Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení chyb v profilech her a vývojářů

< >
@Dunemaster (07.09.2020 22:42): Region lock v rámci DH nehraje roli. Kdyby ty hry šly koupit v Japonsku třeba, tak zde ta platforma zůstat může (Což se třeba nelíbí mně zas a dlouhodobě jsem pro zavedení regionálních dat vydání).

Nicméně někomu by zas mohlo přijít matoucí, že hra vlastně na XOne koupit nejde a DH ji vede jako XOne hru. No a viz Jumas, byl by to bordel a hlavně šílené množství práce kdyby se to mělo upravovat zas. Do budoucna to částečně vyřeší štítek zpětné kompatibility.
@Fritol (07.09.2020 22:13): Hmm, uz chapu, nicmene je to zavadejici, protoze donedavna kvuli region locku spousta jer pro XOne v ramci zoetne kompatibikity ani neslo koupit. A pritom tu byli jako XOne hry.

Pro me potom postrada smysl otevrit si XOne hry na DH a hledat, co bych si zahral, kdyz tam nektre hry ocividne nejsou. Koupit disk na 360 neni takovy problem.

Je to skoda, chapu, ze pravidla jsou nejak nastaveny, ale v tomto pripade jsou derava.
@Fritol (07.09.2020 22:13): A to by se ještě Wii, PS2 a určitě i jiné konzole museli rozdělit na různé verze, protože ne na všech lze spustit hry ze starších konzolí. To by byl pěknej bordel.
@Dunemaster (07.09.2020 21:50): Můžeš, ale to bys pak musel uvádět u každé GBA hry i DS, u každé DS hry i 3DS, u každé Gamecube hry i Wii, u každé PS hry i PS2 a tak dále a tak dále... DH pravidlo pro přidání platformy k jakékoliv hře je takové, že daná hra musí jít koupit na daném systému a to bez nutnosti vlastnit původní konzoli nebo herní disk pro ni určený. Což teda většina X360 her splňuje, protože jdou digitálně koupit na XOne, nicméně je tam pár "disc only" výjimek a tohle jsou jedny z nich.
@Fritol (30.07.2020 09:58): Obsah Beginning Hour nie je v hre vôbec prítomný. Ide síce o lokalitu z úvodu hry, no aj atmosfericky je trochu odlišná. A hlavne je to normálny prológ, ktorý dopĺňa dej plnej verzie.

"Capcom later revealed that the teaser is a prologue, a standalone experience and won't be featured in the final game, which will feature a different protagonist than the ones in the demo"
@666joxer (30.07.2020 10:10): Pokud tomu tak je, tak by možná nebylo na škodu zvážit jeho přidání. Ten RE by bylo fajn kdyby se k němu vyjádřil ještě někdo kdo to hrál. Ani nevím jestli se tu někdy podobné věci řešily.
@Fritol (30.07.2020 09:58): trofam si tvrdit ze 90% obsahu a lokace je komplet z plne hry, je tu jen novy ukol 'dostat se z domu'. Drtiva vetsina dem je mirne upraveny original. To uz daleko vic sem patri napr. demo k Starlancer, ktere obsahuje dve cele mise, ktere v plne hre nejsou...
Prosim smazat odkaz na oficialni stranky Star Ocean: Integrity and Faithlessness, odkazuji momentalne na Star Ocean : First Departure - R
Prosím o sloučení TOYBOX, [chybný odkaz na vývojáře] a [chybný odkaz na vývojáře] pod název TOYBOX.
Na záložce Správa databáze ukazuje tlačítko nahlášené zajímavosti, odkazy, videa 1, po rozkliknutí zde ale žádný návrh není. Screenshot
Ahoj. Všiml jsem si, že se asi v rámci doplňování platforem přidaly platformy Browser, Android, iOS k textovým adventurám Adama Cadreho. Je to trochu zavádějící (zvláště u toho browseru). Většina současných textových adventur (to jsou typicky ty, které jsou naprogramované v prostředí Inform, TADS, HUGO a ADRIFT a lze je stáhnout z jejich profilů na https://ifdb.tads.org) nejsou vydávané pro určitou konkrétní platformu, ale je k dispozici soubor (*.z5, *.z8, *.gam, *.zblorb, *.gblorb atd.) , který se musí načíst do programu (interpretu), a pokud tenhle interpret hru přečte, můžete hrát (a bez něj to obvykle nejde, většinou se např. nedodává instalační balíček nějaké textové adventury s exe souborem). Vtip je právě v tom, že tyhle interprety existují pro mraky platforem (kromě Windows, Linuxu, OSX, iOS a Androidu, jsou např. i nadšenecké porty pro ZxSpectrum a Amigu), takže textové adventury jsou vlastně platformě nezávislé. Typicky jsou ale určené pro hraní offline, takže i když zase existuje interpret do browseru (jmenuje se Parchment), ve kterém lze tyto adventury spustit (ne vždy ale Parchment hru interpretuje dobře!), moc se nečeká, kromě nějakých krátkých věcí, že se to i v browseru bude hrát. Spíše je to na těch stránkách https://ifdb.tads.org příležitost, jak si ji hned vyzkoušet. Pro hraní v browseru jsou ve výchozím stavu naopak určené hry vytvořené v systému Twine. Ale i hry ve Twine už se šíří komerčně offline (přes Steam, Google Play atd.). Podobě i hry v ChoiceScriptu (např. Choice of Robots) byly nejprve pro browser, ale dnes je lze běžně koupit na Steamu nebo pro iOS a Android. A pak jsou určité výjimky jako Cypher, který vznikl nezávisle na scéně kolem ifdb a ten se skutečně musí instalovat. U toho Adama Cadreho je to asi jedno, ale to spíš do budoucna. Píšu to hlavně jako určitou osvětu pro schvalovatele, protože je to poměrně exotický a minoritní žánr, takže se v tom nemusí každý orientovat.

Rekapitulace: v případě textových adventur vytvořených v Inform, TADS, HUGO a ADRIFT (lze zjistit na stránce hry na https://ifdb.tads.org) bych asi volil jenom výchozí platformu PC a ostatní jen v případě, že to autor vysloveně sám portuje (typicky, že to prodává, jako např. hra Hadean Lands). U her ve Twine bych zase volil jako výchozí platformu Browser (a zase, pokud existuje nějaká komerční hra jako Open Sorcery, tak tam to řešit individuálně dle systémových požadavků na stránkách hry).
U Sociable Soccer jsem omylem pridal datum vydani PC verz, ale hra tam vysla jenom v early access, neumim to ale editaci vymazat.

Zaroven se omlouvam za hekticke pridani her, ale mam casovy posun a vubec jsem si to neuvedomil Zanesl jsem tak par chyb v profilech, ale nyni by mely byt doufam uz vsechny submittnute pro editaci. Diky za pochopeni a jeste jednou se omlouvam.
@bukrrCZ (20.02.2020 14:50): Bohužel pokud se nejedná o PS4, tak DH ohledně konzolí dost zaostává stále. Konzolové exkluzivity minulých generací tu stále z velké části chybí a bude potřeba to všechno přidat ještě. PC komunita se nezapře no :) Ale ono to půjde...

Diskutující (7)