Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Lord of the Rings: Gollum

Der Herr der Ringe: Gollum

--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Dalším zářezem do tolkienova hobitího světa s podtitulem Gollum, tentokrát ze studií Daedalic Entertainment, je akční adventura s výraznými stealth prvky, jejímž hlavním protagonistou není nikdo jiný, než v titulu zmíněný Glum. Jeho strastiplné putování Středozemí začíná ve věži Barad-dûr v Mordoru, kde byl po dlouhou dobu vězněn ještě dříve, než došlo ke spuštění událostí již známých z knižní a následně i z filmové trilogie Pán prstenů. Vývojáři však čerpají především z knižní předlohy a prostředí ohromných levelů se tak podobá spíše představám a kresbám samotného J. R. R. Tolkiena.

Velký důraz je kladen na vyprávění příběhu, rozsáhlé úrovně, které je možné libovolně prozkoumávat a nepozorovaný průchod mezi hordami skřetů a mnoha dalšími nepřáteli, mezi nimiž nechybí ani hrůzní Nazgûlové. Zcela zásadní prvek hratelnosti vytváří duální osobnost hlavního hrdiny a vnitřní boj mezi Glumem a Sméagolem, ke kterému dochází při postupu ve hře. To umožňuje nejen dotvářet celý příběh, ale interakce obou osobností vypoví mnoho informací o jejich minulosti. Konflikty obou v každé kapitole tvoří rozcestníky a hráči zde stojí před rozhodnutím, zda se vydají cestou mírnějšího Sméagola nebo chtějí být spíše agresivnějším Glumem. Každá volba ovlivní další směřování příběhu a k dispozici je tak několik jeho různých zakončení.

The Lord of the Rings: Gollum vychází na PC a next-gen konzole.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.