A Highland Song

05.12.2023

Moira McKinnon uteče z domova a snaží se dostat na pobřeží ke svému strýci Hamishovi. Nejen proto, že nikdy neviděla moře, strýc na ní však v posledním dopise naléhal, aby se za ním vypravila k majáku, protože ji potřebuje sdělit tajemství, které dopisem předat nelze.

Jedná se o 2D platformovku s jednoduchými survival prvky, kde musíte naší hrdinku navigovat skrze skotské kopce a jeskyně a dostat ji k jejímu cíli co možná nejdříve, zároveň ale brát v potaz počasí, které může putování ztížit, a denní cyklus, kdy je nutné najít v noci vhodné útočiště na přespání. Cestou můžete narazit na různé předměty a postavy, které vám poví něco o místní historii, nebo můžete nalézt fragmenty map, které vám odhalí zkratky a jiné cesty. Hra obsahuje i rytmické pasáže, kdy některé větší úseky map můžete za zvuků skotské folkové hudby přeskákat a zkrátit si tak čas potřebný k překonání této vzdálenosti.