Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

« Novější Starší »
@Bursoft (07:25): Dva dny celkem v poho (tzn. jeden den ráno vytáhnu z nabíječky a další den večer jej tam dám). Samozřejmě pokud bych jel celý den youtube nebo i jen brouzdal net, tak bych jej stejně zvládnul vyflákat za... Tak pět šest hodin?
@Thellwin (22.07.2018 23:42): @Jab (22.07.2018 21:37): Jak dlouho vám ty pádla vydrží nabitý? Chápu, že je to relativní, každý využívá telefon jinak. Nicméně kolikrát je to i SW a HW záležitost, ne jen kapacita. Optimalizovanej systém dělá divy. Dřív jsem měl Nexus 4 s čistým droidem 6, baterka kolem 2,3k jestli si pamatuju, výdrž tragická, i když jsem s ním nic moc nedělal, málokdy vydržel od rána do večera. Teď mám Samsung A3 taky s 2,3k a 2 dny nejsou až takovej problém. S nějakou zátěží den a půl dám.
Já teď vyměnil Lenovo P1 Pro (5000 mAh) za Redmi Note 5 (4000 mAh) a ta vydrž je i na tom RN5 dobrá. Ale klidně bych snesl, kdyby ten RN5 byl o milimetr tlustší a měl o 1000 mAh víc. To lenovo mi do ruky tím jak nebylo tak tenké přišlo pohodlnější, nechápu tu honičku za tím, mít ty telefony za každou cenu tenké.

Já potřebuju telefon, co prostě vydrží náročnej den bez toho, abych musel pozdě odpoledne honit nabíječku a když jsem hledal nástupce za P1 Pro tak jsem zjistil, že toho zase tak moc na výběr není, aby to splňovalo moje požadavky.
@GodOfTheSick (22.07.2018 22:44): Teď už nepoznám, zda si jen tak staromilsky stěžuješ nebo jedeš ten svůj mod "vtipnosti" nebo to myslíš ještě vážně. Tak či tak ty základní aspekty jsem imho zmínil. ;)
@Jab (22.07.2018 22:29): Tak dřív se baterky v telefonu vyndávaly stejně snadno jako u ovladače televize, takže nevím, proč by to nešlo i dnes. Odolnost nikoho moc nezajímá, pokud není potápěč nebo horolezec. Pár takových mobilů na trhu je, ale co jsem viděl, tak všechny mají baterku max 3000, což je k ničemu. EU vydává směrnice na kde co, ale tohle nechá být, taky divné.
@GodOfTheSick (22.07.2018 22:26): Nejčastěji kvůli certifikacím na vyšší odolnost. Další dobré důvody jsou unibody konstrukce. A tolik módní sklo se také hůře sundavá. A také když baterii nemůžeš vyndat, tak ji můžeš vyrobit v různých šílených tvarech, abys tak ušetřil místo v telefonu. A pak jsou ty důvody kapitalistické. Když musíš do servisu kvůli výměně baterie, tak kolikrát už přidáš raději jen něco málo navíc a koupíš nový telefon. Čili to byla taková vějička krásy a vyšší odolnosti, aby se smartphony u uživatelů rychleji točily. ;)
Proč vlastně s nástupem smartfónů přestaly být baterky vyměnitelné? Dneska jsou baterky tak tenké, že by se dala nosit náhradní v peněžence a v případě potřeby jednoduše prohodit. Divím se, že to někdo neudělá a nepostaví na tom kampaň, lidi by tom určitě skočily víc než na nějaké sedum palcové 4k nesmysle.
@Paul (22.07.2018 21:32): Jak píšu, není to tragedie. Pro mě tedy. Vždy mám alespoň dvě nabíječky a jednu případně nechávám v práci. A to i teď s tím Redmi Notem 4. Ne že bych ji vyloženě potřeboval, ale stává se mi, že třebas někam jedu po práci na víkend a nabíječku zrovna jako na čerta nechám doma. Tak tu v práci mám na jistotu, pokud doma telefon zapomenu dobít a i jako cestovní zálohu. :)

Čímž nerozporuji, že bych také ocenil větší. Problém v tom tedy vidím. Tragedii ne. ;)
Cywe ta Nokia 8 klesla na sedm tisíc... Za Snapdragon 835, Carl Zeiss duální foťák s optickou stabilizací, čistý android se zárukou aktualizací, QHD displej, kvalitní hliník, IP 54 certifikaci...

Můj Redmi Note 4 funguje pěkně. Ale hernajs tohle mě láká...
Hloupý dotaz - ceny RAM stoupají? Chtěl jsem si dokoupit dalších 2×4 GB stejné paměti, co už mám a vidím, že je o 600 Kč dražší než před rokem.
A keď chce Chuck Norris sledovať film, vytrhne optický kábel z centrálneho uzla, priloží si ho k oku a vidí všetky filmy naraz!
@Walome (18.07.2018 15:10): Máš si zaplatiť odborníka, to je základ života,
chceš ušetriť a nemáš na to skill?
Keď ti praskne potrubie tak tiež nezaplatíš plumberovi? Aby si ušetril pár centov?
Patrí ti to!
@Gordon (18.07.2018 14:54): ale tak uznej že to je fakt riskantní, si koupíš telefon za deset dvacet tisíc a pak tam budeš lepit sklíčko se zpocenýma rukama jak kdybys deaktivoval bombu.

Na druhou stranu, dá se to pak odstranit a vyčistit, ale pořád je to dost voser.

A třeba mně se tam udělala bublinka až po dvou letech, NIKDY NEJSI V BEZPEČÍ.
@Gordon (18.07.2018 13:31): To je dost relativní, musíš to dělat ve sterilním prostředí, protože jakmile se ti na ten displej po očištění dostane smítko prachu, okamžitě to udělá bublinku a jsi v hajzlu. Ono dělat rychle věc, kterou nejde spravit, když ji posereš, není jen tak.

Mně to sklo stejně vadí, minimálně na mým samsungu dost vyčuhuje do výšky a zapouští mi prostřední tlačítko se čtečkou.
Opět se jednou potřebuji obrátit na místní odporníky - na myši (Trust Evo Advanced Wireless Laser Mouse) mi již tradičně odchází prostřední tlačítko a hledám novou. Co používáte a doporučujete?
Mými požadavky jsou bezdrátovost, a čím víc tlačítek, tím víc Adidas.
@Jab (18.07.2018 10:04): Jo, taky tomu neholduju. Já měl rád kovový, HTC one m7 byl konstrukčně perfektní telefon, až na zapínací tlačítko. Jednou dvakrát mi spadl z malé výšky a nebylo to ani poznat. Jenomže když máš preference jako já = velikost okolo 135 mm na výšku, moc si vybírat nejde. Buď drahý, ale myslim snad uz taky skleněný Sony compact, sheepPhone SE, kterej po 3 letech furt stoji snad kolem 10k, standardní sheepPhone drahej jak herní PC nebo ojetá felda anebo můj aktuální poslední ťamťung A3, bohužel celosklo.
Já si vždycky koupím telefon s kovovým tělem, z ebaye koupím skla 50 Kč/kus (folie mi vždycky drhnou nechutně o prst a flip pouzdra jsou hroznej opruz) a sklo nalepím za 5 minut bez bublinek. Možná bych to přežil i bez skla, protože mi telefon nepadá (stačí ho pořádně držet, ne jak babička svatební fotku, a neházet s ním) a dávám ho do kapsy, kde nemám klíče a mince. Nalepené sklo tam mám jenom pro všechny případy.

Základem úspěchu lepení skla je pořádně vyčistit display od mastnoty isopropanolem (většinou k tomu dodávají výrobci napuštěný ubrousek), pak přiložit sklo, pořádně poštelovat pozici a nalepit si lepící páskou „panty“. Pak odklopit, naposledy setřít prach něčím, co nepouští chlupy a ihned odlepit fólii a překlopit sklo zpátky. Jenom se to zavře jako knížka a ty panty to dají do přesný pozice. Jestli tam i pak máš zrnko prachu, tak doporučuju doma vytřít prach. :D
@Bursoft (18.07.2018 09:47): Šílená je ruku v ruce s tím ta prevalence telefonů se skleněnými zády. Jednou to upadne a je tam pavouk. Sice je výhoda, že tyhle telefony vypadají "exkluzivně" a mohou mít bezdrátové nabíjení, ale to druhé zvládne i telefon s plastovými zády. Není ani problém vyrobit odolný a na omak příjemný polykarbonát, který de facto nechytá otisky a případné rýhy nejsou tolik vidět, jelikož materiál je celý v dané barvě. To už mi přijde jako úplná blbost si za sklo nad tohle ještě připlácet. Každá levná Lumia tuhle kvalitní umělotinu měla.
Nalepit sklo na telefon je porod, ale nalepit ho tak, aby mezi displejem a sklem nezůstaly bublinky, to je očistec. A pokud tam zůstanou, sklo se do pár týdnů odlepí... já to vzdal třeba. Stejně při dnešních nenažraných aplikacích, kvalitě výroby a délkou SW podpory foun nevydrží víc jak 3-4 roky, takže pokud telefon vyloženě nepadne na displej, asi nemá cenu toto řešit.
@Cobot (18.07.2018 09:25): promysli no. Já bych dneska volil už ten kryt, čistě z toho důvodu, že si nechci na novej telefon něco lepit. Ale jako je to ujetý, člověk musí vzpomínat na 3310 se slzou v oku.
@Cobot (18.07.2018 09:06): Já tomu úplně nefandím. Nekupuji telefony se skleněnými zády, používám flip pouzdra, kožená pouzdra nebo pouzdra na záda s mírným přesahem na přední stranu. Displej jsem zatím nikdy nerozbil.

Skla vypadají lépe jak folie, ale při své "šikovnosti" se navíc bojím nalepovat oboje. Pravděpodobně bych to akorát zmrvil.

Pro Nokii 7 Plus už je těch pouzder dost. Imho škoda si mrvit displej fólií nebo špatně nalepeným sklem.

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Nokia+7+plus
@Bodkin (17.07.2018 21:41): Osm je utrpení, šestnáct jsem také vyžral do roka (a to mám v mobilu max do patnácti hudebních alb), ale 32 GB už mi stačí. S paměťovkou na fotky atp. mám ještě solidní rezervu. Spíše ty 4GB RAM se hodí. Tři stále stačí. Nicméně už se najdou situace, kdy si rozdílu všimneš.

Btw pokud ti CZC nějak epesně nesníží cenu, tak to kup jinde. 6,4 tisíc... To asi upadli.
@kuler91 (17.07.2018 23:02): Tak to nemá co dělat s tím jít s dobou. Velikost aplikací neůměrně roste. Je to stejné jako hry na PC. Určitě bude hůř než líp.

Na fotky a videa máme SD karty. A i ta velikost fotek je dneska dost jinde než před pár lety.
Mě stačí bohatě 8GB ... asi nejdu s dobou a nemám potřebu fotit, natáčet furt samé zhovadilosti na které po cestě se psem narazím a násldně to všechno upladovat na fejsbuk.
@Bodkin (17.07.2018 21:41): 64GB je nádhera! Zvlášť když jsi měl předtím 16GB a furt jenom mazal. Já v práci dostal novej telefon. Už nevim co do něj narvat a mám stále 34GB volnejch. Pocit k nezaplacení!

Mimochodem poprvý zvažuju nějaký ochraný sklo nebo folii. Nikdy jsem tohle nepoužíval, ale telefon bude za dva roky můj a tak si ho chci uchovat. Jsou nějaká obecná doporučení zda trvzené sklo nebo folie a případně jakou značku?

Jinak Nokia 7 Plus je parádní telefon. Poprvý mám telefon za desítku a kvalita zpracování mě fakt překvapila. Má to lecos do sebe a změnil jsem názor, že plast stačí. Telefon je neskutečně pevnej. Rychlost všeho super. O to víc mě sere, že Vodafone nedává firemním zákazníkům dualsim verze a mě tak zůstala pro soukromé použítí stále má ušmudlaná Lumie 640. Jinak Android 8.1 už je bezproblémově použitelný systém. Sice to používám týden a jsem samozřejmě trochu neobjektivní, ale je to další příjemné překvapení.
@valcik (17.07.2018 18:18): Jo, to je ten marketing = oblbovacie žvásty.
Uvádzať brutálne znejúce čísla v nejakej jednotke, pritom keby tie isté čísla vyjadrili v inej jednotke tak by to laikov vôbec nezaujímalo.

Ideálny príklad je práve uvádzanie internetovej rýchlosti v Mbps namiesto toho čo kohokoľvek kto má aspoň elementárne poňatie o veci zaujíma - MBps....

Lebo napr. úžasných 100 (Mb) je v skutočnosti 12,5 MBps, čo je síce z pohľadu človeka, ktorý vyrastal na dial-up pripojení s rýchlosťou cca 5 KBps (alebo 2-3 častokrát) brutálna rýchlosť, ale pointa je to že radšej budú uvádzať všeliaké stovky/tisíce/milióny bullshit rýchlostí aby ohúrili laikov.

BTW mobilní operátori majú u nás brutálnu agregáciu, takže akonáhle si to kúpi veľa ľudí, tak v špičke nebudú mať ani polovicu tej rýchlosti. Najhorší internet je od mobilných operátorov, práve kvôli agregácii.
@Gordon (17.07.2018 17:40): Mám stomegovou optiku od omegy. Vygoogli si Omega Chrudim a počti si. Net jede výborně mimo přepěťovku. Jakmile to propojím, rychlost klesne. Zkouším to dva dny, žádný ping ani pong neblbne.
Přes přepěťovku to je kolem 15Mb/s stahování, když to propojím bez ní, tak přes 90 Mb/s. Co si pamatuju, tak to přes ni bylo podstatně víc. Měl jsem tu včera technika z omegy, který mi to tu procházel s nějakým uděladlem a u tý přepěťovky mu to házelo chyby. Router byl odesranej tak jako tak, ale ta přepěťovka prostě zpomaluje rychlost a to kurva zatraceně dost. Tu samou brát rozhodně nechci a potřebuju odstínit net, tv a modemy. Je v tom elektronika za 40k.

Diskutující (9)