The Elder Scrolls II: Daggerfall

freeware (dříve placená hra)
31.08.1996 PC
Priame pokračovanie Areny, ktoré prakticky položilo základy budúceho sveta Elder Scrolls. Tam kde Arena načala svet, Daggerfall pridáva širokú mytológiu a obrovský svet. Na území 161.600 km štvorcových sa nachádza viac ako 15000 dedin, miest a dungeonov. Legendárne sú aj obrovské dungeony, v ktorých sa dalo neraz stratiť.

Hráč je postavený do úlohy agenta cisára Uriela Septima. Je vyslany do oblasti High Rock, aby zistil co sa stalo s kráľom Lysandusom, ktorého duch blúdi po uliciach Daggerfallu. Popri tom má ešte zistiť, čo sa stalo s listom poslaným istej osobe do Daggerfallu...

Hra byla k 15. výročí série uvolněna zdarma a je možné ji stáhnout z domovských stránek hry.

Moc pekny ,,remaster,, casti soundracku. https://www.youtube.com/watch?v=Gd-UcfAVJFY

Je to Daggerfall, hra s ktorou som strávil 10 rokov, hra tak jedinečná, že nemá konkurenciu, hra ktorej som jedinej ochotný priradiť absolútne hodnotenie, skrátka Daggerfall. Brána do sveta Elder Scrolls, nie je bez chýb a niekedy ju nebolo možné ani dohrať - všetko minulosť (až na to, že má problémy s istým druhom Celeronov, pokiaľ si dobre spomínam :) ). Nie je iná hra, v ktorej aj po 10 rokoch hrania keď prídete do nejakej dedinky, si môžete povedať, sakra tu som ešte nebol! :) Atmosféra dungeonov jedinečná, blúdenie správne blúdivé (až do doby, než si konečne zaopatríte teleportačné kúzlo), zvukové efekty mrazivé a všetko niekoľkonásobne dospelejšie, než napríklad Oblivion. A áno, tá hra má aj svoje negatíva, ale to má každá. Lenže v tomto prípade ma absolútne nezaujímajú. :)

Pro: Intro, Elder Scrolls a je to Daggerfall, svet v ktorom sa dá robiť množstvo vecí - keď viete ako na to. :)

Proti: Väčšinou veci technického charakteru, ale tie sú v tomto prípade irelevantné. :)

115 hodin, přesně tolik času jsem potřeboval na dohrání hlavní dějové linie Daggerfallu. A většina toho času byla neuvěřitelná RPG zábava. Nešel jsem samozřejmě jen po hlavním příběhu, ale ve skutečnosti toho zbylo ještě hodně, co jsem z Daggerfallu neviděl. Daggerfall se skoro spíše žije než hraje. Odkaz na můj herní deník už DJ zveřejnil na nástěnce, takže tam si každý může přečíst podrobnosti. Daggerfall má jednoznačně co nabídnout i dnes a pokud bych měl vyzdvihnout jen jednu věc, bude to jednoznačně výborný příběh, plný zamotaných vztahů královských rodin, který vás neustále žene vpřed.

Pro: Skvělý příběh, Atmosféra, Souboje, Hudba

Proti: Bugy, Komplikované dungeony, Automapping, Zvuky

Daggerfall je hra, kterou jsem kdysi sháněl děsnou dobu a pak se mi náhodou dostala do rukou za babku originálka i s manuálem. Hrál jsem ji neuvěřitelně dlouho a konce jsem se stejně nedopracoval. Obdivuju lidi, kteří Daggerfall dohráli, protože to už chtělo slušnou porci času. Ta rozloha je vskutku neskutečná. Vše je navíc ve skvělé grafice, atmosféra by se dala krájet a těch možností... Prostě pecka a basta.

Pro: Obrovská rozloha, grafika, možnosti, miliony předmětů a dovedností.

Proti: Ta rozhloha je fakt až neskutečná, bugy.

Daggerfall jsem hrále ještě jako malý capart na základce ...tenkrát to byla pecka a určitě ani dnes se nenajde hra která by se mohla s daggerem srovnávat co do počtů měst, vesnic ,dungeonů kterých je v daggeru opravdu plno a plno
Tenkrát mi přišlo famozní že člověk (ehm hráč) mohl koupit barák či loď , dalo se tam jezdit na koni a okrádat (ať už bohaté či chudé)- a to v opravdu pěkném příběhu - waw
I dnes si vzpomínám jak jsem nemohl zabít zombii či jak jsem poprvé míchal potiony atd.
Ale těch bugů..... och ještě teď se ve mě vaří moč když si vzpomenu kolikrát jsem se propadl dungeonem do mimoprostoru ...což po 3 hodinách tuhého boje a nesavování skutečně nasr...lo
Jinak pro mě legendární hra na kterých sem začínal svou cestu světy RPG

Pro: Atmosféra , Možnosti pro hráče , Opravdu rozsáhlost , Nepobíhají na každých 10 metrech deadry

Proti: Bugy , dlouhá předlouhá doba hraní , Při některých buzích hrozí likvidace klávesnice hráčem

K Daggerfallu toho není moc co říct. Dostal jsem se k němu zhruba před deseti lety, čili 2 roky po vydání, hra samotná mě ani nestačila začít nudit a už jsem narážel na první bugy... Zabugovanost původní verze byla ostatně, vedle asbolutního megalomanství designérů, hlavní "devizou", jinak vcelku dobré hry.

Pro: Jsou to Elder Scrolls, megalomanství (pozitivní důsledky)

Proti: megalomanství (negativní důsledky), bugy

0+3 / -3