Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Bylo by možné v profilu ve složce: Kontakty & sociální sítě, přidat třeba nějakou defaultní ikonku k webům, které nemá DH podchycené? Mám tam americkou stránku sběratelských karet a je tam jen nevzhledný náhled na adresu stránky. Priorita je asi extrémně nízká, ale pokud to není složité, tak by to bylo fajn ;)
Zdravím, je zde nějaké fórum či funkce s požadavky na hry, které by se měly přidat?
Třeba něco jako na titulky.com, kde jsou krásně vidět nejžádanější titulky.
Určitě by to také přispělo k rozšiřování databáze.
@Jumas (28.09.2021 11:51): Filtrovat podle štítků jde, ale to je úplně jiná funkce. Na seznamech je důležitá ta estetika, možnost upravovat pořadí, přidávat a odebírat tituly přímo z něj atd.
@koberec (28.09.2021 10:36): Částečně to jde řešit pomocí štítků. Vytvoříš si štítek s jakýmkoli názvem a pak si dáš zobrazit hry jen s tímto štítkem. Pak to funguje jako jakýkoli jiný seznam/žebříček.
Probírala se tu už možnost tvořit vlastní seznamy? Jako jsou např. na Letterboxd, kde lze měnit i pořadí, přepínat mezi číslovanými a nečíslovanými atd. Mohlo by to být vázáno na virtuální poličku. Nebo je tahle funkce v česku nepopulární? Překvapivě chybí i na nové ČSFD.
Přemýšlelo se o přidání platformy Xbox Cloud Gaming? Takový Fable II samostatně spustitelný port na PC ani Android nemá, ale nyní už tam jde v pohodě spustit pomocí téhle funkce.
Btw vyřeší to možná štítky... Ale nebylo by špatné i bez nich mít u strategií 4x jako subžánr. Domnívám se, že jde o tak specifické hry, že by si vlastní podkategorii zasloužily. A lépe by je to odlišilo přímo na DH.
@Garret (05.05.2021 18:38): To si nejsem jistý, že půjde - problém je, že tyhle vychytávky by nejspíše potřebovaly plnohodnotné notifikační API.

@Garret (06.05.2021 13:41): Tohle bude bug.

@NikoCZ (06.05.2021 10:12): Myslíš do profilu? Tam tabulka není podporována a ani o tom neuvažujeme.

@H34D (03.04.2021 17:35), @Gordon (06.04.2021 14:27): Založeno.

@Kunick (05.05.2021 14:03): Spíše nebude, vzhledem k tomu, že ta funkce vypadá dost specificky a náročně na implementaci (uživatelé HW často obměňují atd.).
Ahoj, je nějakým způsobem možné dostat do popisu profilu jednoduchou HTML tabulku? Pokud ano, jak? Pokud ne, přimlouval bych se za její podporu (s linkami, bez linek).

Omlouvám se, jestli se to tady už řešilo.
nešlo by nějak pořešit, aby mi zhaslo oslovení v poště v případě, že už jsem na daný komentář reagoval?
Navrhuji rozšíření statistik v profilu uživatele - zejména o průměrné hodnocení versus průměrné hodnocení daných her na DH. Jinými slovy, zda uživatel nadhodnocuje, či podhodnocuje. Ideálně ještě rozlišit podle žánrů. Dále třeba průměrný rok vydání hodnocených a dohraných her. Opět pokud by to šlo ještě rozdělit na žánry, tím lépe.

Dále by se mi líbilo do statistik zahrnout třeba i průměrný čas uživatele strávený na DH, průměrný počet přihlášení denně, (průměrný) počet příspěvků uživatele nebo třeba průměrný počet napsaných znaků denně, ale to už by asi nešlo tak snadno. :)

Pokud to už zde padlo, tak sorry, diskusi nesleduju.
Jenom tady výkřiknu omlouvám se za to ale nesnáším ten novej Tiny editor. Na mobilu se s tím nevím proč píše příšerně. U starýho jsem nemusel přemýšlet nad ničím a prostě fungoval. Just sayin..
Možná by se hodila funkce na filtrování vlastních komentářů. Třeba podle žánru, vývojáře nebo platformy.
Na samotnou správu her silně doporučuji Playnite od českého tvůrce. Ještě tomu k dokonalosti pár funkcí chybí, ale oproti například silně hypovanému GOG Galaxy 2, které mělo sjednotit hry ze vše platforem, je toto o dvě třídy zcela jinde.

https://playnite.link/
@Jumas (24.03.2021 21:40): Není to úplně ideální, ale dělám to úplně stejně. :c) A kdo chce mít zevrubný a detailní přehled, stejně používá nejspíš něco mimo DH (Excel, nějaký specializovaný soft atd.) a zde to má jen jako doplněk.
@Bursoft (24.03.2021 15:31): Já to řeším soukromými štítky a funguje to dobře. Ano, je s tim trochu práce, ale kdyby jsi jednotlivě zaškrtával platformy při přidávání her do vlastněných, vyšlo by to nastejno.
@Bursoft (24.03.2021 15:31): V současnosti to určitě neplánujeme - poměr technické náročnosti vs. užitku není zrovna příznivý, nemluvě o tom, jak by to na více místech zkomplikovalo UI.
Nešlo by při zakliknutí "Vlastním hru" vybrat, pro kterou platformu? Při kliku by vyjel scroll box se všemi platformami s tím, že úplně navrchu by byly třeba vlastněné platformy prioritizovány. V uživatelské knihovničce by si potom uživatel mohl vybrat, zda chce komplet všechny hry nebo vygenerovat podle platformy.
@PavelU (19.03.2021 21:59): Obchod je spolehlivý dost. Problém je, že nabízí spoustu her, co jinde nenajdeš, s různým mrtvým DRM apod. Takže se často stává, že ty hry průběžně stahují z prodeje. Na druhou stranu tam ale najdeš spoustu her bez DRM, co se skoro nikde neprodávají. Třeba staré City Interactvie hry. Takže linky kontrolovat, ale rozhodně nezakazovat. Jeden z nejdůležitějších obchodů.
@PavelU (19.03.2021 21:59): To places na spatnem hrobe :) Zmet odkazu je tu zadouci, a cim vice obchodu a neplatnych linku, tim lepe :)

Nejlepsi bude, kdyz kazdy mesic projdes vsechny hry na DH, vlastnorucne odkazy na obchody ozkousis a nefungujici nahlasis :)
Chce to zkontrolovat odkazy na gamersgate v profilech her. Tento obchod nebude moc spolehlivý, protože už řada odkazů na hry je nefunkčních. Nejlépe bych tuto stránku na DH vůbec nepoužíval.


Např. hra DeadEnd: Cerebral Vortex. Na Steamu jsou sice také muzejní exponáty, ale i s uvedeným důvodem nedostupnosti.
Nemohlo by mi při hodnocení hry vyskočit nějaké okýnko, jestli chci hru označit jako dohranou, jestli ji vlastním a jestli ji chci sledovat? Vždycky na to zapomenu. Klidně ať je to zapnutelná funkce. Díky
Teď mě tak napadlo, že by možná nebyla špatná možnost přidávat videa i k vývojářům. Ty, vztahující se výhradně ke konkrétním hrám by se samozřejmě stále přidávaly k nim, jako dosud, ale třeba rozhovory s vývojáři, které se žádné konkrétní hry netýkají, ale jde tam o ten tým, jako celek nebo nějaká představující videa by se mohla dávat tam. Možná i znělky, které jsou ale většinou součástí herních inter.

Každopádně mi to nepřijde jako úplně blbý nápad a v podstatě i u jednotlivých plarforem, by to šlo, kdyby se tam třeba dané zařízení představovalo. Teď mě nenapadá, co všechno by se tam dalo cpát, ale určitě by si to své diváky našlo.
A ted se mi vubec nepodarilo editovat text, cely dalsi paragraf zmizel a pak pri dopsani do toho jednoho se zmena neulozila. Chtel jsem napsat ze jsem taky za tu ficuru nahodne hry.
@Jumas (06.03.2021 12:53): @Memphis (06.03.2021 13:03): No mně by se to taky celkem líbilo. Umim si představit, že tam čas od času člověk objeví zajímavý kousek, na světlo se dostanou i hry, které "nikdo" nezná a dostanou tak šanci na to být objeveny a získat nějakou aktivitu na jejich profilu. Uměl bych si to představit i třeba v Herní výzvě, kde by zas byla jednou kategorie přímo navázána na DH apod. A komu by tenhle boxík nevyhovoval, tak ho jednoduše může odsunout někam dolů, nebo ho úplně ignorovat. Za mě by to mohlo být pěkné ;)
Dlohuho mi tu chybí náhodná hra z databáze, která byla ještě v původní verzi. Občas jsem narazil na zajímavé kousky. Teď, když je tu plno platforem, tak by bylo dobré i nastavení, jestli se mají zobrazovat všechny hry, nebo jen ty na vlastněné/sledované platformy. Je návrat tohoto modulu někdy v bodoucnu v plánu?
@Mitisko (03.03.2021 13:53): Mohli bychom jít deeper a ta funkce by mohla mít udělátko, že by sis mohl u hry zaškrtnout "Chci hrát s ostatnímy". takže by ti to vyfiltrovalo ideální kandidáty na společné hraní.
Já bych navrhnul funkci na vyhledání spoluhráčů. Když si tady označím gamesu, že právě jí hraji bylo by dobré aby se dalo podívat na celé databáze kdo další jí zrovna hraje, hlavně multiplayerové hry by boli fajn, lépe by se našli nový spoluhráči a kamarádi takhle z DB.
Líbila by se mi funkce, podobná jako již existující import her ze Steamu, ale která by umožnila "importovat" prostě seznam názvů her. Tedy že bych vložil soubor (nebo text do textového pole) kde každý řádek má jeden název hry, a automaticky by se všechny přidaly do vlastněných.

Proč by to bylo užitečné? Protože mnoho z nás používá meta-managery typu GOG Galaxy 2.0, Playnite nebo Lutris, které importují hry ze všemožných platforem (Steam, Epic, Origin, ...) a umožňují seznam her exportovat. Tedy by jednoduše si šlo hry ze všech platforem přidat do vlastněných na Databázi, a pak s nimi provádět skvělé věci jako "seřadit podle hodnocení", abychom věděli, co si dále zahrát
@rikuhahl (23.02.2021 15:27): Jasně, vždyť já to beru naprosto s humorem. Ať si je kdo chce bodohonič jaký chce, jsem ten poslední, komu by to trhalo žíly. :c)) Ale ten separátní chlívek na kartě hry pro DLC a datadisky by byl každopádně moc fajn. ;c)
@Gordon (22.02.2021 22:46): Jo, to je bezesporu chvályhodné, určitě lepší, než nic. :c) Já jsem ovšem zastánce spíše systémových řešení, prostě zvlášť chlívečkem nic nezkazíš, navíc právě v tomto případě to dává echt smysl. Jednak to výrazně přidává na přehlednosti, navíc se dají přihazovat další, nově vycházející doplňky, aniž by se musel pokaždé editovat hlavní profil hry.
Fajn by byl spíše chlíveček přímo v profilu hry, který by sloužil ke komplexnímu přehledu oficiálních datadisků, resp. DLC, klidně i s nějakým tím stručným popisem. Někdy je docela problém všechny tyto doplňky dohledat a zorientovat se v nich. Takto by to bylo v rámci hry vše takříkajíc „pod jednou střechou” a zájemce o hru by měl tyto potřebné informace jako na stříbrném podnose.
@ntz (22.02.2021 17:43): Přijde mi to zbytečné. Modifikace se furt mění, updatují či zastarávají. Každý jde stejně raději rovnou ke zdroji. Ta sekce v odkazech imo úplně stačí.
@ntz (22.02.2021 17:43): Osobně mody nepoužívám nikdy a nikde, takže pro mě zbytečnost. Navíc můžeš dávat odkazy k patřičným hrám, kde si je přečte právě fanoušek dané hry...
Napadlo me jedno genialni rozsireni, mozna to tu uz bylo v diskusi, pokud ano, tak se omlouvam (a pokud Vam to nepripada genialni, tak se radsi omlouvam taky) ..

co takhle mit jeste v tech hlavnich sekcich (aka Komentare, diskuse, odkazy, videa, apod) sekci Mods (Mody) ? Ja vim, je to takovy dvousecny, pro nektere hry je modu spousta, ale davalo by se tam napriklad jenom fakt nejake TOP modifikace, zadne nesmysly typu vetsi prsa pro zenska NPC a nebo no-limit-inventory apod ...

asi by bylo dobre, kdyby to bylo nejak moderovane, mozna i nejakej limit na pocet modu / hru, mozna nejake mod-weight system ..

myslim, ze by to bylo velmi prospesne a rozsirujici .. me osobne tahle informace na DBH velmi chybi ..
Nevím jestli se to řešilo, ale už jsem si zase vvykliknul dohrání hry a po opětovném zaškrtnutim tam mám samozřejmě dnešní datum. Prosím přidejte možnost zadat dohrání hry pevným datumem. A rovnou možnost zadat i druhé a další dohrání. Tohle mě tu chybí už léta. Asi to jde suplovat štítkem, ale fakt bych tuhel funkci ocenil.