The Punisher

22.04.1993
01.06.1994

The Punisher je beat'em up arkáda, kde musíte v roli Franka Castla zastavit Kingpina a jeho zločineckou organizaci. Na cestě za osvobozením New Yorku se k vám přidá agent organizace S.H.I.E.L.D. Nick Fury. Hra je založena na komiksu Punisher od společnosti Marvel.

Hra je rozdělena do šesti částí s různým prostředím a známou komiksovou postavou jako bossem. K dispozici je krom bojových schopností postav i řada zbraní a předmětů – pistole, nože, meče nebo pálky. Prostředí je částečně zničitelné a může ukrývat zbraně, léčiva nebo předměty zvyšující skóre.

Verze pro Mega Drive od Sculptured Software má kvůli technickým omezení horší grafiku, menší počet nepřátel a méně zničitelné prostředí. Obsahuje také částečnou cenzuru.

• Arcade 70
Další automatová mlátička dohrána. Svět Punishera moc neznám a postava nepatří zrovna mezi mé oblíbené. Nemohu tedy posoudit nakolik se hra drží předlohy. Na rozdíl od jiných automatovek jsem Punishera nikdy dříve nehrál a tak hodnotím bez vzpomínkové zátěže. Hra je dobře udělaná, má příjemné tempo a výtečné technické zpracování. Dobře se hodí také hudba. Nepřátelé jsou variabilní a na jejich likvidaci je dostatek různých zbraní.

Při hraní jsem se dobře bavil, ale proti špičkám žánru tomu něco chybí. Možná je to prostředím, které mě úplně nezaujalo. Potěšila možnost hrát za Nicka Furyho. Také souboje s bossy jsou fajn i když obtížné. Celkově jde o povedený kousek, kterému k dokonalosti něco schází, ale i tak dokáže dobře zabavit. Pokud máte rádi Punishera, přičtěte si 10%.