Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

TFX

TFX: Tactical Fighter eXperiment

1993
28.06.1996
29.11.1996
1997
75
24 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

TFX, neboli Tactical Fighter eXperiment, byl na svoji dobu silně pokrokový simulátor s realistickou grafikou. Na výběr byla tři letadla - Eurofighter, F-22 a F-117. Hráč si mohl zvolit libovolnou výzbroj a vrhnout se buď do sólové mise nebo rovnou do celé kampaně.

I přesto, že se hra slušně hýbala i na 386, ke hraní byl doporučen počítač 486 a to hlavně proto, že při vyšších detailech už to staré systémy prostě nestíhaly. V menu byla možnost zapnout vetší realističnost a zahrát si tak na skutečného pilota, čehož si všimla Britská a Australská armáda a zahrnula tuto hru do svých tréninků.


Poslední diskuzní příspěvek

Krabicové verze z hutným manuálem této hry jsem se neprozíravě zbavil a to tak, že jsem ji daroval. Dodnes nechápu, proč jsem to udělal.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Takže vy chcete létat? Chcete opravdu létat? Hmm, tak to je TFX ta správná volba... Tak přesně takhle začínala recenze na TFX v časopise SCORE a já si to zapamatoval až do dnešních dnů.

Na svou dobu špičková simulace létání ve strojích F-22, Eurofighter 2000 nebo neviditelného bombardéru F-117. Hra nabízí herní režimy Arcade, Training, Simulator, Tour of Duty anebo Un Commander (možnost vlastních misí).

Hra byla velmi náročná na hardware - vzpomínám si, že v té době jsem vlastnil 486ku na 33MHz a jelikož změna pohledu z interiéru do exteriéru a naopak byla řešena pomocí virtuálního kokpitu, tak to moje mašinka moc nedávala. Ale na svou dobu to byly grafické orgie. Myslím, že to byla vůbec první hra, kde byl virtuální kokpit.

No a protože jsem si zrovna v té době pořídil svoji první zvukovou kartu (Sound Blaster 16), mohl jsem si vychutnat i skutečně úžasné ozvučení - ať už po hudební stránce, tak i zvukově-efektové. Marné byly prosby rodičů "ať to okamžitě ztlumím!" - tahle hra si prostě zasloužila volume doprava :)

PS. mám nalétáno bezpočet hodin v F-117ce - kdyby měl někdo zájem, můžu poskytnout cenné rady :) (ale je škoda, že tento stroj už byl stažen z aktivní služby ;)

Pro: na svou dobu prostě dokonalá simulace

+15