Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
« Novější Starší »
@Crash (16.06.2019 22:08): dočkáte se v updatu 2019.2 ? stejně jako plně modifikovatelného interface titulní stránky? a možnosti si přenést svoji Steam knihovnu automaticky na DH?

Řekni, aspoň 2 ze 3? :)
@Kwoky (16.06.2019 17:10): Toto by bylo vůbec lepší úplně překopat. Osobně by se mi zamlouvalo něco jako třeba „Herní režim”, obsahující nejběžnější varianty (klasicky single player, online multiplayer, LAN, local co-op, split screen) a pro uživatele s následnou možností vyhledávání her dle toho, o jaký styl mají zájem. ;c)
Když už máme u her příznak "multiplayer Ano/Ne", co takhle tam přidat i "singleplayer Ano/Ne"? U některých her ani žádná kampaň není a jsou čistě pro multiplayer (jeden hráč je ani hrát nemůže). U takových by se ta informace hodila.
Už jsem si psal s hodně uživateli. Když vlezu do pošty, je jich zobrazených 20. Takže musím kliknout na "Zobrazit všechny konverzace". Tím se načtou pro změnu úplně všichni, což je několik set a chvíli to trvá. Prosím o úpravu, aby se při prvním zobrazení ukázalo víc konverzací (lidí), ideálně tak 50.
@Paul (22.05.2019 14:57): Jak se to vezme. Forggoten seasson je autorizovaný bethesdou a rozsahem to je skutečně spíš to dlc než jen modifikace, cca 6 hodin délka, s tim ze to zasahuje dějově i mechanikami do základní hry. Tudíž spíš něco ve stylu dragonborna nebo dawnguardu.
@Charllize (22.05.2019 14:14): pokud čtu správně, tak to jen přidává nějakej dungeon do existujícího Skyrimu...ale účtujou si za to prachy, takže je to v podstatě jak placený DLC.
Ale vyloženě nový hry jen využívající engine (Enderal ani nepotřebuje mít Skyrim nainstalovanej), zvlášť pokud maj téměř AAA production values (plnej dabing, soundtrack, spousta novejch assetů), to je trochu něco jinýho.
Jak se stavíte k modifikacím na DH? Plánuje se je do databáze začlenit? Myslím že by to mnoho hráčů mohlo ocenit.
@Paul (20.05.2019 21:59): Ale klidně pošli editaci, osobně je mi to žánrové řazení vcelku jedno. Kvalitu (titulu) to nějak nezlepšuje ani nezhoršuje. U těch sporných her je to stejně jen o osobním vnímání té hranice.
@Paul (20.05.2019 19:30): Já také beru Zeldu za RPG, ale většina to nebere. To jsou už individuální vnímání žánrů (které určitě není nikdy jednozančné, takže pravdu mají všichni).

Dark Souls je majoritou (což se snažím dokázat na příkladech moby, gamefaq, wiki nebo xzone) brané za RPG, takže je určitě vhodnější ho mít na DH jako RPG také. Samozřejmě můžeš měnit, od toho to je zde komunitní, ale já bych se držel obecného výkladu (a proto bych ani nedával SS2 do RPG, když je většinou webů zase více vedeno jako akční).
@Drolin (20.05.2019 19:27): Diablo taky nepovažuju za RPG, takže to je super argument :D A wow, Xzone! Tak to je fakt těžkotonážní. Jsou to rubačky. Diablo je izo rubačka, Souls je third person rubačka. Maj pár statů a inventář. Jako Call of Duty.
@Paul (20.05.2019 19:14): O tom to ale není, však i v Diablu se jen kosí. Dark Souls vidím jako moderní dungeon, hodně soubojů, nějaké ty puzzly (ač zde hlavně ve strategii), role propojeného herního světa - také ta série vychází z Kings Fieldu, a to také všichni brali za RPG. Tvoříš postavu, leveluješ, hledáš optimální předměty, existují místa na které pokud si nezlepšíš úroveň skoro nemáš... no, prakticky neznám web, kde by se DS nebralo jako RPG.

Však i zdejší spoznor Xzone vede DS jako RPG.

Kdyby se tu dávno zavedly podkategorie RPG (dungeony, jRPG, akční, izometrické...), tak by se to nemuselo řešit :D
@Paul (20.05.2019 15:17): Ehm,

King's Field (Japanese: キングスフィールド) is a role-playing video game series developed by FromSoftware.

Demon's Souls[a] is an action role-playing game developed ... The game is referred to as a spiritual successor to FromSoftware's King's Field series, and takes inspiration from early video game titles such as King's Field and Wizardry.

Souls hry mají jasné základy RPG žánru. Dávat je na stejno jako Enclave, Severnace nebo Dark Messiah je blbost.

@Rapier (20.05.2019 14:43): A, IGN also ranked System Shock 2 as the 35th greatest first-person shooter of all time.
Ač Deus Ex beru jako RPG, tak je to vícežánrovej hybrid a jako sekundár mi tam nevadí. System Shock 2 ale RPG není a Dark Souls už vůbec, wtf
@Bodkin (20.05.2019 14:28): Proč skoro všechny weby tedy vedou DS jako primární (akční) RPG? :D

Chodíš a běháš, koukáš se po lokaci, sbíráš předměty, vytváříš si postavičku a tu leveluješ, někdy splníš nějaký ten "úkol", někdy proběhne monolog... a do toho i bojuješ jako v drtivé většině RPG.

Prostě takto se dozví hráč nejvíce:

Genre
Role-Playing (RPG)
Perspective
Behind view
Gameplay
Action RPG, Hack and Slash, Metroidvania
Setting
Fantasy
@Drolin (20.05.2019 13:23): To je chyba u Diabla, ne u DS.

DbtS a Enclave jsou čisté rubačky. DS je rubačka, kde mají RPG prvky nějaký vliv, ale není to RPGčko, kde můžeš někoho rubat, pokud náhodou chceš.

Tudíž všichni kdo hlasovali ve správě obsahu zaslouží padáka.
@M.a.t.t. (20.05.2019 12:28): Na hraně jakési mlhavé definice RPG, kterou si tady každý uživatel vykládá po svém a na základě toho horlivě argumentuje? :) Jinak já si teda z AP pamatuju akorát střílení hehe.
Název ARPG by to resil snadno. Ale chápu že by si pak někdo mohl myslet že jde třeba o zemědělské družstvo;)
@Bragi (20.05.2019 10:53): Alpha Protocol je tak nějak na hraně, ale DE ne. NE. Pak tady zase začnou pobíhat lidi a strkat Dark Souls jako RPG first a rubačka second, což prostě není pravda. Ani u Dark Souls, ani u Deus Ex ani u Borderlands.
Navrhuji jak System Shock 2, tak Deus Ex přehodit do RPG jako primární žánr, až pak akce jako sekundární žánr.
A naopak Diablovky dát do akce a až pak do RPG jako sekundární žánr.
Moc nechápu, proč je Commandos vůbec zařazeno mezi akce. Mělo by to být zařazeno spíš mezi strategie.
@Crash (14.05.2019 17:00): Jasně, ugra to tam kdysi dal, protože jsou to taktické hry, ale taktické strategie prostě nebyly k mání. V podstatě by tam mohla spadat i série Jagged Alliance s tím, že by se dal jako sekundární žánr tahová strategie a u dvojky samozřejmě i RPG. U Commandos by byl sekundární realtime strategie, aby bylo hned jasné, že nejde o tahovku a klidně tam nechat ten stealth, který ale možná pokryje už ta taktická strategie.
Jsem pro přidání podžánru "taktická strategie", kam spadá série Commandos, Desperados a jim podobné tituly. Jasně s veřejnými štítky zůstanou jen primární žánry a tohle se vyřeší pomocí těch štítků, ale kdy budou (viz Drektův vtípek)? Klidně sepíšu popisek do nápovědy a všechny hry, které tam spadají, edituju. Teď je totiž hrozně těžké tyto tituly na DH vyhledat, a když přibývají nové kousky (Shadow Tactics: Blades of the Shogun a Desperados III), by si to podle mě tato kategorie zasloužila.

Možná by stálo za zvážení i "tower defense", kam spadá spousta her. Ale to mi už tolik žíly netrhá. Vím, že se asi jako jediný nový podžánr přidaly "hidden object" hry, které krásně filtrují adventury a byl bych rád, kdyby takhle šlo filtrovat ty taktické strategie.
Co se týká přidávání odkazů přímo při vytváření profilů tak mám na to podobný názor jako Garion, tedy to, že autor profilu si ty odkazy vyhledal právě proto, aby ten profil mohl vytvořit. To že za to dostane body navíc mi přijde naprosto v pořádku, chamtivost za tím žádnou nevidím, ty body vůbec dostat nemusí, ty jsou až za pluska. A v neposlední řadě by to občas mohlo malinko pomoci i při schvalování, když tam uvidim odkazy na zdroje ze kterých autor čerpal. Samozřejmě přesně jak píše Kwoky, neměla by to být povinná součást profilu.

A přidávám se k podpoře jazzová návrhu ohledně filtrování vývojářů s neuvedeno zemí původu jak kvůli samotné funkčnosti databáze tak i kvůli herní výzvě.
Napadla mě další maličkost při přidávání her - nešlo by u zadávání datumu vydání přidat tlačítko, které rozkopíruje datum do všech přidaných platforem z prvního zadaného? U nových her, které vychází ve stejný den na X platforem (klasické kombo PC + PS4 + XOne (+ Switch)) by to urychlilo práci.
Nešlo by zmeniť požiadavky na parametry obrázkov pri pridávaní nových hier? Vzhľadom na skutočnosť, že nové hry často vychádzajú len v digitálnej podobe a majú covery v širokouhlom formáte, limitovanie obrázkov na pomer strán 2:3 až 2:1 je obmedzujúce. Obrázky sa musia orezať a prispôsobiť, čo je škoda.
Souhlasím s názorem, že by tato drobná funkce byla spíše ku prospěchu i z vlastní zkušenosti. Odkazy při přidání většinou již mám nalezené i s tím spojená videa, které využívám k vytvoření popisu.
Taky už jsem nad tím přemýšlel. A to, že by se na tom daly nahrabat body, mě fakt ani nenapadlo. Prostě jsem jenom přidával hru, k níž jsem měl připraveny odkazy a videa, a říkal jsem si, že by bylo super to tam naházet rovnou a ne čekat několik dní, než se hra vůbec schválí. Pak se k tomu většinou už nevrátím, protože to mám uložený v počítači nebo jsem ty záložky dávno zavřel.
Taktiež si nemyslím, že je o chamtivosti a príde mi to obecne ako celkom dobrý nápad.
@Eru (29.04.2019 08:45): Když je ta řeč o chamtivosti, nejsi to náhodou ty, co nabizí za některé přidané hry peněžní odměnu na hry? To mi přijde krapet pokrytecké, být proti nové funkci kvůli "chamtivosti" a pak ji sám podporovat. Já si myslím že na to koukáš jen moc osobně.

Nabídni raději nějakou technickou závadu nápadu, argument proč je to špatně, né podle tvých pocitů co je a není morální.
@Eru (29.04.2019 08:45): a neni cílem DH mít profil co nejkompletnější? Kdo jiný, než přidavač má tolik informací o hře. A případných pár bodíků navíc vadí čemu? Případná implementace by byla win-win situace pro DH i přidavače.
@Eru (28.04.2019 23:02): a nemůže mít každý svou vlastní motivaci k přidávání? pořád tady je ta možnost, že přidavač dostane fixně max. 5 bodů za hru bez ohledu na to, jestli přidal i videa nebo odkazy...
@Kwoky (29.04.2019 09:21): Videl bych to mozna jeste trochu jinak. Pri vytvareni profilu obvykle mam zaroven otevrene zdroje, ze kterych cerpam, a byvaji to samozrejme i odkazy na Steam a podobne. Prislo by mi vhodne mit moznost je do databaze vlozit rovnou pri pridavani hry, nez si je nekam odkladat, cekat nekolik dni a pamatovat si, ze je tam chci doplnit po schvaleni. (Spis to dopadne tak, ze odkazy zavru a nevlozim je uz nikdy.)
@Bursoft (28.04.2019 23:05): Protože jde o chamtivost a to mi jako dobrý důvod pro zavedení nové funkce nepřijde. A v posledním odstavci zase mluvíš o potřebě mít odkazy, zajímavosti a videa tip ťop, tj. OCD. A ani to mi nepřijde jako dobrý důvod pro zavedení nové funkce.
@Eru (28.04.2019 23:02): Proč nemůže jít o obojí? :) DH dostatečně obohacuji novou hrou, s plusky je to jak s pokémony, gotta catch 'em all ;)

Jinak na whitelist nechci, potřebuju, aby po mě někdo aspoň zkontroloval ten popisek..

Každopádně člověk, který přidává hru má obvykle větší péči o ten profil a potom bude platit, co psal Gordon. Videa z ofi zdrojů, zajímavosti s odkazem na zdroj, atd atd..
@Bursoft (28.04.2019 22:45): Mám to chápat, tak že odkazy, zajímavosti a videa přidáváš proto, abys za ně získal body? Já myslel, že jde o obohacení databáze. A případné body jsou jen odměna tomu, kdo si s nimi dal tu práci.

Jo a když se dostaneš na white list (o to můžeš požádat po získání Legendárního přidavače), tak se ti hra schválí automaticky, okamžitě.
@Eru (28.04.2019 22:37): Protože nad přidáním hry dobrovolně strávíš X volnýho času a myslím si, že je fér mít možnost si tam ty odkazy naklikat sám (a případně posbírat pár extra plusek), než uživatel, co si prostě počká, až se mu hra přidá a pak si tam naháže odkazy (jelikož každý tu nesedí 24/7, aby čekal přesně na ten moment, až se mu schválí hra)..

Diskutující (10)