Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

« Novější Starší »
@Kwoky (18.10.2019 19:14): ja takhle jednou zapojil ovladac do pc pres prodluzovacku. nejak buhvi proc jsem si myslel ze tu prodluzku mam v pocitaci zapojenou a jedinej konektor co lezi na stole je od toho ovladace. asi hodinu jsem pak zkousel ovladac ve win zprovoznit a az pak zjistil ze jsem zapojil jen prodluzovacku do sebe. USb od ovladace bylo na zemi :)
Takze mas pravdu :)
Každopádně bych chtěl tímto veřejně poděkovat panu Janu Tichopádovi, Alza Business Unit Manegerovi (čti: obchodníkovi se značkou Gainward), protože jen díky němu jsem dnes večer úspěšně dostal své peníze zpět na dobropis, a to formou Alza kreditu. Nemusím tak další měsíc čekat na reklamaci GPU. Palec nahoru!
Navíc mě jako satisfakci, nabídl slevu na GPU ve stejné ceně pokud si vyberu o +300 Kč dražší produkt.

Teď už zbývá ta veselejší část a to nákup nové GPU. :) Pevně doufám, že jsem si všechnu smůlu na nové produkty vybral na 10 let dopředu!

EDIT: bavil jsem se v Alze o kvalitě značky Gainward a bylo mě řečeno, že obecně je to ta lepší značka a obvykle s ní nebývají problémy.
Pro ty co nechápou. Nefungoval mi s AOC monitorem žádný ze 3 DP portů v QHD rozlišení. RTX 2070 Super má 1x HDMI a 3x Display Port výstup. Rada tak si to dej na HDMI je fajn, v případě že máte doma jen jeden monitor a HDMI nepotřebujete na něco jiného (TV, laptop, atd.).
Ty 10 bit barvy jsou bonus, který umí monitor jenž jsem si záměrně před rokem vybral. Každý má individuální nároky a potřeby na kvalitu zobrazení.
Pokud si jej koupíte (10 bit monitor), věřte mi, že budete chtít použít DP port, protože jen na něm Nvidia podporuje 10 bit barvy na výstupu.
Mě u toho všeho fascinuje skutečnost, že jediný důvod je mít 10 bit barvičky místo 8bit barviček.
@Charllize (18.10.2019 18:27): Otrkanost vede k tomu, že si člověk řekne "přece nejsem tak blbej" a dává si míň pozor. To takhle 15 minut zjišťuju, proč mi nejde síť, když v tom si uvědomím, že jsem zapomněl zapojit kabel :) Je třeba být stále ve střehu.
Jo problem mezi monitorem a zidli je pomerne casta pricina ruznych pc poruch a potizi. Ale Rapier pusobi uz otrkane, tak snad to nebude ten pripad :)
@mrazikcomp (18.10.2019 16:51): Jako v tom vtipu... :c))

Muž leží několik měsíců v komatu a každý den sedává u jeho postele jeho manželka. Jednoho dne, když se probral, požádal ji, aby si přisedla blíž. Když už seděla u něj, zašeptal, oči plné slz: „Víš co? Byla jsi se mnou vždycky, když mi bylo zle. Když mě vyhodili z práce, byla jsi se mnou. Když mi nevyšlo podnikání, byla jsi taky u toho. Když nám vyhořel dům, byla jsi tam. Když mě srazilo auto, byla jsi se mnou… Víš ty co?“ „Co, můj drahý?“ zeptala se žena tiše s úsměvem a dojetím. „Myslím, že mi ty mrcho nosíš smůlu.“
Čert vem grafické karty. Už jich mám plné zuby! V roce 2020 kompletně přecházím na konzole! :) Tam se nic nekazí!

Každopádně zpět k té Alza.cz, poslední dobou jsem tam reklamoval nezdravě hodně věcí:
1. 32" LCD AOC kterému vlastně nic nebylo. Bože kdybych jen tušil, že to může být vadnou pamětí ušetřil jsem si čas a nervy.
2. case Fractal Design za kterou mě dali dobropis, čili peníze zpět. Nová je super, vše je plně funkční (doufám že navždy!)
3. AQ M24 repro, které dorazili o pár dní později než case opravené a s bonusem navíc v podobě dálkového ovladače pro snadné vypnutí/zapnutí, zvýšení/snížení hlasitosti a přepnutí vstupů do repro. Český výrobce to nejen opravil ale poslal zpět i s malým dárkem, vše zabaleno v originál krabici! To potěší.
4. no a nyní mě dají dobropis za RTX 2070 Super. Chvála bohu.
Tak nevím zdali si vzít opět Gainward a doufat, že nový kus bude OK nebo zkusit něco jiného třeba i ze stáje AMD.

Tak či onak, Control si s Ray Tracing bez Windows 10 verze 1903 nezahraji, protože (zdravím Microsoft):
Aktualizace Windows 10 z května 2019 je na cestě. Tuto aktualizaci nabízíme pro kompatibilní zařízení, ale vaše zařízení pro ni není úplně připravené. Až bude vaše zařízení připravené, zobrazí se dostupná aktualizace na této stránce. V tuto chvíli není z vaší strany zapotřebí žádná akce.
@Chuck (18.10.2019 14:37): Já mám třetího Gainwarda v řadě a ty lepší edice Phoenix GLH/GS jsou opravdu super karty a na rozdíl od tolika protěžovnýho Asusu Strix na tom Gainward tak okatě nerejžuje. Jeidný "problém" Gainwardu je, že u nás se prostě obecně tlačí Asus/MSI/Gigabyte :)
@Rapier (18.10.2019 14:32): Vidíš, před časem jsem slyšel od kámoše, že značka Gainward je jako mezi auty značka Mercedes. A vzhledem k nynější spokojenosti s mojí GTX 1060, která od Gainwardu je, jsem do téhle značky chtěl jít i příště a nejspíš taky půjdu.
Máte pravdu že to není chyba Nvidie jako takové ale skutečně mě o vede k úvaze zdali nerisknout RX 5700 XT. Ten člověk a Alza.cz mě doporučil vzít si jinou RTX 2070 Super od jiného výrobce nebo zkusit stejnou. S tím, že pokud by to nešlo, tak opět dobropis.
@Rapier (18.10.2019 14:02): Promysli to, ale i po téhle zkušenosti by u mě stejně nVidia zvítězila. Pár grafik jsem vystřídal a měl jsem jen jednu negativní zkušenost s GTX 560Ti, kterou jsem bez váhání nahradil GTX 760, takže opět nVidia.
@Jab (18.10.2019 13:51): Ta moje RTX GPU má obecně problém s DP porty v QHD rozlišení bez ohledu na to zdali zvolím 8 bit nebo 10 bit barvy. Že to může být VRAM mě nenapadlo.

@Chuck (18.10.2019 13:53): to mě řekl člověk a Alzy který s tím už asi má nějaké zkušenosti. Zaplať panbů, že ještě existují chápaví lidé. Uff. Je to na mě. Mohu si teď vzít i RX 5700 XT. Nechám si to projít hlavou před večerní reklamací na pobočce.
@Rapier (18.10.2019 13:41): Takže nakonec vada GPU, resp. VRAM? Teď ještě, aby to byla pravda! Ba ne, nechci Tě stresovat, víc už to asi stejně nejde, ale teď už Ti můžu jen držet pěsti, aby ta druhá byla cajk. ;-)
Po urputné snaze sehnat v Alza.cz někoho kdo mě pomůže se stal zázrak! Pičo ja už myslel že mě trefí šlak - sorry za to slovo musel jsem si ulevit. Podařilo se mi sehnat kontakt na Business Product Managera (nákupčí Gainwardu), který měl pro mě pochopení, přečetl si celý email, podíval se na video, zavolal mi a nabídl mě dobropis (abych nemusel měsíc čekat) + ihned možnost si objednat novou GPU.

Podle jeho slov je zjevně na vině špatná paměť GPU. Uff. Už jsem skoro ztratil naději. Tleskám. Sice to bude vyžadovat jeho osobní telefonickou asistenci na prodejně v Ostravě ale to už je maličkost.

Spadl mě kámen ze srdce.

Dostal jsem vysvětlení proč jsou s reklamacemi GPU teď takové problémy mining.
Taky je mi tě líto. Když nějakou funkčnost výrobce deklaruje, mělo by to šlapat, to je bez debat, jnak je zákazník uváděn v omyl. A cena zde nerozhoduje, mělo by tak tomu být i u věcí za pětikačku, byt je jasné, že nad malou částkou člověk dost často mávne rukou a neřeší to. Výrobce by se měl k podobné záležitosti postavit čelem a buď ihned zjednat nápravu (fix, patch, nový firmware, cokoli...), nebo prostě vrátit peníze a vadný výrobek stáhnout z trhu. Pokud jsi si definitivně jist, že je na vině opravdu grafická karta tím, že korektně nespolupracuje s některými monitory tak, jak výrobce definuje, je to jasná reklamace. A to i přesto, že se jedná jen o vcelku minoritní kombinace HW. Otázkou zde pouze je, jak je k onomu řešení přitlačit za cenu co nejmenšího osobního nepohodlí. To už je docela oříšek.
@Rapier (18.10.2019 09:42): Ještě mě napadlo, zkoušel jsi napsat do EVGA? Nebo od koho máš tu kartu.. Je možný, že tam se s tebou budou bavit spíš než samotná nvidia (a taky otázka do jaké míry za to vlastně nvidia může - dodává pouze čipy, ale samotné karty si vyrábí tyto firmy samy a kolikrát mají vlastní řešení PCB).
@Bursoft (18.10.2019 07:50): vážně jsem z toho už naštvaný a zoufalý.
Dnes jsem oslovil Pavla Šantrůčka z gpureport.cz (dělá testy pro Alza.cz) stejně jako CZ HW redakce aby se o tom problému s DP začalo mluvit veřejně. Chystám ještě email na zahraniční HW redakce.

Snad mě někdo z nich pomůže. V opačném případě jsem v ....
@Rapier (18.10.2019 07:05): Pro Alzu je 50k za rok opravdu pár drobných, kdybys dělal nákupy v řádech sta tisíců nebo milionů, možná by se s tebou někdo bavil. Nicméně Alza je pouze prodejce, nezodpovídá za kompatibilitu jednotlivých dílů.. Já říkám furt, že jsou to zloději a nechápu její oblibu mezi lidma, ale tady si myslím, že je v právu..

Ale nechtěl bych být v tvé situaci, nezávidím..
@Rapier (17.10.2019 23:33): To sa dalo čakať, AOC pribalil k monitoru kábel certifikovaný pre HBR2, ktorý bez problému zvládne všetky featurky DP radiča 1.2. Inak by to predsa nefungovalo ani so staršou GTX 1060, ak by bol na vine kábel s malou dátovou priepustnosťou.
@marwel (18.10.2019 02:53): protože:
1. HDMI výstup (jediný na LCD) potřebuji k připojení pracovního laptopu a fakt se mi nechce pokaždé odpojit a připojit HDM kabel.
2. Nvidia umožňuje jen a pouze přes DP port poslat na výstupu z GPU 10 bit barvy na kanál, a já mám LCD které umí 10 bit barvy zobrazit.

Přijde mi hodně neférové od Alzy, že mě nechtějí vrátit peníze, proto jsem se definitivně rozhodl oslovit české zastoupení Nvidia a média (i v zahraničí), protože mě nepřijde OK když tam utratíš 50+ tis za rok aby Ti nemohli jednou vyhovět když máš zjevně problém!
Ačkoliv chápu, že Alza nevyrábí LCD ani GPU, tohle nenechám jen tak. Obávám se, že tady už pomůže jen medializace, v opačném případě budu nucen GPU nebo LCD prodat se ztrátou nebo se spokojit s jediným HDMI výstupem z GPU a s 8 bit barvami.

Vzhledem k tomu že jsem dal 15,7 tis Kč za novou GPU, tak očekávám že tak základní věc jako DP port budu fungovat na jedničku s hvězdičkou!

PS: momentální jednání s Nvidia US supportem mě připomíná hru na kočku a myš. Rady jako zkuste cleanup ovladačů, 1.4 DP kabel asi fakt můj problém nevyřeší, když mám artefakty a blikání LCD přes DP okamžitě po startu PC.
@Rapier (17.10.2019 23:33): A proc ze tak lpis na Display Portu? Potrebujes pripojit TV a monitor zaroven? Nebo adaptive sync? Osobne mi vzdycky prislo debilni davat na graifiku jen jeden HDMI port. Co jsem tak koukal, tak snad jen ASUS Strix (2xDP 2xHDMI 1xUSB-C) a Gigabyte Aorus (3xDP 3xHDMI 1xUSB-C) maji sestavu konektoru jinou u 2070 Super.
@Bursoft (17.10.2019 17:16): to jsem fakt potřeboval vědět no, že CPU co jsem na den přesně před rokem kupoval za 8500 je dneska za 4800, hned mám lepší den :D

Přitom ty posraný CPU vždycky držely cenu tak dlouho...ale holt po dvojce od vydání trojky neštěkne čokl, tak se toho chtěj zbavit.
@Bursoft (17.10.2019 17:05): JJ, zrovna tady jim vyřízení reklamace trvalo téměř těch zákonných třicet dnů a tak mi vrátili peníze. Ale mám podezření, že tu na Alze někdo s reklamovaným zbožím kšeftuje, protože se pár dní potom, co jsem ho tam odnesl, objevil ten samý na bazoši s místem prodeje Plzeň a i délka zbývající záruky 11 měsíců odpovídala .... náhoda?
@Thellwin (17.10.2019 14:30): Za poslední rok jsem takhle vracel Asus ROG Strix VS502 (tuším) notebook, HP Pavilion OEM PC - ty že se přehřívají, obojí cca po roce a Aorus Waterforce extreme 2080ti, té že chrastí větráky (což byla dokonce pravda) asi po dvou měsících. Ani jednou jsem kromě kyselých xichtů neměl jediný problém. A že to nejsou věci úplně zadarmo. Ale to je fuk, když to Rapierovi nejde, tak mu tu moje machrování moc nepomůže :-D
@Rapier (17.10.2019 14:15): Podle mě to takhle nefunguje nikde a pokud ano, tak je to spíš chyba toho pracovníka na reklamačním. A nebo nám Duchino podal nekompletní/odlišnou verzi toho, co tam reálně proběhlo.
Jdu vrátit svojí 1080Ti že se přehřejvá, že chci zpět peníze. Za 10k si koupím nějakou bazarovou 1080Ti a za zbytek pojedu na dovolenou.
@Duchino (17.10.2019 11:19): Co by tím vyřešil? Už to nebylo ve 14 dnech na vrácení, takže když by tam tvrdil, že se přehřívá, tak by mu ji vzali na reklamaci a měsíc by byl bez grafiky, bay jí po měsíci dostal s vyjádřením, že závada se neprojevila :D
@Duchino (17.10.2019 11:19): hm tak já tam strávil hezkou chvíli a bez ohledu na to kolik jsem tam utratil peněz mě řekli, že je jím líto a nic s tím nemohou udělat. :(

@Chuck (17.10.2019 11:35): nemyslím si, že mám nějaké výjimečné LCD. Jde o to že RTX GPU má DP port ve verzi 1.4, DP kabely co mám doma jsou jen verze 1.2.
Zakoupil jsem nový DP cable 1.3/1.4 compatible tak dnes večer uvidím, kéž by se to fixlo DP kabelem.
Nvidia se mi během noci ozvala prý ať zkusím nejprve DP kabel verze 1.4.
@Rapier (16.10.2019 18:25): A to máš tak výjimečné LCD, že tam ta kompatibilita není? Dá se teda v takovýchto případech dopředu zjistit, jestli moje LCD zn. LG 22MP57VQ-P takový problém bude mít s RTX grafikou taky?
Tak jsem zkusil v Alza vrátit GPU, kvůli nekompatibilitě s DP vs LCD. Samozřejmě že jsem neuspěl.

Diskutující (10)