Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Digital Image Design

Rok vzniku:
1989
Rok zániku:
2003 (po 14 letech)
Země původu:
Spojené království
Oficiální stránky:
http://
Digital Image Design bylo britské vývojářské studio sídlící ve městě Runcorn, později se přestěhovalo do města Warrington. DID založili Martin Kenwright a Phillip Allsopp v roce 1989. Studio se zaměřovalo převážně na vývoj leteckých simulátorů a akčních her, s nimiž měli zakladatelé už zkušenosti. Zprvu kromě PC platformy tvořili i na Atari a Amigu, ale od roku 1993 se už věnovali výhradně PC. Výrazným znakem jejich her je na svou dobu pokročilá 3D grafika.

V roce 1999 Martin Kenwright prodal Digital Image Design společnosti Infogrames a spolu s Ianem Hetheringtonem založili nový tým Evolution Studios. Brzy na to však putovali práva DID novému vlastníkovi a to holdingové společnosti Rage Software. Někteří nespokojení zaměstnanci odešli ze studia a přidali se k Infogrames. V lednu roku 2003 ovšem přichází bankrot Rage Software a tím pádem i ukončení činnosti studia, a tak zbytek vývojářů Digitalu zakládá nový tým Juice Games.

Nejlépe hodnocené hry