Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
< >
Říkám si, že sekce Odkazy -> Digitální distribuce u Assassin's Creed: Odyssey začíná přesahovat únosnou míru. Teď si představte, že tam tak podrobně bude rozepsáno nejen Uplay, ale libovolný obchod, kde se hra nachází. A bude to promíchané skrz na skrz, nikoliv postupně 20 odkazů z jednoho obchodu a pak 20 odkazů z druhého obchodu. Navíc to nebude ojedinělý případ, v moderní době se setkáváme s hrami co mají 17 různých edic, 140 DLC a bambilión nákupních balíčků stále častěji.
(Tímto se nechci obouvat do @Padouchrapcz, prostě podrobně vyplňuje sekci co tam k tomu je).

Tak si říkám, jestli nezvážit nějaké řešení:
a) Definovat jak moc podrobnou tu sekci chceme (např. hlavní hra v základní edici; žádné dodatečné edice, pokud nejdou odkázat všechny dohromady jedním odkazem na nějaký seznam; žádné DLC - na větší obsah/datadisky se stejně zakládá vlastní herní profil)
b) Povolit všechno libovolně podrobně, ale vyřešit čitelnost technologicky. Dovedu si např. představit, že jakmile k tomu samému obchodu jsou dostupné víc jak tři odkazy (porovnáváno podle domény URL), tak se všechno zabalí do jedné rozbalovací položky. Takže v tomto případě AC Odyssey by tam byla vidět jediná položka Uplay s viditelným rozbalovacím tlačítkem, a po kliknutí by se ukázalo všech těch existujících 20 položek (a zase by se to dalo zabalit).

Mě osobně je sympatičtější a), protože nevidím důvod suplovat UI konkrétního obchodu, a navíc se ten obsah bude stávat velmi rychle neaktuálním. Ale b) je jednodušší z toho pohledu, že se nemusí uživatelé hlídat a nemusí se rozhodovat co je v pořádku a co už ne, a můžou tam prát co je napadne...
@ripper (12:31): Naprosto jej chápu, vypadá to, že je to z hlediska formy vývoje projekt hodně podobný DH, má na to pouze svůj volný čas a musí hodně prioritizovat. Každopádně pokud se k tomu API dostane, bylo by super to na DH mít.
Uvažovalo se tu už někdy o zavedení ocenění podobně jako na čsfd? The Game Awards, Czech Game of the Year Awards, British Academy Games Awards a spousta dalších. Jak dohromady, tedy možnost podívat se na výsledky cen rok za rokem, tak jako část profilu hry.
Do odkazů ke hře jsem přidal URL které už tam jednou bylo, protože jsem si toho nevšiml. To stejné se mi občas stane u videí. Detekce duplicit by přitom měla být totálně triviální (mluvíme teď o tom, když je URL na 100% stejné). Bylo by fajn přidat tuto kontrolu.

Zároveň, když můžu vlastní záznam po omezenou dobu libovolně upravovat, tak proč ho nemůžu taky smazat? Takto musím otravovat moderátory pokaždé, když se přehlédnu/uklepnu/atd.
Líbila by se mi integrace s howlongtobeat.com. Mohl bych jednoduše vidět jak je která hra časově náročná, aniž bych ji pokaždé ručně hledal na jiném webu, mohl bych si seřadit hry ve svém wishlistu od nejkratších nebo nejdelších, mohl bych si udělat hrubý odhad odehraných hodin u dohraných her za minulý rok, mohl bych vidět celkový součet hodin všech her co si chci zahrát (děsivé číslo), atd.

No a protože jsem na tyhle věci magor a DH to neumí, tak jsem si na to nakódil vlastní nástroj. Třeba to může posloužit jako inspirace nebo to může být užitečné někomu dalšímu (kdo to bude umět rozchodit, tzn power user až programátor, sorry):
https://github.com/kparal/dh-hltb
Jelikož DH nemá žádné API ani neumí exportovat uživatelská data (seznam mých her, atd), tak tam musím prasácky parsovat uložené HTML stránky z DH. To by bylo taky fajn mít lepší :-) Dík.
Tak u tech pidi obrazku avataru co tu jsou je to trochu jedno, stejne vetsinou neni poznat co na nich je:)
Jen to ne prosím. Už vidím první trolly, co tam začnou cpát psychogify s točícíma černobílýma vrtulema, aby z toho bylo ostatním blbě..
Uvítal bych možnost jednoduše přecházet u epizodických her mezi epizodami. Možná by byly fajn i zastřešující profily takových her, aby se dalo o hře diskutovat, aby se dala hodnotit, komentovat na jednom místě.
@Toaleťák (24.11.2019 19:00): Jo to chapu, ale taky jak pisu, ten jejich interni prehravac-format, se nemenil, co pamatuju.
Jestli je teda zajem, at pisne MCZ na podporu jak to s tim je, a jestli s tim hejbaj.. :)
Kdyz jsem tu psal ohledne shopu, tak co si pamatuju, psalo se tu ze to je ok, a kdyz se to tam zmeni, tak se to prece v klidu upravi :) A rekl bych ze format odkazu hernich shopu se meni casteji, nez format odkazu u Valve :)

Ale fakt by to bylo prima, mit tu moznost odkazovat ty videa primo od nich. Nuze zalezi ,co MCZ vyzjisti.. :)
(kdyz se mu bude chtit.. ja bych tam klidne napsal, ale tak nejsem coder a nevim na co presne bych se mel ptat.. :) )
@Zx Atari (24.11.2019 17:21): Tak jak máš třeba na YouTube "Share" button, tak ti YouTube tak nějak neoficiálně zaručuje, že to bude prostě fungovat třeba i za pár let, protože to je součástí API. Kdežto když si jen zkopíruješ adresu videa, tak pokud se změní redakční systém nebo zkrátka se rozhodnou pro jinou strukturu odkazů, tak jsi nahraný.
@Zx Atari (24.11.2019 11:58): Je tahle možnost někde popsána a oficiálně podporována Steamem?

Pokud ne, tak by se klidně mohlo stát, že to ze dne na den zaříznou na Databázi se objeví hromada nefunkčních videí.
@wanderrook (21.11.2019 20:05): S Google Stadia jsme se rozhodli počkat na oficiální spuštění u nás, to už by mělo být jasnější, jestli to má nějakou budoucnost. Řadově se stále jedná o desítky her, takže by to neměl být problém případně doplnit.
Přijde mi smutné, že si nemůžu nechat vypsat hry, které si chci zahrát a zároveň je vlastním. To je docela základní dotaz co by mohla chtít většina lidí, ne? Ve výpisu se totiž mezi seznamy standardně dává OR (takže to vypisuje hry co si chci zahrát nebo je vlastním). Co udělat řešení jako u štítků, kde je taky standardně OR, ale dá se zaškrtnout "Přiřazeny všechny zvolené štítky", a pak se tam použije AND. Úplně stejný přepínač by mohl být i u seznamů - "Zařazeno do všech zvolených seznamů". Dík?
Jo dobrej napad, mohly by se davat dokumenty o tom co ktera verze byla zac kdyz tu mame u vicekrat vydanych her jen jednu :)
@ripper (18.10.2019 20:20): +1, ale jsem i pro samostatnou kategorii "Fan tvorba" (těch je ještě víc než těch dokumentárních) a klidně i pro ty "OST", jak se vše hází do "Ostatní" je v tom fakt bordel.
Chtěl bych navrhnout novou kategorii videí - dokumentární. Poslední roky vychází poměrně hodně dokumentů o vývoji her, ať už je to Noclip, GDS nebo podobně. A taktéž tam podle mě nejlépe zapadají videa z Retro Nation. Dá se to sypat všechno do ostatní, ale tam to dost zapadne mezi hromadu "smetí" (10 různých písniček ze soundtracku, vtipná videa, apod). Já herní dokumenty dost sleduji a samostatná kategorie by mi přišla super. Dokud v ní není žádné video, tak to tam nezavazí, takže v přidání nevidím žádné nevýhody.
Ještě mě napadlo jestli by bylo možné přidat do vyhledávání her dva filtry podle data:
1. Kdy jsem hru ohodnotil.
2. Kdy byla hra přidána na DH.

oba údaje jsou vidět při otevření profilu hry
Zvažuje se na DH přidat nové streamovací platformy? Především Google Stadia. V příštím roce by měly udeřit a myslím si, že by bylo fajn je tu mít hned od začátku a hry do nich přidávat postupně, než po X letech, kdy se zase budou muset editovat stovky her..
Nešlo by prosím zasílat notifikaci, když někdo v diskuzi zmíní váš komentář? Nepřijde mi moudré sledovat všechny diskuze všech her, co jsem komentoval. Díky.

P.S. Co si myslíte o zarovnávání do bloku místo zarovnávání doleva (v komentářích, v diskuzích)?
Co tak mít na profilu hned nahoře něco jako žebříček? Automaticky by to zobrazovalo ikony 3-5 nejoblíbenějších her.
Možná by to mohlo být přepnutelné s rmomentálně rozehráno.
Prosím dalo by sa doplniť medium.com medzi supportovane stránky v sekcii osobných odkazov? Skrátenie linku + favicon, v mojom profile je vidno, že sa to nezobrazuje práve esteticky príjemne :).
@jvempire (05.09.2019 18:53): Pokud už někdo tento remaster přiřadil k profilu původního Blood, pak by tam měl být doplněn i příslušný vývojář. Takže doplň sekundárního vývojáře a do popisu přidej zmínku o remaster verzi.
@jvempire (05.09.2019 17:52): Nelze, k vývojáři jde přiřadit pouze konkrétní platforma, pokud třeba jeden z vývojářů určité hry portoval hru na jinou herní platformu, než na kterou byla původně naprogramována. Vývojáři však nejde přiřadit alternativní název. Toto jde řešit jedině zmínkou v popisu nebo přidáním zajímavosti nebo odkazu.
Narazil jsem na zajímavou situaci. U hry Blood byl přidán jako alternativní název Blood: Fresh Supply. Jde o remake vytvořený vývojáři Night Dive Studios. Jde nějak přidat další vývojář, ale aby bylo vidět že dělali jen ten remake? Zrovna oni udělali dost remaků, ale jsou u nich vidět jen 4 hry.
Zdravím, v databázi se nachází nějaké ty free-to-play hry, které mají již vypnuté servery, a tak mě napadlo, že by bylo dobré přidat možnost při schvalování nových her, kdy by se vytvořila kolonka: "vypnutí serverů hry" nebo tak nějak, do které by se napsalo datum jejich uzavření.

Namátkou mě tak napadly hry jako Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms, Need for Speed: World, Infestation: Survivor Stories či Age of Empires Online. Je jich tady docela dost a zlepšilo by to přehlednost.
Napadlo mě, že by bylo užitečné moct vypsat hry pro vybranou platformu, které na ni vyšly jako první. Bylo by tak možné najít hry, co jsou pro ni původně určeny i když později dostaly nějaké konverze.
Zdravím, nebylo by prosím možné zařadit do možností v přidávání her žánr závodní, nebo případně Arkády>Závodní? Přidával jsem teď hru Table Top Racing a to závodní simulátor vážně není... což ostatně platí i třeba pro takové NFS, Burnout apod. Díky :).
@RNDr. Gunár Pavel (24.08.2019 16:11): Fajn, díky. Samozřejmě návrh na novou funkci pořád platí, bylo by pěkné vidět co přesně se změnilo a kým. (Zajímavé je, že u některých akcí je položka "Provedl: jméno", ale je to jen v menšině případů).
Váš odkaz ke hře Monster Boy and the Cursed Kingdom byl upraven moderátorem.

Podobný důvod jako již jednou zmíněné - bylo by fajn vidět co přesně bylo změněno (url? název? popis?) a jak (z jaké hodnoty na jakou). A zároveň by mělo být uvedeno, který moderátor změnu provedl. Protože já mám pocit, že poslední dobou se nějakému moderátorovi znelíbilo, že k odkazům na GOG píšu do popisku "bez DRM" a maže to, ale nevím to určitě (nevím jak se odkaz změnil) ani nevím s kým si o tom promluvit (kdo změnu provedl). (Přitom mi přijde, že DRM je poměrně zásadní rozlišovací hodnota mezi obchody, a zejména vzhledem k zájmu o zachování herní historie by měly být podobné možnosti viditelně označené. Ale asi se s někým v názoru rozcházím).

Diskutující (13)