Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sculptured Software

USA
Založeno 1984, zrušeno 2002
Americká herní vývojářské studio, které bylo roku 1984 založeno v Salt Lake City v Utahu třemi společníky: Bryanem Brandenburgem, Peterem Adamsem a Georgem Metosem. Poslední jmenovaný se o rok později, konkrétně 12. července 1985, zasloužil o povýšení této společnosti na korporaci. Od této chvíle tedy firma vystupovala jako právnická osoba a používala název Sculptured Software, Inc.

Svým způsobem byl Sculptured Software určitým průkopníkem na videoherním poli, jelikož se soustředil především na přenos her z arkádových automatů na domácí konzolové systémy. K tomu ještě také vyvíjel své vlastní hry. První dvě z nich byly Ninja a Street Surfer.

V říjnu 1995 se tato už obecně známá a úspěšná firma (s více než 50 vydanými tituly) stala předmětem akvizice společností Acclaim. Do roku 1999 používala ještě svůj původní název, poté byla přejmenována na Acclaim Studios Salt Lake City. Její poslední dokončenou a vydanou hrou byla Legends of Wrestling II. Třetí díl už bohužel zůstal nedokončen a v prosinci 2002 bylo studio nadobro uzavřeno. Vše, co zbylo, pojmulo sesterské vývojářské studio Acclaim Studios Austin.

Nejlépe hodnocené hry