Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
< >
@Všivák (09:33), @Jab (09:37): Ten Planescape EE mě taky překvapil, je to takový nečekaný comeback. :-)

Zjevně jde o jedinou Infinity hru, co se Beamdogu povedla (rozuměj povedlo nepokazit), skoro bych se nebránil sloučení...

...jenže pak by se zase řešilo, jaktože ostatní Infinity hry EE samostatné profily mají a Planescape ne.

A proč je v případě remasterů etc., se kterými už často původní tvůrci nemají nic společného, mít dobré samostatný profil, už jsem tu vysvětloval.

Trochu začarovaný kruh, vím.
@Všivák (10:18): Změnou posuneš níže hodně staré hry, které hrálo méně lidí. A také hodně nové, které ještě mnoho lidí nehrálo. Což je taky špatně. Asi mě nikdo nebude podezírat z lásky k třebas dungeonům, ale ty by to na DH třebas úplně vyřídilo (a kam bych pak psal, že musí být zničeny, že...). :) Ono je lepší, když se musíme poprat s hrami, o kterých nic nevíme. Ta stávající tabulka tím může sloužit i jako inspirace.

Ale samozřejmě umožnit klikem změnu té tabulky (podobně jako na csfd třebas) na "nejoblíbenější", by bylo fajn. Tu stávající verzi bych ale ponechal jako hlavní. Samozřejmě s tím, že by ty různé remaky a remastery opravdu časem dostaly nějaký podprofil.
@Všivák (10:18): Počet hodnocení a také od koho je přece již zohledněn. Např. taková 2002 FIFA World Cup má 27 hodnocení, ale pořád to hodnocení není reprezentativní podle stávajících pravidel, protože většina hodnotících má málo bodů. A to že tam je navíc počet hodnocení uveden, takže si každý může udělat obrázek, z jakého počtu je ten průměr vypočítán, má podle mě dostatečně směrodatnou hodnotu.
@Jab (09:37): Ano, já si to přeberu. Jak si to ale přebere náhodný kolemjdoucí, co se chce podívat na seznam nejlepších her. Bude to mít směrodatnou hodnotu? V první stovce je 22 her co nemají ani 50 hodnocení.
@Všivák (09:33): Je to blbé, ale nemyslím si, že to je dlouhodobý problém. Těch hodnocení tam časem rozhodně přibude. Otázka nějakého toho bundlu nebo výraznější slevy. Navíc časem by tyhle edice měly mit podprofily, ale to je asi daleká budoucnost ještě.
Co takhle udělat žebříček top 100 her a nějak zohlednit počet hodnocení? Je divný, když je na třetím místě hra z devatenácti hodnoceními. Nepříjde mi to moc relevantní.
Jak se nám teď rozmohlo to přidávání odkazů. Tak občas je jich trochu víc. Nestálo by za to udělat jednotlivé kategorie rozbalovací? příp. ukázat prvních pár a zbytek na rozkliknutí 3 teček?
Je v plánu přidat na DH tmaný režim? Na DH chodím v podstatě jen přes PC a k večeru na velké televizi je bílá obrazovka opravdu vypalovačka očí, tuhle funkci bude mít už i Facebook a tady podle mě dost chybí, zatím to tedy řeším pluginem do Mozzily.

Ukázka, jak mi to vypadá: odkaz
Nevím jestli to tady už někdy bylo, ale navrhuji funkci, která zajistí minimální počet slov nebo písmen v komentáři a přes tu hranici prostě uživatele dál nepustí. Zamezí se tak tím postování krátkých komentářů a následné mínuskování od některých zdejších očividně nervózních uživatelů :)
Prosím vás, nešlo by u vlastněných her ještě vybrat, na kterém klientu či klientech je člověk vlastní? Já že v tom začínám mít solidní brajgl :-D
Na Čsfd je zajímavá kategorie zajímavostí a to "Související", kde jeden odkaz odkazuje na jiný film a ten zase na ten jeden konkrétní, takže tam na něj je i odkaz a je to propojené tak, že to jde vidět u obou filmů.

Podobně by se mi to líbilo i tady, je hodně her, co odkazuje na jiné nějakým eastereggem a pak nastavá situace, kdy to člověk hodí do obou her, i přesto že té na kterou odkazuje se to přímo netýká.
Ahoj, nevím, jestli to tu už nepadlo a neřeší se to, případně jestli nejsem slepej a ta funkce tu třeba už je...
Uvítal bych funkci POZNÁMKY ke hře (může být i volba viditelné pro všechny nebo jen soukromé), prostě když nechci napsat komentář, ale mám k tomu něco málo, co si chci poznamenat, nebo abych si zaznamenával kdy jsem hru hrál, kolik hodin apod.
Dík
Bylo by možné aby odkazy na Google Play a App Store třeba automaticky nahodily název "GPlay" atd + zařazení do kategorie Digitální distribuce tak, jak to teď funguje u odkazů pro Steam, GOG a další? A samozřejmě to samé by bodlo u konzolí. PS Store, Nintendo eShop, MS Store...
Omlouvám se, jestli to už zde bylo x-krát řešeno (ale zas to tu pravidelně nečtu). Je možné zobrazit si, kdo danou hru vlastní? Nebo alespoň počet podobně jako u statistiky kolik lidí hru sleduje/má rozehráno/dohrálo. Obecně by bylo fajn mít toto rozklikatelné.
@samorost (28.12.2019 22:14): mám pocit, že v posledním update reportu zaznělo něco jakože štítky by měli být next big thing.

Jo je to tam: "Příští aktualizace 2020.1 je předběžně naplánována na první polovinu příštího roku a rádi bychom se v ní soustředili téměř výhradně na první verzi veřejných štítků, se všemi většími či menšími systémovými změnami, které to bude obnášet."
@Fritol (28.12.2019 21:39): Tak ono by mohlo být u hry, u které není přesný typ multiplayeru znám, uvedeno defaultně něco ve stylu „N/A” a posléze by se dal údaj doplnit na základě něčí osobní zkušenosti. Jinak k mnoha hrám se dají informace nalézt třeba zde. Myslím si, že by přesnější info v tomto směru ocenilo více uživatelů, možnost filtrovat hry podle typu MP by byla zcela jistě senzační. Navíc je dnes mnoho her ryze MP a pak informace „Multiplayer: ANO” nedává jasnou odpověď, zda daná hra třeba vůbec obsahuje SP obsah.
@samorost (28.12.2019 19:19): K tomu multiplayeru. U nových her to není problém, ale u některých starších kousků často nejde dohledat moc infa. Jen je třeba na wiki uvedeno "singleplayer/multiplayer" ale jaký multiplayer už se nikde nedočteš.

Osobně by se mi taky líbilo, kdyby u her bylo aspoň rozvedeno, zda jde o local/online coop či PvP. Kvůli starším kouskům ale imo musí zůstat ano/ne. Ideální podoba by nejspíš byla "Multiplayer: Ano (online coop, online PvP)" S tím, že uvádět o jaký druh multiplayeru se jedná, by nebylo povinné.

A nebo to vyřeší štítky no :)
@Drekt (28.12.2019 16:46): Přidávám se, VR by mělo být nějakým způsobem reflektováno. A ještě bych se přimlouval za zamyšlení se nad úpravou položky „Multiplayer” v profilu hry. Strohá informace „ano/ne” je již v dnešní době pramálo vypovídající. Chtělo by to více rozvést, případně filtrování dle způsobu hraní by se rovněž hodilo.
Plánujete VR platformy? Ty štítky už nevyřeší, spoustu her jde hrát na monitoru i ve VR a můžu potvrdit, že pokaždé je to jiný zážitek, který bych hodnotil úplně jinak (ne vždy lépe, někdy i mnohem hůř), takže by bylo dobré taková hodnocení oddělit a nemixovat dohromady.
Podle připravovaných veřejných štítků by mohla jít seřadit knihovnička. Mít jednu kategorii (vlastněné, dohrané...) rozdělenou na jednotlivé části sjednocené společným veřejným štítkem. Například u vlastněných je první štítek "epic games", kde budou seřazeny (abecedně, podle roku...) všechny hry se štítkem "epic games". Pak "origin", "steam", atd.
Zase som chcel prispieť, ale google a facebook?
Link na paypal som stále nenašiel.
Mě by se líbilo, kdyby v datumu vydaní bylo možné dát rozdílné datumy pro odlišné verze hry, pokud například tá původní vyšla před oficiální Anglickou.
Říkám si, že sekce Odkazy -> Digitální distribuce u Assassin's Creed: Odyssey začíná přesahovat únosnou míru. Teď si představte, že tam tak podrobně bude rozepsáno nejen Uplay, ale libovolný obchod, kde se hra nachází. A bude to promíchané skrz na skrz, nikoliv postupně 20 odkazů z jednoho obchodu a pak 20 odkazů z druhého obchodu. Navíc to nebude ojedinělý případ, v moderní době se setkáváme s hrami co mají 17 různých edic, 140 DLC a bambilión nákupních balíčků stále častěji.
(Tímto se nechci obouvat do @Padouchrapcz, prostě podrobně vyplňuje sekci co tam k tomu je).

Tak si říkám, jestli nezvážit nějaké řešení:
a) Definovat jak moc podrobnou tu sekci chceme (např. hlavní hra v základní edici; žádné dodatečné edice, pokud nejdou odkázat všechny dohromady jedním odkazem na nějaký seznam; žádné DLC - na větší obsah/datadisky se stejně zakládá vlastní herní profil)
b) Povolit všechno libovolně podrobně, ale vyřešit čitelnost technologicky. Dovedu si např. představit, že jakmile k tomu samému obchodu jsou dostupné víc jak tři odkazy (porovnáváno podle domény URL), tak se všechno zabalí do jedné rozbalovací položky. Takže v tomto případě AC Odyssey by tam byla vidět jediná položka Uplay s viditelným rozbalovacím tlačítkem, a po kliknutí by se ukázalo všech těch existujících 20 položek (a zase by se to dalo zabalit).

Mě osobně je sympatičtější a), protože nevidím důvod suplovat UI konkrétního obchodu, a navíc se ten obsah bude stávat velmi rychle neaktuálním. Ale b) je jednodušší z toho pohledu, že se nemusí uživatelé hlídat a nemusí se rozhodovat co je v pořádku a co už ne, a můžou tam prát co je napadne...
@ripper (14.12.2019 12:31): Naprosto jej chápu, vypadá to, že je to z hlediska formy vývoje projekt hodně podobný DH, má na to pouze svůj volný čas a musí hodně prioritizovat. Každopádně pokud se k tomu API dostane, bylo by super to na DH mít.
Uvažovalo se tu už někdy o zavedení ocenění podobně jako na čsfd? The Game Awards, Czech Game of the Year Awards, British Academy Games Awards a spousta dalších. Jak dohromady, tedy možnost podívat se na výsledky cen rok za rokem, tak jako část profilu hry.
Do odkazů ke hře jsem přidal URL které už tam jednou bylo, protože jsem si toho nevšiml. To stejné se mi občas stane u videí. Detekce duplicit by přitom měla být totálně triviální (mluvíme teď o tom, když je URL na 100% stejné). Bylo by fajn přidat tuto kontrolu.

Zároveň, když můžu vlastní záznam po omezenou dobu libovolně upravovat, tak proč ho nemůžu taky smazat? Takto musím otravovat moderátory pokaždé, když se přehlédnu/uklepnu/atd.
Líbila by se mi integrace s howlongtobeat.com. Mohl bych jednoduše vidět jak je která hra časově náročná, aniž bych ji pokaždé ručně hledal na jiném webu, mohl bych si seřadit hry ve svém wishlistu od nejkratších nebo nejdelších, mohl bych si udělat hrubý odhad odehraných hodin u dohraných her za minulý rok, mohl bych vidět celkový součet hodin všech her co si chci zahrát (děsivé číslo), atd.

No a protože jsem na tyhle věci magor a DH to neumí, tak jsem si na to nakódil vlastní nástroj. Třeba to může posloužit jako inspirace nebo to může být užitečné někomu dalšímu (kdo to bude umět rozchodit, tzn power user až programátor, sorry):
https://github.com/kparal/dh-hltb
Jelikož DH nemá žádné API ani neumí exportovat uživatelská data (seznam mých her, atd), tak tam musím prasácky parsovat uložené HTML stránky z DH. To by bylo taky fajn mít lepší :-) Dík.
Tak u tech pidi obrazku avataru co tu jsou je to trochu jedno, stejne vetsinou neni poznat co na nich je:)

Diskutující (16)