Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Věda a technika

< >
Asi jste četli články o možném blízkém výbuchu Betelgeuse, protože ztmavla na obloze, ve skutečnosti to tak horké není.Co se týče nebezpečnosti blízké supernovy, já si vždy myslel že gamazáblesk jde všemi směry, ve skutečnosti jeho větší část by šla z pólů, kterým na nás hvězda nemíří, takhle bychom měli na obloze pouze spektakl v jasnosti měsíce v úplňku.

odkaz
Vecer si dam Tomika! Po delsi dobe neco noveho od nej na YT! Nekdy budu muset zajit na zivo, pac me ten jeho prednes fakt bavi :)
Fotka pořízená pomocí "24.9 billion pixels technology". když si zazoomujete, uvidíte i SPZtky aut.
odkaz
@SilentWolf (27.11.2019 21:19): Taky mi to připomnělo tuhle scénu. :-D Mě se ale jinak celkem líbí, je to něco jiného, než na co jsou všichni zvyklí, na druhou stranu, z některých pozic vypadá fakt příšerně, je ale zajímavé, že jako cihla vypadá jen z určitých úhlu, z jiných zase vypadá pěkně.
@Gordon (24.11.2019 15:59): A co tak mimozemstani, ty nedomyslenej romane.. :) Zpusobu, proc by nemusela jit elektrina si spisovatele dokazou vymyslet hafo :) Zrovna tohle pouzil Neff u Tmy. Myslim, ze u 2.0 to upravil, ale uz si to moc nepamatuju.
@Samariel (24.11.2019 13:49): Tahle úvaha nedavá moc smysl vzhledem k tomu, že v průmyslové eře byl objev možnosti využití elektřiny jaksi nevyhnutelný. Jediná možnost, jak lidi donutit nepoužívat elektřinu by byla sluneční bouře přímo na nás a i to by nakonec nebyl trvalý a 100% stav, neb by některé sítě jednoduše vydrželi a některá města by buď měla elekřinu i tak, jiné by ji získali do několika měsíců a jiné po rocích.

Ale jako námět na nedomyšlený román dobrý.

Ostatně tohle téma je zpracované i ve druhém Blade Runnerovi. Kde Zem zastihla v "minulosti" právě taková sluneční bouře.
@Gordon (21.11.2019 15:02): Přesně. Teď to bude bouchat pořád, ale pokud se z toho investoři neposerou, tak to časem prostě vyjde. Ještě že Musk odmítá ze SpaceX udělat veřejně obchodovatelnou společnost, to by pak veškerý vývoj skončil ve chvíli kdy při startu někdo zařve.
@Zx Atari (21.11.2019 11:25): Na pořádný pšouknutí si musíme počkat až začnou testovat skutečné starty. První tři testovací starty s Merliny selhaly, jsem zvědavý jak to bude vypadat teď s Raptory... a to teprve bude big bada boom, pokud se to stane při testování kompletního Super Heavy, který má mít skoro dvakrát větší tah než N1 :)
@Zx Atari (21.11.2019 11:25): Byl to test tlakové nádrže na palivo, tlakovali ji dusíkem. Mimochodem konstrukce to vydržela a jelikož s přesně tímto počítali, mají ještě jeden prototyp na Floridě nebo v Kalifornii.
@AlieN (15.11.2019 14:16): Můžeš si asi upéct podobný. :) Ale krásné na tom je, že si někdo dal práci to správně přeložit, vyzkoušet a na závěr to doplnil, aby to splňovalo parametry dnešních receptů. :)

Diskutující (5)