The Elder Scrolls II: Daggerfall

@Richmond (06.12.2019 22:17): Ono v tom cistem UNITY zakladu to vypada vzasade stejne jako original, jen to je takove cistsi a uhlazenejsi a plynulejsi. Urcite bych to asi hral tak. Preci jen mi prijde zajimavejsi to mit co nejvic original nez tam mit celou hru zaflakanou vymysly moderu. Osobne by mi stacil jen nejaky hires patch, ani by to nemuselo byt na jinem enginu.
Bohuzel mapa mi prisla porad vicemene stejna, jen se lepe ovlada.
Tak jsem po dlouhem odkladani vyzkousel ten UNITY remake. V zakladu clovek oceni vysoke rozliseni a 60 fps. A kdyz clovek chce aby to fakt vypadalo aspon nejak trochu pribuzne dnesni dobe, tak to musi modovat, coz byl duvod tech mych odkladu. Po te co jsem tam nacpal, 3D stromy, travu, lepsi textury, 3D objekty, 2D NPC ve vyssim rozliseni, oblohu a efekty slunce to vypada docela pekne, akorat to uz moc Daggerfall nepripomina.
Ale ten holy zaklad ano, coz je fajn. dalsi problem nastal ve chvili kdy jsem zjistil ze bych to nejspis uz nehral. Ale kdo vi, treba jednou, urcite to necham radsi nainstalovane:)

Kazdopadne prace komunity je videt a je skoda ze se toho neujmula bethesda sama, ale asi vedi ze pomer vykon cena by nebyl to prave orechove. Ale aspon by to nesezralo nahned prakticky 8GB pameti kdyz tam jsou ty mody.
@Tarhiel (23.08.2017 11:58): Na tom to hraju, jen jsem zjistil, že poslední verze je 2.14 a ne 2.13, jak jsem si původně myslel. Takže jsem povýšil.

A i tento fan installer stále znamená asi 40 různých chyb, jedna z nich je právě to mizení předmětů z vozíku, tak mě zajímalo, jak jste to kdo řešili. Mick se uskrovnil, což jsem přesně nechtěl slyšet :-)
@Tarhiel (23.08.2017 11:58): Nope, su veci, ktore neopatchujes, ale je dost mozne, ze v Unity remaku to bude opravene, kedze je to kod, ktory je robeny od zakladov. Len, kto vie kolko este bude trvat dotiahnut ho do konca :)
@MickTheMage (23.08.2017 03:03): To se Ti lehko řekne, ale já chci prodat všechny Ty věci, které z nepřátel vymlátím a moje nosnost coby Battlemage není nijak vysoká :-)

Na druhou stranu je pravda, že už mám koupená +- všechna kouzla, která hodlám používat, takže krom superdrahých "money sink" věcí typu loď a dům mi toho tolik nechybí.

Takže se spíše vrhnu na trénování postavy, abych mohl pokračovat v hlavním questu.
@Phoenix (22.08.2017 23:35): Minimalizuj jeho pouzivanie :) Uprimne o tomto bugu som pocul, ale kedze som vlastne wagon nikdy poriadne nepouzil... nebol s nim problem. Vseobecna rada znie:

Items in your wagon may disappear from time to time. This is a bug confirmed by Bethesda who haven't been able to fix it. Avoid this by checking your wagon inventory after loads to ensure nothing is missing at the end of list, selling unused items frequently, and by running the fixsave utility often.
@Charllize (22.08.2017 21:12): jj, mapa je ještě více super než v Terminator Future Shock :-) Aha, vidím, že mazar1234 už to píše taky :-)

@mazar1234 (22.08.2017 21:14): Já jsem si tak trochu říkal, že první quest pro guildu nebude tak hardcore (Recall koupený mám), protože tutorial dungeon byl krásně přehledný (takže zorientovat se v něčem podobném byť 2x větším by šlo), ale vzhledem k tomu, že se úkoly a dungy generují náhodně, tak jsem to riskovat neměl.

Podařilo se mi dostat se ven a dostal jsem dopis, jdu si jej přečíst :-)
Jednoduchý úkol, zabij obra. Na začátku velice malého dungeonu jsem frajersky nezakouzlil Recall, protože co by se v prvním úkolu pro Fighter guild mohlo stát, že :-)) No, dungeon nebyl zase tak malý, netuším jak ven, dám tomu chvíli a loadnu save před zadáním úkolu :-)

A dostat hned v polovině tutorial dungeonu plague bylo také příjemné. Ta hra se s tím zkrátka nemaže (řekl bych ani na poměry série) :-)) Ale nemůžu říci, že by mi to vadilo.
@MickTheMage (01.09.2016 00:30): Tohle se krásně četlo. Mám takové pocity u hodně titulů. A zrovna u Daggerfallu taky, sice jsem ho nedohrál, ale nějakou tu desítku hodin jsem v něm taky strávil. Safra, jako by to bylo včera...
@MickTheMage (01.09.2016 00:30): Takové příspěvky by se měly zakázat!!! Člověk pak má pocit, že by měl sepsat závěť a objednat rakev. ;)

Mimochodem sleduješ ten projekt Daggerfall Unity? Koukám, že na tom stále makaj, vypadá to nadějně.
20 rokov, 20 rokov... mrazi ma z toho. Nie je mozne, fakt nie, pretoze ak ano, tak som totalne v -censored- Vrchol celej serie, poklad nad pokaldy...a mimochodom, na tuto temu sa so mnou nediskutuje ;) Jesus, ale 20 rokov. Bolo to akoby vcera, ked som si z Brlohu priniesol tu krabicku. Listoval manualom a v hlave si skladal ako bude vyzrat moja postava. Sakra, ja mam taky pocit, ze som vtedy nejaky peniaz vyzobral aj od rodicov. Aj ked treba povedat, ze ja som Daggerfall kupoval cca rok po vydani :) Ale tiez to bolo v tomto lentom obdobi. A potom... netusim. Niekolko dni strateny v jednom dungeone? Cesta peso (v hre bola zima) do najlbizsieho mesta, pretoze som nedokazal prist na to, ci tam je mapa sveta... RTFM! Vlastne, ono sa stacilo pozriet na nastavenia klaves, ale... Ach, blby cas. Plynie ked nema :(
Verzia 0.1 konverzie Daggerfallu do enginu Unity. Vyzera to zaujimavo i ked plnohodnotne to hrat este nejde. Otazkou teraz je, ci to bude aj dokoncene. Vieme ako dopadaju podobne nadsenecke projekty :)
Jop. Skoda len, ze v neskorsich hrach uz nic poriadne (a vtipne, ten o Kajiitoch, konciacich s Meow, je tiez super :) ) nedokazali vymysliet. Divne. A promiskuitne Dark Elfky sa uz tiez, ehm, nikde neobjavuju :)
"How is your wife," asked Zalither.
"She's in bed with laryngitis," replied Harlyth.
"Is that Argonian bastard back in town again?"
@Say (20.06.2012 12:33): Eh? Stare jak republika a uz skoro viac ako polrok (ak nie viac) sa to nehybe. I ked autor stale tvrdi, ze na tom pracuje. Ale stale to nie je rozumne hratelne, takze... Si este pockas :)
Jo tak to znám, takto se mi zprotivila už celá řada her. Naštěstí nikdo z okolí nehraje adventury/rpg :).
:) Za tu averzi vůči Final Fantasy může jeden z mých kámošů - tak dlouho mi to nutil, až jsem si to s nechutí zahrál... kdyby tomu dal možná čas. (Nu což já mu zase zprotivil Morrowind :))
Tak to jsou dva chvályhodné úkony.

(pominu-li pětapadesátku FFVII :)
Řekl jsem si, že před vydáním Skyrimu stihnu ještě dva své resty:
Dohraju Daggerfall a založím si účet na DH... Daggerfall jsem dohrál, ale účet jsem si udělal až dneska ;)
Kde se najednou objevilo tolik hráčů Daggerfallu? :)

Přijde mi, že v poslední době ji každý nově registrovaný uživatel hodnotil.
Přesně tak. Ono se řekne, že máme nový engine, tak převedem starou bombu do nového kabátku, ale je s tím takové práce, že většina projektů buď vůbec nevyjde nebo stojí za prd.
Bodkin - to je teda dost stara informacia :) Skoda len, ze chlapik zaroven roby aj na Dark Forces. Bol by som radsej keby svoju pozornost plne venoval Daggerfallu. Este ma totiz pred sebou hooodne prace. A ked sa dostavia "real-life" problemy, tak to moze skoncit aj vo vzduchu. Ako vacsina podobne nadejnych projektov.
Bodkin: Wow, jenom aby s tím nesekli jako třeba s Might & Magic Tribute.
Takový krok bych čekal v souvislosti s ohlášením dalšího dílu. Že by někdy brzo?
Hmmm, zaujimave...nedam na tuto hru dopustit, ale predsa len mam pochybnosti, ci by dokazala oslovit dnesneho hraca. Pre mna je to prilis spomienok, prilis nostalgie. OK, vraciam sa do Northmooru...aspon na chvilu.
Na druhej strane aspon teraz maju moznost ju vyskusat uplne legalne. Ale krabica je krabica :)
Tak nám byl Daggerfall uvolněn jako freeware, sice tak 8 let overdue (chtěl jsem ho hrát před vydáním Morrowindu), ale lepší než nic : ).Ještě by to chtělo aby ho někdo ve stylu gog her zabalil do jednoduchý dosbox instalace, a bylo by to supr.
Edit: To hraní se slovíčky taky moc nechápu, nejspíš je to takový pokus ze sebe sejmout aspoň část té nálepky "warezák"... A celkem to funguje :-) Blbý je, když to pak někdo považuje za zcela legální věc...
No třeba googlu to v souvislosti s použitím AdSense vůbec nevadí - teda abandonware download na webu :-) A hostingu vadí jen vysoký trafik nebo velké vytížení serveru, což jsou bohužel průvodní jevy návštěvnosti kolem 2000 denně... Pravda, hosting je zahraniční...
EDIT: Tedy vlastně chápu, alespoň v kontextu onoho serveru, ve vyhledávačích by se asi některé termíny poskytovatelům hostingů moc nelíbily...
Cobra: Já nějaký vymítač warezu nejsem (heh), jen nevidím důvod, proč si hrát se slovíčky.
No a protože pojem "abandonware" je pojem dosti zvláštní, resp. nijak právně nedefinovaný, každý kdo provozuje stránky s downloadem tohoto tzv. abandonware by si měl být vědom toho, že se může jednoho krásného dne dočkat pozornosti od OSA, ESA, BSA a podobných samozvaných ochránců práv autorů, kteří mu řeknou: "Ty warezáku, buď ten web zavřeš nebo zařídíme, aby fungoval v souladu s našimi pravidly, případně byl uzavřen." No a dopadne asi jako abandonia.net. Výhoda je v tom, že o ta práva se musí někdo přihlásit, což u spousty her už nikdo neudělá (bylo by s tím víc starostí než zisku). Takže není to legální, ale hraje se na to, že na to každý kašle... Pokud máš něco proti warezu, nestahuj to a nám dej pokoj :-)
Jab: Eh, skleróza asi :-/ Nějak mi ale vážně vypadlo, že to je ten warezový server :)
7c: Běž už do háje. Ptáš se mě na tu samou otázku asi podesáté, přičemž hned napoprvé si odpověď znal předem. ;-)
Jab: A to je ta hra volně ke stažení, nebo jsou RPGhry.cz v podstatě RPGwarez.cz (nebo to mají nějak vyřešené po právní stránce)? Protože pokud ne, tak "stáhnout" ji můžeš kdekoliv...
Nahodne sa generuju len dungeony, svet uz je vygenerovany raz a tak vyzera na kazdom kompe - pokial si dobre spominam. Hra ma okolo 500MB, co je na tu dobu uplne normalne. A hudba je samozrejme dana, negenerovana.
Moc by mě zajímalo, co zabírá ty stovky mega. Co já vím, tak většina obsahu je náhodně generovaná. Takže to vidím na nějaký mizerně komprimovaný filmečky. :-) (Teď mě napadlo, není tam náhodou i náhodně generovaná hudba?)
Ja kdysi davno (tak pred deseti lety) koupil pres inzerat original za par supu i s manualem :) Kdyztak to muzu nekam uploadnout, ale je to tusim cely cd.
Jo, tak to je teda řízná cena. :-) Btw je to i na RPGhry.cz, ovšem vzhledem k velikosti hry je třeba mít V.I.P. účet, abys to stáhl (což značí udělat něco pro stránku).
Zrovna nedavno byl asi 2x na Aukru v puvodni krabici jeste s folii :) Tusim za 1800,-