Po dohrání prvního dílu této trilogie jsem se s chutí vrhnul do dílu druhého. Přiznám se, že jsem se docela těšil. Jednička mě bavila, a tak jsem něco podobného očekával i u tohoto dílu s podtitulem Conspiracy Island. Bohužel, už po pár desítkách minut jsem byl rozladěn z hratelnosti a měl chuť to utnout. Dal jsem si den volno a zkusil pokračovat. Nakonec jsem hru dohrál, ale zážitek pramizerný. Celkový dojem trochu pozvedla druhá část hry, která se odehrává více ve světle, a také samotný konec, dějově zasazený do kanceláří. Délka hry je akorátní, vzhledem k tomu, že jsem se konce hry nemohl dočkat. Zbraňový arzenál příliš neoslní, takže jsem střílel s tím, co bylo po ruce. AI protivníků možná o chlup lepší než v díle prvním.

Podtrženo, sečteno - budgetovka, která ničím nepřekvapí a na kterou brzy zapomenete, neboť zážitek ze hry brzy vyprchá. Leč dohráno a se smíšenými pocity očekávám závěrečný třetí díl.

Pro: Krátká herní doba

Proti: Horší hratelnost, horší zbraně

Zvědavost mi nedala, abych nevyzkoušel i druhý díl a můžu v klidu říct, že v jedné věci je rozhodně lepší - v tom, že je snad ve všem horší. Absolutně nezajímavé prostředí, kdy se 70 % hry odehrává v jeskyních, plytký příběh (byl tam vůbec?), nudné mise, postavy, krátká herní doba (tady je to asi spíše dobře) a ten konec? K tomu si připočtěte naprosto šílenou střelbu, která střílí všude, jen ne tam, kam má, nefunkční UI a občasné bugy, kvůli kterým jsem musel restartovat celou misi! A pokud jste se těšili na spolupráci s parťáky, tak si ji stejně moc neužijete. Jediné, z čeho mám u této hry radost je to, že konečně při skluzu neklouže jak po ledu a postava neumírá při přeskočení dvou schodů, a také jde lézt na žebřík pomocí stisku písmenka (v jedničce to byl taky zážitek ze žebříku nespadnout). Ale to je sakra málo!

Pro: Výdrž postavy, vylepšené lezení na žebřík

Proti: Grafika, zvuk, dabing, postavy, příběh, lokace !!!, herní doba, UI, střelba, nevyužitý potenciál