Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Made Man: Confessions of the Family Blood

MadeMan

01.11.2006
26.03.2007
62
22 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Dej hry Made Man sa odohráva najmä v mestskom prostredí plnom organizovaného zločinu, kde hráte za postavu Joeyho Verola, s ktorým sa hráč vracia vo forme flashbackov i do minulosti hlavného hrdinu, konkrétne do Vietnamskej vojny.

Made Man je klasická 3rd person akcia, dá sa povedať "maxpayneovského" štýlu, v ktorej nechýba ani bullet-time. Celkovo sa v hre nachádza 17 misií, s celkovou dobou hrateľnosti niečo medzi 5 a 10 hodinami. Hráč má na výber z mnoha druhov zbraní, naraz môže používaž i 2 zbrane rovnakého druhu (aj 2x AK-47). Taktiež nechýbajú klasické zbrane na boj zblízka a hráč môže využívať pri boji interaktívne prvky prostredia, ako sú napr. fľaše, stoličky...


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Na úvod musím s potěšením konstatovat, že je to moje první hra, kterou jsem si vybral tady na DH v sekci "Náhodná hra z databáze". A jelikož jsem usilovně sháněl klasickou střílečku, po vyzkoušení dema byla moje volba jasná. Hra, která je z pohledu 3. osoby, se odehrává v mafiánském prostředí a o hromadu přestřelek tu opravdu není nouze. Začátek většiny misí tvoří vzpomínkový dialog hlavního hrdiny s parťákem, ale vzhledem k chybějící češtině, která dosud není nikde k mání, pozadí příběhu zůstává poměrně neznámé, což je škoda. Hlavní hrdina Joey je vybaven kvalitními zbraněmi, bohužel jich ale neunese tolik jako např. Max Payne či Victor Corbett z El Matador, což u tak akční hry mi trochu vadilo, nicméně účinnost zbraní, kterými Joey disponuje, je slušná, takže tím se tento nedostatek vyrovnává.

Poprvé jsem se u akční hry setkal s kvalitním ukrýváním, kdy pomocí vámi nastavení klávesy se Joey skryje např. za bednu, zde zamíří, při vystřelení se z úkrytu vykloní a vystřelí a po ukončení střelby se okamžitě stáhne zpět do úkrytu, takže neutrpí tolik šrámů.

Graficky je hra na slušné úrovni, z hlediska obtížnosti někdy kolísá, jelikož některými misemi proplujete rychlostí blesku a některé (viz diskuze) byly o nervy, čemuž negativně přispívají automatické checkpointy, které je navíc nutné manuálně ukládat, protože pokud to neuděláte a hru vypnete, celou misi můžete zopakovat od začátku. K vyšší obtížnosti také přispívá častá převaha protivníků, ovšem z hlediska akce je to zase ten správný adrenalin.

Pokud tedy někdo uvažuje o klasické akční střílečce, nechce si u ní příliš namáhat mozkové buňky, ale o to víc si chce užít kvalitní akci, pak Made Man je velmi dobrou volbou.

Pro: kvalitní akce, slušná grafika, systém ukrývání

Proti: vyšší obtížnost, ukládání checkpointů

+20
  • PC 70
Nedávno jsem si za pár peněz koupil Made Mana a zjistil, že tady na DH má jen něco málo přes deset hodnocení. Řekl jsem si, že to tak nenechám a toto číslo navýším. Jelikož jsem měl zrovna čas, povedlo se mi hru dohrát za nějakých osm hodin čisté herní doby, a protože mě zaujala, rozhodl jsem se navýšit i počet komentářů sepsáním toho mého.

Made Man je typická střílečka z pohledu třetí osoby, která si nevzala za vzor nic menšího než hru Max Payne. Namísto policisty se zde stáváte mafiánem jménem Joey Verol, ale jinak je hra Maxovi více než podobná. Například ničením nebo používáním okolních předmětů, možností střílet dvěma zbraněmi naráz a v neposlední řadě přítomností bullet-timu, který jsem ale, kvůli nemožnosti skákat, téměř nevyužil. Právě střelba ve zpomaleném skoku byla v Maxovi má nejoblíbenější činnost.

Příběh je vyprávěn pomocí flashbacků, které nejsou popořadě, jako je tomu třeba v Mafii. Jednou jste v New Yorku v roce 1971, a pak se najednou ocitáte ve Vietnamu v roce 1968, přičemž další mise se odehrává znovu v NY pár let po té na rockovém koncertu. Sice mě to trochu mátlo, ale alespoň to nebylo jednotvárné střílení do hordy nepřátel. V jedné misi se dokonce brodíte vodou, a jelikož mám rád jakákoli zvířátka v jakékoli hře, tak jsem byl radostí bez sebe, když mi ve vodě z ničeho nic začal ubývat život, protože to nezpůsobovala střelba, ale aligátoři.

Asi největším záporem Made Mana je AI nepřátel, protože když k nim přiběhnete zezadu, ani se neotočí, takže je můžete střelit, kam se vám zlíbí. Dalším záporem je bezesporu inventář hlavního hrdiny, kam se vejdou pouze tři zbraně (dvě od každého druhu) a hra vás tak v podstatě nutí zbraně střídat, jelikož protivníci mají neustále jiné druhy. Několikrát se mi stalo, že jsem vystřídal zbraň, a když mi v ní došli náboje, už jsem se nemohl vrátit pro zbraň předchozí, jelikož dveře, které tam vedli, byly už zamčené. Nezbývalo mi tak nic jiného, než se spokojit se zbraněmi padlých protivníků, které byly samozřejmě úplně jiné, než jsem zrovna potřeboval.

Made Man určitě není dokonalá hra, ale určitě to také není úplný propadák, který by si nezasloužil ani jedno zahrání.

Pro: ničení a používání okolních předmětů, střelba dvěma zbraněmi naráz, střídání prostředí, aligátoři

Proti: AI nepřátel, nemožnost skákat, inventář pouze na tři zbraně

+8
  • PC 50
Made Man je po všech směrech dosti průměrná akční hra. Zpočátku mi hra strašně připomínala Mafii, zejména grafikou a zasazením.

Samotná hratelnost je na velmi slušné úrovni, ale hra postrádá takové to "něco navíc". Střílení je chytlavé, krycí systém moc nefunguje, grafická stránka je na svou dobu slabší. Level design taky není kdoví jak pestrý i když se mění prostředí. Moc se mi líbily mise ve Vietnamu, protože kvalitních her na toto téma je strašlivě málo. Rovněž pasáž na rockovém koncertu byla hodně svěží a v rámci žánru docela originální. Zbytek už je ucházející, ale ničím výrazná střílečka.

Příběh jsem si moc neužil. Ve hře nejsou žádné titulky a mluvenému slovu jsem rozuměl hodně mizerně, protože gangsteři mluví strašně rychle a navíc s přízvukem. Dabing jinak zní ale hezky.

AI protivníků je nic moc. Nehezké animace při cutscénách v enginu hry tomu taky moc nepomáhají. Made Man je jednoduše budgetová hra, která zabaví, ale je lepší nečekat nic navíc a jen se nechat unášet vesměs kvalitním střílením. 50%

Pro: přestřelky, docela hodně zbraní, animace hl. hrdiny, místo zasazení - zejména Vietnam byl super, dobová muzika

Proti: nedotažené animace, slabší grafika a leveldesign, bulletime bez výskoku je použitelný jen vyjímečně, absence jakýchkoli titulků

+8
  • PC 60
Mademan je obyčejná střílečka ze třetí osoby a nenabízí nic nového. To ale neznamená že jsem se u hry celkem nebavil. Lokace kde se hra odehrávala byly celkem zajímavé, grafika pěkná, dabing taky ušel. AI protivníků nic moc, vynahradí si to ale svým počtem, takže je hra občas těžká (většinou jsem nahrávat moc nemusel, hrál jsem na střední obtížnost). Když to shrnu tak je Made Man obyčejnou hrou, které ale pro jednou zabaví.

Herní doba: 6 hodin

Pro: Grafika, prostředí, zbraně, dabing

Proti: Mise ve vietnamu, nic moc AI

+3
  • PC 65
Jako ke spoustě jiných, méně známých her, jsem i právě k Made Manovi přišel úplně náhodou. Made Man mě ale docela překvapil, i když mě absolutně nezajímali ty nic neříkající videa, mise byly o něčem naprosto jiném.

Mise jsou totiž dosti variabilní a zábavné. Od prvních krůčků se vyprávěním dostanete do vietnamské džungle, na hřbitov, do doků a dalších všemožných lokalit, které nabízí poctivou zábavu. Made Man sice nemá skvělou grafiku, ale i bez ní se podařilo vystihnout gangsterskou atmosféru, kterou hra jen překypuje.

Tvůrci se totiž velmi hezky snažili navodit dobrou hratelnost, na úkor vyprávění příběhu. Já, jakožto laik v angličtině nepřišel ve videích na nic příběhově zajímavého a vše jsem si musel domýšlet, popřípadě ve hře dovysvětlit sám. Pokud jste nanáročný hráč je Made Man fajn překvapením, které se dobře hraje, což je nejdůležitější.

Pro: náplň misí a jejich zábavnost, bezduché, ale fajn střílení aka Max Payne,

Proti: horší grafika, slabší příběhová stránka,

+2