Code of Honor 2: Conspiracy Island

2008 PC
City Interactive
Polský vývojářský tým City Interactive vydal pokračování budgetové FPS Code of Honor s podtitulem Conspiracy Island. V minulém díle jsme se podívali na pobřeží slonoviny, tentokrát vás hra zavede na ostrov Île Royale, kde vědci pracují na novém nukleárním reaktoru. Hra využívá engine Jupiter EX, známý především ze hry F.E.A.R., a podporu fyziky Havoc. Jde o klasickou "zabij vše, co se hýbe" střílečku a její veskrze budgetové zpracování se podepisuje jak na variabilitě prostředí, tak na umělé inteligenci nepřátel.

Po dohrání prvního dílu této trilogie jsem se s chutí vrhnul do dílu druhého. Přiznám se, že jsem se docela těšil. Jednička mě bavila, a tak jsem něco podobného očekával i u tohoto dílu s podtitulem Conspiracy Island. Bohužel, už po pár desítkách minut jsem byl rozladěn z hratelnosti a měl chuť to utnout. Dal jsem si den volno a zkusil pokračovat. Nakonec jsem hru dohrál, ale zážitek pramizerný. Celkový dojem trochu pozvedla druhá část hry, která se odehrává více ve světle, a také samotný konec, dějově zasazený do kanceláří. Délka hry je akorátní, vzhledem k tomu, že jsem se konce hry nemohl dočkat. Zbraňový arzenál příliš neoslní, takže jsem střílel s tím, co bylo po ruce. AI protivníků možná o chlup lepší než v díle prvním.

Podtrženo, sečteno - budgetovka, která ničím nepřekvapí a na kterou brzy zapomenete, neboť zážitek ze hry brzy vyprchá. Leč dohráno a se smíšenými pocity očekávám závěrečný třetí díl.

Pro: Krátká herní doba

Proti: Horší hratelnost, horší zbraně