Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Daedalic Entertainment

Německo
Založeno 2007
Začátkem roku 2007 se v hlavách několika nezávislých herních vývojářů urodila myšlenka na založení vydavatelství a herního vývojářského studia v Německu. Konkrétnější obrysy tento projekt získává přímo 1.3.2007, kdy je založena společnost Daedalic Entertainment, jejímž sídlem se stává Hamburk. Jádro týmu tvoří zkušení matadoři oboru v čele s Carstenem Fichtelmannem, dříve zaměstnaným jako marketingový ředitel u DTP. Hlavním cílem firmy se stává vydávání do německého jazyka plně lokalizovaných, kvalitních herních titulů a vývoj takových her, které jsou schopny uspokojit požadavky náročného uživatele po celém světě. Výrazný pomocný prvek pro naplnění těchto cílů získávají vývojáři podporou a plnou licencí pro Nintendo systémy (Wii, DS).

Do svého portfólia publikovaných her zařadilo studio Daedalic Entertainment tituly jako Ankh: Battle of the Gods, Sinking Island, hitové Machinarium od českých Amanita Design nebo remake Tales of Monkey Island od Telltale Games. První hrou vyrobenou přímo u Daedalic Entertainment se stala v roce 2008 adventura Edna & Harvey: The Breakout, následovanou další adventurou The Whispered World v roce 2010.

Daedalic patří v současné době mezi uznávané vývojáře a vydavatele převážně na poli adventur. V roce 2020 zaměstnávají 90 vývojářů (150 propuštěno v roce 2016), a vlastní dvě další dceřiná studia v Düsseldorfu (Daedalic Entertainment Studio West) a v Mnichově (Daedalic Entertainment Bavaria).

Nejlépe hodnocené hry