Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Baldur's Gate III

Baldur's Gate 3

86
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Třetí díl legendární série, na jehož oznámení čekali fanoušci dlouhých 19 let. Baldur’s Gate III však tentokrát nevyvíjí Bioware, studio zodpovědné na první dva díly série, ale Larian Studios, tvůrci her ze série Divinity. Hra také běží na stejném enginu, jaký byl použitý v sérii Divinity: Original Sin.

Příběh hry se opět odehrává v Baldurově Bráně a na Mečovém pobřeží, nicméně není přímým pokračováním příběhu Bhaalova zplozence. Ve třetím díle začíná příběh útokem Mind flayerů na Baldurovu bránu. Tito inteligentní, ale také zlí obyvatelé Podtemna ovládající psionické síly unáší nebohé obyvatelstvo na svou létající loď, kde jim vkládají do mozku jejich pulce. Tím začíná přeměna osoby na dalšího Mind flayera. Mezi nimi je i hráčská postava. Po havárii lodi se tak hráč vydává najít někoho, kdo přeměnu zastaví.

Baldur’s Gate III obsahuje pátou edici pravidel Dungeons and Dragons, samozřejmě upravenou pro potřeby videohry. Největší změnou oproti předchozím dílům je přechod na tahový soubojový systém. Hráči mají tímto krokem získat naprostou volnost v tom, co můžou dělat. V souboji tak lze klidně házet po nepřáteli vlastním vybavením, přesouvat objekty, dělat si schody z beden a mnoho dalších možností. Do tahového systému může hráč vstoupit kdykoliv, takže si může naplánovat například přepadení nic netušících nepřátel.

Jak je v D&D zvykem, vše začíná tvorbou postavy. Na výběr bude deset ras a dvanáct povolání, stejně jako v Divinity: Original Sin zde najdeme však i origin postavy, čili postavy s předpřipraveným charakterem a příběhovým pozadím.

Tvůrci slibují obrovský svět, který bude reagovat na činy hráče, se spoustou obsahu k prozkoumání. Nicméně se nebude jednat o open world, ale o menší lokace ve stylu prvních dvou dílů.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.