Black

24.02.2006 PS2Xbox
11.06.2019 X360XOne
Criterion Games
Black je hra vyvinutá tvorcami série Burnout Criterion Games.

Dej hry sa odohráva v Ingušsku a Čečensku. Hlavnou postavou je vojak špeciálnej jednotky black ops a veterán Jack Kellar. Ten rozpráva svoj príbeh retrospektívne, keď ho vypočúvajú kvôli teroristickej organizácii Seventh Wave. Prvá misia začína vo Veblensku, kde sa Kellar a jeho skupina snažia napadnúť pevnosť organizácie. Počas tejto misie ho ale napadne terorista a Jack zistí, že vodcom Seventh Wave je bývalý CIA agent William Lennox.

Hrateľnosťou ide o štandardné FPS, kde je cieľom zabiť na ceste všetkých nepriateľov. Hra je ale význačná svojim enginom RenderWare. Vďaka nemu Black podobne ako F.E.A.R. obsahuje veľké množstvo časticových efektov a čiastočne zničiteľné prostredia, ktoré reagujú na streľbu a výbuchy. Jack môže naraz niesť len 2 zbrane, tak je často potrebné sa rozhodovať, ktoré potrebuje viac.

Black obsahuje celkovo 8 misií, kde Jack plní rôzne hlavné a vedľajšie úlohy. Počet úloh je ovlplyvnený výberom náročnosti.

Rapier: Jasné, po všetkom to mojom prudení to MS asi prestalo baviť počúvať (teda čítať), tak som to už musel kúpiť. :D Už sa neviem dočkať…