Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
« Novější Starší »
@Tainaru (05.04.2019 20:24): Fakt pěkné, díky za ukázku. :) Mně osobně se ty staré líbí i po letech, do nějaké moderny to má pravda daleko, ale účel myslím plní dobře. Každopádně to probereme a možná by se nám hodila podobná pomoc i u jiných věcí / akcí, ozvu se ti do pošty.
@Kwoky (05.04.2019 19:02): No, nechci tu zbytečně rozhrabávat něčí píseček, ale chtěl jsem se nabídnout jako možný ilustrátor :) tak kdyby byl zájem, udělal jsem pár obrázků, jak bych si je třeba představoval já: návrh
Kdyby nic, tak to berte jako zajímavost nebo takový art-tribute k výročí :)
Hoj, dneska je to 10 let od uvedení achievementů? Nechcete udělat nějaké nové, když je to výročí? Ne, že by se mi ty staré nelíbily, ale působí na mě tak jako... outdated? :3
[neexistující příspěvek]: Je to vidět v profilu uživatele vpravo dole.
Nebo myslíš svoji historii přihlášení? Tu najdeš v horním panelu pod tlačítkem Aktivita.
Když ve svém uživatelském profilu kliknu na "Hry", tak se zobrazí seznam her, které jsem hodnotil nebo nějak označil. Mohl by se v tomto seznamu zobrazit také nějaký symbol v případě, že jsem ke hře napsal komentář? Teď to poznám jedině tak, že rozkliknu profil hry.
@Ronik (22.03.2019 21:05): Já bych spíš vytvořil nějakou univerzální platformu "Stream"/"Streamování" a odkaz na Google Stadia (a libovolné další streamovací služby, jakože jich časem nebude málo) dal do odkazů do digitální distribuce. Protože uživateli je jedno, jak je to technicky vytvořené a co je potřeba mít na serveru, je to prostě hra co si streamujete. Může to mít nějaké technické požadavky, jako třeba konkrétní klient nebo konkrétní prohlížeč, ale v podstatě je to stejné jako webové hry. Taky byste u nich neřešili, jestli jsou v html5, flashi nebo javě, nebo jaký prohlížeč vyžadují, prostě jsou to webové hry. Je dost pravděpodobné, že spousta her ve Stadia bude dostupné i v nějaké jiné streamovací službě, a rozlišovat to podle platformy a přidávat a odebírat je podle toho, jak to přistane a odebere se z konkrétní služby mi přijde zbytečně komplikovaný. Od toho jsou odkazy digitální distribuce. V těch odkazech mi mohlo být rozbalovátko, kde by člověk vybral, pro které platformy daný odkaz platí (PC, PS4, streamování, atd), takže by se to zobrazilo jako ikonka přímo u odkazu, bylo to dobře čitelné, a nemusel by to každý vepisovat do komentáře (nebo si pamatovat, že služba Foo je streamování).
Bylo by možné do seznamu vývojářů k filtrování podle země původu zařadit možnost "nezařazeno", aby se dali vyfiltrovat pouze ti vývojáři,u nichž země původu není přidána?
@Kunick (22.03.2019 20:57): Sice to bude postavené na x86 architektuře, ale bude to mít custom CPU a GPU podobně jako PS4/Xbox One, takže bych to s PC dohromady nemíchal.

Každopádně jestli se těhle streamovacích služeb vyrojí víc a začnou na nich být exkluzivní hry, asi nám stejně nezbude nic jiného než je jako platformy brát, i kdyby běžely na klasických PC serverech. Nebo k tomu začít používat veřejné štítky, ale to bude možná jednoduší přidat každou streamovací službu jako platformu :)
Říkal jsem si, jestli by nebylo přehlednější uvádět vedle datumu u vydání hry i informaci, o jakou verzi šlo.
Udělal jsem v rychlosti jeden příklad u Assassins Creed III - zde by se popřípadě doplnilo i opětovné vydaní nové verze (nebo například i VR verze) na již dříve vydané platformě (nicméně chápu, že by to z implementačního hlediska už bylo asi obtížné). Samozřejmě informace o GOTY verzích nebo jiných kompilací by se neuváděly...
@Charllize (10.03.2019 20:41): Díky za upozornění. Přesně proto mi tu neskutečně chybí funkce oznámení, když mě někdo na DH zmíní! :)) Divím se, že dneska mam největší návštěvnost za poslední měsíce a on mě Rudax spojuje s umělou pannou ...
@StriderCZ (10.03.2019 09:09): Chtěl jsem odepsat a vložit do zprávy smajlíky přes standardní unicode znaky, a DH mi v té chvíli zprávu zařízla a smazala všechno od smajlíků dále. To je hodně zvláštní chování.
V bloku "Právě vychází" na úvodní stránce by se mi líbila červená vodorovná čára, která by zobrazovala aktuální den. Mohla by se zobrazovat jenom pokud zrovna ten den nic nevychází. Protože když něco vychází, tak je to červeně vysvícené a je to jasné. Ale když nic nevychází, tak člověk musí zjišťovat, co je dnes za den, aby poznal, které hry ještě vyjdou a které již před pár dny vyšly.
Co mě ještě napadlo, co by mohla být dobrá funkce, tak dávat pluska (příp. mínuska) i lidem v diskuzi. Kolikrát nás někdo svým postem pobaví či s ním souhlasíme, ale kdyby pak každý psal jen "+1" nebo ":D", tak se ten diskuze zahltí a původní komentář se ztratí. Spousta lidí tak radši nepíše a věřím, že jim podobná funkce chybí :) Prakticky by jen vedle "Založit" a "Reagovat" přibylo plus a mínus s počítadlem, stejně jako u komentáře. Pokud to tu už někdo zmiňoval, tak se omlouvám.

Druhá věc, tak do "seznamu plánovaných funkcí" by mohl přibýt odkaz na veřejný Excel, kde by byly vypsané veškeré nápady s nějakou prioritou. Jen pro zamezení toho, aby někdo vyžadoval něco, co už je dávno v plánu :)
@SimonEndt (27.02.2019 20:53): Když přidáváš novou funkci, tak musíš nastavit primární hodnotu. Ještě je možné to udělat tak, že políčko zůstane úplně prázdné, dokud tam někdo nevyplní ano nebo ne. Ale efektivnější mi přijde dát defaultně ne a pak požádat ostatní, aby v rámci svých oblíbených her upravili na ano ty, které překlady mají.
@Allin (27.02.2019 20:00): Tohle je ukázkový případ do štítků, odkazy a zajímavosti na to ideální nejsou, ale zatím je to jediné, co máme. Každopádně díky za podnět, každá zmínka tady je k dobru při prioritizaci chystaných funkcí.
@SimonEndt (27.02.2019 20:31): Na uvedenou otázku není odpověď tak složitá - zbytek by při vyhledávání lokalizovaných her jednoduše zobrazil, že to češtinu nemá. Tzn. defaultně nastavit u všech her ne.
Přidat ke všem hrám do popisku "lokalizace" by se asi ještě dalo, spíš bych viděl zásadní problém v tom, kdo by ty informace doplnil. Je mi jasný, že spousta lidí by vyplnilo těch svých top50 her, ale to v celkové množině bude třeba 10% her v databázi a zbytek by při vyhledávání lokalizovaných her zobrazil co? ... Jak psal MCZ, v současném stavu to lze přidat do zajímavostí. V budoucnu na to může být nějaká extra kolonka.
@MCZ (27.02.2019 18:27): No já si myslím, že by to v profilu být mělo, aby to následně bylo využito i jako funkce v rozšířeném vyhledávání. Jako vypsat si určitou skupinu her a omezit vyhledávání jen na ty lokalizované, není zas úplně blbá funkce a pokud to bude jen v zajímavostech tak to asi nepůjde.
@Allin (27.02.2019 20:00): Taky se může zlepšovat tím způsobem, že se přistoupí na všechny padlé nápady co tu kdy padly a pro přidání hry budeš muset vyplnit třicet kolonek a popisek hry bude až někde na konci stránky. :-)
@Gordon (27.02.2019 19:38): jasne, chápu že to není jednoduché. Ale tak od toho je tady toto vlákno, aby se DH neustále zlepšovalo ne? Kdyby byla čeština u jednoho titulu ročně tak ok, ale teď se dost cz lokalizace rozmáhá, tak mi to přišlo jako fajn nápad.
@Allin (27.02.2019 19:28): To není o tom co se jim chce nebo nechce, jakýkoliv zásah do rozšíření základního infa, bude vyžadovat přímo obrovské usílí k editaci celé databáze, stačí si vzpomenout, kolik lidí upravovalo profily kvůli konzolím a jak dlouho to trvalo, navíc z mého pohledu tohle není žádná zásadní informace.
@Pluto (27.02.2019 18:34): Na to pořád stačí ty zajímavosti a odkazy, časem to bude i záležitost štítků.

Každopádně "se to později aktualizuje" - určitě se to neaktualizuje samo. Tedy doplnění těchto informací je čistě na uživatelích a není třeba to řešit nějak systémově, aby to bylo přímo součástí hlavního profilu.
@MCZ (27.02.2019 18:27): Zrovna tohle je celkem zajímavá a pro řadu hráčů důležitá informace, která by měla být součástí profilu. Není potřeba tim přidavače/schvalovatele zatěžovat, pokud překlad neexistuje na první vyhledání googlem, dá se tam dá dát NE s tím, že se to později aktualizuje, pokud se stav změní.
Stav lokalizace můžete psát do Zajímavostí, případně do Odkazů. Není nejmenší důvod přidavače (a schvalující) zdržovat u každé hry pátráním, zda ji náhodou nepřeložil nějaký Pepa z Horní Dolní za užití své základoškolské angličtiny a Google translatoru.
Já bych třeba bral kdyby u profilu hry byla kolonka jestli hra má oficiální cz lokalizaci nebo ne.
Mě by se líbilo, kdyby u profilu hry nebylo jen video, ale i obrázky (screenshoty ze hry, ale třeba i zajímavé artworky apod). Když se dívám do profilu pro mě ne až tak známé hry, tak mi obal krabičky moc neřekne a rád bych se podíval na obrázek, který dotváří základní info o hře. Spouštět kvůli tomu video a pak se v něm posouvat do hratelné pasáže je zbytečně složité.
Chybí mi tu možnost sledovat aktivitu oblíbených uživatelů podobně jako na csfd. Taky u epizodních her by mohl být jeden společný profil, ke kterému budou nalinkovány všechny epizody popořadě, to by pomohlo třeba u herní výzvy, kde by stačilo hodit odkaz na ten společný profil. A pardon, jestli se tu už něco z toho řešilo.

@MCZ (11.02.2019 14:03): Databáze knih
Líbilo by se mi, kdyby se v blogovém příspěvku ukazovalo, kolik lidí si ho otevřelo ("přečteno nkrát").

Diskutující (11)