Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
« Novější Starší »
Zvažuje se na DH přidat nové streamovací platformy? Především Google Stadia. V příštím roce by měly udeřit a myslím si, že by bylo fajn je tu mít hned od začátku a hry do nich přidávat postupně, než po X letech, kdy se zase budou muset editovat stovky her..
Nešlo by prosím zasílat notifikaci, když někdo v diskuzi zmíní váš komentář? Nepřijde mi moudré sledovat všechny diskuze všech her, co jsem komentoval. Díky.

P.S. Co si myslíte o zarovnávání do bloku místo zarovnávání doleva (v komentářích, v diskuzích)?
Co tak mít na profilu hned nahoře něco jako žebříček? Automaticky by to zobrazovalo ikony 3-5 nejoblíbenějších her.
Možná by to mohlo být přepnutelné s rmomentálně rozehráno.
Prosím dalo by sa doplniť medium.com medzi supportovane stránky v sekcii osobných odkazov? Skrátenie linku + favicon, v mojom profile je vidno, že sa to nezobrazuje práve esteticky príjemne :).
@jvempire (05.09.2019 18:53): Pokud už někdo tento remaster přiřadil k profilu původního Blood, pak by tam měl být doplněn i příslušný vývojář. Takže doplň sekundárního vývojáře a do popisu přidej zmínku o remaster verzi.
@jvempire (05.09.2019 17:52): Nelze, k vývojáři jde přiřadit pouze konkrétní platforma, pokud třeba jeden z vývojářů určité hry portoval hru na jinou herní platformu, než na kterou byla původně naprogramována. Vývojáři však nejde přiřadit alternativní název. Toto jde řešit jedině zmínkou v popisu nebo přidáním zajímavosti nebo odkazu.
Narazil jsem na zajímavou situaci. U hry Blood byl přidán jako alternativní název Blood: Fresh Supply. Jde o remake vytvořený vývojáři Night Dive Studios. Jde nějak přidat další vývojář, ale aby bylo vidět že dělali jen ten remake? Zrovna oni udělali dost remaků, ale jsou u nich vidět jen 4 hry.
Zdravím, v databázi se nachází nějaké ty free-to-play hry, které mají již vypnuté servery, a tak mě napadlo, že by bylo dobré přidat možnost při schvalování nových her, kdy by se vytvořila kolonka: "vypnutí serverů hry" nebo tak nějak, do které by se napsalo datum jejich uzavření.

Namátkou mě tak napadly hry jako Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms, Need for Speed: World, Infestation: Survivor Stories či Age of Empires Online. Je jich tady docela dost a zlepšilo by to přehlednost.
Napadlo mě, že by bylo užitečné moct vypsat hry pro vybranou platformu, které na ni vyšly jako první. Bylo by tak možné najít hry, co jsou pro ni původně určeny i když později dostaly nějaké konverze.
Zdravím, nebylo by prosím možné zařadit do možností v přidávání her žánr závodní, nebo případně Arkády>Závodní? Přidával jsem teď hru Table Top Racing a to závodní simulátor vážně není... což ostatně platí i třeba pro takové NFS, Burnout apod. Díky :).
@RNDr. Gunár Pavel (24.08.2019 16:11): Fajn, díky. Samozřejmě návrh na novou funkci pořád platí, bylo by pěkné vidět co přesně se změnilo a kým. (Zajímavé je, že u některých akcí je položka "Provedl: jméno", ale je to jen v menšině případů).
Váš odkaz ke hře Monster Boy and the Cursed Kingdom byl upraven moderátorem.

Podobný důvod jako již jednou zmíněné - bylo by fajn vidět co přesně bylo změněno (url? název? popis?) a jak (z jaké hodnoty na jakou). A zároveň by mělo být uvedeno, který moderátor změnu provedl. Protože já mám pocit, že poslední dobou se nějakému moderátorovi znelíbilo, že k odkazům na GOG píšu do popisku "bez DRM" a maže to, ale nevím to určitě (nevím jak se odkaz změnil) ani nevím s kým si o tom promluvit (kdo změnu provedl). (Přitom mi přijde, že DRM je poměrně zásadní rozlišovací hodnota mezi obchody, a zejména vzhledem k zájmu o zachování herní historie by měly být podobné možnosti viditelně označené. Ale asi se s někým v názoru rozcházím).
@Ronik (16.08.2019 16:18): OK, tak to je bug co je potřeba opravit. Ale i tak by bylo dobré, kdyby to dělal systém automaticky, aby to nezáviselo na tom, jestli to tam zrovna moderátor vypsal nebo ne.
Vaše video (https://www.youtube.com/bAFnijnPYGU) ke hře Kingdom Come: Deliverance bylo nahlášeno a následně smazáno z důvodu Nefunkční odkaz/video.
Vaše video (https://www.youtube.com/Wckz5Iw_kCs) ke hře The Elder Scrolls IV: Oblivion bylo nahlášeno a následně smazáno z důvodu Nefunkční odkaz/video.


Můžete prosím do té zprávy přidat i popis/název toho videa, tak jak to bylo uvedené v DH? Protože kdybych věděl o co šlo, tak to třeba zkusím najít jinde (jiný upload, atd). Ale když mám jenom URL, tak už se dá stěží dohledat, co to bylo.
@Tulareanus (15.08.2019 15:20): Zrušené hry mi nevadí, teď je taková vlna a opadne, ale další tab klidně. Můšeš si vlastněné hry nechat seřadit podle tvého hodnocení, a ty nehodnocené se zařadí na konec seznamu.
Ak tu chcete pridávať zrušené hry, tak by tu mal byť aj Prey 2 a pôvodný Duke Nukem Forever?
Bolo by fajn, keby do tabuľky "Posledne pridané hry" na homepage pribudol k "placené" "Freeware a free to play" ešte nový tab "zrušené". Lebo takto sa tam idem pozrieť na nové pridané a v "placené" vidím samé zrušené hry.

A druhá vec, ktorá by bola naozaj super a uľahčila život nielen mne - na stránke "hry" pridať možnosť do niektorého z filtrov vyfiltrovať "nehodnocené" hry. Pointa - viackrát sa mi v poslednej dobe stalo, že som si chcel zahrať nejakú hru určitého žánra z mojej knižnice (Teraz má väčšina z nách veľké knižnice, keďže hry sú v bundloch a veľkých zľavách), ale bolo by fajn pri tom veľkom počte hier odfiltrovať tie, ktoré som už hodnotil = hral, pretože chcem vyfiltrovať len tie, ktoré som nehral, aby som si jednoduchšie vybral, čo si zahrám.
Což takhle noční verzi webu?

Nejenom že si tím osvětluji celou místnost, ale za oknem se mi dělají fronty hmyzu. :)
Teď si tak říkám, že by mohlo být docela fajn, kdyby při vyhledání her od určitého vývojáře (tj. seznam her v profilu daného vývojáře), se vypisovalo po pravé straně i hodnocení uživatele (tedy mé), podobně jako při klasickém vyhledávání her.
@Crash (16.06.2019 22:08): dočkáte se v updatu 2019.2 ? stejně jako plně modifikovatelného interface titulní stránky? a možnosti si přenést svoji Steam knihovnu automaticky na DH?

Řekni, aspoň 2 ze 3? :)
@Kwoky (16.06.2019 17:10): Toto by bylo vůbec lepší úplně překopat. Osobně by se mi zamlouvalo něco jako třeba „Herní režim”, obsahující nejběžnější varianty (klasicky single player, online multiplayer, LAN, local co-op, split screen) a pro uživatele s následnou možností vyhledávání her dle toho, o jaký styl mají zájem. ;c)
Když už máme u her příznak "multiplayer Ano/Ne", co takhle tam přidat i "singleplayer Ano/Ne"? U některých her ani žádná kampaň není a jsou čistě pro multiplayer (jeden hráč je ani hrát nemůže). U takových by se ta informace hodila.
Už jsem si psal s hodně uživateli. Když vlezu do pošty, je jich zobrazených 20. Takže musím kliknout na "Zobrazit všechny konverzace". Tím se načtou pro změnu úplně všichni, což je několik set a chvíli to trvá. Prosím o úpravu, aby se při prvním zobrazení ukázalo víc konverzací (lidí), ideálně tak 50.
@Paul (22.05.2019 14:57): Jak se to vezme. Forggoten seasson je autorizovaný bethesdou a rozsahem to je skutečně spíš to dlc než jen modifikace, cca 6 hodin délka, s tim ze to zasahuje dějově i mechanikami do základní hry. Tudíž spíš něco ve stylu dragonborna nebo dawnguardu.
@Charllize (22.05.2019 14:14): pokud čtu správně, tak to jen přidává nějakej dungeon do existujícího Skyrimu...ale účtujou si za to prachy, takže je to v podstatě jak placený DLC.
Ale vyloženě nový hry jen využívající engine (Enderal ani nepotřebuje mít Skyrim nainstalovanej), zvlášť pokud maj téměř AAA production values (plnej dabing, soundtrack, spousta novejch assetů), to je trochu něco jinýho.
Jak se stavíte k modifikacím na DH? Plánuje se je do databáze začlenit? Myslím že by to mnoho hráčů mohlo ocenit.
@Paul (20.05.2019 21:59): Ale klidně pošli editaci, osobně je mi to žánrové řazení vcelku jedno. Kvalitu (titulu) to nějak nezlepšuje ani nezhoršuje. U těch sporných her je to stejně jen o osobním vnímání té hranice.
@Paul (20.05.2019 19:30): Já také beru Zeldu za RPG, ale většina to nebere. To jsou už individuální vnímání žánrů (které určitě není nikdy jednozančné, takže pravdu mají všichni).

Dark Souls je majoritou (což se snažím dokázat na příkladech moby, gamefaq, wiki nebo xzone) brané za RPG, takže je určitě vhodnější ho mít na DH jako RPG také. Samozřejmě můžeš měnit, od toho to je zde komunitní, ale já bych se držel obecného výkladu (a proto bych ani nedával SS2 do RPG, když je většinou webů zase více vedeno jako akční).
@Drolin (20.05.2019 19:27): Diablo taky nepovažuju za RPG, takže to je super argument :D A wow, Xzone! Tak to je fakt těžkotonážní. Jsou to rubačky. Diablo je izo rubačka, Souls je third person rubačka. Maj pár statů a inventář. Jako Call of Duty.
@Paul (20.05.2019 19:14): O tom to ale není, však i v Diablu se jen kosí. Dark Souls vidím jako moderní dungeon, hodně soubojů, nějaké ty puzzly (ač zde hlavně ve strategii), role propojeného herního světa - také ta série vychází z Kings Fieldu, a to také všichni brali za RPG. Tvoříš postavu, leveluješ, hledáš optimální předměty, existují místa na které pokud si nezlepšíš úroveň skoro nemáš... no, prakticky neznám web, kde by se DS nebralo jako RPG.

Však i zdejší spoznor Xzone vede DS jako RPG.

Kdyby se tu dávno zavedly podkategorie RPG (dungeony, jRPG, akční, izometrické...), tak by se to nemuselo řešit :D
@Paul (20.05.2019 15:17): Ehm,

King's Field (Japanese: キングスフィールド) is a role-playing video game series developed by FromSoftware.

Demon's Souls[a] is an action role-playing game developed ... The game is referred to as a spiritual successor to FromSoftware's King's Field series, and takes inspiration from early video game titles such as King's Field and Wizardry.

Souls hry mají jasné základy RPG žánru. Dávat je na stejno jako Enclave, Severnace nebo Dark Messiah je blbost.

@Rapier (20.05.2019 14:43): A, IGN also ranked System Shock 2 as the 35th greatest first-person shooter of all time.
Ač Deus Ex beru jako RPG, tak je to vícežánrovej hybrid a jako sekundár mi tam nevadí. System Shock 2 ale RPG není a Dark Souls už vůbec, wtf
@Bodkin (20.05.2019 14:28): Proč skoro všechny weby tedy vedou DS jako primární (akční) RPG? :D

Chodíš a běháš, koukáš se po lokaci, sbíráš předměty, vytváříš si postavičku a tu leveluješ, někdy splníš nějaký ten "úkol", někdy proběhne monolog... a do toho i bojuješ jako v drtivé většině RPG.

Prostě takto se dozví hráč nejvíce:

Genre
Role-Playing (RPG)
Perspective
Behind view
Gameplay
Action RPG, Hack and Slash, Metroidvania
Setting
Fantasy

Diskutující (15)