Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

Ve Firefoxu na PC mi nefunguje DH i s vypnutým blokátorem reklam.Má to totálně rozházený. Nemá někdo stejný problém?
@veselykralicek (29.03.2022 00:00): Musíš být na DH aktivní v posledních pěti minutách, abys byl online získal samotáře, takže puštěný počítač přes noc by ti nepomohl. Jedině s nějakým rozšířením prohlížeče na automatickou aktualizaci stránky po určité době.
@PavelU (28.03.2022 14:07): Samotáře se mi podařilo splnit v noci, kdy jsem něco stahoval, tak jsem byl asi sám. Upřímně jsem si zrovna nevšiml, jestli jsem byl online opravdu sám.

Ale od té doby jsem si hodněkrát všiml, že jsem takhle přes noc sám na DH, ale nevím, jestli by s případným splněním byl nějakej problém.

Každopádně myslím, že by nebyl problém ho získat, prostě nechat PC puštěný přes noc..
Já jen připomenu, že Achievement Samotář jsem získal tak, že se přecházelo na zimní čas, kdy ve 2:01 jsem měl domněle být sám přihlášen na DH, ale nebyla to pravda. Úplně sám jsem na DH samozřejmě už mnohokrát byl, jen za to nemám ten ačív. Obecně jsou virtuální a reálný život dvě odlišné věci, proto to působí takové problémy.
Ahoj, stala se mi dost nemilá věc a upřímně mě to dost naštvalo.:-(

Zresetoval se mi postup achievementu Zatracená loajalita, přitom nechápu, jak je to možné. Ještě při přihlášení včera (27. 3.) bylo počítadlo 344 dní a 14. dubna jsem měl mít rok. Přitom dneska jsem se opět přihlásil, takže denní přihlášení 27. 3. i 28. 3., přesto je počítadlo 1/365. :-(

Jak je to možné a jde s tím něco dělat? Nějak to nastavit? Samozřejmě můžu doložit screenshotem.
@Jab (15.02.2022 17:54): Tohle by v případě Androidu rozhodně nemělo souviset s jeho aktualizací, každopádně mám též Android 12 a Vivaldi a vkládání odkazů mi normálně funguje.
Po instalaci Androidu 12 na mobil mi nejde při psaní příspěvku vložit odkaz. Týká se to jen chromium based prohlížečů (zkoušel jsem Vivaldi, Edge i Chrome). Ve Firefoxu to jde. Případné přepnutí stránky do desktop vzhledu nemělo vliv.
@MCZ (02.02.2022 14:44): Profil mám designován pro stolní desktop. Profil jsem loni trošku upravil, jen do šířky. A některé obrázky zvětšil. Na DH navíc mám zoom prohlížeče, kvůli větší pozorovací vzdálenosti a rozlišení 2560x1440 monitoru. Ale to obecně na většině stránek. Vyhovuje mi třeba uzpůsobení profilu na CSFD, kde to po aktualizaci webu stačilo jen jednou upravit, od té doby je ok. A editace tam jdou krásně v tom náhledu.

Nechám tedy tuto věc být. Ale samozřejmě, svůj DH profil chci mít, pokud možno, i nadále nějak nastavený, jak to bylo mnou původně zamýšleno.
@PavelU (01.02.2022 18:27): Tak doufám, že už se to neděje.

Ale zcela otevřeně - to, že se občas něco v nějakém uživatelském profilu rozbije, ať už je to kvůli editoru nebo třeba změně designu (jiná šířka), pro nás má minimální důležitost.

Hlavně třeba dřív spousta uživatelů "optimalizovala" své profily pouze pro desktop a ty se pak vůbec nedaly prohlížet na telefonech (velké obrázky), kdy právě tato univerzální čitelnost je dlouhodobým záměrem.

V budoucnu čeká editor textů odklon od používání většiny bbcode (to je ta věc, co způsobuje nejvíce problémů) a přechod na html, což by mělo zajistit mj. lepší konzistenci v tom, jak vypadá text v editoru vs. na skutečné stránce. Kdy se tak stane, to však nevím.
@MCZ (01.02.2022 17:31): Týká se to těch mezer, jak tě s tím stále otravuji. Zprvu jsem si myslel, že je to definitivně vyřešené, ale stále to po nějaké době musím v mém profilu vždy ručně upravit. A odkazování na příspěvek z března 2021 bylo, abych to nemusel znovu psát. Tudíž pouze naznačeno, o co jde.

Já, jak si těch zmetků na mém profilu všimnu, včera bez mezer, sekce byly většinou u sebe spojené, tak to kvapem opravím. Je to zas ok, ale na jak dlouho, to nevím. A pak s tím začnu jiné prudit, co to jako má být. No, já nevím, do loňska jsem toto řešit nemusel. Zkopírujte můj text na nějaký test účet a vždy po čase se to samo zmrví, já profil upravuji, jen když přestanou ladit ty mezery.

Jestli se to ale nedá replikovat, tak je to horší. Včera jsem tedy přidal mezery tam, kde byly potřeba, ale každý update profilu už neresetoval čerstvě uložené změny, to bylo ok. Dalo se to tak jednotlivě a rychle provést.
Mezi námi, kdybych měl odmítat vše, v čem mají dnes Číňani nějakým způsobem prsty, tak mám doma prázdný byt. Především pak nevím, proč bych to vůbec měl řešit...
@Chuck (23.01.2022 19:03): @Garret (23.01.2022 19:10): Každopádně byste ale měli od v současné době čínské Opery přejít na Vivaldi. :) Přec jen Vivaldi necpe v Asii a Africe uživatelům predátorské půjčky s krásnými úroky v řádech stovek procent. :)

Nebo Firefox. Brave je také trochu diskutabilní (nahrazení reklam na stránce vlastními s trochu nejasnou představou, kolik peněz se vlastníku stránky dostane a kolik spolkne Brave), ale i ten je lepší jak Opera. Po pravdě i Edge či Chrome bych věřil spíše. :)
V Google Chrome sa v profiloch hier nezobrazujú správne videá. Po prekliknutí na hociktoré s výnimkou prvého sa objaví iba čierna obrazovka a načíta sa iba po po pohybe myšou napríklad na "přidat video"
@Chuck (23.01.2022 19:03): ano, proto jsem se ptal, co se stane když, se vrátíš na úvodní stránku přes logo a zmáčkneš F5 a tys napsal, že ji musíš zmáčknout dvakrát. asi bude muset pomoct někdo, kdo to dokáže lépe vysvětlit než já ;-)
@Garret (23.01.2022 18:47): Protože o tu F5 zas tolik nejde, ta jen znovu načte aktuálně prohlíženou stránku a samozřejmě mě nevrátí na tu stránku úvodní, o což mi jde nejvíc, protože tam se ty nepřečtené příspěvky, resp. tedy jejich počet, zobrazí znovu jako před jejich přečtením. A kromě nejčastěji používané Opery mi to dělá i u mobilu, kde DH prohlížím přes Chrome. A to nikdy nedělalo.
@Chuck (23.01.2022 17:01): níže si psal, že pomáhá druhé načtení. takže jestli to správně chápu, když zmáčkneš F5 poprvé, nestane se nic. podruhé už se ti příspěvky objeví jako přečtené... to moc nedává smysl. předpokládám, že po kliknutí na logo se prohlížeč vrací už k uložené stránce, která ještě není aktualizovaná. btw, taky používám Operu. a jestli ti to dělá i Edge, je to podezřelé. zkus přes položku Aktualizace & Obnova vrátit Operu do základního nastavení...
@Garret (23.01.2022 16:45): To vím, že není, kliknutí na logo, nebo-li na název jakéhokoliv webu, je jen forma toho, jak se dostat z jeho nějaké jiné části na jeho úvodní stránku a o tom právě píšu. Radši dám příklad:

1) Přihlásím se na DH, kde je několik nepřečtených diskuzních příspěvků nebo komentářů.

2) Postupně si je všechny přečtu.

3) Po přečtení posledního příspěvku se chci vrátit na úvodní stránku DH, což provedu kliknutím na logo DH, čímž se na ni opravdu dostanu, akorát že mi potom znovu svítí nepřečtené příspěvky, což se dlouhá léta po tomhle způsobu návratu na úvodní stránku nikdy nestávalo a věřil bych, že by se to stávat ani nemuselo.