Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

« Novější Starší »

@CrocoRay (17.08.2017 20:54): úplně v pohodě ;o) já jsem se skoro učila brát si k tomu myš, jak jsem byla zvyklá. Taky doma máme jen každej svůj notebook a na těch hrajeme a děláme vše. Žádné stolní PC se nekoná. Z toho by tady místním taky praskla cevka ;o)

@RomcaT (17.08.2017 19:57): Ty vole na touchpadu? Jako já zkusil ze srandy hrát střílečku a dělali jsme si z toho prdel, ale to nebylo vážné hraní. To byla taková úchylárna. Ale na touchpadu bych nedohrál jednu jedinou hru. Musel bych mít motivaci jak sviňa.

Já jsem schopná naprosto bez problémů rpg (dialbo II, Torchlight a podobné) pařit bez myši na Touchpadu. Fakt zeptejte se Jumas, taky mi to nevěřil dokud mě neviděl a pořád nechápe. Myš mám na práci (kreslení map v ArcGisu) a výjimečně si ji vezmu k nějaké logické klikacce. Ale na běžné lozeni po netu ji fakt nevytahuju. Mám myš od Logitec nějakou tu nejlevnější myslím, že stala asi 150 Kč a vyhovuje mi, mám ji asi 3 roky. Jumas má tu samou, používá ji denně a taky spokojenost. Asi bych za myš nedala víc než 300 Kč.

@Kunick (17.08.2017 18:16): Ono třeba na netu se otevírá až po puštění tlačítka, ale u stříleček je to vždy už při samotném zmáčknutí. Osobně bych řekl, že to tak má téměř 100% her :-) Ale u mě je jiný problém. Já v zápalu boje jsem hrozně necitlivý. Není to jen u her, ale u všeho v realitě. Já vím, že ono stačení není důležité a nemusím to držet silně, ale už jen jak se vzteknu nebo mi jde o vteřiny, tak prostě tlačím a jedu na sílu. Nějak se u hry dokážu hodně zažrat. Při průjezdech zatáčkou kolikrát nakláním židli do stran a škubu sebou apod. :-D

@PavelU (17.08.2017 18:38): Ono to bude nejspíše tou kombinací špatného zacházení a samotné kvality myši. Proto přemýšlím, zda opravdu drahé myši se vyplatí pro člověka, jako jsem já. Přestože by měly snést o něco více.

@sgtfury (17.08.2017 19:03): Tak to jsi asi první, když nepočítám sebe, který tu má rovněž problémy s tím levým tlačítekm a taky u něj myši nevydrží extrémně dlouho :-)
Jinak na tu myš se dívám a líbí se mi i designově. Není špatná a pokud vydrží, tak by se určitě hodila.

@CrocoRay (16.08.2017 18:53): ja som mal nejakú hernú myš od Logitech 2 ks (Logitech G300s Gaming asi), oba išli po polroku do skrine, lebo odišlo ľavé tlačidlo. Tak isto aj nejaká herná myš CONNECT IT BATTLE. Avšak kúpil som si A4tech Bloody myš a mám ju už vyše roka a niečo a stále je ako nová. A to prežíva hry ako Heroes of the Storm, WoW, Guild Wars 2 a podobne :D.

@CrocoRay (17.08.2017 01:12): Ať už jsem měl dříve jakékoli myšky, levný, drátový, bezdrát, neherní, vydržely mi déle, než jen pár měsíců. Asi s nimi nezacházíš dobře, jsou to nekvalitní výrobky, těžko říct. Obecně ale platí, že za litr a více by to už mělo nějakou kvalitu mít.

Cca dva roky stará myš Cougar 450M - recenze má příznivé.


@CrocoRay (17.08.2017 16:15): Design je pro mě též důležitý, ale měla by to být tradičně vypadající myš.

Můj Rapier V2 jsem dostal jako dárek. Byla to speciální herní myš. Jak vidno, splnila na plno svůj účel. Ale taky si chci už nějakou novu pořídit. Výběr je dost široký.

Nepoužívám pro myš podložku, to mi přišlo moc tuhé a pomalé. Mám ji obyčejně na dřevěném stole.

@CrocoRay (17.08.2017 17:07): ano myslím to jak to popisuješ. Impulsem který je rozpoznávám je často až samotné uvolnění stisku, dřív to tak mívalo třeba Wowko, a myslím, že jsem to viděl i u jiných her.

a myslel jsem to tak, že by ti to mohlo pomoci si vsugerovat nemačkat tak silně ale precizně

@Kwoky (17.08.2017 16:35): Jo, chápu. Ono je to trochu jiná kategorie. Já tím spíše chtěl říct, že jsem větší úchyl na ty světla všude. Jak ve hrách, tak v reálu :-)

@Kunick (17.08.2017 16:26): Počkej, teď nevím, jestli ti dobře rozumím, ale pokud tě teď dobře chápu, tak ve hře to zareaguje až když tlačítko pustíš? No, u stříleček vždy po zmáčknutí hned zbraň vystřelí a stejně tak u každé jiné hry. A stejně tak při označování tlačítko zmáčkneš a držíš. Ale fakt teď jde možná o nedorozumění, že jsi to myslel jinak.

Ale u mého případu tlačítko "fungovalo" tak, že buď nereagovala na zmáčknutí vůbec nebo to pouštěla sama od sebe a při zmáčknutí pravého kolikrát zareagovalo i levé tlačítko. Prostě absolutně nefunkční a nespolehlivé.

@Korbitch (17.08.2017 16:26): USB sluchátka jsem pár let používal a vše bez problému a zvuk i mikrák měly dobrou kvalitu. Pro audiofila to prý není, ale myslím, že běžný uživatel nepozná rozdíl. Jinak jsem měl bedny taky v audio vstupu a když jsem je chtěl použít, musel jsem v nastavení měnit výchozí zařízení. To jsou ale jen tři kliky, takže v poho,

Pro milovníky bezdrátových myší můžu doporučit svou Logitech MX Master. Mám ji jen přes rok, ale až tahle odejde, ( a že mi předchozí logitech vydržel přes tři roky a pořád fungoval skvěle) koupím znovu. Větší, ruka z ní tedy nebolí, tři programovatelná tlačítka která jsem zatím nepoužil a na jedno nabytí mi vydrží před 3 týdny. A že pařím docela dost.

@CrocoRay (17.08.2017 16:15): No to byl nejaka silena akce,ted uz stojej kolem 4 usd :) Nastesti jsem to tenkrat vychytal a nakoupil do zasoby. Fungujou a jak ti pisu skoro se nelisej od tech Ctech. To delaj nekde ve stejny tovarne,koupi tam x tisic mysek po par korunach,tady si na to nalepi ctech a prodavaj za 300+ :)

Otázka. Jak by to fungovalo, kdybych měl bedny na audio vstup a sluchátka na usb? Nemám totiž bedny s audio vstupem a teď to mám rozdělený přes rozbočovač. Když bych tam připojil usb sluchátka a zároveň bedny na audio, tak bych to musel furt přepínat nebo sluchadla vždy jen připojit do předního panelu. A má někdo zkušenost s USB sluchátky?

@Jab (17.08.2017 15:48): Ono to bude nejspíš pravda. Ale tentokrát si zkusím změřit, jak dlouho mi vydrží a budu hry schválně hrát častěji a dávat levému tlačítku pořádně zabrat. Ale příště zkusím nějakou jinou. Ono u mě je na prvním místě hlavně ta výdrž a odolnost, ale na doporučení se zeptám těsně před vybíráním. Ten design bude ale taky důležitý. Teď jsem položil dotaz už v době, kdy myš byla objednaná spolu s pár hrami a byl jsem hlavně zvědavý na vaše zkušenosti.

@Kwoky (17.08.2017 15:57): Tak ono to nebude snad horší Čína než, co jsem měl předtím za tu stovku. Řekl bych, že jak psal Jab, tak to bude to samé a dražší je jen kvůli tomu nasvícení a DPI. Ale ten názor si udělám hlavně na tu životnost, na to jsem nejvíce zvědavý.

Každopádně ty preference máme jiné no. Mně musí všechno svítit a už i jako malý jsem obdivoval Las Vegas :-) Ono, pokud to nevalí přímo do monitoru, což by asi bylo hodně nelogické, tak na samotném stole se mi to líbí. Stejně jako u aut jsem vždy v Undergroundech dával hned podsvícení. Ale odolnost a výdrž je fakt na prvním místě. Ten zbytek vlastností, na to nějak nemám vyhraněný názor, ale třeba ta změna DPI, to umím ocenit.

@Zx Atari (17.08.2017 15:54): Tak myš v záloze se vyplatí, ale za 17 Kč je to fakt celkem levné. Funguje vůbec? :-D

@CrocoRay (17.08.2017 15:21): Tak takovouhle myš bych si už nekoupil. Tak trochu patří do té kategorie "strašné číny", kterou jsem zmiňoval.

Jestli ti záleží na podsvícení víc než na trvanlivosti, tak máme zcela odlišné priority. Já jsem naopak vybíral myš tak, aby nesvítila, měla co nejmíň tlačítek a co nejlepší senzor. Nakonec teda trochu svítí, ale je to jen decentní. Hlavně nesvítí na stůl ani nikam jinam do okolí, protože to by u mě neprošlo.

@Zx Atari (17.08.2017 15:54): Jaká je ergonomie téhle myši? Přijde mi, že má příšerný tvar.

@Jab (17.08.2017 07:04): Co se týče těch kliků a odolnosti levého tlačítka, to je u mě asi nejdůležitější aspekt. K němu jsem hodně nešetrný hlavně u zběsilých stříleček a clickfestů jako Diablo. Na druhém místě je design a musí se mi líbit.

Já upřímně teď koupil ještě levnou myš, která sice pořád stojí dvakrát více než ten lowend, co kupuji běžně. Jde spíše o takový pokus, jak dlouho mi vydrží toto.

odkaz

Ono si dost potrpím i dost na tom podsvícení apod. Takže i klávesnici si teď nejspíše koupím nějakou designově hezčí s podsvícením. Jen tam mě vždy mate, že hodí obrázky, kde je anglická klávesnice - jako potisky a pak píšou, že znaky jsou české a layout český. Ono nejde ani tak o mě, protože píšu hmatovou technikou, ale když někoho z rodiny k tomu pustím nebo tak, prostě nechci, aby mi tam všechno hledali a zdržovali :-)

@Cobot (17.08.2017 12:04): Moje myška se taky občas odhlásila jen na chvíli, někdy ale pomohlo až vytažení a opětovné zasunutí do USB. Dlouho jsem přemýšlel, čím by to mohlo být, podezíral jsem i řadič USB, či nakopnutý systém, jelikož vím i o jiných problémech na svém PC, které by s tím mohly souviset. Nakonec jsem ale pořídil novou myš a bylo po problémech. Jinak ten obslužný software je dost agresivní a celkově problematický, má s ním potíže obecně mnoho lidí. Přímo na Win10 bych to ale neviděl, já jedu třeba stále ještě na WinXP, zkoušel jsem G5 i na Win7 a problém byl obdobný na obou systémech. Zatím jsem každopádně hodil myšku do skříně, časem ji ještě důkladně vyčistím a vyzkouším na nějakém jiném PC. Pokud by náhodou fungovala, bylo by to fajn, byl jsem s ní opravdu moc spokojen.

@samorost (17.08.2017 11:03): zajímavý, to ohlašování mi dělá taky, ale většinou se hned zase chytne. Dělá to jen při zapnutí kompu. Já to ale přisuzuju tomu softwaru set point o kterém si myslím, že ho desítky moc neberou.

Podložku používám od začátku steelseries QCK a vždy v pohodě. Uvidím jak dlouho ještě G5 vydrží. Je fakt že skoro deset let je mazec. Mám jen oleštěné pravé tlačítko a samozřejměnapis taky smazán. Občas blbne naklápěcí kolečko ale jinak furt super.

Logitechu už ale moc nevěřím. On měl v minulosti pár dobrejch výrobků ale podle mě šli kvalitou ještě níž. Co je vlastně dneska braný jako nejlepší výrobce periferií.

@Cobot (16.08.2017 19:36): Logitech G5 Laser Mouse Blue jsem měl donedávna taky, rovněž bezmála deset let, Byla výborná, bohužel se začala před časem samovolně odhlašovat a když mě přestalo bavit, ji cca každé dvě hodiny vytahovat a zasouvat do USB, došlo po letech k výměně. Nejspíš začal odcházet laser, jelikož začala být i dost vybíravá na podložky. Je to docela škoda, neboť samotná myš fungovala stále na výbornou a krom smazaného nápisu G5 „na prcině” vypadala stále téměř jako nová.

@Jab (16.08.2017 19:55): „...tak bych bral nějakou čistě pravorukou a o něco větší. Střílečky de facto nehraji, jde mi o pohodlí.”

Mrkni se třeba na hlodavce od Mionix. Měl jsem podobné požadavky, především ohledně velikosti a pohodlí, pořídil jsem si Mionix Naos 7000 a jsem zatím navýsost spokojen. Snad jedinou výhradu bych měl k větší citlivosti tlačítek, člověk má občas tendenci se ukliknout. Naopak jako jednoznačné plus vidím onu velikost a neuvěřitelně příjemně hebounký povrch myši. Co se týče senzoru, obsahuje PMW-3310...

Já měl M705 taky, ale taky mi odešlo jedno z tlačítek. Druhou jsem už kvůli tomu nekupoval, protože to bylo celkem brzo.

@montana (17.08.2017 09:36): M705 mám taky už asi 3 roky a baterky jsem ještě neměnil. Sice mi u ní blbne trochu pravý myšidlo, ale dá se to vydržet. Evidentně jsem hold chytil špatnej kousek, ale koupil bych si ji klidně znovu.

Vy to máte na hraní, takže se moc nehodí, ale já mám už asi 6 let M705. Vypadá skoro jako nová a baterky jsem měnil snad jen jednou nebo vůbec :)

U stolního pak Logitech MX400, která má možná už 10 let a taky naprosto v pohodě. Tu považuju za jednu z nejlepších myšek ever svým tvarem i spolehlivostí.

@CrocoRay (17.08.2017 01:12): Ty dražší výdrží déle. Jsou většinou stavěny na vice kliků. A nenech se zvyklat, skvělou myš seženeš i do litru. Jindy možná do dvou, dle tvých preferencí. To se tu jen zase ozývá PC master race.

@PavelU (16.08.2017 23:29): Ale dát více jak 2000 mám furt strach. Sice tam bude i záruka, ale přece jen to levé tlačítko asi držím dost nešetrně. Jak vidím ty rozdíly, tak asi i ta obyčejná myš by normálnímu člověku měla vydržet déle. Na druhou stranu pár lidí říká, že obyčejné myši Genius za 100 Kč ani nemají vydržet déle jak rok. Možná mi i vydržely déle než 3 měsíce, ale více jak půl roku to asi fakt nebude. Nějak to neměřím a měním je často.

Docela jste mě překvapili. Třeba o vyměnitelnosti tlačítek jsem nějak ani nevěděl. Co se týče těch dalších vlastností, tak těžko říct, jak co moc využiju u těch her. To DPI jsem nikdy nějak v praxi nestudoval.


@Kwoky (16.08.2017 20:30): Vždy to je nějaký Genius a ano chyba bude určitě i u mě, jak jsem psal, že občas tlačím na to levé tlačítko. Nejsem moc citlivý typ. Ale taky mě tu napadají faktory jako znečištění apod., kde ty levné myši moc nevydrží a nejsou odolné. Ale vždy to je nějaký Genius, co kupuji a clickfesty hraji často. Navíc kolikrát při hraní prostě přidržím to tlačítko silněji a vysvětlovat mi, že bych neměl, to je zbytečné. To je reflex. Proto jsem si to chtěl i porovnat s ostatními, jak na tom jsem.

@Malignus (16.08.2017 20:13): 1 500 za myš je mimochodem ta nižší cenová hranice...

@Fatality (16.08.2017 20:12): Já bohužel patřím mezi otroky DeathAdder. Bohužel kvůli ceně a pochybné kvalitě provedení.

Hledal jsem různé "klony" - resp. podobné myši, ale buď nevyhovoval povrch nebo tvar (Mionix nebo ROG Sica v užším výběru taky byly). Škoda toho zaniklého IE3.

Když už se bavíme o myších - jaký je váš preferovaný/používaný úchop? Za mě je to "finger grip" (a zmíněný DeathAdder).

@CrocoRay (16.08.2017 18:53): Jestli ti myš vydrží 3 měsíce a nekupuješ nějaké strašné číny, tak hledej chybu v sobě. Musíš s citem. Mně v minulosti "odešla" jediná myš a to nějaký starý Genius, který jsem drtil léta v Quake 3 a Diablu 2 (obě hry clickfest jak blázen). Jinak všechny myši dodnes mám a slouží.

@Malignus (16.08.2017 20:06): Imho je lepší si najít pár stránek s top 20/50 mouses a z nich si nějaké vybrat. Osm let stará myš už asi nebude zase na vrcholu v tom senzoru. Byť opět je pravda, že to bude většině hráčů jedno.

@7c (16.08.2017 19:33): Já si po půl roce stáhl program pro svou ROG Sica, kterou jsem dostal k notebooku. Stáhnul jsem DPI na těch 800 (proto i věřím, že někteří zvládnou i 1000 a trochu více) a naopak vytáhnul polling rate na 1000. Já nejsem moc náročný na myš. Tahle je na mě vlastně až moc dobrá. Nicméně třebas na občasné SWTOR operace by se hodila ta s cca deseti tlačítky na boku (tzn. právě pro onlajnovky) pro jednotlivé ability. Páč Sica má jen dvě tlačítka a kolečko. Ale zase oukej senzor (ten 3310). Každopádně pokud bych si měl zvolit novou, tak bych bral nějakou čistě pravorukou a o něco větší. Střílečky de facto nehraji, jde mi o pohodlí. Chápu, že na ně ale chtějí hráči spíše menší myši na ten claw grip nebo jak se tomu nadává.

Ale je dost kvalitních myší, které zastanou více žánrů. Trh je vlastně přehlcený dobrými myšmi (i špatnými ovšem) a vlastně mi přijde malinko jako takový fetišismus, když každý druhý teď nutně potřebuje ty senzory 3360 a 3366, když 99% hráčů bude na obou dosahovat stejných výsledků. Loňské senzory (3988, 3310 atp.) jsou taky stále dobré a více bych řešil pohodlí. Tzn. jak mi sedne a zde mě třebas tolik obtěžuje drát, že chci wireless myš. A samozřejmě kolik tlačítek potřebuji. No a nakonec bych vždy chtěl tu, kde ta tlačítka jdou vyměnit, protože proč zahazovat myš, s níž bych byl léta spokojen.

@CrocoRay (16.08.2017 18:53): měl jsem intellimouse explorer 3 asi 8 let, pak jsem koupil novou intellimouse explorer 3 co vydržela asi 4 roky, a pak už jí MS v celé své chytrosti už nevyráběl, takže jsem koupil nějakou A4 Tech V7 kterou mám dva roky a spokojenost.

@Jab (16.08.2017 19:09): V podstatně nad 800 DPI to prakticky "nikdo" (90% hráčů) nevyužije.

Hlavní problém myši je jak komu padne do ruky (ergonomie, odolnost vůči znečištění) - kéž by to bylo jen o výběru podle technických parametrů, život by byl krásně jednoduchý a už bych měl asi Proteus :(

Je spousta skvělých myší do tisícovky či dvou, kde člověk i lehce vymění tlačítka. Základ jsou ta vyměnitelná tlačítka a senzory Pixart PMW3360 (či 3366 - mají některé Logitech myši), Pixart 3330 a 3310, Avago ADNS-3988. Bohužel ty senzory prodejci spíše neuvádí a je třeba často prohrabat stránky výrobce, fóra atp. Naopak uvádí třebas DPI, které nikdo nad cca 1200 nevyužije.

Další výběr myši ovlivňují tvoje preference. Pokud hraješ onlajnovky, tak můžeš využít k tomu určené myší se spoustou tlačítek na ability. Pokud střílečky, tak se hodí minimálně tlačítko na přepínání DPI (čím nižší citlivost, tím méně se to hýbá - užitečné při přepnutí na snajperky) atp.

Měl bych tu na vás takový menší dotaz a jde mi čistě o zvědavost. Jak dlouho vám vydrží myš? Odchází vám taky vždycky první levé tlačítko myši, které už pak pořádně nefunguje a nereaguje správně?

Mně přijde logické, že to vždycky schytá první levé tlačítko, na které padá asi největší zátěž. Zvláště v mém případě, když hodně hraju hry a docela tlačím někdy v některých situacích při hraní. Prostě podvědomá reakce.

Ale jako myš mi vydrží vždy tak snad jen 3 měsíce. Pak hned kupuji novou. Tím mě i napadá otázka. Vyplatí se vůbec kupovat dražší myš? To levé tlačítko to stejně tak jako tak schytá a 250 Kč člověku není líto jako 2 500 Kč. Nebo je nějaký typ myší trochu odolnější? Já vždy koupím běžnou krysu. Teď jsem koupil nějaký typ, co jsem ještě neměl a líbí se mi ten design, ale jsem zvědavý, jak dlouho mi zase vydrží. Více jak čtvrt roku snad žádná myš u mě a vždy to je levé tlačítko, co se zmrzačí.

Stala se mi teď divná věc. Chtěl jsem po půlroce zkontrolovat stav nabití baterie u mého starého smartphonu, aby neumřela, protože se starý telefon může někdy hodit. Zapnu telefon a on odmítá nabootovat, skončí u nějaké fialové ram dump obrazovky. Je mi ten telefon celkem ukradený, ale zajímalo by mě od nějakýho experta na LG android telefony, jak se může stát, že se nikdy nerootovanej telefon sám při dlouhém několikaměsíčním vypnutí může bricknout. Mně to hlava nebere, to musí být nějaký kurvítko nebo hodně shitózní paměťové čipy. :D

@Jab (10.08.2017 08:42): nintendo 3ds se standartne dodava bez nabijecky, takze to ze nemas baterky u ovladace je docela prijemny. Obecne se k periferiim nedava nejrsdsi nic, kabely, baterky, senzory atd se totiz daji prodat zvlast a jeste vetsinou s nejakym zpicenym konektorem nebo specifikaci aby jsi nahodou neco takoveho nemel doma:)

Paradoxně větší komfort na PC než xboxový ovladač má podle mě teď Dualshock 4. Má v základu dobíjecí baterii, běží to normálně přes Bluetooth (nevím jak teď, ale když jsem si půjčil od kámoše xboxovej, musel k tomu být nějakej velkej dongle) a s neofiko ovladačema DS4Windows se dá použít docela dobře i ten touchpad jako gaučová myš (myslím, že i akcelerometr). Ale porovnávám to s prvmím ovladačem Xbox One. Jestli je ten novější lepší, rád se nechám poučit, protože mě štve, že ve hrách nesedí popisky tlačítek.

@Jab (10.08.2017 10:27): Ja to k 360 taky koupil a asi po 5 nabitich ten akumulator odesel, ale je fakt, ze v tu dobu uz se v CR nedal koupit originalni. Nabijeci baterie i s nabijeckou mi drzi uz nekolik let a gamepad blika hodiny predtim, nez se vybije, takze neni problem dobit.

@Garion (10.08.2017 10:17): Jak píše Paul, je ten charger kit. Teď cca od 450 korun (via heureka). Vypadá to jako baterie do mobilu, kterou tam vrazíš místo normálních baterií. Ale ta komplikovanost mě fakt trochu zaráží. Ten kabel k tomu pak nefunguje jako "propojovací" ale jen nabíjející. U wireless controlleru mi to je šumák, ale obočí mi to tedy zvedá. :)

@Jab (10.08.2017 10:11): No rozdil v cene nabijecich baterii existuje (za 2xAA je ten rozdil cca 100Kc), takze se nedivim, ze nechteji navysovat cenu, plus si nejsem jistej, jestli by na ty baterie taky nemuseli poskytovat zaruku 2 roky.

Já s controllerem kdysi koupil tzv. play and charge kit, abych to mohl dobíjet. 7 let později, stále funguje výborně.

@Jab (10.08.2017 08:42):

1) Je to možné, já 2 baterie při koupi 360 konzole v balení našel, kdyžtak nakup levné Vatry a máš to vychytaný jak akné.

2) Určitě, wired gamepad zatěžuje NTB/PC úplně stejně a ani dobíjení Dualshocku mě ntb./stolák nespálilo.

3) Xbox už je dnes pro MS všechno, na čem běží Windows 10 se staženou Xbox aplikací, takže žádný strach.