FOnline

Fallout Online

červen 2010

freeware

Jedná se o fanouškovské MMORPG zasazené do univerza Falloutu, v němž jsou spojeny mapy obou původních dílů do jedné a přizpůsobeny pro hru mnoha hráčů najednou. Hra běží na vlastním enginu, která využívá grafických assetů původních her. Odehrává se tři roky před příchodem Vyvoleného z Arroya ve Fallout 2. Jakožto osamělý přeživší ze soukromého krytu kdesi v poušti se snažíte přežít v pustině a bojovat s ostatními přeživšími o místo na radioaktivitou zmítaném západním pobřeží Spojených států.

Oproti původním dvěma Falloutům bylo přidáno mnoho nových věcí, jako nová přibližovadla, stany, báze, různá zajímavá náhodná setkání, dekorace, možnost si změnit za zátky vzhled a další. Ve hře můžete mít několik profesí, díky kterým můžete vyrábět například lepší brnění, či účinnější zbraně a nově jsou přidány i implantáty, které mohou trvale zlepšit vaši postavu. Ve hře lze též bojovat za některou z přednastavených NPC frakcí, nebo vytvořit některou z populárních hráčských frakcí a bojovat po boku svých přátel. Maximální level, při kterém si lze vzít poslední perk, je 24. Body života se vám po tomto levelu též nenavyšují, i když level dále stoupá. Hra je tedy díky tomu o dost těžší. Některé věci je velmi obtížné, nebo dokonce nemožné sehnat, o jiné je potřeba bojovat s velmi tuhými nepřáteli.

Ano, těch sto procent jsem tomu dal já. Věřím, že si to hra zaslouží, když jí věnuji tolik času. Ostatně server není vytížen ani z desetiny, staré překlady je nutné "zkorekturovat" a přidat diakritiku, nové už bude nutné psát komplet česky. Prostě práce nad hlavu, teď do toho reálná práce, žena... A mám na vše tak dvě hodinky denně.

Novinka: Nový launcher, kompletně překopnutý server / klient, brzy i nový interface (až se vychytají chybky).

A to skóre 22% při jednom hlasu bude nějaký podvrh. Myslím, že by se na to měl někdo podívat.

Technicky vzato hru nelze dohrát. Není zde žádný velký zlý boss na konci, prostě jde o MMORPG. Kdo si označí, že hru dohrál, pouze hlásá nesmysly.

Ačkoliv je hra již celkem stará, fanoušci Falloutu, tedy alespoň fanoušci prvních dvou dílů, si určitě přijdou na své...