Streets of Rage Remake

akce > arkáda *
freeware
31.12.2006 PC
BoMbErGaMeS
Streets of Rage Remake je zdarma distribuovaná předělávka Streets of Rage, jedné z nejslavnějších arkádových mlátiček první poloviny devadesátých let minulého století. Ambiciózně pojatý projekt, na kterém jeho autoři pracovali téměř 8 let, obsahuje ve finální verzi 5.0 neuvěřitelných 93 úrovní. Většina z nich bude pamětníkům dobře známá ze všech tří dílů původní série, ale obsahuje i lokace zcela nové. Hráč má na začátku na výběr z 19 hratelných postav, kterým se do cesty postaví 64 různých protivníků. Nové pohyby lze kombinovat do komb a přibyly i speciální útoky.

Grafický styl a herní systém zůstal zachován, aby co nejvíce evokoval ducha původní trilogie. Základní menu navíc obsahuje velké množství volitelných nastavení, takže si hru může každý přizpůsobit k obrazu svému. Kompletní popis a výčet změn lze najít na oficiálních stránkách.

Tímto komentářem bych chtěl hlavně poděkovat Crashovi za jeho nápad s DH Výzvou 2016 a úkolem číslo 6!(Oblíbená hra vašeho dětství/mládí. Tedy to, co jste kdysi dávno hráli a máte na to fajn vzpomínky, tak si to teď dáte celé znovu.)

Ohlédl jsem se tedy zpátky do minulosti a začal v hlavě dolovat hry co jsem hrál jako kluk. Vyskakovaly mě hry jako Battle City, Mario, Alex Kid, Sonic, ale pořád to nebylo pravé ořechové. Až jsem si vzpomněl na Streets of Rage II, hru kterou měl můj soused na Sega Megadrive. Chodíval jsem k němu na každodenní klaní, tak dlouho dokud jsem taky nedostal Segu. Proto jsem rozjel hledání a ono ejhle v roce 2006 by vyroben Street of Rage Remake! Kde jsem byl, že o tom dovím po 10letech...!

Tento Remake spojuje všechny tři původní hry. Opět se zde setkáte Axelem, Blaze, Maxem, Adamem, Zenem, Skatem a mnoha dalšími po odemčení bonusů.
Herní styl je stejný jako u původní hry, prostě rubete všechny kdo se vám postaví do cesty. Postavy mají jen několik několik základních pohybu ale dají se dobře kombinovat, plus nové speciální pohyby pro každou postavu. Grafický kabát je taktéž identický s originálem jen bych řekl, že je vylepšena animace pohybů postav aby byla plynulejší. Hra obsahuje neuvěřitelných 103 levelu. Hrajete vždy 8 kol, průběhu hry máte na výběr kudy se vydáte. K tomu vás doprovází skvěla 16bitová hudba, která zní i po letech úžasně!
Za dohrání hry dostáváte body a za ty můžete nakupovat nové postavy, minihry, cheaty, atd ale hlavně si můžete koupit Editor a předělat komplet celou hru!!

Verdikt: Asi u mě bude hrát velkou část hodnocení nostalgie i tak bych nikdy nečekal, že po tolika letech bude mlácení hrbatých punkáču, taková zábava!! Obzvlášť s Maxem, když si toho hrbatýho punkáče pěkně čapneš zezadu a narovnáš mu ty jeho zkroucený zadá o koleno, to je prostě balada, která baví! Nebo jak je dokáže demolovat Shiva, to snad neomrzí! Je krása, jak si člověk pomalu a jistě vzpomíná, na to jak to dřív hrál. Kde jsou schované životy nebo na taktiku na bosse, ach..jo.. nostalgie.
Asi jediná vada na kráse je, že nejde hrát multiplayer po internetu ale to už bych chtěl asi moc.
Pokud jste jako já zažily dobu automatu a rádi jste hráli Double Dragon nebo Final Fight, staré dobré rubanice, tak Streets of Rage Remake by vás neměl minout!!
Je to výjimečný remake, proto dávám absolutní hodnocení 100%!!

Pro: Hudba, hratelnost, zábavnost, asi všechno.

Proti: Multiplayer po internetu.

První díl SOR jsme často pařili se sestřenkou. Já hrával za Adama a ona za Blaze, ale nikdy jsme se nedostali daleko. Nebylo divu, první díl byl kurevsky obtížněj. Druhej už byl výrazně lehčí, ale taky se dost vzdálil původní myšlence “chodíme po ulici, mlátíme se s pankáčema a kurvama a opálenýma týpkama, co si myslí, že jsou negři” a už tam útočilo všechno možné (např. roboti). Třetí díl byl zase o něco těžší a asi takovej nejdivnější.

SOR Remake pro PC kombinuje všechny díly dohromady (nejvíce ale asi druhý). Obtížnost se dá nastavit tak, aby to bylo celkem jednoduché, počet životů zvýšit až na pět, stejně jako počet continues. A díky tomu je tu vůbec první díl SOR, co se dá normálně hrát a dohrát :D Tedy ony se dají dohrát i původní díly, když se využívá ukládání pozic v emulátoru =)

Díky zkombinování všech dílů jsou tu všecky postavy, takže můžu hrát za svého oblíbence Maxe (nebo jak mu říkám “Ten, co to přehnal se steroidy”) a oblíbence Zana.

Autor tedy vzal něco velice zábavného a přetvořil to v něco ještě zábavnějšího a ani za to nechce prachy! Bravo!

Akorát by možná mohl trochu… zklidnit hormón. Místy mi to přišlo takové celé příliš přeplácané. Platí, méně je více. A někdy není nutné strkat do hry pasáže, kdy uhýbám střelám snipérovi, bitky na motorkách (i když to je celkem zábavný), nebo třeba sbírání zbytečných předmětů (prachy, zlatý hodinky, brýle) a prakticky milión věcí.

Autor taky sem tam vydá novou verzi a jednotlivé verze se někdy od sebe liší až příliš (třeba mapy jsou celkem dost jiný) a v těch novějších se taky objevuje přeplácanost nepřátel. Tj. nemůžou se objevit zároveň na jednom bojišti třeba pankáči, prostitutky a jeden ninja. Ono se zároveň musí objevit i pět opálených zmrdů, co si myslí, že jsou niggas as madafakas (hele, já nejsem rasista, moje neteř a švagr jsou černí), deset Japonců, padesát pobudů, jeden tlusťoch a dvanáct boxerů. Pls staph!

Osobně preferuju jednu ze starších verzí, kdy autor ještě uznával pravidlo: Méně je více.