podobnou promluvu slovy "... Delenda est".

A abych nebyl úplně off topic, otázka do pléna - napadá vás jiné rpg kromě Darklands, kde je latina naučitelným skillem?
@temporary account (10.08.2019 19:29): "Diskutující jako jsem já, diskuze kultivují už jen svou samotnou přítomností v nich."

Pokud na výzvu k předložení argumentů pro své tvrzení reaguješ (špatně) pouze tím svým "argumentum ad hominem", což tady opakuješ v dobré polovině svých příspěvků (a je to neuvěřitelně otravné), tak bych o tom přínosu silně pochyboval. Umíš napsat i něco jiného?

Laskavě se tedy zdrž těch prohlášení o vlastní přínosnosti pro kvalitu zdejších diskuzí - zejména když jsi pravděpodobně jediný, co si to myslí.

(Reagovat opravdu nemusíš, tohle je moderující příspěvek.)
@Samariel (10.08.2019 13:50): Snáď aj Shadowruny od Harebrained Schemes. Dobre napísané, s peknou grafickou štylizáciou aj muzikou, jednoduché ovládanie, jednoduchý súbojový systém a malé nenáročné mapky.
@temporary account (10.08.2019 17:58): Wasteland 2 vyšel před 5 roky.

Jinak původní Fallout jsou dnes již náročnější na ovládání, ale co se týče příběhu a setingu tak furt patří k nejlepším. Obecně Asi cokoliv tu zaznělo (teda až na Dragon Age - tam jsem tu oblibu nikdy nepochopil) je dobrá volba. Takže zkus popřemýšlet i na tom jaké zasazení ti je blízké. Jinak si myslím, že na naskočení je ideální Tyranny, je krátké a tak ho dohraješ, ikdyž ti nepadne do noty.
@MCZ (10.08.2019 16:33): popravdě si už nevybavuji, jak přesně jsem to hrál, jestli jsem při soubojích využíval a tak, ale dá se, řekl bych, že spousta to i uvítá, ale ta hra si i tak zaslouží doporučit, tak jsem využil příležitosti :D...


Nicméně bych u izometrických RPG neřešil moc doporučení, prostě si projedu nějaký žebříčky a vyberu si, co mi padne do oka, jestli to nikdy nehrál, tak to bude tak jako tak velká změna...
@Samariel (10.08.2019 13:50): tohle je asi těžké říct, záleží, jaké tě zajímá zaměření, jestli sci-fi, fantasy, postapo... třeba moje první bylo Dragon Age: Origins a dodnes na něj nedám dopustit. Asi to není úplně typický představitel izometrického RPG, ale možná jako takové překlenutí to slouží dobře... Takové první čisté izometrické pro mě byl Fallout 1 a taky mohu jen doporučit, není to dlouhé, samozřejmě oproti first/third person je tam úplně jiný pocit z ovládání, ale postavy a questy jsou tak dobré, že tě u hry udrží a na ovládání si časem zvykneš... jinak když ne něco staršího, tak asi věci jako Divinity Original Sin / Pillars of Eternity můžou být v ohledu nějakého zvykání i na ovládání snesitelnější a bližší dnešnímu hráči :-)
Kdybych měl jako RPG-panic začít s izometrickýma RPGčkama, tak jaké byste mi doporučili a proč právě ono?

Diskutující (11)