Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Věda a technika

« Novější Starší »
@Red (18.08.2019 21:52): Byvaji tam krome prednasek/cviceni i domaci ulohy, ktere ti opravuji opravdovi lide, a na konci dostanes nejaky certifikat, ze jsi tim prosel (byvaji to placene kurzy ze znamejsich skol, prednasky online natocene vyucujicimi, ulohy vetsinou opravuji jeho asistenti).
@Samariel (18.08.2019 13:41): Online výuka si nejsem jistý co je, ale k samoučení mám zkušenost s Khan Academy a SoloLearn, v čr zkus itnetwork.cz. Na youtube je toho taky dost, hlavně Indové:D
@Red (17.08.2019 00:18): Promiň, ale tento příspěvek okolo vědy a techniky opravdu ani nešel. Jako může mi to být úplně šumák, ale to se nemuselo „O všem a o ničem” vůbec rušit, pokud pak chcete podobné věci řešit v jiných sekcích.
Mám právní otázku, lehce se dotýkající politiky (omlouvám se). Celkem souhlasím se senátory a Zemanem mladším, že nejmenování ministra je porušení české ústavy. Ústava je z mého laického pohledu nejen návod pro vládnoucí, ale má stanovit i jisté mantinely jejich jednání a zvůli. Garantem ústavního pořádku má být ústavní soud, ale když tedy může rozhodovat jen na základě rozhodnutí vítězů voleb, tak nevím, jak by tu funkci mohla plnit. Kdo se může obrátit na ústavní soud v tomto případě, když ústavní činitelé jednají protiústavně? Je nějaký alternativní nezávislý mechanismus a nebo prostě platí, že ten kdo může ústavu měnit, ji může volně porušovat?
@Gordon (14.08.2019 20:06): bez modu se to neda ani nahodou .. v hoi3 (mam ji v profilu jako svoji druhou nejoblibenejsi hru of all times) jsem prosmazil stovky (asi i tisice) hodin, i do nejakejch modu jsem kontributil ...

jako da se to pomoci gaming the AI uhrat tak, ze te nemecko (dlouho) neporazi, ale na to musis vyuzit chyb v AI a dalsich v konceptu hry
je zajimave, ze v tom videu hraje muzika z hearts of iron 3, ve kterem je ceskoslovensko doslova broken (buggy - co se tyce setupu, je buggy i kdyz trochu lepsi i v modech jako BICE a BlackerICE a HPP - LOL, a kdyz jsem to nekolikrat reportoval jako bug, tak mi rekli, ze ceskoslovensko je okrajove, nikdo za nej nehraje a jeho osud je jasnej a ze nema cenu se s tim opravovat) ...
@temporary account (14.08.2019 19:53): Je jedna věc fakticky napsat, že československo mělo silnou armádu, kterou nikdy nepoužilo a druhá věc vyvozovat z tohoto textu, že dotyčný je neznalý a už mě tvůj flame nebaví a už vůbec ne ti všechno neustále vysvětlovat, jak malému dítěti, takže na tebe přestavám reagovat.
@temporary account (14.08.2019 14:11): Tak to když bereš v potaz, doufám i chápeš, že celá tvá snaha o faktickou diskuzi, byla chybná a zbytečná.

@Zx Atari (14.08.2019 18:06): Je zajímavé, že československo se neustále snažilo držet na špici, když nikdy nebojovalo.

@temporary account (14.08.2019 18:12): Tak já nevím, jestli jsi jen troll, nebo idiot, když tě moderátor řekne že politiku ne, a stejně napíšeš debilní účelovku.
@Kunick (13.08.2019 15:54): ja byl na strane Gordona, pac si myslim, ze Elon rozhodne nezkrachuje, akorat jsem si dovolil rict, ze hadat se kvuli tomu je ptakovina pac svuj nazor rekl a kolegovi `docasnemu' jeho nazor zjevne nevnuti/nerozmluvi .. sak jsem psal:

>> ja se teda v tomhle priklanim na stranu Gordona (tedy ze on je o pul minutu mensi b....) <<
@temporary account (13.08.2019 00:25): Už jsem ti to psal jednou, psal si, že Elon je bublina, není, Elon není jenom Tesla. Konec.
Rovněž tesla nevyrábí pouze auta.
Ano je ztrátová, na tom není nic divného, když dělá odvětví, které je naprostou novinkou.
@temporary account (12.08.2019 22:21): Tesla je Muskova pouze jedna firma a navíc to není muskův hlavní projekt, největší úsilí věnuje SpaceX.
Poté má ještě OpenAI a Neuralink který navrhnul první vlákna k připojení elektroniky k lidskému mozku a napsal AI, které porážejí nejlepší tými v E-Sportech Moba her.
Pak je tu ještě Boring Company, které se snaží prorazit v ražení tunelů v rekordním čase.
Pak taky projekt starlink, který se snaží vytvořit mega síť levného internetu po celém světě pomocí roje staelitů.
Pak je tu také SolarCity věnující se solárkám a nesmíme zapomínat na dnes již prodaný PayPal, který je nyní stabilní společnost.

To že Tesla jede stylem, kdy je dotována a je v podstatě v neustálém mínusu, které neustále o něco převyšuje výdělky je podle mě to nejmenší.

@Kunick (12.08.2019 22:28): Jo, ale zrovna do indie se nic nevyváželo. :)
@Coldplaz (12.08.2019 19:11): Přesně tak, Asie a Čína jsou největší bordeláři. Mají plastů plné řeky a moře, v Indii je navíc pořád ve zvyku srát na ulici. Taky si myslím že problém není v taškách, ale v přístupu lidí.

Nevím, jaký článek kdo poslal, nespravuji to tu.

@valcik (12.08.2019 19:13): vystudovaný jako inženýr není, asi. Ale hodně se podílí na vývoji raket, jakožto "inženýr". Tedy, pokud nepostuje na twiter anime.
@Gordon (12.08.2019 19:06): Aký článok on poslal?

V súčasnosti sú omnoho väčšie problémy než igelitové tašky a najviac znečistenia stále spôsobujú Ázijské rozvojové krajiny. Pred rokmi som čítal, že výroba papierových tašiek je energeticky nárošnejšia ako plastových.
@Zx Atari (12.08.2019 14:35): Politické toto téma není, ten titulek politický je, protože je to klasický bait na "naštvání se na ministrini". Takže za mě v pohodě, politicky si to nepřednesl.

Taky by mi zrušení igelitek nevadilo, na odpad mám pytle. ale zase by mi přišlo na hovno jít do večerky a nemít z nějakého důvodu tašku sebou a nemít to kam dát.

@temporary account (12.08.2019 14:53): "Nafouknutá bublina": odkaz

@temporary account (12.08.2019 15:25): Plasty jsou stále i dnes jako tašky ekologičtější, ale záželí, jak je jedinec využívá.

@Coldplaz (12.08.2019 18:39): Protože není geniální matematik, ale inženýr.

Diskutující (11)