Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
< >
Nápad...
1.Když se do databáze přidává hra, přidejte na výběr žánr strategie<obchodní (nevím jestli tu šipku píšu správně)
2.Přidejte vedle možností Videa, Zajímavosti, Odkazy možnost Obrázky (Screenshoty...je jedno jak se o bude jmenovat).
Když jsem se díval na systém odměn za dosažené body, tak mě napadlo, že je škoda že končí na 2 500 bodech. Cp takhle tak za 3-4-5 tisíc přístup do skrytého vlákna, které by nebylo tématicky omezeno :D

A taky by to mohlo pomoci odventilovat přehnanou snahu se hádat jiných vláknech.
Měl bych taky nápad. Šlo by zařídit, aby se po zadání názvu hry překontrolovalo, jestli už není v databázi, nebo ve schvalovacím procesu? Upozornění by šlo samozřejmě odignorovat, někdy se názvy shodují.
No nápad jsem dostal kvůli dvěma návrhům ve schvalovacím procesu, které jsou zřejmě na stejnou hru (Persona 5 Strikers) :)
Mám nápad u procesu schalování her...
Hry, které se schvalují více než měsíc, by mohly dostat označení "Přednostně Schvalované".
P.S.: Možná se ptáte...K čemu to bude? No...Nápad jsem dostal kvůli jedné hře, která je ve schvalovacím procesu už 141 dní. Podobně na tom jsou už tři hry, takže...Prostě menší nápad.
@Yokolobuna (17.01.2021 10:16): Uživatelsky editovatelné datum dohrání by byla skvělá věc, svého času jsem to zde také navrhoval. Ne vždy člověk hodnotí ihned po dokončení hry, konečně, spoustu her jsem dohrál v průběhu let minulých, kdy nějaká DH ještě vůbec neexistovala.
Nesla by výhledově zařadit možnost editace data položky dohrání hry? Věřím, že nejsem sám, kdo se už a například ve snaze odmáčknout jinou kolonku vyklikl u dané hry tu s dohrano a tím si původní datum nenávratně smazal (zejména na telefonu to je hned). Díky za případnou reakci :).
@Jumas (16.01.2021 14:44): Souhlasím, moje idea je spíše taková, že by tam byly věci typu "když půjdete tam a tam najdete tam hromadu zlata a budete pracháči" nebo "Když vejdete tam a tam, instantní smrt. Nedělejte to." Zkrátka takové info k ulehčení hry + právě odkazy na kvalitní podrobné návody, takže by hráč prostě měl vše krásně na DH a nemusel googlovat jak o život.
Ty jo Tipy a triky, to byla rubrika ve Score tak před 20ti lety ne :)?
@Red (15.01.2021 20:50): Já to taky tak řeším, ale je pravda, že by se mohla přidat kategorie zajímavostí Tipy a triky. Na komplexní návody na celé hry bych ale používal odkazy, jak je to vlastně i dnes. Tolik textu by v profilu hry vypadalo zvláštně.
@Cathan (15.01.2021 20:24): Zcela určitě je lepší mít vše pod jednou střechou, než někam chodit pro další informace, jinde pak na obrázky, na další místo pro návody atd.. Navíc by to zvedlo prestiž databáze a pro mnoho lidí by to mohlo být motivací, chodit raději sem, než někam jinam, navíc i pravidelně. Čím komplexnější servis pro uživatele, tím lépe, to dá rozum.
@Gordon (15.01.2021 20:03): Přesto je myslím otázka, jestli by nemělo být něco takového i v repertoáru databáze, na místě. Nakonec, tvůj odkaz obsahuje i easter eggy atd, i když databáze má taky záložku "zajímavosti". Patří to podle mě do kategorie "komplexní informace", které má DH za cíl obsahovat.
Padla někdy myšlenka na stránku u her s názvem jako "Tipy & triky" kde by mohli být návody, rady a další podobné věci?
V řadě případů, především pak u historických vývojářských společností, jsou mnohdy známa data jejich zániku nebo ukončení činnosti, ale data založení bývají často nejednoznačná. Karta vývojáře neumožňuje uvést samostatně datum zániku studia bez toho, aniž by bylo uvedeno i datum založení.
Má to svůj důvod a je možné upravit tak, aby se dalo přidat konečné datum bez data založení?
Mám pár tipů k herní výzvě

1) jsem navrhoval, aby se někam na stránku výzvy přidalo buď FAQ nebo přímo ke každé kategorii okýnko, do kterého by se připisovali různé sporné situace a upřesňování pravidel. Crash to už zaregistroval, myslím si, že by to bylo fajn, až člověk přijde po půl roce, tak se těžko prokliká záplavou příspěvků zpět a bude dohledávat jestli se toto a tamto už řešilo.

2) Nechtělo by se vám ke každé katetegorii přidat field na počet odehraných hodin? :) Samozřejmě nepovinné. Myslím to jako zajímavost do konečného vyhodnocení, abysme si mohli poměřit pindíky, kdo tomu kolik obětoval. Aby to Crashovi nepřidalo zbytečnou práci a jenom mu to vyplivlo součet. Holt, když si tam někdo bude vymýšlet nesmysly, tak to bude asi jako fake věk v profilu.. Ve výsledku by byl zajímavý i celkový počet hodin ode všech hráčů.
@MCZ (31.12.2020 17:31): Mno... good point :D Teoreticky u esport her by mohla být kromě wiki o hře také wiki o esport stránce. Jiný případy mě ale nenapadaj, takže to asi smysl nemá...
Skutočne by som veľmi ocenil, ak by sa zaviedla možnosť zablokovať konrétneho užívateľa DH, aby sa mi jeho príspevky nezobrazovali v žiadnej diskusii. Nezvážili by ste to?
Je v plánu nějaká vyfipičura, která pro hlavní hru bude v nějakém okýnku, nebo pod popiskem hry ukazovat seznam datadisků k dané hře. nebo to zůstane jako zmínka v popisku s odkazem?

Představuji si, že by to mohlo být podobně, jako seznam her u vývojářů.
@Dunemaster (12.12.2020 16:05): O tom tu nedávno byla debata co jsem začal já, a výsledek byl, že by lidé asi nejvíce využili kromě Dohráno i stav Opuštěno/Odloženo/Nedohráno (něco na ten způsob). To by pravděpodobně pokrylo i tvůj případ.
Myslim, ze nejenm mne by se hodila funkce zatrhavatka "Hrano" ve smyslu "tohle jsem nekdy hral", protoze clovek nechce hodnotit neco, co moc nehral, ale zaroven to zprehledni. Mam na to samozrejme STITEK :), ale kdyz si otevru profil hry, nebo mam samo o sobe uz neco vyjete podle jineho tagu, nevidim to hned.

V souvislosti s tim by bylo i fajn mit moznost filtrovat pomoci tagu negativne. Tedy "vyjed mi to, co nema nasledujici tagy".
@rikuhahl (10.11.2020 13:52): Já sleduju jen PC, Wii a N-Gage (takže v této sekci jen PC :)) a nic rušivého tam nemám. Co by se mi ale líbilo, tak by byla možnost, abych byl upozorněn a zobrazovali se mi komentáře na HP u sledovaných nebo hodnocených her a komentáře přátel a oblíbených uživatel bez ohledu na platformu. Takhle tyto komentáře na nesledované platformy objevím jen náhodou nebo cíleně.
Byl bych rád, kdyby v sekci "Právě vychází" šly sledovat jen vybrané platformy (pro mě ideálně jen PC), protože sice obecně sleduji všechno, ale v této sekci bych si chtěl vybrat jen některé, protože nakonec budu hrát jen jednu verzi (většinou PC).
Nebylo by možné si vlastní odeslané návrhy her prohlížet a případně do nich dělat úpravy NEŽ si je lockne schvalovač? Zrovna teď vidím, že jsem v návrhu udělal chybu a rád bych ji spravil, ale v této fázi už s tím nejde nic dělat..
@Yokolobuna (02.11.2020 08:54): Já osobně když mám hru v "Chci si zahrát" a zároveň ji nemám ve "Vlastním", tak to implikuje "Chci si koupit" :-)
Akorát je blbé, že se takto nedá vyjet seznam her, tzn. nelze vyhledávat hry co jsou v jednom seznamu a zároveň v druhém nejsou.

Můžeš to samozřejmě taky řešit štítkem, prostě si k vybraným hrám přidávej štítek "koupit", a můžeš si je pak jednoduše vypsat. A nejsi omezený statickými kategoriemi.
@Yokolobuna (02.11.2020 08:54): Obecně je to wishlist bez ohledu na to, zda hru vlastníš nebo ne. Ale můžeš ho chápat a používat i tak, jak jsi napsal ("Chci si koupit"), koneckonců ten seznam je hlavně pro tebe.
Zdravím, byl bych za přidání kolonky "Chci si koupit"... klasicky Wishlist by pro mne byl daleko využitelnější než "Chci si zahrát". Nebo je to zde chápáno jako jedno a totéž? Díky.

Diskutující (11)