Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení chyb v profilech her a vývojářů

« Novější Starší »
Nevím nakolik to je důležité a zda se vám to chce řešit, ale u hry Castle Wolfenstein je komentář, který patří asi k Wolfenstein 3D. Tak nevím zda by nebylo dobré ho přesunout nebo smazat? Aby to někoho nemátlo a nešířily se tu zbytečně špatné informace.
Hlásím nefunkční ikonku sledování hry na „kartotéčním lístku”, resp. náhledu stěžejních informací ke hře v knihovně. Kliknu na obal hry a na kartičce s informacemi je ikonka neustále šedá, přestože hru sleduji. Ostatní ikonky, jako „Chci si zahrát”, „Hraji hru”, „Dohrál jsem hru” a „Vlastním hru” fungují naprosto spolehlivě. Předem díky za reakci.
V profilu hry Sanitarium tabulka ve statistikách ukazuje, že jeden uživatel hodnotil 0%, v hodnoceních jednotlivých uživatelů takové ohodnocení ale není.
@leebigh (30.05.2019 01:53): Běžní uživatelé své zajímavosti a odkazy samozřejmě upravovat mohou, ale tuším jen hodinu po jejich odeslání. Sranda je, že ti tady odpověděli dva moderátoři a ani jeden tu zajímavost neupravil :) Máš to tam.
Můžu poprosit o úpravu zajímavosti u hry Sigil? Zapomněl jsem do Beast Boxu přidat řádek s XL tričkem s motivem Sigilu. Děkuji a omlouvám se.
U zajímavostí her je za přezdívkou přidávajícího a datem mezera, místo aby byla až za čárkou. U odkazů je to v pořádku.
Ahoj, zaznamenal jsem takovou kuriozitu. Všiml jsem si, že jsem psal před nějakou dobou svůj 150. komentář, pak jsem po nějaké době psal další a všiml jsem si, že jich mám pořád jen 150, tudíž jeden musel být smazán. Hledal jsem a zjistil jsem, že zmizel celý profil hry Half-life: Source. Např. tento profil https://www.databaze-her.cz/hry/half-life-deathmatch-source/ na něj přímo odkazuje ve svém popisu, ovšem po rozkliknutí https://www.databaze-her.cz/hry/half-life-source/ stránka neexistuje. Co s tím? Byl profil smazán úmyslně s tím, že pouhá předělávka enginu si nezaslouží celý profil? Proč tedy HL: deathmatch profil má? Asi by to chtělo sjednotit. :)
@Zoltan (06.04.2019 12:28): Aha, no Catacomb Abyss má přímo ve hře uveden pouze Softdisk, takže bych tam asi nechal ten (koneckonců to bude alespoň korespondovat s ostatními díly, které tam taky mají uveden Softdisk, krom prvního Catacomb 3D The Descent, který dělal jakoby přímo ID pro Softdisk a ve hře je i zmíněn). Každopádně už jsem poslal úpravu.
@Isair (06.04.2019 11:39): Co vím, tak Gamer's Edge byla jakási divize Softdisk Publishing, kterou založil John Romero. Šlo o měsíční předplatné cd disku plného her a programů, pracovali na něm mimo Romera i oba Carmackové a částečně i Hall. Proto se u některých her objevuje Gamer's Edge a u některých Softdisk, protože je to dost provázané. Je v tom hokej :D
@Jumas (05.04.2019 18:41): Tak možná by bylo fajn, kdyby je někdo rovnou sloučil, ať to tu zase nezapadne :) (mám dojem, že jsem to takových pár let zpátky už jednou hlásil).

Byť co teď koukám, možná by ke Catacomb Abyss více sedl jako vývojář Softdisk Publishing (jako u ostatních dílů, navíc v GoG verzi není o Gamer's Edge žádná zmínka), i tak by to možná chtělo ten jeden Gamer's Edge profil smáznout, aby tu nedělal zbytečné problémy.
Schvaloval jsem to já. Moje chyba, že jsem si nevšim, že všichni 3 jsou jako jeden profil, vypadalo to jako 3 samostatný :) Dám to teda pod ten Odin, asi to tak bude nejsprávnější ;)
@jazz1 (01.03.2019 20:53): To mě také napadlo, že by se znovu přidal jako samostatný vývojář jedné hry, což je blbé, no. Možná by bylo lepší přidat jednoho jako hlavního a pak ty další uvést jako vedlejší, jak jsi psal. Klidně to tak budu dělat.

Často u těchto starších her na něco podobného narážím, že to dělá více lidí tu hru a je kolikrát těžké se dopátrat, jestli náleží nějakému vývojářskému týmu.
@raisen (01.03.2019 16:43): Odin byli vydavateli, ale všichni tři zmínění pánové byli i v jejich vývojářském týmu (viz třeba credits u Nodes of Yesod. Jiné zdroje u Robin of the Wood uvádějí jako vývojáře přímo Odin, zde třeba v dobové recenzi časopisu Crash.

Já si nemyslím, že jsi to udělala špatně, ale kdyby byl například pouze Steve Wetherill samotný autorem nějaké hry a chtěli bychom ji přidat, pak ho tu budeme mít znovu jako samostatného vývojáře? Možná by se k tomu mohl vyjádřit schvalující hry Robin of the Wood.
@jazz1 (01.03.2019 16:25): Také bych byla raději, kdyby šlo je zadávat po jednom, když jsou všichni hlavní. Tak je to například uvedeno na Wiki. Odin Computer Games jsem tady chápala jako vydavatele.

Na Mobygames je uvedeno tohle:

Code Steve Wetherill
Graphics Paul Salmon
Music Fred Gray

Koho by bylo vhodné dát jako hlavního? To jsem nevěděla jistě, a tak jsem zvolila možnost je napsat všechny tři.
Všiml jsem si, že u spousty komentářů nesouhlasí rozdíl mezi počtem plusů a mínusů. Dobře to je vidět u Mafie. Předpokládám, že je to v důsledku zabanování nějakého uživatele (Etalikor alias RudíkaBeník?). Hodnocení se smazalo, ale nedošlo k přepočítání. Jde to spravit ohodnocením a zrušením hodnocení komentáře, ale to není řešení.
@Johny8x (15.12.2018 11:02): Koukám, že tu druhou jsem schválil já, ale na svou obranu musím uvést, že ten první návrh měl až do září špatný název, takže jsem na duplicitu kvůli tomu nepřišel :/ Každopádně je to blbý :(
@leebigh (14.12.2018 14:49): To jsem projel plno her a nahrazoval nefunkční oficiální stránky. U některých MumboJumbo titulů jsem na Game House narazil (třeba u Snowball Run), tak jsem to doplnil i k Luxoru. Že jde o digitální distribuci jsem netušil, takže to klidně edituj.
Série Luxor.
Vývojář MumboJumbo má nefunkční stránky, ale v profilech je uveden odkaz na GameHouse, což tedy podle mě ofic. stránky nejsou i když byly takto editovány.
Co na to kolokvium VIP ? :-)
@miCHALupka (09.12.2018 15:41): Je to tak, máme tu hru interně uvedenou i v seznamu profilů, které jsou adepty na sloučení. Už zbývá jen naplánovat seanci, kde to finálně rozsekneme - počítám že začátek roku by na to mohl být dobrý čas.
Můj názor na hidden object hry Alice in Wonderland. První z roku 2010 v pořádku, ale přidávat "Extended Edition" z roku 2011, která skoro nic na hře nepozmění, my nepřijde pro databázi příliš dobré. Zajímalo by mě, jak se k tomu DH staví. Já bych byl proto smazat tu "Extended Edition" a pouze u té verze z roku 2010 zmínit, že vyšla ve vylepšené verzi v roce 2011 a co se změnilo. To by se sem rovnou mohli skoro všechyn hidden object hry přidat dvakrát, jednou jako klasicky vydané a podruhé jako "extended".

https://www.databaze-her.cz/hry/alice-in-wonderland-2010/
https://www.databaze-her.cz/hry/alice-in-wonderland-extended-edition/
Předem se bez mučení přiznávám že v mnou přidané hře Battlestar Galactica Deadlock (zatím se schvaluje) jsem úplně zapomněl naklikat ještě další platformy, takže chybí PS4 a Xbox One, datum pro všechny tři stejné.
Odeslal jsem změnu profilu hry Quell Memento, konkrétně změnu názvu. Nevšiml jsem si ale, že je název ještě několikrát v popisu hry, tak prosím opravit popis, nebo vrátit návrh.
Smazat

Pro Evolution Soccer 2008 - PS2, PSP a DS (V podstatě starý ročník s aktualizovanou soupiskou, DS verze uplně mimo)
Pro Evolution Soccer 2012 - PSP, 3DS (To samé)
U dalších ročníků to bude nejspíš stejné, ale dohledat rozdíly bude trochu náročnější, wiki o tom nepíše...
FIFA 11 - DS
U té fify to bude uplně stejný případ...

Peter Jackson’s King Kong - DS
GRID - DS
Garfield: A Tail of Two Kitties - DS
James Cameron’s Avatar: The Game - Wii, PSP (Dokonce jiný příběh), DS
Toy Story 3: The Video Game - DS

A asi by se toho dalo najít ještě mnohem víc. Ta DS platforma a celkově Nintendo konzole jsou zmigrované teda otřesně. Každému přece musí dojít, že když hra vyjde na domácí konzole (PS2, X360), tak že na DS to nemůže být stejná hra.
Poprosím opraviť môj preklep v odkaze na modifikáciu Sfall z hry Fallout 2. Namiesto spuštění tam je spušténí. Ďakujem.
Prosím o vrácení návrhu na přidání hry Onimusha 2: Samurai's Destiny, nepřehoditl jsem tam platformu z PC na PS2. Díky.

Diskutující (12)