Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ugh!

74
138 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1992 AmigaC64
31.12.1992 PC
Vývojáři:
Ego Software, Bones Park Software Artistic (PC verze), Haip Software (C64 verze)
Ugh! je klasika z roku 1992. Již v pravěku byli lidé chytří a vynalézaví a tak si jednou jeden z nich postavil první helikoptéru. A co jiného ho nenapadlo - začal podnikat. Jako taxikář. Vaším úkolem je tedy převážet zákazníky ve Vaší dřevěno-kamenné "helikoptéře" a to za co nejlepší čas a co nejbezpečněji. Levelů je tu spousta a jsou čím dál tím těžší a zapeklitější. Občas se na Vás může vyřídit dinosaurus nebo se Vás snaží sejmout něco co vypadá jako pterodaktyl. Poznáte tedy, že být taxikářem není zrovna nejlehčí práce a projít všech 69 levelů dá docela zabrat.


Poslední diskuzní příspěvek

S4TW: A Prehistorika jsem taky znal, ale hrál až po doporučení ženy. Každopádně tyhle hry nejsou nic pro mě, já radši tituly, co mě nenutí…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Většinou hry ženě doporučuji já, ale Ugh! je jednou z mála výjimek, kde tomu bylo naopak. Pravěký létající taxikář, který díky svému neobvyklému vynálezu vydělává peníze, aby se zavděčil své milované, to už stojí za vyzkoušení.

Ovládání je zvládnuto dobře a létající stroj optimálně reaguje na stisknuté klávesy. Škoda, že hratelnost ovlivňují ještě další faktory. Že se stroj při nárazu poškodí je logické, vyhýbat se běžícím triceratopsům či letícím pterodaktylům při troše cviku také není až takovým problémem, ale stoupající voda je příšernost. Úseky ve hrách, které používají podobné principy k tomu, aby je hráč proběhl co možná nejrychleji, přímo nesnáším.

Možná se k Ugh! ještě vrátím a třeba se mi i podaří dopravit všechny pasažéry tam, kam chtějí. Pokud tomu ale tak někdy bude, tak jedině v tom případě, že mi s tím v režimu dvou hráčů někdo pomůže.

Pro: prostředí, taxikaření, ovládání, režim dvou hráčů

Proti: stoupající voda, některé zbytečně obtížné levely

+20
  • PC 85
"Taxikářem rychle a levně"
Abych pravdu řekl, tak jsem se ke hře dostal až osm let po jejím vydání a i přes to, že mě od ní dělilo osm let, tak mě její originální nápad naprosto vcucl do sebe. Jenže, jak už to tak bývá, tak originální nápad není vše, co drží hru nad vodou...

Hra obsahovala 69 úrovní, ale v nadšení a v chuti k hrán mě dokázalo udržet nanejvýš 40, protože hra se vlastně držela neustálého stereotypu (nalož - vylož - uhni pterodaktilovy). Pterodaktilové, potopa a podobné věcičky hru občas trochu okořenily a proto to nebyl pouhý boj o čas a díky tomu si možná hra dokázala pozornost udržet tak dlouho. Bohužel, jak už jsem psal, nadšení upadalo...

To ovšem dokázala zase zdvihnout hra pro dva hráče, která byla podobná singleplayeru. Hrát to se svým kamarádem byla mnohem větší zábava a člověk se opravdu pobavil a zasmál.

K pohodlnosti hry přispívalo ovládání, které bylo už klasicky jednoduché a praktické. Všechno tohle podtrhávala grafika která byla příjemně nakreslená a na svou dobu opravdu dokonalá.
A tak, když to vezmu z pohledu kdy byla hra vydaná a kdy jsem ji hrál já, tak ji můžu ohodnotit jedině kladně, protože hra, která osm let po vydání dokáže udržet svoji pozornost až do konce musí být opravdu dobrá - 85%.

Pro: Originální nápad, multiplayer, ovládání, grafika

Proti: Po čase stereotyp

+19
  • PC 85
Jeden pračlověk si chtěl získat srce jedné ženské. Ta když zjistila, že je švorc tak ho pohrdavě odmítla. A on přišel na nápad sestrojil šlapací helikoptéru, kterou bude převážet lidi. To je v stručnosti příběh ugh. Máte helikopteru a převážíte 3 typy pasažerů chlapa, ženskou a dědka. Rozíl je v tom jak dlouho vydrží ve vodě když se shodíte. Dědek se hned utopí, ženská vydrží nejdéle a chlap je tak mezi tim. A taky v tom kolik vám za odvoz dají dědek vám dá nejvíc, chlap nejmíň a ženská je tak mezi tím. Proto pokud chcete mít hodně velký skore tak je dobrý si promyslet jak je budete převážet a nepřevážet je podle toho jak vylezou.

Podstatou hry je, že musíte převést lidi co nejrychleji nesmíte do stěny ani o zem moc narazit nebo se nehat sestřelit pterodaktylem. Pokud vám docházejí síly tak můžete ze stromu vymlátit ovoce za které se najíte a dostanete dostatek energie na šlapání.
Hra je poměrně velmi jednoduchá. Zpestřují jí zvířata, která vám znesnadní odvoz pterodaktyl, triceratops, dinosaurus nebo zvedající se voda a vánice. Nejzábavnější je tohrát ve dvou,protože to si užijete dobrou zábavu.

Pro: jednoduchost,zábavnost v multiplayru

+12
  • PC 70
Samotná hra má jednoduchý princip, který postupným zdoláním úrovní nabývá na obtížnosti. Na obrazovce máte několik jeskyní, které jsou umístěné v různých výškách. U těchto jeskyní bývá cedule s římskými číslicemi a každý obyvatel, který z ní vyjde se u ní zastaví. Násleně v komiksové bublině oznámí na jaké patro se chce dostat. A dostáváme se do role samotného hráče. Budete ovládat prehistorický šlapací vrtulník, který převáži z mezipater místní jeskyní obyvatele. Hra má sedmdesát úrovní, což je dost velká porce zábavy. Samotné převážení pasažerů není těžké. Překážkami jsou například stoupající hladina vody, kdy budete muset co nejdříve odvozit pralidi z prvních pater, nebo létající pterodaktyl a další. Navíc má vrtulník pouze určitou odolnost, takže se musíte kontrolovat, zbytečně nenarážet a přistávat opatrně. V patrech můžete také naložit kámen, který potom z vrtulníku spustíte na strom a z něj vypadne ovoce, které dobíjí energii. Vcelku zábavná a chytlavá hra s vzrůstající obtížností.

Hra se ovládá směrovými šipkami. Ve Windows xp jsem nemusel použít dosbox, hra se spustila ale bez zvuku. V DosBoxu jde vše, tak jak má i se zvuky. Navíc lze hru hrát i s gamepadem.

článek s obrázky

Pro: originální nápad, ovládání, milá gfrafika

Proti: ovládání

+11
  • PC --
Docela nerad vzpomínám na tyhle hry. Každopádně tohle nebyla špatná hra, pěkná grafika, bylo to dlouhý, chytlavý, co víc si člověk mohl přát? Holt, víc se toho o některých hrách říct nedá.

---
Alternativa:
Prehistoric
+4 +6 −2