Code of Honor 2: Conspiracy Island

2008

Polský vývojářský tým City Interactive vydal pokračování budgetové FPS Code of Honor s podtitulem Conspiracy Island. V minulém díle jsme se podívali na pobřeží slonoviny, tentokrát vás hra zavede na ostrov Île Royale, kde vědci pracují na novém nukleárním reaktoru. Hra využívá engine Jupiter EX, známý především ze hry F.E.A.R., a podporu fyziky Havoc. Jde o klasickou "zabij vše, co se hýbe" střílečku a její veskrze budgetové zpracování se podepisuje jak na variabilitě prostředí, tak na umělé inteligenci nepřátel.

Po dohrání prvního dílu této trilogie jsem se s chutí vrhnul do dílu druhého. Přiznám se, že jsem se docela těšil. Jednička mě bavila, a tak jsem něco podobného očekával i u tohoto dílu s podtitulem Conspiracy Island. Bohužel, už po pár desítkách minut jsem byl rozladěn z hratelnosti a měl chuť to utnout. Dal jsem si den volno a zkusil pokračovat. Nakonec jsem hru dohrál, ale zážitek pramizerný. Celkový dojem trochu pozvedla druhá část hry, která se odehrává více ve světle, a také samotný konec, dějově zasazený do kanceláří. Délka hry je akorátní, vzhledem k tomu, že jsem se konce hry nemohl dočkat. Zbraňový arzenál příliš neoslní, takže jsem střílel s tím, co bylo po ruce. AI protivníků možná o chlup lepší než v díle prvním.

Podtrženo, sečteno - budgetovka, která ničím nepřekvapí a na kterou brzy zapomenete, neboť zážitek ze hry brzy vyprchá. Leč dohráno a se smíšenými pocity očekávám závěrečný třetí díl.

Pro: Krátká herní doba

Proti: Horší hratelnost, horší zbraně

Zvědavost mi nedala, abych nevyzkoušel i druhý díl a můžu v klidu říct, že v jedné věci je rozhodně lepší - v tom, že je snad ve všem horší. Absolutně nezajímavé prostředí, kdy se 70 % hry odehrává v jeskyních, plytký příběh (byl tam vůbec?), nudné mise, postavy, krátká herní doba (tady je to asi spíše dobře) a ten konec? K tomu si připočtěte naprosto šílenou střelbu, která střílí všude, jen ne tam, kam má, nefunkční UI a občasné bugy, kvůli kterým jsem musel restartovat celou misi! A pokud jste se těšili na spolupráci s parťáky, tak si ji stejně moc neužijete. Jediné, z čeho mám u této hry radost je to, že konečně při skluzu neklouže jak po ledu a postava neumírá při přeskočení dvou schodů, a také jde lézt na žebřík pomocí stisku písmenka (v jedničce to byl taky zážitek ze žebříku nespadnout). Ale to je sakra málo!

Pro: Výdrž postavy, vylepšené lezení na žebřík

Proti: Grafika, zvuk, dabing, postavy, příběh, lokace !!!, herní doba, UI, střelba, nevyužitý potenciál